Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

36/1999. (X. 22.) BM rendelet

a belügyminiszter irányítása alatt álló fegyveres szervek működési területén a dohányzás és a dohánytermékek forgalmazásának szabályairól

A nemdohányzók védelméről és a dohánytermékek fogyasztásának, forgalmazásának egyes szabályairól szóló 1999. évi XLII. törvény (a továbbiakban: törvény) 8. §-ának (2) és (4) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

A rendelet hatálya

1. § (1) A rendelet hatálya kiterjed

a) a belügyminiszter irányítása alatt álló rendvédelmi szervekre (Rendőrségre, állami és hivatásos önkormányzati tűzoltóságra és a polgári védelemre), valamint a Határőrségre (a továbbiakban együtt: fegyveres szervek),

b) a fegyveres szervekkel hivatásos, köztisztviselői és közalkalmazotti jogviszonyban álló személyekre,

c) a fegyveres szervek objektumaiban fogvatartottakra,

d) a fegyveres szervek használatában lévő, objektumokban és területeken tartózkodó más személyekre.

(2) Határforgalmi kirendeltségen, a szomszédos állam területén a fegyveres szerv által kizárólagosan használt helyiségre is a rendelet szabályait kell alkalmazni.

2. § A rendeletben előírt tilalmak és korlátozások nem érintik a külön jogszabályban meghatározott érdekből és célból elrendelt dohányzási és a nyílt láng használatára vonatkozó tilalmakat és korlátozásokat.

A dohányzásra vonatkozó szabályok

3. § (1) Tilos a dohányzás

a) a rendelet hatálya alá tartozó fegyveres szervek használatában lévő objektumokban és területeken - a (2) és (3) bekezdésben felsorolt kivételekkel -,

b) a fegyveres szervek által használt közúti gépjárművek utasterében - amennyiben ott vezetőjén kívül más, nemdohányzó személy is utazik -, továbbá a vízi és a légi járműveken.

(2) Dohányozni az erre a célra kijelölt helyen, helyiségekben, valamint a fegyveres szervek elhelyezésére szolgáló épületek, használatukban álló létesítmények által teljesen körülhatárolt belső udvaron szabad.

(3) Rendezvény alkalmával - kizárólag annak időtartamára - dohányzás céljából zárt légterű helyiség kijelölhető, ha a helyiségben a megfelelő légcsere feltételei nyílászáró szerkezetekkel vagy egyéb műszaki berendezés felszerelésével biztosítottak, feltéve, hogy a helyiségben nemdohányzó személy tartózkodása vagy áthaladása nem szükségszerű.

A dohányzóhelyek kijelölése

4. § (1) Az állományilletékes parancsnok a dohányzóhelyeket a helyi sajátosságokra tekintettel - a munkakörülményeket, a munkaközi szünet időtartamát és a munkafegyelem szempontjait figyelembe véve -, a munkavédelmi és tűzvédelmi előírások betartásával jelöli ki.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott személy

a) gondoskodik a dohányzási tilalomra vonatkozó - a kijelölt dohányzóhelyeket is feltüntető - tájékoztató tábláknak a fegyveres szervek területén jól látható helyeken történő elhelyezéséről;

b) gondoskodik a kijelölt dohányzóhelyek tájékoztató táblával történő megjelöléséről;

c) kijelöli a 3. § (3) bekezdésében meghatározott ideiglenes dohányzóhelyeket, és gondoskodik ezek megjelöléséről.

(3) Dohányzás céljára olyan helyiséget kell kijelölni, amely lehetőleg közlekedő helyiségből nyílik, és amelyben a nemdohányzók benntartózkodása a helyiség rendeltetéséből adódóan nem szükségszerű.

(4) Többszintes épületek esetén a dohányzóhelyeket lehetőleg emeletenként, illetve ha az épület sajátosságai szükségessé teszik, épületszárnyanként kell kijelölni.

(5) A dohányzóhelyek területe nagyságának megállapításánál figyelemmel kell lenni az azt igénybe vevők számára, figyelembe véve az 1. § (1) bekezdés c) és d) pontjaiban meghatározott személyeket is.

5. § Új létesítmény (objektum) építése, illetve meglévő épület felújítása, korszerűsítése, átalakítása esetén a dohányzóhelyek kijelölésére a törvényben, valamint a rendeletben meghatározott előírásokat már a tervezés során figyelembe kell venni.

A dohánytermékek forgalmazása

6. § A fegyveres szervek területén dohányterméket forgalmazni tilos.

A dohányzással összefüggő előírások ellenőrzése

7. § A fegyveres szervek területén a dohányzásra és a dohánytermékek forgalmazására vonatkozó szabályok megtartását külön jogszabályban a munkavédelmi ellenőrzésre feljogosított (a továbbiakban: ellenőrző) szerv és a fegyveres szerv elhelyezésére szolgáló objektum parancsnoka végzi.

A dohányzásra vonatkozó előírások megszegése

8. § Az ellenőrző szerv

a) az 1. § (1) bekezdés b) és c) pontjában megjelölt személyeket első ízben felhívja a magatartás abbahagyására, ennek eredménytelensége, illetőleg a tilalom ismételt megszegése esetén írásban figyelmeztetést ad ki, az írásbeli figyelmeztetés eredménytelensége esetén jogszabályban meghatározottak szerint egészségvédelmi bírság kiszabását kezdeményezi;

b) az 1. § (1) bekezdés d) pontjában megjelölt személyeknek a fegyveres szervek területén való tartózkodását - a tilalom ismételt megszegése esetén, az egészségvédelmi bírság kiszabásának kezdeményezése mellett - megtilthatja vagy korlátozhatja;

c) a 6. §-ban meghatározott tilalom megszegőjét a dohánytermék forgalmazásának megszüntetésére írásban felhívja, amennyiben az a forgalmazással nem hagy fel, fogyasztóvédelmi eljárást kezdeményez.

Záró rendelkezések

9. § (1) Ez a rendelet 1999. november 1-jén lép hatályba, a 6. §-ban foglalt rendelkezést 2000. január 1-jétől kell alkalmazni.

(2)[1]

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 3. § 172. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

Tartalomjegyzék