Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

188/2000. (XI. 8.) Korm. rendelet

a kémiai biztonság területén működő tárcaközi bizottság működésének részletes szabályairól

A Kormány a kémiai biztonságról szóló 2000. évi XXV. törvény 34. §-a (3) bekezdésének a) pontjában foglalt felhatalmazás alapján a következőket rendeli el:

1. §

(1) A kémiai biztonságról szóló 2000. évi XXV. törvény (a továbbiakban: Kbtv.) 25-26. §-aiban meghatározott feladatkörben eljárva tárcaközi bizottság (a továbbiakban: Bizottság) működik.

(2) A Bizottság a kémiai biztonságot érintő kérdésekben a Kbtv.-ben meghatározott javaslattevő és véleményező feladatokat látja el.

(3) A Bizottság működése nem érinti a munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. tőrvényben szabályozott szakmai érdekegyeztetést, valamint egyes szervezetek részére külön jogszabályokban biztosított egyetértési, illetőleg véleményezési jogot.

2. §

(1) A kémiai biztonsággal összefüggő tevékenységet végző, Magyarországon nyilvántartásba vett

a) környezetvédelmi, valamint munkavállalói érdekképviseleti,

b) a vegyipari termékek gyártása, illetve forgalmazása területén működő, valamint

c) a kémiai biztonsággal is összefüggő tudományos célú, feladatkörű

társadalmi szervezetek az a) pont esetében 1-1, a b)-c) pontok esetében összesen legfeljebb 2-2 főt delegálnak, az általuk meghatározott szabályok szerint.

(2) Az (1) bekezdés szerinti delegálásra azok a társadalmi szervezetek jogosultak, amelyek ezt a szándékukat az egészségügyi miniszternek bejelentik, és a delegálásra a Kbtv., illetőleg az (1) bekezdés alapján való jogosultságukat feladatkörük, működési céljuk igazolására alkalmas létesítő okirat (alapszabály, alapító okirat) vagy annak hiteles másolata becsatolásával dokumentálják.

(3) A (2) bekezdés szerint bejelentkező szervezetek névsorát és az abban bekövetkezett változásokat az egészségügyi miniszter az Egészségügyi Minisztérium hivatalos lapjában a bejelentkezéstől számított 30 napon belül közzéteszi.

(4) A társadalmi szervezetek által delegált személyek képviseleti joga megszűnik:

a) a (6) bekezdés szerinti megbízólevél kiadásától számított két év elteltével;

b) a delegáló szervezetek többségének a visszahívást kimondó döntésével;

c) a delegált személy halálával;

d) a delegált személy lemondásával.

(5) A Bizottság megalakulása után a (2) bekezdés szerint bejelentkezett szervezetek delegálási jogukat első ízben a társadalmi szervezetek által delegált személyek) képviseleti jogának (4) bekezdés szerinti megszűnését követően, a megüresedő helyre történő delegálás során gyakorolhatják.

(6) Az (1)-(5) bekezdések szerint delegált személyek bizottsági tagságukat a delegáló szervezetek által kiadott, hiteles megbízólevéllel igazolják.

3. §

(1) A Bizottság elnöke (a továbbiakban: elnök) az egészségügyi miniszter, elnökhelyettese a környezetvédelmi miniszter vagy az általuk a Bizottságba tagként kijelölt személyek.

(2) A Bizottság egyes ülései között felmerülő, a Bizottság szervezetét, illetőleg általános működését közvetlenül nem befolyásoló halaszthatatlan ügyekben - a Bizottság feladatkörében - az elnök vagy - akadályoztatása esetén - az elnökhelyettes jár el. Intézkedéseiről a Bizottság következő ülésén köteles beszámolni.

(3) A Bizottság egyes feladatainak előkészítésére tagjaiból albizottságot hozhat létre. Egy albizottság létszáma legalább három fő.

(4) A Bizottság egyes javaslatainak, álláspontjának kialakításában - az elnök felkérése alapján - bizottsági tagsággal nem rendelkező személy vagy szerv is részt vehet. Az elnök - a Bizottság bármely tagjának a javaslatára a Bizottság munkájában való álladó részvételre is felkérhet bármely személyt vagy szervet, akinek (amelynek) a részvétele feladatköre, ismeretei vagy egyébszempont figyelembevételével indokolt.

4. §

(1) A Bizottság féléves munkaprogram alapján látja el feladatait, de a Bizottság a munkaprogram időtartamát ennél hosszabb, de égy évet meg nem haladó időszakban is meghatározhatja. A munkaprogram tartalmazza mindazokat a kérdéseket, melyeket a Bigottság tárgyalni kíván, illetve az elnök, vagy a Bizottságban tagként részt vevő, vagy képviselettel rendelkező miniszter, illetve a Bizottságba tagként általa kijelölt személy megtárgyalásra javasol. (2) A munkaprogramot az elnök állítja össze, és a Bizottság fogadja el.

5. §

(1) A Bizottság szükség szerint, de legalább három havonta ülésezik. A Bizottság üléseinek összehívásáról az elnök gondoskodik.

(2) Az elnök köteles összehívni a Bizottság ülését, ha az összehívást a téma megjelölésével a Kormány tagja, a Bizottság tagjainak több mint egyharmada vagy bármely albizottság kéri.

(3) A Bizottság ülésére a tagokat a napirend és az esetleges előkészítő iratok megküldésével az ülés előtt legalább 5 nappal, írásban meg kell hívni.

(4) A Bizottság tagjai kötelesek a Bizottság, valamint - tagságuk szerint - a 3. § (3) bekezdése szerinti albizottság filésein személyesen részt venni, illetőleg akadályoztatásuk esetén azt a Bizottság elnökének bejelenteni. Az elnököt - akadályoztatása esetén - az elnökhelyettes helyettesíti. Az elnök helyettesítése esetében - a helyettesítés keretei között - az elnök jogai és kötelezettségei az elnökhelyettest illetik meg, illetőleg terhelik.

(5) A Bizottság, valamint az albizottság ülésein - a felkérés keretei között - a 3. § (4) bekezdése szerinti személy; illetőleg szerv képviselője is részt vehet tanácskozási joggal.

6. §

(1) A Bizottság egyes üléseinek napirendjét az elnök állítja össze. Az ülések napirendjén szerepelnie kell

a) a munkaprogramban meghatározott napirendi pontoknak,

b) azon napirendi pontoknak, melyeknek tárgyalását a Bizottság előző ülésén elfogadta,

c) a (3) bekezdés szerinti, határidőben benyújtott előterjesztéseknek, illetve tájékoztatóknak, valamint a tagok többsége által előzetesen írásban kezdeményezett napirendi javaslatoknak,

d) az előző ülés jegyzőkönyve jóváhagyásának.

(2) Az egyes ülések írásban megjelölt napirendje a Bizottság határozata alapján az ülésen bővíthető. Bármely tag által a Bizottság ülésének napirendjére felvenni javasolt témák napirendre vételéről a Bizottság határoz.

(3) A Bizottság ülésére annak bármely tagja, illetve miniszter, országos hatáskörű szerv vezetője - a Bizottság munkaprogramjában nem szereplő kérdésben - előterjesztést, tájékoztatót nyújthat be.

(4) Az előterjesztések és tájékoztatók elkészítését úgy kell ütemezni, hogy azok a Bizottság munkaprogramjában meghatározott ülésen előterjeszthetők legyenek. Az előterjesztéseket és tájékoztatókat az ülés tervezett időpontja előtt legalább 15 nappal, 50 példányban - további egy példányt az előterjesztő eredeti aláírásával ellátva - meg kell küldeni a Bizottság titkárságának. Ezzel egyidejűleg kell javaslatot tenni a napirend megvitatásában érdekelt olyan szervek vagy személyek meghívására, akik nem tagjai a Bizottságnak.

(5) Az állásfoglalás-tervezetet nem tartalmazó tájékoztatók a Bizottság ülései közötti időszakban is benyújthatók a Bizottság elnökéhez, amelyekei az elnök megküld a Bizottság tagjainak.

7. §

(1) A Bizottság határozatképességéhez a tagok több mint felének jelenléte szükséges.

(2) A Bizottság feladatkörébe tartozó ügyekben állást foglal, illetőleg a Kbtv.-ben [25. § (2) bekezdés, 26. §] meghatározott esetekben határozatot hoz.

(3) A Bizottság e rendelet eltérő rendelkezése hiányában állásfoglalásait, határozatait a jelen lévő tagok egyszerű többségével hozza, szavazategyenlőség esetében az elnök szavazata dönt.

(4) A Bizottság határozatai, állásfoglalásai nyilvánosak, azokat a Bizottság ilyen értelmű döntése esetén az egészségügyi miniszter az Egészségügyi Közlönyben közzéteszi.

8. §

(1) A Bizottság ülésein elhangzottakról rövid, összefoglaló jegyzőkönyvet kell készíteni. A jegyzőkönyv az elhangzott hozzászólások és az elnök összefoglalójának lényegét, továbbá az elnök által megfogalmazott határozatokat szó szerint tartalmazza. A jegyzőkönyvet az elnök és a titkárság vezetője hitelesíti, és minden ülést követően - amennyiben nem az egészségügyi miniszter a Bizottság elnöke - haladéktalanul megküldi az egészségügyi miniszternek.

(2) Okmányszerűen meg kell őrizni:

a) az egyes napirendi pontok előterjesztését és az ülésről készített jegyzőkönyvet,

b) a határozatok és az állásfoglalások teljes szövegének eredeti aláírásokkal ellátott példányát.

(3) A Bizottság működésének részletes szabályait a Kbtv., valamint e rendelet előírásainak figyelembevételével ügyrendjében határozza meg. Az ügyrend elfogadásához valamennyi tag 2/3-ának egyetértő szavazata szükséges.

9. §

(1) A Bizottság munkáját a Fodor József Országos Közegészségügyi Központban (a továbbiakban: OKK) működő titkárság segíti (a továbbiakban: Titkárság).

(2) A Titkárság vezetője az OKK főigazgatója vagy az általa kijelölt személy.

(3) A Titkárság vezetője tanácskozási joggal vesz részt a Bizottság ülésein.

(4) A Titkárság vezetője gondoskodik

a) a Bizottság üléseinek előkészítéséről,

b) a Bizottság ülésein a jegyzőkönyv-vezetésről,

c) a Bizottság határozatai, állásfoglalásai megfelelő érvényesítésének elősegítéséről,

d) a Bizottság határozata alapján az állásfoglalások megfelelő nyilvánosságának biztosításáról,

e) a Bizottság működéséhez szükséges isiformációk beszerzéséről, rendelkezésre bocsátásáról,

f) a Bizottság működési költségvetésének előkészítéséről.

10. §

(1) Ez a rendelet 2001. január 1. napján lép hatályba.

(2) A Bizottság első ízben történő megalakulása során bizottsági tagot azok a társadalmi szervecetek delegálhatnak, amelyek a 2. § (2) bekezdése szerinti kötelezettségüknek e rendelet hatálybalépését követő 30 napon belül eleget tesznek.

(3)[1]

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 1. § 1142. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.