Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

219/1997. (XII. 5.) Korm. rendelet

a felsőoktatási szövetség megalakulásának feltételeiről és az egységes, integrált felsőoktatási intézménnyé történő átalakulás szabályairól szóló 67/1997. (IV. 18.) Korm. rendelet módosításáról

A felsőoktatási szövetség megalakulásának feltételeiről és az egységes, integrált felsőoktatási intézménnyé történő átalakulás szabályairól szóló 67/1997. (IV. 18.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) a következők szerint módosul:

1. § Az R. 4. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"4. § (1) A beérkezett integrációs pályázatokat, valamint az egyéb, támogatást nem igénylő integrációs javaslatokat a Miniszter véleményezés céljából megküldi a Felsőoktatási és Tudományos Tanácsnak (a továbbiakban: FTT) és előakkreditáció céljából a Magyar Akkreditációs Bizottságnak (a továbbiakban: MAB). Az FTT az integrációs javaslatokat és az intézményi fejlesztési terveket abból a szempontból véleményezi, hogy azok mennyiben állnak összhangban a jogi előírásokkal, a felsőoktatás-politikai tervekkel és prioritásokkal. Az FTT és a MAB a pályázatok elbírálásának ütemtervét figyelembe véve készíti el véleményét.

(2) A támogatások odaítélésére vonatkozó javaslatát - az előzetes vélemények figyelembevételével - a FEFA bizottság elnöke a Felsőoktatás Fejlesztési Alapprogramokról szóló 11/1996. (X. 9.) MKM rendelet , továbbá e rendelet szabályai szerint teszi meg a Miniszternek.

(3) Az integrációs pályázatokról a MAB, az FTT és a FEFA bizottság javaslata alapján a Miniszter dönt.

(4) Az integrációs pályázatok elbírálására és a támogatások odaítélésére vonatkozó javaslatok előkészítésébe szakértőket kell bevonni, akik az intézményfejlesztési és a beruházási tervek megvalósíthatóságát megítélik.

(5) Az integrációs pályázatok és javaslatok elbírálásában nem vehet részt olyan szakértő, illetőleg nem szavazhat a bizottság azon tagja, aki pályázatot benyújtott intézménnyel közalkalmazotti vagy más munkavégzésre irányuló jogviszonyban áll."

2. § Az R. 7. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, és az alábbi új (5)-(6) bekezdéssel egészül ki:

"(4) A Kormány a szövetség létesítésének jóváhagyásával egyidejűleg azokat a karokat/tagozatokat, intézeteket, amelyek valamely intézmény székhelyén kívül működő karai/tagozatai, intézetei voltak - a szövetségi szabályzatban foglalt javaslat alapján - tagintézményi jogállással ruházhatja fel, és egyúttal intézkedik, hogy e tagintézmények a tagintézményi önállóságot megjelenítő elnevezéssel, a 3. § (6) bekezdésében megjelölt közös ügyletek lebonyolításával megbízott intézmény, vagy az érintett intézmény által választott más tagintézmény részjogkörű költségvetési egységeként működjenek.

(5) Az önálló intézmény székhelyén kívül működő, a szövetségbe tagintézményként csatlakozó karok/tagozatok, intézetek, valamint az önálló intézmény között megállapodás jön létre az előirányzatok és a vagyon átadásáról. A megállapodás hiányában erről - a nem kizárólagosan képzési célt szolgáló vagyoni kérdésekben az érdekelt miniszterrel egyeztetve - a Miniszter dönt.

(6) A (4) bekezdés szerint tagintézményi jogállással felruházott szervezeti egység és az az intézmény, melynek a Kormány döntése értelmében részjogkörű költségvetési egységeként működik a szövetség keretében, megállapodást köt a saját bevételek, a támogatások felhasználásáról, és azt szabályzatban rögzítik."

3. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

(2) A rendelet vonatkozó rendelkezéseit a pályázatok folyamatban lévő elbírálásában és a megalakulóban lévő integrációk esetében is alkalmazni kell.

Horn Gyula s. k.,

miniszterelnök