Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

67/1993. (V. 5.) Korm. rendelet

a költségvetés alapján gazdálkodó szervek beszámolási és könyvvezetési kötelezettségéről szóló 179/1991. (XII. 30.) Korm. rendelet módosításáról

A számvitelről szóló 1991. évi XVIII. törvény (a továbbiakban: Szt.) 94. § a) pontjában foglalt felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:

1. §

A költségvetés alapján gazdálkodó szervek beszámolási és könyvvezetési kötelezettségéről szóló 179/1991. (XII. 30.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Vhr.) 1. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"1. § A rendelet hatálya kiterjed

a) a központi költségvetési szervekre;

b) a helyi önkormányzati költségvetési szervekre;

c) a társadalombiztosítási alapokra és az elkülönített állami pénzalapokra;

d) a társadalombiztosítási alapok és az önálló költségvetési szervként gazdálkodó elkülönített állami pénzalapok kezelőire (a továbbiakban együtt: költségvetés alapján gazdálkodó szervek)."

2. §

A Vhr. 3. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"3. § (1) Az 1. §-ban foglalt költségvetés alapján gazdálkodó szervek gazdálkodásáról éves és féléves beszámolót kell készíteni.

(2) A zárszámadáshoz a központi fejezet költségvetési beszámolója magában foglalja a saját és a felügyelete alá tartozó költségvetési szervek beszámolóit.

(3) A helyi önkormányzat költségvetési beszámolója a (fő)polgármesteri hivatal (megyei önkormányzati hivatal, körjegyzőség, közös képviselő-testület hivatala) és a felügyelete alá tartozó költségvetési szervek - beleértve a társulásokat is - beszámolóit tartalmazza."

3. §

A Vhr. 4. §-a a következő rendelkezéssel egészül ki:

"Amennyiben az 1. § a)-b) és d) pontjában foglalt költségvetés alapján gazdálkodó szervhez részben önállóan gazdálkodó költségvetési szerv is kapcsolódik, akkor annak könyvvezetési kötelezettségét az önállóan gazdálkodó költségvetési szervnek kell szabályoznia. A szabályozásnál figyelembe kell venni, hogy a részben önállóan gazdálkodó költségvetési szerv gazdasági műveleteit is teljeskörűen a kettős könyvvitel rendszerében kell elszámolni."

4. §

A Vhr. 6. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"6. § (1) Az 1. § a)-b) és d) pontjában foglalt költségvetés alapján gazdálkodó szerv a naptári év első feléről június 30-i fordulónappal féléves költségvetési beszámolót, a naptári évről december 31-i fordulónappal éves költségvetési beszámolót köteles készíteni. A féléves költségvetési beszámolót legkésőbb július 31-ig, az éves költségvetési beszámolót legkésőbb a következő év február 28-ig kell a felügyeleti szervnek megküldeni.

(2) Az 1. § c) pontjában foglalt alapokról, az alapokról szóló törvényben meghatározott kezelőnek az év első feléről június 30-i fordulónappal az alapok féléves beszámolóját, a naptári évről december 31-i fordulónappal az alapok éves beszámolóját kell elkészítenie.

(3) Az 1. §-ban foglalt költségvetés alapján gazdálkodó szerv az éves és féléves beszámolót az e rendelet mellékleteiben meghatározott formában (központilag előírt nyomtatványon) és tartalommal készíti el.

(4) A központi fejezetnek és az Országos Társadalombiztosítási Főigazgatóságnak (a továbbiakban: OTF) a saját és az 1. § a) és d) pontja szerinti felügyelete alá tartozó költségvetés alapján gazdálkodó szervek felülvizsgált éves és féléves költségvetési beszámolóit a beszámoló elkészítését követő tizenkét munkanapon belül kell benyújtania az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal Számítástechnikai és Adóelszámolási Intézetéhez (a továbbiakban: APEH SZTADI) számítógépes feldolgozásra.

(5) A helyi önkormányzatnak a (fő)polgármesteri hivatal (megyei önkormányzati hivatal, körjegyzőség, közös képviselő-testület hivatala) és a felügyelete alá tartozó költségvetési szervek (társulások) felülvizsgált éves és féléves költségvetési beszámolóit a beszámoló elkészítését követő nyolc munkanapon belül kell benyújtania a Területi Államháztartási és Közigazgatási Információs Szolgálathoz, illetve a Fővárosi Államigazgatási és Közigazgatási Információs Szolgálathoz (a továbbiakban együtt: TÁKISZ).

(6) Az 1. § c) pont szerinti alapokról, az alapokról szóló törvényben meghatározott kezelőnek az alapok éves beszámolóját a tárgyévet követő év március 15-ig, az alapok féléves beszámolóját augusztus 15-ig kell továbbítania a Pénzügyminisztérium kijelölt szervéhez feldolgozásra.

(7) A TÁKlSZ-ok a megyei összesített beszámolókat tizenöt munkanapon belül kötelesek megküldeni további számítógépes feldolgozásra az APEH SZTADI-nak."

5. §

A Vhr. 7. §-a (4) és (5) bekezdéssel egészül ki és a (2)-(3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A féléves költségvetési beszámoló pénzforgalmi jelentést és az éves költségvetési beszámoló kiegészítő mellékletéből a pénzforgalom egyeztetését tartalmazza.

(3) Az alapok éves beszámolója a következőket tartalmazza:

a) mérleg;

b) pénzforgalmi kimutatás;

c) pénzmaradvány-kimutatás;

d) kiegészítő melléklet.

(4) Az alapok féléves beszámolója pénzforgalmi kimutatást és kiegészítő mellékletet tartalmaz.

(5) A naptári évek beszámolójának összehasonlíthatósága mellett biztosítani kell az azonos időszakok költségvetésének és pénzforgalmi jelentéseinek, illetve pénzforgalmi kimutatásainak összehasonlíthatóságát is. Ezt a költségvetés és a pénzforgalmi jelentés, illetve a pénzforgalmi kimutatás szerkezeti felépítésének, tagolásának, tartalmának azonossága szolgálja."

6. §

A Vhr. 8. §-a a következő rendelkezés szerint módosul:

"8. § (1) A mérlegben az eszközöket és forrásokat, a pénzforgalmi jelentésben, illetve a pénzforgalmi kimutatásban a bevételeket és kiadásokat bruttó módon kell szerepeltetni.

(2) A kiegészítő mellékletben kell bemutatni a 28. § (2) és (3) bekezdéseiben felsorolt adatokat."

7. §

A Vhr. 9. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"9. § (1) Az 1. § a)-b) és d) pontjában foglalt költségvetés alapján gazdálkodó szervek éves és féléves költségvetési beszámolóját a szerv vezetője és a beszámoló elkészítéséért kijelölt felelős személy köteles aláírni.

(2) Az 1. § c) pontjában foglalt alapok éves (féléves) beszámolóját az alap felett rendelkező és a beszámoló elkészítéséért felelős kijelölt személy köteles aláírni."

8. §

A Vhr. 10. §-ának helyébe a következő rendelkezés lép:

"10. § Az 1. §-ban felsorolt költségvetés alapján gazdálkodó szervek mérlegének tagolását és tételeinek részletezését a rendelet 1. számú melléklete tartalmazza."

9. §

A Vhr. 12. §-ának (3) bekezdése után, (4) és (5) bekezdésként a következő rendelkezés lép és a jelenlegi (5) bekezdés (6) bekezdésre módosul:

"(4) Üzemeltetésre, kezelésre átadott eszközként kell kimutatni az önkormányzatoknak és a társadalombiztosítási alapoknak azokat a tulajdonukban levő, de nem a befektetett pénzügyi eszközök között kimutatható tárgyi eszközöket, amelyeket nem saját maguk vagy költségvetés alapján gazdálkodó szervük üzemeltet, hanem azok üzemeltetését, működtetését, kezelését gazdálkodó szervre bízták.

(5) Az immateriális javak, a tárgyi eszközök és az üzemeltetésre, kezelésre átadott eszközök mérlegben kimutatott értékének meghatározásakor a megszerzésért fizetett ellenértékből, beszerzési, illetve előállítási költségből le kell vonni a rendelet szerint elszámolt értékcsökkenés összegét."

10. §

A Vhr. 15. §-a (3) bekezdésének első és második mondatában, valamint az (5) bekezdésében levő dátum 1993. január 1-jére módosul, továbbá a (6) bekezdés helyébe és a (8) bekezdés e) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"(6) A saját tőke növekedhet

a) a folyó évi költségvetés, a költségvetési pénzmaradvány, a vállalkozási tevékenység eredménye terhére teljesített tőkekiadásokból származó befektetett eszközök növekedéséből;

b) kormányzati beruházásból;

c) az eszközök tartós forrásának növelésére felhasznált egyéb idegen pénzeszközből;

d) a készletek, a követelések és a kötelezettségek állományának változásából;

e) a forgóeszközök közölt kimutatott értékpapírok állományának növekedéséből;

f) a saját kivitelezésű beruházás, felújítás miatt;

g) a gazdasági társaságba bevitt vagyontárgyak szerződés szerinti értékéből származó rendkívüli növekedéséből."

"(8) A saját tőke csökkenhet:

e) a forgóeszközök között kimutatott értékpapírok állományának csökkenéséből."

11. §

A Vhr. 16. §-ának (2) bekezdése a következő bekezdésre módosul:

"(2) A tárgyév költségvetési tartalékaként kell kimutatni az alaptevékenység tárgyévi bevételeinek, valamint az alaptevékenység tárgyévi tőkekiadásainak, folyó kiadásainak, működési és felhalmozási célú pénzeszközátadásainak a mérleg fordulónapján fennálló különbözetét. A ténylegesen felhasználható pénzmaradványt a 2. számú melléklet szerint kell megállapítani."

12. §

A Vhr. 21. §-ának (1) bekezdése a következő bekezdésre módosul:

"(1) Az alaptevékenység szerinti feladat teljesítéséhez térítésmentesen átvett tárgyi eszközöket ugyanazzal az értékkel kell a mérlegben kimutatni, mint az az átadó mérlegében szerepelt, ennek hiányában forgalmi értéken."

13. §

A Vhr. 22. §-ának (2) bekezdés felsorolás előtti szövegrésze a következők szerint módosul, továbbá (4)-(5) bekezdéssel egészül ki:

"(2) Az értékcsökkenést évente egyszer, év végén a december 31-én állományban levő immateriális javak, tárgyi eszközök és üzemeltetésre, kezelésre átadott eszközök után kell elszámolni. Az értékcsökkenést a beszerzési vagy előállítási költség alapján számítva a következők szerint kell megállapítani:"

"(4) A légi irányítás tárgyi eszközei értékcsökkenésének megállapításánál az EUROCONTROL által javasolt leírási normákat kell alkalmazni.

(5) Az üzemeltetésre, kezelésre átadott eszközök értékcsökkenésének megállapításánál a (2) bekezdés szerinti eszközféleségnek megfelelő leírási normákat kell alkalmazni."

14. §

A Vhr. 26. §-a előtti cím az alábbiak szerint módosul:

"A pénzforgalmi jelentés, a pénzforgalmi kimutatás, a pénzmaradvány-kimutatás, az eredménykimutatás tagolása és tartalma"

A Vhr. 26. §-ának (1)-(2) bekezdése helyébe a következő (1)-(4) bekezdés lép és a jelenlegi (3)-(6) bekezdés megjelölése (5)-(8) bekezdésre módosul:

"26. § (1) Az 1. § a)-b) és d) pontjában foglalt költségvetés alapján gazdálkodó szerv pénzforgalmi jelentést és annak kiegészítéseként alaptevékenységéről a rendelet 2. számú melléklete szerinti pénzmaradvány-kimutatást, vállalkozási tevékenységéről a 3. számú melléklet szerinti eredménykimutatást készít.

(2) Az 1. § c) pontjában foglalt alapokról pénzforgalmi kimutatást és annak kiegészítéseként a rendelet 2. számú melléklete szerinti pénzmaradvány-kimutatást kell készíteni.

(3) A pénzforgalmi jelentés - a költségvetéssel azonos formában és szerkezetben - tartalmazza az eredeti és módosított bevételi és kiadási előirányzatokat, a ténylegesen befolyt (beszedett) bevételeket, a pénzforgalom nélküli bevételeket, a ténylegesen teljesített kiadásokat, a fejezeti bevételeket és a pénzellátás kiadásait, bevételeit, továbbá a pénzforgalmat szakfeladatonként és azon belül főbb jogcímenként.

A pénzforgalmi jelentés részét képezik továbbá a következő tájékoztató adatok:

a) a munkáltatót terhelő betegszabadsággal összefüggő kifizetések összege és a pénzbeli juttatásban részesített dolgozók száma;

b) a munkáltató által levont és az adóhatóságnak átutalt személyi jövedelemadó összege;

c) a munkáltató által levont és a társadalombiztosítási igazgatóságnak átutalt munkavállalót terhelő egészségbiztosítási és nyugdíjjárulék összege;

d) a társadalombiztosítási kifizetőhely által folyósított

- családi pótlék,

- táppénz,

- egyéb társadalombiztosítási ellátás

összege;

e) a társadalombiztosítási kifizetőhely által az ellátások után kapott térítés összege,

f) életbiztosítás és vagyonbiztosítás címén kiadásként elszámolt összeg.

(4) A pénzforgalmi kimutatás - a költségvetéssel azonos szerkezetben és formában - tartalmazza jogcímenként a bevételi és kiadási előirányzatokat, valamint a ténylegesen teljesített bevételeket és kiadásokat, továbbá a pénzforgalom nélküli bevételeket."

15. §

A Vhr. 27. §-ának (4) bekezdése a következő mondattal egészül ki, továbbá a (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) ... A zárópénzkészlet tartalmazza a vállalkozási tevékenység pénzforgalmi eredményét is, ezért ezt az összeget pénzmaradvány-csökkentő tételként kell figyelembe venni."

"(6) A vállalkozási tevékenység bevételeként kell kimutatni - a gazdálkodásra vonatkozó előírások figyelembevételével - a termékértékesítésből és szolgáltatásteljesítésből származó, árkiegészítéssel és felárral növelt, fogyasztási adóval, engedményekkel csökkentett pénzügyileg rendezett ellenértéket."

16. §

A Vhr. 28. § (2)-(3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, továbbá a jelenlegi (3)-(4) bekezdés megjelölése (4)-(5) bekezdésre módosul:

"(2) Az éves költségvetési beszámoló kiegészítő mellékletének számszerű kimutatásai

a) Költségvetési előirányzatok és a pénzforgalom egyeztetése

b) Az immateriális javak és tárgyi eszközök állományának alakulása

c) Költségvetési szervek létszáma és bére I-II.

d) A feladatmutatók állományának alakulása

e) A normatív állami hozzájárulás, a cél- és címzett támogatás, a központosított előirányzatok elszámolása és a mutatószámok, feladatmutatók állományának alakulása

f) Fejezeti maradványelszámolási számla pénzforgalma

g) A letéti számla pénzforgalma

h) A központi költségvetésből és az önkormányzatok állal folyósított ellátások részletezése

(3) Az alapok éves (féléves) beszámolója kiegészítő mellékletének számszerű kimutatása a pénzforgalom egyeztetése."

17. §

A Vhr. 30. § (1) és (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"30. § (1) Az immateriális javak és tárgyi eszközök állományának alakulása kimutatás tagolását a rendelet 4. számú melléklete tartalmazza.

(3) a) Bruttó érték állománynövekedés: beszerzés, létesítés, alaptevékenységhez térítésmentes átvétel, felújítás, egyéb növekedés.

b) Bruttó érték állománycsökkenés: selejtezés, megsemmisülés, térítésmentes átadás, értékesítés, egyéb csökkenés.

c) Értékcsökkenés: tárgyévi növekedés, tárgyévi csökkenés."

18. §

A Vhr. 31. §-a helyébe a következő rendelkezés lép: "31. § (1) A költségvetés alapján gazdálkodó szerv létszám- és béradatainak alakulását a rendelet 5. számú melléklete tartalmazza.

(2) A mellékletben a bérkiadásokat a kapcsolódó létszámadatokkal együtt kell bemutatni a tervezésnek megfelelő csoportosításban. A létszámadatokat az átlagos statisztikai állományi létszám, valamint a december 31-én ténylegesen betöltött létszám szerint kell kimutatni.

(3) A mellékletben elkülönítetten kell kimutatni besorolási csoportonként a munkavállalók részére béralapból kifizetett illetmények jogcímenkénti összegét."

19. §

A Vhr. 32. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, továbbá (3)-(5) bekezdéssel egészül ki:

"(2) A normatív hozzájárulások alapját képező mutatószámok és feladatmutatók állományának alakulását és ezzel összefüggésben az állami hozzájárulás, továbbá a céltámogatás, a címezett támogatás, valamint helyi önkormányzatok által felhasználható központosított előirányzatok elszámolását a rendelet 6. számú melléklete tartalmazza.

(3) A központi fejezeteknek a rendelet 8. számú melléklete szerint be kell mutatniuk a fejezeti maradványelszámolási számla pénzforgalmát.

(4) A letéti számlával (számlákkal) rendelkező költségvetés alapján gazdálkodó szerveknek a rendelet 9. számú melléklete szerint ki kell mulatniuk a számlán kezelt pénzeszköz nyitóösszegét, majd jogcímenként a számlára befolyt bevételeket és a számláról teljesíteti kiadásokat, valamint a december 31-i pénzkészletet.

(5) Az 1. § a)-b) pontjában foglalt költségvetés alapján gazdálkodó szerveknek a rendelet 10. számú melléklete szerint kell bemutatniuk az egyéb ellátások eredeti és módosított előirányzatát és a tényleges kifizetéseket."

20. §

A Vhr. 37. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"37. § Az 1. § a)-b) és d) pontjában foglalt költségvetés alapján gazdálkodó szerv az éves (féléves) költségvetési beszámoló, az 1. § c) pontjában foglalt alap, az alapok éves (féléves) beszámolója összeállítását megelőzően főkönyvi kivonatot köteles készíteni."

21. §

A Vhr. 39. §-a előtti cím a következők szerint módosul, továbbá a 39. § 39/A. §-sal egészül ki:

"Értelmező és átmeneti rendelkezés

39/A. § (1) A Vhr.-ben szereplő Társadalombiztosítási Alap helyett a továbbiakban társadalombiztosítási alapokat kell érteni.

(2) Az 1. §-ban foglalt költségvetés alapján gazdálkodó szervek az 1992. évi mérlegben D) Saját tőke között 2. tételként kimutatott Tőkeváltozások összegét 1993. évben

- a nyitó tételek könyvelését követően, forgalmi tételként

- kötelesek átvezetni az Induló tőkébe (T 412-K 411, vagy T 411-K 412). Az 1993. évi mérlegben tőkeváltozásként csak az 1993. évi gazdasági események hatását tükröző összeget szabad kimutatni."

22. §

A Vhr. a következő új 10-12. számú mellékletekkel egészül ki:

a) 10. számú melléklet "Fejezeti maradványelszámolá-si számla pénzforgalma"

b) 11. számú melléklet "A letéti számla pénzforgalma"

c) 12. számú melléklet "A központi költségvetésből és az önkormányzatok által folyósított ellátások részletezése"

23. §

A rendelet a kihirdetési követő 30. napon lép hatályba.

Dr. Antall József s. k.,

miniszterelnök

1. számú melléklet a 67/1993. (V. 5.) Korm. rendelethez

"1. számú melléklet a 179/1991. (XII. 30.) Korm. rendelethez

A mérleg előírt tagolása

Előző
év
Tárgy-
év
ESZKÖZÖK
A) BEFEKTETETT ESZKÖZÖK
I. Immateriális javak
1. Vagyoni értékű jogok
2. Szellemi termékek
3. Egyéb immateriális javak
II. Tárgyi eszközök
1. Ingatlanok
2. Gépek, berendezések és felszerelések
3. Járművek
4. Beruházások
5. Beruházásra adott előlegek
III. Befektetett pénzügyi eszközök
1. Részesedések
2. Értékpapírok
3. Adott kölcsönök
4. Hosszú lejáratú bankbetétek
IV. Üzemeltetésre, kezelésre átadott eszközök
B) FORGÓESZKÖZÖK
I. Készletek
1. Anyagok
2. Áruk
3. Állatok
4. Befejezetlen termelés és félkész termékek
5. Késztermékek
II. Követelések
1. Adósok
2. Követelések áruszállításból és szolgáltatásokból (vevők)
3. Egyéb követelések
Előző
év
Tárgy-
ív
III. Értékpapírok
1. Kárpótlási jegyek
2. Kincstárjegyek
3. Kötvények
4. Egyéb értékpapírok
IV. Pénzeszközök
1. Pénztárak és betétkönyvek
2. Költségvetési bankszámlák
3. Finanszírozási bankszámlák
4. Idegen pénzeszközök számlái
V. Egyéb aktív pénzügyi elszámolások
1. Aktív függő és átfutó elszámolások
2. Aktív kiegyenlítő elszámolások
C) -
FORRÁSOK
D) SAJÁTTŐKE
1. Induló tőke
2. Tőkeváltozások
E) TARTALÉKOK
I. Költségvetési tartalékok
1. Költségvetési tartalék elszámolása
2. Költségvetési pénzmaradvány
II. Vállalkozási tartalékok
1. Vállalkozási tartalék elszámolása
2. Vállalkozási tevékenység eredménye
F) KÖTELEZETTSÉGEK
I. Hosszú lejáratú kötelezettségek
1. Fejlesztési célú hitelek
2. Tartozás fejlesztési célú kötvénykibocsátásból
3. Tartozás működési célú kötvénykibocsátásból
4. Egyéb hosszú lejáratú kötelezettségek
II. Rövid lejáratú kötelezettségek
1. Kötelezettségek áruszállításból és
szolgáltatásból (szállítók)
2. Működési célú hitelek
3. Egyéb rövid lejáratú kötelezettségek
III. Egyéb passzív pénzügyi elszámolások
1. Passzív függő és átfutó elszámolások
2. Passzív kiegyenlítő kötelezettségek
3. Passzív letéti elszámolások
4. Finanszírozási elszámolások

"

2. számú melléklet a 67/1993. (V. 5.) Korm. rendelethez

"2. számú melléklet a 179/1991. (XII. 30.) Korm. rendelethez

A pénzmaradvány-kimutatás előírt tágulása

Előző
év
Tárgy-
év
1. A költségvetési bankszámlák záróegyenlegei
2. Pénztárak és betétkönyvek záróegyenlegei
3. Zárópénzkészlet (1+2)
4. Költségvetési aktív kiegyenlítő elszámolások záróegyenlege
5. Passzív kiegyenlítő elszámolások záró-
egyenlege (—)
6. Költségvetési aktív átfutó elszámolások
záróegyenlege
7. Passzív átfutó elszámolások záróegyenlege (—)
8. Aktív függő elszámolások záróegyenlege
9. Passzív függő elszámolások záróegyenlege (—)
10. Egyéb aktív és passzív pénzügyi elszámolások összesen (4—9. sorok összesen)
11. Előző évben (években) képzett tartalékok maradványa (—)
12. Vállalkozási tevékenység pénzforgalmi
eredménye (—)
13. Tárgyévi helyesbített pénzmaradvány
(3±10—11—12)
14. Költségvetési befizetés többlettámogatás miatt (—)
15. Költségvetési kiutalás kiutalatlan támogatás miatt
16. Pénzmaradványt terhelő elvonások (—)
17. Költségvetési pénzmaradvány
(13—14+15—16)
18. A vállalkozási tevékenység eredményéből alaptevékenység ellátására felhasznált összeg
19. Költségvetési pénzmaradványt külön
jogszabály alapján módosító egyéb tétel (+,-)
20. Módosított pénzmaradvány
(17+18±19)
21. A 17. sorból a társadalombiztosítási alapokból folyósított pénzeszköz maradványa

"

3. számú melléklet a 67/1993. (V. 5.) Korm. rendelethez

"3. számú melléklet a 179/1991. (XII. 30.) Korm. rendelethez

Az eredménykimutatás előírt tagolása

ElőzőévTárgy-
év
1. Vállalkozási tevékenység szakfeladaton
elszámolt folyó bevételei
2. Vállalkozási tevékenység kamatbevétele
3. Vállalkozási tevékenység felhalmozási és
tőke jellegű bevételei
4. Vállalkozási tevékenység osztalék és hozam bevétele
5. Vállalkozási tevékenység pénzforgalom
nélküli bevétele
6. Vállalkozási tevékenység szakfeladaton
elszámolt folyó kiadásai (—)
7. Vállalkozási tevékenységet terhelő felhalmozási és tőke kiadások (—)
8. Vállalkozási tevékenységet érintő felhalmozási és folyó támogatások, visszatérülések, elvonások és egyéb átutalások (+,-)
9. Vállalkozási tevékenységet érintő hitelek
és rövid lejáratú értékpapírok kiadásai
és bevételei ( + , —)
10. Vállalkozási tevékenység pénzforgalmi
eredménye (1+2+3+4+5—6—7±8±9)
11. Vállalkozási tevékenységet terhelő értékcsökkenési leírás (—)
12. Alaptevékenység ellátására felhasznált összeg (—)
13. Pénzforgalmi eredményt külön jogszabály alapján módosító egyéb tétel
(+.-)
14. Vállalkozási tevékenység módosított
pénzforgalmi eredménye (10—11—
12 ±13)
15. Tárgyévről átvitt veszteség
16. Megelőző év(ek) cl nem számolt veszteségének tárgyévre eső része (—)
17. Vállalkozási tevékenység helyesbített
eredménye (14+15—16)
18. Vállalkozási tevékenységet terhelő befizetés
19. Tartalékba helyezendő összeg

"

4. számú melléklet a 67/1993. (V. 5.) Korm. rendelethez

"5. számú melléklet a 179/1991. (XII. 30.) Korm. rendelethez

Immateriális javak és tárgyi eszközök állományának alakulása

MegnevezésSor-
szám
Immateriális
javak
IngatlanokGépek,
berendezések
és felszerelések
JárművekÖSSZESEN
Előző évi záróállomány
(Tárgyévi nyitóállomány)
01
Bruttó értékNövekedésBeszerzés, létesítés02
Alaptevékenységhez
térítés mentes átvétel
03
Felújítás04
Egyéb növekedések05
Összes növekedés06
CsökkenéSelejtezés,
megsemmisülés
07
Térítés mentes átadás08
Értékesítés09
Egyéb csökkenések10
Összes csökkenés11
Bruttó érték összesen12
ÉrtékcsökkenésElőző évi záróállomány
(Tárgyévi nyitóállomány)
13
Növekedés14
Csökkenés15
16
Értékcsökkenés összesen17
Eszközök nettó értéke18
Teljes (0-ig) leírt eszközök
bruttó értéke
19

"

5. számú melléklet a 67/1993. (V. 5.) Korm. rendelethez

"6. számú melléklet a 179/1991. (XII. 30.) Korm. rendelethez

A) Költségvetési szervek létszáma és bére I.

Munkaköri,
besorolási csoport
Béralap
(ezer Ft/év)
Béralapból (ezer Ft/év)Átlagos
statisztikai
állományi
December 31-én
betöltött
megnevezéseszámaalapilletményilletmény
kiegészítés
illetmény
pótlékok
13. havi
illetmény
egyéb illet-
mény
létszám (fő)
1234s678910
Besorolási csoportra nem
osztható létszám és bér
Teljes munkaidőben fog-
lalkoztatottak összesen
Részmunkaidőben foglal-
koztatottak összesen
Nyugdíjas foglalkoztatot-
tak összesen
Összesen
Pénzmaradványból kifi-
zetett 13. havi illetmény

B) Költségvetési szervek létszáma és bére II.

Munkaköri,
besorolási csoport
Teljes munkaidőbenRészmunkaidőbenNyugdíjasÖsszesen
foglalkoztatottak
megnevezéseszámaátlag
létszáma
éves béreátlag
létszáma
éves béreátlag
létszáma
éves béreátlag
létszám
éves bére
12345678910
Besorolási csoportra nem
osztható létszám és bér
Összesen

"

6. számú melléklet a 67/1993. (V. 5.) Korm. rendelethez

"8. számú melléklet a 179/1991. (XII. 30.) Korm. rendelethez

A normatív állami hozzájárulás, a cél- és címzett támogatások, a központosított előirányzatok elszámolása és a mutatószámok, feladatmutatók állományának alakulása

A) A normatív hozzájárulás elszámolása és a mutatószámok, feladatmutatók alakulása

Ezer forintban

Az állami hozzájárulás jogcíme
(az éves költségvetési törvény
szerint)
Az éves költségvetési tör-
vényben megállapított,
tervezett
Évközi változások
(+.—)
TénylegesEltérés
mutatószámállami
hozzájárulás
mutatószámállami
hozzájárulás
mutatószámmutatószám
alapján járó
állami
hozzájárulás
mutatószámállami
hozzájárulás
Állami hozzájárulás
összesen

B) A céltámogatások elszámolása

Ezer forintban

Céltámogatás jogcímeBeruházás
bruttó összege
Előző évekbenTárgyévre tervezettTárgyévi tényleges
tényleges
ráfordítás
ráfordításból
céltámogatás
összes
ráfordítás
ráfordításból
engedélyezett
céltámogatás
összes
ráfordítás
ráfordításból
igénybe vett
céltámogatás
Összesen

C) A címzett támogatások elszámolása

Ezer forintban

Címzett támogatás jogcímeBeruházás
bruttó összege
Előző évekbenTárgyévre tervezettTárgyévi tényleges
tényleges
ráfordítás
ráfordításból
címzett
támogatás
összes
ráfordítás
ráfordításból
engedélyezett
címzett
támogatás
összes
ráfordítás
ráfordításból
igénybe vett
címzett
támogatás
Összesen-

D) A központosított előirányzatok elszámolása

Központosított előirányzatok megnevezéseSor-
szám
A központi költségvetésből
támogatásként rendelkezésit
bocsátott összeg
Az önkormányzat állal aZ adott
célra ténylegesen felhasznált
összeg
Eltérés
Összesen

7. számú melléklet a 67/1993. (V. 5.) Korm. rendelethez

"9. számú melléklet a 179/1991. (XII. 30.) Korm. rendelethez

Számlakeret-tükör

1. Számlaosztály

BEFEKTETETT ESZKÖZÖK

11. IMMATERIÁLIS JAVAK

111. Immateriális javak állományának értéke

112. Immateriális javak értékcsökkenése

113. Immateriális javak vásárlása

12. INGATLANOK

121. Ingatlanok állományának értéke

122. Ingatlanok értékcsökkenése

123. Ingatlanok vásárlása, létesítése

124. Ingatlanok felújítása

13. GÉPEK BERENDEZÉSEK ÉS FELSZERELÉSEK

131. Gépek, berendezések és felszerelések állományának értéke

132. Gépek, berendezések és felszerelések értékcsökkenése

133. Gépek, berendezések és felszerelések vásárlása, létesítése

134. Gépek, berendezések és felszerelések felújítása

14. JÁRMŰVEK

141. Járművek állományának értéke

142. Járművek értékcsökkenése

143. Járművek vásárlása, létesítése

144. Járművek felújítása

15. BERUHÁZÁSOK

151. Foglalt

152. Ingatlanok beruházása

153. Gépek, berendezések és felszerelések beruházása

154. Jármű beruházások

16. BERUHÁZÁSRA ADOTT ELŐLEGEK

161. Immatcriális javak beruházására adott előlegek

162. Ingatlanok beruházására adott előlegek

163. Gépek, berendezések és felszerelések beruházásaira adott előlegek

164. Járműbcruházásra adott előlegek

18. ÜZEMELTETÉSRE, KEZELÉSRE ÁTADOTT ESZKÖZÖK

181. Üzemeltetésre, kezelésre átadott eszközök állománya

182. Üzemeltetésre, kezelésre átadott eszközök értékcsökkenése

19. BEFEKTETETT PÉNZÜGYI ESZKÖZÖK

191. Részesedések 192-194. Értékpapírok

192. Kárpótlási jegyek

193. Különféle államkötvények

194. Egyéb értékpapírok

195. Adott kölcsönök

196. Hosszú lejáratú bankbetétek állománya

2. Számlaosztály

KÉSZLETEK

21-22. VÁSÁROLT ANYAGOK[1]

21. SZAKMAI ANYAGOK

211. Élelmiszerek

212. Gyógyszerek, vegyszerek

213-219. Egyéb szakmai (termelési) anyagok

22. EGYÉB ANYAGOK[2]

221. Tüzelő-, hajtó- és kenőanyagok

222. Munkaruha, védőruha, formaruha, egyenruha

223. Textilanyagok, textíliák

224-229. Különféle egyéb anyagok

23. BETÉTDÍJAS GÖNGYÖLEGEK[3]

24. ALVÁLLALKOZÓI TELJESÍTMÉNYEK[4]

25. ÁRUK[5]

26. SAJÁT TERMELÉSŰ ANYAGOK[6]

27. ÁLLATOK[7]

28. BEFEJEZETLEN TERMELÉS ÉS FÉLKÉSZ TERMÉKEK[8]

29. KÉSZTERMÉKEK[9]

3. Számlaosztály

KÖVETELÉSEK, PÉNZÜGYI ELSZÁMOLÁSOK

31. KÖVETELÉSEK[10]

311. Adósok

312. Vevők

313. Munkavállalókkal szembeni különféle követelések

319. Egyéb követelések

32. ÉRTÉKPAPÍROK

321. Kárpótlási jegyek

322. Kincstárjegyek

323. Kötvények

329. Egyéb értékpapírok

33. PÉNZTÁRAK ÉS BETÉTKÖNYVEK

331. Pénztár

332. Valutapénztár

333. Költségvetési betétkönyvek 339. Valuta árkülönbözetek

34. KÖLTSÉGVETÉSI BANKSZÁMLÁK

341. Költségvetési elszámolási számla

342. Elkülönítések a költségvetési elszámolási számláról

343. Részben önálló költségvetési szervek bankszámlái

344. Devizabetét számla

345. Fejezeti költségvetési elszámolási számla

349. Deviza-valuta árkülönbözetek

35. FINANSZÍROZÁSI BANKSZÁMLÁK

351. Központi fejezetek bevételi számlája

352. Központi' fejezetek költségvetési (finanszírozási) számlája

353. Központi fejezetek év végi maradványelszámolási számlája

354. Központi fejezetek tárgyi eszköz felújítási számlája

355. Társadalombiztosítási pénzeszközök eloszlási számla

36. IDEGEN PÉNZESZKÖZÖK

361. Illetmény-kifizetések lebonyolítási számla

362. Földhivatalok földmérési hozzájárulás zárolt bevételi számla

364. Különféle feladatok lebonyolítási számla

365. Lakásépítés munkáltatói támogatása

366. Idegen betétkönyvek

367. Letétek

368. Adó- és illetékbeszedési számlák

37-38. TÁMOGATÁSOK, ELVONÁSOK ÉS PÉNZESZKÖZ ÁTADÁSOK

37. MŰKÖDÉSI ÉS FELHALMOZÁSI CÉLÚ PÉNZESZKÖZÁTADÁS AZ ÁLLAMHÁZTARTÁSON BELÜL

371. Felügyelet alá tartozó költségvetési szervnek folyósított támogatás

372. Elvonások és befizetések

373. Működési célú pénzeszközátadás az államháztartáson belül

374. Felhalmozási célú pénzeszközátadás az államháztartáson belül

38. MŰKÖDÉSI ÉS FELHALMOZÁSI CÉLÚ PÉNZESZKÖZÁTADÁS AZ ÁLLAMHÁZTARTÁSON KÍVÜLRE

381. Vállalkozások folyó támogatása

382. Intézményi ellátáshoz, kapcsolódó pénzbeli juttatások

383. Társadalom- és szociálpolitikai juttatások

384. Társadalombiztosítási juttatások

385. Társadalmi önszerveződések támogatása

386. Működési célú pénzeszközátadás külföldre

389. Felhalmozási célú pénzeszközátadás az államháztartáson kívülre

39. FÜGGŐ, ÁTFUTÓ ÉS KIEGYENLÍTŐ KIADÁSOK

391-394. Költségvetési elszámolási számlát érintő függő, átfutó és kiegyenlítő kiadások

391. Költségvetési függő kiadások

392. Költségvetési átfutó kiadások

393. Munkavállalókkal kapcsolatos kiegyenlítő kiadások

394. Költségvetési egyéb kiegyenlítő kiadások

395. Fejezeti pénzellátási (átfutó) kiadások

396. Társadalombiztosítási megtérítendő ellátások, támogatások aktív elszámolása

397-399. Költségvetésen kívüli függő, átfutó és kiegyenlítő kiadások

4. Számlaosztály

FORRÁSOK (PASSZÍVÁK)

41. SAJÁT TŐKE

411. Induló tőke

412. Tőkeváltozások

42. TARTALÉKOK

421. Költségvetési tartalékok

4211. Költségvetési tartalék elszámolása

4212. Költségvetési pénzmaradvány

422. Vállalkozási tartalék

4221. Vállalkozási tartalék elszámolása

4222. Vállalkozási tevékenység eredménye

4223. Elkülönített eredmény

43. HOSSZÚ LEJÁRATÚ KÖTELEZETTSÉGEK

431. Fejlesztési célú hitelek

432. Tartozás fejlesztési célú kötvénykibocsátásból

433. Tartozás működési célú kötvénykibocsátásból

439. Egyéb hosszú lejáratú kötelezettségek

44. RÖVID LEJÁRATÚ KÖTELEZETTSÉGEK

441-444. Belföldi szállítók[11]

445-446. Külföldi szállítók[12]

448. Működési célú hitelek

449. Egyéb rövid lejáratú kötelezettségek

45. BERUHÁZÁSI JUTTATÁS ÉS LETÉTI BEVÉTELEK

451. Beruházási juttatás elszámolása

453. Letétek elszámolása

46-47. TÁMOGATÁSOK, KIEGÉSZÍTÉSEK ÉS ÁTVETT PÉNZESZKÖZÖK

46. MŰKÖDÉSI ÉS FELHALMOZÁSI CÉLRA ÁTVETT PÉNZESZKÖZÖK AZ ÁLLAMHÁZTARTÁSON BELÜL

461. Előző évi költségvetési kiegészítések, visszatérülések

462. Működési célra átvett pénzeszközök a központi és önkormányzati költségvetési szervektől

463. Működési célra átvett pénzeszközök a társadalombiztosítási alapoktól és kezelőitől

464. Működési célra átvett pénzeszközök az elkülönített állami pénzalapoktól és kezelőnői

465. Felhalmozási célra átvett pénzeszközök a központi és önkormányzati költségvetési szervektől

466. Felhalmozási célra átvett pénzeszközök a társadalombiztosítási alapoktól és kezelőitől

467. Felhalmozási célra átvett pénzeszközök az elkülönített állami pénzalapoktól és kezelőitől

47. MŰKÖDÉSI ÉS FELHALMOZÁSI CÉLRA ÁTVETT PÉNZESZKÖZÖK AZ ÁLLAMHÁZTARTÁSON KÍVÜLRŐL

471. Működési célra átvett pénzeszközök az államháztartáson kívülről

472. Felhalmozási célra átvett pénzeszközök az államháztartáson kívülről

48. FÜGGŐ, ÁTFUTÓ ÉS KIEGYENLÍTŐ BEVÉTELEK

481-484. Költségvetési elszámolási számlát érintő függő, átfutó és kiegyenlítő bevételek

481. Költségvetési függő bevételek

482. Költségvetési átfutó bevételek

483. Költségvetési kiegyenlítő bevételek

485. Fejezeti pénzellátási (átfutó) bevételek

486. Finanszírozási elszámolások

487-489. Költségvetésen kívüli függő, átfutó és kiegyenlítő bevételek

488. Adó- és illetékbeszedési átfutó elszámolások

49. ÉVI MÉRLEGSZÁMLÁK

491. Nyitómérleg számla

492. Mérlegrendezési számla

493. Zárómérleg számla

494. Költségvetési bevételek és kiadások elszámolása

495. Vállalkozási bevételek és kiadások elszámolása

5. Számlaosztály

FOLYÓ KIADÁSOK

51. BÉRALAP

511. Teljes munkaidőben foglalkoztatottak összes bére

512. Részmunkaidőben foglalkoztatottak összes bére

513. Nyugdíjasok bére

514. Másodállásúak, mellékfoglalkozásúak bére

515. Megbízási díj

516. Alkalmi munkavállalók bére

517. Sorkatonai szolgálatot teljesítők illetménye

518. Különféle illetmények

519. Jutalom

52. BÉRJELLEGŰ KIADÁSOK

521. Különféle díjak

522. Jutalom vállalkozási tevékenység eredményéből

523. Belföldi kiküldetés

524. Külföldi kiküldetés

525. Étkezési hozzájárulás

526. Kereset- és költségtérítés, -hozzájárulás

527. Reprezentáció

528. Végkielégítés

529. Különféle egyéb bérjellegű kiadások

53. KÉSZLETBESZERZÉS

531. Élelmiszer

532. Gyógyszer, vegyszer

533. Tüzelő-, hajtó- és kenőanyag

534. Irodaszer, nyomtatvány

535. Szakmai (termelési) anyag

536. Könyv, folyóirat, napilap

537. Munkaruha, védőruha, formaruha, egyenruha

538. Kisértékű tárgyi eszközök beszerzése

539. Egyéb készletbeszerzés

54. SZOLGÁLTATÁSOK

541. Távhő-, gőz-, gáz- és villamosenergia-szolgáltatás

542. Szállítás

543. Vásárolt élelmezés

544. Közműdíj

545. Postai szolgáltatás

546. Bérleti díjak

547. Tárgyi eszközök karbantartása

548. Különféle egyéb szolgáltatások

55. KÜLÖNFÉLE KIADÁSOK ÉS BEFIZETÉSEK

551. Társadalombiztosítási járulék

552. Munkaadói járulék

553. Nemzetközi tagsági díjak

554. Helyi adók befizetése

555. Egyéb adók befizetése

557. Vásárolt termékek és szolgáltatások ÁFÁ-ja

558. Általános forgalmi adó befizetése

559. Különféle egyéb kiadások

56. KAMATOK

58. PÉNZFORGALOM NÉLKÜLI KIADÁSOK

583. Alap- és vállalkozási tevékenység közötti pénzforgalom nélküli kiadások elszámolása

59. ÉRTÉKCSÖKKENÉSI LEÍRÁS ÉS ÁTVEZETÉSI SZÁMLÁK

591-595. Értékcsökkenési leírás

596-599. Átvezetési számlák

6. Számlaosztály

KÖZVETETT (ÁLTALÁNOS) KIADÁSOK

61. KARBANTARTÓ RÉSZLEGEK KIADÁSAI

62. EGYÉB KISEGÍTŐ RÉSZLEGEK KIADÁSAI

63. SZAKMAI EGYSÉGEK KIADÁSAI

631. Egészségügyi egységek kiadásai

632. Oktatási egységek kiadásai

633. Kulturális egységek kiadásai

634. Múzeumi egységek kiadásai

64. SZAKÁGAZATOK KÖZVETETT KIADÁSAI

65. ÉPÜLETEK FENNTARTÁSÁNAK KIADÁSAI

67. VÁLLALKOZÁSI RÉSZLEGEK KÖZVETETT KIADÁSAI

68. KÖZPONTI IRÁNYÍTÁS KIADÁSAI

7. Számlaosztály

TEVÉKENYSÉGEK KIADÁSAI

71-77. ALAPTEVÉKENYSÉGEK KIADÁSAI

78. VÁLLALKOZÁSI TEVÉKENYSÉG KIADÁSAI

79. ELŐZETESEN FELSZÁMÍTOTT ÁLTALÁNOS FORGALMI ADÓ ELSZÁMOLÁSA

792. Termékbeszerzések, szolgáltatások előzetesen felszámított általános forgalmi adója

793. Általános forgalmi adó befizetése (adóhatósági elszámolás)

9. Számlaosztály

BEVÉTELEK

91. INTÉZMÉNYEK SAJÁT FOLYÓ BEVÉTELEI

911. Alaptevékenység támogatásértékű bevételei

912. Intézmények egyéb bevételei

913. Vállalkozás bevételei

914. Kamatbevételek

92. ÖNKORMÁNYZATOK SAJÁTOS FOLYÓ BEVÉTELEI

921. Illetékek

922. Helyi adók

923. Átengedett központi adók

924. Környezetvédelmi, műemlékvédelmi bírság 929. Egyéb sajátos folyó bevételek

93. FELHALMOZÁSI ÉS TŐKEJELLEGŰ BEVÉTELEK

931. Tárgyi eszközök, immateriális javak értékesítése

932. Önkormányzatok sajátos felhalmozási és tőke bevételei

933. Pénzügyi befektetések bevételei

934. Állami készletek, tartalékok értékesítése

94. KÖZPONTI KÖLTSÉGVETÉSBŐL KAPOTT KÖLTSÉGVETÉSI TÁMOGATÁSOK

941. Felügyeleti szervtől kapott támogatás

942-943. Önkormányzatok költségvetési támogatása

942. Önkormányzatok normatív állami hozzájárulása

943. Önkormányzatok egyéb költségvetési támogatása

944. Társadalombiztosítási alapok költségvetési támogatása

945. Elkülönített állami pénzalapok költségvetési támogatása

95. KÖZPONTI KÖLTSÉGVETÉSI SZERVEK BEFIZETÉSEI

951. Vállalkozási tevékenységet terhelő intézményi befizetés

952. Tárgyi eszközök értékesítését terhelő intézményi befizetés

953. Egyéb intézményi befizetés

96. TÁRSADALOMBIZTOSÍTÁSI ALAPOK SAJÁTOS FOLYÓ BEVÉTELEI

97. ELKÜLÖNÍTETT ÁLLAMI PÉNZALAPOK SAJÁTOS FOLYÓ BEVÉTELEI

98. PÉNZFORGALOM NÉLKÜLI BEVÉTELEK

981. Előző évi pénzmaradvány igénybevétele

982. Előző évi vállalkozási eredmény igénybevétele

983. Alap- és vállalkozási tevékenység közötti pénzforgalom nélküli bevétel elszámolása

99. BEFOLYT ÁLTALÁNOS FORGALMI ADÓ

991. Kiszámlázott termékek és szolgáltatások ÁFÁ-ja

992. ÁFA visszatérülés

0. Számlaosztály

NYILVÁNTARTÁSI SZÁMLÁK

01. BEFEKTETETT ESZKÖZÖK NYILVÁNTARTÁSI SZÁMLÁJA

02. KÉSZLETEK NYILVÁNTARTÁSI SZÁMLÁJA

03. KÖVETELÉSEK, PÉNZÜGYI ELSZÁMOLÁSOK NYILVÁNTARTÁSI SZÁMLÁJA

04. NYILVÁNTARTÁSI ELLENSZÁMLÁK

05. KIADÁSI ELŐIRÁNYZATOK NYILVÁNTARTÁSI SZÁMLÁI

06. TÉRÍTÉS NÉLKÜLI SZOLGÁLTATÁSOK NYILVÁNTARTÁSI SZÁMLÁJA

09. BEVÉTELI ELŐIRÁNYZATOK NYILVÁNTARTÁSI SZÁMLÁI

A számlaosztályok tartalmára vonatkozó előírások

1. Az 7. számlaosztály a mérlegben befektetett eszközként kimutatandó eszközök főkönyvi számláit foglalja magában. A számlaosztály számlacsoportjain belül külön számlán kell kimutatni:

- az eszköz január 1-jei nyitóállományát és azokat a gazdasági műveleteket, amelyek az állomány értékét módosítják, de nem pénzforgalommal kapcsolatosak (pl. térítés nélküli átadás-átvétel, értékesítés, selejtezés),

- az értékcsökkenés elszámolását,

- a nyitóállomány növekedését beszerzésből, létesítésből (kiadási pénzforgalom miatti növekedés),

- a nyitóállomány növekedését felújításból (pénzforgalom miatti növekedés).

A beszerzési, létesítési, felújítási kiadások általános forgalmi adót nem tartalmazhatnak.

a) Az immateriális javak között kell kimutatni a vagyonértékű jogokat, a szellemi termékeket és az egyéb immateriális javakat.

Immateriális javak közé a vagyoni értéket megtestesítő forgalomképes jogok tartoznak.

Vagyonértékű jognak minősül többek között a bérleti jog, szolgalmi jog, földhasználat, haszonélvezet és használat.

Szellemi termékek között mutatandók ki a találmányok, szerzői jogvédelemben részesülő javak, szoftver termékek, újítások stb.

Egyéb immateriális javak között számolható el pl. a jövőben értékesíthető alapkutatás, alkalmazott kutatás aktivált értéke.

b) Ingatlanok körébe tartozik a föld és minden anyagi eszköz aktivált értéke, amelyet a földdel tartós kapcsolatban létesítettek.

Ingatlanok közé sorolandók: a földterület, a telek, az épület, az egyéb építmény, az ültetvény (erdő).

c) Gépek, berendezések és felszerelések között kell kimutatni a költségvetés alapján gazdálkodó szerv alaptevékenységét és vállalkozási tevékenységét tartósan szolgáló eszközök aktivált értékét. Ide sorolandók a feladat ellátását biztosító egészségügyi, oktatási, híradástechnikai, környezetvédelmi, kutatási célú, számítás- és ügyviteltechnikai stb. gépek, berendezések és felszerelések.

d) Járművek közölt kell kimutatni a forgalmi rendszámmal ellátott közúti járművek, a vízi és légi személy- és áruszállító-eszközök aktivált értékét.

e) Beruházásnak minősül az üzembe nem helyezett tárgyi eszközök beszerzésére, létesítésére, saját vállalkozásban történő előállítására fordított kiadás, a beszerzett tárgyi eszközök üzembe helyezése érdekében az üzembe helyezésig, a raktárba történő beszállításig végzett tevékenység, továbbá mind az a tevékenység, amely a tárgyi eszköz, beszerzéséhez egyedileg hozzákapcsolható.

Nem beruházásként kell kimutatni azoknak a tárgyi eszközöknek a beszerzését, amelyek a beszerzéssel egyidejűleg üzembe helyezhetők (aktiválhatók). Ezen tárgyi eszközök aktivált értéke a beszerzéskor az ingatlanok, gépek, berendezések és felszerelések, járművek számlacsoportokban vehetők állományba.

f) Beruházásra adott előlegként kell kimutatni a beruházási, felújítási szállítóknak folyósított előlegeket.

g) Az önkormányzatoknak a társadalombiztosítási alapoknak stb. üzemeltetésre, kezelésre átadott eszközként kell kimutatniuk azokat a tárgyi eszközöket, amelyek tulajdonukban vannak, de más gazdálkodó szervek működtetik. Ilyen tárgyi eszközök lehetnek többek között az ingatlanok, lakásingatlanok, közművek.

h) A befektetett pénzügyi eszközök között kell kimutatni a tartós (egy éven túli) céllal befektetett részesedéseket, értékpapírokat, adott kölcsönöket és bankbetéteket. A részesedések között kell kimutatni többek között a részvényeket és a törvény hatálybalépése előtt gazdasági társaságba, leányvállalatba bevitt vagyon értékét. Értékpapírok körébe tartoznak a kárpótlási jegyek, az államkötvények és az egyéb vásárolt kötvények.

i) A számlaosztály számláihoz kapcsolódóan a bruttó értékkel számszerűen megegyező analitikus nyilvántartást kell vezetni.

2. A 2. számlaosztály a mérlegben készletként kimutatandó forgóeszközöket foglalja magában.

A számlaosztályban kimutatott készletek a mérlegben szereplő készletérték alátámasztását szolgálják, vásárolt anyagok, betétdíjas göngyölegek, alvállalkozói teljesítmények, áruk, saját előállítású anyagok, állatok, befejezetlen termelés és félkész termékek, késztermékek tagolásában.

A számlaosztály számláin év közben könyvelni nem szabad. A készletbeszerzéseket kiadásként kell elszámolni.

Az anyagokat, betétdíjas göngyöleget, árukat és késztermékeket raktározó, költségvetés alapján gazdálkodó szervek a vásárolt és saját előállítású készletekről - a kettős könyvvitelen kívül - részletező nyilvántartást kötelesek vezetni mennyiségben és értékben. A használt és munkahelyen használatban lévő anyagokról csak mennyiségi nyilvántartás vezetendő. A raktárral nem rendelkező költségvetés alapján gazdálkodó szerv készleteiről csak mennyiségi nyilvántartást köteles vezetni.

Év végén a leltározás alapján megállapított új készletek értéke és a nyitókészlet értékek különbözetét tőkeváltozásként kell elszámolni.

3. A 3. számlaosztály a követelések, az értékpapírok, a pénztárak és betétkönyvek, a költségvetési, finanszírozási és idegen pénzeszközök bankszámlái, valamint a működési és felhalmozási célú pénzeszközátadás, a függő, átfutó és kiegyenlítő elszámolások számláit tartalmazza.

a) A követeléseket adósok, vevők, munkavállalókkal szembeni és egyéb követelések tagolásban kell kimutatni. A követelések számláin év közben könyvelni nem szabad.

A követelésekről év közben - a kettős könyvvitelen kívül - analitikus nyilvántartást kell vezetni.

Év végén a leltározás alapján megállapított és értékelt - általános forgalmi adót nem tartalmazó - követelések és a nyitóérték különbözetét kell tőkeváltozásként elszámolni.

b) Értékpapírok között kell kimutatni a forgatási célból, nem tartós befektetésként vásárolt kárpótlási jegyeket, kincstárjegyeket, kötvényeket és egyéb értékpapírokat. A számlacsoporton belül külön számlán kell kimutatni az értékpapírok nyitóállományát és tárgyidőszaki pénzforgalmát.

c) A pénztárak és betétkönyvek számlacsoportban kell kimutatni a készpénzforgalmat, valamint a pénzforgalmi betétkönyvekben kezelt pénzeszközök állományát és azok változásait. A valutában eszközölt kifizetéseket és befizetéseket elkülönített számlán kell kimutatni.

A készpénzállományról, valamint a készpénz forgalmáról a pénztárszámlához kapcsolódóan - a költségvetés alapján gazdálkodó szerv által szabályozott módon - analitikus nyilvántartást kell vezetni.

d) A költségvetési bankszámlák számlacsoport számlái a költségvetésben meghatározott gazdálkodási feladatok pénzforgalmának lebonyolítására szolgálnak. Ebben a számlacsoportban kell elszámolni a költségvetés végrehajtásaként teljesített valamennyi bevételt és kiadást.

e) A finanszírozási bankszámlákon kell kimutatni a költségvetési támogatással és a társadalombiztosítási támogatással kapcsolatos pénzellátás lebonyolítását. A számlacsoport számláin gazdálkodással kapcsolatos pénzforgalmat kimutatni nem szabad. Ebben a számlacsoport-ban szerepelnek a központi fejezetek bevételi számlái és év végi maradványelszámolási számlái.

f) Az idegen pénzeszközök számlacsoportban olyan feladatoknak a pénzforgalmát kell kimutatni, amely nem kapcsolódik közvetlenül a költségvetés alapján gazdálkodó szerv alap-, vagy vállalkozási tevékenységéhez, a költségvetési előirányzatok teljesítéseként a feladat nem mutatható ki, de a költségvetés alapján gazdálkodó szerv sajátos feladatát képezik. Itt kell kimutatni többek között a különféle feladatok lebonyolítási számlák, letétek, idegen betétkönyvek, az adó- és illeték beszedési számlák pénzforgalmát.

g) A támogatások, elvonások és pénzeszközátadásokon belül elkülönítetten kell kimutatni az államháztartáson belüli és államháztartáson kívüli célú teljesítéseket.

Államháztartáson belüli kiadásként kell kimutatni többek között a költségvetési szervek részére folyósított támogatásokat. Államháztartáson kívüli célú átadásnak minősül többek között a vállalkozások, az önszerveződések támogatása, a lakosság részére különféle jogcímeken kifizetett juttatások.

h) A függő, átfutó és kiegyenlítő kiadások számlacsoport azokat az elszámolási számlákat tartalmazza, amelyekkel kapcsolatban a teljesített kiadás nem végleges, azok a költségvetés alapján gazdálkodó szerv részére a tárgyidőszakban vagy a tárgyidőszakot követően megtérülnek. A számlacsoporton belül külön főkönyvi számla szolgál a központi fejezetek pénzellátási kiadásainak elszámolására.

A számlacsoporton belül külön számlán kell kimutatni az elszámolások nyitóállományát és tárgyidőszaki forgalmát.

4. A 4. számlaosztály tartalmazza az eszközök forrásainak kimutatására szolgáló számlákat. Itt kell kimutatni a saját tőkét, a tartalékokat, a hosszú és rövid lejáratú kötelezettségeket, a beruházási juttatást, a letéti bevételeket, a működési és felhalmozási célra átvett pénzeszközöket, a függő, átfutó és kiegyenlítő bevételek passzív jellegű elszámolását, valamint az évi mérlegszámlákat.

a) A saját tőke azt a tőkerészt mutatja, amely állami, önkormányzati, társadalombiztosítási tulajdonként áll rendelkezésre az eszközök finanszírozásaként. A saját tőkét induló tőke és tőkeváltozások tagolásában kell kimutatni.

Az induló tőke a költségvetés alapján gazdálkodó szerv 1993. január 1-jei, illetve az alapításkori forrás állományát mutatja. Az induló tőke nagysága csak abban az esetben módosulhat, ha a költségvetés alapján gazdálkodó szerv alaptevékenysége jelentősen megváltozik (átszervezés, összevonás, szétválás stb.).

Tőkeváltozásként kell kimutatni minden olyan gazdasági művelet hatását, amely az induló tőke növekedését vagy csökkenését eredményezi (pl. értékcsökkenés elszámolása, tárgyévi költségvetés és tartalék terhére befektetett eszközök vásárlása, létesítése, követelések és kötelezettségek nagyságának változása).

b) A tartalékok között kell kimutatni a költségvetés alapján gazdálkodó szerv pénzeszközének azt a forrását, amelyről saját hatáskörben dönt, hogy azokat a jövőben befektetett eszközök finanszírozására, vagy folyó évi kiadásainak a teljesítésére fordítja. A számlacsoporton belül elkülönítetten kell kimutatni a költségvetési tartalékol (pénzmaradványt) és a vállalkozási tartalékot (eredményt).

c) Hosszú lejáratú kötelezettségek között az egy évnél hosszabb lejáratra kapott kölcsönöket és hiteleket kell kimutatni. A számlacsoporton belül elkülönítetten kell kimutatni a fejlesztési célú hiteleket, a fejlesztési célú, illetve a működési célú kötvénykibocsátásból származó kötelezettségeket.

d) A rövid lejáratú kötelezettségek számlacsoport számláin kell kimutatni az egy évet meg nem haladó lejáratú kötelezettségeket. Itt kell kimutatni a működési célú hiteleket, és mérlegkészítéskor a szállítókkal szembeni - általános forgalmi adót nem tartalmazó - kötelezettségeket. A szállítók számláján év közben könyvelni nem szabad.

e) Beruházási juttatásként kell év közben kimutatni a központi beruházási keretből teljesített kifizetések forrásait.

f) A letéti bevétel az idegen szervek vagy magánszemélyek által letéti céllal a költségvetés alapján gazdálkodó szervnél elhelyezett pénzeszközök forrását tartalmazza.

g) A támogatások, kiegészítések és átvett pénzeszközök között külön számlacsoportban kell kimutatni az államháztartáson belüli átvételeket, és az államháztartáson kívülről származó átvételeket. A számlacsoportokon belül külön főkönyvi számlákon kell rögzíteni a működési célra, illetve fejlesztési célra átvett pénzeszközöket.

h) A függő, átfutó és kiegyenlítő bevételek számlacsoport számláin a költségvetés alapján gazdálkodó szervhez beérkezett olyan pénzeszközök elszámolását kell kimutatni, amelynek rendeltetése tisztázatlan, vagy olyan feladat ellátásával kapcsolatos, amelynek bevételi előirányzata nem szerepel a költségvetés bevételi jogcímei között. Itt kell továbbá kimutatni az adó- és illetékbeszedésekből származó elszámolásokat, valamint a finanszírozási elszámolásokat és a központi fejezetek pénzellátási bevételeit is.

i) Az évi mérlegszámlák számlacsoport számlái technikai jellegű számlák. A számlák vezetésének célja az év eleji nyitó- és az év végi zárlati tételek világos, áttekinthető kimutatása.

5. A pénzforgalmi jelentés és a pénzforgalmi kimutatás elkészítéséhez, a költségvetési tartalék (pénzmaradvány), a vállalkozási tartalék (eredmény) megállapításához tartalmaz adatokat az 5. és 9. számlaosztály.

6. A pénzforgalmi jelentés - az éves költségvetésben meghatározott tagolásban - tartalmazza a kiadásokat szakfeladatonkénti bontásban és azon belül főbb kiadási jogcímenként. A pénzforgalmi jelentés szakfeladatokra vonatkozó folyó évi kiadási adatait a 7. számlaosztály tartalmazza.

7. Az 5. és 7. számlaosztályban kimutatott folyó pénzforgalmi kiadásoknak egyezniük kell.

8. A folyó kiadások egy részéről a teljesítéskor nem lehet megállapítani, hogy az melyik szakfeladat érdekében merült fel. Azok a kiadások, amelyekről teljesítésükkor nem állapítható meg, hogy melyik szakfeladatot terhelik, a közvetett (általános) kiadások körébe tartoznak és azok feladatra történő elszámolásukig a 6. számlaosztályban mulatandók ki.

9. A költségvetés alapján gazdálkodó szerv saját hatáskörben dönt arról, hogy a folyó kiadásokat először az 5. számlaosztályban könyveli és innen vezeti át a 6-7. számlaosztályokba, vagy fordítva.

10. Az 5. számlaosztály a költségvetés végrehajtásaként ténylegesen teljesített folyó kiadásokat és a folyó kiadásként elszámolandó befizetéseket tartalmazza. A kiadásokat az éves költségvetésben meghatározott szerkezeti tagolásban kell kimutatni a kiadások jogcíme szerint.

a) A Béralap számlacsoportban kell kimutatni a bérkiadásokat foglalkoztatási formák szerinti tagolásban. Itt kell kimutatni a béralap terhére, továbbá a jogszabály alapján a tervezettet meghaladó bevétel többletéből az adott feladat tényleges teljesítésével kapcsolatban kifizetett jutalmat és a pénzmaradvány terhére kifizetett jutalmakat is.

b) A Bérjellegű kiadások számlacsoport tartalmazza azokat a munkavállalók részére teljesített személyi jellegű kifizetéseket, amelyek nem tartoznak a béralapba. Ide tartoznak többek között az eredmény terhére kifizetett jutalom, a kiküldetési költség, étkezési és egyéb hozzájárulás, kereset- és költségtérítés, végkielégítés, reprezentáció.

c) A Készletbeszerzés számlacsoportban kell elszámolni, minden anyag, áru, göngyöleg, állat beszerzésre fordított - általános" forgalmi adót nem tartalmazó - kiadást, függetlenül attól, hogy azt a költségvetés alapján gazdálkodó szerv azonnal felhasználja vagy későbbi felhasználás céljából raktározza. Itt mutathatja ki a költségvetés alapján gazdálkodó szerv a 20 ezer forint egyedi beszerzési érték alatti tárgyi eszközök kiadását is. Itt kell továbbá elszámolni a muzeális célú gyűjtemények vásárlására fordított kiadásokat.

d) A Szolgáltatások számlacsoport az igénybe vett energia-, közmű-, szállítási, postai, bérleti, karbantartási és egyéb szolgáltatások ellenértékeként fizetett - általános forgalmi adót nem tartalmazó - kiadásokat mutatja.

e) A Különféle kiadások és befizetések számlacsoportban kell kimutatni a társadalombiztosítási járulék, a különféle alapokhoz történő befizetések miatti kiadásokat, a helyi és egyéb adók befizetését. Itt kell kimutatni a nemzetközi tagsági díjakat, valamint a költségvetés alapján gazdálkodó szerv beszerzéseit terhelő előzetesen felszámított forgalmi adót, valamint a valuta-deviza árfolyamveszteséget.

f) A Kamatok számlacsoport tartalmazza a fizetett kamatokat, ide nem értve a büntetés jellegű késedelmi kamatot.

g) A pénzforgalom nélküli kiadások között az eredmény terhére, az alaptevékenységre fordított kiadásokat kell kimutatni.

h) Az Értékcsökkenési leírás számlák tartalmazzák az immateriális javak és tárgyi eszközök bruttó értéke után elszámolt értékcsökkenési leírást alaptevékenység és vállalkozási tevékenység tagolásában.

Az átvezetési számlák technikai jellegűek, a kiadások 6-7. számlaosztályokba történő átvezetésére vagy a 6-7. számlaosztályokból az 5. számlaosztályba való átvezetésére szolgálnak, biztosítva a kiadások elszámolásának áttekinthetőségét.

11. A 6. számlaosztályban kimutatott közvetett (általános) kiadásokat azok felmerülésének helye szerint kell csoportosítani. Itt kell kimutatni az alap- és vállalkozási tevékenység ellátását biztosító kisegítő részlegek, a szakmai egységek, a szakágazatok, az épületek és a központi irányítás kiadásait. A közvetett kiadások szakfeladatokra történő felosztásának módját és a felosztáshoz alkalmazott mutatókat és vetítési alapokat a költségvetés alapján gazdálkodó szerv saját hatáskörében határozza meg.

a) A Karbantartó részlegek kiadásai számlacsoportban kell kimutatni a tárgyi eszközök saját vállalkozásban megvalósított felújítási, javítási kiadásait.

b) Az Egyéb kisegítő részlegek kiadásai számlacsoportban kell kimutatni azoknak az üzemeknek, műhelyeknek a kiadásait, amelyek közvetlenül szolgálják a költségvetés alapján gazdálkodó szerv tevékenységét. Ilyen kisegítő részlegnek minősülnek például a mosoda, energia üzem, élelmezési üzem.

c) A Szakmai egységek kiadásai számlacsoport tartalmazza a sajátos, az alaptevékenység részeként működő szakmai részlegek kiadásait. Ilyen szakmai részlegnek minősülnek például a laboratóriumok, a dokumentációs tárak, szertárak.

d) A Szakágazatok közvetett kiadásai számlacsoport azoknak a kiadásoknak a kimutatására szolgál, amelyek több, azonos szakágazathoz tartozó szakfeladatot terhelnek.

e) Az Épületek fenntartásának kiadásai számlacsoport az épületek és az ahhoz tartozó berendezések üzemeltetésével kapcsolatos kiadások kimutatására szolgál.

f) A Vállalkozási részlegek közvetett kiadásai számla-csoportban kell kimutatni az önálló termelő, szolgáltató üzemek kiadásait, ha azok kizárólag vállalkozási tevékenységek érdekében merülnek fel, és nem a kisegítő részlegekben jelennek meg.

g) A Központi irányítás kiadásai számlacsoport tartalmazza a költségvetés alapján gazdálkodó szerv egészére kiterjedő kiadásokat. Ide tartoznak azok a szervezeti egységeknek a kiadásai, amelyek nem a kisegítő vagy szakmai részlegekben merülnek fel. Ilyennek minősül például a gazdálkodási tevékenységet ellátó részleg kiadása.

12. A 7. számlaosztály a költségvetésben meghatározott szakfeladat rend szerinti tagolásban tartalmazza a folyó kiadásokat az 5. számlaosztály 51-56. számlacsoportjában kimutatott kiadásokkal azonos összegben. A szakfeladatok kiadásai a közvetlen és közvetett kiadásokból tevődnek össze. A közvetlen kiadásokat azok a kiadások képezik; amelyekről felmerülésükkor megállapítható, hogy melyik szakfeladatra számolhatók el. A közvetett kiadásokat a 6. számlaosztályból kell átvezetni ebbe a számlaosztályba felosztás után. A számlaosztályban a számlákat a költségvetés alapján gazdálkodó szerv a költségvetésében meghatározott szakfeladatoknak megfelelően nyitja meg.

13. Azoknál a költségvetés alapján gazdálkodó szerveknél, ahol a vállalkozási tevékenység nagyságrendje vagy az alaptevékenység sajátossága indokolja a 7. számlaosztályban rögzített és szakfeladatonként kimutatott kiadások mellett a költségek tevékenységenkénti meghatározása is szükséges. Ezek a szervek a költségek (önköltség) megállapításához, kettős könyvviteli nyilvántartásuk kiegészítéseként külön nyilvántartást is vezetnek. A nyilvántartás vezetésének és az önköltség számításának szükségességét a költségvetés alapján gazdálkodó szerv saját hatáskörben dönti el, illetve szabályozza annak vezetési módját biztosítva a közvetlen költségek tételes kimutatását.

14. Az elkülönített állami pénzalapokról vezetett könyvvitelben a 7. számlaosztály számláit úgy kell tagolni, hogy abból a tevékenységére fordított, kiadások tevékenységenként, ellátott feladatonként megállapíthatók legyenek.

15. A 9. számlaosztály a költségvetés végrehajtása során ténylegesen teljesített (befolyt) bevételeket tartalmazza a költségvetés szerkezeti tagolásának megfelelően bevételi fajtánként és szakfeladatonként.

a) Az Intézmények saját folyó évi bevételei számlacsoport számláin kell kimutatni a költségvetés alapján gazdálkodó szerv rendeltetésszerű működésével, alapító okiratában (működési-szervezeti szabályzatában) alaptevékenységként és vállalkozási tevékenységként meghatározott feladatával összefüggő bevételeket valamint az egyéb bevételeket, ideértve a ténylegesen realizált valuta, deviza árfolyamnyereséget, továbbá a kamatbevételeket.

b) Az önkormányzatok sajátos folyó bevételei számla-csoportok számláin az adó- és illetékbevételeket, a bírságokat, egyéb saját folyó bevételeket kell kimutatni.

c) A Felhalmozási és tőkebevételek számlacsoport számláin kell kimutatni a befektetett eszközök értékesítéséből származó bevételeket."

d) A Központi költségvetésből kapott támogatások számlacsoport tartalmazza a költségvetés alapján gazdálkodó szerv alaptevékenységének ellátását biztosító támogatásokat, a társadalombiztosítási alapok és az elkülönített állami pénzalapok támogatását.

e) A központi fejezeteknél a központi költségvetési szervek befizetéseit a vállalkozási tevékenységet terhelő befizetési kötelezettség, a tárgyi eszközök értékesítéséből származó befizetési kötelezettség és az egyéb befizetési kötelezettségek képezik.

f) A Pénzforgalom nélküli bevételek számlacsoport számláin kell kimutatni a felhasznált költségvetési és vállalkozási tartalékokat, ideértve az alaptevékenységhez felhasznált eredményt is.

g) A Befolyt általános forgalmi adó számlacsoportban elkülönítetten kell kimutatni a vevő által fizetett adót, valamint az adóhatóságtól igényelt és befolyt levonásba helyezhető előzetesen felszámított és fizetendő adó különbözetét.

16. A 0. számlaosztály tartalmazza a költségvetési előirányzat számlákat, továbbá a befektetett eszközök és forgóeszközök nyilvántartási számláit és ellenszámláit.

8. számú melléklet a 67/1993. (V. 5.) Korm. rendelethez

"10. számú melléklet az 179/1991. (XII. 30.) Korm. rendelethez

Fejezeti maradványelszámolási számla pénzforgalma

Ezer forintban

MegnevezésSor
szám
Tárgy évi
pénzforgalom
Központi költségvetési szervek pénzmaradvány befizetése01
Pénzmaradvány fejezeti felülvizsgálat miatti befizetése02
Pénzmaradvány ellenőrző szervek által előírt befizetése03
Normatív hozzájárulások és támogatások előző évi maradványának visszafizetése04
Egyéb befizetés05
Központi költségvetési szervek befizetései összesen (01+02 +03 + 04 +05)06
Társadalmi önszerveződések normatív hozzájárulásának és támogatásának visszatérülése07
Állami forgóalapról az előző évhez kapcsolódóan kiutalt pótlólagos normatív hozzájárulás
és támogatás
08
Egyéb bevétel09
Bevételek összesen (06+07+08+09)10
Pénzmaradványok befizetése az állami forgóalapra11
Normatív hozzájárulások és támogatások maradványának befizetése az állami forgóalapra12
Egyéb befizetések az állami forgóalapra13
Befizetések az állami forgóalapra összesen (11+12+13)14
Központi költségvetési szerveknek visszautalt maradvány15
Központi költségvetési szerveknek kiutalt előző évi normatív hozzájárulás és támogatás16
Társadalmi önszerveződéseknek kiutalt előző évi normatív hozzájárulás és támogatás17
Egyéb kiadás18
Kiadások összesen (15+16+17+18)19
Fejezeti maradványelszámolási számla egyenlege XII. 31-én20

9. számú melléklet a 67/1993. (V. 5.) Korm. rendelethez

"11. számú melléklet a 179/1991. (XII. 30.) Korm. rendelethez

A letéti számla pénzforgalma

MegnevezésSor-
szám
Összeg
Bankszámla egyenleg a tárgyidőszak elején01
Bírói letétek bevétele02
Más jogszabályban foglalt letétek bevétele03
Egyéb letéti bevételek04
Letéti bevételek összesen (02+03+04)05
Bírói letétek kiadásai06
Más jogszabályban foglalt letétek kiadásai07
Egyéb letétek kiadásai08
Letéti kiadások összesen (06+07+08)09
Bankszámla egyenleg a tárgyidőszak végén (01 +05 +09)10

10. számú melléklet a 67/1993. (V. 5.) Korm. rendelethez

"12. számú melléklet a 179/1991. (XII. 30.) Korm. rendelethez

Központi költségvetésből és az önkormányzatok által folyósított ellátások részletezése

A) Központi költségvetést terhelő egyéb ellátások részletezése

MegnevezésSor-
szám
EredetiMódosítottTeljesítés
előirányzat
Társadalombiztosítási alapok kezelője által folyósított ellátások
összesen
01
Egyéb pénzbeli ellátások összesen02
Pénzbeli ellátások összesen (01+02)03

B) Önkormányzatok által folyósított ellátások részletezése

MegnevezésSor-
szám
EredetiMódosítottTeljesítés
előirányzat
Önkormányzatok által folyósított ellátások összesen

Lábjegyzetek:

[1] A számlacsoport számláira év közben könyvelni nem kell, azok a mérleg bizonylati alátámasztásaként az év végi állomány kimutatására szolgálnak.

[2] A számlacsoport számláira év közben könyvelni nem kell, azok a mérleg bizonylati alátámasztásaként az év végi állomány kimutatására szolgálnak.

[3] A számlacsoport számláira év közben könyvelni nem kell, azok a mérleg bizonylati alátámasztásaként az év végi állomány kimutatására szolgálnak.

[4] A számlákra év közben könyvelni nem kell, azok a mérleg bizonylati alátámasztásaként az év végi állomány kimutatására szolgálnak.

[5] A számlákra év közben könyvelni nem kell, azok a mérleg bizonylati alátámasztásaként az év végi állomány kimutatására szolgálnak.

[6] A számlákra év közben könyvelni nem kell, azok a mérleg bizonylati alátámasztásaként az év végi állomány kimutatására szolgálnak.

[7] A számlákra év közben könyvelni nem kell, azok a mérleg bizonylati alátámasztásaként az év végi állomány kimutatására szolgálnak.

[8] A számlákra év közben könyvelni nem kell, azok a mérleg bizonylati alátámasztásaként az év végi állomány kimutatására szolgálnak.

[9] A számlákra év közben könyvelni nem kell, azok a mérleg bizonylati alátámasztásaként az év végi állomány kimutatására szolgálnak.

[10] A számlákra év közben könyvelni nem kell, azok a mérleg bizonylati alátámasztásaként az év végi állomány kimutatására szolgálnak.

[11] A számlákra év közben könyvelni nem kell, azok a mérleg bizonylati alátámasztásaként az év végi állomány kimutatására szolgálnak.

[12] A számlákra év közben könyvelni nem kell, azok a mérleg bizonylati alátámasztásaként az év végi állomány kimutatására szolgálnak.

Tartalomjegyzék