Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

72/1998. (IV. 10.) Korm. rendelet

a felsőoktatás képzési és fenntartási normatívák alapján történő finanszírozásáról[1]

A Kormány a felsőoktatásról szóló - többször módosított - 1993. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Ftv.) 9/B. §-ának (3) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján az alábbiakat rendeli el:

Általános rendelkezések

1. § (1) E rendelet hatálya kiterjed

a) az állami felsőoktatási intézményekre,

b) az egyházi felsőoktatási intézményekre, valamint

c) a külön megállapodás alapján államilag finanszírozott felsőfokú szakemberképzést folytató magán felsőoktatási intézményekre.

(2) Nem terjed ki e rendelet hatálya a katonai és a rendvédelmi felsőoktatási intézményekre.

2. § Az 1. § (1) bekezdésének a) és b) pontjában megjelölt felsőoktatási intézmények az 1998/99-es tanévben az intézményekben tanuló államilag finanszírozott hallgatók, az 1. § (1) bekezdésének c) pontjában megjelölt felsőoktatási intézmények pedig az 1996. szeptember 1-jét követően felvett államilag finanszírozott hallgatók után normatív képzési és fenntartási támogatásban részesülnek.

3. § (1) Az 1. § (1) bekezdésében megjelölt felsőoktatási intézmények az államilag finanszírozott felsőfokú szakemberképzésben részt vevő magyar állampolgárságú és - nemzetközi megállapodás vagy jogszabály alapján azokkal azonos elbírálás alá eső - külföldi állampolgárságú

a) első akkreditált iskolai rendszerű felsőfokú nappali, esti, levelező szakképzésben, nappali, esti, levelező első alapképzésben, nappali első szakirányú továbbképzésben részt vevő hallgatói után a képesítési követelmények szerinti tanulmányi időszakra,

b) nappali első kiegészítő alapképzésben részt vevő hallgatói után a választott egyetemi szaknak megfelelő képesítési követelményekben rögzített - tanulmányi okból legfeljebb egy évvel megnövelt - tanulmányi időszakra

részesülnek normatív támogatásban.

(2) A részképzésben részt vevő hallgatók - ideértve a nemzetközi megállapodás vagy jogszabály alapján a magyar állampolgárságú hallgatókkal azonos elbírálás alá eső külföldi állampolgárságú hallgatókat is - után a képzés tényleges időtartamára igényelhető a képzési és fenntartási támogatás.

A finanszírozott hallgatói létszám meghatározása

4. § (1) A Kormány a művelődési és közoktatási miniszter előterjesztése alapján a megelőző költségvetési év márciusában - a munkaerőpiaci igények és az államilag finanszírozott összhallgatói létszám figyelembevételével - meghatározza a következő tanévben felvehető államilag finanszírozott hallgatói összlétszámot.

(2) A művelődési és közoktatási miniszter főbb szakmai csoportok szerint - a Felsőoktatási és Tudományos Tanács állásfoglalása alapján - a felvételt megelőző költségvetési év áprilisában dönt

a) a különféle képzési szinteken első évre felvehető, államilag finanszírozott, intézményenkénti hallgatói létszámról, és

b) az egyházi és magán felsőoktatási intézmények vonatkozásában az államilag finanszírozott, intézményenkénti hallgatói létszámról.

A képzési és fenntartási normatív támogatás meghatározása[2]

5. § (1) A felsőoktatási intézmények képzési és fenntartási előirányzatának költségvetési támogatási részét az éves költségvetés részeként kell megtervezni.

(2) Ennek keretein belül a képzési és fenntartási normatív támogatás a finanszírozási csoportonkénti normatíva és a finanszírozási csoportonkénti egyenértékű hallgatólétszám szorzatainak összege.

(3) A nemzetiségi szakokon tanuló hallgatók után a szak képzési és fenntartási normatíva 15%-ának megfelelő összegű kiegészítő támogatást kell biztosítani az intézmény számára a programfinanszírozási előirányzatokból. A mozgáskorlátozott és egyéb fogyatékos hallgatók után - függetlenül attól, hogy milyen képzési formában vesz részt a hallgató - a képzési és fenntartási normatívák átlaga 15%-ának megfelelő összegű kiegészítő támogatást kell biztosítani az intézmény számára a programfinanszírozási előirányzatokból.

(4) Az 1. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott intézményekben egy hallgató összesen legfeljebb egy egyenértékű hallgatónak számíthat, függetlenül attól, hogy több felsőoktatási intézményben folytat-e egyszerre tanulmányokat.

6. § (1)[3] A finanszírozási csoportokat a terhelés (a képesítési követelményekben és a tantervekben meghatározottak, továbbá a képzés szakiránya), valamint a működési és fenntartási költségek szempontjából hasonló szakok alkotják.

(2) A képzési és fenntartási normatívák a különböző finanszírozási csoportok az Ftv. 7. §-ának (1)-(2) bekezdésében foglaltak és a képesítési követelmények szerinti oktatási - beleértve a doktori képzésben résztvevők oktatói tevékenységét -, az oktatástól el nem különíthető kutatási, valamint a működési, fenntartási feladatainak költségvetési támogatással elismert személyi és dologi költségeit tartalmazzák. A normatívák a tantervi óraszámok, az elméleti és gyakorlati foglalkozások, a különböző oktatási csoportlétszámok, a tényleges óraigény, az oktatói terhelés, a nem oktatói személyzet egy hallgatóra vetített aránya, a normatíva béregysége, továbbá a működés, fenntartás egy hallgatóra számított mértéke és a normatíva dologi egysége alapján kerülnek megállapításra.

7. §[4] (1) Az egyenértékű hallgatólétszámot a képzési forma (nappali, esti, levelező), valamint a szakok és szakpárok eltérő terhelése alapján kell meghatározni, a 3. számú mellékletben meghatározottak szerint.

(2) A felsőoktatási intézmények az (1) bekezdés szerint meghatározott - az előző évi statisztikai adatok alapján számított egyenértékű hallgatólétszám alapján kapják meg a képzési és fenntartási normatív támogatást utólagos finanszírozásként.

8. § A finanszírozási csoportonként differenciált képzési és fenntartási normatívák támogatás mértéke az éves költségvetési törvényben meghatározott feltételek figyelembevételével módosulhat.

9. §[5]

Vegyes és záró rendelkezések

10. § (1)[6] Az 1. számú melléklet a finanszírozási csoportonként differenciált képzési és fenntartási normatívákat, a 2. számú melléklet a felsőoktatásban működő szakok finanszírozási csoportba sorolását, és a 3. számú melléklet az egyenértékű hallgatólétszám meghatározásához szükséges - a képzési formákhoz és a szakokhoz rendelhető - szorzószámokat tartalmazza.

(2) A 2. számú mellékletben a 2-es szakszámmal jelölt szakok esetében 1999-2000. között évente 12,5%-kal csökken az egy szakon tanulmányokat folytató hallgatók normatívájának az összege.

(3) A 3. § (1) bekezdésének a) pontjában megjelölt nappali első szakirányú továbbképzésben részt vevő hallgatók után a szakiránynak megfelelő főiskolai alapképzési szak, a 3. § (1) bekezdésének b) pontjában megjelölt nappali első kiegészítő alapképzési szak - kivéve a főiskolai szakmai tanári kiegészítő képzést - a választott szaknak megfelelő egyetemi szak normatíváját kell biztosítani.

(4) Ez a rendelet - az (5) bekezdésben foglaltak kivételével - a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba, és ezzel egyidejűleg hatályát veszti a képzési normatívák bevezetéséről a felsőoktatásban tárgyú 154/1996. (X. 16.) Korm. rendelet.

(5) Az 5. § (3) bekezdésében foglalt mozgáskorlátozott és egyéb fogyatékos hallgatók után a kiegészítő támogatást 1999. január 1-jétől kell biztosítani.

(6)[7] A 2. számú mellékletben fel nem sorolt egyetemi szinten oktatott hitéleti-hittudományi szakok a 4. finanszírozási csoportba, a főiskolai szinten oktatott hitéleti-hittudományi szakok az 5. finanszírozási csoportba tartoznak.

Horn Gyula s. k.,

miniszterelnök

1. számú melléklet a 72/1998. (IV. 10.) Korm. rendelethez[8]

A finanszírozási csoportonként differenciált képzési és fenntartási normatívák 1999.

Finanszírozási csoportokNormatíva (E Ft/fő/év)
1.951
2.648
3.481
4.306
5.221

2. számú melléklet a 72/1998. (IV. 10.) Korm. rendelethez[9]

A felsőoktatásban működő szakok finanszírozási csoportba sorolása 1999.

Egyetemi szintű képzési szakok

SzakSzakszámFinanszírozási csoport
jogász14
politikaelmélet24
politológia14
gazdálkodási14
gazdálkodási szakos közgazdász tanári14
közgazdasági (társadalomgazdasági)14
közgazdasági szakos közgazdász tanári14
nemzetközi kapcsolatok14
politológus-közgazdász14
szociálpolitikus-közgazdász14
szociológus-közgazdász14
matematikus13
régészet13
színháztudományi14
szociológia14
általános (és alkalmazott) nyelvészet24
elméleti nyelvészet24
filozófia24
finnugor24
humánszervező24
kommunikáció24
könyvtár24
kulturális antropológia24
levéltár24
magyar nyelv és irodalom24
matematikatanári24
művelődési (és felnőttképzési) menedzser24
művészettörténet24
művészettudomány24
néprajz24
összehasonlító irodalomtudomány24
pedagógia24
színháztörténet24
történelem24
teológia14
hittanár14
altajisztika24
amerikanisztika24
angol nyelv és irodalom24
arab24
asszíriológia24
bolgár nyelv és irodalom24
cseh nyelv és irodalom24
egyiptológia24
észt24
finn nyelv és irodalom24
francia nyelv és irodalom24
görög (újgörög) nyelv és irodalom24
hebraisztika24
horvát nyelv és irodalom24
indológia24
iranisztika24
japán24
kínai24
latin nyelv és irodalom24
lengyel nyelv és irodalom24
mongol24
néderlandisztika (holland nyelv és irodalom)24
német nemzetiségi24
német nyelv és irodalom24
ógörög24
olasz nyelv és irodalom24
orosz nyelv és irodalom24
portugál nyelv és irodalom24
román nyelv és irodalom24
skandinavisztika (dán, norvég, svéd)24
spanyol nyelv és irodalom24
szerb nyelv és irodalom24
szlovák nyelv és irodalom24
tibeti24
török nyelv és török történelem24
ukrán nyelv és irodalom24
eszperantó1/24
esztétika1/24
magyar mint idegen nyelv1/24
összehasonlító irodalomtörténet1/24
új- és legújabbkori történeti múzeológia1/24
építész11
formatervező11
vizuális és környezetkultúra-tanári (rajz-környezetkultúra-tanári)11
rajz-vizuális nevelés12
szilikátipari tervező11
textiltervező11
vizuális kommunikáció11
design menedzser12
színész (operett-musical, bábszínész)11
színházrendező11
koreográfus11
film- és televíziórendező11
film- és televízióoperatőr11
film- és televízióproducer11
televíziós műsorvezető, rendező11
multimédia programszerkesztő-rendező11
mozgókép-tudományi11
festő11
szobrász11
képgrafika11
tervezőgrafika11
intermédia12
vizuális nevelőtanár22
látványtervező12
restaurátor12
egyházzene, tanár11
ének-zenetanár, karvezetés11
hangszerművész, tanár11
karmesterképző11
énekművész, -tanár11
operaénekes, magánénektanár11
zeneelmélet-tanár12
zeneszerzés, tanár12
zenetudományi tanár12
zongorakísérő-korrepetitor12
rádiós és televíziós zenei rendező12
zenei menedzser13
alkalmazott matematika13
biológus12
csillagász12
fizikus12
fizikus-mérnök13
geofizikus13
geográfus13
geológus13
informatikus könyvtáros24
közgazdasági programozó matematikus13
meteorológus13
programtervező matematikus13
környezettudományi12
térképész13
vegyész12
ábrázológeometria-tanári24
biológiatanári22
fizikatanári22
földrajztanári23
informatikatanári (számítástechnika-tanári)23
kémiatanári22
környezettan-tanári22
technikatanári23
egészségtan-tanári22
pszichológia13
szociális munkás13
szociálpolitikai13
gyógytestnevelő12
humánkineziológia12
testnevelőtanár12
anyagmérnöki13
bánya- és geotechnikai (bányászati)13
biomérnöki13
élelmiszermérnöki13
előkészítéstechnikai13
építészmérnöki13
építőmérnöki13
faipari mérnöki13
földmérő és térinformatikai13
gépészmérnöki13
kohómérnöki13
környezetmérnöki14
közlekedésmérnöki13
ipari termék- és formatervezői13
mérnök-fizikus13
mérnöktanári14
mezőgazdasági gépészmérnöki, páncélos és gépjármű mérnöktiszti12
mezőgazdasági gépészmérnöki12
élelmiszer minőségbiztosító agrármérnöki13
műszaki földtudományi13
műszaki informatikai13
műszaki menedzser14
olaj- és gázmérnöki (fluidumbányászati)13
orvosbiológus mérnök13
papíripari mérnöki13
vegyészmérnöki12
villamosmérnöki13
energetikai13
alkalmazott zoológus11
gazdasági agrármérnöki13
agrárkémikus agrármérnöki12
agrármérnöki12
erdőmérnöki12
kertészmérnöki13
környezetgazdálkodási agrármérnöki13
tájépítészeti, -védelmi és -fejlesztési13
általános orvostudományi11
fogorvos-tudományi11
gyógyszerésztudományi12
állatorvosi11

Főiskolai szintű képzési szakok

SzakSzakszámFinanszírozási csoport
gazdaságismeret25
gyors- és gépírás25
kommunikáció25
könyvtár25
magyar nyelv és irodalom25
matematikatanári25
művelődésszervező25
nevelőtanár25
angol nyelv és irodalom25
eszperantó nyelvtanári25
francia nyelv és irodalom25
horvát nemzetiségi25
latin nyelv és irodalom25
német nyelv és irodalom25
német nemzetiségi25
olasz nyelv és irodalom25
orosz nyelv és irodalom25
román nemzetiségi25
szlovák nemzetiségi25
szlovén nemzetiségi25
ukrán nyelv és irodalom25
szerb nemzetiségi25
angol nyelvtanári15
francia nyelvtanári15
német nyelvtanári15
olasz nyelvtanári15
spanyol nyelvtanári15
pedagógia25
személyügyi szervező15
humán erőforrás menedzser15
történelem25
teológia15
hittanár15
általános közgazdasági15
egészségügyi szakoktató15
igazgatásszervező15
munkaügyi kapcsolatok15
munkavállalási tanácsadó15
társadalombiztosítás15
gazdálkodási15
háztartásökonómia-életvitel szakos tanári25
kereskedelmi közgazdász tanári15
kereskedelmi15
külgazdasági (üzemgazdász)15
nemzetközi kommunikáció15
pénzügyi15
számviteli15
vállalkozásszervező15
nemzetközi kapcsolatok15
nemzetközi marketing és teljes körű minőségirányítás (TQM)15
óvodapedagógus15
nemzetiségi óvodapedagógus15
tanító15
nemzetiségi tanító15
hitoktató15
szakoktatók (ált.)15
biológiatanári23
fizikatanári23
földrajztanári24
kémiatanári23
környezetvédelem-tanári23
számítástechnika-tanári24
technikatanári24
egészségtan-tanári23
alkalmazott fizikus14
programozó matematikus14
edző14
sportmenedzser14
testneveléstanár13
testnevelés-rekreáció13
testnevelés-sportszervezés13
anyagmérnöki14
biomérnöki14
biztonságtechnikai14
élelmiszer-ipari gépészmérnöki14
élelmiszer-technológus mérnöki14
energetikai14
építészmérnöki (magasépítő mérnöki)14
építőmérnöki14
faipari mérnöki14
földmérő mérnöki14
földrendező mérnöki14
gépészmérnöki14
kohómérnöki14
kommunikáció-technikai mérnöki15
könnyűipari15
környezetmérnöki15
közlekedésmérnöki15
mérnöktanári15
mezőgazdasági gépészmérnöki14
műszaki informatikai14
műszaki menedzser (szervező és informatikai)15
repülőmérnöki11
településmérnöki15
tűzvédelmi14
vegyészmérnöki13
villamosmérnöki (mérési és automatizálási)14
vegyész-fizikus laboratóriumi operátor15
biológus laboratóriumi operátor15
agrármenedzser14
egészségügyi ügyvitelszervező14
gazdasági mérnöki15
gazdasági informatikai15
idegenforgalmi-szállodai közgazdász tanári15
idegenforgalmi és szálloda15
vállalkozó-menedzser15
vendéglátó-szállodai közgazdász tanári15
vendéglátó és szálloda15
állattenyésztő mérnöki13
kertészmérnöki13
környezetgazdálkodási agrármérnöki13
meliorációs mérnöki13
mezőgazdasági mérnöki13
növénytermesztési mérnöki13
vadgazda mérnöki13
mezőgazdasági szakigazgatási szervező mérnöki14
általános szociális munkás13
szociálpedagógus13
gyógypedagógiai tanári (tanulásban akadályozottak pedagógiája)22
konduktor-tanító12
dietetikus12
diplomás ápoló12
gyógytornász12
közegészségügyi-járványügyi felügyelő13
mentőtiszt12
optometrista12
védőnő13
orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikus12
egészségbiztosítási15
hangszertanár, kamaraművész12
régizenetanár, kamaraművész12
magánénektanár, ének-kamaraművész12
ének-zenetanár, karvezetés12
ének-zenetanár, egyházzene12
ének-zene, népzenetanár12
ének-zenetanár23
szolfézstanár13
egyházzenetanár12
zeneelmélet-, szolfézstanár, karvezetés12
fúvószenekari karnagy12
jazz-zeneszerzés és hangszerelés, jazzelmélettanár12
jazzhangszer előadóművész, tanár12
jazzének előadóművész, tanár12
adásrendező12
kameraman12
gyártásszervező13
vágó12
hangmesteri12
balettművész11
koreográfus11
táncelméleti szakíró14
táncpedagógus12
rajztanári24
vizuális kommunikáció (rajz, vizuális kommunikáció)23

Akkreditált iskolai rendszerű felsőfokú szakképzési programok

SzakSzakszámFinanszírozási csoport
vendéglátó szakmenedzser15
idegenforgalmi szakmenedzser15
kereskedelmi szakmenedzser15
számviteli szakügyintéző15
pénzügyi szakügyintéző15
banki szakügyintéző15
képi diagnosztikai és intervenciós asszisztens12
energetikai mérnök-asszisztens14
vegyipari gépész mérnök-asszisztens13
villamos mérnök-asszisztens14
informatikai statisztikus és gazdasági tervező15
élelmiszeripari menedzser14
hulladékgazdálkodási technológus13

3. számú melléklet a 72/1998. (IV. 10.) Korm. rendelethez[10]

Az egyenértékű hallgatólétszám meghatározása a képzési formákhoz és a szakokhoz rendelhető szorzószámok alapján

1. A képzési formákhoz tartozó szorzószámok meghatározása

1-es a szorzószám:

a nappali képzési formában az első akkreditált iskolai rendszerű felsőfokú szakképzésben, az első alapképzésben, az első kiegészítő alapképzésben és az első szakirányú továbbképzésben tanuló hallgatók esetében,

1/3-os a szorzószám: az esti képzési formában, az első akkreditált iskolai rendszerű felsőfokú szakképzésben és az első alapképzésben tanuló hallgatók esetében,

1/4-es a szorzószám:

a levelező képzési formában az első akkreditált iskolai rendszerű felsőfokú szakképzésben, az első alapképzésben tanuló hallgatók esetében.

(A rendelet szempontjából a szakok képesítési követelményeiben és a tantervekben rögzített nappali képzés összesített tanóraszáma legalább 1/3-ának teljesítése alapján sorolható be a képzés az esti képzési formába.)

2. A szakokhoz tartozó szorzószámok meghatározása

Amennyiben a hallgató a 2. számú mellékletben a 2-es szakszámmal jelölt szakon tanul

- a két 2-es szakszámmal jelzett, azonos finanszírozási csoportba tartozó szakon tanuló hallgatók esetén 1-es a szorzószám;

- a két 2-es szakszámmal jelzett szakon tanuló hallgató esetén, ha szakjai eltérő finanszírozási csoportba tartoznak, akkor mindkét szakján 0,5-es a szorzószám;

- ha csak egy 2-es szakszámmal jelölt szakon tanul a hallgató, akkor 0,65625-es a szorzószám.

A 2. számú mellékletben 1/2-es szakszámmal jelölt szakon tanuló hallgató esetében 0,5-es a szorzószám.

3. Az egyenértékű hallgatólétszám meghatározása

Az egyenértékű hallgatólétszámot az alábbi három szám szorzataként kell szakonként meghatározni:

- az államilag finanszírozott hallgatók létszáma,

- a képzési formához tartozó szorzószám,

- a szakhoz tartozó szorzószám.

Lábjegyzetek:

[1] A 72/1998. (IV. 10.) Korm. rendelet 5. §-a és az azt megelőző cím a 112/1999. (VII. 16.) Korm. rendelet 1. §-ának megfelelően módosított szöveg

[2] A 72/1998. (IV. 10.) Korm. rendelet 5. §-a és az azt megelőző cím a 112/1999. (VII. 16.) Korm. rendelet 1. §-ának megfelelően módosított szöveg

[3] A 72/1998. (IV. 10.) Korm. rendelet 6. § 1. bekezdése a 112/1999. (VII. 16.) Korm. rendelet 2. §-ának megfelelően módosított szöveg

[4] A 72/1998. (IV. 10.) Korm. rendelet 7. §-a a 112/1999. (VII. 16.) Korm. rendelet 3. §-ának megfelelően módosított szöveg

[5] A 72/1998. (IV. 10.) Korm. rendelet 9. §-a a 112/1999. (VII. 16.) Korm. rendelet 4. §-ának megfelelően módosított szöveg

[6] A 72/1998. (IV. 10.) Korm. rendelet 10. § 1. bekezdése a 112/1999. (VII. 16.) Korm. rendelet 5. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[7] A 72/1998. (IV. 10.) Korm. rendelet 10. § 6. bekezdését a 112/1999. (VII. 16.) Korm. rendelet 5. § 2. bekezdése iktatta be

[8] A 72/1998. (IV. 10.) Korm. rendelet 1. számú melléklete a 112/1999. (VII. 16.) Korm. rendelet 6. § 1. bekezdsésének megfelelően módosított szöveg

[9] A 72/1998. (IV. 10.) Korm. rendelet 2. számú melléklete a 112/1999. (VII. 16.) Korm. rendelet 6. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[10] A 72/1998. (IV. 10.) Korm. rendelet 3. számú melléklete a 112/1999. (VII. 16.) Korm. rendelet 6. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

Tartalomjegyzék