Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

2/1986. (III. 20.) MM rendelet

a munkavédelemről szóló 47/1979. (XI. 30.) MT rendelet végrehajtásáról szóló 9/1981. (VI. 13.) MM rendelet módosításáról*[1]

A 47/1979. (XI. 30.) MT rendelet (a továbbiakban: R.) 2. §-ában kapott felhatalmazás alapján, az érdekelt miniszterekkel, országos hatáskörű szervek vezetőivel, az érdekelt ágazati szakszervezetekkel, a szövetkezetek országos érdekképviseleti szerveivel, valamint a Kisiparosok Országos Szervezetével és a Kiskereskedők Országos Szervezetével egyetértésben a következőket rendelem:

1. §

(1) A munkavédelemről szóló 47/1979. (XI. 30.) MT rendelet végrehajtásáról szóló 9/1981. (VI. 13.) MM rendelet (a továbbiakban: Vhr.) 1. §-a (1) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(1) A rendelet hatálya kiterjed]

"a) A Művelődési Minisztériumra (a továbbiakban: minisztérium), valamint

- a művelődési miniszter ágazati irányítása alá tartozó tevékenységet folytató gazdálkodó szervezetre [R. 45. § (1) bekezdés b) pont, a továbbiakban: ágazati intézmény],

- a művelődési miniszter felügyelete alá tartozó költségvetési szervre, illetőleg államigazgatási felügyelete alá tartozó állami vállalatra (a továbbiakban: felügyeleti intézmény),"

2. §

A Vhr. 2. §-át megelőző, zárójelben lévő szövegrész, valamint a 2. § helyébe a következő lép:

"(Az R. 2-4. §-ához)

2. § (1) A művelődési intézmények munkavédelmi tevékenységének ágazati irányítását a minisztérium szervezeti és működési szabályzata szerint illetékes vezető útján látja el, az operatív irányító és ellenőrző feladatok összehangolását - a minisztérium érdekelt egységeinek bevonásával, az 2. számú mellékletben felsorolt, munkavédelmi feladatokkal esetenként megbízott intézmények közreműködésével - a minisztérium munkavédelmi vezetője végzi.

(2) A felügyelt intézmények munkavédelmi tevékenységének operatív irányítását és ellenőrzését - a minisztérium érdekelt szervezeti egységeinek bevonásával - a minisztérium munkavédelmi vezetője látja el.

(3) A felügyelt intézmény vezetője, a szakszervezet munkahelyi szervének véleményezésével, a 2. számú melléklet B) része szerint jelentést készít a munkavédelmi helyzet alakulásáról, amelyet - a 18. §-ban előírt munkavédelmi intézkedési tervvel együtt - a tárgyévet követő év január hó 31-ig megküld a minisztérium munkavédelmi vezetőjének és az illetékes ágazati szakszervezet munkavédelmi osztályának (csoportjának).

(4) A minisztérium munkavédelmi szervezetének feladat- és jogkörét a szervezeti és működési szabályzat tartalmazza."

3. §

(1) A Vhr. 3. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A minisztérium az 1-3 évenként összehívott értekezleten értékeli a művelődési intézmények munkavédelmi helyzetét, valamint megvizsgálja az 1. § (2) bekezdésében foglalt személyek tevékenységével összefüggő munkavédelmi kérdéseket; az értekezletre meghívja az illetékes ágazati szakszervezetek képviselőit is."

(2) A Vhr. 3. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A munkavédelmi tevékenység fejlesztése, a feladatok összehangolása céljából a minisztérium munkavédelmi vezetője együttműködik az Országos Munkavédelmi Főfelügyelőséggel, valamint az érintett ágazati szakszervezetekkel."

4. §

A Vhr. 4. §-át megelőző, zárójelben lévő szövegrész hatályát veszti és a 4. § helyébe a következő rendelkezés lép;

"4. § (1) A jogszabályokban meghatározott munkavédelmi feladatok figyelembevételével, a megyei és a fővárosi művelődésügyi feladatot ellátó szakigazgatási szerv (a továbbiakban együtt: megyei művelődésügyi szakigazgatási szerv) vezetője irányítja és ellenőrzi a megyei városok (fővárosi kerületek), a megye városainak és városi jogú nagyközségeinek művelődésügyi feladatot ellátó szakigazgatási szerve, megyei nagyközségi végrehajtó bizottsága szakigazgatási szerve (a továbbiakban: városi művelődésügyi szakigazgatási szerv) munkavédelmi tevékenységét.

Ez utóbbiak irányítják és ellenőrzik a községi, nagyközségi tanács végrehajtó bizottsága szakigazgatási szervének - kivéve a közvetlen megyei irányítású nagyközség - az ágazati intézményekkel kapcsolatos munkavédelmi tevékenységét (a megyei és a városi művelődésügyi szakigazgatási szerv a továbbiakban együtt: művelődésügyi szakigazgatási szerv).

(2) A megyei művelődésügyi szakigazgatási szerv vezetője a munkavédelmi helyzet alakulásáról a megyei munkavédelmi felügyelőség, a Pedagógusok Szakszervezetének megyei bizottsága, Budapesten a Művészeti Szakszervezetek Szövetsége észrevételeivel ellátott - a 2. számú melléklet A) része szerint - jelentést készít, amelyet a tárgyévet követő év március hó 31-ig megküld a minisztérium munkavédelmi vezetőjének."

5. §

A Vhr. 5. §-a a következő (3)-(4) bekezdéssel egészül ki:

"(3) Az óvodáknál, az alsó- és középfokú nevelési-oktatási, valamint a közművelődési intézményeknél az (1) bekezdés szerinti ellenőrzésbe be kell vonni a fenntartó tanács végrehajtó bizottsága illetékes szakigazgatási szervének építésügyi szakemberét is.

(4) Az óvodák, az alsó- és középfokú nevelési-oktatási intézmények munkavédelmi helyzetét és tevékenységét a komplex felügyeleti vizsgálatokontúl, az általános tanulmányi felügyelői, a szakfelügyelői, megyei szinten ezen kívül a munkavédelmi szakfelügyelői vizsgálatok során is ellenőrizni kell. A felügyeleti ellenőrzés megállapításait a művelődési intézmény vezetőjével, a társadalmi szervezetek képviselőivel meg kell tárgyalni. Határozatban kell rögzíteni a teendő intézkedéseket, azok határidejét, felelőseit, a végrehajtás ellenőrzését és annak módját."

6. §

A Vhr. 6-7. §-ainak helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"6. § A nevelési-oktatási intézmény vezetője felelős az elméleti oktatás, valamint az intézményi tanműhelyben (technika szaktanteremben) a biztonságos gyakorlati oktatás feltételeinek biztosításáért, a munkavédelmi helyzet tervszerű javításáért és ellenőrzéséért, továbbá a dolgozók és a tanulók egészségét és testi épségét fenyegető veszélyek elhárításához szükséges megelőző intézkedések megtételéért.

7. § (1) A gyakorlati képzésben részt vevő vagy munkát végző tanuló egészségének és testi épségének védelmét az azonos munkahelyen dolgozó, munkaviszonyban (szövetkezeti tagsági viszonyban) álló dolgozókéval azonos mértékben kell megszervezni és fejleszteni.

Ennek végrehajtásáért, valamint a tanulók munkavédelmi oktatásának megszervezéséért a gazdálkodó szervezet vezetője felelős abban az esetben is, ha a gyakorlati oktatási (munka) hely vezetője és az oktató (szakoktató) a nevelési-oktatási intézmény állományában lévő dolgozó.

(2) A tanulót közvetlenül fenyegető veszély esetén, a nevelési-oktatási intézmény vezetője is megtilthatja a tanuló gyakorlati képzését (munkavégzését) az adott munkáltatónál, továbbá az illetékes szakszervezet (érdekképviseleti szerv) munkavédelmi ellenőrének egyidejű értesítésével a veszélyes munkahely (gép, berendezés stb.) oktatásra történő felhasználását - a munkavédelmi felügyelő intézkedéséig - ideiglenesen megtilthatja.

(3) A művelődési intézmény munkavédelmi szabályzatának (a továbbiakban: MvSz) előírásait, a tanulókra is alkalmazni kell. Azokat az előírásokat, amelyek csak a tanulókra vonatkoznak, az MvSz mellékletében kell szabályozni."

7. §

A Vhr. 11. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"11. § (1) A művelődési intézmény szervezeti és működési szabályzatában kell meghatározni:

a) a munkavédelmi tevékenység irányítási és ellenőrzési rendszerét,

b) a munkavédelemmel kapcsolatos döntési hatásköröket a feladat jellegétől függően.

(2) A munkavédelmi szervezetet az engedélyezett létszámkereten belül - az 5. számú mellékletben foglaltak figyelembevételével - a következők szerint kell létrehozni:

a) az I. kategóriába sorolt, felügyelt intézménynél, munkavédelmi osztály (csoportot) kell létrehozni.

Az osztály (csoport) vezetőjének felsőfokú munkavédelmi szakképesítéssel vagy legalább középfokú munkavédelmi szakképesítéssel és tíz év gyakorlattal kell rendelkeznie;

b) a II. kategóriába sorolt művelődési intézménynél egy fő - legalább középfokú munkavédelmi szakképesítéssel rendelkező - főállású (függetlenített) munkavédelmi vezetőt kell kinevezni, akiit - erre irányuló közös megegyezés alapján - a munkavédelem mellett, legfeljebb a tűzvédelmi feladatok ellátásával lehet megbízni;

c) a III. kategóriába sorolt művelődési intézménynél, továbbá a művelődésügyi szakigazgatási szervnél a munkavédelmi vezetői (előadói) feladatot az intézmény legalább alapfokú munkavédelmi szakképesítéssel rendelkező dolgozója - erre irányuló közös megegyezés alapján - ugyanazon munkaviszony keretében más munkaköri feladataival együtt látja el (nem függetlenített munkavédelmi vezető, illetőleg előadó). A közös megegyezésnek ki kell terjednie különösen arra, hogy a dolgozó napi heti vagy havi munkaidejéből menynyi időt fordít a munkavédelmi feladatok ellátására. Egyéb - munkakörébe nem tartozó -rendszeresen végzendő feladat vállalására a dolgozó nem kötelezhető;

d) a művelődési intézmény földrajzilag elkülönült egységeire (pl. kihelyezett tagozat, kollégium, telephely) a c) pontban foglaltakat kell alkalmazni. A munkavédelmi előadók tevékenységének irányítása, a központi intézmény munkavédelmi vezetőjének a feladata.

(3) A munkavédelmi szervezet, illetőleg a munkavédelmi vezető munkavédelmi tevékenységének irányítását a művelődési intézmény vezetője helyett a gazdasági főigazgató vagy a gazdasági igazgató is elláthatja."

8. §

A Vhr. 15. §-a (2)-(4) bekezdéseinek helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Ágazati intézményben létesítmény (gép, berendezés stb.) üzembehelyezési engedélyét -amennyiben az intézmény önálló gazdálkodási jogkörrel rendelkezik - az intézmény vezetője, illetőleg az általa erre feljogosított dolgozó, önálló gazdálkodási jogkörrel nem rendelkező intézményben, a fenntartó szerv vezetője adja ki.

(3) A működési engedéllyel rendelkező vagy működési engedélyt kérő művészek és magánszemélyek tevékenységéhez szükséges eszközök, berendezések üzembehelyezési engedélyét a működési engedély kiadására jogosult szerv az illetékes ágazati szakszervezettel, illetve érdekképviseleti szervvel egyetértésben, csak az eszközre, berendezésre érvényes munkavédelmi minőségtanusítás alapján adhatja meg. Ezen eszközök további - alkalmi jellegű és korlátozott időtartamú - üzemeltetése csak akkor engedélyezhető, ha a berendezés telepítése nem veszélyezteti a látogatók, nézők testi épségét és nem károsítja a környezetet."

9. §

A Vhr. 17-18. §-ainak helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"17. § A művelődési intézmények, valamint a működési engedéllyel rendelkező művészek és magánszemélyek - kivéve a magánkereskedői igazolvánnyal rendelkező mutatványosokat - által, a kulturális ágazatba tartozó tevékenységhez használt olyan eszköz (pl. óvodai mászóka, sporteszközök, artistaeszközök, vidámparki és mutatványos berendezések, játékautomaták, kaszkadőri védőberendezések, eszközök) esetében, amelyek rendeltetésszerű használat mellett is a dolgozók, a tanulók vagy a közönség testi épségére az átlagot meghaladó mértékben veszélyesek, illetve ártalmasak, a minőségtanusítást szükség esetén a Budapesti Műszaki Egyetem Felsőoktatási Munkavédelmi Tanszéki Csoportjának előzetes szakvéleménye alapján kell kiadni. A 13. § (4) bekezdésében foglalt esetben pedig minőségtanusítást - szakirányú képzettséggel rendelkező - a szakértői névjegyzékbe felvett magánszemély adhat.

18. § Az önálló gazdálkodási jogkörrel rendelkező művelődési intézmény, és a művelődésügyi szakigazgatási szerv - a szakszervezet munkahelyi szervével egyetértésben - gazdálkodási terveivel összhangban, éves munkavédelmi intézkedési tervet készít, amely a nevelési-oktatási intézményben, illetőleg a művelődésügyi szakigazgatási szervnél a munkaterv függeléke is lehet."

10. §

A Vhr. 19. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Alapfokú nevelési-oktatási intézményben (a továbbiakban: általános iskola) a tanulók gyakorlati oktatása, továbbá művelődési intézményben, illetőleg szakköri és egyéb foglalkoztatás során használható balesetveszélyes eszközök, gépek jegyzékét, valamint a használat feltételeit a 7. számú melléklet tartalmazza."

11. §

A Vhr. 22. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"22. § Az ágazati intézmény karbantartási tervének elkészítéséért a 15. § (2) bekezdésében meghatározott, a létesítmény (gép, berendezés stb.) üzembehelyezési engedélyének kiadására feljogosított személy felelős."

12. §

A Vhr. 24. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A tanulók gyakorlati foglalkozásához előírt egyéni védőfelszerelést a vonatkozó jogszabályok, valamint az MvSz szerint kell biztosítani."

13. §

A Vhr. 26. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A felsőoktatási intézmény vezetőjének gondoskodnia kell arról, hogy a kutatási témák, diplomafeladatok, szakdolgozatok, tudományos diákköri feladatok között a munkavédelmi témák - az intézmény képzési céljával összhangban - megfelelő arányban szerepeljenek.

A munkavédelmi témák kijelölésénél vegye figyelembe az Országos Munkavédelmi Képző és Továbbképző Intézet, valamint az Országos Munkavédelmi Tudományos Kutató Intézet ajánlásait."

14. §

A Vhr. 28. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"28. § (1) Az egészség és a testi épség védelmére vonatkozó szabályok megismerése és elsajátítása érdekében a tanulókat munkavédelmi oktatásban kell részesíteni:

a) a nevelési-oktatási intézményben minden tanév megkezdésekor;

b) a tanuló gyakorlati és testnevelési oktatása, tanulmányi kirándulás, társadalmi munka végzése, valamint a sportfoglalkozás előtt.

(2) Amennyiben a művelődési intézménynél külső munkavállalónak - ideértve az alkalmi vagy ideiglenes jelleggel szakkör, tanfolyam vagy művészi csoport stb. keretében nála tevékenykedő személyeket - továbbá a munkaterületet nem ismerő saját dolgozójának, tanulójának kell munkát végeznie, az adott munkaterületre vonatkozó munkavédelmi előírások megismertetését ebben az esetben is biztosítani kell"

15. §

A Vhr. 29. §-át megelőző, zárójelben lévő szövegrész, valamint a 29. § helyébe a következő lép:

"(Az R. 37/A §-ához)

29. § A külön jogszabályban* meghatározott, munkavédelmi oktatásra és vizsgára kötelezettek köre a 8. számú mellékletben felsoroltakkal egészül ki."

16. §

A Vhr. 36. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"36. § Művelődési intézményben a munkavédelmi szemlék gyakoriságának meghatározásánál a 9. számú mellékletben foglaltakat is figyelembe kell venni."

17. §

A Vhr. 37. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép; egyidejűleg 37. §-a a következő (4) bekezdéssel egészül ki:

"(3) A 13/2 számú melléklet szerinti jegyzőkönyvet kell felvenni, ha a baleset

a) a tanulót a művelődési intézmény területén, az intézmény tevékenységével összefüggésben, illetőleg annak rendezvényén, továbbá oda menet, vagy onnan a lakására (szállására) visszatérőben, illetve pedagógus felügyelettel szervezett üzemlátogatáson, tanulmányi sétán, kiránduláson, társadalmi munkán stb.,

b) a látogatót, nézőt stb. (a továbbiakban: közönség) a közönséget fogadó művelődési intézményben,

c) az amatőr művészt és művészeti csoport tagját a művelődési intézményben rendezett előadás vagy az ehhez kapcsolódó tevékenység (pl. próba) közben érte (a továbbiakban: nem üzemi baleset) és három napon túl gyógyuló sérülést okozott.

(4) A nem üzemi baleseteket a 11. számú melléklet szerinti nyomtatványon kell nyilvántartani."

18. §

A Vhr. 39. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"39. § (1) Minden - legalább egy napi keresőképtelenséget okozó - üzemi balesetről, üzemi baleseti jegyzőkönyvet kell felvenni és külön nyilvántartást kell vezetni.

(2) Minden nyilvántartásra kötelezett balesetet ki kell vizsgálni.

(3) Ha az üzemi baleset a tanulót nem a nevelési-oktatási intézményben folytatott gyakorlati képzés során éri, a munkáltató köteles azt bejelenteni, nyilvántartásba venni és kivizsgálni. Ezen túlmenően köteles a tanuló három napon túl gyógyuló balesetéről a nevelési-oktatási intézmény vezetőjét is értesíteni. A baleset kivizsgálásában a nevelési-oktatási intézmény képviselőjének is részt kell vennie."

19. §

(1) A Vhr. 40. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A művelődési intézménynek az üzemi balesetekről negyedévenként statisztikai jelentést kell készítenie a Központi Statisztikai Hivatal erre rendszeresített nyomtatványán*, amelyet

a) községi, nagyközségi tanács által fenntartott ágazati intézmény a körzetközponti feladatot ellátó város (városi jogú nagyközség) illetékes szakigazgatási szervének,

b) művelődésügyi szakigazgatási szerv szakmai irányítása alá tartozó ágazati intézmény az irányító szervének,

c) felügyelt intézmény a Tudományszervezési és Informatikai Intézet Statisztikai Önálló Osztályának* (a továbbiakban: Intézet), a felügyelt intézmények közül a felsőoktatási intézmény az illetékes ágazati szakszervezeteknek is.

a tárgynegyedévet követő hó 3-ig küldi meg."

(2) A Vhr. 40. §-ának (5)-(6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(5) A városi művelődésügyi szakigazgatási szerv az összegyűjtött jelentésekről a 14/1 számú melléklet szerint, összesítő jelentést küld a megyei művelődésügyi szakigazgatási szerv részére, a tárgynegyedévet követő hó 6-ig. A megyei művelődésügyi szakigazgatási szerv, a 13/2 számú melléklet szerinti baleseti jegyzőkönyveket, valamint a 14/1 számú melléklet szerinti nyomtatványon összesített adatokat továbbítja az Intézetnek - az összesített adatokat a Pedagógusok Szakszervezetének és a Művészeti Szakszervezetek Szövetségének is - a tárgynegyedévet követő hó - 11-ig.

(6) Az Intézet, a (2) bekezdés c) pontjában és az (5) bekezdés b) pontjában említett szervek jelentéseit összesítve, megküldi a Központi Statisztikai Hivatalnak, a Pedagógusok Szakszervezetének, a Művészeti Szakszervezetek Szövetségének és a baleseti jegyzőkönyvekkel kiegészítve, a minisztérium munkavédelmi vezetőjének, a tárgynegyedévet követő hó 15-ig."

20. §

(1) A Vhr. 2. számú melléklete helyébe a rendelet 1. számú melléklete, 5. számú melléklete helyébe a rendelet 2. számú melléklete, 7-9. számú melléklete helyébe a rendelet 3-5. számú melléklete, a 11. számú melléklete helyébe a rendelet 6. számú melléklete, a 13/2. számú melléklete helyébe a rendelet 7. számú melléklete lép.

(2) A Vhr. 6. számú mellékletének 1/b pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"b) Szakképesítés elismerése:

- felső, illetőleg középfokú munkavédelmi szakképesítéssel rendelkezik, aki a vonatkozó jogszabályban* előírt feltételnek megfelel, továbbá aki a SZOT Felsőfokú Munkavédelmi Tanfolyamot sikeresen elvégezte,

- alapfokú munkavédelmi szakképzettséggel rendelkezik, aki a minisztérium, illetőleg a minisztériummal egyetértésben a megyei művelődésügyi szakigazgatása szerv vagy más illetékes szerv által szervezett - legalább 80 órás, vizsgával záruló - tanfolyamot sikeresen elvégezte."

21. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba. Egyidejűleg hatályát veszti a Vhr. 3. §-ának (2) bekezdése; 6. és 7. §-át megelőző, zárójelben levő szövegrész; 8-9. §-ai; 16. §-a; 27. §-a; 33. §-a és az azt megelőző szövegrész; 42. §-a; 1. számú mellékletének 3-4 pontja; 3. számú melléklete; 12. számú melléklete; 13/3. számú melléklete; 14. számú melléklete.

(2) A Vhr. 14. §-ának (4) bekezdésében "a munkavédelmi felügyelője" kifejezés helyébe "a munkavédelmi ellenőre", a 35. §-ában, 40. §-ának (3) bekezdésében és 41. §-ában a "munkavédelmi felügyeletének" kifejezés helyébe a "munkavédelmi osztály (csoport)" lép. A Vhr. 12. §-ának (1) bekezdésében "a 11. § (3) bekezdésének a)-b) pontja" szövegrész helyébe "a 11. § (2) bekezdésének a)-b) pontja" lép.

(3) E rendelet mellékleteit a Művelődési Közlönyben kell közzétenni.

Drecin József s. k.,

művelődési minisztériumi államtitkár

Lábjegyzetek:

[1] * Egységes szerkezetben - a mellékletekkel együtt - közzétéve a Művelődési Közlöny 1986. évi 7. számában.