Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

164/2001. (IX. 14.) Korm. rendelet

a kiemelt főtisztviselői és a központi tisztikar működtetéséről

A Kormány a köztisztviselők jogállásáról szóló, többször módosított 1992. évi XXIII. törvény (a továbbiakban: Ktv.) 80. §-a (1) bekezdésének h) pontjában, valamint a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló, többször módosított 1996. évi XLIII. törvény (a továbbiakban: Hszt.) 245/N. § (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a kiemelt főtisztviselői kar és a központi tisztikar (a továbbiakban együtt: főtisztviselői kar) működtetésére a következőket rendeli el:

1. §[1]

2. §

(1)[2] A főtisztviselői pályázatokat - amennyiben van betölthető hely a létszámkeretben - évente általában egyszer, legkésőbb november 15-éig írhatja ki a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter és a pályázatokat december 15-éig kell elbírálni. Kivételesen - a miniszterelnök döntése alapján - más időpontban rendkívüli pályázati forduló is kiírható. A pályázatokat a Hivatalos Értesítőben és a Magyar Közlönyben is meg kell jelentetni.

(2) A pályázatok elbírálásának elősegítése érdekében - véleményezési jogkörrel - bírálóbizottságok hozhatók létre. A pályázati bírálóbizottságokat a Miniszterelnöki Hivatal működteti, melynek tagjait és elnökét a miniszterelnök kéri fel. A bírálóbizottság tagja csak olyan személy lehet, aki-a közszolgálati vagy szolgálati jogviszony fennállásán kívül - maga is megfelel a főtisztviselői, illetve központi tiszti kinevezés általános, illetve pályázati kiírás egyéb szakmai feltételeinek.

(3) A pályázatok szakmai tartalmának a Ktv. 31/A. § (1) bekezdésében, valamint a Hszt. 245/J. § (2) bekezdésében meghatározott célok megvalósításait kell szolgálniuk, a mindenkori kormányzati prioritásoknak megfelelően.

3. §

(1) A főtisztviselői kar tagjának kormányzati érdekből történő áthelyezését vagy a miniszterelnök kezdeményezheti vagy - a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter útján - a miniszterek, valamint az országos hatáskörű szervek vezetői kezdeményezhetik a miniszterelnöknél. A kezdeményezést tartalmazó előterjesztésben meg kell jelölni azokat a célokat, melyek megvalósítására a főtisztviselő, illetve központi tiszt áthelyezése szolgál, valamint utalni kell az áthelyezéssel érintett szervek közötti egyeztetés tényére. Az áthelyezésről szóló előterjesztést mindig annak a szervnek a vezetője készíti, aki az áthelyezést kéri. A miniszterelnök által kezdeményezett áthelyezési döntéseket a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter készíti elő.

(2) A kormányzati érdekből történő áthelyezésekről szóló döntésekről a miniszterelnök soron következő ülésén tájékoztatja a Kormányt.

4. §

A főtisztviselők és központi tisztek a Ktv. 31/A. § (3) bekezdésében, illetve a Hszt. 245/J. § (2) bekezdésében foglalt többletfeladataikat az általuk betöltött munkakörből és beosztásból származó feladatok mellett látják el. Kivételesen - a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter kezdeményezésére - egyes kiemelt feladatok ellátására legfeljebb egyszer, 30 nap igazolt távollét engedélyezhető a főtisztviselő és a központi tiszt részére.

5. §[3]

(1) A főtisztviselői kar számára éves továbbképzési tervet kell készíteni, amely része a Miniszterelnöki Hivatal éves továbbképzési tervének. A jóváhagyott továbbképzési tervet meg kell küldeni az érintettek, valamint a főtisztviselőket foglalkoztató szervek vezetői számára. Az érintett szervek vezetői kötelesek biztosítani a főtisztviselői kár tagja számára előírt kötelező továbbképzéseken történő részvételt. A kötelező továbbképzésen való részvétel alól - rendkívüli és méltányolható esetben -felmentést a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter adhat.

(2) A főtisztviselői kar számára előírt továbbképzéseket a Miniszterelnöki Hivatal szervezi, a továbbképzések pénzügyi fedezetét a Miniszterelnökség fejezetében kell megtervezni és kezelni.

6. §

(1) A főtisztviselői kar tagjainak kinevezésével együtt járó személyi juttatások pénzügyi feltételeit az éves költségvetési törvény a Miniszterelnökség fejezetében biztosítja. A tervezés során úgy kell eljárni, hogy a tárgyévet megelőző év október 31-éig a megállapított összlétszám fedezetét a Miniszterelnöki Hivatalnál kell meghatározni.

(2) A rendelkezési állományba helyezett köztisztviselők főtisztviselői, illetve központi tiszti illetményének pénzügyi fedezetét - külön előirányzatként - a Miniszterelnökség fejezetében kell biztosítani.

(3)[4]

7. §[5]

(1) A főtiszviselői karral kapcsolatos miniszterelnöki és Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszteri feladatok ellátásának elősegítéséről a Miniszterelnöki Hivatal gondoskodik.

(2) A Miniszterelnöki Hivatal (1) bekezdés szerinti feladatot ellátó szervezeti egységének elnevezéséről, szervezeti felépítéséről, irányítási és vezetési rendjéről, valamint feladatkörének részletes meghatározásáról a Miniszterelnöki Hivatal Szervezeti és Működési Szabályzata rendelkezik.

(3) A Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter évente, a tárgyévet követő év március 15. napjáig éves jelentésben beszámol a Kormánynak a főtisztviselői kar helyzetéről és tevékenységéről.

8. §

Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezte a 174/2002. (VIII. 12.) Korm. rendelet 2. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2002.08.20.

[2] Módosította a 174/2002. (VIII. 12.) Korm. rendelet 2. § (2) bekezdése. Hatályos 2002.08.20.

[3] Megállapította a 169/2004. (V. 26.) Korm. rendelet 8. § (2) bekezdése e) pontja. Hatályos 2004.05.31.

[4] Hatályon kívül helyezte a 169/2004. (V. 26.) Korm. rendelet 8. § (2) bekezdése a) pontja. Hatálytalan 2004.05.31.

[5] Megállapította a 174/2002. (VIII. 12.) Korm. rendelet 1. § -a. Hatályos 2002.08.20.