Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

14/2001. (V. 4.) OM rendelet

a Nemzeti Kutatási és Fejlesztési Programok céljára rendelt előirányzat felhasználásáról és kezeléséről

A Nemzeti Kutatási és Fejlesztési Programok céljára rendelt előirányzat (a továbbiakban: Előirányzat) pályázati rendszeréről, valamint az Előirányzat felhasználásáról a Nemzeti Kutatási és Fejlesztési Programok lebonyolításának szabályairól szóló 201/2000. (XI. 29.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 4. §-ának (1) bekezdésében, valamint 5. §-ának (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján - a pénzügyminiszterrel egyetértésben - a következőket rendelem el:

Általános rendelkezések

1. §

(1) A Nemzeti Kutatási és Fejlesztési Programok (a továbbiakban: Nemzeti K+F Programok) forrása a Magyar Köztársaság mindenkori költségvetéséről szóló törvényben, az Oktatási Minisztérium fejezetében található Nemzeti K+F Programok céljára rendelt Előirányzat.

(2) Az Előirányzatnak az oktatási miniszter által megbízott kezelője (a továbbiakban: Kezelő) az Előirányzat felhasználásáról féléves és éves költségvetési beszámolót készít, valamint az eszközeinek és forrásainak alakulásáról negyedévente mérlegjelentésben ad számot.

A pályázati felhívás, a pályázat tartalmi követelményei

2. §

(1) Az Előirányzattal kapcsolatos pályázati felhívásokat az Oktatási Minisztérium évente január 31-éig országos napilapban és az Interneten teszi közzé.

(2) A pályázatot a pályázati felhívásban megjelölt tartalommal, a megjelölt határidőig kell benyújtani. A pályázat benyújtási időpontjának a postára adás időpontját kell tekinteni.

(3) A pályázati felhívásnak - az államháztartás működési rendjéről szóló 217/1998. (XII. 30.) Korm. rendelet 83. §-ában előírtak mellett - tartalmaznia kell:

a) a pályázatban résztvevők körét,

b) a támogatás prioritásait, preferenciáit,

c) a támogatás konkrét feltételeit,

d) az általános költségeknek a projektre elszámolható mértékét,

e) a projekt futamidejét, a támogatás folyósításának időtartamát,

f) a pályázatban nyújtható előleg mértékét,

g) az egy projekt keretében igényelhető támogatás mértékét,

h) a pályázó saját erőforrásának a projekt teljes elismert költségéhez viszonyított legkisebb mértékét,

i) a pályázat benyújtásának határidejét,

j) az elbírálás főbb szempontjait,

k) azt, hogy az adott programban konzorcium alakítása kötelező-e.

A pályázatok elbírálása

3. §

(1) A Programirányító Testület feladatait, munkarendjét a Programirányító Testület ügyrendje szabályozza, amelyet az oktatási miniszter hagy jóvá.

(2) A támogatások odaítélése a rendelkezésre álló források függvényében, a pályázatok rangsorolásával történik.

(3) A pályázatok elbírálásáról emlékeztetőt kell készíteni, amely tartalmazza az elbírálás során tett észrevételeket; a pályázatok értékelését, az értékelés legfontosabb szempontjait, továbbá a véleményezésre jogosultak javaslatait a döntéshozó részére. A pályázók a pályázatukra vonatkozó bírálatot megismerhetik.

4. §

(1) Az elbírálás eredményéről a pályázókat a döntéstől számított 15 munkanapon belül írásban kell értesíteni. Az értesítésben a nyertes pályázók (a továbbiakban: támogatottak) részére az 5. §-ban meghatározott támogatási szerződés megkötésére, a döntési értesítés kézhezvételétől számított legfeljebb 30 nap időtartammal, határidőt kell megállapítani.

(2) A támogatással kapcsolatos döntéseket az Oktatási Közlönyben és az Interneten kell nyilvánosságra hozni.

A szerződéskötés

5. §

(1) Az Oktatási Minisztérium a projekt végrehajtásának követelményeit, a teljesítés módját, annak pénzügyi ütemezését, a támogatási szerződés lezárásának követelményeit, az ellenőrzési jogosultság elfogadását, a támogatott által vállalt kötelezettségek nemteljesítése esetén alkalmazandó, az államháztartás működési rendjéről szóló jogszabályokban meghatározott jogkövetkezményeket is tartalmazó támogatási szerződést köt a támogatottal.

(2) Amennyiben a támogatott nem fogadja el a szerződési feltételeket, illetőleg egyéb, a támogatottnak felróható okból - a szerződéskötésre az értesítésben rögzített határidőn belül - nem jön létre a támogatási szerződés, abban az esetben az oktatási miniszter a Programirányító Testület javaslatára a támogatásról szóló határozatát érvényteleníti.

(3) Támogatási szerződés kizárólag az államháztartás működési rendjére és az állami vagyon kezelésére vonatkozó jogszabályokban meghatározott feltételekkel köthető.

6. §

(1) Ha a támogatott a támogatást nem rendeltetésszerűen használja fel, vagy neki felróható okból nem teljesíti a szerződésben vállalt kötelezettségeket, az igénybe vett támogatás egészét vissza kell fizetnie az elállás időpontjában érvényes jegybanki alapkamat kétszeresével növelt összegben.

(2) A támogatás folyósítására az államháztartás működési rendjére vonatkozó jogszabályok az irányadóak.

A támogatások ellenőrzési rendszere

7. §

Amennyiben a támogatási szerződés időtartama alatt a konzorciumban részt vevő bármelyik támogatott ellen felszámolási vagy végelszámolási eljárás indul, a támogatott köteles az addig kihelyezett támogatási összeg visszafizetésére. Ezzel egyidejűleg a Kezelő a konzorcium többi tagja részére nyújtandó további támogatás folyósítását felfüggeszti, és erről haladéktalanul értesíti a Program Tanácsot. A Program Tanács javaslata alapján a konzorcium tagjai részére nyújtandó támogatás további folyósításáról a Programirányító Testület a javaslattételtől számított 30 napon belül határoz.

8. §

(1) A támogatott köteles a támogatás forrásainak felhasználását, illetve azok dokumentumait - ellenőrzés céljából - elkülönítetten nyilvántartani. Amennyiben a támogatás célja teljesült, de a támogatásból fel nem használt összeg maradt vissza, azt a támogatott köteles haladéktalanul visszautalni.

(2) Egy projekt akkor tekinthető befejezettnek, illetve megvalósultnak, ha a szerződésben megjelölt és támogatott feladat, cél a szerződésben meghatározottak szerint teljesül. Erről a tényről a támogatott köteles a projekt szakmai beszámolójában, bizonylatokkal alátámasztva beszámolni.

9. §

(1) A szerződésben vállalt kötelezettségek teljesítését, a rendeltetésszerű és a támogatási szerződésnek megfelelő forrásfelhasználást a Kezelő ellenőrzi. A támogatás folyósításához és felhasználásához kapcsolódó ellenőrzés folyamatosan és a projekt befejezését követően utólagosan történik. Az ellenőrzés szükség esetén kiterjed a támogatott pénzügyi, likviditási és cégügyi feltételeinek vizsgálatára is.

(2) A Nemzeti K+F Programok információs rendszerének kialakításáért, működtetéséért a Kezelő felelős.

(3) A projekteket szakmailag rendszeresen ellenőrzik a Program Tanácsok, amelyek elnökei évenként szakmai beszámolót készítenek a Programirányító Testületnek.

Záró rendelkezések

10. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba, de rendelkezéseit a hatálybalépésekor folyamatban lévő ügyekben is alkalmazni kell.

(2) E rendelet alkalmazásában konzorciumon az R. 5. § (4) bekezdésében meghatározottakat kell érteni.

Pokorni Zoltán s. k.,

oktatási miniszter

Tartalomjegyzék