Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

15/1997. (IV. 22.) IM rendelet

a büntetés-végrehajtási szervezet hivatásos állományú tagjai illetményének és illetményjellegű juttatásainak megállapításáról és folyósításáról

A fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvény (a továbbiakban: Hszt.) 342. §-a (2) bekezdésének e) pontjában kapott felhatalmazás alapján a büntetés-végrehajtási szervezet hivatásos állományú tagjai illetményének és illetményjellegű juttatásainak megállapításáról, valamint a folyósítás rendjéről a következőket rendelem el:

I. Fejezet

ÁLTALÁNOS SZABÁLYOK

A rendelet hatálya

1. §[1] A rendelet hatálya kiterjed a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságára (a továbbiakban: országos parancsnokság), a büntetés-végrehajtási intézetekre, intézményekre (a továbbiakban az országos parancsnoksággal együtt: bv. intézet), illetőleg e szerveknél szolgálatot teljesítő hivatásos állomány tagjára, valamint a fogvatartottak kötelező foglalkoztatására létrehozott gazdálkodó szervezethez vezényeltekre (a továbbiakban: ht. állomány tagja).

Állományba tartozás és szolgálatteljesítés

(A Hszt. 42. §-ához)

2. § A ht. állomány köztisztviselői vagy közalkalmazotti létszámhelyen foglalkoztatott tagja a Hszt. alapján jogosult illetményre és egyéb járandóságokra.

Rendelkezési állomány

(A Hszt. 44. §-ához)

3. § (1) A ht. állománynak a Hszt. 44. §-a (1) bekezdésének b), f) és h) pontja alapján rendelkezési állományba helyezett tagja az eredeti beosztása szerinti illetményre jogosult.

(2) A ht. állomány Hszt. 44. §-a (1) bekezdésének e) pontja alapján rendelkezési állományba helyezett tagjának illetményét a felkészültsége alapján meghatározott beosztásnak megfelelő beosztási kategória első fizetési fokozata szerint kell megállapítani.

Vezénylés

(A Hszt. 49. §-ához)

4. § (1) Akit a szolgálat érdekében meghatározott feladat végrehajtására egy hónapot meghaladóan vagy büntetés-végrehajtási szakmai iskolarendszerű képzésre vezényeltek, a vezénylést megelőző alapilletményre, továbbá - ha arra a jogosultsága fennállt - illetménykiegészítésre és idegennyelv-tudási pótlékra jogosult.

(2) Akit vezényeltek, az a feltételek fennállása esetén a szolgálatteljesítés helyén megállapítható pótlékokra és illetménykiegészítésre is jogosult.

(3) Az e §-ban említett vezényeltek beosztási illetményének a vezénylés ideje alatti emelésére a vezénylő szerv állományilletékes parancsnoka jogosult.

Megbízás

(A Hszt. 50. §-ához)

5. §[2] (1) Ha a ht. állomány tagja a megbízást az eredeti beosztásának ellátása mellett végzi, az ezért járó díjazás mértékét a feladattal és a feladat ellátására beosztottak számával arányosan - a Hszt. 50. §-ának (4) bekezdésében megállapított keretek között - az állományilletékes parancsnok állapítja meg.

(2)[3] A betöltetlen beosztás ellátásával történő megbízás az adott besorolási osztályba tartozó olyan hivatásos állományú tag részére adható, aki megfelel a megbízás szerinti beosztás ellátásához szükséges képesítési követelményeknek. Szolgálati érdekből ettől kivételesen el lehet térni, ha a beosztáshoz szükséges szakképesítés megszerzése folyamatban van. Ebben az esetben a szakképesítéssel még nem rendelkező személyt csak annyi időre lehet megbízni a betöltetlen beosztás ellátásával, amennyi idő a szakképesítés megszerzéséhez szükséges, és csak akkor, ha nincs más megfelelő képesítéssel rendelkező személy, aki a beosztás betöltésére alkalmas, illetőleg e személy a beosztás betöltését nem vállalja.

(3)[4] Ha a megbízásra az eredeti szolgálati beosztásból történő felmentés mellett kerül sor, az érintettet a ténylegesen ellátott beosztásnak megfelelően be kell sorolni, és illetményét ennek alapján kell megállapítani.

(4)[5] Beosztásban lévő, de annak ellátásában tartósan akadályozott vagy határozott időre rendelkezési állományba helyezett személy helyettesítése csak a megbízott eredeti beosztásban történő meghagyása mellett rendelhető el.

Túlszolgálat

(A Hszt. 87-88. §-aihoz)

6. § Ha túlszolgálat díjazására kerül sor, az elrendelt túlszolgálatra eső időarányos távolléti díjat a 174 órás havi osztószámmal kiszámított egy órára eső alapilletménynek, illetménykiegészítésnek és rendszeres illetménypótlékoknak az alapulvételével kell megállapítani.

Személyi illetmény

(A Hszt. 99. §-ához)

7. §[6]

Munkaköri jegyzék, besorolás[7]

(A Hszt. 100-102. §-aihoz)

8. §[8]

9. §[9]

10. § A Hszt. 102. §-ának (1) bekezdése alapján a magasabb fizetési fokozatba való előresorolásokat annak a hónapnak az első napjától kell végrehajtani, amelyik hónapban a várakozási idő letelik.

(A Hszt. 118. és 123. §-ához)

11. § A Hszt. 118. §-ának b) pontja szerinti előresorolást, illetőleg a Hszt. 123. §-a (1) bekezdésének d) pontja szerinti visszavetést az erre vonatkozó parancsban elrendelt időponttól kell végrehajtani.

Illetménykiegészítés

(A Hszt. 103. §-ához)[10]

12. §[11] (1)[12]

(2)[13] A megyei és végrehajtó jellegű bv. intézetekben, az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben, a Bv. Központi Kórházában, a Bv. Szervezet Oktatási Központjában, a Bv. Továbbképzési és Konferencia Központjában, a Bv. Továbbképzési és Rehabilitációs Központjában szolgálatot teljesítő, valamint a fogva tartottak kötelező foglalkoztatására létrehozott gazdálkodó szervezethez vezényelt ht. állomány tagjának illetménykiegészítése:

a) felsőfokú végzettség esetén a beosztási illetmény 30%-a,

b) az a) pont alá nem tartozó esetén a beosztási illetmény 15%-a.

Illetménycsökkentés

(A Hszt. 107. §-ához)

13. § A visszatartott illetményt a Hszt. 107. §-ának (2) bekezdésére hivatkozva nem lehet kifizetni, ha az eljárás vagy a büntetés végrehajtásának megszüntetésére közkegyelem miatt került sor.

Külön juttatás

(A Hszt. 109. §-ához)

14. §[14] Ha a ht. állomány tagjának a különjuttatás kifizetésekor a Hszt. 107. §-ának(1) bekezdése alapján csökkentett illetmény jár, a különjuttatás összegét a teljes illetménye alapján kell kiszámítani.

Jubileumi jutalom

(A Hszt. 110. §-ához)

15. § (1) Ha a ht. állomány tagjának a Hszt. 329. §-a (1) bekezdésének c) pontja szerint szolgálati idejét vagy annak egy részét kedvezményesen számították - a jubileumi jutalmat azon a napon kell kifizetni, amelyik napon a jubileumi jutalomra való jogosultsághoz szükséges szolgálati időt a kedvezményes számítással eléri.

(2) A jubileumi jutalmat a Hszt. 107. §-a alapján csökkentett illetményben részesülőnek a csökkentés figyelmen kívül hagyásával kell megállapítani.

(3) Ha a ht. állomány tagja a Hszt. 110. §-ának (3) bekezdésében foglaltak alapján, a felmentési idő figyelembevételével válik a jubileumi jutalomra jogosulttá, akkor a jubileumi jutalmat a nyugállományba helyezést közvetlenül megelőző munkanapon kell kifizetni.

(4) Ha a ht. állomány volt tagja a ki nem fizetett jubileumi jutalmat az elévülési időn belül igényli, a jutalom összegét a szolgálati viszony megszűnését megelőző utolsó havi megállapítható távolléti díj alapján kell kifizetni.

Távolléti díj

(A Hszt. 112. §-ához)

16. § A Hszt. 97. §-ának (5) és (6) bekezdése alapján betegség esetén a távolléti díj csökkentését, illetőleg megvonását az állományilletékes parancsnok - az illetékes egészségügyi szerv véleményének, illetve javaslatának kikérésével - parancsban rendeli el.

II. Fejezet

ILLETMÉNYPÓTLÉKOK

(A Hszt. 306. §-ához)

Idegennyelv-tudási pótlék

(A Hszt. 104. §-ához)[15]

17. §[16] (1)[17]

(2)[18] E rendelet 3. számú melléklete tartalmazza azon idegen nyelvek körét, amelyekből szerzett középfokú vagy felsőfokú C típusú nyelvvizsga esetén a Hszt. 104. §-ának (5) bekezdése szerinti mértékű nyelvpótlék folyósítható.

E rendelet 3. számú melléklete tartalmazza azon idegen nyelvek körét, amelyekből szerzett középfokú vagy felsőfokú C típusú nyelvvizsga esetén a Hszt. 245/I. §-ának (1) bekezdése szerinti mértékű nyelvpótlék folyósítható.

Gépjárművezetői pótlék

18. §[19] A Hszt. végrehajtására kiadott 140/1996. (VIII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Vhr.) 42. §-a (3) bekezdésének a) pontja szerint gépjárművezetői pótlékra az jogosult, aki ügyintézői gépjármű vezetésére engedéllyel rendelkezik, továbbá nem szervezetszerű beosztásából adódóan szolgálati gépjárművet szolgálati úton - legalább havi 100 km-en rendszeresen vezet - és ezáltal külön gépjárművezető foglalkoztatása nem szükséges.

Különleges gépjárművezetői szolgálat pótléka

19. §[20] A Hszt. 306. §-a alapján különleges gépjárművezetői szolgálat ellátásáért járó pótlékra az jogosult, aki a körszállítás során speciális, legalább 25 fő szállítására alkalmas, megkülönböztető jelzéssel ellátott, fogvatartottakat szállító járművet vagy páncélozott szállító járművet vezet.

Lovasjárőri pótlék

20. § Lovasjárőri pótlék csak arra az időszakra jár, amikor a ht. állomány tagja ténylegesen lovasjárőri szolgálatot teljesít.

Kutyavezetői pótlék

21. § (1) A Vhr. 52. §-a alapján meghatározott kutyavezetői pótlékra jogosult az is, akit kutyavezetői feladatok ellátására vezényeltek, illetőleg, akit ilyen feladat ellátásával bíztak meg.

(2) A kutyavezetői pótlék összege az illetményalap 20%-a, ha a ht. állomány tagja a szolgálati kutyával szolgálati tevékenységet lát el, illetve, ha a kutyát szolgálatra felkészíti. Az illetményalap 15%-ára jogosult a ht. állomány tagja, ha a szolgálati kutyát gondozza (eteti, ápolja).

Őrzési pótlék[21]

(A Hszt. 306. §-ához)

21/A. § A bv. szervezetnél a fogvatartottakkal közvetlenül és folyamatosan foglalkozó felügyelőket, főfelügyelőket, ápolókat, szakápolókat és segédelőadókat őrzési pótlék illeti meg. Az őrzési pótlékra jogosító szolgálati beosztásokat e rendelet 4. számú melléklete tartalmazza.

22. §[22]

Ügyeleti (pótlék) díj

23. § (1) Ügyeleti szolgálatot teljesít a ht. állomány tagja, ha részére a hivatali munkaidőnek vagy saját munkaidejének végétől a következő munkanap kezdetéig szolgálati helyén ügyeleti szolgálatot rendeltek el.

(2) Az ügyeleti díj összege az illetményalap 7,4%-a.

Készenléti pótlék

24. §[23] A ht. állomány tagja a készenlétben töltött időre készenléti pótlékra, a készenlét alatt szolgálatteljesítésre berendelt ht. állomány tagja a berendelés idejére készenléti pótlék helyett túlszolgálatért járó díjazásra jogosult.

III. Fejezet

ELJÁRÁSI SZABÁLYOK

Az illetmények megállapításának és folyósításának időpontja

25. § (1) Az illetményre a ht. állomány tagja a szolgálat megkezdésének napjától jogosult.

(2) A katonai, rendvédelmi felsőoktatási intézményekben végzett hallgatókat a tisztté avatás napjától megilleti az első beosztásuk szerinti illetmény.

26. § A ht. állomány tagja illetményének emelését, illetőleg csökkentését a következők szerint kell végrehajtani:

a) rendfokozatban való előléptetés, illetőleg visszavetés esetén a rendfokozati illetményt az előlépés, illetőleg a visszavetés parancsban meghatározott napjától kell növelni, illetőleg csökkenteni,

b) más beosztásba helyezés esetén az új beosztásnak megfelelő beosztási illetményt a kinevezés parancsban meghatározott napjától kell megállapítani, illetve folyósítani; ennek megfelelően kell eljárni az illetménykiegészítés megállapításakor is.

27. § (1) A havonta folyamatosan járó pótlékokat a jogosultság megszerzésének, illetőleg megszűnésének parancsban meghatározott napjától kell folyósítani, illetőleg megszüntetni.

(2) Ha a pótlékra való jogosultság időközben megváltozott, a pótlék összegét a jogosultság változásának parancsban meghatározott időpontjától kell módosítani.

Eljárás a jogosult halála esetén

28. § (1) A ht. állomány tagjának halála esetén az addig esedékessé vált illetményét és illetményjellegű juttatásait az örökösnek kell kifizetni.

(2) A járandóságot a kifizetésig a bv. intézetnél letétként kell kezelni.

A terhes nő illetménye

29. § Az egészségre fokozottan veszélyes beosztásból vagy egyéb okból más beosztásba vezényelt terhes nő illetménye nem lehet kevesebb az előző beosztásban kapott alapilletményének és rendszeres pótlékainak együttes összegénél.

Illetményelőleg

30. § (1)[24] A ht. állomány tagja részére illetményelőleg kifizetését - indokolt kérelem alapján - az állományilletékes parancsnok engedélyezi.

(2)[25] Az illetményelőleg felső határa a kérelmező havi rendszeres illetménye - személyi jövedelemadó-előleggel, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékkal csökkentett - összegének legfeljebb kétszerese, de nem haladhatja meg a folyósítás napján érvényes minimálbér havi összegének ötszörösét.

(3)[26] Az illetményelőleg havi részletekben legfeljebb hat havi visszafizetési kötelezettség mellett engedélyezhető úgy, hogy azt a tárgyév december 15-éig vissza kell fizetni. A visszafizetés havi összegének meghatározásakor a mindenkori elszámolási szabályok alapján kell eljárni.

(4) Ha a ht. állomány tagjának szolgálati viszonya a törlesztés ideje alatt szűnt meg, a vissza nem fizetett illetményelőleg visszafizetése egy összegben azonnal esedékes.

IV. Fejezet

ÁTMENETI ÉS ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

Átmeneti rendelkezések

(A Hszt. 338. §-ához)

31. § (1) A ht. állomány tagjának a Hszt. hatálybalépésével egyidejű besorolásakor beosztási kategóriáját az állományszervezési táblázat alapján, a fizetési fokozatát pedig az áttéréskori, illetőleg az azzal azonos szintű vagy annál magasabb beosztásban eltöltött szolgálati idő alapján kell megállapítani, kivéve, ha a korábbi magasabb beosztásból az áthelyezés fegyelmi fenyítés miatt történt; ez utóbbi esetben csak az áthelyezés utáni idő vehető figyelembe.

(2) Ha a korábbi beosztás időközben megszűnt, e kérdésben az országos parancsnokság központi személyügyi szervének álláspontja az irányadó.

32. § (1) A Hszt. által rendszeresített illetménykiegészítéseket és illetménypótlékokat a Vhr. 66. §-ának (1) bekezdésében foglaltak szerint kell folyósítani.

(2) Az új pótlékrendszerre történő áttéréskor a csökkenő, illetőleg a megszűnő pótlékokat - az egészségügyi munkahelyi pótlék kivételével - a beosztási illetménybe kell beépíteni.

(3) Az egészségügyi munkahelyi pótlékot az egészségi veszélyességi pótlék váltja fel, ezért azt az egészségi veszélyességi pótlékba, illetőleg a még fennmaradó összeget a beosztási illetménybe kell beépíteni.

Hatálybalépés

33. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

(2)[27]

1. számú melléklet a 15/1997. (IV. 22.) IM rendelethez[28]

2. számú melléklet a 15/1997. (IV. 22.) IM rendelethez[29]

3. számú melléklet a 15/1997. (IV. 22.) IM rendelethez[30]

Kimutatás azon idegen nyelvek köréről, amelyekből szerzett államilag elismert középfokú vagy felsőfokú C típusú nyelvvizsga esetén a Hszt. 104. §-ának (5) bekezdése szerinti mértékű nyelvpótlék folyósítható[31]

albán

arab

bolgár

horvát

kínai

lengyel

olasz

orosz

roma (lovari, beás)

román

spanyol

szerb

szlovák

szlovén

ukrán

4. számú melléklet a 15/1997. (IV. 22.) IM rendelethez[32]

A Hszt. 306. §-ában és a Vhr. 38/B. §-ában meghatározott feltételek fennállása esetén őrzési pótlékra jogosultság szempontjából figyelembe vehető szolgálati beosztások:

ápoló

biztonsági főfelügyelő élelmezésvezető

felügyelő (biztonsági, körlet, foglalkoztatási) főápoló

gépjárművezető (fogvatartottakat szállító)

kiemelt művezető

konyhavezető

körlet-főfelügyelő

körletellátó segédelőadó

kutyatelep-vezető

kutyavezető

mosodavezető

műhelyvezető

művezető

raktáros

raktárvezető

segédelőadó (biztonsági, nyilvántartási, foglalkoztatási, letétkezelő)

szakápoló

szakasszisztens

szociális segédelőadó

telepvezető

vezető szakasszisztens

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelet 1. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[2] Szerkezetét módosította a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelet 2. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[3] Megállapította a 8/2004. (III. 30.) IM rendelet 1. § - a. Hatályos 2004.04.01.

[4] Beiktatta a 8/2004. (III. 30.) IM rendelet 1. § - a. Hatályos 2004.04.01.

[5] Számozását módosította a 8/2004. (III. 30.) IM rendelet 1. § - a. Hatályos 2004.04.01.

[6] Hatályon kívül helyezte a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelet 12. §-a. Hatálytalan 2003.01.01.

[7] Módosította a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelet 3. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[8] Hatályon kívül helyezte a 19/2008. (IX. 18.) IRM rendelet 7. § (6) bekezdése. Hatálytalan 2008.09.21.

[9] Hatályon kívül helyezte a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelet 12. §-a. Hatálytalan 2003.01.01.

[10] Módosította a 8/2004. (III. 30.) IM rendelet 6. § - a. Hatályos 2004.04.01.

[11] Megállapította a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelet 4. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[12] Hatályon kívül helyezte a 8/2004. (III. 30.) IM rendelet 6. § - a. Hatálytalan 2004.04.01.

[13] Megállapította a 6/2006. (II. 7.) IM rendelet 1. § - a. Hatályos 2006.02.15.

[14] Megállapította a 18/2005. (IX. 15.) IM rendelet 1. § - a. Hatályos 2005.09.30.

[15] Módosította a 8/2004. (III. 30.) IM rendelet 2. § - a. Hatályos 2004.04.01.

[16] Megállapította a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelet 5. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[17] Hatályon kívül helyezte a 19/2008. (IX. 18.) IRM rendelet 7. § (6) bekezdése. Hatálytalan 2008.09.21.

[18] Módosította a 8/2004. (III. 30.) IM rendelet 3. § - a. Hatályos 2004.04.01.

[19] Megállapította a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelet 6. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[20] Megállapította a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelet 7. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[21] Beiktatta a 6/2006. (II. 7.) IM rendelet 2. § - a. Hatályos 2006.02.15.

[22] A §-t és az azt megelőző alcímet hatályon kívül helyezte a 77/2009. (XII. 28.) IRM rendelet 11. § (7) bekezdése c) pontja. Hatálytalan 2010.01.01.

[23] Megállapította a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelet 9. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[24] Megállapította a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelet 10. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[25] Megállapította a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelet 10. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[26] Megállapította a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelet 10. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[27] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 18. § 149. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

[28] Hatályon kívül helyezte a 19/2008. (IX. 18.) IRM rendelet 7. § (6) bekezdése. Hatálytalan 2008.09.21.

[29] Hatályon kívül helyezte a 19/2008. (IX. 18.) IRM rendelet 7. § (6) bekezdése. Hatálytalan 2008.09.21.

[30] Beiktatta a 31/2002. (XII. 20.) IM rendelet 11. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[31] Módosította a 8/2004. (III. 30.) IM rendelet 5. § - a. Hatályos 2004.04.01.

[32] Megállapította a 26/2009. (VI. 22.) IRM rendelet 1. §-a. Hatályos 2009.07.01.

Tartalomjegyzék