Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

352/2004. (XII. 22.) Korm. rendelet

a magánnyugdíjpénztárak, az önkéntes nyugdíjpénztárak, az önkéntes kölcsönös egészségés önsegélyező pénztárak, valamint a Pénztárak Garancia Alapja beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló kormányrendeletek módosításáról

A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: Tv.) 178. §-a (1) bekezdésének b), illetve c) pontjában, valamint a magánnyugdíjról és a magánnyugdíjpénztárakról szóló 1997. évi LXXXII. törvény (a továbbiakban: Mpt.) 134. §-a (1) bekezdésének a), illetve d) pontjában, továbbá az önkéntes kölcsönös biztosító pénztárakról szóló 1993. évi XCVI. törvény (a továbbiakban: Öpt.) 78. §-a (1) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján - figyelemmel a magánnyugdíjpénztárak, valamint az önkéntes kölcsönös biztosító pénztárak gazdálkodásának sajátosságaira - a Kormány a következőket rendeli el:

I. Fejezet

A magánnyugdíjpénztárak beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 222/2000. (XII. 19.) Korm. rendelet módosítása

1. §

(1) A magánnyugdíjpénztárak beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 222/2000. (XII. 19.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Mvhr.) 17. §-a (2) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(2) A készleteken belül:]

"b) áruk között kell kimutatni a továbbértékesítés céljára beszerzett ingatlanokat, valamint a tagdíjkövetelés fejében átvett - az Mbr.-ben meghatározott befektetési formákba nem tartozó - azon eszközöket, amelyeket a pénztár értékesíteni köteles;"

(2) Az Mvhr. 17. §-a (2) bekezdésének d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(2) A készleteken belül:]

"d) áruk értékelési különbözeteként kell kimutatni a továbbértékesítés céljára beszerzett ingatlanok, valamint a tagdíjkövetelés fejében átvett, értékesíteni kívánt ingatlanok mérlegfordulónapjára vonatkozóan meghatározott, könyvvizsgáló által hitelesített piaci értéke, illetve a negyedév utolsó napjára vonatkozóan meghatározott piaci értéke és a könyv szerinti értéke közötti különbözet összegét."

2. §

(1) Az Mvhr. 29. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A pénztár a mérlegtételek értékelésekor a Tv. 57. §-át, az 58. §-ának (2)-(9) bekezdését, a 60-61. §-át, a 62. §-ának (2) bekezdését, továbbá a 63-64. §-át a (2)-(14) bekezdésben, valamint e rendelet 30-31. §-ában foglalt sajátosságok figyelembevételével köteles alkalmazni. A pénztárnak a Tv. 54. §-a (1)-(7) bekezdésében foglaltakat - a befektetési portfolió részét nem képező tulajdoni részesedést jelentő befektetések kivételével - nem kell alkalmazni."

(2) Az Mvhr. 29. §-a a következő (10) (14) bekezdéssel egészül ki:

"(10) Amennyiben a pénztár a számviteli politikájában úgy dönt, hogy alkalmazza a Tv. 54. §-ának (8)-(9) bekezdésében foglalt előírásokat, akkor azokat következetesen köteles alkalmazni.

(11) Ha a pénztár a Tv. 54. §-ának (8) bekezdése alapján értékelt értékpapírokat lejárat előtt részben vagy egészben értékesíti, akkor az értékesítéstől számított két évig nem alkalmazhatja a Tv. 54. §-ának (8) bekezdésében foglaltakat.

(12) A (11) bekezdésben foglaltak alkalmazása szempontjából nem minősül értékesítésnek az értékpapír óvadéki repóügylet keretében történő értékesítése.

(13) A Tv. 54. §-ának (8) bekezdése szerint értékelt és a lejárat évét megelőzően a forgóeszközök közé átminősített értékpapírokat a mérlegben a forgóeszközök között kell kimutatni azzal, hogy az azok értékelésére vonatkozó szabályok nem változnak.

(14) A pénztárnak a tagdíjkövetelés fejében átvett - az Mbr.-ben meghatározott befektetési formákba nem tartozó - eszközöket a Tv. 56. §-ának (1)-(2) és (4) bekezdésében foglaltak szerint kell értékelni."

3. §

Az Mvhr. 42. §-a a következő (18)-(24) bekezdéssel egészül ki:

"(18) A (11) bekezdés szerinti tagdíjkövetelés fejében a pénztár által átvett eszközt a szállítói tartozással szemben kell nyilvántartásba venni.

(19) A tagdíjkövetelést a (18) bekezdés szerinti szállítói tartozás számlázott, bizonylatolt összegével szemben beszámítással kell rendezni. Ezzel egyidejűleg a beszámítás összegében a meg nem fizetett tagdíjak tartalékát az utólag befolyt tagdíj bevételekkel szemben kell felhasználni.

(20) Ha a (18) bekezdés szerinti szállítói tartozás összege kisebb, mint a tagdíjkövetelés, akkor a meg nem térülő tagdíjkövetelés összegét az egyéb ráfordítások között hitelezési veszteségként kell elszámolni a tagdíjkövetelés csökkentésével egyidejűleg, valamint a meg nem fizetett tagdíjak tartalékát felhasználásként kell elszámolni az egyéb bevételekkel szemben.

(21) Ha a (18) bekezdés szerinti szállítói tartozás összege nagyobb, mint a tagdíjkövetelés, akkor a különbözetet szerződés, megállapodás szerint kell rendezni.

(22) Amennyiben a tagdíjkövetelés fejében átvett eszközzel kapcsolatban, annak értékesítéséig dologi kiadás merül fel, azt egyéb ráfordításként kell elszámolni.

(23) A tagdíjkövetelés fejében átvett eszköz értékesítésekor a befolyt összeget egyéb bevételként, az értékesített eszköz könyv szerinti értékét egyéb ráfordításként kell elszámolni.

(24) A (19)-(20) és a (22)-(23) bekezdésben foglaltak szerint elszámolt bevételeket és ráfordításokat a működési, a fedezeti és a likviditási tartalékok között az SzMSz-ben vagy a pénzügyi tervben meghatározott arányban kell megosztani."

4. §

Az Mvhr. 42/A. §-a a következő (10) bekezdéssel egészül ki:

"(10) A pénztárnak a (9) bekezdés szerint vezetett analitikus nyilvántartás keretében elkülönítetten kell kimutatnia a Tv. 54. §-ának (8) bekezdése szerint értékelt értékpapírokat."

5. §

Az Mvhr. 5. számú melléklete a "Pénzügyi teljesítmény alakulása" kimutatás "E) STATISZTIKAI ADATOK" című része a következő 28. sorral egészül ki, egyidejűleg a kimutatásban a jelenlegi 28-31. sorok számozása 29-32-re változik:

[E) STATISZTIKAI ADATOK]

"28. Függő tételek halmozott állománya"

II. Fejezet

Az önkéntes nyugdíjpénztárak beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 223/2000. (XII. 19.) Korm. rendelet módosítása

6. §

(1) Az önkéntes nyugdíjpénztárak beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 223/2000. (XII. 19.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Övhr.) 29. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A pénztár a mérlegtételek értékelésekor a Tv. 57. §-át, az 58. §-ának (2)-(9) bekezdését, a 60-61. §-át, a 62. §-ának (2) bekezdését, továbbá a 63-64. §-át a (2)-(13) bekezdésben, valamint e rendelet 30-31. §-ában foglalt sajátosságok figyelembevételével köteles alkalmazni. A pénztárnak a Tv. 54. §-a (1)-(7) bekezdésében foglaltakat - a befektetési portfólió részét nem képező tulajdoni részesedést jelentő befektetések kivételével - nem kell alkalmazni."

(2) Az Övhr. 29. §-a a következő (10) (13) bekezdéssel egészül ki:

"(10) Amennyiben a pénztár a számviteli politikájában úgy dönt, hogy alkalmazza a Tv. 54. §-ának (8)-(9) bekezdésében foglalt előírásokat, akkor azokat következetesen köteles alkalmazni.

(11) Amennyiben a pénztár a Tv. 54. §-ának (8) bekezdése alapján értékelt értékpapírokat lejárat előtt részben vagy egészben értékesíti, akkor az értékesítéstől számított két évig nem alkalmazhatja a Tv. 54. §-ának (8) bekezdésében foglaltakat.

(12) A (11) bekezdésben foglaltak alkalmazása szempontjából nem minősül értékesítésnek az értékpapír óvadéki repóügylet keretében történő értékesítése.

(13) A Tv. 54. §-ának (8) bekezdése szerint értékelt és a lejárat évét megelőzően a forgóeszközök közé átminősített értékpapírokat a mérlegben a forgóeszközök között kell kimutatni azzal, hogy az azok értékelésére vonatkozó szabályok nem változnak."

7. §

Az Övhr. 42. §-a a következő (21) bekezdéssel egészül ki:

"(21) Az egyéni számlákról vezetett analitikus nyilvántartásban külön ki kell mutatni az Öpt. 47. §-ának (7) bekezdése szerinti tagi lekötés összegét, valamint azt a 0-ás számlaosztályban hitelintézettel szembeni függő kötelezettségként nyilvántartásba kell venni."

8. §

Az Övhr. 42/A. §-a a következő (10) bekezdéssel egészül ki:

"(10) A pénztárnak a (9) bekezdés szerint vezetett analitikus nyilvántartás keretében elkülönítetten kell kimutatnia a Tv. 54. §-ának (8) bekezdése szerint értékelt értékpapírokat."

9. §

Az Övhr. 44. §-a a következő (22) bekezdéssel egészül ki:

"(22) A kiegészítő mellékletben be kell mutatni a várakozási idő figyelembevételével megállapított kifizetés igénybevételére jogosult vagy egy éven belül jogosulttá váló pénztártagok létszámát és egyéni számlájuk összesített tárgyév végi egyenlegét."

10. §

Az Övhr. 7. számú melléklete a "Pénzügyi teljesítmény alakulása" kimutatás "E) STATISZTIKAI ADATOK" és az "F) TAGLÉTSZÁM ALAKULÁSA" című rész helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"E) STATISZTIKAI ADATOK

21. Pénztári alkalmazottak létszáma (fő)

22. Felügyeleti díj alapja

23. Egyéni számláról történő kifizetések

23.1. Várakozási idő letelte, de még a felhalmozási időszakon belüli kifizetés

23.1.1. Hozam kifizetés

23.1.2. Tőke kifizetés

23.2. Más pénztárba történő átlépés

23.3. Egyéb

24. Más pénztárból átlépett tagok által hozott tagi követelés

25. Fedezeti tartalék záró állománya

26. Tartaléktőke

27. Kötelezettségek a függő tételek és tagokkal szembeni kötelezettségek nélkül

28. Költségek és ráfordítások passzív időbeli elhatárolása

29. Likviditási tartalék záró állománya

30. Függő tételek halmozott állománya

31. Befektetések negyedév végi záró állománya összesen

a) könyv szerinti értéken

b) piaci értéken

c) értékelési különbözet

31.1. Fedezeti tartalék befektetéseinek negyedév végi záró állománya

a) könyv szerinti értéken

b) piaci értéken

c) értékelési különbözet

31.2. Működési tevékenység befektetéseinek negyedév végi záró állománya

a) könyv szerinti értéken

b) piaci értéken

c) értékelési különbözet

31.3. Likviditási tartalék befektetéseinek negyedév végi záró állománya

a) könyv szerinti értéken

b) piaci értéken

c) értékelési különbözet

F) TAGLÉTSZÁM ALAKULÁSA

32. Időszak elején

33. Időszak alatti változás

33.1. Új belépő

33.2. Átlépő más pénztárból

33.3. Szolgáltatásban részesült

33.4. Átlépő más pénztárba

33.5. Elhalálozott

33.6. Egyéb megszűnés

34. Időszak végén Ebből:

34.1. Szüneteltető

34.2. Járadékot igénybe vevő

34.3. Tagdíjat nem fizető

34.4. Felhalmozási időszakban kifizetés igénybevételérejogosult vagy egy éven belül jogosulttá válik"

III. Fejezet

Az önkéntes kölcsönös egészség- és önsegélyező pénztárak beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 252/2000. (XII. 24.) Korm. rendelet módosítása

11. §

Az önkéntes kölcsönös egészség- és önsegélyező pénztárak beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 252/2000. (XII. 24.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Evhr.) 9. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A negyedéves jelentés a pénzforgalmi jelentésből, valamint a pénztár által finanszírozott szolgáltatások tárgynegyedévi adatait tartalmazó kimutatásból áll."

12. §

Az Evhr. 30. §-a előtti cím helyébe a következő rendelkezés lép:

"A pénzforgalmi jelentés, a pénztár által finanszírozott szolgáltatások adatait tartalmazó kimutatás tagolása és tartalma "

13. §

Az Evhr. 31. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"31. § (1) A pénztár által finanszírozott szolgáltatások adatait tartalmazó kimutatás célja, az önkéntes kölcsönös egészség- és önsegélyező pénztárak által finanszírozható szolgáltatásokról szóló 263/2003. (XII. 24.) Korm. rendeletben meghatározott szolgáltatásokra történő tárgynegyedévi kifizetések jogcímek szerinti bemutatása.

(2) Az önsegélyező pénztár által finanszírozott szolgáltatásokra vonatkozó tárgynegyedévi adatokat a 7. számú melléklet szerinti kimutatás tartalmazza.

(3) Az egészségpénztár által finanszírozott szolgáltatásokra vonatkozó tárgynegyedévi adatokat a 8. számú melléklet szerinti kimutatás tartalmazza."

14. §

Az Evhr. 31. §-a után a következő címmel és alcímmel, valamint a 31/A-31/D. §-okkal egészül ki:

"A pénztárak egyesülése, szétválása Vagyonmérleg, vagyonleltár

31/A. § (1) A pénztárak egyesülése (összeolvadása, beolvadása), szétválása (különválása, kiválása) (a továbbiakban együtt: átalakulás) során az egyesülő, a szétváló (a továbbiakban: átalakuló) (jogelőd) pénztár(ak) és az átalakulással létrejövő (jogutód) pénztár(ak) vagyonának megállapításához vagyonmérleget kell készíteni. A vagyonmérleget vagyonleltárral kell alátámasztani. A vagyonleltár tételesen tartalmazza a jogelőd, illetve a jogutód pénztár(ak) eszközeit és forrásait.

(2) Az (1) bekezdés szerinti vagyonmérleget és vagyonleltárt az átalakulás során két alkalommal kell elkészíteni: először az átalakulásról szóló döntés megalapozásához, illetve a tevékenységi engedélykérelem alátámasztására - a pénztár közgyűlése által meghatározott fordulónapra (vagyonmérleg-tervezet és vagyonleltár-tervezet)-, majd az átalakulás (a pénztár alapszabályának elfogadásáról, illetve módosításáról határozó közgyűlés időpontja) napjával (végleges vagyonmérleg és végleges vagyonleltár) .

(3) A vagyonmérleget (a vagyonmérleg-tervezetet és a végleges vagyonmérleget), a vagyonleltárt (a vagyonleltár-tervezetet és a végleges vagyonleltárt) az e rendelet szerinti beszámoló mérlegére és az azt alátámasztó leltárra vonatkozó előírások szerint kell elkészíteni a (4)-(1 1) bekezdésben és a 31/B-31/D. §-okban foglaltak figyelembevételével.

(4) A (3) bekezdés szerinti vagyonmérleget - ha jogszabály másként nem rendelkezik - háromoszlopos formában kell elkészíteni oly módon, hogy

a) az átalakuló pénztár vagyonmérlegének

1. első oszlopa tartalmazza - a (8) bekezdésben foglaltak figyelembevételével - az eszközök és források könyv szerinti értékét,

2. második oszlopa tartalmazza a (9) bekezdés szerinti átértékelési különbözetet,

3. harmadik oszlopa tartalmazza az első és második oszlop összevont értékét;

b) az átalakulással létrejövő pénztár vagyonmérlegének

1. első oszlopa tartalmazza - a (6)-(7) bekezdésben foglaltak figyelembevételével - a jogelőd pénztár vagyonát (eszközeit, tartalékait, kötelezettségeit és a saját tőkét) [a) pont szerinti vagyonmérleg harmadik oszlopa],

2. második oszlopa tartalmazza az esetleges különbözeteket,

3. harmadik oszlopa tartalmazza az első és második oszlop összevont értékeként a jogutód pénztár vagyonát.

(5) A (4) bekezdés a) pontja szerinti vagyonmérleget külön-külön kell elkészíteni:

a) beolvadás esetében a beolvadó, illetve az átvevő pénztárnak,

b) összeolvadás esetén az egyesülő pénztáraknak.

(6) A (4) bekezdés b) pontja szerinti vagyonmérleg a jogelőd pénztárak vagyonát

a) beolvadás esetében a beolvadó és az átvevő pénztár megbontásban és együttesen,

b) összeolvadás esetében az egyesülő pénztárak szerinti megbontásban és együttesen

tartalmazza.

(7) A (4) bekezdés a) pontja szerinti vagyonmérleget az átalakulással létrejövő pénztárak vagyonmérlegének elkészítéséhez meg kell bontani a pénztár közgyűlése által meghatározott módon

a) különválás esetében a különválással létrejövő pénztárak vagyonmérlegére,

b) kiválás esetében a kiválással létrejövő, valamint a továbbműködő pénztár vagyonmérlegére.

(8) A (4) bekezdés a) pontjában szereplő könyv szerinti értéket az átalakuló pénztár e rendelet szerinti beszámolója mérlegére vonatkozó előírásoknak megfelelően kell meghatározni, ideértve az e rendelet 26-27. §-a szerinti értékelést is. Az átalakuló pénztár a mérlegében (könyveiben) értékkel kimutatott eszközeit és kötelezettségeit (ideértve a tartalékokat és a passzív pénzügyi elszámolásokat is) nem értékelheti át.

(9) Az átalakuló pénztár a könyveiben értékkel nem szereplő, de tulajdonát képező eszközöket, illetve várható kötelezettségeit a vagyonmérlegébe felveheti és ezek külön-külön kimutatott átértékelési különbözetének soronként összevont értékét a (4) bekezdés a) pontja szerinti vagyonmérleg második oszlopában kell kimutatnia.

(10) Beolvadás esetében az átvevő pénztárnál, kiválás esetében a továbbműködő pénztárnál nem lehet a (8)-(9) bekezdésben foglalt értékelést, illetve átértékelést elvégezni.

(11) A vagyonmérleget (mind a vagyonmérleg-tervezetet, mind a végleges vagyonmérleget) és az azt alátámasztó vagyonleltárt (mind a vagyonleltár-tervezetet, mind a végleges vagyonleltárt) könyvvizsgálóval ellenőriztetni kell. Az átalakulás számviteli bizonylata a könyvvizsgáló által hitelesített vagyonmérleg.

Az átalakuló pénztár vagyonmérleg-tervezete

31/B. § (1) Az átalakuló pénztárnak - a pénztár közgyűlése által meghatározott fordulónapra (amely nem lehet későbbi időpont, mint a pénztár alapszabályának elfogadásáról, illetve módosításáról határozó közgyűlés időpontja)- vagyonmérleg-tervezetet kell készíteni. A vagyonmérleg-tervezetet (azonos fordulónappal) vagyonleltár-tervezettel kell alátámasztani.

(2) Az átalakuló pénztár vagyonmérleg-tervezete az (1) bekezdés szerinti fordulónapra vonatkozóan tartalmazza az átalakuló pénztár eszközeinek és kötelezettségeinek (ideértve a tartalékokat és a passzív pénzügyi elszámolásokat is), ezek különbözeteként a saját tőkének az értékét könyv szerinti, illetve átértékelési különbözettel korrigált értéken.

(3) Az átalakuló pénztár vagyonmérleg-tervezetében - külön oszlopban - kimutatott átértékelési különbözetek összevont értékével a tőkeváltozást kell helyesbíteni.

(4) Az átalakuló pénztár a vagyonmérleg-tervezet fordulónapjára vonatkozóan az analitikus és főkönyvi nyilvántartásait nem zárja le, azokat folyamatosan köteles vezetni.

Átalakulással létrejövő pénztár vagyonmérleg-tervezete

31/C. § (1) Az átalakulással létrejövő pénztár vagyonmérleg-tervezete "jogelőd" pénztár vagyonát tartalmazó oszlopának adatai megegyeznek az átalakuló pénztár(ak) 31/A. § szerinti vagyonmérleg-tervezete harmadik oszlopának adataival a 31/A. § (7) bekezdésében foglaltak figyelembevételével.

(2) A kiválással létrejövő pénztárnak - ha élt a 3 1/A. § (9) bekezdés szerinti átértékelés lehetőségével - a vagyonmérleg-tervezete "különbözetek" oszlopában elkülönítetten kell kimutatnia az átértékelési különbözetet a 31/B. § (3) bekezdésében foglaltak szerint.

(3) A pénztárak egyesülése esetén az átalakulással létrejövő pénztár vagyonmérleg-tervezetében a "különbözetek" oszlopban kell kiszűrni az egyesülő "jogelőd" pénztárak vagyonmérleg-tervezeteiben szereplő, egymással szemben fennálló követelések-kötelezettségek tételeit a követelések és a kötelezettségek csökkentésével.

(4) Az átalakulással létrejövő pénztár vagyonmérleg-tervezetének "különbözetek" oszlopa szolgál a jogszabályban külön nem nevesített egyéb tételek rendezésére.

(5) Az átalakulással létrejövő pénztár 31/B. § (1) bekezdése szerinti fordulónapra elkészített vagyonmérleg-tervezetét (azonos fordulónappal) tételes adatokat tartalmazó vagyonleltár-tervezettel kell alátámasztani.

Végleges vagyonmérleg

31/D. § (1) Az átalakulás (a pénztár alapszabályának elfogadásáról, illetve módosításáról határozó közgyűlés időpontja) napját követő 90 napon belül végleges vagyonleltárral alátámasztott végleges vagyonmérleget kell készíteni és a Felügyeletnek megküldeni mind az átalakuló, mind az átalakulással létrejövő pénztár(ak) ra vonatkozóan.

(2) A végleges vagyonmérleget és végleges vagyonleltárt a (3)-(4) bekezdések szerinti eltéréssel a 31/A-31/C. §-ban foglaltaknak megfelelően kell elkészíteni.

(3) Az átalakulás során megszűnő pénztár a végleges vagyonmérleg elkészítését megelőzően köteles az átalakulás napjával - mint mérlegfordulónappal - az e rendelet szerinti beszámolóját elkészíteni, analitikus és főkönyvi nyilvántartásait lezárni.

(4) Az átalakulás során megszűnő pénztár a (3) bekezdés szerinti beszámolóját az átalakulás napját követő 90 napon belül köteles a Felügyeletnek megküldeni.

(5) Az átalakuló pénztár, amely az átalakulás során nem szűnik meg (beolvadásnál az átvevő, kiválásnál a továbbműködő pénztár), a végleges vagyonmérlegét a folyamatos könyvelés adatai alapján készíti el, analitikus és főkönyvi nyilvántartásait nem zárja le, azokat folyamatosan köteles vezetni, az átvett-átadott eszközöket, kötelezettségeket (ideértve a tartalékokat és a passzív pénzügyi elszámolásokat is), ezek különbözeteként a saját tőkét a folyamatos könyvelés keretében rendezi.

(6) Az átalakulás során megszűnő pénztár a (3) bekezdés szerinti beszámolója mérlegét és eredménykimutatását a közgyűlés jóváhagyását követő 30 napon belül a könyvvizsgálói záradékot vagy a záradék megadásának elutasítását is tartalmazó független könyvvizsgálói jelentéssel együtt a Pénzügyi Közlönyben vagy országos napilapban köteles közzétenni.

(7) Az internetes honlappal rendelkező pénztár a (3) bekezdés szerinti beszámolóját a könyvvizsgálói záradékot vagy a záradék megadásának elutasítását is tartalmazó független könyvvizsgálói jelentéssel együtt a közgyűlés jóváhagyását követő 30 napon belül az internetes honlapján is köteles közzétenni."

15. §

Az Evhr. 3. számú melléklete "Pénzforgalmi jelentés" kimutatás "C) A PÉNZFORGALOM EGYEZTETÉSE" című táblázata helyébe a következő táblázat lép:

" C) A PÉNZFORGALOM EGYEZTETÉSE

Ezer forintban

SorszámMegnevezésElőző negyedévTárgynegyedév
01.Nyitó pénzkészlet
02.Pénzforgalmi bevételek
03.Pénzforgalmi kiadások
04.Záró pénzkészlet (hosszúlejáratú bankbetétek és a 33-34. számlacsoportban kimutatott pénzeszközök)
04a.ebből: az Öpt. 51. § (5) bekezdése alapján két évre lekötött összegek állománya

"

16. §

(1) Az Evhr. 7. számú melléklete helyébe e rendelet 1. számú melléklete lép.

(2) Az Evhr. e rendelet 2. számú melléklete szerinti 8. számú melléklettel egészül ki.

IV.Fejezet

A Pénztárak Garancia Alapja éves beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 217/2000. (XII. 11.) Korm. rendeletmódosítása

17. §

A Pénztárak Garancia Alapja éves beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 217/2000. (XII. 11.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Gar.) 10/A. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"10/A. § (1) Az Alap a Tv. 59/A-59/F. §-ok szerinti valós értéken történő értékelés szabályait nem alkalmazhatja.

(2) Az Alap a számviteli politikájában rögzített döntése szerint alkalmazhatja a Tv. 54. §-ának (8)-(9) bekezdésében foglalt előírásokat."

V.Fejezet

Záró rendelkezések

18. §

(1) Ez a rendelet 2005. január 1. napján lép hatályba azzal, hogy rendelkezéseit először a 2005. évben induló üzleti évről készített beszámolóra kell alkalmazni.

(2) E rendelet 1-4., 6., 8., 14. és 17. §-aiban foglalt előírásokat a 2004. évi üzleti évről készített beszámolóra is lehet alkalmazni.

19. §

(1) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Mvhr. 50. §-ának (1) bekezdésében a "Magyar Közlöny mellékletében" szövegrész helyébe a "Pénzügyi Közlönyben vagy országos napilapban" szövegrész lép.

(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Mvhr. 24. §-a (11) bekezdésének d) pontjában a "vagyonkezelési és" szövegrész hatályát veszti.

(3) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Mvhr. 42/A. §-a (1) bekezdésének utolsó mondata hatályát veszti.

(4) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Övhr. 4. §-ának (3) bekezdésében az "Öpt. 65. §-ának" szövegrész helyébe az "Öpt. 64/B. §-ának" szövegrész, az Övhr. 7. §-ának (6) bekezdésében a "a tevékenységi engedély" szövegrész helyébe "az alakuló közgyűlés" szövegrész, az Övhr. 42. §-ának (18) bekezdésében a "működés kamatbevételeként" szövegrész helyébe a "fedezeti tartalék kamatbevételeként" szövegrész, az Övhr. 51. §-ának (7) bekezdésében az "alapítás időpontjától" szövegrész helyébe az "alakuló közgyűlés napjától" szövegrész lép.

(5) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Övhr. 42/A. §-a (1) bekezdésének utolsó mondata hatályát veszti.

(6) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Evhr. 4. §-ának (3) bekezdésében az "Öpt. 65. §-ának" szövegrész helyébe az "Öpt. 64/B. §-ának" szövegrész, az Evhr. 6. §-ának (6) bekezdésében az "alapítási engedély" szövegrész helyébe az "alakuló közgyűlés" szövegrész, az Evhr. 36. §-ának (1) bekezdésében a "Magyar Közlöny mellékletében" szövegrész helyébe a "Pénzügyi Közlönyben vagy országos napilapban" szövegrész, az Evhr. 39. §-ának (6) bekezdésében az "alapítás időpontjától" szövegrész helyébe az "alakuló közgyűlés napjától" szövegrész lép.

(7) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Evhr. 33. §-ának (7) bekezdése, valamint a 4. számú melléklete hatályát veszti.

Gyurcsány Ferenc s. k.,

miniszterelnök

1. számú melléklet a 352/2004. (XII. 22.) Korm. rendelethez

[7. számú melléklet a 252/2000. (XII. 24.) Korm. rendelethez]

Az önsegélyező pénztár szolgáltatási adatai ... év .......negyedév

SorszámSzolgáltatás megnevezéseEseti jellegűRendszeres (járadékjellegű)
szolgáltatási kiadás (E Ft)szolgáltatás esetszáma (db)szolgáltatási kiadás (E Ft)szolgáltatás esetszáma (db)
1.munkanélküliek segélyezése
2.keresőképtelenek (megváltozott munkaképesség, szülés, beteg gyermek ápolása miatt stb. keresőképtelenek) segélyezése
3.jogszabály által előírt szociális kötelezettségek alapján biztosított kiegészítő ellátások
3.1.lakásfenntartási támogatás
3.2.rendszeres szociális segély
3.3átmeneti segély
3.4.egyéb jogszabály által előírt szociális kötelezettségek alapján biztosított kiegészítő ellátások
4.gyermeknevelési támogatás
5.gyógyszer és gyógyászati segédeszköz árának támogatása----
5.1.gyógyszer árának támogatása--
5.2.gyógyászati segédeszköz árának támogatása--
6.ápolási segély
7.temetési segély
8.a pénztártag vagy közeli hozzátartozója halála esetén a hátramaradottak segélyezése

2. számú melléklet a 352/2004. (XII. 22.) Korm. rendelethez

[8. számú melléklet a 252/2000. (XII. 24.) Korm. rendelethez]

Az egészségpénztár szolgáltatási adatai ... év .....negyedév

SorszámSzolgáltatás megnevezéseSzolgáltatási kiadás (E Ft)Szolgáltatás esetszáma (db)
1.egészségügyi szolgáltatások
2.otthoni gondozás
3.természetgyógyászati szolgáltatások
4.gyógytorna, gyógymasszázs, fizioterápiás kezelések
5.gyógyfürdő, mozgásszervi betegeket ellátó nappali kórház, gyógyfürdőkórház, szanatórium, éghajlati gyógyintézet, klímagyógyintézet, gyógyvíz-ivócsarnok és gyógybarlang (barlangterápiás intézet) egészségügyi szolgáltatásainak, gyógyellátásainak igénybevétele
6.rekreációs üdülés, gyógyüdülés és egészségügyi üdülés
7.közfürdők fürdőgyógyászati részlege által nyújtott gyógykezelések
8.sporttevékenységhez közvetlenül kapcsolódó kiadások (pl. pálya-, uszoda-, teremfoglalkozáson részvételre jogosító stb. bérlet)
9.aktív testmozgást segítő sporteszköz vásárlásának támogatása
10.braille írással készült könyvek, magazinok árának a támogatása
11.mozgáskorlátozott, megváltozott egészségi állapotú személyek életvitelét megkönnyítő speciális eszközök árának támogatása, lakókörnyezetük szükségleteikhez igazodó átalakítása költségeinek támogatása
12.vakvezető kutyával összefüggésben felmerült költségek támogatása
13.egészségügyi szolgáltató vagy természetgyógyász által nyújtott (1. szenvedélybetegségekről való leszoktatásra irányuló kezelések; 2. méregtelenítő kúra; 3. léböjt kúra; 4. preventív kúra mozgásszervi panaszok megelőzésére; 5. fogyókúra program) szolgáltatások
14.gyógyszer és gyógyászati segédeszköz árának támogatása
14.1.gyógyszer árának támogatása
14.2.gyógyászati segédeszköz árának támogatása
15.1.pénztártag betegség miatti keresőképtelensége esetén a kieső jövedelmének eseti, teljes vagy részbeni pótlása
15.2.pénztártag betegség miatti keresőképtelensége esetén a kieső jövedelmének rendszeres (járadékjellegű), teljes vagy részbeni pótlása
16.1.a pénztártag vagy közeli hozzátartozója halála esetén a hátramaradottak eseti segélyezése
16.2.a pénztártag vagy közeli hozzátartozója halála esetén a hátramaradottak rendszeres (járadékjellegű) segélyezése

Tartalomjegyzék