Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

8/1993. (III. 2.) PM-NGKM együttes rendelet

a vámjog részletes szabályainak megállapításáról és a vámeljárás szabályozásáról szóló 39/1976. (XI. 10.) PM-KkM együttes rendelet módosításáról[1]

A vám- és pénzügyőrségről, valamint a vámjog szabályozásáról szóló 1966. évi 2. törvényerejű rendelet végrehajtásáról rendelkező 9/1966. (II. 5.) Korm. rendelet 18. §-ában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendeljük:

1. §

A vámjog részletes szabályainak megállapításáról és a vámeljárás szabályozásáról szóló - többször módosított - 39/1976. (XI. 10.) PM-KkM együttes rendelet (a továbbiakban: R.) 28. §-ának (7) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(7) Az Európai Közösségek tagállamaiból, valamint a Közép-Európai Szabadkereskedelmi Megállapodást aláíró országokból behozott vámárukra az említett megállapodásokban Magyarország által nyújtott vámkedvezmény igénybevétele érdekében a vámáru származását, illetve a közvetlen szállítást EUR.1 szállítási bizonyítvány vagy EUR2. okmány bemutatásával kell igazolni. A Közép-Európai Szabadkereskedelmi Megállapodásban foglalt feltételek megléte esetén az exportőrnek az áru származását igazoló számlán tett nyilatkozata is elfogadható. Az említett okmányok iránti kérelem benyújtásának, valamint azok kitöltésének és használatának feltételeit e rendelet 8. számú melléklete tartalmazza."

2. §

A R. 59. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A kiviteli ellenőrzést - amennyiben jogszabály eltérően nem rendelkezik - írásbeli árunyilatkozattal kell kérni. A 24. §-ban meghatározott árubejelentésre vonatkozó előírásokat a kiviteli ellenőrzésnél értelemszerűen alkalmazni kell. Az Európai Közösségek tagországaiba, valamint a Közép-Európai Szabadkereskedelmi Megállapodást aláíró országokba irányuló küldemények esetében, amennyiben az áru származását az exportőr igazolni kívánja, a vámkezelési kérelemhez megfelelően kitöltött EUR.l szállítási bizonyítványt is csatolni kell."

3. §

A R. 68. § (4) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Nem vámkezelhetők:)

"a) terjesztésre alkalmas mennyiségben a Magyar Köztársaság vagy más ország, továbbá valamely nép, nemzetiség, felekezet vagy faj elleni gyűlölet keltésére alkalmas, valamint általános emberi értékeket, emberi jogokat sértő sajtótermékek, kiadványok, ábrák és tárgyak. Terjesztésre alkalmasnak kell tekinteni az említett árukból a fajtánként, személyenként, illetve küldeményenként 1 db-ot meghaladó mennyiségei."

4. §

A R. 8. számú melléklete e rendelet mellékletének megfelelően módosul.

5. §

(1) E rendelet a kihirdetést követő 15. napon lép hatályba. Rendelkezéseit - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - a hatálybalépés napjától kell alkalmazni.

(2) A R. 28. §-ának (7) bekezdésében említett, az exportőr származás igazolására vonatkozó számlán tett nyilatkozatát - kivéve az LT bizonyítvány esetét - a Közép-Európai Szabadkereskedelmi Megállapodás hatálya alá tartozó termékek körében az erre vonatkozó külön jogszabályban megállapításra kerülő határidő után lehet alkalmazni.

Dr. Szabó Iván s. k.,

pénzügyminiszter

Dr. Kádár Béla s. k.,

nemzetközi gazdasági kapcsolatok minisztere

Melléklet a 8/1993. (III. 2.) PM-NGKM együttes rendelethez

"8. számú melléklet a 39/1976. (XI. 10.) PM-KkM együttes rendelethez"

A Magyar Köztársaság, másrészt az Európai Közösségek* között megkötött, a kereskedelemről és a kereskedelemmel kapcsolatos ügyekről szóló Ideiglenes Megállapodás 4. számú Jegyzőkönyvében, valamint a Közép-Európai Szabadkereskedelmi Megállapodás** 7. számú Jegyzőkönyvében meghatározott, a származás igazolásául szolgáló - ezen melléklet IV. pontja szerinti - okmányok kitöltését és használatát az alábbiak szerint szabályozzuk.[2]

I. A származás igazolása, az EUR.l bizonyítvány kiadása[3]

1. Az exportőrnek, amennyiben a kedvezményes elbánás rendszerét igénybe kívánja venni, származási bizonyítvány kiadása iránti kérelmet kell előterjesztenie a vámkezelést végző vámhivatalnál a kiviteli ellenőrzés, illetve az előzetes áruvizsgálat alkalmával a minta szerinti EUR.1 szállítási bizonyítványon.

A Közép-Európai Szabadkereskedelmi Megállapodás keretében kiszállításra kerülő áruk származásának igazolásához az ide vonatkozó rendelkezések értelmében csak angol nyelvű okmány használható. A szállítási bizonyítványt az egyezményt aláíró országok hivatalos nyelvén, illetve Közép-Európai Szabadkereskedelmi Megállapodás esetében angolul is ki lehet állítani.

Ha a kivitelre kerülő szállítmány, csomag stb. származó és nem származó árukat is tartalmaz, akkor csak a származó terméket kell az EUR.1 bizonyítványon vagy az EUR.2 okmányon feltüntetni. A kereskedelmi számlán a származó és a nem származó terméket elkülönítetten kell szerepeltetni.

Az exportőrnek az EUR.1 szállítási bizonyítvány 1-10. és 12., valamint a 2. példány hátoldalán levő "Exportőr Nyilatkozata" rovatait írógéppel vagy kézírással, tintával és nagybetűkkel kell kitölteni. Az 1. és 2. példányok 1-10. rovatait másoló eljárással kell kiállítani.

A 3. példány az exportőr példánya, kitöltése nem kötelező (a vámhatóság előtt igazolásul nem szolgál). A 4. példány a magyar nyelvű fordítást tartalmazza. Ha a bizonyítvány idegen nyelven kerül kiállításra, akkor kitöltése kötelező.

Rovatok kitöltése:

1. rovat: Exportőr (neve, pontos címe, ország neve). A pontos cím megjelölése: ország, város, utca és házszám feltüntetése.

2. rovat: Magyarország és azon ország vagy országcsoport megnevezése, amelynek forgalmában a bizonyítvány kiadásra kerül. Országcsoport megjelölésként Európai Közösség(ek) vagy a Közép-Európai Szabadkereskedelmi Megállapodás (angol rövidítése CEFTA) szerepelhet.

3. rovat: Címzett (neve, pontos címe, ország neve). A rovat kitöltése nem kötelező.

4. rovat: A származó ország vagy országcsoport megnevezése. Ebbe a rovatba a 4. számú, illetve a 7. számú Jegyzőkönyv szerinti tényleges származási hely kerül feltüntetésre.

5. rovat: A rendeltetési ország vagy országcsoport megnevezése. Országcsoport vonatkozásában lásd a 2. rovatnál írtakat.

6. rovat: Fuvarozási adatok - kitöltése nem kötelező.

7. rovat: Megjegyzések. Csak a jegyzőkönyvekben meghatározott esetekben lehet, illetőleg kötelező kitölteni.

8. rovat: Azonosító számok és jelek, csomagok száma és a csomagolás módja (hordó, zsák, doboz, láda stb.). Az árumegnevezés előtt sorszámot kell feltüntetni. A sorok közötti távolságot úgy kell megválasztani, hogy az kizárjon minden kiegészítő vagy visszaélést lehetővé tevő hozzáírást.

9. rovat: Bruttó súly vagy más mérték (liter, köbméter, méter stb.).

10. rovat: Számlaszámok - nem kötelező kitölteni.

11. rovat: Vámhatóság igazolása, mindig a vámhatóság tölti ki, kivéve az egyszerűsített eljárás bizonyos eseteit. A vámhatóság itt tünteti fel a vámhivatal megnevezését, a nyilvántartási tételszámát, a bélyegző lenyomatát és a dátumot függetlenül attól, hogy az a bélyegzőlenyomaton szerepel. Az itt feltüntetett dátum az igazolvány érvényességi határidejének kezdő napja. Másolat esetében az eredeti EUR.l bizonyítvány kibocsátásának napja az érvényesség kezdő napja.

12. rovat: Az exportőr felelősségvállalása a bizonyítványon feltüntetett adatokvalódiságáért. Az exportőrnek jól látható bélyegzőlenyomatával és saját kezű olvasható aláírásával kell ellátnia a rovatot. Ezen kívül a kiállítás helyét és idejét is fel kell tüntetni a rovatban.

13. rovat: Az exportőr ország vámhatósága megjelöli a rovatban az a szervet, ahová az utólagos ellenőrzés iránti kérelmet az importőr ország vámhatósága megküldheti. A rovatot az importőr ország vámhatósága bélyegzi le akkor, ha utólagos ellenőrzés iránti kérelemmel fordul az exportőr ország vámhatóságához.

Az egyszerűsített eljárással kiadott bizonyítványok esetén az exportőr kötelessége a bizonyítvány igazolására illetékes hatóság nevének és címének a megjelölése.

14. rovat: A megerősítésre vonatkozó vizsgálat eredménye (az exportőr ország vámhatósága tölti ki).

Az EUR. 1 szállítási bizonyítvány - második példány hátlapján lévő "Exportőr nyilatkozata" rovatának kitöltése az exportőr kötelessége. A nyilatkozat kitöltése során a "Kijelentem ..." címszót követően az áru tarifális megnevezését és tarifaszámát kell feltüntetni. A "Meghatározom ..." címszót követően az kell feltüntetni, hogy az áru származásának meghatározása a Jegyzőkönyv melyik Cikkelye alapján történt. [Pl. ha a harmadik országból behozott termék a Jegyzőkönyv II. számú Mellékletében foglaltak alapján válik származóvá, akkor arra kell hivatkozni, hogy "A termék megfelel a 4. számú, illetve a 7. számú Jegyzőkönyv II. számú Mellékletében található jegyzék ...vtsz.-hoz (árucsoporthoz) tartozó előírásoknak."]

A kérelem benyújtásakor minden olyan okmányt csatolni kell, amivel a fenti nyilatkozat alátámasztható. Ezen okmányok az adott termékre vonatkozó előírástól függően lehetnek:

- a felhasznált nem származó anyagok szállítóinak

számlái,

- gyártástechnológiai előírás,

- növény/állategészségügyi bizonyítvány,

- Mezőgazdasági Minősítő Intézet által kiadott igazolás,

- Országos Borminősítő Állomás igazolása,

- importált áruk vámárunyilatkozatai, amelyek adott esetben igazolják, hogy az importált terméket a Megállapodásokban előírt származást igazoló okmány kísért, vagy értékszázalékos szabály esetén az importált alapanyagok vámértékét tanúsítja.

Az Európai Közösségek tagországaiba, a 4. számú Jegyzőkönyv 2. Cikkében meghatározott kumuláció alkalmazásával kiszállításra kerülő áruk esetében az exportőr az EUR.l szállítási bizonyítvány iránti kérelem benyújtásakor köteles mellékelni az import származó termékekre vonatkozó VÁM 91 3. példányát eredetiben, vagy ha az nem áll rendelkezésre, akkor annak másolatát. Másolat benyújtása esetén a kérelmet az áru kiviteli ellenőrzését vagy az előzetes áruvizsgálatot megelőzően 14 nappal kell a vámhivatalhoz eljuttatni. Amennyiben az adott áru származásának igazolására a VÁM 91 3. példány eredetijét és/vagy másolatait is benyújtanák, akkor a vámhivatal az érkeztetés dátuma szerint legkorábbi kérelmet teljesíti. Eredeti példány benyújtása esetén a vámhivatal az részzáradékolja, vagy származás igazolásakénti újbóli felhasználása szempontjából érvényteleníti.

A vámszervek a fent felsorolt okmányokon kívül kérhetnek minden kiegészítő igazolást, amelyet szükségesnek ítélnek, és minden hasznosnak látott ellenőrzést elvégezhetnek.

A bizonyítvány nem tartalmazhat átírásokat, a hibás, rossz adatokat áthúzással kell javítani. Minden javítást a vámhatóságnak igazolnia kell.

2. EUR.1 szállítási bizonyítvány utólagos (visszamenőleges hatállyal történő) kiállítása

Visszamenőleges hatállyal történő hitelesítést a kiviteli ellenőrzés vagy az előzetes vámvizsgálat napjától számított egy éven belül lehet kérni. Az EUR.1 szállítási bizonyítványok (utólagos) visszamenőleges hatállyal történő kiadása iránti kérelmet, az áru kiviteli ellenőrzését, vagy amennyiben előzetes áruvizsgálat megtartására került sor, az előzetes áruvizsgálatot végző vámhivatalnál kell előterjeszteni. Az EUR.1 bizonyítvány minden rovatát a fenti előírásoknak megfelelően ki kell tölteni, a 7. Megjegyzés rovatban pedig a vonatkozó megállapodásban meghatározott szöveget kell beírni. Ezen felül az exportőr nyilatkozatán fel kell tüntetni a kiviteli ellenőrzést végző vámhivatal megjegyzését, nyilvántartási tételszámát, a kiviteli ellenőrzés időpontját. Továbbá igazolni kell, hogy a kivitelkor nem állítottak ki EUR.1 szállítási bizonyítványt és ennek okát is közölni kell.

Az utólagosan kiállított szállítási bizonyítvány a vámhivatal hitelesítésének dátumakor lép érvénybe.

Ezt az eljárást kell alkalmazni olyan áruk esetében is, melyek harmadik országba nemzetközi kiállítás címén kerültek kiszállításra és a kiállítás alatt vagy az követően értékesítésre az Európai Közösségbe, Lengyel Köztársaságba, a Cseh Köztársaságba vagy a Szlovák Köztársaságba.

3. Másodlat kiállítása

Az EUR.l bizonyítvány ellopása, elvesztése esetén az exportőr a hitelesítést végző vámhivataltól másodlatot kérhet. Az ehhez benyújtandó EUR.l szállítási bizonyítványt a kiviteli okmányoknak megfelelően kell kiállítani.

Az illetékes vámhivatal a bizonyítványt hitelesíti. A hitelesítési záradékban az eredeti bizonyítványon szereplő adatokat kell feltüntetni. Ezen felül a Vámhivatal a 7. Megjegyzések rovatban feltünteti a vonatkozó megállapodásban előírt megjelölést.

A másodlat érvényessége az eredeti EUR.1 bizonyítvány kibocsátásának napjától számít.

4. Hosszú távú EUR.1 szállítási bizonyítvány (LT)

Hosszú távú EUR.1 szállítási bizonyítvány kiállítására van lehetőség, ha azonos fajtájú vagy típusú származónak minősülő termékek kerülnek kiszállításra. A Magyar Köztársaság és az Európai Közösségek között megkötött Ideiglenes Megállapodás alapján kiszállításra kerülő termék esetében további feltétel, hogy a készterméket, ugyanazon átvevőnek vagy címzettnek kell kiküldeni a bizonyítvány érvényességi időtartama alatt. Ez utóbbi korlátozás a CEFTA esetében nem alkalmazható. A bizonyítvány érvényességi ideje maximum 1 év lehet.

Az EUR.1 szállítási bizonyítványt az általános szabályok szerint kell kitölteni azzal az eltéréssel, hogy a csomagok jelének és számának, valamint a csomagok jellegére és súlyára vonatkozó megjegyzéseknek a beírása nem kötelező. Ezzel szemben a 7. Megjegyzések rovatban fel kell tüntetni a vonatkozó megállapodásban előírt megjelölést.

Az LT bizonyítvány fedezetével szállított áruk számláin az alábbi adatokat kell a vámjogszabályban előírt egyéb adatokon kívül feltüntetni:

- az LT bizonyítvány száma,

- a bizonyítvány érvényességi ideje,

- ezzel a bizonyítvánnyal kísért áru származási országa.

5. Egyszerűsített eljárás a bizonyítványok kiadására

A megállapodások - később kihirdetésre kerülő időponttól kezdődően - lehetővé teszik a bizonyítványok kiadásának egyszerűsített eljárását. Az erre vonatkozó kérelmet a területileg illetékes vámhivatalnál lehet előterjeszteni.

6. Normál eljárás keretében egy EUR.1 szállítási bizonyítvány adható - a terjedelme miatt szétszerelve vagy összeszereletlen állapotban - külön fuvareszközben szállított árura, amennyiben az a Harmonizált Rendszer 84. vagy 85. Árucsoportja alá tartozik.

7. A bizonyítványok helyettesítése

Egy vagy több EUR.l bizonyítvány az új exportáló írásos kérelme alapján helyettesíthető egy vagy több EUR.l bizonyítvánnyal.

Az EUR.1 bizonyítvány 7. rovatában szerepelnie kell az eredeti EUR.1 bizonyítvány kiállítási dátumának és sorszámának.

II. A szállítási bizonyítvány elfogadása származás igazolására import esetén

1. Import esetén a vámhatóság csak a 4. számú, illetve a 7. számú Jegyzőkönyvben meghatározott formátumú bizonyítványokat fogadja el a származás igazolására.

A származás igazolásaként benyújtott EUR.1 szállítási bizonyítványt vagy EUR.2 okmányt a vámhatóság bevonja. Ennek tényére az árunyilatkozat vámhivatali záradék rovatában hivatkozni kell.

Az egyezményben foglaltaktól eltérő formátumú nyomtatvány benyújtása esetén, illetve, ha azon az exportőr ország vámhatóságának bélyegzője nem szerepel, a kedvezőbb vámtétel nem alkalmazható, a vámkezelést az általános szabályok szerint, a Kereskedelmi Vámtarifa II. hasábjának vámtételével kell végrehajtani.

Amennyiben az okmányok hitelességével, vagy a valódi származással kapcsolatosan kétely merül fel, a vámkezelés okmányait az országos parancsnoksághoz kell felterjeszteni, a vámkezelést pedig a kérdés tisztázásáig fel kell függeszteni. Ilyen eset például, ha a II. rovat olyan bélyegzőt tartalmaz, amelynek lenyomatát a vámszervekkel hivatalosan nem közölték.

2. EUR.1 bizonyítvány fedezetével, a Harmonizált Rendszer 84. és 85. Árucsoportjába tartozó részszállítmányok beérkezése esetén a részszállítmányok vámkezelésekor a beérkező mennyiséget a vámhivatal leírja. A bizonyítványt csak a teljes mennyiség beérkezése után vonja be. Az importőrnek ebben az esetben kötelezettséget kell vállalnia arra vonatkozóan, hogy a több részletben feladott árut ugyanannál a vámhivatalnál fogja vámkezelni.

3. Hosszú távú EUR.1 szállítási bizonyítvánnyal (LT) beérkező vámáruk esetében az első behozatal alkalmával vagy az megelőzően az importőrnek a bizonyítványt a vámkezelést végző vámhivatalhoz be kell nyújtania. Ha a vámkezelést nem ugyanazon vámhivatal végzi, az importőr köteles minden vámkezelésnél a bizonyítvány fénymásolt példányát benyújtani. A másolaton az eredeti iratot őrző vámhivatal megnevezését fel kell tüntetni.

Az LT bizonyítvány benyújtása esetén az importált áruk származó helyzetét a megállapodás szerint kiállított számla bizonyítja.

Az LT bizonyítványra vonatkozó számlák, amennyiben azok a vámkezelés időpontjában nem állnak az importőr rendelkezésére, utólag is benyújthatók a kiállításuktól számított négy hónapon belül, amennyiben az LT bizonyítvány még érvényben van.

4. Abban az esetben, ha az EUR.1 igazolvány fedezetével behozott vámárut ideiglenes eljárás alá vonják (behozatali előjegyzésben vámkezelik, vámraktáron kívül raktározzák, konszignációs vagy vállalati vámraktárba betárolják) az igazolvány érvényességi időtartama megszakad.

III. Származás igazolása EUR.2 okmánnyal

Az EUR.2 nyomtatványt az exportőr vagy annak jogosult képviselője kizárólag saját felelősségére állítja ki. A vámhatóság az okmányt nem hitelesíti, de az EUR.2 okmány számát a vámkezeléshez benyújtott árunyilatkozatra fel kell jegyezni.

Az exportőrnek az EUR.2 nyomtatványt csatolnia kell a fuvarlevélhez vagy levélpostai feladás esetén a csomagban kell elhelyeznie.

Az EUR.2 nyomtatvány nem állítható ki utólagosan az áruk exportálását követően.

Az EUR.1 kiállítása kérhető viszont utólagosan, ha:

- az EUR.2 nyomtatványt nem állították ki a származó áruk exportjának időpontjában, vagy

- a kiállított EUR.2 nyomtatvány elveszett, tönkrement, illetve

- a bizonyítvány helyettesítése válik szükségessé.

IV. Az alkalmazható okmányok nyomtatványmintái a következők:

MEGJEGYZÉSEK

1. A bizonyítványokon nem lehet törlést alkalmazni vagy a szavakat felülírni. A javításokat a helytelen bejegyzések áthúzásával és a szükséges helyes adatok beírásával kell elvégezni. A javításokat a bizonyítványt kiállító személy lássa el kézjegyével és ezt a kibocsátó ország vagy terület vámhatóságainak igazolnia kell.

2. A bizonyítványon szereplő árumegnevezések között nem maradhat üres hely és minden árumegnevezést sorszám előzzön meg. A legutolsó bejegyzést követően szorosan egy vízszintes vonalat kell húzni. A fel nem használt mezőt egy átlós vonallal húzza át oly módon, hogy az lehetetlenné tegyen bármilyen további bejegyzést.

3. Az árukat a kereskedelmi gyakorlatnak megfelelően kell feltüntetni az azonosításukhoz elegendő részletességgel.

Lábjegyzetek:

[1] Számozása a Magyar Közlöny 1993. évi 25. számában megjelent helyesbítésnek megfelelő szöveg.

[2] *Európai Közösségek tagállamai: Belga Királyság, Dán Királyság, Németországi Szövetségi Köztársaság, Görög Köztársaság, Spanyol Királyság, Francia Köztársaság, Írország, Olasz Köztársaság. Luxemburgi Nagyhercegség, Holland Királyság, Portugál Köztársaság, Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyság. **A Közép-Európai Szabadkereskedelmi Megállapodás tagországai: Cseh Köztársaság, Lengyel Köztársaság. Magyar Köztársaság, Szlovák Köztársaság.

[3] Az EUR.1 és EUR.2 nyomtatványt a közigazgatási megyeszékhelyi vámhivataloknál, ill. a Magyar Gazdasági Kamara területi kirendeltségeinél, a nyomtatvány árának megfizetése ellenében lehet beszerezni.

Tartalomjegyzék