29/1995. (III. 24.) Korm. rendelet
a közalkalmazotti tanácsi választással kapcsolatos egyes kérdésekről
A közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény (a továbbiakban: Kjt.) 15. § (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján - a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa véleményének meghallgatásával - a 7. §, a 11-13. §, valamint a 16. § tekintetében a Kjt. 4. § (4) bekezdésében kapott felhatalmazás szerint - a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsában létrejött megállapodás alapján - a Kormány az alábbiakat rendeli el:
1. § E rendelet hatálya a Kjt. 1. §-ában meghatározott munkáltatónál történő közalkalmazotti tanács, valamint közalkalmazotti képviselő (a továbbiakban: közalkalmazotti tanács) megválasztásának egyes kérdéseire terjed ki.
2. § A közalkalmazotti tanács megválasztásához felhasználandó szavazólap az alábbiakat tartalmazza:
a) a munkáltató elnevezését;
b) a jelöltek nevét ábécé sorrendben;
c) a szakszervezet által állított jelölt esetén a jelölt neve után a szakszervezet nevét, továbbá annak megjelölését, hogy a szakszervezet mely, a 12. § (1)-(3) bekezdések alapján bejelentett ágazati, valamint országos szervezet (szakszervezeti szövetség, országos szakszervezeti konföderáció), illetve helyi önkormányzati, ágazati vagy országos szintű választási koalíció tagja;
d) a nem szakszervezet által állított jelölt esetén a jelölt neve után a "nem szakszervezeti jelölt" megnevezés feltüntetését;
e) a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény (a továbbiakban: Mt.) alapján a munkáltatónál megválasztható közalkalmazotti tanácstagok számát, valamint arra való utalást, hogy érvénytelen a szavazat, ha a szavazólapon ennél több jelöltet jelöltek meg.
3. § Az országos, ágazati, illetve önkormányzati reprezentativitás meghatározásakor a szakszervezet jelöltjeire [2. § c) pont] leadott érvényes szavazatok számát el kell osztani az adott közalkalmazotti tanácstagok Kjt., illetve Mt. szerint megválasztható számával. A számítást - a kerekítés általános szabályai szerint - egytizedes pontossággal kell elvégezni.
4. § (1) A Kjt. 15. §-ának (2) bekezdése alapján a közalkalmazotti tanács választásról készült jelentésnek tartalmaznia kell:
a) a munkáltató ágazati irányítását ellátó minisztériumok nevét, illetve az akadémiai intézetek esetében a Magyar Tudományos Akadémia Titkárságát (a továbbiakban: minisztérium);
b) a választás helyét (a munkáltató megnevezését, címét) és időpontját;
c) a közalkalmazotti tanács Mt. alapján megválasztható tagjainak számát, vagy annak megjelölését, hogy közalkalmazotti képviselő választása történt;
d) a szakszervezet jelöltjére [2. § c) pont] leadott - 3. § szerint meghatározott - összes érvényes szavazatok számát;
e) a nem szakszervezetek által állított jelöltekre [2. § d) pont] leadott érvényes szavazatok - a (2) bekezdés szerint számított - számát összesen;
f) az érvényes szavazatok - a (2) bekezdés szerint számított - számát összesen; továbbá
g) annak az ágazatnak, alágazatnak, szakágazatnak, az 1. számú melléklet szerinti főcsoportnak, valamint a 2. számú melléklet szerinti szakmacsoportnak az elnevezését és TEÁOR számjelét, amelyben a szakszervezet tevékenységét kifejti.
(2) A nem szakszervezetek által állított jelöltekre leadott szavazatok, illetve az érvényes szavazatok számának meghatározásakor a 3. §-ban foglaltakat megfelelően alkalmazni kell.
(3) Az (1) bekezdés a) pontjától eltérően a Honvédelmi Minisztérium és a Belügyminisztérium felügyelete alá tartozó szervezetek egységesen a 2. számú mellékletben feltüntetett 8. számú szakmacsoportba tartoznak.
(4) Ha az (1) bekezdés a) pontja szerinti minisztérium nem határozható meg, az ágazat irányításáért felelős minisztériumnak a Munkaügyi Minisztériumot kell tekinteni.
5. § (1) A helyi önkormányzat által fenntartott munkáltatónál működő választási bizottság a választást követően legkésőbb a választási időszakot lezáró év [17. § (1) bekezdése] június 6-ig a jelentés [4. § (1) bekezdés] egy példányát a munkáltató fenntartójának, egy példányát a minisztérium szavazatösszesítő bizottságának küldi meg.
(2) Az (1) bekezdésbe nem tartozó munkáltatónál működő választási bizottság a választást követően legkésőbb a választási időszakot lezáró év június 6-ig a jelentés [4. § (1) bekezdés] egy példányát a minisztérium szavazatösszesítő bizottságának küldi meg.
(3) A jelentés [4. § (1) bekezdés] egy példányát a választási bizottság megküldi a közalkalmazotti tanácsi választáson jelöltet állító szakszervezet munkahelyi szervének és a választáson részt vevő szakszervezet ágazati (szakmai) központjába.
(4) Az (1)-(2) bekezdésben meghatározott esetben a közalkalmazotti tanácsi választásáról készült jelentést [4. § (1) bekezdés] a minisztérium, valamint a helyi önkormányzat haladéktalanul átadja a megfelelő [8. § (2) bekezdés b), illetve c) pont szerinti] szavazatösszesítő bizottságnak.
(5) A (4) bekezdés szerinti szavazatösszesítő bizottságok a beérkezett jelentéseket a 17. § (1) bekezdése szerinti választási időszak zárónapja után e rendelet előírásai szerint dolgozzák fel.
6. § (1) A közalkalmazotti tanács a jelentés [4. § (1) bekezdés] egy példányát, valamint a választásról készült jegyzőkönyvet a választás eredményének megállapításától számított három évig köteles megőrizni, illetve köteles a választáson leadott szavazólapokat a választás eredményének megállapításától számított kilencven nap elteltével megsemmisíteni.
(2) A közalkalmazotti tanács megalakulásáig az (1) bekezdésben meghatározott kötelezettség a választási bizottságot, a közalkalmazotti tanács megszűnése esetén pedig a munkáltatót terheli.
(3) Ha a közalkalmazotti tanács, illetve a választási bizottság az (1)-(2) bekezdésben meghatározott kötelezettségének folyamatosan nem tud eleget tenni, a megszakítások időtartamára az (1) bekezdésben meghatározott iratokat a munkáltató őrzi.
(4) A megőrzésért a munkáltatót ellenszolgáltatás nem illeti meg.
7. § Az egyes főcsoportokat és szakmacsoportokat az 1. és 2. számú melléklet állapítja meg. Az ágazatok, továbbá az ezekhez tartozó alágazatok és szakágazatok tekintetében a Központi Statisztikai Hivatal közleményében [az ágazatokat, az alágazatokat és a szakágazatokat e rendelet kihirdetésekor a 9017/1991. (SK 8.) KSH közlemény a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszeréről állapítja meg] megállapított szabályok irányadóak.
8. § (1) A szavazatok összesítését országos, ágazati, önkormányzati szinten, továbbá a főcsoportban és a szakmacsoportban a 4. § szerint készült jelentés alapján a (2) bekezdésben meghatározott szavazatösszesítő bizottság végzi.
(2) A szavazatösszesítő bizottság tagjai:
a) országos szinten, valamint a főcsoportokban és szakmacsoportokban a Munkaügyi Minisztérium, az országos szintű érdekegyeztetésben részt vevő szakszervezet [12. § (1) bekezdés], valamint a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa (KIÉT) önkormányzati oldalának képviselői;
b) az ágazatban a minisztérium és az ágazati szintű érdekegyeztetésben részt vevő szakszervezet [12. § (2) bekezdés] képviselői; továbbá
c) a helyi önkormányzatnál a jegyző, főjegyző, illetve a helyi önkormányzati szintű érdekegyeztetésben részt vevő szakszervezet [12. § (3) bekezdés] által kijelölt képviselők.
(3) A szavazatösszesítő bizottságban a részvételi szándékot [12. § (1)-(3) bekezdés] bejelentő szakszervezet egy képviselővel vesz részt. A szakszervezetek közös képviselőt is megbízhatnak.
(4) A szavazatösszesítő bizottságot a 12. § szerinti bejelentés esetén legkésőbb a választási időszakot lezáró év május 31-ig határozatlan időtartamra kell létrehozni.
9. § (1) A minisztérium mellett működő ágazati szavazatösszesítő bizottság [8. § (2) bekezdés b) pont] a részére az 5. § (1)-(2) bekezdése alapján megküldött jelentésről szakmacsoportok szerinti szavazatösszesítést készít, és az arról szóló jelentést legkésőbb a választási időszakot lezáró év június 30-ig megküldi a Munkaügyi Minisztériumba az országos szintű szavazatösszesítő bizottságnak [8. § (2) bekezdés a) pont].
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott jelentés tartalmazza a szakmacsoportban
a) az érvényes szavazatok - 4. § (2) bekezdése szerint számított - számát összesen,
b) a szakszervezet jelöltjére [2. § c) pont] leadott érvényes szavazatok - 3. § szerint meghatározott - számát összesen, továbbá
c) a nem szakszervezet által állított jelöltekre leadott érvényes szavazatok - 4. § (2) bekezdés szerint számított - számát összesen.
10. § Az országos szintű szavazatösszesítő bizottság [8. § (2) bekezdés a) pont] a 9. § szerinti jelentés alapján legkésőbb a választási időszakot lezáró év július 31-ig meghatározza a szakmacsoportban, főcsoportban, valamint országos szinten az érvényes szavazatok, valamint a szakszervezet jelöltjére [2. § c) pont] leadott érvényes szavazatok - 3. § szerint meghatározott - számát összesen.
11. § (1) Országosan reprezentatív [Kjt. 4. § (1) bekezdés a) pontja]
a) az a szakszervezet, szakszervezeti szövetség, valamint országos szakszervezeti konföderáció, amely a közalkalmazotti tanácsi választáson megszerezte - a 3. § szerint számított - összes érvényes szavazatok legalább tíz százalékát, illetve
b) az a szakszervezet, valamint szakszervezeti szövetség, amely a közalkalmazotti tanács választáson megszerezte az 1. számú melléklet szerinti három főcsoport egyikében - a 3. § szerint számított - összes érvényes szavazatok legalább tíz százalékát.
(2) Az ágazatban [Kjt. 4. § (1) bekezdésének b) pontja] az a szakszervezet (szakszervezeti szövetség) reprezentatív, amely a közalkalmazotti tanács választáson megszerezte az adott ágazat alágazatában - a 3. § szerint számított - összes érvényes szavazat legalább tíz százalékát.
(3) A helyi önkormányzat [Kjt. 4. § (1) bekezdés c) pontja] területén az a szakszervezet (szakszervezeti szövetség) reprezentatív, amely az adott helyi önkormányzat területén a közalkalmazotti tanács választáson megszerezte a főcsoportban - a 3. § szerint számított - összes érvényes szavazat legalább tíz százalékát.
12. § (1) Az országos szintű érdekegyeztetésben részt venni kívánó szakszervezet (szakszervezeti szövetség, országos választási koalíció) részvételi szándékát legkésőbb a választási időszakot lezáró év május 24-ig jelentheti be a Munkaügyi Minisztériumnál.
(2) Az ágazati szintű érdekegyeztetésben részt venni kívánó szakszervezet (szakszervezeti szövetség, ágazati választási koalíció) részvételi szándékát legkésőbb a választási időszakot lezáró év május 24-ig jelentheti be a minisztériumnál. A bejelentő nyilatkozatban (a továbbiakban: nyilatkozat) meg kell jelölni, hogy mely ágazat, alágazat, szakágazat közalkalmazottainak érdekeit képviseli a szakszervezet, továbbá, hogy tevékenységét mely szakmacsoportban fejti ki.
(3) A helyi önkormányzati szintű érdekegyeztetésben részt venni kívánó szakszervezet (szakszervezeti szövetség, választási koalíció) részvételi szándékát legkésőbb a választási időszakot lezáró év május 24-ig jelentheti be az illetékes jegyzőnek, főjegyzőnek. A nyilatkozatnak tartalmaznia kell, hogy a szakszervezet (szakszervezeti szövetség) tevékenységét mely alágazatban és szakmacsoportban fejti ki.
(4) Az (1)-(3) bekezdésben foglalt nyilatkozat visszavonásig hatályos.
(5) Az (1)-(4) bekezdésben meghatározott nyilatkozatot írásba kell foglalni.
(6) A nyilatkozathoz csatolni kell a szakszervezet bírósági bejegyzéséről szóló okmány másolatát, valamint a szavazatösszesítő bizottságba delegált képviselőjének (helyettesének) nevét.
13. § A 4. §-ban és a 9. §-ban meghatározott jelentést, valamint a 12. §-ban foglalt bejelentést az e rendeletben meghatározott szervnek tértivevényes postai küldeményként kell eljuttatni. A címzésben fel kell tüntetni a szavazatösszesítő bizottság megnevezést.
14. § A megfelelő [8. § (2) bekezdése, a), b) és c) pont szerinti] szavazatösszesítő bizottság megállapítja a szavazás eredményét és a reprezentatív szakszervezeteket (11. §), valamint a szakmacsoportokban elért eredmény alapján az érdekegyeztetésben részt vevő szakszervezeteket (16. §).
15. § (1) A szavazatösszesítő bizottság jelentése alapján
a) a Munkaügyi Minisztérium hivatalos lapjában közzéteszi az országosan [11. § (1) bekezdés];
b) a minisztérium hivatalos lapjában közzéteszi az ágazatban [11. § (2) bekezdés];
c) a jegyző, főjegyző hirdetményben közzéteszi az önkormányzat területén reprezentatív szakszervezetek [11. § (3) bekezdés] névsorát.
(2) Az (1) bekezdésben foglaltakon túlmenően közzé kell tenni a megfelelő szintű érdekegyeztetésben részt vevő szakszervezetek (16. §) névsorát is.
(3) A 4. § (1) bekezdés d), a 9. § (2) bekezdés b), valamint a 10. § a) pontjai tekintetében szakszervezeten a 12. § (1)-(3) bekezdések alapján bejelentetett szakszervezetet kell érteni.
16. § (1) A KIÉT-ben a reprezentatív szakszervezetek mellett szakmacsoportonként egy-egy hely illeti meg azokat a szakszervezeteket, amelyek a szakmacsoportokban leadott összes érvényes szavazat legalább tíz százalékát megszerezték.
(2) Az ágazati érdekegyeztetésben - a reprezentatív szakszervezet mellett - az a szakszervezet is jogosult részt venni, amely a szakágazatban a legtöbb érvényes szavazatot megszerezte.
(3) Az önkormányzat területén lefolytatandó érdekegyeztetésben - a reprezentatív szakszervezetek mellett - szakmacsoportonként egy-egy hely illeti meg azokat a szakszervezeteket, amelyek az adott önkormányzat területén a szakmacsoportokban leadott összes érvényes szavazat legalább tíz százalékát megszerezték.
17. § (1) A szavazatok 8-10. § szerinti összesítését, illetve a reprezentativitás 11-16. § szerinti meghatározását az 1995. évi választás lebonyolítását követő naptól kezdődően háromévenként, a hároméves választási időszak alatt lebonyolított választások alapján kell megállapítani. A hároméves választási időszak zárónapja az 1995. évet követő minden harmadik év május 31-e.
(2) Ha egy intézménynél a választási időszakon belül többször is választanak közalkalmazotti tanácsot, az (1) bekezdés szerinti számítást az utolsó választás eredménye alapján kell elvégezni.
18. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 3. napon lép hatályba.
(2) A rendelet hatálybalépésével egyidejűleg a 72/1993. (V. 7.) Korm. rendelet hatályát veszti.
19. § Az 1995. évi választások során
a) május 12-ig kell a 12. § (1)-(3) bekezdése alapján a részvételi szándékot bejelenteni;
b) május 18-ig kell a 8. § (1) bekezdése szerinti szavazatösszesítő bizottságokat létrehozni;
c) az 5. § (1)-(2) bekezdése szerinti jelentéseket június 1-ig, a 9. § (1) bekezdése szerinti jelentést június 28-ig kell megküldeni;
d) a 10. § szerinti összesítőt július 29-ig kell elkészíteni.
1. számú melléklet a 29/1995. (III. 24.) Korm. rendelethez
Főcsoportok meghatározása
Főcsoport elnevezése | Főcsoporthoz tartozó szakmacsoportok |
(a 2. számú melléklet szerint) | |
1. Oktatás | I. Oktatás |
2. Egészségügy és szociális ellátás | 2. Egészségügyi ellátás |
3. Szociálls ellátás | |
3. Vegyes | 4. Felsőfokú oktatás |
5. Kutatás és kísérleti fejlesztés | |
6. Közgyűjtemény, közművelődés | |
7. Művészet | |
8. Fegyveres erők és rendvédelmi szervek | |
9. Vegyes |
2. számú melléklet a 29/1995. (III. 24.) Korm. rendelethez
Szakmacsoportok meghatározása
Szakmacsoport elnevezése alapján | Szakmacsoporthoz tartozó tevékenységek TEÁOR* számjelek |
1. Oktatás | 801 Alapfokú oktatás és óvodai nevelés, |
kivéve: | |
8013 Alapfokú művészetoktatás | |
802 Középfokú oktatás | |
804 Felnőtt- és egyéb oktatás | |
805 Oktatáskiegészítő tevékenység | |
8531-ből Gyermekotthonok, gyermek- és ifjúságvédő intézetek, | |
nevelőotthonok és -intézetek | |
5513 Diákotthoni, kollégiumi ellátás | |
2. Egészségügyi ellátás | 85 Egészségügyi és szociálls ellátás, |
kivéve: | |
8511-ből Orvosegyetemek | |
852 Állategészségügyitevékenység | |
853 Szociálls ellátás | |
3. Szociálls ellátás | 853 Szociálls ellátás |
kivéve: | |
8531-ből Gyermekotthonok, gyermek- és ifjúságvédő | |
intézetek, nevelőotthonok és -intézetek | |
4. Felsőfokú oktatás | 803 Felsőfokú oktatás |
8511-bő7 Otvosegyetemek | |
5. Kutatás és kísérleti fejlesztés | 73 Kutatás és kísérleti fejlesztés |
6. Közgyú~temény, közművelődés | 9218 Közösségi-művelődési tevékenység |
923 Könyvtári, levéltári, múzeumi és egyéb kulturálls tevékenység | |
7. Művészet | 8013 Alapfokú művészetoktatás |
921 Szórakoztató tevékenység | |
kivéve: | |
9214 Rádiós és televíziós tevékenység | |
9218 Közösségi-művelődési tevékenység | |
8. Fegyveres erők és rendvédelmi szervek | 751-ből |
Vám- és pénzügyőrségi tevékenység | |
Védelem | |
Büntetés-végrehajtási tevékenység | |
Közbiztonsági, tűz- és katasztrófaelhárítás | |
9. Vegyes | Az 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8. szakmacsoportba nem tartozó tevékenységek |
Függelék
A Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa ajánlása a közalkalmazotti tanács választásához
SZAVAZÓLAP MINTA
I. Intézmény neve:
2. Megválasztható közalkalmazotti tanácstagok száma: fő
(Érvénytelen a szavazat, ha a megválasztható tanácstagoknál több nevet
tüntetnek fel.)
Jelöltek neve ábécé sorrendben | Szakszervezet által állított jelölt esetén a szakszervezet neve* | Konföderáció neve | Választási koalíció neve és szintje(i)** |
JELENTÉS MINTA
az 1995. ..........................................-án
megtartott közalkalmazotti tanács választásról
I. A munkáltató (intézmény) neve, címe, telefonszáma:
2. A munkáltató ágazati irányítást ellátó minisztérium:
3. Annak a szakágazatnak az elnevezése és számjele, amelyben a
munkáltató a tevékenységét kifejti:
4. Annak a szakmacsoportnak a száma, ahová a munkáltató a
szakágazatok alapján tartozik:
5. A közalkalmazotti tanács Mt. alapján megválasztható tagjainak
száma, vagy annak megjelölése, hogy közalkalmazotti képviselő
választása történt:
6. Az egyes szakszervezet jelöltjeire leadott összes érvényes
szavazat száma:
Szakszervezet Ágazati, országos szervezet tagja Konföderáció Leadott
összes szavazat száma
7. A nem szakszervezeti jelöltekre leadott összes érvényes
szavazatok száma (Mt. 49. §):
8. Az érvényes szavazatok száma:
9. Választási koalícióra lépett szakszervezetek neve:
Dátum:
...........a.választási.bizottság.nevében........
ÚTMUTATÓ
I. A közalkalmazotti tanács választáshoz
A közalkalmazotti törvény hatálya alá tartozó intézményeknél ez évben május 19. és 26. között kerül lebonyolításra a közalkalmazotti tanács választás, amelynek szabályait az 1992. évi XXII. törvény a Munka Törvénykönyvéről (43-54. §) (a továbbiakban: Mt.); az 1992. évi XXXIII. törvény (14-15. §, valamint 19. §) (a továbbiakban: Kjt.); valamint a 29/1995. (III. 24.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Rendelet) tartalmazza.
A közalkalmazotti tanács, illetve a tizenöt főnél kevesebb közalkalmazottat foglalkoztató munkáltatónál (intézménynél) közalkalmazotti képviselő választását az Mt. írja elő. Ehhez a munkáltató hozzájárulása nem szükséges. Mindenki választhat, aki a munkáltatóval (intézménynél) közalkalmazotti jogviszonyban áll (közalkalmazotti kinevezése van), függetlenül attól, hogy teljes munkaidős, részmunkaidős vagy nyugdíjas-e.
II. A jelentés kitöltéséhez
A Rendelet a 4. § (1) bekezdésben előírt jelentés elkészítéséhez a KIÉT ajánlja a MINTA felhasználását. A jelentést - a választás első, de csak az első fordulójáról - akkor is el kell küldeni, ha a választás érvénytelen.
1. A munkáltató (intézmény) neve és címe mellett azt a telefonszámot célszerű beírni, ahol a választásról minden szükséges információ rendelkezésre áll.
2. A jelentést 1995. június 1-jéig a helyi önkormányzat által fenntartott munkáltatónál (intézménynél) működő választási bizottság egy példányban a munkáltató fenntartójának, egy példányban a munkáltató ágazati irányítását ellátó minisztériumnak; a nem a helyi önkormányzat által fenntartott munkáltató egy példányban csak a minisztériumnak küldi meg. Egy példányt meg kell küldeni a választáson részt vevő szakszervezet ágazati (szakmai) központjába is.
3. A szakágazat négyjegyű számjelét a 9017/1991. (SK 8.) KSH közlemény a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszeréről állapítja meg.
4. A szakmacsoport számát a Rendelet 2. számú melléklete alapján (a Jelentés 3. pontjának figyelembevételével) kell meghatározni.
5. Ide a közalkalmazotti tanács tagjainak munkáltatónál megválasztható számát kell beírni [az 1992. évi XXII. törvény 45. § (1) bekezdés, valamint a Kjt. 14. § (2) bekezdés alapján]. Ha a munkáltatónál közalkalmazotti képviselőt választanak, az "1" számot kell beírni.
6. Ide a szakszervezet - több szakszervezet esetén valamennyi szakszervezet - által állított jelöltekre leadott összes szavazat száma és az e jelentés 5. pontja szerinti szám hányadosát kell beírni (egytizedesre kerekítve), szakszervezetenként külön-külön. Ez a hányados adja a Rendelet 4. § d) pontja szerinti értéket.
7. Ide a nem szakszervezet által állított jelöltekre leadott összes szavazat száma és az e jelentés 5. pontja szerinti szám hányadosát kell beírni (egytizedesre kerekítve). Ez a hányados adja a Rendelet 4. § e) pontja szerinti értéket.
8. Ide az érvényes szavazatok száma és az e jelentés 5. pontja szerinti szám hányadosát kell beírni. Ez a hányados adja a Rendelet 4. § f) pontja szerinti értéket.
9. Ezt a rovatot akkor kell kitölteni, ha a jelöltet állító szakszervezet írásban előzetesen választási megállapodást kötött más szakszervezetekkel helyi önkormányzati, ágazati és/vagy országos szinten.
A jelentés aláírói a választási bizottság tagjai vagy a választási bizottság által megbízott személy(ek).
Megjegyzés: helyes kitöltés esetén a 6. és a 7. pontokban feltüntetett számok összege megegyezik a 8. pontban írt számmal.