Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

6/1991. (VII. 23.) MKM rendelet

a sporteseményekkel kapcsolatos egészségügyi feladatokról

Az egészségügyről szóló 1972. évi II. törvény végrehajtásáról szóló 16/1972. (IV. 29.) MT rendelet 38. § (1) bekezdésében foglalt felhatalmazás, valamint a művelődési és közoktatási miniszter feladat- és hatásköréről szóló 47/1990. (IX. 15.) Korm. rendelet 6. §-a alapján - a belügyminiszterrel és a népjóléti miniszterrel egyetértésben - a következőket rendelem el:

1. §

A sporteseményen a sporteseményt rendező szervezet (a továbbiakban: rendező) a rendeletben foglaltak szerint köteles egészségügyi ellátásról gondoskodni.

2. §

A sporteseményen előforduló sérülések és balesetek megelőzése, valamint a szükséges sportegészségügyi intézkedések megtétele érdekében a rendező az esemény jellegétől függően az alábbi egészségügyi ellátást köteles biztosítani:

a) orvos vagy egészségügyi szakdolgozó (a továbbiakban együtt: egészségügyi dolgozó) jelenlétét,

b) mentőszolgálati ügyeletet,

c) elsősegélynyújtó eszközöket.

3. §

(1) Az e rendeletben foglaltak alapján az országos sportági szakszövetség a játék-, verseny- és bajnoki szabályokban vagy a versenykiírásban a sportág, illetőleg az esemény jellegének, valamint a nemzetközi sportszövetség előírásainak figyelembevételével szabályozza, hogy a sportág eseményein milyen egészségügyi ellátás szükséges.

(2) A diáksporteseményen, az országos és területi sportünnepségen, valamint a szabadidősport és természetjáró rendezvényen a szükséges egészségügyi ellátást a rendező az e rendeletben foglaltak figyelembevételével határozza meg és köteles arról gondoskodni.

4. §

(1) A rendező megfelelő szakmai szintű mentőszolgálati ügyeletet köteles biztosítani:

a) az autó-motor, ejtőernyős, labdarúgó NB I. osztály, lovas, motorcsónak, repülő sportágak nemzetközi és hazai versenyein, mérkőzésein;

b) olyan sporteseményen, ahol a résztvevők száma a kétszázat várhatóan meghaladja, valamint azoknak a sportágaknak az eseményein, melyekben fokozott a sérülésveszély.

(2) Olyan sporteseményen, ahol a nézők száma az ezret várhatóan meghaladja, a rendező köteles gondoskodni a nézők sürgősségi ellátásáról.

5. §

Minden sporteseményen a rendező köteles biztosítani az elsősegélynyújtásra alkalmas helyiséget és a sportág sajátosságainak megfelelő elsősegélynyújtó eszközöket.

6. §

(1) A rendező a sportegészségügyi feladatok ellátását, ha más módon nem biztosított - az esemény előtt legalább 10 nappal -, a következők szerint igényelheti:

a) a fővárosban és a megyeszékhelyen rendezett sporteseményre a fővárosi, illetve megyei felügyelő szakfősportorvostól, illetve a rendezvény helye szerint illetékes testnevelési és sportegészségügyi szakrendelést fenntartó kórház-rendelőintézet vezetőjétől;

b) egyéb helyen rendezett sporteseményre a rendezvény helye szerint illetékes sportorvosi rendelést ellátó szakfőorvostól, illetve a kórház-rendelőintézet vezetőjétől.

(2) Az országos sportági szakszövetség által rendezett sporteseményre a sportegészségügyi ellátás igényelhető:

a) a fővárosban rendezett sporteseményre a sportág keretorvosa útján,

b) a fővároson kívül rendezett sporteseményre a helyi sportegészségügyi szolgálat, illetve a kórház-rendelőintézet vezetőjétől.

7. §

A sporteseményeken az egészségügyi feladatok ellátására egyebekben az Országos Sportegészségügyi Intézet, a mentőszolgálat tekintetében az Országos Mentőszolgálattal együttesen, módszertani levélben ad útmutatót.

8. §

(1) A sporteseményen egészségügyi ellátást végző egészségügyi dolgozó díjazásában a rendező és a dolgozó szabadon állapodik meg.

(2) Az egészségügyi dolgozó részére a rendező a munkaviszonyban álló dolgozókra vonatkozó szabályok szerint köteles megtéríteni a kiküldetéssel kapcsolatban felmerülő költségeket.

9. §

Ez a rendelet 1991. augusztus 15. napján lép hatályba; egyidejűleg hatályát veszti a sportesemények egészségügyi feladatainak ellátásáról szóló 7/1988. (X. 31.) ÁISH rendelkezés.

Dr. Andrásfalvy Bertalan s. k.,

művelődési és közoktatási miniszter