Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

43/2001. (VI. 15.) FVM rendelet

a szőlőtermesztésről és a borgazdálkodásról szóló 1997. évi CXXI. törvény végrehajtásáról kiadott 106/1997. (XII. 19.) FM rendelet módosításáról

A szőlőtermesztésről és a borgazdálkodásról szóló 1997. évi CXXI. törvény 83. §-ának (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján - az érdekelt miniszterekkel egyetértésben - a 106/1997. (XII. 19.) FM rendeletet (a továbbiakban: R.) a következők szerint módosítom:

1. §

Az R. 12. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"12. § (1) A szőlő származási bizonyítványát a Btv. 37-38. §-ában foglaltak szerint a szüret tervezett időpontjának figyelembevételével, - meghatározott termőhelyről származó különleges minőségű bor esetén a szüret megkezdése előtt legalább hét nappal - a 3. számú melléklet szerinti nyomtatvánnyal kell igényelni.

(2) A szőlő származási bizonyítványát három példányban kell kiállítani és a hegybíró pecsétjével és aláírásával hitelesíteni. Az 1. példány hologrammal ellátott eredeti példány, amely a szőlőt feldolgozó szőlőfelvásárló, illetve a szőlőtermelő példánya, a hegybíró ez alapján, a szőlő származási bizonyítványának egyidejű bevonásával, adja ki a bor származási bizonyítványát. A 2. példány a szőlőfelvásárlóé, a 3. példány a szőlőtermelőé, ezt a származási bizonyítványon fel kell tüntetni.

(3) A szőlőtermelő a származási bizonyítvánnyal igazolja a megtermett szőlő mennyiségét és minőségét az ellenőrző hatóságok felé.

(4) A bor származási bizonyítványát a Btv. 37-38. §-ában foglaltak szerint a 4. számú melléklet szerinti nyomtatvánnyal kell igényelni."

2. §

Az R. 14. §-a a következő (5)-(8) bekezdésekkel egészül ki:

"(5) A saját és vásárolt szőlőtermésre a szőlő származási bizonyítványokat november 30-ig kell beszerezni. Ha a szüret kivételesen november 30. utánra esik (pl. jégbor), a hegybíró előzetes értesítése alapján a szőlő származási bizonyítványokat a szüret befejezését követő 8 napon belül kell beszerezni. A szőlő származási bizonyítvány kiadását követő év március 31-ig a bor származási bizonyítvány kiadására fel nem használt szőlő származási bizonyítványokat a hegybírónak át kell adni, aki azokat érvényteleníti, és ezekről a felhasználás elmaradásának okát tételesen tartalmazó jegyzőkönyvet készít.

(6) A nem hegyközségi tag termelő, illetve felvásárló részére kiadott szőlő, illetve bor származási bizonyítványokért külön jogszabályban meghatározott igazgatási szolgáltatási díjat kell fizetni.

(7) A szőlő származási bizonyítványt a hegybírónak, a szőlőt feldolgozó szőlőfelvásárlónak és a szőlőtermelőnek 5 évig meg kell őriznie.

(8) A bor továbbfeldolgozása esetén a továbbfeldolgozás helye szerint illetékes hegybíró a továbbfeldolgozásra átvett bor származási bizonyítványának hiteles másolatával köteles tájékoztatni a bor származási bizonyítványát kiadó hegybírót, akinek az adatok valóságát ellenőriznie kell. Jogsértés gyanúja esetén a hegybíró a bor származási bizonyítványát határozattal visszavonja, és erről az OBI-t és a hegyközség Áe. szerinti felettes szervét tájékoztatja."

3. §

Az R. 21. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"21. § Az edényt, figyelemmel a zárjegy alkalmazásáról szóló külön jogszabály rendelkezéseire, úgy kell lezárni, hogy a zárjegy megsértése nélkül az abban lévő borhoz ne lehessen hozzáférni."

4. §

Az R. 2. számú mellékletének 2. e) pontjában a derítő és ülepítő szerek felsorolása a következő francia bekezdéssel egészül ki:

"- divergánt"

5. §

Az R. 3. számú melléklete helyébe e rendelet melléklete lép.

6. §[1]

Ez a rendelet 2001. augusztus 1-jén lép hatályba. A 2001. előtt kiadott szőlő származási bizonyítványok alapján 2001. szeptember 15-ig lehet bor származási bizonyítványt igényelni.

Kékkői Zoltán s. k.,

földművelésügyi és vidékfejlesztési minisztériumi politikai államtitkár

Melléklet a 43/2001. (VI. 15.) FVM rendelethez

[3. számú melléklet a 106/1997. (XII. 19.) PM rendelethez]

Szőlő/must származási bizonyítvány/kérelem*

Hegyközségi Tanács: ......................……........
Hegyközség: ....................................................
A termelő azonosítószáma: .............................A felvásárló azonosítószáma: ..........................
Neve: .....................................................…......Neve: ................................................................
Címe: ...............................................................Címe: ................................................................
A termelő adószáma/adóazonosító jele:
…………………………………………..……
A felvásárló adószáma/adóazonosító jele:
…………………………………………….….
Aláírása: ..........................................................Aláírása: ...........................................................

A kérelem aláírásával a termelő azt igazolja, hogy a felvásárlásra felkínált termés a kérelemben feltüntetett ültetvény(ek)ről származik, és a feltüntetett minőségi kategóriának megfelel.

TételTelepülés
dűlő/helyrajzi szám
Terület
(ha)
SzőlőfajtaMustfokMinőségi
kategória
Mennyiség
(q/hl*)
1.
2.
3.
4.
5.

Bizonyítvány

A fenti tételekre a .................................................................. számú szőlő származási bizonyítványt kiadtam és nyilvántartásba vettem.

A ............................. számú tétel(ek) esetén a bizonyítványt bejelentés, a ................................. számú tétel(ek) esetén helyszíni szemle alapján adtam ki.

Egyúttal igazolom, hogy a ................................................... számú tétel(ek) minőségi, a ...................................................... számú tételek különleges minőségű bor készítésére alkalmasak.

Kelt: ...................................., ............ év ................................... hó ...... nap.

P. H.

..............................................

a hegybíró aláírása

* A nem kívánt szövegrész törlendő.

Lábjegyzetek:

[1] Módosította az 52/2001. (VIII. 2.) FVM-PM együttes rendelet 15. § (1) bekezdése. Hatályos 2001.08.15.

Tartalomjegyzék