175/1998. (X. 30.) Korm. rendelet

a közalkalmazotti tanácsi választással kapcsolatos egyes kérdésekről

A közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény (a továbbiakban: Kjt.) 15. §-ának (1) bekezdésben kapott felhatalmazás alapján - a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa (a továbbiakban: KIÉT) véleményének meghallgatásával - a 7. §-ának (4) bekezdése, a 9. §, valamint a 12-14. § tekintetében a Kjt. 4. §-ának (4) bekezdésében kapott felhatalmazás szerint - a KIÉT-ben létrejött megállapodás alapján - a Kormány az alábbiakat rendeli el:

1. § E rendelet hatálya a Kjt. 1. §-ában meghatározott munkáltatónál történő közalkalmazotti tanács, valamint közalkalmazotti képviselő (a továbbiakban: közalkalmazotti tanács) megválasztásának egyes kérdéseire terjed ki.

2. § A közalkalmazotti tanács megválasztásához felhasznált szavazólap az alábbiakat tartalmazza:

a) a munkáltató elnevezését;

b) a jelöltek nevét ábécé sorrendben;

c) a szakszervezet által állított jelölt esetén a jelölt neve után a szakszervezet nevét, továbbá annak megjelölését, hogy a szakszervezet mely, a 10. § (1)-(2) bekezdések alapján bejelentett ágazati, valamint országos szervezet (szakszervezeti szövetség, országos szakszervezeti konföderáció), illetve helyi önkormányzati, ágazati vagy országos szintű választási koalíció tagja;

d) a nem szakszervezet által állított jelölt esetén a jelölt neve után a "nem szakszervezeti jelölt" megnevezés feltüntetését;

e) a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény (a továbbiakban: Mt.), illetve a Kjt. alapján a munkáltatónál megválasztható közalkalmazotti tanácstagok számát, valamint arra való utalást, hogy érvénytelen a szavazat, ha a szavazólapon ennél több jelöltet jelöltek meg.

3. § A munkáltatónál működő választási bizottság a területi, ágazati (alágazati, szakágazati) és országos szavazatösszesítés, a reprezentativitás megállapítása érdekében a közalkalmazotti tanács választásról jelentést készít. Az 1. számú melléklet szerinti jelentésnek tartalmaznia kell:

a) a választás helyét és időpontját;

b) a munkáltató megnevezését és címét, törzsszámát vagy a költségvetési intézmények Pénzügyi Információs Rendszerében (PIR) meghatározott törzsszámát, a 2. számú mellékletben meghatározott szakmacsoport közül annak a számjelét, amelyben a munkáltató a tevékenységét kifejti;

c) a közalkalmazotti tanácsnak Kjt., illetve Mt. alapján megválasztható tagjainak számát, vagy annak megjelölését, hogy közalkalmazotti képviselő választása történt;

d) a szakszervezet jelöltjére [2. § c) pont] leadott összes érvényes szavazat számát;

e) a nem szakszervezetek által állított jelöltekre [2. § d) pont] leadott összes érvényes szavazat számát;

f) az összes érvényes szavazat számát.

4. § (1) A helyi önkormányzat által fenntartott munkáltatónál működő választási bizottság a választást követően legkésőbb a választási időszak [15. § (1) bek.] zárónapját követő 20. napig a jelentés (3. §) egy példányát a munkáltató fenntartójának, a jelentés és a választásról készült jegyzőkönyv egy példányát az országos szavazatösszesítő bizottságnak küldi meg.

(2) Az (1) bekezdésbe nem tartozó munkáltatónál működő választási bizottság a választást követően legkésőbb a választási időszak zárónapját követő 20. napig a jelentés (3. §) és a választásról készült jegyzőkönyv egy példányát az országos szavazatösszesítő bizottságnak küldi meg.

(3) A jelentés (3. §) egy példányát a választási bizottság megküldi a közalkalmazotti tanácsi választáson jelöltet állító szakszervezet munkahelyi szervének és a választáson részt vevő szakszervezet ágazati (szakmai) központjának.

5. § (1) A közalkalmazotti tanács a jelentés egy példányát, valamint a választásról készült jegyzőkönyvet a választási eredményének megállapításától számított három évig köteles megőrizni, illetve köteles a választáson leadott szavazólapokat a választás eredményének megállapításától számított kilencven nap elteltével megsemmisíteni.

(2) A közalkalmazotti tanács megalakulásáig az (1) bekezdésben meghatározott kötelezettség a választási bizottságot, a közalkalmazotti tanács megszűnése esetén pedig a munkáltatót terheli.

(3) Ha a közalkalmazotti tanács, illetve a választási bizottság az (1)-(2) bekezdésben meghatározott kötelezettségének folyamatosan nem tud eleget tenni, a megszakítások időtartamára az (1) bekezdésben meghatározott iratokat a munkáltató őrzi.

(4) A megőrzésért a munkáltatót ellenszolgáltatás nem illeti meg.

6. § (1) A szavazatok összesítését országos, ágazati, önkormányzati szinten, továbbá a főcsoportban és a szakmacsoportban a 3. § szerint készült jelentés alapján a (2) bekezdésben meghatározott szavazatösszesítő bizottság végzi.

(2) A szavazatösszesítő bizottság tagjai:

a)[1] országos és ágazati szinten, valamint a főcsoportokban és szakmacsoportokban a Gazdasági Minisztérium, a KIÉT önkormányzati oldalának egy-egy képviselője, valamint az országos szintű érdekegyeztetésben részt vevő szakszervezetek [10. § (1) bek.] képviselői;

b) a helyi önkormányzatnál a jegyző, főjegyző, illetve a helyi önkormányzati szintű érdekegyeztetésben részt vevő szakszervezet [10. § (2) bek.] által kijelölt képviselők.

(3) A szavazatösszesítő bizottságban a részvételi szándékot [10. § (1)-(2) bek.] bejelentő szakszervezet egy képviselővel vesz részt. A szakszervezetek közös képviselőt is megbízhatnak.

(4) A szavazatösszesítő bizottság mandátuma a választási időszak zárónapját megelőző 30. napig tart.

7. § (1) Az országos szintű szavazatösszesítő bizottság [6. § (2) bek. a) pont] legkésőbb a választási időszak zárónapját követő 60. napig meghatározza a szakmacsoportban, főcsoportban, valamint országos és ágazati (alágazati, szakágazati) szinten az érvényes szavazatok, valamint a szakszervezet jelöltjére [2. § c) pont] leadott érvényes szavazatok - 8. § szerint meghatározott - számát összesen.

(2) A helyi önkormányzati szintű szavazatösszesítő bizottság [6. § (2) bek. b) pont] legkésőbb a választási időszak zárónapját követő 40. napig meghatározza területi szinten az érvényes szavazatok, valamint a szakszervezet jelöltjére [2. § c) pont] leadott érvényes szavazatoknak a 8. § szerint meghatározott számát összesen.

(3) Az (1)-(2) bekezdésben meghatározott összesítés tartalmazza a szakmacsoportban

a) az érvényes szavazatoknak a 8. § szerint számított számát összesen,

b) a szakszervezet jelöltjére [2. § c) pont] leadott érvényes szavazatoknak a 8. § szerint meghatározott számát összesen, továbbá

c) a nem szakszervezet által állított jelöltekre leadott érvényes szavazatok a 8. § szerint számított számát összesen.

(4) Az egyes főcsoportokat és szakmacsoportokat a 2. és a 3. számú melléklet állapítja meg. Az ágazatok, továbbá az ezekhez tartozó alágazatok és szakágazatok tekintetében a Központi Statisztikai Hivatal közleményében megállapított szabályok irányadóak.

8. § Az országos, ágazati (alágazati, szakágazati), illetve helyi (területi) önkormányzati reprezentativitás meghatározásakor a szakszervezet jelöltjeire leadott érvényes szavazatok számát el kell osztani az adott közalkalmazotti tanácstagoknak a Kjt., illetve az Mt. szerint megválasztható számával. A számítást - a kerekítés általános szabályai szerint - egytizedes pontossággal kell elvégezni.

9. § (1) Országosan reprezentatív [Kjt. 4. § (1) bek. a) pont]

a) az a szakszervezet, szakszervezeti szövetség, valamint országos szakszervezeti konföderáció, amely a közalkalmazotti tanácsi választáson megszerezte - a 8. § szerint számított - összes érvényes szavazatok legalább tíz százalékát, illetve

b) az a szakszervezet, valamint szakszervezeti szövetség, amely a közalkalmazotti tanács választáson megszerezte a 3. számú melléklet szerinti három főcsoport egyikében - a 8. § szerint számított - összes érvényes szavazatok legalább tíz százalékát.

(2) Az ágazatban (alágazatban, szakágazatban), továbbá területen [Kjt. 4. § (1) bek. b) pont] az a szakszervezet (szakszervezeti szövetség) reprezentatív, amely a közalkalmazotti tanács választáson megszerezte az adott ágazatban (alágazatban, szakágazatban), illetve területen - a 8. § szerint számított - összes érvényes szavazat legalább tíz százalékát.

(3) A helyi önkormányzat [Kjt. 4. § (1) bek. c) pontja] területén az a szakszervezet (szakszervezeti szövetség) reprezentatív, amely az adott helyi önkormányzat területén a közalkalmazotti tanács választáson megszerezte a főcsoportban - a 8. § szerint számított - összes érvényes szavazat legalább tíz százalékát.

10. § (1) Az országos szavazatösszesítő bizottságban részt venni kívánó szakszervezet (szakszervezeti szövetség, országos választási koalíció) részvételi szándékát legkésőbb a választási időszak zárónapját megelőző 20. napig jelentheti be a Gazdasági Minisztériumnak.

(2) A helyi önkormányzati szintű szavazatösszesítő bizottságban részt venni kívánó szakszervezet (választási koalíció) részvételi szándékát legkésőbb a választási időszak zárónapját megelőző 20. napig jelentheti be az illetékes jegyzőnek, főjegyzőnek. A nyilatkozatnak tartalmaznia kell, hogy a szakszervezet tevékenységét mely ágazatban és szakmacsoportban fejti ki.

(3) Az (1)-(2) bekezdésben meghatározott nyilatkozatot írásba kell foglalni és az visszavonásig hatályos.

(4) Az országos szavazatösszesítő bizottságba való részvételről szóló nyilatkozathoz csatolni kell a szakszervezet (szakszervezeti szövetség) bírósági nyilvántartásba vételéről szóló határozat egy hónapnál nem régebben hitelesített másolatát, valamint a szavazatösszesítő bizottságba delegált képviselőjének (helyettesének) nevét.

11. § A 3. §-ban meghatározott jelentést, valamint a 10. §-ban foglalt bejelentést az e rendeletben meghatározott szervnek tértivevényes postai küldeményként kell eljuttatni. A címzésben fel kell tüntetni a szavazatösszesítő bizottság megnevezését.

12. § A megfelelő [6. § (2) bek. a) és b) pont szerinti] szavazatösszesítő bizottság megállapítja a szavazás eredményét, és a reprezentatív szakszervezetek (9. §), valamint a szakmacsoportokban elért eredmény alapján az érdekegyeztetésben részt vevő szakszervezeteket (14. §).

13. § (1) A szavazatösszesítő bizottság jelentése alapján

a) A Magyar Közlöny Hivatalos Értesítőjében és a Gazdasági Minisztérium hivatalos lapjában közzéteszi az országos és ágazati (alágazati, szakágazati) reprezentatív szakszervezetek [9. § (1)-(2) bekezdés][2]

b) a jegyző, főjegyző hirdetményben közzéteszi az önkormányzat területén reprezentatív szakszervezetek [9. § (3) bek.]

névsorát.

(2) Az (1) bekezdésben foglaltakon túlmenően közzé kell tenni a megfelelő szintű érdekegyeztetésben részt vevő szakszervezetek (14. §) névsorát is.

14. § (1) A KIÉT-ben részt vesznek:

a) a reprezentatív szakszervezetek, vagy

b) szakmacsoportonként egy-egy hely illeti meg azokat a szakszervezeteket, amelyek a szakmacsoportban leadott összes érvényes szavazat legalább tíz százalékát megszerezték, vagy

c) azok a szakszervezetek, amelyek a leadott szavazatok alapján az első tíz helyet megszerezték.

(2) Az ágazati érdekegyeztetésben - a reprezentatív szakszervezet mellett - az a szakszervezet is jogosult részt venni, amely a szakágazatban a legtöbb érvényes szavazatot megszerezte.

(3) Az önkormányzat területén lefolytatandó érdekegyeztetésben rész vesznek:

a) a reprezentatív szakszervezetek, vagy

b) szakmacsoportonként egy-egy hely illeti meg azokat a szakszervezeteket, amelyek az adott önkormányzat területén a szakmacsoportban leadott összes érvényes szavazat legalább tíz százalékát megszerezték.

(4) Az (1)-(3) bekezdés alapján több jogcímen is részvételi joghoz jutott szakszervezetet csak egy hely illeti meg az érdekegyeztetésben.

15. § (1) A szavazatok 8. § szerinti összesítését, illetve a reprezentativitás 9. § szerinti meghatározását az 1998. évi választás lebonyolítását követő naptól kezdődően háromévenként, a hároméves választási időszak alatt lebonyolított választások alapján kell megállapítani. A hároméves választási időszak zárónapja az 1998. évet követő minden harmadik év november 30-a.

(2) Ha egy intézménynél a választási időszakon belül többször is választanak közalkalmazotti tanácsot, az (1) bekezdés szerinti számítást az utolsó választás eredménye alapján kell elvégezni.

16. § (1) E rendelet a kihirdetését követő 3. napon lép hatályba.

(2) A rendelet hatálybalépésével egyidejűleg a 29/1995. (III. 24.) Korm. rendelet hatályát veszti.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

1. számú melléklet a 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelethez

ÚTMUTATÓ

A közalkalmazotti tanácsi választással kapcsolatos egyes kérdésekről szóló 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 3. §-a a jelentés elkészítéséhez a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa egyetértésével számítógépes szavazatösszesítésre alkalmas adatlap felhasználását, kitöltését írja elő. A jelentést - a választás első, de csak az első fordulójáról - akkor is el kell küldeni, ha a választás érvénytelen.

Levelezési cím: Gazdasági Minisztérium, Érdekegyeztetés és Társadalmi Kapcsolatok Főosztály, 1363 Budapest, Pf. 609

A borítékra kérjük ráírni: Közalkalmazotti tanács választás.

A közalkalmazotti törvény hatálya alá tartozó munkáltatóknál (intézményeknél) 1998. évben november 16-27. között, a továbbiakban 3 évenként kerül lebonyolításra a közalkalmazotti tanácsi, illetve a közalkalmazotti képviselői választás. A választás megtartásához nem szükséges a munkáltató hozzájárulása, mivel azt a Közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény (Kjt.), illetőleg a Munka Törvénykönyve írja (Mt.) elő. Mindenki választhat, aki a munkáltatónál közalkalmazotti jogviszonyban áll, függetlenül attól, hogy teljes munkaidős, részmunkaidős vagy nyugdíjas-e.

A választásról készült jelentést 1998. december 20-ig a helyi önkormányzat által fenntartott munkáltatónál (intézménynél) működő választási bizottság egy példányban a munkáltató fenntartójának, egy példányban a Gazdasági Minisztériumnak; a nem helyi önkormányzat által fenntartott munkáltató esetében egy példányban csak a minisztériumnak küldi meg. Egy példányt meg kell küldeni a választáson részt vevő szakszervezet ágazati (szakmai) központjába is.

1. A munkáltató (intézmény) neve és címe mellett a törzsszámot és/vagy a PIR számot is fel kell tüntetni, továbbá azt a telefonszámot célszerű beírni, ahol a választásról minden szükséges információ rendelkezésre áll.

Törzsszám a munkáltató KSH statisztikai jelzőszámának első nyolc számjegye, amely megegyezik a munkáltató adószámának első nyolc számjegyével.

PIR szám: a költségvetési intézmények törzsszáma a Pénzügyi Információs Rendszerben (önállóan gazdálkodó szervezeteknél utolsó 3 számjegye: 0)

A szakmacsoport számát a munkáltató tevékenységét figyelembe véve az R. 2. számú melléklete alapján kell meghatározni.

2. Ide a közalkalmazotti tanács tagjainak munkáltatónál megválasztható számát kell beírni [a Kjt. 14. § (2) bek., valamint az Mt. 45. § (1) bek. alapján]. Ha a munkáltatónál közalkalmazotti képviselőt választanak, az "1" számot kell beírni.

3. Ide a választáson ténylegesen résztvevők számát kell beírni.

4. Ide * a szakszervezet - több szakszervezet esetén valamennyi szakszervezet - által állított jelöltekre leadott összes szavazat számát kell beírni, szakszervezetenként külön-külön.

5. Ide a nem szakszervezet által állított jelöltekre leadott összes szavazat számát kell beírni.

6. Ide az összes érvényes szavazat számát kell beírni.

7. Ezt a rovatot akkor kell kitölteni, ha a jelöltet állító szakszervezet írásban előzetesen választási megállapodást kötött más szakszervezetekkel helyi önkormányzati, ágazati és/vagy országos szinten (a szint mellett szereplő négyzet megjelölésével).

A jelentés aláírói a választási bizottság tagjai vagy a választási bizottság által megbízott személy(ek).

Megjegyzés: Helyes kitöltés esetén a 4. és az 5. pontokban feltüntetett számok összege megegyezik a 6. pontban írt számmal. A 4., 5. és a 6. pontokhoz nem az R. 8. § szerinti számított (redukált) szavazatok számát kell beírni. A 8. § szerinti számítást az önkormányzati szintű, illetve az országos szavazatösszesítő bizottság végzi el.

A jelentést (adatlapot) kérjük írógéppel vagy nyomtatott betűvel pontosan kitölteni.

* A második rovatot akkor kell kitölteni, ha a jelöltet állító szakszervezet egyúttal ágazati vagy országos szervezet(nek) is (tagja), ugyanez vonatkozik a konföderáció megnevezésére is.

2. számú melléklet a 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelethez

SzakmacsoportSzakmacsoporthoz tartozó tevékenység (TEÁOR besorolás, államháztartási szakágazati rend * szerint)
1. Oktatás702010 Diákotthoni, kollégiumi ellátás
801 Alapfokú oktatás
kivéve: 801120 Alapfokú művészetoktatás
802 Középfokú oktatás
804 Felnőtt- és egyéb oktatás
853110 Gyermekvédelmi ellátás elhelyezéssel
2. Egészségügyi ellátás85 Egészségügyi és szociális ellátás
kivéve: 851110 Klinikai fekvőbeteg-ellátás (Orvosegyetemek)
853 Szociális ellátás
852 Állat-egészségügyi ellátás
3. Szociális ellátás853 Szociális ellátás
kivéve: 853110 Gyermekvédelmi ellátás elhelyezéssel
4. Felsőfokú oktatás803 Felsőoktatás
851110 Orvosegyetemek (Klinikai fekvőbeteg-ellátás)
5. Kutatás és kísérleti fejlesztés73 Kutatás, fejlesztés
6. Közgyűjtemény, közművelődés9133 Máshova nem sorolt egyéb közösségi, társadalmi tevékenység
923410 Közösségi-művelődési tevékenység
925 Könyvtári, levéltári, múzeumi és egyéb kulturális tevékenység
7. Művészet801120 Alapfokú művészetoktatás
923 Egyéb szórakoztatás
kivéve: 923410 Közösségi-művelődési tevékenység
8. Fegyveres erők és rendvédelmi szervek751122 Vám- és pénzügyőri szakágazati tevékenység
7522 Honvédelem
752340 Büntetés-végrehajtási tevékenység
7524 Közbiztonság közrend
7525 Tűzvédelem
9. VegyesAz 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8. szakmacsoportba nem tartozó tevékenységek

A Honvédelmi Minisztérium, a Belügyminisztérium, valamint a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter felügyelete alá tartozó szervezetek - a TEÁOR, illetve az államháztartási szakágazati besorolástól függetlenül - egységesen a 2. számú mellékletben feltüntetett 8. számú szakmacsoportba tartoznak.

* 9008/1997. (SK 7.) KSH közlemény a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszeréről (Statisztikai Közlöny 1997. évi 7. szám), 8001/1998. (PK 2.) PM tájékoztató a költségvetési szervek új ágazati osztályozási és besorolási rendjéről (Pénzügyi Közlöny 1998. évi 2. szám).

3. számú melléklet a 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelethez

Főcsoportok meghatározása

Főcsoport elnevezéseFőcsoporthoz tartozó szakmacsoportok (a 2. számú melléklet szerint)
1. Oktatás1. Oktatás
2. Egészségügyi és szociális ellátás2. Egészségügyi ellátás
3. Szociális ellátás
3. Vegyes4. Felsőfokú oktatás
5. Kutatás és kísérleti fejlesztés
6. Közgyűjtemény, közművelődés
7. Művészet
8. Fegyveres erők és rendvédelmi szervek
9. Vegyes

1. számú függelék a 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelethez

A KIÉT ajánlása a közalkalmazotti tanács választásához

SZAVAZÓLAP

(Minta)

Munkáltató (intézmény) neve:

Megválasztható közalkalmazotti tanácstagok száma: .... fő

(Érvénytelen a szavazat, ha a megválasztható tanácstagoknál több nevet tüntetnek fel.)

Jelöltek neve ábécé sorrendbenSzakszervezet által állított jelölt esetén szakszervezet neve *Szakszervezet által állított jelölt esetén szakszervezeti szövetség, konföderáció neve **Szavazat
1.
2.
3.
...
n

* Nem szakszervezet által állított jelölt esetén a jelölt neve után a "nem szakszervezeti jelölt" megnevezést fel kell tüntetni.

** Országos szakszervezethez, szakszervezeti szövetséghez való tartozást, továbbá amennyiben a szakszervezet helyi önkormányzati, ágazati vagy országos szintű választási koalíció tagja, fel kell tüntetni.

2. számú függelék a 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelethez

VÁLASZTÁSI JEGYZŐKÖNYV

(Minta)

Munkáltató megnevezése:

Ágazati irányítást ellátó minisztérium:

Felvéve a ................. közalkalmazotti tanács választásán.

A közalkalmazotti tanács választására .... év ................ hó .... nap .... óra és .... óra között került sor a ................... épületében.

(................ város .................... utca ..... hsz.)

Az urnák felbontására .... órakor került sor ugyanazon a helyen, a választási bizottság jelenlétében.

Az összes leadott szavazatok száma: .............

Az érvényes szavazatok száma: ...................

Az érvénytelen szavazatok száma: ................

Az egyes jelöltekre leadott érvényes szavazatok száma:

.............. a ............... szakszervezet jelöltje .... szavazat

.............. a ............... szakszervezet jelöltje .... szavazat

.............. nem szakszervezeti jelölt .... szavazat

.............. stb. .... szavazat

Az egyes szakszervezetek jelöltjeire, valamint a nem szakszervezeti jelöltekre leadott érvényes szavazatok száma:

a ............ szakszervezet .... szavazat

a ............ szakszervezet .... szavazat

a nem szakszervezeti jelöltekre .... szavazat

A választásra jogosultak száma: ....... fő

A tartósan távollevő nem szavazók száma: ...... fő

A szavazáson megjelentek száma: ..... fő

A részvétel százalékos aránya: ...... %

A választási bizottság megállapítja, hogy a választás érvényes, mert azon a választásra jogosultak több mint 50%-a részt vett. A jelöltek megfelelő számban elnyerték a választók szavazatainak legalább harminc százalékát, így a választás eredményes.

A közalkalmazotti tanács tagjai:

...................................

...................................

...................................

A közalkalmazotti tanács póttagjai:

...................................

...................................

A választás lebonyolításával kapcsolatban észrevétel, kifogás nem érkezett a választási bizottsághoz.

.................... helység, .... év ................. hó .... nap

...................................

a választási bizottság elnöke

...................................

...................................

...................................

a választási bizottság tagjai

Lábjegyzetek:

[1] Az 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelet 6. § 2. bekezdésének a) pontja az 139/2000. (VIII. 9.) Korm. rendelet 5. §1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[2] Az 175/1998. (X. 30.) Korm. rendelet 13. § 1. bekezdésének a) pontja az 139/2000. (VIII. 9.) Korm. rendelet 4. § -ának megfelelően módosított szöveg

Tartalomjegyzék