Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

142/1994. (XI. 10.) Korm. rendelet

a nem kereskedelmi, helyi rádió- és televízió-műsor készítő és közlő stúdiók alapításának engedélyezéséről szóló 110/1993. (VII. 30.) Korm. rendelet módosításáról

A sajtóról szóló 1986. évi 11. törvény 21. §-ának (3) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:

1. §

A nem kereskedelmi, helyi rádió- és televízió-műsort készítő és közlő stúdiók alapításának engedélyezéséről szóló 110/1993. (VII. 30.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 1. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A sugárzási lehetőségeket MTI közleményben és országos napilapokban kell közhírré tenni. A sugárzási lehetőségre benyújtott stúdióalapítási kérelmeket (a továbbiakban: kérelem) a közhírré tételtől számított 15 napon belül lehet a Művelődési és Közoktatási Minisztériumhoz (a továbbiakban: MKM) benyújtani. A határidőn túl benyújtott kérelmeket az MKM indokolás nélkül elutasítja."

2. §

Az R. 3. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"3. § (1) Ha a kérelem a 6. §-ban meghatározott feltételeknek megfelel, az MKM e rendelet szerint a stúdióalapító részére a (2) bekezdés szerinti időre szóló stúdióengedélyt (a továbbiakban: engedély) adhat ki.

(2) Az engedély a rádiózásról és televíziózásról szóló törvényben meghatározott időpontig érvényes. Az engedélynek tartalmaznia kell a napi műsoridőt."

3. §

Az R. 4. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"4. § (1) Ha a sugárzási lehetőségre egyetlen kérelmet nyújtottak be, és az megfelel az e rendeletben meghatározott feltételeknek, az MKM az engedélyt a kérelem benyújtására nyitva álló határidő leteltét követő 15 napon belül kiadja.

(2) Ha a sugárzási lehetőségre legfeljebb három kérelmet nyújtottak be, és azok az e rendeletben meghatározott feltételeknek megfelelnek, az MKM a kérelmek benyújtására nyitva álló határidő leteltét követő 15 napon belül -8 napos határidő kitűzésével - felhívja a kérelmezőket, hogy a műsoridő megosztásában egyezzenek meg.

(3) Ha a (2) bekezdésben meghatározott esetben a kérelmezők a műsoridő megosztásában nem tudnak megegyezni, vagy a rendelkezésükre álló 8 napon belül nem nyilatkoznak, kérelmüket az MKM átadja az 5. §-ban foglaltak szerint létrehozott bizottságnak (a továbbiakban: bizottság).

(4) A műsoridő megosztásában történő megegyezést tartalmazó okirat alapján az MKM az engedélyeket 8 napon belül kiadja.

(5) Ha a sugárzási lehetőségre háromnál több kérelmet nyújtottak be, az MKM a kérelmeket 15 napon belül átadja a bizottságnak."

4. §

Az R. 5. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"5. § (1) A kérelmek véleményezését - a 4. § (1)-(2) és (4) bekezdésében foglaltak kivételével - a művelődési és közoktatási miniszter által létrehozott nyolctagú bizottság végzi. A bizottságba a rádiózás és televíziózás területén szakértelemmel rendelkező két-két tagot delegálnak együttesen a koalíciós és az ellenzéki pártok frakciói, továbbá két-két tagot a helyi stúdiókat képviselő rádiós és televíziós szakmai érdekképviseleti szervezetek (a továbbiakban: szakmai szervezetek).

(2) A művelődési és közoktatási miniszter a sugárzási lehetőségek közhírré tételével egyidejűleg felkéri a pártok frakcióit és a szakmai szervezeteket, hogy 8 napon belül delegálják a bizottságba a képviselőiket. A bizottság akkor is megkezdi működését, ha a frakciók vagy a szakmai szervezetek képviselőinek delegálása részben vagy egészben nem történt meg. A bizottság legalább négy tag delegálása esetén tekinthető megalakultnak. A határidő letelte után képviselőt delegálni nem lehet.

(3) A bizottság - a létrehozásától számított 8 napon belül - valamennyi tagjának jelenlétében kétharmados többséggel választja meg elnökét, és megállapítja ügyrendjét. Az ügyrend érvényességéhez a művelődési és közoktatási miniszter jóváhagyása szükséges.

(4) A bizottság a kérelmek indokolással ellátott véleményezését azok kézhezvételétől számított 8 napon belül végzi el és adja ál az MKM-nek.

(5) A bizottság véleményével ellátott kérelmekről első fokon az MKM dönt a kérelmek kézhezvételétől számított 8 napon belül. Az MKM határozata ellen a művelődési és közoktatási miniszterhez lehet fellebbezni a határozat kézhezvételétől számított 8 napon belül.

(6) Nem lehet a bizottság tagja az

a) aki vagy akinek a hozzátartozója [Ptk. 685. § b) pont] a rendelet szerint kérelmet kíván benyújtani,

b) aki tulajdonosa (résztulajdonosa) vagy alkalmazottja olyan szervezetnek, amely a rendelet szerint kérelmet kíván benyújtani, illetőleg

c) aki országgyűlési képviselő, önkormányzati képviselő, a Kormány tagja, polgármester, párt vezető tisztségviselője."

5. §

Az R. 6. §-a (2) bekezdésének a helyébe a következő rendelkezés lép, egyúttal a jelenlegi (2) bekezdés számozása (3) bekezdésre változik:

"(2) A stúdió műszaki feltételei megfelelőek, ha a stúdió kimenőjelének műszaki jellemzői megfelelnek a jogszabályban* elrendelt kötelező szabványoknak és műszaki előírásoknak, illetőleg - tételes rendelkezés hiányában -a hazai vagy európai szabványosító szervek ajánlásainak."[1]

6. §

Az R. 7. §-a helyébe a következő rendelkezés lép.

"7. § (1) Az elbírálásnál előnyben részesül, aki vállalja, hogy

a) nemzeti és egyetemes kultúrával, valamint hagyományokkal,

b) helyi eseményekkel,

c) nevelési és oktatási, valamint gyermek és ifjúsági kérdésekkel,

d) helyi közösségekkel, egyházakkal, nemzeti és etnikai, valamint egyéb kisebbségekkel,

e) szociális és egészségügyi viszonyokkal, illetve a környezetvédelem kérdéseivel

foglalkozó műsorokat, valamint

f) saját gyártású műsorszámokat rendszeresen nagyobb műsoridőben sugároz.

(2) Az elbírálásnál előnyben részesülnek a magyarországi természetes vagy jogi személyek és ezek jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetei, továbbá különösen azok a stúdiók, amelyek a stúdióalapításhoz szükséges műszaki fel tételekkel már a kérelem benyújtásakor rendelkeznek, illetőleg korábban rendszeresen állítottak elő rádió- vagy televízió-műsorokat."

7. §

Az R. a következő 7/A. §-sal egészül ki:

"7/A. § (1) Az az engedélyes, aki a műsorszóró adóberendezésen maga kíván műsorszóró távközlési szolgáltatást nyújtani, mentesült a jogszabály által előírt távközlési szolgáltatási engedély megszerzésének kötelezettsége alól.

(2) A frekvenciagazdálkodási feladatokat ellátó szervezet az engedélyes vagy az engedélyes által megbízott távközlési szolgáltató kérelmére a tervezési adatszolgáltatást a kérelem benyújtásától számított 30 napon belül kiadja."

8. §

Az R. a következő 7/B. §-sal egészül ki:

"7/B. § Azok a kérelmezők, akik a korábban közhírré lett sugárzási lehetőségekre már benyújtottak kérelmet, és az eljárási díjat befizették, de engedélyt nem kaptak, a kérelem ismételt - változatlan vagy módosított tartalommal történő - benyújtása esetén, egyszeri alkalommal mentesülnek a külön jogszabályban előírt eljárási díj megfizetésének kötelezettsége alól."

9. §

Az R. 8. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"8. § (1) Kulturális, politikai, gazdasági, sport, vallási, történelmi és más esemény idejére az MKM meghatározott időre stúdióalapítási engedélyt adhat ki. Ugyanannak a kérelmezőnek évente legfeljebb öt esetben lehet engedélyt kiadni. Az egyes engedélyek időtartama - az eseménytől függetlenül - nem haladhatja meg a tíz napot."

10. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba, egyidejűleg hatályát veszti az R. 1. §-a (3) bekezdésének második és harmadik mondata.

(2) A hatálybalépés napján közzé kell tenni azokat a korábban közhírré tett sugárzási lehetőségeket, amelyekre kérelem nem érkezett, valamint a frekvenciagazdálkodási hatóság által közhírré tétel céljából az MKM-nek újonnan átadott sugárzási lehetőségeket.

(3) Az e rendelet hatálybalépése előtt kiadott engedélyekben foglaltakat a rendelet előírásai nem érintik.

Horn Gyula s. k.,

miniszterelnök

Lábjegyzetek:

[1] Lásd a 27/1994. (IX. 29.) KHVM rendeletet.