33/2001. (XII. 20.) GM rendelet

az Aktív foglalkoztatási célok támogatása fejezeti kezelésű előirányzat felhasználásának és kezelésének részletes szabályairól szóló 21/1999. (IV. 28.) GM rendelet módosításáról

Az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény 24. §-ának (4) bekezdésében és 49. §-ának o) pontjában kapott felhatalmazás alapján a pénzügyminiszterrel egyetértésben, valamint a Munkaerőpiaci Alap Irányító Testülete véleményének meghallgatásával, a következőket rendelem el:

1. §

Az Aktív foglalkoztatási célok támogatása fejezeti kezelésű előirányzat felhasználásának és kezelésének részletes szabályairól szóló 21/1999. (IV. 28.) GM rendelet (a továbbiakban: R.) 2. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:

"(3) A minisztérium a Magyar Vállalkozásfejlesztési Közhasznú Társaság mint közreműködő szervezet (a továbbiakban: közreműködő szervezet) részére az előirányzat legfeljebb 2,5%-át elkülöníti az előirányzat kezelésével, működtetésével kapcsolatos, közhasznú szerződésben meghatározott részfeladatok végrehajtására. A közreműködő szervezettel kötött közhasznú szerződés tartalmazza:

a) a nyújtott támogatás ellenében elvégzendő feladatokat,

b) a támogatás folyósításának feltételeit,

c) az elszámolás módját,

d) a szerződésszegés jogkövetkezményeit,

e) a részfeladatok végrehajtásával kapcsolatosan felmerülő elismerhető költségek körét és mértékét,

f) ezek megtérítésének, illetve visszatérítésének módját."

2. §

Az R. 3. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Az előirányzatból támogatás belföldi székhelyű jogi személyek, jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok, valamint az egyéni vállalkozásról szóló 1990. évi V. törvény szerinti egyéni vállalkozók részére - a 2. § (2) bekezdésben foglalt támogatások esetében a közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. törvény szerinti közhasznú szervezetek részére is - nyújtható."

3. §

Az R. 4. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Beruházási és bérköltségekre együttesen is nyújtható támogatás."

4. §

Az R. 5. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Nem részesülhet munkahelyteremtő támogatásban az, akit/amelyet a támogatási igény benyújtása előtti két évben munkaügyi jogszabály [a munkaügyi ellenőrzésről szóló 1996. évi LXXV. törvény, a munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény, valamint a külföldiek engedély nélküli foglalkoztatásával kapcsolatban a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény (a továbbiakban: Flt.) 7. § (4) bekezdése] miatt jogerősen 500 ezer Ft vagy azt meghaladó összegű bírság megfizetésére köteleztek."

5. §

Az R. 7. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A támogatás összege új vagy megőrzött munkahelyenként legfeljebb 1,2 millió forint lehet."

6. §

Az R. 10. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A pályázatok hiányos benyújtása esetén a Minisztérium vagy a közreműködő szervezet a pályázót megfelelő határidő tűzésével hiánypótlásra hívja fel. A hiánypótlásra biztosított határidő elmulasztása a pályázat elbírálásból való kizárását eredményezi."

7. §

Az R. 14. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A támogatás folyósítása a pályázati úton nyújtott támogatások esetében a kedvezményezett által benyújtott számlákon és a kifizetést igazoló dokumentumokon alapuló elszámolás szerint történik."

8. §

Az R. 15. §-ának (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(6) A támogatott beruházás, valamint foglalkoztatás-fejlesztési program akkor tekinthető befejezettnek, illetve megvalósultnak, ha a szerződésben megjelölt és támogatott feladat, cél a támogatási szerződésben meghatározottak szerint és - beruházás esetében - a hatósági engedélyben foglaltaknak megfelelően teljesült. Erről a tényről a kedvezményezettnek a beruházás befejezésétől számított 30 napon belül szakmai beszámolóval, bizonylatokkal és hatósági nyilatkozatokkal alátámasztva kell beszámolnia a minisztériumnak vagy a megbízásából eljáró szervezetnek."

9. §

Az R. 16. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) Az előirányzat terhére - annak legfeljebb 1,5%-áig - elszámolhatók a támogatások

a) tervezésével,

b) kezelésével,

c) felhasználásával,

d) kihirdetésével és megismertetésével,

e) szerződéseinek előkészítésével és megkötésével,

f) nyilvántartásának tárgyi és személyi feltételeivel, ellenőrzésével,

g) hatáselemzésével, értékelésével, nyomon követésével kapcsolatos költségek."

10. §

(1) Ez a rendelet - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - a kihirdetését követő napon lép hatályba, ezzel egyidejűleg az R. bevezető mondatában "az e rendelet 10. § (1) bekezdés i), l) és m) pontja tekintetében a szociális és családügyi miniszterrel egyetértésben" szövegrész hatályát veszti, valamint az R. 4. §-ának (8) bekezdésében az "A 2. § (2) bekezdésében" szövegrész "A 2. § (2) és (3) bekezdésekben" szövegrészre módosul.

(2) E rendelet 3. §-a, valamint 8. §-a 2002. január 1-jén lép hatályba, ezzel egyidejűleg az R. 2. §-a (1) bekezdésének c) pontja, 2. §-a (2) bekezdésében a "képzések" kifejezés, 3. §-ának (3) bekezdése, 4. §-ának (6) és (7) bekezdése, 5. §-ának (7) bekezdése, 6. §-ának b) pontjában a "képzési, valamint" szövegrész, 7. §-ának (3) bekezdése, 9. §-ának (1) bekezdésében a "képzési támogatásra vonatkozóan az Oktatási Minisztérium véleményének meghallgatásával" szövegrész, valamint 10. §-a (1) bekezdésének f) pontja hatályát veszti.

Dr. Matolcsy György s. k.,

gazdasági miniszter