Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

14/1990. (IV. 30.) KöHÉM rendelet

a 7/1973. (XII. 27.) KPM rendelettel kiadott Rádió- és Televíziószabályzat módosításáról

A Postáról és a Távközlésről szóló 1964. évi II. törvény 3. §-ának (1) bekezdése alapján az érdekelt miniszterekkel és a Postások Szakszervezetével egyetértésben a következőket rendelem.

1. §

A többször módosított 7/1973. (XII. 27.) KPM rendelet mellékleteként kiadott Rádió- és Televíziószabályzat (a továbbiakba: Szabályzat) 20. §-ának helyébe az alábbi rendelkezés lép:

"20. § (1) Saját használat céljából amatőr rádióberendezés gyártását (előállítását), külföldről történő behozatalát megrendelni, továbbá amatőr rádióberendezésl előállítani (építeni), külföldről behozni, vagy más módon megszerezni, kizárólag csak az érvényes rádióamatőr engedély típusának és fokozatának megfelelő frekvenciasávokkal, illetve teljesítménnyel szabad. A berendezés megrendeléséhez, megszerzéséhez a rádióamatőr engedélyt, vagy hiteles másolatát be kell mutatni.

(2) Rádióamatőr engedélyt kaphat:

a) az a természetes személy, aki sikeres rádióamatőr vizsgát tett,

b) az a társadalmi szervezel, amely alapszabálya szerint ezen a területen is működik, és az amatőr rádióberendezésének kezelésére amatőrvizsgával rendelkező természetes személyt jelöl meg.

(3) A rádióamatőr engedély kiadása iránti kérelmet a Frekvenciagazdálkodási Intézethez kell benyújtani."

2. §

A Szabályzat 21. §-ának helyébe az alábbi rendelkezés lép:

"21. § (1) A rádióamatőrök képzéséről és felkészítéséről az alapszabályuk szerint ezen a szakterületen működő társadalmi szervezetek gondoskodnak.

(2) A rádióamatőr vizsga fellételeit, tárgyait és fokozatait a Frekvenciagazdálkodási Intézet állapítja meg.

(3) Rádióamatőr vizsga a Frekvenciagazdálkodási Intézet által kijelölt vizsgabizottság előtt tehető. A bizottság a sikeres vizsgáról bizonyítványt ad ki."

3. §

A Szabályzat 22. §-ának (2), (3), (5), (7), (8) és (9) bekezdése helyébe az alábbi rendelkezés lép, egyidejűleg a 22. § új (10) bekezdéssel egészül ki:

"(2) Az engedélyes köteles engedélyéhez csatolni a rádióberendezéséről készített áttekinthető kapcsolási rajzot, illetve az azon bekövetkezett időközi változásokat feltüntetni.

(3) Az alapszabályuk szerint ezen a szakterületen működő társadalmi szervezetek részére engedélyezett amatőr rádióberendezés az amatőr rádióengedélyben megnevezett felelős kezelő jelenlétében és felelősségére használható. A természetes személy részére engedélyezett amatőr rádióberendezést kizárólag a berendezésnek megfelelő kategóriájú engedéllyel rendelkező engedélyes használhatja a (8) bekezdésben meghatározott feltételekkel."

"(5) Amatőr rádióberendezést nem amatőr harmadik személynek szóló, vagy attól eredő közlés adására, illetőleg vételére használni nem szabad, kivéve a Szabályzat 15. § (5) bekezdésében szabályozott esetet."

"(7) Az engedélyesnek gondoskodnia kell arról, hogy berendezése illetéktelen személy használatába ne kerülhessen. Amennyiben az engedélyes lakó-, vagy telephelyétől tartósan távol marad, és az előbbi feltételt más módon teljesíteni nem tudja, a Szabályzat 19. §-ában leírtak szerint kell eljárnia.

(8) Ha az amatőr engedélyes más rádióamatőr berendezését annak telepítési helyén, de saját hívószámával kívánja használni, vagy ha az amatőr engedélyes az amatőr rádióberendezési a rádióengedélyben megjelölt helytől eltérő helyen kívánja üzemeltetni, a Frekvenciagazdálkodási Intézet előzetes írásbeli hozzájárulását kell kérnie.

(9) Az amatőr rádióberendezésre és engedélyre a 20-23. §-okban nem szabályozott kérdésekben a Szabályzat rendelkezéseit kell megfelelően alkalmazni.

(10) Külföldiek részére az amatőrrádió-engedélyt a Frekvenciagazdálkodási Intézet adja ki. A kérelemhez csatolni kell a külföldi igazgatás állal kiadott amatőrrádió-engedély hiteles másolatát."

4. §

(1) A Szabályzat 24. §-ának (6) bekezdése helyébe az alábbi rendelkezés lép:

"(6) Külföldi állampolgár és az (5) bekezdésben nem említett külföldi jogi személy az (1) bekezdésben foglalt előzetes hozzájárulás és rádióengedély kiadása iránti kérelmet a Frekvenciagazdálkodási Intézetnél nyújthatja be."

(2) A Szabályzat 24. §-ának (8) bekezdése helyébe az alábbi rendelkezés lép:

"(8) A külföldi természetes és jogi személyek rádióberendezésére és rádióengedélyére egyebekben a Szabályzat rendelkezéseit kell megfelelően alkalmazni."

5. §

A Szabályzat 29. §-ának (1) bekezdése helyébe az alábbi rendelkezés lép:

"(1) A belföldi kereskedelmi forgalomba hozatal céljából gyártandó új típusú műsorvevő készülék, illetőleg rádióberendezés gyártásának előkészítése előtt - az alapvető műszaki jellemzők közlésével - a Frekvenciagazdálkodási Intézetet értesíteni kell. A gyártáshoz szükséges hozzájárulását a Frekvenciagazdálkodási Intézet az ismertetést követő 15 napon belül adja meg, megjelölve abban azon frekvenciagazdálkodás és a vételzavarelhárítás szempontjából jelentőséggel bíró műszaki jellemzőket, amelyeket a gyártás során figyelembe kell venni. Új típusú műsorvevő készülék és rádióberendezés sorozatgyártásának megkezdése előtt a termék mintadarabjait típusvizsgálatra, illetőleg engedélyezésre a Frekvenciagazdálkodási Intézetnek be kell mutatni."

6. §

A Szabályzat 38. §-ának (1) bekezdése helyébe az alábbi rendelkezés lép:

"(1) A műsorvevő készülék üzembentartási díját az üzembentartók két havonként, a második hónapot követő hónap 20. napjáig kötelesek megfizetni."

7. §

(1) Ez a rendelet 1990. május 1-jén lép hatályba, egyidejűleg a Szabályzat 11. §-ának (2) bekezdése, 12. §-ának (2) bekezdése, 13. §-ának (3) bekezdése, 14. §-a (2) bekezdésének utolsó mondata, 15. §-a (4) bekezdésének d) pontja és 24. §-ának (7) bekezdése hatályát veszti.

(2) A rendelet hatálybalépése a korábban kiadott engedélyek érvényességét nem érinti, szabályait a folyamatban levő ügyekben is alkalmazni kell.

(3) Ahol a Szabályzat műsorvevő készülék előfizetési díját említi, azon üzembentartási díjat kell érteni.

Derzsi András s. k.,

közlekedési, hírközlési és építésügyi miniszter