Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

7/1994. (VI. 24.) IM rendelet

a meghagyással kapcsolatos követelmények szabályozásáról

A honvédelemről szóló 1993. évi CX. törvény (a továbbiakban: Hvt.) 130. §-ának (2) bekezdésére figyelemmel, a Hvt. végrehajtását szabályozó 178/1993. (XII. 27.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Vhr.) 106. §-ának (3) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján - annak érdekében, hogy az igazságügyi szervek rendkívüli állapot idején is teljesíthessék a jogszabályban meghatározott feladataikat - a következőket rendelem el:

1. §

(1) A rendelet hatálya az Igazságügyi Minisztériumra, a helyi, a munkaügyi, a megyei (fővárosi) bíróságokra (a továbbiakban: bíróságok), az Igazságügyi Szakértői Intézetek Hivatalára, az igazságügyi szakértői intézetekre, a büntetés-végrehajtás szerveire, a büntetés-végrehajtási intézetek mellett működő gazdasági társaságokra (a továbbiakban együtt: igazságügyi szervek), valamint az igazságügyi szerveknél közszolgálati, szolgálati és közalkalmazotti jogviszonyban, illetve munkaviszonyban álló tartalékos hadkötelesekre terjed ki.

(2) A Vhr. 8. számú melléklete alapján meghagyás szempontjából

a) a büntetés-végrehajtási szervek közalkalmazotti állománya az I. kategóriába;

b) az Igazságügyi Minisztérium, a bíróságok, az Igazságügyi Szakértői Intézetek Hivatala és az igazságügyi szakértői intézetek a II. kategóriába

tartoznak.

(3) A büntetés-végrehajtási intézetek mellett működő gazdasági társaságokat a III. kategóriába tartozó szervnek jelölöm ki.

2. §

(1) Az 1. kategóriába tartozó igazságügyi szerveknél közalkalmazottként foglalkoztatott tartalékos hadkötelesek a Vhr. 104. §-ának (1) bekezdése alapján beosztásukban meghagyásra kerülnek.

(2) A II-III. kategóriába tartozó szervek tartalékos hadkötelesei - a Vhr. 104. §-ának (2) bekezdésében írt szempontok alapján - az igazságügyi szervnek a Hvt. 224-232. §-aiban, továbbá a 201. § (1) bekezdésében meghatározott rendelettervezetekben foglalt feladatai figyelembevételével kerülhetnek a beosztásukban meghagyásra.

(3) Nem kerülhetnek meghagyásra azok a tartalékos hadkötelesek, akiket a Hvt. 227. §-ának (1) bekezdése alapján felállítandó katonai bírósági szervezet személyi állományához kell biztosítani.

3. §

(1) Az I. kategóriába tartozó szervek meghagyásra kerülő tartalékos hadköteleseinek a jegyzékét a szerv vezetője készíti el. Az összesített jegyzéket - szervenkénti és megyei bontásban - a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka küldi meg a honvédség vezérkari főnökének.

(2) A II. kategóriába tartozó szerveknél a meghagyásba kerülő személyek jegyzékét

a) az Igazságügyi Minisztériumban a személyzeti és munkaügyi feladatokat ellátó szerv vezetője;

b) a helyi, a munkaügyi és a megyei (fővárosi) bíróság tekintetében - a megyei bírói tanács véleményének ismeretében - a megyei (fővárosi) bíróság elnöke;

c) az igazságügyi szakértői intézeteknél és az Igazságügyi Szakértői Intézetek Hivatalánál e hivatal vezetője

állítja össze.

(3) A jegyzékek összeállítására az Igazságügyi Minisztérium főosztályvezetői, a helyi és munkaügyi bíróságok elnökei, illetve az igazságügyi szakértői intézetek vezetői tesznek javaslatot.

(4) A (2) bekezdés a)-c) pontjai szerinti névjegyzéket a büntetés-végrehajtás országos parancsnokának kell megküldeni, aki az összesített jegyzéket - a közigazgatási államtitkár egyetértésével - szervenkénti bontásban továbbítja a honvédség vezérkari főnökének.

(5) A III. kategóriába sorolt szervek jegyzékét a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka küldi meg a honvédség vezérkari főnökének. A büntetés-végrehajtási intézetek mellett működő gazdasági társaságok vezetői (ügyvezető igazgatói) a meghagyásra tervezett személyek jegyzékét az illetékes hadkiegészítő parancsnokságnak megküldik, és erről tájékoztatják az országos parancsnokot.

(6) A névjegyzékek módosításáról a 3. § (1)-(2) és (5) bekezdésében megjelölt szervek vezetői gondoskodnak. A III. kategóriába kijelölt szervek jegyzékének megváltoztatásáról a büntetés-végrehajtás országos parancsnokának javaslatára az igazságügy-miniszter dönt.

4. §

(1) A meghagyással kapcsolatos jegyzékek egy példányát az összeállításért felelős igazságügyi szerv vezetője, az összesített jegyzékeket a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka kezeli.

(2) A meghagyásról a javaslatot tevő vezetőt és az érintett tartalékos hadkötelest tájékoztatni kell.

5. §

A meghagyással kapcsolatos feladatok teljesítésének szervezését, összehangolását és ellenőrzését - az illetékes igazságügyi és más szervekkel együttműködve - a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka látja el.

6. §

Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

Dr. Balsai István s. k.,

igazságügy-miniszter