Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

16/1997. (VII. 15.) HM rendelet

a hivatásos és szerződéses katonák más kereső foglalkozásáról

A fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvény (a továbbiakban: Hszt.) 342. §-a (2) bekezdésének c) pontjában kapott felhatalmazás alapján a Magyar Honvédség (a továbbiakban: honvédség) hivatásos és szerződéses katonái által folytatható más kereső foglalkozás gyakorlásához kapcsolódó eljárási szabályokat, valamint a más kereső foglalkozás gyakorlásából kizárt vezetők körét a következők szerint állapítom meg:

Általános szabályok

1. § (1) E rendelet hatálya a honvédség hivatásos és szerződéses állományú tagjaira (a továbbiakban együtt: katona) terjed ki.

(2) A fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvény végrehajtásáról szóló 140/1996. (VIII. 31.) Korm. rendelet 1. §-ának (1) bekezdésében meghatározott más szervnél szolgálatot teljesítők esetében e rendeletet a más szervnél tevékenységet folytatókra vonatkozó összeférhetetlenségi szabályokkal együtt kell alkalmazni.

(3) E rendelet hatálya a tábori lelkészek felekezeti engedéllyel végzett oktatói-lelkipásztori tevékenységére nem terjed ki.

2. § E rendelet alkalmazásában:

a) más kereső foglalkozás: a katonai hivatás gyakorlása melletti munkavégzéssel járó egyéb jogviszony (a munkaviszony, a szövetkezeti tagsági viszony, a bedolgozói jogviszony, a személyes munkavégzéssel járó megbízási jogviszony), valamint a Hszt. 65. § (3) bekezdése szerint bejelentéshez kötött tevékenység;

b) szolgálatteljesítési idő: a rendszeres szolgálatteljesítés, továbbá a katonai szolgálattal összefüggő egyéb feladatok (gyakorlat, ügyeleti szolgálat) végrehajtásának időtartama.

A munkavégzéssel járó egyéb jogviszony engedélyezése

3. § (1) A Hszt. 65. §-ának (2) bekezdése szerint engedélyhez kötött munkavégzéssel járó egyéb jogviszony folytatása az 1. számú melléklet szerinti kérelemre engedélyezhető. A kérelemben a tevékenységet meg kell jeleníteni.

(2) Az engedély egyik példányát a katona személyi anyaggyűjtőjéhez kell csatolni, másik példányát pedig a katonának kell átadni.

(3) A kiadott engedélyekről és a bejelentésekről az állományilletékes személyügyi szerv nyilvántartást vezet.

4. § A munkavégzéssel járó egyéb jogviszony létesítését az állományilletékes parancsnok engedélyezi.

5. § (1) A munkavégzéssel járó egyéb jogviszony létesítésére vonatkozó engedély csak összeférhetetlenség (Hszt. 65. §) vagy a 9. § szerinti vezetői kizártság esetén tagadható meg. Az engedély megtagadását írásban kell indokolni.

(2) Az engedély megtagadása esetén a katona a Hszt. szabályai szerint szolgálati panaszt nyújthat be, illetve bírósághoz fordulhat.

6. § (1) Az engedélyhez kötött munkavégzéssel járó egyéb jogviszony megszűnését a katona az engedélyezőnek szolgálati úton jelenteni köteles.

(2) Az engedélyt a kiadására jogosult parancsnok hivatalból visszavonja, ha az összeférhetetlenségre vagy a vezetői kizártságra utaló körülmény utólag jutott tudomására.

A más kereső foglalkozás bejelentése

7. § (1) A bejelentési kötelezettséghez kötött más kereső foglalkozást a 2. számú melléklet szerinti nyomtatványon kell az állományilletékes parancsnoknak bejelenteni.

(2) A kitöltött bejelentési nyomtatványt írásban kell átvenni, és a katona személyügyi anyaggyűjtőjéhez kell csatolni.

(3) A bejelentési kötelezettséghez kötött tevékenység megszüntetését a katona az állományilletékes parancsnoknak köteles bejelenteni.

A más kereső foglalkozás gyakorlásából kizárt vezetők

8. § (1) Az önálló zászlóalj- vagy osztályparancsnoknál magasabb parancsnoki vezetői beosztást betöltő katona engedélyhez kötött munkavégzéssel járó egyéb jogviszonyt nem létesíthet.

(2) Az ezredparancsnoki beosztásnál magasabb parancsnoki, vezetői beosztást betöltő személy a Hszt. 65. § (3) bekezdés b) pontja szerinti bejelentéshez kötött más kereső foglalkozást nem létesíthet.

A bejelentés, engedélyezés elmaradása

9. § (1) Az engedélyezéshez kötött munkavégzéssel járó egyéb jogviszonyt folytató katonát az engedélykérés elmulasztása esetén fegyelmi felelősség terheli.

(2) A bejelentési kötelezettséghez kötött más kereső foglalkozás gyakorlása esetén, ha az az állományilletékes parancsnok tudomására jut, az állományilletékes parancsnok a bejelentési kötelezettség teljesítése érdekében írásban szólítja fel a katonát. A felszólítást követő 30. naptól - a bejelentés elmulasztása esetén - a katonát fegyelmi felelősség terheli.

Záró rendelkezések

10. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

(2) A hatálybalépéssel egyidejűleg a Magyar Honvédség hivatásos és továbbszolgáló állományának tagjai által végezhető más kereső foglalkozásról szóló 8/1989. (XII. 9.) HM rendelet a hatályát veszti.

(3) A rendelet hatálybalépése előtt kiadott munkavégzéssel járó egyéb jogviszony folytatására feljogosító engedélyek a hatálybalépést követő 3. hónap első napján a hatályukat vesztik. A bejelentési kötelezettséghez kötött más kereső foglalkozást legkésőbb eddig az időpontig kell az állományilletékes parancsnok részére bejelenteni.

1. számú melléklet a 16/1997. (VII. 15.) HM rendelethez

2. számú melléklet a 16/1997. (VII. 15.) HM rendelethez

Tartalomjegyzék