175/1998. (X. 30.) Korm. rendelet
a közalkalmazotti tanácsi választással kapcsolatos egyes kérdésekről
A közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény (a továbbiakban: Kjt.) 15. §-ának (1) bekezdésben kapott felhatalmazás alapján - a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa (a továbbiakban: KIÉT) véleményének meghallgatásával - a 7. §-ának (4) bekezdése, a 9. §, valamint a 12-14. § tekintetében a Kjt. 4. §-ának (4) bekezdésében kapott felhatalmazás szerint - a KIÉT-ben létrejött megállapodás alapján - a Kormány az alábbiakat rendeli el:
1. § E rendelet hatálya a Kjt. 1. §-ában meghatározott munkáltatónál történő közalkalmazotti tanács, valamint közalkalmazotti képviselő (a továbbiakban: közalkalmazotti tanács) megválasztásának egyes kérdéseire terjed ki.
2. § A közalkalmazotti tanács megválasztásához felhasznált szavazólap az alábbiakat tartalmazza:
a) a munkáltató elnevezését;
b) a jelöltek nevét ábécé sorrendben;
c) a szakszervezet által állított jelölt esetén a jelölt neve után a szakszervezet nevét, továbbá annak megjelölését, hogy a szakszervezet mely, a 10. § (1)-(2) bekezdések alapján bejelentett ágazati, valamint országos szervezet (szakszervezeti szövetség, országos szakszervezeti konföderáció), illetve helyi önkormányzati, ágazati vagy országos szintű választási koalíció tagja;
d) a nem szakszervezet által állított jelölt esetén a jelölt neve után a "nem szakszervezeti jelölt" megnevezés feltüntetését;
e) a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény (a továbbiakban: Mt.), illetve a Kjt. alapján a munkáltatónál megválasztható közalkalmazotti tanácstagok számát, valamint arra való utalást, hogy érvénytelen a szavazat, ha a szavazólapon ennél több jelöltet jelöltek meg.
3. § A munkáltatónál működő választási bizottság a területi, ágazati (alágazati, szakágazati) és országos szavazatösszesítés, a reprezentativitás megállapítása érdekében a közalkalmazotti tanács választásról jelentést készít. Az 1. számú melléklet szerinti jelentésnek tartalmaznia kell:
a) a választás helyét és időpontját;
b) a munkáltató megnevezését és címét, törzsszámát vagy a költségvetési intézmények Pénzügyi Információs Rendszerében (PIR) meghatározott törzsszámát, a 2. számú mellékletben meghatározott szakmacsoport közül annak a számjelét, amelyben a munkáltató a tevékenységét kifejti;
c) a közalkalmazotti tanácsnak Kjt., illetve Mt. alapján megválasztható tagjainak számát, vagy annak megjelölését, hogy közalkalmazotti képviselő választása történt;
d) a szakszervezet jelöltjére [2. § c) pont] leadott összes érvényes szavazat számát;
e) a nem szakszervezetek által állított jelöltekre [2. § d) pont] leadott összes érvényes szavazat számát;
f) az összes érvényes szavazat számát.
4. § (1) A helyi önkormányzat által fenntartott munkáltatónál működő választási bizottság a választást követően legkésőbb a választási időszak [15. § (1) bek.] zárónapját követő 20. napig a jelentés (3. §) egy példányát a munkáltató fenntartójának, a jelentés és a választásról készült jegyzőkönyv egy példányát az országos szavazatösszesítő bizottságnak küldi meg.
(2) Az (1) bekezdésbe nem tartozó munkáltatónál működő választási bizottság a választást követően legkésőbb a választási időszak zárónapját követő 20. napig a jelentés (3. §) és a választásról készült jegyzőkönyv egy példányát az országos szavazatösszesítő bizottságnak küldi meg.
(3) A jelentés (3. §) egy példányát a választási bizottság megküldi a közalkalmazotti tanácsi választáson jelöltet állító szakszervezet munkahelyi szervének és a választáson részt vevő szakszervezet ágazati (szakmai) központjának.
5. § (1) A közalkalmazotti tanács a jelentés egy példányát, valamint a választásról készült jegyzőkönyvet a választási eredményének megállapításától számított három évig köteles megőrizni, illetve köteles a választáson leadott szavazólapokat a választás eredményének megállapításától számított kilencven nap elteltével megsemmisíteni.
(2) A közalkalmazotti tanács megalakulásáig az (1) bekezdésben meghatározott kötelezettség a választási bizottságot, a közalkalmazotti tanács megszűnése esetén pedig a munkáltatót terheli.
(3) Ha a közalkalmazotti tanács, illetve a választási bizottság az (1)-(2) bekezdésben meghatározott kötelezettségének folyamatosan nem tud eleget tenni, a megszakítások időtartamára az (1) bekezdésben meghatározott iratokat a munkáltató őrzi.
(4) A megőrzésért a munkáltatót ellenszolgáltatás nem illeti meg.
6. § (1) A szavazatok összesítését országos, ágazati, önkormányzati szinten, továbbá a főcsoportban és a szakmacsoportban a 3. § szerint készült jelentés alapján a (2) bekezdésben meghatározott szavazatösszesítő bizottság végzi.
(2) A szavazatösszesítő bizottság tagjai:
a)[1] országos és ágazati szinten, valamint a főcsoportokban és szakmacsoportokban a Gazdasági Minisztérium, a KIÉT önkormányzati oldalának egy-egy képviselője, valamint az országos szintű érdekegyeztetésben részt vevő szakszervezetek [10. § (1) bek.] képviselői;
b) a helyi önkormányzatnál a jegyző, főjegyző, illetve a helyi önkormányzati szintű érdekegyeztetésben részt vevő szakszervezet [10. § (2) bek.] által kijelölt képviselők.
(3) A szavazatösszesítő bizottságban a részvételi szándékot [10. § (1)-(2) bek.] bejelentő szakszervezet egy képviselővel vesz részt. A szakszervezetek közös képviselőt is megbízhatnak.
(4) A szavazatösszesítő bizottság mandátuma a választási időszak zárónapját megelőző 30. napig tart.
7. § (1) Az országos szintű szavazatösszesítő bizottság [6. § (2) bek. a) pont] legkésőbb a választási időszak zárónapját követő 60. napig meghatározza a szakmacsoportban, főcsoportban, valamint országos és ágazati (alágazati, szakágazati) szinten az érvényes szavazatok, valamint a szakszervezet jelöltjére [2. § c) pont] leadott érvényes szavazatok - 8. § szerint meghatározott - számát összesen.
(2) A helyi önkormányzati szintű szavazatösszesítő bizottság [6. § (2) bek. b) pont] legkésőbb a választási időszak zárónapját követő 40. napig meghatározza területi szinten az érvényes szavazatok, valamint a szakszervezet jelöltjére [2. § c) pont] leadott érvényes szavazatoknak a 8. § szerint meghatározott számát összesen.
(3) Az (1)-(2) bekezdésben meghatározott összesítés tartalmazza a szakmacsoportban
a) az érvényes szavazatoknak a 8. § szerint számított számát összesen,
b) a szakszervezet jelöltjére [2. § c) pont] leadott érvényes szavazatoknak a 8. § szerint meghatározott számát összesen, továbbá
c) a nem szakszervezet által állított jelöltekre leadott érvényes szavazatok a 8. § szerint számított számát összesen.
(4) Az egyes főcsoportokat és szakmacsoportokat a 2. és a 3. számú melléklet állapítja meg. Az ágazatok, továbbá az ezekhez tartozó alágazatok és szakágazatok tekintetében a Központi Statisztikai Hivatal közleményében megállapított szabályok irányadóak.
8. § Az országos, ágazati (alágazati, szakágazati), illetve helyi (területi) önkormányzati reprezentativitás meghatározásakor a szakszervezet jelöltjeire leadott érvényes szavazatok számát el kell osztani az adott közalkalmazotti tanácstagoknak a Kjt., illetve az Mt. szerint megválasztható számával. A számítást - a kerekítés általános szabályai szerint - egytizedes pontossággal kell elvégezni.
9. § (1) Országosan reprezentatív [Kjt. 4. § (1) bek. a) pont]
a) az a szakszervezet, szakszervezeti szövetség, valamint országos szakszervezeti konföderáció, amely a közalkalmazotti tanácsi választáson megszerezte - a 8. § szerint számított - összes érvényes szavazatok legalább tíz százalékát, illetve
b) az a szakszervezet, valamint szakszervezeti szövetség, amely a közalkalmazotti tanács választáson megszerezte a 3. számú melléklet szerinti három főcsoport egyikében - a 8. § szerint számított - összes érvényes szavazatok legalább tíz százalékát.
(2) Az ágazatban (alágazatban, szakágazatban), továbbá területen [Kjt. 4. § (1) bek. b) pont] az a szakszervezet (szakszervezeti szövetség) reprezentatív, amely a közalkalmazotti tanács választáson megszerezte az adott ágazatban (alágazatban, szakágazatban), illetve területen - a 8. § szerint számított - összes érvényes szavazat legalább tíz százalékát.
(3) A helyi önkormányzat [Kjt. 4. § (1) bek. c) pontja] területén az a szakszervezet (szakszervezeti szövetség) reprezentatív, amely az adott helyi önkormányzat területén a közalkalmazotti tanács választáson megszerezte a főcsoportban - a 8. § szerint számított - összes érvényes szavazat legalább tíz százalékát.
10. § (1) Az országos szavazatösszesítő bizottságban részt venni kívánó szakszervezet (szakszervezeti szövetség, országos választási koalíció) részvételi szándékát legkésőbb a választási időszak zárónapját megelőző 20. napig jelentheti be a Gazdasági Minisztériumnak.
(2) A helyi önkormányzati szintű szavazatösszesítő bizottságban részt venni kívánó szakszervezet (választási koalíció) részvételi szándékát legkésőbb a választási időszak zárónapját megelőző 20. napig jelentheti be az illetékes jegyzőnek, főjegyzőnek. A nyilatkozatnak tartalmaznia kell, hogy a szakszervezet tevékenységét mely ágazatban és szakmacsoportban fejti ki.
(3) Az (1)-(2) bekezdésben meghatározott nyilatkozatot írásba kell foglalni és az visszavonásig hatályos.
(4) Az országos szavazatösszesítő bizottságba való részvételről szóló nyilatkozathoz csatolni kell a szakszervezet (szakszervezeti szövetség) bírósági nyilvántartásba vételéről szóló határozat egy hónapnál nem régebben hitelesített másolatát, valamint a szavazatösszesítő bizottságba delegált képviselőjének (helyettesének) nevét.
11. § A 3. §-ban meghatározott jelentést, valamint a 10. §-ban foglalt bejelentést az e rendeletben meghatározott szervnek tértivevényes postai küldeményként kell eljuttatni. A címzésben fel kell tüntetni a szavazatösszesítő bizottság megnevezését.
12. § A megfelelő [6. § (2) bek. a) és b) pont szerinti] szavazatösszesítő bizottság megállapítja a szavazás eredményét, és a reprezentatív szakszervezetek (9. §), valamint a szakmacsoportokban elért eredmény alapján az érdekegyeztetésben részt vevő szakszervezeteket (14. §).
13. § (1) A szavazatösszesítő bizottság jelentése alapján
a) A Magyar Közlöny Hivatalos Értesítőjében és a Gazdasági Minisztérium hivatalos lapjában közzéteszi az országos és ágazati (alágazati, szakágazati) reprezentatív szakszervezetek [9. § (1)-(2) bekezdés][2]
b) a jegyző, főjegyző hirdetményben közzéteszi az önkormányzat területén reprezentatív szakszervezetek [9. § (3) bek.]
névsorát.
(2) Az (1) bekezdésben foglaltakon túlmenően közzé kell tenni a megfelelő szintű érdekegyeztetésben részt vevő szakszervezetek (14. §) névsorát is.
14. § (1) A KIÉT-ben részt vesznek:
a) a reprezentatív szakszervezetek, vagy
b) szakmacsoportonként egy-egy hely illeti meg azokat a szakszervezeteket, amelyek a szakmacsoportban leadott összes érvényes szavazat legalább tíz százalékát megszerezték, vagy
c) azok a szakszervezetek, amelyek a leadott szavazatok alapján az első tíz helyet megszerezték.
(2) Az ágazati érdekegyeztetésben - a reprezentatív szakszervezet mellett - az a szakszervezet is jogosult részt venni, amely a szakágazatban a legtöbb érvényes szavazatot megszerezte.
(3) Az önkormányzat területén lefolytatandó érdekegyeztetésben rész vesznek:
a) a reprezentatív szakszervezetek, vagy
b) szakmacsoportonként egy-egy hely illeti meg azokat a szakszervezeteket, amelyek az adott önkormányzat területén a szakmacsoportban leadott összes érvényes szavazat legalább tíz százalékát megszerezték.
(4) Az (1)-(3) bekezdés alapján több jogcímen is részvételi joghoz jutott szakszervezetet csak egy hely illeti meg az érdekegyeztetésben.
15. § (1) A szavazatok 8. § szerinti összesítését, illetve a reprezentativitás 9. § szerinti meghatározását az 1998. évi választás lebonyolítását követő naptól kezdődően háromévenként, a hároméves választási időszak alatt lebonyolított választások alapján kell megállapítani. A hároméves választási időszak zárónapja az 1998. évet követő minden harmadik év november 30-a.
(2) Ha egy intézménynél a választási időszakon belül többször is választanak közalkalmazotti tanácsot, az (1) bekezdés szerinti számítást az utolsó választás eredménye alapján kell elvégezni.
16. § (1) E rendelet a kihirdetését követő 3. napon lép hatályba.
(2) A rendelet hatálybalépésével egyidejűleg a 29/1995. (III. 24.) Korm. rendelet hatályát veszti.
Orbán Viktor s. k.,
miniszterelnök
1. számú melléklet a 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelethez
ÚTMUTATÓ
A közalkalmazotti tanácsi választással kapcsolatos egyes kérdésekről szóló 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 3. §-a a jelentés elkészítéséhez a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa egyetértésével számítógépes szavazatösszesítésre alkalmas adatlap felhasználását, kitöltését írja elő. A jelentést - a választás első, de csak az első fordulójáról - akkor is el kell küldeni, ha a választás érvénytelen.
Levelezési cím: Gazdasági Minisztérium, Érdekegyeztetés és Társadalmi Kapcsolatok Főosztály, 1363 Budapest, Pf. 609
A borítékra kérjük ráírni: Közalkalmazotti tanács választás.
A közalkalmazotti törvény hatálya alá tartozó munkáltatóknál (intézményeknél) 1998. évben november 16-27. között, a továbbiakban 3 évenként kerül lebonyolításra a közalkalmazotti tanácsi, illetve a közalkalmazotti képviselői választás. A választás megtartásához nem szükséges a munkáltató hozzájárulása, mivel azt a Közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény (Kjt.), illetőleg a Munka Törvénykönyve írja (Mt.) elő. Mindenki választhat, aki a munkáltatónál közalkalmazotti jogviszonyban áll, függetlenül attól, hogy teljes munkaidős, részmunkaidős vagy nyugdíjas-e.
A választásról készült jelentést 1998. december 20-ig a helyi önkormányzat által fenntartott munkáltatónál (intézménynél) működő választási bizottság egy példányban a munkáltató fenntartójának, egy példányban a Gazdasági Minisztériumnak; a nem helyi önkormányzat által fenntartott munkáltató esetében egy példányban csak a minisztériumnak küldi meg. Egy példányt meg kell küldeni a választáson részt vevő szakszervezet ágazati (szakmai) központjába is.
1. A munkáltató (intézmény) neve és címe mellett a törzsszámot és/vagy a PIR számot is fel kell tüntetni, továbbá azt a telefonszámot célszerű beírni, ahol a választásról minden szükséges információ rendelkezésre áll.
Törzsszám a munkáltató KSH statisztikai jelzőszámának első nyolc számjegye, amely megegyezik a munkáltató adószámának első nyolc számjegyével.
PIR szám: a költségvetési intézmények törzsszáma a Pénzügyi Információs Rendszerben (önállóan gazdálkodó szervezeteknél utolsó 3 számjegye: 0)
A szakmacsoport számát a munkáltató tevékenységét figyelembe véve az R. 2. számú melléklete alapján kell meghatározni.
2. Ide a közalkalmazotti tanács tagjainak munkáltatónál megválasztható számát kell beírni [a Kjt. 14. § (2) bek., valamint az Mt. 45. § (1) bek. alapján]. Ha a munkáltatónál közalkalmazotti képviselőt választanak, az "1" számot kell beírni.
3. Ide a választáson ténylegesen résztvevők számát kell beírni.
4. Ide * a szakszervezet - több szakszervezet esetén valamennyi szakszervezet - által állított jelöltekre leadott összes szavazat számát kell beírni, szakszervezetenként külön-külön.
5. Ide a nem szakszervezet által állított jelöltekre leadott összes szavazat számát kell beírni.
6. Ide az összes érvényes szavazat számát kell beírni.
7. Ezt a rovatot akkor kell kitölteni, ha a jelöltet állító szakszervezet írásban előzetesen választási megállapodást kötött más szakszervezetekkel helyi önkormányzati, ágazati és/vagy országos szinten (a szint mellett szereplő négyzet megjelölésével).
A jelentés aláírói a választási bizottság tagjai vagy a választási bizottság által megbízott személy(ek).
Megjegyzés: Helyes kitöltés esetén a 4. és az 5. pontokban feltüntetett számok összege megegyezik a 6. pontban írt számmal. A 4., 5. és a 6. pontokhoz nem az R. 8. § szerinti számított (redukált) szavazatok számát kell beírni. A 8. § szerinti számítást az önkormányzati szintű, illetve az országos szavazatösszesítő bizottság végzi el.
A jelentést (adatlapot) kérjük írógéppel vagy nyomtatott betűvel pontosan kitölteni.
* A második rovatot akkor kell kitölteni, ha a jelöltet állító szakszervezet egyúttal ágazati vagy országos szervezet(nek) is (tagja), ugyanez vonatkozik a konföderáció megnevezésére is.
2. számú melléklet a 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelethez
Szakmacsoport | Szakmacsoporthoz tartozó tevékenység (TEÁOR besorolás, államháztartási szakágazati rend * szerint) |
1. Oktatás | 702010 Diákotthoni, kollégiumi ellátás |
801 Alapfokú oktatás | |
kivéve: 801120 Alapfokú művészetoktatás | |
802 Középfokú oktatás | |
804 Felnőtt- és egyéb oktatás | |
853110 Gyermekvédelmi ellátás elhelyezéssel | |
2. Egészségügyi ellátás | 85 Egészségügyi és szociális ellátás |
kivéve: 851110 Klinikai fekvőbeteg-ellátás (Orvosegyetemek) | |
853 Szociális ellátás | |
852 Állat-egészségügyi ellátás | |
3. Szociális ellátás | 853 Szociális ellátás |
kivéve: 853110 Gyermekvédelmi ellátás elhelyezéssel | |
4. Felsőfokú oktatás | 803 Felsőoktatás |
851110 Orvosegyetemek (Klinikai fekvőbeteg-ellátás) | |
5. Kutatás és kísérleti fejlesztés | 73 Kutatás, fejlesztés |
6. Közgyűjtemény, közművelődés | 9133 Máshova nem sorolt egyéb közösségi, társadalmi tevékenység |
923410 Közösségi-művelődési tevékenység | |
925 Könyvtári, levéltári, múzeumi és egyéb kulturális tevékenység | |
7. Művészet | 801120 Alapfokú művészetoktatás |
923 Egyéb szórakoztatás | |
kivéve: 923410 Közösségi-művelődési tevékenység | |
8. Fegyveres erők és rendvédelmi szervek | 751122 Vám- és pénzügyőri szakágazati tevékenység |
7522 Honvédelem | |
752340 Büntetés-végrehajtási tevékenység | |
7524 Közbiztonság közrend | |
7525 Tűzvédelem | |
9. Vegyes | Az 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8. szakmacsoportba nem tartozó tevékenységek |
A Honvédelmi Minisztérium, a Belügyminisztérium, valamint a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter felügyelete alá tartozó szervezetek - a TEÁOR, illetve az államháztartási szakágazati besorolástól függetlenül - egységesen a 2. számú mellékletben feltüntetett 8. számú szakmacsoportba tartoznak.
* 9008/1997. (SK 7.) KSH közlemény a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszeréről (Statisztikai Közlöny 1997. évi 7. szám), 8001/1998. (PK 2.) PM tájékoztató a költségvetési szervek új ágazati osztályozási és besorolási rendjéről (Pénzügyi Közlöny 1998. évi 2. szám).
3. számú melléklet a 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelethez
Főcsoportok meghatározása
Főcsoport elnevezése | Főcsoporthoz tartozó szakmacsoportok (a 2. számú melléklet szerint) |
1. Oktatás | 1. Oktatás |
2. Egészségügyi és szociális ellátás | 2. Egészségügyi ellátás |
3. Szociális ellátás | |
3. Vegyes | 4. Felsőfokú oktatás |
5. Kutatás és kísérleti fejlesztés | |
6. Közgyűjtemény, közművelődés | |
7. Művészet | |
8. Fegyveres erők és rendvédelmi szervek | |
9. Vegyes |
1. számú függelék a 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelethez
A KIÉT ajánlása a közalkalmazotti tanács választásához
SZAVAZÓLAP
(Minta)
Munkáltató (intézmény) neve:
Megválasztható közalkalmazotti tanácstagok száma: .... fő
(Érvénytelen a szavazat, ha a megválasztható tanácstagoknál több nevet tüntetnek fel.)
Jelöltek neve ábécé sorrendben | Szakszervezet által állított jelölt esetén szakszervezet neve * | Szakszervezet által állított jelölt esetén szakszervezeti szövetség, konföderáció neve ** | Szavazat |
1. | |||
2. | |||
3. | |||
... | |||
n |
* Nem szakszervezet által állított jelölt esetén a jelölt neve után a "nem szakszervezeti jelölt" megnevezést fel kell tüntetni.
** Országos szakszervezethez, szakszervezeti szövetséghez való tartozást, továbbá amennyiben a szakszervezet helyi önkormányzati, ágazati vagy országos szintű választási koalíció tagja, fel kell tüntetni.
2. számú függelék a 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelethez
VÁLASZTÁSI JEGYZŐKÖNYV
(Minta)
Munkáltató megnevezése:
Ágazati irányítást ellátó minisztérium:
Felvéve a ................. közalkalmazotti tanács választásán.
A közalkalmazotti tanács választására .... év ................ hó .... nap .... óra és .... óra között került sor a ................... épületében.
(................ város .................... utca ..... hsz.)
Az urnák felbontására .... órakor került sor ugyanazon a helyen, a választási bizottság jelenlétében.
Az összes leadott szavazatok száma: .............
Az érvényes szavazatok száma: ...................
Az érvénytelen szavazatok száma: ................
Az egyes jelöltekre leadott érvényes szavazatok száma:
.............. a ............... szakszervezet jelöltje .... szavazat
.............. a ............... szakszervezet jelöltje .... szavazat
.............. nem szakszervezeti jelölt .... szavazat
.............. stb. .... szavazat
Az egyes szakszervezetek jelöltjeire, valamint a nem szakszervezeti jelöltekre leadott érvényes szavazatok száma:
a ............ szakszervezet .... szavazat
a ............ szakszervezet .... szavazat
a nem szakszervezeti jelöltekre .... szavazat
A választásra jogosultak száma: ....... fő
A tartósan távollevő nem szavazók száma: ...... fő
A szavazáson megjelentek száma: ..... fő
A részvétel százalékos aránya: ...... %
A választási bizottság megállapítja, hogy a választás érvényes, mert azon a választásra jogosultak több mint 50%-a részt vett. A jelöltek megfelelő számban elnyerték a választók szavazatainak legalább harminc százalékát, így a választás eredményes.
A közalkalmazotti tanács tagjai:
...................................
...................................
...................................
A közalkalmazotti tanács póttagjai:
...................................
...................................
A választás lebonyolításával kapcsolatban észrevétel, kifogás nem érkezett a választási bizottsághoz.
.................... helység, .... év ................. hó .... nap
...................................
a választási bizottság elnöke
...................................
...................................
...................................
a választási bizottság tagjai
Lábjegyzetek:
[1] Az 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelet 6. § 2. bekezdésének a) pontja az 139/2000. (VIII. 9.) Korm. rendelet 5. §1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg
[2] Az 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelet 13. § 1. bekezdésének a) pontja az 139/2000. (VIII. 9.) Korm. rendelet 4. § -ának megfelelően módosított szöveg