Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

4/1997. (III. 5.) IKIM-KTM-KHVM együttes rendelet

a Magyar Geológiai Szolgálat részére szolgáltatandó földtani kutatási adatok köréről és forgalmazásának rendjéről

A Magyar Geológiai Szolgálatról szóló 132/1993. (IX. 29.) Korm. rendelet 6. § (3) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján az ipari, kereskedelmi és idegenforgalmi miniszter, a környezetvédelmi és területfejlesztési miniszterrel, valamint a közlekedési, hírközlési és vízügyi miniszterrel együtt a következőket rendeli el:

A rendelet hatálya

1. § (1) A rendelet hatálya a földtani kutatást végző szervezetekre és a bányavállalkozókra terjed ki.

(2) A rendelet hatálya alá tartoznak a földtani kutatási tevékenység, valamint a bányászati tevékenységen belül végzett kutatási tevékenység (beleértve a vízföldtani feltáró tevékenységet, és az ásványi nyersanyag-előfordulás mennyiségére, minőségére, elhelyezkedésére vonatkozó kutatást) során nyert földtani adatok.

Fogalommeghatározások

2. § (1) A rendelet alkalmazásában:

a) Adatforgalmazás - az e rendelet hatálya alá tartozó adatok szolgáltatása a Magyar Geológiai Szolgálat (a továbbiakban: MGSz) számára, ezen adatokba a betekintés biztosítása, illetve azok kiadása.

b) Betekintés - az MGSz által gyűjtött földtani adatok tanulmányozása és azokról jegyzetek készítése.

c) Földtani kutatás - a földkéreg és a földfelszín anyagi, szerkezeti és fejlődéstörténeti sajátosságainak, illetve állapotának megismerésére irányuló műszaki-tudományos tevékenység, kivéve a védett és védelemre érdemes természeti értékek kutatása.

d) Földtani adat - a földtani kutatási tevékenység, illetve a bányászati tevékenységen belül végzett kutatási tevékenység során nyert, a földkéreg és a földfelszín anyagi, szerkezeti és fejlődéstörténeti sajátosságaira, illetve állapotára vonatkozó numerikus adat, regisztrátum, megfigyelés, valamint minta, beleértve a közvetlen mért és elsődlegesen feldolgozott adatot.

e) Kiadás - az MGSz által gyűjtött földtani adatokról másolat készítése, minta esetén részminta kiadása.

A földtani adatok köre és az adatforgalmazás rendje

3. § (1) Az MGSz számára szolgáltatandó adatok körét és az adatszolgáltatás teljesítésének határidejét az 1. számú melléklet tartalmazza.

(2) Az adatszolgáltatás történhet írott (nyomtatott) formában vagy számítógépes adathordozón, illetve természetben (minta). A jelen rendelet 1. számú mellékletében megadott A) és/vagy B) adatlapot azonban az adatszolgáltatáshoz minden esetben mellékelni kell.

(3) A földtani kutatást végző szervezet vagy bányavállalkozó a földtani kutatás során nyert mintaanyagot a kutatás befejezéséig, illetve a kutatási tevékenység megszüntetéséig köteles megőrizni; a minták selejtezésére vagy megsemmisítésére csak az MGSz előzetes hozzájárulása esetén kerülhet sor. A tervezett selejtezést vagy megsemmisítést legalább 60 nappal annak megkezdése előtt az MGSz-nek be kell jelenteni, és az MGSz által igényelt mintaanyagot átadásra elő kell készíteni.

(4) Az MGSz kezelésében lévő közérdekű földtani adatokra vonatkozóan a betekintés és a kiadás módját, valamint az adatközléssel kapcsolatos, felszámítható költségtérítés mértékét az MGSz főigazgatója e rendelet hatálybalépését követő 30 napon belül közzéteszi.

(5) A földtani kutatás bejelentőjét tájékoztatni kell a földtani kutatásra vonatkozó adatszolgáltatási kötelezettségről.

(6) Az adatszolgáltatás és az adatok iránti megkeresések címzettje: az MGSz e rendelet 2. számú mellékletében meghatározott egységei.

Hatályba léptető és vegyes rendelkezések

4. § (1) E rendelet a kihirdetését követő 15. napon lép hatályba.

(2) Az Ipari, Kereskedelmi és Idegenforgalmi Minisztérium, a Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Minisztérium, a Környezetvédelmi és Területfejlesztési Minisztérium, valamint a felügyeletük alá tartozó szervek egymás közötti adatforgalmi rendjéről külön jogszabály rendelkezik.

1. számú melléklet a 4/1997. (III. 5.) IKIM-KTM-KHVM együttes rendelethez

A Magyar Geológiai Szolgálat számára szolgáltatandó, a földtani kutatás során nyert földtani adatok köre és az adatszolgáltatás teljesítésének határideje

I. A földtani adatok köre

1. Az adatszolgáltatási kötelezettség

a) a földtani képződményeket harántoló fúrási tevékenység során nyert földtani adatokra;

b) a talaj alatti földtani képződményeket feltáró egyéb, nem fúrási tevékenység (bevágás, kutatóárok, akna, táró, vágat, alagút stb., a továbbiakban együtt: feltárás) során nyert földtani adatokra;

c) a föld felszínén, a légtérből vagy az űrből végzett földtani térképezési, távérzékelési, geofizikai, hidrogeológiai, agrogeológiai, geokémiai, geotechnikai, tektonikai és egyéb egyedi vagy rendszeres észlelésen, mintavételen vagy mérésen alapuló tevékenység során nyert földtani adatokra terjed ki.

2. A folyamatban lévő kutatás részeredményeiről küldött, évenkénti adatszolgáltatáshoz a jelen mellékletben megadott A) és/vagy B) adatlapot mellékelni kell.

3. A befejezett földtani kutatásról készülő adatszolgáltatásnak tartalmaznia kell, amennyiben a földtani kutatás arra kiterjedt:

a) az A) és/vagy B) adatlapot azokról az adatokról, amelyekről évenkénti adatszolgáltatás keretében adatszolgáltatás nem történt

b) a kutatás célját és a kivitelezők megnevezését;

c) a kutatási terület térképét a vetületi rendszer és a méretarány megjelölésével, legalább kettő koordináta őrkereszt és a kutatólétesítmények feltüntetésével;

d) a kutatási terület földtani felépítésének leírását;

e) a kutatólétesítmények földtani és műszaki anyagvizsgálati adatait;

f) a geofizikai mérések alapdokumentációit;

g) a hidrogeológiai vizsgálatok adatait.

4. A bányászati tevékenység keretében végzett és befejezett kutatás eredményeit összefoglaló zárójelentés tartalmáról a bányászatról szóló 1993. évi XLVIII. törvény (a továbbiakban: BT) végrehajtásáról szóló 115/1993. (VIII. 12.) Korm. rendelet 8. §-a rendelkezik.

5. Az adatszolgáltatási kötelezettség az adatszolgáltatás tárgyidőszakában nyert adatokra vonatkozik. Az adatszolgáltató további adat meghatározására vagy mérés elvégzésére nem köteles.

6. A rendelet 3. § (1) bekezdése szerint szolgáltatott minden dokumentációt vagy jelentést csak egy alkalommal kell a Magyar Geológiai Szolgálat (a továbbiakban: MGSz) részére megküldeni.[1]

7. Az adatszolgáltatás során meg kell adni az alkalmazott mérési módszert, az azt leíró szabályozás címét, a mérési adatok feldolgozásához szükséges adatokat, illetőleg a mérési jegyzőkönyvi dokumentációt, a mérés helyét (nyomvonalát), a mérés kivitelezőjét, illetve a mintavétel helyét, a minta azonosítóját, a laboratóriumi vizsgálatok helyét és időpontját, az alkalmazott mérési, vizsgálati módszereket.

8. A számszerű adatoknál egyértelműen meg kell adni az alkalmazott mértékegységet, a koordinátáknál a síkbeli és a magassági vonatkoztatási rendszert (vetület, alapszint).

9. Elsődlegesen feldolgozott adatok esetén meg kell adni az elsődleges feldolgozás módszerének, illetve az azt leíró szabályozásnak, számítógépi szoftvernek a címét, illetve azonosítóját.

II. Az adatszolgáltatás teljesítésének határideje

1. A földtani kutatásról, folyamatban lévő kutatás esetén évente január 31-ig, illetve a kutatás befejezését követően 60 napon belül kell az adatszolgáltatást teljesíteni.

2. A BT 4. § (1) bekezdése alapján végzett előkutatásról, illetve a BT 22. §, valamint a BT 50. § (6) bekezdése alapján végzett kutatásról folyamatban lévő kutatás esetén évente január 31-ig kell az adatszolgáltatást teljesíteni.

3. A BT 22. § szerint engedélyezett kutatás, illetve a BT 50. § (6) bekezdése alapján végzett kutatás esetén a kutatási zárójelentést a kutatás befejezését követő 6 hónapon belül kell az MGSz-nek megküldeni.

4. A BT 25. § (2) bekezdése által előírt, az ásványvagyonban bekövetkezett változásra vonatkozó adatszolgáltatást évente február 28-ig kell az MGSz-nek megküldeni.

Pótlap az A) adatlaphoz

Pótlap az B) adatlaphoz

2. számú melléklet a 4/1997. (III. 5.) IKIM-KTM-KHVM együttes rendelethez

Az MGSz adatszolgáltatás fogadására, illetve adatszolgáltatás teljesítésére jogosult egységei

1. Az adatszolgáltatást - a 2. pontban foglaltak kivételével - az MGSz Országos Földtani és Geofizikai Adattár számára kell megküldeni.

2. A bányászatról szóló 1993. évi XLVIII. törvény 25. § (2) bekezdésében előírt adatszolgáltatást a nemfémes ásványi nyersanyagokra vonatkozó adatszolgáltatás kivételével az MGSz Országos Ásványvagyon Nyilvántartási Osztály számára, a nemfémes ásványi nyersanyagok esetében az MGSz illetékes Területi Hivatala számára kell megküldeni.

3. Az MGSz által gyűjtött, nyilvánosságra nem hozott földtani adatok iránti megkereséseket az MGSz Országos Földtani és Geofizikai Adattár vagy az illetékes Területi Hivatal számára kell címezni.

Lábjegyzetek:

[1] A 4/1997. (III. 5.) IKIM-KTM-KHVM együttes rendelet 1. számú melléklet 6. pontja a 46/1997. helyesbítésnek megfelelően módosított szöveg

Tartalomjegyzék