265/2003. (XII. 24.) Korm. rendelet
a személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmény és a falugondnoki szolgálat működésének engedélyezéséről, továbbá a szociális vállalkozás engedélyezéséről szóló 188/1999. (XII. 16.) Korm. rendelet módosításáról
A Kormány a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 132. §-a (1) bekezdésének f) pontjában foglalt felhatalmazás alapján a következőket rendeli el:
1. §
A személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmény és a falugondnoki szolgálat működésének engedélyezéséről, továbbá a szociális vállalkozás engedélyezéséről szóló 188/1999. (XII. 16.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 15/A. §-a (1) bekezdésének felvezető mondata és a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"Az Szt. 92/C. §-ának (2) bekezdésében meghatározott nem állami és egyházi fenntartó köteles
a) az intézmény elvi működésének engedélyezésekor a 4. § (3) bekezdésének ad) alpontjában meghatározott férőhelyszám után a tárgyév egészére kiszámított normatív állami hozzájárulás - ide nem értve a szociális továbbképzés és szakvizsga jogcímen igénybe vehető normatív állami hozzájárulást (a továbbiakban: képzési normatív hozzájárulás) -, továbbá egyházi intézmény esetében a kiegészítő támogatás tíz százalékának megfelelő pénzösszeget egy általa e célra elkülönített bankszámlán elhelyezni,"
2. §
Az R. 21-22/A. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek, egyidejűleg az R. a következő 22/B-22/E. §-sal egészül ki:
"21. § (1) A központi költségvetési törvényben meghatározott normatív állami hozzájárulásra a nem állami és egyházi fenntartó a tárgyévben akkor jogosult, ha az általa fenntartott intézmény a tárgyévben - továbbá képzési normatív hozzájárulás esetén a tárgyévet megelőző év szeptember 1-jén - jogerős működési engedéllyel rendelkezik.
(2) A fenntartó a normatív állami hozzájárulást az intézmény székhelye szerint illetékes Igazgatóságnál, fővárosi székhelyű intézmény a Pest megyei Igazgatóságnál - a tárgyévi várható átlaglétszám, de legfeljebb a működési engedélyben szereplő férőhelyszám, időszakos férőhelyszám erejéig, nappali melegedő esetében a férőhelyszám háromszorosa erejéig - a működési engedély jogerőre emelkedését követő 30 napon belül, illetve már működő intézmény esetén a tárgyévet megelőző év december 1-jéig igényelheti.
(3) A normatív állami hozzájárulást - a képzési normatív hozzájárulás kivételével - a 3. számú melléklet szerinti igénylőlapon kell igényelni. Ha a szociális intézmény működését a tárgyévet megelőző év január 1-je előtt engedélyezték, a (2) bekezdésben foglalt támogatási igényhez csatolni kell a működést engedélyező szervnek a 4. számú mellékletben foglalt, a tárgyévet megelőző évben tartott ellenőrzés alapján kiadott igazolását arról, hogy a szociális intézmény működése
a) megfelel a jogszabályi követelményeknek,
b) csak részben felel meg a jogszabályi követelményeknek, de ideiglenes működési engedéllyel rendelkezik.
(4) A képzési normatív hozzájárulást a 8. számú melléklet szerinti igénylőlapon kell igényelni.
(5) A (2) bekezdés szerinti határidőben benyújtott igények esetén a tárgyévi normatív állami hozzájárulást a működési engedély jogerőre emelkedésének időpontjától, illetve - ha ettől eltér - az intézmény működésének kezdő időpontjától, már működő intézmény esetén tárgyév január 1-jétől kell megállapítani. Az igénylési határidő, illetve az Igazgatóság felhívása alapján a hiánypótlásra, helyesbítésre adott ötnapos határidő elmulasztása esetén a normatív állami hozzájárulás - a képzési normatív hozzájárulás kivételével - csak a kérelem benyújtását követő hónaptól állapítható meg és folyósítható.
(6) A támogatási igény esetleges változását pótigény benyújtásával kell érvényesíteni, és módosítani kell a (7) bekezdés szerinti szerződést. Ha az intézmény működési engedélyét visszavonják, a fenntartót a normatív állami hozzájárulás a működési engedély visszavonásáig időarányosan illeti meg.
(7) A normatív állami hozzájárulás folyósítására az Igazgatóság és az intézmény fenntartója a tárgyév március 31. napjáig - jogerős működési engedéllyel rendelkező új intézmény esetén a támogatási igény benyújtását követő 30 napon belül - szerződést köt, amely tartalmazza különösen
a) a szociális intézmény nevét, székhelyét,
b) a normatív állami hozzájárulás jogcímét,
c) a jogosultság alapját,
d) a normatív állami hozzájárulás összegét, a folyósítás ütemét,
e) a normatív állami hozzájárulás elszámolásának határidejét, módját,
f) a normatív állami hozzájárulás felhasználásáról való elszámolás rendjét,
g) a fel nem használt normatív állami hozzájárulás elszámolásának és visszafizetésének rendjét, továbbá a jogtalanul felvett, illetve nem az alapfeladat ellátására fordított normatív állami hozzájárulás visszafizetésének szabályait és az ezzel kapcsolatos jogkövetkezményeket.
(8) A szerződés, illetve szerződésmódosítás egy példányát az Igazgatóság megküldi a működést engedélyező szervnek.
(9) Az Igazgatóság az 5. számú melléklet szerint összesített igényeket - a tárgyév első negyedévének kivételével - negyedévenként, a negyedévet megelőző hónap 12. napjáig havi bontásban, jogcímenként, fenntartó típusonként, egyházi fenntartók esetében egyházanként és összesítve, száz forintra kerekítve továbbítja az ESZCSM-nek. Az első negyedév igényeit a tárgyév január 5-éig kell továbbítani.
22. § (1) A normatív állami hozzájárulást - a 21. § (7) bekezdése szerinti szerződés alapján - az Igazgatóság folyósítja.
(2) Az Igazgatóság a tartós bentlakást nyújtó intézmények fenntartói részére megállapított normatív állami hozzájárulást havi ütemezésben, a tárgyhó 10. napjáig folyósítja.
(3) Az Igazgatóság az intézmény fenntartójának a normatív állami hozzájárulást
a) egy összegben - a szerződés megkötését követő 30 napon belül - folyósítja, amennyiben a fenntartó éves támogatása nem haladja meg a 4 millió forintot;
b) félévente - március 15-éig és szeptember 15-éig - időarányosan folyósítja, amennyiben a fenntartó éves támogatása meghaladja a 4 millió forintot, de nem haladja meg a 15 millió forintot;
c) havonta időarányosan, a tárgyhó 10. napjáig folyósítja, amennyiben a fenntartó éves támogatása meghaladja a 15 millió forintot.
(4) A tárgyévet megelőző év decemberében normatív állami hozzájárulásban részesülő intézmény fenntartója a 21. § (7) bekezdése szerinti szerződés alapján történő folyósításig - de legfeljebb márciusig - az igénybejelentés szerinti létszám és a normatív állami hozzájárulásnak a tárgyévet megelőző évi költségvetési törvényben meghatározott összege alapján kiszámított normatíva-előlegre jogosult.
(5) A nem állami és az egyházi
a) fenntartó a normatív állami hozzájárulás felhasználását, nem önállóan gazdálkodó intézmény esetén a fenntartó és az intézmény gazdálkodását,
b) szociális intézmény a normatív állami hozzájárulás és a térítési díj felhasználását
a számviteli rendjében feladatonkénti bontásban elkülönítetten köteles kezelni.
22/A. § (1) A fenntartó az intézmény beszámolója és dokumentációja alapján - a 7. számú melléklet szerinti adatlap segítségével -
a) tárgyév július 31-éig az első félévben,
b) a tárgyévet követő év január 31-éig a tárgyévben,
c) megszűnő intézmény esetén a megszűnést követő
15 napon belül a tárgyévben
igénybe vett normatív állami hozzájárulással - ideértve a normatíva-előleget is - a tényleges feladatmutatók alapján elszámol az Igazgatóságnak.
(2) A fenntartó a tárgyévben igénybe vett képzési normatív hozzájárulással - a 9. számú melléklet szerinti adatlap segítségével -
a) a tárgyévet követő év január 31-éig,
b) megszűnő intézmény esetén a megszűnést követő 15 napon belül
számol el.
(3) Az Igazgatóság a fenntartótól érkezett évközi és év végi elszámolásokat összesíti, és az elszámolást követő hónap huszadik napjáig megküldi az ESZCSM-nek.
(4) Az ESZCSM, valamint az Igazgatóság a normatív állami hozzájárulás évközi elszámolásakor az elszámolási időszakban a jogosultságot érintő változás következtében az intézménynél keletkezett többlettámogatást a következő elszámolási időszak terhére, míg a többletigényt annak javára számolja el.
(5) Az Igazgatóság az elszámolási időszakban igénybe vett, de fel nem használt vagy visszafizetett normatív állami hozzájárulás, valamint a kamatok terhére kielégíti az igényjogosultságban bekövetkezett változásra tekintettel felmerülő többletigényeket. A fennmaradó összeg az ESZCSM fejezeti kezelésű előirányzat-felhasználási keretszámláját illeti meg. A pótigényt az Igazgatóság az 5. számú melléklet szerint nyújtja be.
(6) A15. § (7) bekezdése szerinti határozattal visszatartott normatív állami hozzájárulás a tárgyév lezárását követően is a Kincstár által vezetett pénzforgalmi lebonyolítási számlán marad.
22/B. § (1) A normatív állami hozzájárulás igénylésének jogszerűségét, elszámolásának szabályszerűségét az Igazgatóság a megküldött és a rendelkezésre álló iratok alapján, valamint legalább évi egy alkalommal az intézmény, illetve a fenntartó székhelyén ellenőrzi. Az ellenőrzés az év végi elszámolással egyidejűleg, de legkésőbb a tárgyévet követő év május 31-éig, illetve megszűnő intézmény esetén az elszámoláshoz kapcsolódóan, a megszűnéstől számított harminc napon belül történik meg.
(2) Az ellenőrzés kiterjed a normatív állami hozzájárulás alapját képező mutatószámok megállapítása szabályszerűségének, az ellenőrzési időszakra vonatkozó központi költségvetési törvényben megfogalmazott igénybevételi feltételek teljesülésének, továbbá a felhasználás jogszerűségének vizsgálatára.
(3) Az Igazgatóság az ellenőrzésről jegyzőkönyvet készít. A jegyzőkönyvet és a visszafizetésre kötelező határozatot az Igazgatóság soron kívül megküldi a működést engedélyező szervnek.
(4) Az Igazgatóság a fenntartót megillető többlettámogatást az ellenőrzés lezárását követő 30 napon belül utalja át a fenntartónak.
22/C. § (1) A fenntartó igénybevételi kamatot fizet a jogtalanul igénybe vett teljes előirányzat után, ha az igényelt normatív állami hozzájárulások összege legalább öt százalékkal meghaladja az őt ténylegesen megillető összeget.
(2) Az igénybevételi kamat mértéke, ha a fenntartó az igényelt normatív állami hozzájárulásról a tényleges feladatmutatóknak megfelelően
a) a féléves elszámolással egyidejűleg, képzési normatív hozzájárulás esetén július 31-éig lemond, a jegybanki alapkamat ötven százaléka,
b) október 15-éig lemond, a jegybanki alapkamat, feltéve, hogy a fenntartó a jogtalanul igénybe vett támogatást - az a) pont szerinti esetben a 22/A. § (4) bekezdésének figyelembevételével - határidőben visszafizeti.
(3) Az igénybevételi kamat mértéke a jegybanki alapkamat kétszerese, ha a visszafizetési kötelezettség az éves elszámolása során keletkezik, illetve a jogosulatlan igénybevételt az Igazgatóság a 22/B. § (1) bekezdése szerinti ellenőrzés során állapítja meg.
(4) Ha a jogtalan igénybevétel összege nem haladja meg az ötszázezer forintot, a fenntartó az (1)-(3) bekezdésben meghatározott kamatmérték ötven százalékát fizeti. Ha a fenntartó az igényelt állami támogatásról a tényleges feladatmutatóknak megfelelően április 30-áig lemond, és a jogtalanul igénybe vett támogatást visszafizeti, igénybevételi kamatfizetési kötelezettség nem terheli.
(5) Amennyiben a fenntartó a normatív állami hozzájárulás teljes összegét vagy annak egy részét nem alapfeladatának ellátására - képzési normatív hozzájárulás esetén nem a költségvetési törvényben meghatározott célra - fordította, köteles az elszámolás napjáig ennek az összegnek a jegybanki alapkamat kétszeresével növelt összegét visszafizetni.
(6) Ha a fenntartó az éves elszámolás napjáig, illetve az Igazgatóságnak a 22/B. § (3) bekezdése szerinti határozatában meghatározott ideig visszafizetési kötelezettségének nem tesz eleget, a jogosulatlanul igénybe vett összeg után a jegybanki alapkamat kétszeres összegének megfelelő késedelmi kamatot köteles fizetni.
(7) Ha a fenntartó az elszámolás napjáig visszafizetési és kamatfizetési kötelezettségének nem tesz eleget, azok összegét az Igazgatóság az esedékes hozzájárulásból levonja. Az Igazgatóság - indokolt esetben a fenntartó kérelmére - a tartozást több, legfeljebb hat részletben is levonhatja, de a féléves elszámolás alapján keletkezett visszafizetési kötelezettséget az igénybevétel évében teljesíteni kell.
(8) Jegybanki alapkamaton az (1)-(6) bekezdések alkalmazása során, ha a fenntartó a visszafizetési kötelezettségének
a) az igénybevétel évében tesz eleget, a megelőző év átlagos jegybanki alapkamatát,
b) az igénybevétel évét követően tesz eleget, az igénybevétel éve átlagos jegybanki alapkamatát
kell érteni.
22/D. § A nem állami és egyházi fenntartású, alapellátást nyújtó szociális intézmények és szolgáltatók működésének normatív állami támogatására a 22/A-22/C. §-aiban foglalt szabályokat kell alkalmazni azzal, hogy
a) az Igazgatóság a normatív hozzájárulást a 22. § (3) bekezdés szerint folyósítja,
b) a támogató szolgálat normatív állami hozzájárulására tett igénybejelentés az 1. számú melléklet szerinti adatlap segítségével történik,
c) a működést engedélyező szerv a támogató szolgálat működéséről szóló igazolást a 2. számú melléklet szerint állítja ki.
22/E. § Az Igazgatóság e rendelet szerinti eljárásában felettes szervként az egészségügyi, szociális és családügyi miniszter jár el."
3. §
(1) Az R. 5. és 7. számú melléklete helyébe e rendelet 1-2. számú melléklete lép.
(2) Az R. az e rendelet 3-4. számú mellékletében foglalt 8-9. számú melléklettel egészül ki.
4. §
(1) Ez a rendelet 2004. január 1-jén lép hatályba.
(2) Az R. 21-22/D. §-ának - e rendelet 2. §-ával megállapított - szabályait először a 2004. évre folyósított normatív állami hozzájárulások folyósítása és elszámolása során kell alkalmazni.
(3) A fenntartó a 2004. évben igénybe vehető képzési normatív hozzájárulást - az R. e rendelet 2. §-ával megállapított szabályaitól eltérően - 2004. június 30-áig igényelheti. Amennyiben a fenntartó és az Igazgatóság a 21. § (7) bekezdése szerinti szerződést a tárgyévre már megkötötte, a felek a szerződést módosítják. A képzési normatív hozzájárulásnak az igénybejelentést megelőző időre eső összegét az első folyósítás alkalmával kell kifizetni.
(4) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az R. 3. §-a (4) bekezdésének aa) és ab) alpontjaiban az "(1) bekezdés" szövegrész helyébe a "(2) bekezdés" szövegrész lép.
(5) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az R. 9/G. §-ának (2) bekezdése hatályát veszti.
(6) A gyermekjóléti és gyermekvédelmi szolgáltató tevékenység engedélyezéséről, valamint a gyermekjóléti és gyermekvédelmi vállalkozói engedélyről szóló 259/2002. (XII. 18.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Gymer.) 17. §-ának (1) bekezdése a következő d) ponttal egészül ki:
"d) a normatív állami hozzájárulást a szolgáltató tevékenység típusától függetlenül az R. 22. § (3) bekezdése szerint kell folyósítani."
(7) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg a Gymer. 17. §-a (1) bekezdésének felvezető mondatában az "R. 21-22/A. §-ában foglaltak" szövegrész helyébe az "R. 21-22/C. és 22/E. §-ában foglaltak" szövegrész lép.
Dr. Medgyessy Péter s. k.,
miniszterelnök
1. számú melléklet a 265/2003. (XII. 24.) Korm. rendelethez
[5. számú melléklet a 188/1999. (XII. 16.) Korm. rendelethez]
Megye megnevezése:....................................
HUMÁNSZOLGÁLTATÁSOK............ÉVI.......NEGYEDÉVES NORMATÍV TÁMOGATÁSI IGÉNYE
Fenntartó típusa:..............................
Időszak | Támogató szolgálatok működtetése | Bentlakásos és átmeneti elhelyezést nyújtó intézményi ellátás | Nappali szociális intézményi ellátás | Hajléktalanok átmeneti intézményei | Fogyatékos személyek, pszichiátriai és szenvedélybetegek bentlakásos intézményi ellátása | Szociális továbbképzés és szakvizsga | Bentlakásos intézmény módszertani feladatok | Összesen | |||||||
Időskorúak, pszichiátriai és szenvedélybetegek, hajléktalanok nappali ellátása | Fogyatékos személyek nappali ellátása | ||||||||||||||
Ft/ szolgálat | Ft/fő | Ft/fő | Ft/fő | Ft/fő | Ft/fő | Ft/fő | Ft/ szolgálat | ||||||||
E Ft | fő | E Ft | fő | E Ft | fő | E Ft | fő | E Ft | fő | E Ft | fő | E Ft | E Ft | ||
Hónap | |||||||||||||||
Hónap | |||||||||||||||
Hónap | |||||||||||||||
Összigény | |||||||||||||||
Hónap | |||||||||||||||
Hónap | |||||||||||||||
Hónap | |||||||||||||||
Egyházi kiegészítő összigény | |||||||||||||||
Összesen |
Az összesítőt a fenntartó típusa szerint, egyházi intézményfenntartó esetében egyházanként kell elkészíteni.
2. számú melléklet a 265/2003. (XII. 24.) Korm. rendelethez
[7. számú melléklet a 188/1999. (XII. 16.) Korm. rendelethez]
Határidő: Címzett: Magyar Államkincstár Területi Igazgatósága Csatolandó: intézményenkénti, telephelyenkénti táblázatok ADATLAP a nem állami és egyházi fenntartású szociális szolgáltatást nyújtó intézmények, valamint a nem állami fenntartású gyermekjóléti és gyermekvédelmi szolgáltatók által ..............évre igényelt normatív állami hozzájárulás elszámolásához Az adatszolgáltató intézményfenntartó Neve:................................................................................................................................................................................................... Típusa *: egyházi jogi személy [ ] alapítvány [ } közalapítvány [ ] társadalmi szervezet [ ] gazdasági társaság [ ] egyéni vállalkozó [ ] közhasznú társaság [ ] egyéb [ ] Címe:..................................................................................................................................................................................................... | |||||||||||||||||||||||
I. ...... évben a fenntartó részére a tárgyévi szerződés alapján kiutalt | |||||||||||||||||||||||
a) normatív állami hozzájárulás összege b) egyházi kiegészítő támogatás összege** c) összesen [a)+b)\ | ............... Ft ............... Ft ............... Ft | ||||||||||||||||||||||
II. A tényleges feladatmutatók alapján járó | |||||||||||||||||||||||
a) normatív állami hozzájárulás összege*** b) egyházi kiegészítő támogatás összege* * c) összesen [a)+b)] | ............... Ft ............... Ft ............... Ft | ||||||||||||||||||||||
III. Különbözet [II/c)-I/c)], illetve [II/c)-I/c x0,5]**** | ............... Ft | ||||||||||||||||||||||
a) visszafizetendő (ha negatív) b) az Igazgatóság által utalandó (ha pozitív) | ............... Ft ............... Ft | ||||||||||||||||||||||
Dátum: ................................... P.H. ..................................... a fenntartó vezetőjének aláírása Az elszámolással foglalkozó, javításra jogosult személy neve (olvashatóan):.......................................................................................................................................................................... telefonszáma és telefaxszáma: ........................................................................................................................................................ Megjegyzés: * Kérjük a megfelelő négyzetet "X" jellel bejelölni! * * A normatív állami hozzájárulás összegének......%-a (egész forintra kerekítve). *** II/a): a fenntartott intézmény(ek), telephely(ek) által megküldött adatlap 8. oszlopa összesen sorának összegével egyező. (Kivéve azokat a fenntartókat, akik az éves költségvetési törvény alapján a normatív hozzájárulás 30%-ában részesülnek.) **** III. pont: Évközi elszámolás esetén, és csak azokra az intézményekre vonatkozóan kell kitölteni, amelyek a 188/1999. (XII. 16.) Korm. rendelet értelmében egy összegben kapják meg az éves támogatást. Záradék A fenntartó által - ........... évre - benyújtott elszámolást figyelembe vettem/nem tudom elfogadni. A különbözetként jelentkező.............................. Ft támogatást kiutalom. A különbözetként jelentkező .............................. Ft támogatást a következő havi állami támogatás folyósításakor visszatartom (csak évközi elszámoláskor). A különbözetként jelentkező .............................. Ft támogatást és .................. Ft összegű kamatot a fenntartó az Igazgatóság ........................................ számú számlájára visszafizette. Felhívom figyelmét, hogy az elszámolást a helyszíni ellenőrzés módosíthatja! Kelt: ................................. .......................................... az Igazgatóság vezetőjének aláírása | |||||||||||||||||||||||
Elszámolási időszak:.................. Intézményi, telephelyi adatok Intézmény, telephely neve:.......................................... Címe: ............................................................. | |||||||||||||||||||||||
A normatív állami hozzájárulás jogcímének megnevezése (a költségvetési törvény 3. számú melléklete szerint) | Éves normatíva összege (Ft/szolgálat, Ft/ellátott, Ft/férőhely) | Igazolt munkaórák száma (óra) | Tényleges gondozási napok összege (nap) | Naponta összesített tényleges ellátotti létszám összege (fő) | Gondozási napokon ténylegesen rendelkezésre álló férőhelyek összege (férőhely) | Tényleges feladatmutató (szolgálat), (fő), illetve (férőhely) | A tényleges feladatmutató alapján járó normatív állami hozzájárul (7. oszlop x 2. oszlop) (Ft)* | ||||||||||||||||
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | ||||||||||||||||
Támogató szolgálatok működtetése | |||||||||||||||||||||||
Gyermekvédelmi szakellátás: | |||||||||||||||||||||||
a) Otthont nyújtó ellátáss | |||||||||||||||||||||||
b) Spec. (gyermekotthoni) ellátás | |||||||||||||||||||||||
c) Utógondozói ellátás | |||||||||||||||||||||||
Bentlakásos és átmeneti elhelyezést nyújtó intézményi ellátás | |||||||||||||||||||||||
Nappali szociális intézményi ellátás | |||||||||||||||||||||||
a) Időskorúak, pszichiátriai és szenvedélybetegek, hajléktalanok nappali ellátása | |||||||||||||||||||||||
b) Fogyatékos személyek nappali ellátása | |||||||||||||||||||||||
Hajléktalanok átmeneti intézményei | |||||||||||||||||||||||
Fogyatékos személyek, pszichiátriai és szenvedélybetegek bentlakásos intézményi ellátása | |||||||||||||||||||||||
Bölcsődei ellátás | |||||||||||||||||||||||
Bentlakásos intézményi módszertani feladatok | |||||||||||||||||||||||
Összesen | |||||||||||||||||||||||
Megjegyzés: | Az adatok számítása a mellékelt Kitöltési útmutató szerint történik. | ||||||||||||||||||||||
7. oszlop: | A tényleges feladatmutatót egész számra kell kerekíteni. Az oszlopban szereplő összesített adat számításakor a nappali melegedő kivételével egyetlen napon sem lehet figyelembe venni azt a létszámot, illetve férőhelyszámot, ami meghaladja a működési engedélyben szereplőt. | ||||||||||||||||||||||
8. oszlop: | Soronként kell kerekíteni egész forintra. | ||||||||||||||||||||||
* Évközi elszámolás esetén osztani kell kettővel. | |||||||||||||||||||||||
Felelősségem tudatában kijelentem, hogy az elszámolólapon közölt adatok a valóságnak megfelelnek. Dátum:.................................... |
....................................... |
az intézmény vezetőjének aláírása |
Kitöltési útmutató a.......évi elszámoló adatlaphoz
A táblázat 7. oszlopához
-Gyermekvédelmi szakellátás,
-bentlakásos és átmeneti elhelyezést nyújtó intézményi ellátás,
-fogyatékos személyek, pszichiátriai és szenvedélybetegek bentlakásos intézményi ellátása esetén:
Tényleges gondozási napok száma az adott évre vonatkozó költségvetési törvényben meghatározott osztószám |
- Bölcsődei ellátás esetén:
Tényleges gondozási napok száma az adott évre vonatkozó költségvetési törvényben meghatározott osztószám |
A "Tényleges gondozási napok száma" = az ellátottak gondozási naplója alapján összesített gondozási napok száma, illetve a bölcsődei ellátásnál a bölcsődék havi jelentőlapja szerint bent lévő gyermekek száma alapján összesített gondozási napok száma (a táblázat 4. oszlopa).
- Nappali szociális intézményi ellátás esetén:
Tényleges ellátotti létszám az adott évre vonatkozó költségvetési törvényben meghatározott osztószám |
A "Tényleges ellátotti létszám" = az ellátottak gondozási naplója alapján naponta összesített ellátotti létszám (a táblázat 5. oszlopa).
- Hajléktalanok átmeneti intézményei esetén:
Tényleges férőhelyek száma az adott évre vonatkozó költségvetési törvényben meghatározott osztószám |
A "Tényleges férőhelyek száma" = a gondozási napokon rendelkezésre álló férőhelyek számának éves összege, ideértve az időszakos férőhelyeket is (a táblázat 6. oszlopa).
- Támogató szolgálatok működtetése esetén:
Igazolt munkaórák száma 2300 (1150)* |
* Az évközi elszámolásnál.
3. számú melléklet a 265/2003. (XII. 24.) Korm. rendelethez
[8. számú melléklet a 188/1999. (XII. 16.) Korm. rendelethez]
Igénybejelentés . a szociális továbbképzés és szakvizsga jogcímen igénybe vehető normatív, kötött felhasználású támogatáshoz a nem állami szervek részére 1. Az intézmény neve:.................................................................................................................................................................... címe:................................................................................................................................................................... vezető neve:........................................................................................................................................................ beosztása:............................................................................................................ telefonszáma: .................. 2. Az intézmény fenntartójának neve:......................................................................................................................................... címe:.................................................................................................................................................................... vezető neve:........................................................................................................................................................ beosztása:............................................................................................................ telefonszáma:.................. bankszámlaszáma:............................................................................................................................................. 3. A működési engedély száma:.................................................................................................................................................... 4. A működési engedélyt kiállító szerv neve:.............................................................................................................................. 5. Ellátási forma típusa: szociális alapellátás — szociális szakellátás gyermekjóléti alapellátás — gyermekvédelmi szakellátás 6. Az ellátási forma megnevezése:............................................................................................................................................... 7. Főállásban foglalkoztatottak statisztikai állományi létszáma a tárgyévet megelőző év szeptember 1-jén: ....................................... fő. 8. A 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelet szerint továbbképzésre kötelezett személyes gondoskodást nyújtó foglalkoztatottak statisztikai állományi létszáma a tárgyévet megelőző év szeptember 1-jén: *......................... fő. 9. Az igényelt támogatás összege (a 8. pontban szereplő létszám és a tárgyévi normatíva szorzata):............................. Ft. 10. Az igénybejelentés pénzügyi támogatási célra történő felhasználásához és nyilvántartásához hozzájárulok. 11. Kijelentem, hogy az igénybejelentésen szereplő személyes gondoskodást nyújtó szolgáltatást a tárgyévben is működtetni szándékozom, és erre vonatkozóan érvényes működési engedéllyel rendelkezem. Az adatok hitelességét igazolom. Mellékletek: Kelt: .......................................... ,............................... a fenntartó cégszerű aláírása |
4. számú melléklet a 265/2003. (XII. 24.) Korm. rendelethez
[9. számú melléklet a 188/1999. (XII. 16.) Korm. rendelethez]
ADATLAP a szociális továbbképzés és szakvizsga költségvetési támogatásának elszámolásához a nem állami szervek esetén év 1. Az intézmény neve:...................................................................................................................................................................... címe:..................................................................................................................................................................... 2. Az intézmény fenntartójának neve: .......................................................................................................................................... címe: .......................................................................................................................................... 3. A fenntartó részére az elszámolási évben kiutalt támogatás összege: ........................................................................... Ft 4. A felhasználás jogcíme: 4.1. Továbbképzés 4.1.1. Továbbképzésen részt vevők száma......................................................................................................................... fő 4.1.2. Továbbképzés részvételi díjára történő kifizetések .............................................................................................. Ft 4.1.3. Továbbképzésen való részvétel utazási és szállás költségére történő kifizetés ................................................ Ft 4.1.4. Továbbképzéssel összefüggő helyettesítéssel kapcsolatos kiadások................................................................... Ft 4.1.5. Továbbképzési kötelezettségének eleget tett személyek jutalmazására fordított kiadások ........................... Ft 4.1.6. Összesen (4.1.2-től 4.1.5-ig)..................................................................................................................................... Ft 4.2. Szakvizsga 4.2.1. Szociális alapismereti tanfolyamon részt vettek száma........................................................................................ fő 4.2.2. Szociális alapismereti tanfolyamon való részvétellel kapcsolatos kifizetések ................................................. Ft 4.2.3. Szociális szakvizsgát tettek száma .......................................................................................... fő 4.2.4. Szociális szakvizsgával kapcsolatos kifizetések (vizsgadíj, utazás, szállás, felkészítő tanfolyam)................. Ft 4.2.5. Összesen (4.2.2. és 4.2.4.)......................................................................................................................................... Ft 4.3. A tárgyévben felhasznált támogatás összege (4.1.6. és 4.2.5.)............................................................................... Ft 4.4. Kötelezettségvállalással terhelt, de tárgyévben fel nem használt maradvány összege ...........................".......... Ft 4.5. A ténylegesen felhasznált támogatás összege (4.3. és 4.4.).................................................................................... Ft 5. Visszafizetendő támogatás:................................................................................................................................................. Ft (Csak akkor kell kitölteni, ha a 3. pontban szereplő összeg meghaladja a 4.5. pontban szereplő összeget. Kitöltése esetén a két összeg különbözetét kell beírni.) Kelt:.............................................................. a fenntartó cégszerű aláírása Záradék A fenntartó által —...........évre — benyújtott elszámolást figyelembe vettem/nem tudom elfogadni. A különbözetként jelentkező.............................. Ft támogatást kiutalom. A különbözetként jelentkező.............................. Ft támogatást és .................. Ft összegű kamatot a fenntartó az Igazgatóság ........................................ számú számlájára visszafizette. Felhívom figyelmét, hogy az elszámolást a helyszíni ellenőrzés módosíthatja! Kelt:................................................................. az Igazgatóság vezetőjének aláírása |