Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

53/2002. (VI. 25.) FVM rendelet

a szőlő és gyümölcsös ültetvényeket 2001. év telén és 2002. év tavaszán ért fagykárok enyhítésének módjáról

A Magyar Köztársaság 2001. és 2002. évi költségvetéséről szóló 2000. évi CXXXIII. törvény 109. § (5) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, figyelemmel a 2001. évi téli és a 2002. évi tavaszi fagykárokkal összefüggő kárenyhítés mértékéről és forrásairól szóló 1049/2002. (V. 10.) Korm. határozat 2. pontjára - a pénzügyminiszterrel egyetértésben - a következőket rendelem el:

1. §

(1) E rendelet hatálya azokra a mezőgazdasági termelőkre terjed ki, akiknek a használatában lévő termő szőlő, illetve termő gyümölcsös (alma, körte, cseresznye, meggy, kajszi, szilva, őszibarack, dió, mogyoró, mandula, ribiszke, málna, szamóca, köszméte) ültetvényében 2001. év telén, valamint 2002. év tavaszán a fagy 50 százalékos, illetve nagyobb mértékű terméskiesést okozott.

(2) Kiegészítő jellegű kárenyhítő földalapú támogatást a mezőgazdasági termelők agrártámogatás igénybevételével összefüggő adatszolgáltatásáról és nyilvántartásba vételéről szóló, többször módosított 236/1998. (XII. 30.) Korm. rendelet szerint regisztrált termelők kaphatnak. Jogosultak a támogatásra továbbá a hegyközségekről szóló 1994. évi CII. törvény szerint nyilvántartásba vett szőlőtermelők is.

(3) A kárenyhítés célja, hogy a termelők számára az ültetvények ápolásához forrást biztosítson.

(4) E rendelet alkalmazásában ültetvénynek minősül az az összefüggő 500 m2 vagy annál nagyobb területű bel-, illetve külterületi ingatlanon lévő szőlő, valamint gyümölcsös, melyet azonos sor- és tőtávolsággal telepítettek és művelés alatt áll (metszésben, rendszeres talajművelésben, gyomirtásban és növényvédelemben részesül).

2. §

(1) A kárenyhítési támogatás két részletben kerül kifizetésre, a tényleges kár legfeljebb 50 százalékának mértékéig.

(2) A 3. § (1) bekezdés szerinti igénybejelentést követően a jogosultak 30 000 Ft/ha összegű ültetvényművelésre fordítandó előleget kapnak.

(3) A tényleges kár alapján azok a termelők kaphatnak támogatást, akik ültetvényművelési kötelezettségeiknek eleget tettek és a vonatkozó növényvédelmi jogszabályok előírásait teljesítették (permetezési napló, növényvédőszer-nyilvántartás, növényvédő szerek beszerzését igazoló számlák stb.). A kárenyhítés további összege az ültetvény szeptemberi ellenőrzését követően kerül kifizetésre. A támogatás kárarányos kifizetésének mértékét a rendelkezésre álló források ismeretében a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (a továbbiakban: minisztérium) határozza meg.

3. §

(1) A jogosultaknak a támogatás iránti kérelmüket az 1. számú melléklet szerinti igénylőlappal a rendelet hatálybalépését követő 25 napon belül kell benyújtani a lakóhely, illetve telephely szerinti megyei földművelésügyi hivatalhoz. A határidő be nem tartása jogvesztő, utólagos kérelmeknek és hiánypótlásnak helye nincs. A borítékra rá kell írni: "Földalapú támogatás termőültetvények 2001-2002. évi fagykárosodásához." A kérelmező jogosultságát a falugazdász, illetve a hegybíró igazolja, és tesz javaslatot a támogatási előleg kifizetésére.

(2) Amennyiben az igénylő, illetve az igénylés nem felel meg az 1. §-ban előírt feltételeknek, a kérelmet a megyei földművelésügyi hivatal elutasítja.

(3) A jogszerű, igazolt (falugazdász, illetve hegybíró által záradékolt) igénylőlap felülvizsgálata után a megyei földművelésügyi hivatal az igényelhető előleg összegéről a beérkezéstől számított 30 napon belül az agrártámogatások igénybevételének általános feltételeiről szóló 215/2001. (XI. 17.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 1. számú melléklete szerinti igazolást állít ki. Az igazolás alapján a támogatási előleg 30 napon belül igényelhető az illetékes adóhatóságtól.

(4) A megyei földművelésügyi hivatalnak a beérkezett és elfogadott kérelmekről nyilvántartást kell vezetnie. A nyilvántartásban szerepeltetni kell a támogatási előleg összegét, valamint a becsült károsodás mértékét ("g" oszlop) az igénylőlap szerinti fajbontásban.

4. §

(1) A támogatási előlegben részesült ültetvények kezelésének felülvizsgálatát a falugazdász az illetékes megyei növény-egészségügyi és talajvédelmi szolgálat közreműködésével, valamint - szőlő vonatkozásában - a hegybíró bevonásával látja el.

(2) A legkésőbb szeptember 30-áig megtartandó helyszíni felülvizsgálat eredménye alapján a 2. számú melléklet szerinti igazolást a falugazdász, illetve hegybíró állítja ki, és folyamatosan, legkésőbb október 5-éig küldi meg a földművelésügyi hivatalnak.

(3) A (2) bekezdés szerinti igazolás alapján a megyei (fővárosi) földművelésügyi hivatal október 20-áig kiállítja a felmérés alapján megállapított tényleges kár összegének megfelelő R. 1. számú melléklete szerinti igazolást, csökkentve a 2. § (2) bekezdésében meghatározott összeggel.

(4) A támogatás jogosultságáról szóló igazolás alapján a támogatás november 15-éig igényelhető az illetékes adóhatóságtól.

5. §

(1) A minisztérium a megyei földművelésügyi hivatalok közreműködésével a 2. számú melléklet szerinti igazolástól függetlenül szúrópróbaszerűen folyamatosan ellenőrzi a 2. § (3) bekezdés szerinti művelési kötelezettséget.

(2) Amennyiben az ültetvény kezelése nem felel meg a minimális szakmai követelményeknek, a támogatás jogosulatlannak minősül, amelyről a megyei földművelésügyi hivatal írásban értesíti az illetékes adóhatóságot.

6. §

A támogatást a 10032000-01905609 számú, APEH Agrártermelési támogatási folyósítási számláról kell teljesíteni. A jogosulatlanul igénybe vett támogatást ugyanezen számlára kell visszafizetni.[1]

7. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

Dr. Németh Imre s. k.,

földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter

1. számú melléklet az 53/2002. (VI. 25.) FVM rendelethez

Ügyiratszám: ...........................
Földalapú szőlő és gyümölcsös fagykárenyhítési igénylőlap
Az igénylő neve: ............................................................................................................................
Lakcíme (telephelye): ....................................................................................................................
Nyilvántartási száma: ................................................................... Adószáma:................................
Hegyközségi nyilvántartási szám: ....................................................................................................
Használatában lévő szőlő és gyümölcs ültetvények területe és fagykára:
Település,
hrsz
Gyümölcsfaj,
szőlő
Terület,
m2
Előző 3 év
átlagtermése,
tonna/ha***
Várható
termés 2002,
tonna/ha
TerméskiesésTámogatás
második részlete*
Ft
tonna/ha%**
abcdefgh
Összesen
Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a közölt adatok a valóságnak megfelelnek, és kötelezem magamat arra, hogy ha a tényleges kár a közölt adatoknál több mint 10% -kal kisebb, ezt a tényt a szüret megkezdése után legfeljebb 5 napon belül írásban bejelentem a megyei földművelésügyi hivatalba.
Dátum: ................................................
........................................................................
igénylő aláírása
........................................................................
falugazdász/hegybíró aláírása
Az igényelhető támogatási előleg: ............................................................................................(Ft).
Dátum: ................................................
.........................................................
a megyei FM hivatal aláírása
* Az igényelhető támogatás második részlete: ......................................................................... (Ft).
Dátum: ..........................................
P. H.
.........................................................
a megyei FM hivatal aláírása
A *-gal jelölt adatokat az illetékes megyei FM hivatal tölti ki.
** „g" oszlop kitöltése: g = f × 100/d
* * * Ha három éven belül lett termőre fordítva, a fagykár nélkül várható termés.

2. számú melléklet az 53/2002 (VI. 25.) FVM rendelethez

Az igénylőlap ügyiratszáma: .........................
Igazolás
Helyszíni szemle alapján igazolom, hogy a fenti számú rendelet szerint földalapú szőlő és gyümölcsös fagykárenyhítési támogatásra jogosult………………………………………………………………………..... ..............................................................................................…................................................………........ …...................................................................................................................................... (neve, címe, telephelye) ...................................................................……. a használatában lévő alábbi fagykárt szenvedett ültetvényeket:
Település,
hrsz.
Gyümölcsfaj,
illetve szőlő
Fagykárt szenvedett
terület,
m2
Az ültetvény kezeltsége
megfelelőnem megfelelő
Összesen
A kezeltség megállapításának feltételei: metszés, szakszerű növényvédelem, talajművelés és gyomirtás.
Nem megfelelő kezeltség esetén a kultúrállapot hiányosságainak leírása: ……………………………………….
……………………………………………………………………………………………………………………
………………………………………………...…………………...........................................……………….
……………………………………………………………………………………………………………………
Kelt: 2002. szeptember ...........................................
P. H.P. H.
…………………………………………………………
illetékes falugazdász/hegybíró
aláírása
……………………………………………………..
megyei növényegészségügyi és talajvédelmi szolgálat
aláírása

Lábjegyzetek:

[1] Helyesbítette a Magyar Közlöny 2002/103. száma. Megjelent 2002.08.01.

Tartalomjegyzék