Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

31/2002. (XII. 20.) IM rendelet

a büntetés-végrehajtási szervezet hivatásos állományú tagjai illetményének és illetmény jellegű juttatásainak megállapításáról és folyósításáról szóló 15/1997. (IV. 22.) IM rendelet módosításáról

A fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvény (a továbbiakban: Hszt.) 245/R. és a 342. §-a (2) bekezdésének e) és f) pontjában kapott felhatalmazás alapján - figyelemmel a Hszt. végrehajtásáról szóló 140/1996. (VIII. 31.) Korm. rendelet 27/A. §-ának (2) bekezdésére - a következőket rendelem el:

1. §

A büntetés-végrehajtási szervezet hivatásos állományú tagjai illetményének és illetményjellegű juttatásainak megállapításáról és folyósításáról szóló 15/1997. (IV. 22.) IM rendelet (a továbbiakban: R.) 1. §-ának helyébe a következő rendelkezés lép:

"1. § A rendelet hatálya kiterjed a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságára (a továbbiakban: országos parancsnokság), a büntetés-végrehajtási intézetekre, intézményekre (a továbbiakban az országos parancsnoksággal együtt: bv. intézet), illetőleg e szerveknél szolgálatot teljesítő hivatásos állomány tagjára, valamint a fogvatartottak kötelező foglalkoztatására létrehozott gazdálkodó szervezethez vezényeltekre (a továbbiakban: ht. állomány tagja)."

2. §

Az R. 5. §-a a következő (2) és (3) bekezdéssel egészül ki, egyidejűleg a jelenlegi rendelkezésének számozása (1) bekezdésre változik:

"(2) A betöltetlen beosztás ellátásával történő megbízás az adott besorolási osztályba tartozó olyan hivatásos állományú részére adható, aki megfelel a megbízás szerinti beosztás ellátásához szükséges képesítési követelményeknek.

Ha a megbízásra az eredeti szolgálati beosztásból történő felmentés mellett kerül sor, az érintettet a ténylegesen ellátott beosztásnak megfelelően be kell sorolni, és illetményét ennek alapján kell megállapítani.

(3) Beosztásban lévő, de annak ellátásában tartósan akadályozott vagy határozott időre rendelkezési állományba helyezett személy helyettesítése csak a megbízott eredeti beosztásban történő meghagyása mellett rendelhető el."

3. §

Az R. 8. §-a helyébe a következő rendelkezés és az előtte levő alcím lép:

"Munkaköri jegyzék, besorolás

(A Hszt. 100-102. §-ához)

8. § A ht. állomány tagja által betölthető beosztások, munkakörök elnevezését azoknak a vezetői beosztásokba, az I. és II. besorolási osztályba, ezeken belül beosztási kategóriákba sorolását, az elérhető rendfokozatokat, valamint a képesítési követelményeket e rendelet 1. számú melléklete tartalmazza."

4. §

Az R. 12. §-a helyébe a következő rendelkezés és az előtte lévő alcím lép:

"Illetménykiegészítés

(A Hszt 103. §-ához és 245/H. §-ának (4) bekezdéséhez)

12. § (1) Az országos parancsnokságon szolgálatot teljesítő, valamint az országos parancsnokság központi rendelkezési állományába tartozó ht. állomány tagjának illetménykiegészítése:

a) felsőfokú végzettség esetén a beosztási illetmény 35%-a,

b) az a) pont alá nem tartozó esetén a beosztási illetmény 15%-a.

(2) A megyei és végrehajtó jellegű bv. intézetekben, az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben, a Bv. Központi Kórházában, a Bv. Központi Ellátó Intézetében, a Bv. Szervezet Oktatási Központjában, a Bv. Továbbképzési és Konferencia Központjában, a Bv. Továbbképzési és Rehabilitációs Központjában szolgálatot teljesítő, valamint a fogvatartottak kötelező foglalkoztatására létrehozott gazdálkodó szervezethez vezényelt ht. állomány tagjának illetménykiegészítése:

a) felsőfokú végzettség esetén a beosztási illetmény 25%-a,

b) az a) pont alá nem tartozó esetén a beosztási illetmény 10%-a."

5. §

Az R. 17. §-a helyébe a következő rendelkezés és az előtte lévő alcím lép:

"Idegennyelv-tudási pótlék

(A Hszt. 104. és 245/R. §-ához)

17. § (1) A bv. intézetnél a 2. számú mellékletben felsorolt szolgálati beosztások betöltése esetén szükséges az idegen nyelv használata.

(2) E rendelet 3. számú melléklete tartalmazza azon idegen nyelvek körét, amelyekből szerzett középfokú vagy felsőfokú C típusú nyelvvizsga esetén a Hszt. 245/I. §-ának (1) bekezdése szerinti mértékű nyelvpótlék folyósítható."

6. §

Az R. 18. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"18. § A Hszt. végrehajtására kiadott 140/1996. (VIII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Vhr.) 42. §-a (3) bekezdésének a) pontja szerint gépjárművezetői pótlékra az jogosult, aki ügyintézői gépjármű vezetésére engedéllyel rendelkezik, továbbá nem szervezetszerű beosztásából adódóan szolgálati gépjárművet szolgálati úton - legalább havi 100 km-en rendszeresen vezet - és ezáltal külön gépjárművezető foglalkoztatása nem szükséges."

7. §

Az R. 19. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"19. § A Hszt. 306. §-a alapján különleges gépjárművezetői szolgálat ellátásáért járó pótlékra az jogosult, aki a körszállítás során speciális, legalább 25 fő szállítására alkalmas, megkülönböztető jelzéssel ellátott, fogvatartottakat szállító járművet vagy páncélozott szállító járművet vezet."

8. §

Az R. 22. §-ának (2) és (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Az (1) bekezdés szerinti ügyeleti díjak egy ügyeleti napra fizethetők. Egy ügyeleti napnak minősül a folyamatosan teljesített ügyeleti szolgálat, ha annak időtartama 8 óra.

(3) Ha az ügyeleti szolgálat egy ügyeleti napnál hosszabb vagy rövidebb, az ügyeleti díjat a teljesített óráknak megfelelő arányban kell növelni, illetve csökkenteni. Az egy órára eső ügyeleti díj összegének megállapításához a 8-as osztószámot kell alkalmazni."

9. §

Az R. 24. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"24. § A ht. állomány tagja a készenlétben töltött időre készenléti pótlékra, a készenlét alatt szolgálatteljesítésre berendelt ht. állomány tagja a berendelés idejére készenléti pótlék helyett túlszolgálatért járó díjazásra jogosult."

10. §

Az R. 30. §-ának (1)-(3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"30. § (1) A ht. állomány tagja részére illetményelőleg kifizetését - indokolt kérelem alapján - az állományilletékes parancsnok engedélyezi.

(2) Az illetményelőleg felső határa a kérelmező havi rendszeres illetménye - személyi jövedelemadó-előleggel, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékkal csökkentett - összegének legfeljebb kétszerese, de nem haladhatja meg a folyósítás napján érvényes minimálbér havi összegének ötszörösét.

(3) Az illetményelőleg havi részletekben legfeljebb hat havi visszafizetési kötelezettség mellett engedélyezhető úgy, hogy azt a tárgyév december 15-éig vissza kell fizetni. A visszafizetés havi összegének meghatározásakor a mindenkori elszámolási szabályok alapján kell eljárni."

11. §

Az R. a jelen rendelet 1-3. számú mellékletével kiegészül.

12. §

Ez a rendelet 2003. január 1-jén lép hatályba. Ezzel egyidejűleg az R. 7. §-a, valamint 9. §-a és melléklete hatályát veszti.

Dr. Bárándy Péter s. k.,

igazságügy-miniszter

1. számú melléklet a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelethez

1. számú melléklet a 15/1997. (VI. 22.) IM rendelethez

A Büntetés-végrehajtási Szervezetnél rendszeresített hivatásos státuszok munkaköri jegyzéke
MEGJEGYZÉS:
Központi szerv: Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokság
Területi szervek:
büntetés-végrehajtási intézetek/intézmények a fogvatartottak kötelező foglalkoztatására létrehozott gazdálkodó szervezetek
Vezetői beosztások
SZERVVEZETŐI
SZINT
MUNKAKÖR (beosztás)A MUNKAKÖRBEN ELÉRHETŐ LEGMAGASABB RENDFOKOZATKÉPESÍTÉSI KÖVETELMÉNY
ÁLLAMI
ISKOLAI VÉGZETTSÉG
SZAK­KÉPESÍTÉS
K
Ö
Z
P
O
N
T
I
államtitkári illetmény­re jogosultországos parancsnoktábornokegyetemszakirányú felsőfokú
helyettes államtitkári illetményre jogosultországos parancsnok általános helyettesetábornokegyetemszakirányú felsőfokú
országos parancsnok gazdasági helyettese
országos parancsnok szervezési helyettese
főosztályvezetői illetményre jogosultfőosztályvezető hivatalvezetőezredesegyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
főosztályvezető­helyettesi illetményre jogosultfőosztályvezető-helyettes
hivatalvezető-helyettes
tanszékvezető
ezredesegyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
osztályvezetői illetményre jogosultosztályvezető
munkabiztonsági főfelügyelő
ezredesegyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
T
E
R
Ü
L
E
T
I
főosztályvezetői illetményre jogosultparancsnoktábornok*egyetemszakirányú felsőfokú
főigazgató főorvos
főigazgató
parancsnok
igazgató
ügyvezető igazgató
ezredesegyetem
vagy
főiskola
főosztályvezető­helyettesi illetményre jogosultparancsnok-helyettesezredes**egyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
főigazgató főorvos-helyettes
főigazgató-helyettes
parancsnok-helyettes
igazgató-helyettes
ügyvezető igazgató-helyettes
gazdasági vezető
alezredes
osztályvezetői illetményre jogosultosztályvezető
objektumvezető
orvosigazgató
ápolási igazgató
igazgató (bv. kft.-nél)
biztonsági vezető
kerületvezető
vezető állatorvos
alezredesegyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
I. Besorolási osztály
SZERVBEOSZTÁSI KATEGÓRIAMUNKAKÖR (beosztás)A MUNKAKÖRBEN ELÉRHETŐ LEGMAGASABB RENDFOKOZATKÉPESÍTÉSI KÖVETELMÉNY
ÁLLAMI ISKOLAI VÉGZETTSÉGSZAK­KÉPESÍTÉS
K
Ö
Z
P
O
N
T
I
VI.kiemelt főreferens
jogtanácsos
főorvos
osztályvezető-helyettes
főiskolai docens
belső ellenőr
fegyelmi tiszt
nyomozó tiszt
tűzvédelmi vezető
környezetvédelmi-, energetikai vezető
alezredesegyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
T
E
R
Ü
L
E
T
I
kiemelt főreferens
osztályvezető-helyettes
alegységvezető
jogtanácsos
főorvos
ágazatvezető
alezredesegyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
K
Ö
Z
P
O
N
T
I
V.kiemelt főelőadó
munkabiztonsági felügyelő közegészségügyi felügyelő
csoportvezető
főiskolai adjunktus
alezredesegyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
T
E
R
Ü
L
E
T
I
kiemelt főelőadó
csoportvezető
belső ellenőr
szakorvos
ápolási igazgató-helyettes szakpszichológus
főtanár
elemző- értékelő tiszt
nyomozó- fegyelmi tiszt
nyomozó tiszt
fegyelmi tiszt
vezető gyógyszerész
főtechnológus
üzemvezető
tűz-, munkavédelmi vezető
főenergetikus
MEO-vezető
alezredesegyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
K
Ö
Z
P
O
N
T
I
IV.főelőadó
ügyeletes tiszt
alezredesegyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
T
E
R
Ü
L
E
T
I
főelőadó
orvos
fogorvos
gyógyszerész
vezető nevelő
pszichológus
tanár
oktatásszervező
főiskolai tanársegéd
állatorvos
főművezető
TMK-vezető
alezredesegyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
K
Ö
Z
P
O
N
T
I
III.előadóőrnagyegyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
T
E
R
Ü
L
E
T
I
előadó
nevelő
biztonsági tiszt
alorvos
üzemgazdász
kerületi növénytermesztő
kerületi állattenyésztő
őrnagyegyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
K
Ö
Z
P
O
N
T
I
II.fogalmazóőrnagyegyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
T
E
R
Ü
L
E
T
I
fogalmazó
segédorvos
dietetikus
őrnagyegyetem
vagy
főiskola
szakirányú felsőfokú
K
Ö
Z
P
O
N
T
I
I.
T
E
R
Ü
L
E
T
I
K
Ö
Z
P
O
N
T
I
Pályakezdő
T
E
R
Ü
L
E
T
I
II. Besorolási osztály
SZERVBEOSZTÁSI KATEGÓRIAMUNKAKÖR (beosztás)A MUNKAKÖRBEN ELÉRHETŐ LEGMAGASABB RENDFOKOZATKÉPESÍTÉSI KÖVETELMÉNY
ÁLLAMI ISKOLAI VÉGZETTSÉGSZAK- KÉPESÍTÉS
K
Ö
Z
P
O
N
T
I
IV.
T
E
R
Ü
L
E
T
I
biztonsági főfelügyelő
körlet főfelügyelő
hír- biztonságtechnikai vezető
főápoló
osztályvezető főápoló
vezető szakasszisztens
vezető technikus
kutyatelep-vezető
műhelyvezető
konyhavezető
élelmezésvezető
raktárvezető
mosodavezető
kiemelt művezető
telepvezető
gyártáselőkészítő vezető
főtörzszászlósközépiskolaszakirányú középfokú
K
Ö
Z
P
O
N
T
I
III.segédelőadófőtörzszászlósközépiskolaszakirányú középfokú
T
E
R
Ü
L
E
T
I
segédelőadó
(energetikai, környezetvédelmi, tűz- és munka­védelmi, informatikai, szociális, körletellátó, foglalkoztatási, munkáltatási) hír- biztonságtechnikus
biztonságtechnikus
fegyvermester
technikus
műszerész
szakasszisztens
szakápoló
energetikus
művezető
magtárvezető
főtörzszászlósközépiskolaszakirányú középfokú
K
Ö
Z
P
O
N
T
I
II.
T
E
R
Ü
L
E
T
I
felügyelő
(biztonsági, körlet-, foglalkoztatási, munkálta­tási)
beszerző
gépjárművezető
ápoló
raktáros
szakmunkás
kutyavezető
technikairendszer-kezelő
kazánkezelő
kapuőr
műszakvezető
főtörzsőrmesterközépiskola
vagy
szakiskola
szakirányú alapfokú
K
Ö
Z
P
O
N
T
I
I.
T
E
R
Ü
L
E
T
I
segédápolófőtörzsőrmesterközépiskola
vagy
szakiskola
szakirányú alapfokú
K
Ö
Z
P
O
N
T
I
Pályakezdő
T
E
R
Ü
L
E
T
I
* A tábornoki rendfokozattal betölthető intézetparancsnoki beosztásokat az igazságügy-miniszter határozza meg.
** Tábornoki rendfokozattal betölthető intézetparancsnoki beosztás esetén.

2. számú melléklet a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelethez

"2. számú melléklet a 15/1997. (IV. 22.) IM rendelethez

KIMUTATÁS

azon szolgálati beosztásokról, amelyekben idegen nyelv használata szükséges

1. Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságán:

a) országos parancsnok,

b) országos parancsnok helyettesei,

c) hivatalvezető,

d) főosztályvezető, főosztályvezető-helyettes, osztályvezető, osztályvezető-helyettes,

e) az országos parancsnok közvetlen irányítása alá tartozó egyedi megbízottak,

f) kiemelt főreferens, kiemelt főelőadó, főelőadó, ügyeletes tiszt.

2. Büntetés-végrehajtási intézeteknél, intézményeknél, a fogvatartottak kötelező foglalkoztatására létrehozott gazdálkodó szervezeteknél:

a) állományilletékes vezető és helyettese, ügyvezető igazgató és helyettese,

b) osztályvezető és helyettese,

c) nevelő, pszichológus, biztonsági tiszt, szociális ügyintéző,

d) főorvos, orvos, alorvos,

e) segédelőadó, művezető,

f) körlet főfelügyelő, felügyelő és a vele azonos besorolású ht. állományú tag,

g) biztonsági főfelügyelő, biztonsági felügyelő,

h) c)-g) pontokban meghatározottakkal azonos besorolású beosztásokban, az állományilletékes parancsnok döntése szerint."

3. számú melléklet a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelethez

"3. számú melléklet a 15/1997. (IV. 22.) IM rendelethez

Kimutatás azon idegen nyelvek köréről, amelyekből szerzett államilag elismert középfokú vagy felsőfokú C típusú nyelvvizsga esetén a Hszt. 245/I. §-ának (1) bekezdése szerinti mértékű nyelvpótlék folyósítható

albán

arab

bolgár

horvát

kínai

lengyel

olasz

orosz

roma (lovari, beás)

román

spanyol

szerb

szlovák

szlovén

ukrán"

Tartalomjegyzék