Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

140/2000. (VIII. 9.) Korm. rendelet

a személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmény és a falugondnoki szolgálat működésének engedélyezéséről, továbbá a szociális vállalkozás engedélyezéséről szóló 188/1999. (XII. 16.) Korm. rendelet módosításáról

A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 132. §-a (1) bekezdésének f) pontjában kapott felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:

1. § A személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmény és a falugondnoki szolgálat működésének engedélyezéséről, továbbá a szociális vállalkozás engedélyezéséről szóló 188/1999. (XII. 16.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 3. §-ának (3) bekezdése a következő új g) ponttal egészül ki:

(Az elvi működési engedély kiadása iránti kérelemhez csatolni kell)

"g) nem állami, illetve egyházi fenntartású bentlakásos szociális intézmény esetén

ga) a tartalékalap képzésére vonatkozó kötelezettség teljesítésének pénzintézeti igazolását (bankszámla szerződést) vagy

gb) az intézményfenntartó 6. számú melléklet szerinti nyilatkozatát

a központi költségvetési támogatásról."

2. § (1) Az R. 15. §-a (2) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép, és a bekezdés egyidejűleg az alábbi új c) ponttal egészül ki:

(Ha az intézmény fenntartója a megjelölt határidőben nem intézkedik a szabályszerű működés megteremtése érdekében, úgy a működést engedélyező szerv)

"b) az intézmény működési engedélyét visszavonja és működését betiltja, vagy

c) a nem állami, illetve egyházi fenntartású bentlakásos szociális intézmény esetén az intézmény után járó tárgyévi normatív állami hozzájárulás 10%-ának - három havi részletekben történő - visszatartásáról határoz."

(2) Az R. 15. §-a a következő új (5)-(7) bekezdéssel egészül ki:

"(5) Ha a szociális intézmény működésével kapcsolatosan nem a működést engedélyező szerv, hanem más ellenőrző hatóság észlel hiányosságot, úgy ezt jelzi a működést engedélyező szervnek, amely az (1) bekezdésben foglaltak szerint jár el.

(6) A Hivatal a normatív állami hozzájárulás visszatartásának jogával ugyanazon intézményfenntartóval szemben naptári évenként legfeljebb egy alkalommal élhet.

(7) A Hivatal (2) bekezdés c) pontja szerinti határozata tartalmazza

a) a visszatartott normatív állami hozzájárulás pontos összegét,

b) az arról való rendelkezést, hogy mindaddig, míg az c) pont szerinti körülmény, mulasztás fennáll, a normatív állami hozzájárulás a Hivatalnál marad,

c) a Hivatal, illetőleg a más ellenőrző hatóság által feltárt súlyos működési, gazdálkodási hiányosságra, jogszabálysértő körülményre utalást,

d) azt a tényt, hogy az intézményfenntartó a felszólítás ellenére a megjelölt határidőben nem intézkedett a szabályszerű működés biztosítása érdekében."

3. § Az R. a 15. §-t követően az alábbi új alcímmel és 15/A­15/E. §-okkal egészül ki:

"A tartalékalap képzésének szabályai

15/A. § (1) A tárgyévi központi költségvetési törvényben foglalt esetben a nem állami, továbbá egyházi intézmény fenntartójának, ha normatív állami hozzájárulásban részesül, tartalékalap képzési kötelezettsége van. A tartalékalap mértéke az intézmény tárgyévi normatív állami hozzájárulásának 10%-a.

(2) Az intézmény fenntartója köteles

a) az intézmény elvi működésének engedélyezésekor a 4. § (3) bekezdésének ad) pontjában foglaltak alapulvételével a tárgyév egészére járó normatív állami hozzájárulás 10%-ának megfelelő összeget tartalékalapba helyezni, függetlenül attól, hogy a működés engedélyezésének évében hány hónapra igényel normatívát,

b) minden év március 31-ig a képzett tartalékalap összegét kiegészíteni az intézmény tárgyévi normatív hozzájárulásának 10%-a mértékéig.

15/B. § A már működési, illetőleg ideiglenes működési engedéllyel rendelkező intézmény fenntartója a tartalékalapot képezheti az őt megillető normatív állami hozzájárulásból vagy egyéb forrásból. Amennyiben a normatív állami hozzájárulásból történik a tartalékalap képzése, úgy erről az intézményfenntartó az állami hozzájárulás igénylésével egyidejűleg nyilatkozik.

15/C. § A tartalékalap képzése az intézményfenntartó bankszámláján történik. A tartalékalap összege meghatározott célra lekötött és elkülönítve kezelt olyan pénzeszköz, amely felett az intézményfenntartónak kizárólag a Hivatal jogerős engedélyező határozata alapján van rendelkezési joga. E körülményt az intézményfenntartó pénzintézettel kötött bankszámlaszerződése tartalmazza.

15/D. § (1) A Hivatal a tartalékalap összegének meghatározott célra történő felhasználását akkor engedélyezi, ha az intézmény fenntartója

a) igazolja, hogy az intézmény biztonságos működtetése kizárólag a tartalékalapban rendelkezésre álló összeg részbeni vagy teljes felhasználásával biztosítható, így különösen, ha a fenntartónak az intézmény működtetésével összefüggésben harminc napon túli közüzemi (víz, gáz, villany, telefon stb.) díjtartozása áll fenn, vagy olyan számlája, fizetési felszólítása vagy elismert tartozása van, amelyet az esedékességet követő hatvan napon belül nem tudott kiegyenlíteni,

b) a vele szemben támasztott, az ellátott intézményi jogviszonyának megszüntetéséből fakadó követeléseit, kárigényét más forrásból nem tudja kielégíteni.

(2) Nem engedélyezhető a tartalékalap összegének felhasználása, ha a működési nehézség a Hivatal normatív állami hozzájárulás visszatartásáról rendelkező határozatának következménye.

(3) A Hivatal a tartalékalap feletti szabad rendelkezést akkor engedélyezi, ha az intézmény megszűnése miatt a működési, illetve ideiglenes működési engedély visszavonásra kerül és az ellátottaknak az intézmény fenntartójával szemben nem áll fenn követelése, kárigénye, valamint a munkavállalóknak nincs a munkabér, illetőleg azzal egy tekintet alá eső bérjellegű juttatás vonatkozásában követelése.

(4) A tartalékalap felhasználását engedélyező határozat tartalmazza

a) a számlavezető pénzintézet megnevezését,

b) a bankszámlaszámot,

c) az intézményfenntartónak a tartalékalap teljes vagy meghatározott összegére vonatkozó rendelkezési jogát,

d) a tartalékalap összegének meghatározott célra történő felhasználási kötöttségét,

e) a felhasznált összeg tartalékalapba történő visszafizetéséről szóló kötelezést, továbbá ennek elmaradásából fakadó jogkövetkezményeket.

15/E. § (1) Az intézményfenntartó a tartalékalapból felhasznált összeget ismételten képezni köteles. A képzésre a 15/D. § (4) bekezdése szerinti határozat jogerőre emelkedése napjától számított három hónap áll rendelkezésére.

(2) Ha az (1) bekezdés szerinti időtartam alatt az intézményfenntartó nem tesz eleget tartalékalap-képzési kötelezettségének, úgy a Hivatal határozattal dönt a határidő lejártát követő hónapban utalásra kerülő normatív állami hozzájárulásból történő tartalékalap képzéséről.

(3) Amennyiben az intézményfenntartó egy naptári évben három vagy annál több esetben a tartalékalapba helyezett összeg felhasználására kényszerül, úgy működésének javítására a Hivatal intézkedési terv készítésére kötelezi."

4. § Az R. 22. §-a a következő új (6) bekezdéssel egészül ki:

"(6) A 15. § (7) bekezdése szerinti határozattal visszatartott normatív állami hozzájárulás a tárgyév lezárását követően is a Hivatal számláján marad."

5. § (1) Az R. 3. számú melléklete helyébe e rendelet 1. számú melléklete lép.

(2) Az R. e rendelet 2. számú mellékletében foglalt új 6. számú melléktettel egészül ki.

6. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 3. napon lép hatályba.

(2) A 2000. június 30-i időpontban már működési, illetőleg ideiglenes működési engedéllyel rendelkező intézmény fenntartója 2000. december 31-ig az intézmény tárgyévi normatív állami hozzájárulásának 5%-át kitevő összeget köteles a tartalékalapba helyezni.

(3)[1]

1. számú melléklet a 140/2000. (VIII. 9.) Korm. rendelethez

[3. számú melléklet a 188/1999. (XII. 16.) Korm. rendelethez]

Igénybejelentés a szociális közfeladatot ellátó egyházi nem állami szervek által működtetett szociális intézmények költségvetési támogatásához

1. Az intézmény ................................................................

neve: ..........................................................................

címe: ..........................................................................

vezető neve, beosztása, telefonszáma: ..........................................

2. Az intézmény fenntartójának. ................................................

neve: ..........................................................................

címe: ..........................................................................

telefonszáma: ..................................................................

bankszámlaszáma: ...............................................................

3. A működési engedély száma: ..................................................

4. A működési engedélyt kiállító szerv igazolásának száma: .....................

5. Az engedélyezett létszám: ...................................................

6. A tárgyévre tervezett feladatmutató: ........................................

7. A működés megkezdésének időpontja: ..........................................

8. Az igénybejelentés pénzügyi támogatási célra történő felhasználásához és nyilvántartásához hozzájárulok.

9. Kijelentem, hogy a szociális intézményben a térítési díjra vonatkozó jogszabályokat betartom.

10. Kérem, hogy a tárgyévre vonatkozó tartalékalapot az éves normatíva összegéből a Közigazgatási Hivatal utalja át az e célra megnyitott számlámra.

Számlaszám: ....................................................................

Nyilatkozom, hogy a tárgyévre vonatkozó tartalékalapot magam kívánom képezni.

Mellékletek: ...................................................................

................................................................................

Kelt: .............................................

...................................................

az adatok hitelességét igazoló cégszerű aláírás és bélyegző

2. számú melléklet a 140/2000. (VIII. 9.) Korm. rendelethez

[6. számú melléklet a 188/1999. (XII. 16.) Korm. rendelethez]

NYILATKOZAT

Alulírott nyilatkozom, hogy a .................................................. (intézményfenntartó, egyház megjelölése) a tárgyévet megelőző évben a központi költségvetési törvény Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma fejezet keretén belül alapintézmény működtetésére ....................................... Ft állami támogatásban részesült.

Mint az intézmény fenntartója garanciát vállalok arra, hogy ....................................... [intézmény(ek) neve] biztonságosan működtetem.

..............................., 2000. .................................

................................

fenntartó cégszerű aláírása

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezte a 259/2002. (XII. 18.) Korm. rendelet 18. § (2) bekezdése d) pontja. Hatálytalan 2003.01.01.

Tartalomjegyzék