Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

107/2001. (VI. 21.) Korm. rendelet

a közigazgatási szakvizsgáról szóló 35/1998. (II. 27.) Korm. rendelet módosításáról

A Kormány a köztisztviselők jogállásáról szóló, több­ször módosított 1992. évi XXIII. törvény 80. §-a (1) bekez­désének a) pontjában kapott felhatalmazás alapján a köz­igazgatási szakvizsgáról szóló 35/1998. (II. 27.) Korm. ren­deletet (a továbbiakban: R.) a következők szerint módosítja:

1. §

Az R. 1. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"1. § (1) A közigazgatási szakvizsgára kötelezettnek az e rendeletben szabályozott közigazgatási szakvizsgán (a továbbiakban: szakvizsga) kell számot adnia elméleti és gyakorlati ismereteiről.

(2) A közigazgatási szerv - a közigazgatási szakvizsgára kötelezettel egyetértésben - határozza meg, hogy az (1) bekezdésben megjelölt köztisztviselőnek a rendelke­zésre álló határidőn belül, melyik év melyik vizsgaidősza­kában kell a szakvizsgát letennie. A szakvizsgára beosztot­tak névsorát a tervezett vizsgaidőpont és a választott vizs­gatárgy feltüntetésével a tervezett vizsgaidőpontot meg­előző év november 1-jéig megküldi az illetékes szakvizsga­szervezőnek."

2. §

Az R. 2. §-a a következő (6) bekezdéssel egészül ki:

"(6) A tudományos fokozata alapján az Országos Köz­igazgatási Vizsgabizottság elnöksége által a szakvizsga alól részlegesen mentesített köztisztviselőnek csak a mentesí­téssel nem érintett vizsgatárgyból kell írásbeli és szóbeli szakvizsgát tennie. A vizsga értékelése során a mentesítés­sel érintett vizsgatárgyat "kiváló eredménnyel" teljesített­nek kell tekinteni."

3. §

(1) Az R. 4. §-ának (2) bekezdésében "az igény szerint szervezett vizsga-előkészítők" kifejezés helyébe "a szak­vizsgára felkészítő tanfolyam" kifejezés kerül.

(2) Az R. 4. §-a (4) bekezdésének utolsó mondata helyébe a következő rendelkezés lép: ,

"A szakvizsgaszervezők szükség szerint közösen is szer­vezhetnek szakvizsgát, felkészítő tanfolyamot."

4. §

Az R. 5. §-ának (5) bekezdése helyébe a következő ren­delkezés lép:

"(5) Az eredményes szakvizsgát tett köztisztviselőknek más közigazgatási munkaterületen, valamint a nem köz­szolgálati jogviszonyban állónak közigazgatási munkaterü­leten történő alkalmazása esetén nem kell ismételten köz­igazgatási szakvizsgát vagy különbözeti vizsgát tennie, ide­értve a főjegyzőt, a jegyzőt, a körjegyzőt, a megyei jogú város kerületi hivatal vezetőjét és az aljegyzőt is."

5. §

(1) Az R. 6. §-a (1) bekezdésének "szakmai felkészítő konzultáció" szövegrésze helyébe "felkészítő tanfolyam" kifejezés kerül.

(2) Az R. 6. §-ának (2) és (3) bekezdése helyébe a követ­kező rendelkezések lépnek:

"(2) A szakvizsga írásbeli, illetve szóbeli részének díja - ideértve a tudományos fokozata alapján részlegesen mentesített köztisztviselő szakvizsgáját is - a mindenkori köztisztviselői illetményalap 15-15%-a. A javítóvizsga díja - a vizsgatárgyak számától függetlenül - megegyezik a szakvizsga díjával.

(3) A szakvizsga költsége a közigazgatási szervet, a javí­tóvizsga és a sikertelen vizsgát követő újabb felkészítő tanfolyam költsége a köztisztviselőt terheli. A szakvizsga költségét a központi állami költségvetés részben vagy egészben átvállalhatja."

6. §

Az R. a következő 6/A. §-sal egészül ki:

"6/A. § (1) A szakvizsgaszervező a szakvizsgára jelent­kezők számára - az eredményes felkészülés céljából ­a kötelező és a választott vizsgatárgyból egyaránt köteles a Magyar Közigazgatási Intézet Oktatási és Módszertani Igazgatósága által kidolgozott tanfolyami program szerint felkészítő tanfolyamot szervezni.

(2) A programban meg kell határozni a tanfolyam összóraszámát, az alkalmazott módszereket, az egy-egy vizsgatárgyra eső óraszámot, az egy résztvevőre vetített tanfolyami költséget, az ismeret-ellenőrzés módját, az egy felkészítő tanfolyamra beiskolázhatók létszámát.

(3) A felkészítő tanfolyamot követő 3 munkanapon belül a vizsgaszervező írásban tájékoztatja a munkáltatót, ha köztisztviselője a tanfolyami részvételt részben vagy egészben elmulasztotta.

(4) Ha a köztisztviselő a felkészítő tanfolyamon vagy annak egy részén önhibájából nem vesz részt, akkor a munkáltató a köztisztviselőt óraszámarányosan a felké­szítő költségeinek megtérítésére kötelezi.

(5) A munkáltató a köztisztviselőt a felkészít(í tanfo­lyam időtartamára, valamint - az írásbeli és szóbeli szak­vizsgára való eredményes felkészülés érdekében - egy alkalommal, öt-öt nap időtartamra köteles mentesíteni a munkavégzés alól, aki erre az időre illetményére jogosult."

7. §

Az R. 7. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki: "(3) E rendelet alkalmazása szempontjából köztiszt­viselő, illetve közigazgatási szerv alatt más jogviszonyban álló szakvizsgára kötelezettet, illetve munkáltatóját is ér­teni kell."

8. §

(1) Az R. 1. számú melléklete 2. pontjának harmadik mondatában szereplő "együttesen" kifejezés helyébe a "külön" kifejezés lép.

(2) Az R. 1. számú melléklete 3. pontjából a "vezető" kifejezés elmarad.

(3) Az R. 1. számú melléklete 5. pontja első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A Jelentkezési lapot a munkáltató - a választott vizs­gatárgyra és vizsgaidőpontra vonatkozó, a közigazgatási gyakorlatot igazoló záradék aláírása után, legalább két hónappal az írásbeli vizsgára választott hónapot megelő­zően - megküldi a vizsgaszervezőnek. A felkészítő tanfo­lyam díját, valamint a vizsgadíjat a munkáltató a vizsgaszer­vező által kiállított számla alapján utólag fizeti meg."

(4) Az R.1. számú mellékletének 14. pontja a következő mondattal egészül ki:

"Az írásbeli vizsga időtartama 240 perc, a tudományos fokozat alapján részlegesen mentesítettek és az egy vizsga­tárgyból javítóvizsgázók esetében 120 perc."

9. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

(2) Az R. - e rendelet 1. §-ával megállapított - 1. §-ának (2) bekezdésében foglalt rendelkezést először a 2002. évre vonatkozóan kell alkalmazni.

(3) Az R. - e rendelet 6. §-ával beiktatott - 6/A §-ának (1) bekezdésében szabályozott program kidolgozásáig az Országos Közigazgatási Vizsgabizottság elnökének enge­délye alapján lehet szakvizsgára felkészítő tanfolyamot szervezni.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök