5/2004. (II. 24.) FMM rendelet
a felnőttképzést folytató intézmények nyilvántartásba vételének részletes szabályairól szóló 48/2001. (XII. 29.) OM rendelet módosításáról
A felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. törvény (a továbbiakban: Fktv.) 4. §-a (2) bekezdésének a) pontjában, valamint 8. §-ának (1) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján - a 7. § és a 10. § vonatkozásában a pénzügyminiszterrel egyetértésben - az alábbiakat rendelem el:
1. §
A felnőttképzést folytató intézmények nyilvántartásba vételének részletes szabályairól szóló 48/2001. (XII. 29.) OM rendelet (a továbbiakban: R.) 1. §-a (1) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép, egyben a bekezdés a következő d) és e) ponttal egészül ki:
(A rendelet hatálya kiterjed:)
"b) a Foglalkoztatási Hivatalra,"
"d) az 1. számú mellékletben meghatározott megyei (fővárosi) munkaügyi központokra,
e) a belső képzést folytató intézményre."
2. §
Az R. 2. §-ának (2) és (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A nyilvántartásba történő bejegyzés négy évig érvényes.
(3) A nyilvántartást az 1. számú mellékletben meghatározott megyei (fővárosi) munkaügyi központok (a továbbiakban: nyilvántartást vezető) vezetik."
3. §
(1) Az R. 3. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A nyilvántartásba vétel iránti kérelmet a felnőttképzést folytató intézmény székhelye szerint illetékes nyilvántartást vezetőhöz kell benyújtani."
(2) Az R. 3. §-a (2) bekezdésének felvezető mondata, valamint a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A nyilvántartásba vétel iránti kérelmet a 2. számú melléklet szerinti formanyomtatványon kell előterjeszteni. A kérelemhez csatolni kell:
a) a gazdasági társaságokról szóló 1997. évi CXLIV. törvény (a továbbiakban: Gt.) hatálya alá tartozó kérelmező - ideértve a közhasznú társaságot is - esetén a cégbíróság által kibocsátott, 30 napnál nem régebbi cégkivonatot,"
(3) Az R. 3. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) A (2) bekezdés c) -e) pontja szerinti képzésekre, a képzésekhez kapcsolódó szolgáltatásokra vonatkozó nyilatkozatot, valamint ezek azonosítóit a 3. számú melléklet tartalmazza."
4. §
Az R. 4. §-a (1) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(A nyilvántartás tartalmazza:)
"a) a nyilvántartásba vett felnőttképzést folytató intézmény megnevezését, székhelyét, levelezési címét, vezetőjének nevét, elérhetőségét, a felnőttképzési tevékenység végzésének telephelyet,"
5. §
(1) Az R. 5. §-ában foglalt jelenlegi rendelkezés jelölése (1) bekezdésre módosul, melynek c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép, egyben a bekezdés a következő d) ponttal egészül ki:
(A nyilvántartást vezető a nyilvántartásba vételt megtagadja, ha)
"c) a kérelmező korábban már szerepelt a nyilvántartásban, azonban a nyilvántartásból a 10. § (1) bekezdés d) pontja szerinti ok miatt törölték és ismételt kérelmet a törlést elrendelő határozat jogerőre emelkedésétől számított 2 éven belül terjeszt elő,
d) a kérelmező a felnőttképzési tevékenység folytatásától való eltiltását [Fktv. 10. § (3) bek.] kimondó határozat jogerőre emelkedésétől számított 5 éven belül kéri a nyilvántartásba vételét."
(2) Az R. 5. §-a a következő (2) bekezdéssel egészül ki:
"(2) A nyilvántartást vezető a nyilvántartásba vételt legfeljebb 1 év időtartamra megtagadhatja, ha a kérelmező korábban már szerepelt a nyilvántartásban, azonban a nyilvántartásból
a) a 8. § (1) bekezdésében meghatározott adatváltozás bejelentésére vonatkozó kötelezettsége, valamint
b) a 10. § (1) bekezdésének c) pontja szerinti beszámolási kötelezettsége
teljesítésének elmulasztása miatt törölték."
6. §
Az R. 6. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"6. § A nyilvántartásba vételi ügyekben hozott határozat ellen benyújtott fellebbezést a Foglalkoztatási Hivatal bírálja el."
7. §
(1) Az R. 7. §-ának (2)-(4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) Az igazgatási szolgáltatási díj mértéke tizenháromezer forint.
(3) A jogorvoslati díj mértéke hatezer forint, amelyet a jogorvoslati eljárást kezdeményező az eljárás megindításakor köteles megfizetni.
(4) Az igazgatási szolgáltatási díjat a nyilvántartást vezető által megadott számlaszámra, a jogorvoslati díjat a Foglalkoztatási Hivatal 10032000-01732630-00000000 számú előirányzat-felhasználási keretszámlájára kell postai befizetéssel vagy átutalással megfizetni."
(2) Az R. 7. §-a a következő (6) bekezdéssel egészül ki, ezzel egyidejűleg a jelenlegi (6) bekezdés jelölése (7) bekezdésre módosul:
"(6) Az igazgatási szolgáltatási díj az eljáró szerv bevétele. Az eljáró szerv az igazgatási szolgáltatási díjat egyéb bevételeitől nyilvántartásában elkülönítetten kezeli."
8. §
Az R. 11. §-ának (2) és (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A felnőttképzést folytató intézménynek tevékenységéről kétévente a 4. számú melléklet szerint beszámolót kell benyújtania a nyilvántartást vezetőhöz. A nyilvántartásba történő bejegyzés érvényességi idejének lejárta évében esedékes beszámolót, ha a felnőttképzést folytató intézmény a nyilvántartásba vétel iránt ismételten kérelmet terjeszt elő, a kérelemmel egyidejűleg kell benyújtani.
(3) A nyilvántartást vezető a felnőttképzést folytató intézmények kétéves tevékenység-beszámolóját évente, a tárgyévet követő év január 31. napjáig átadja a Foglalkoztatási Hivatalnak, amely a tárgyévet követő év április 30. napjáig elkészíti a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium által előírt összesítéseket, és gondoskodik azok nyilvánosságra hozataláról."
9. §
Az R. 13. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"13. § (1) A Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium a felnőttképzést folytató intézmények jegyzékét felnőttképzési tevékenységük feltüntetésével honlapján negyedévente közzéteszi.
(2) A Foglalkoztatási Hivatal a nyilvántartást vezető jelentése alapján a tárgyévben nyilvántartásba vett, valamint a nyilvántartásból törölt felnőttképzést folytató intézményekről a tárgyévet követő év március 15. napjáig összesítést készít, melyet a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium honlapján közzétesz."
10. §
Az R. a következő 13/A-13/C. §-sal és azt megelőzően az alábbi címmel egészül ki:
"A belső képzést folytató intézmények nyilvántartása
13/A. § A 2-13. §-ban foglalt rendelkezéseket a belső képzés esetében a 13/B-13/C. §-ban szabályozott eltérésekkel kell alkalmazni.
13/B. § (1) A kizárólag belső képzést folytató intézményről egyszerűsített nyilvántartást kell vezetni.
(2) A nyilvántartásba vétel iránti kérelmei az 5. számú melléklet szerinti formanyomtatványon kell előterjeszteni. A kérelemhez csatolni kell:
a) a Gt. hatálya alá tartozó kérelmező esetén a cégbíróság által kibocsátott, 30 napnál nem régebbi cégkivonatot,
b) az a) pont alá nem tartozó kérelmező esetén a kérelmező hatályos létesítő okiratát, valamint
c) az igazgatási szolgáltatási díj megfizetésének bizonylatát.
(3) Az egyszerűsített nyilvántartásba vételi eljárás esetén az igazgatási szolgáltatási díj mértéke négyezer forint, a jogorvoslati díj mértéke háromezer forint.
(4) A nyilvántartást vezető a nyilvántartásba vételt megtagadja, ha a kérelmező a kérelmet felhívás ellenére sem a (2) bekezdésben foglaltaknak megfelelően terjeszti elő.
13/C. § (1) Az egyszerűsített nyilvántartás tartalmazza:
a) a 4. § (1) bekezdés a) -e) pontjában meghatározott adatokat,
b) a belső képzés pontos megjelölését,
c) a nyilvántartásból való törlés időpontját és okát.
(2) A nyilvántartást vezető a nyilvántartásba vételről a 4. § (2) bekezdésében, valamint (3) bekezdésének a) -e) pontjában foglaltak szerint állítja ki a tanúsítványi a belső képzést folytató intézmény részére. A tanúsítványnak tartalmaznia kell a belső képzés pontos megjelöléséi is.
(3) A belső képzést folytató intézményt a nyilvántartással kapcsolatban a 8. § (1) bekezdésében meghatározott adatváltozás bejelentésére vonatkozó, valamint beszámolási kötelezettség terheli. A beszámoló tartalmát a 6. számú melléklet határozza meg.
(4) Ha a nyilvántartásba történő bejegyzés érvényességi ideje lejárt, az ismételt nyilvántartásba vétel iránti kérelemhez a 13/B. § (2) bek. a) pontja, illetve b) pontja szerinti okiratot akkor kell csatolni, ha az okirat kiállításának alapjául szolgáló körülményekben változás állt be.
(5) A nyilvántartást vezető a belső képzést folytató intézményt törli a nyilvántartásból
a) a 8. § (1) bekezdésében meghatározott adatváltozás bejelentési kötelezettség elmulasztása esetén,
b) a 10. § (1) bekezdésének a) -c) és f) pontja szerinti esetben.
(6) A belső képzést folytató intézmények tekintetében a 13. §-ban foglalt rendelkezéseket nem kell alkalmazni."
11. §
Az R. 1-3. számú mellékletei helyébe e rendelet 1-6. számú mellékletei lépnek.
12. §
(1) Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba. A rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti az R. 3. §-a (2) bekezdésének g) pontja, valamint 14. §-ának (2)-(5) bekezdése.
(2) A 2004. január 1-jét megelőzően benyújtott és jogerősen még el nem bírált kérelmek tárgyában az eljárást az e rendeletben meghatározott szerveknek kell lefolytatnia a kérelem beadásának időpontjában hatályos eljárási szabályok szerint azzal az eltéréssel, hogy a nyilvántartásba vétel érvényességi időtartamára az Fktv., illetve az e rendelet szerinti 4 év irányadó.
(3) A 2004. január 1-jén nyilvántartott felnőttképzést folytató intézmény nyilvántartásba vételének érvényességi idejére a kérelem beadásának időpontjában hatályos jogszabály irányadó.
(4) Az e rendelet hatálybalépésének időpontjában nyilvántartott felnőttképzést folytató intézménynek a beszámolási kötelezettségét az e rendeletben foglaltak szerint kell teljesítenie.
(5) E rendelet rendelkezéseit alkalmazni kell azon kérelmező esetében is, akinek a korábbi kérelmét a nyilvántartást vezető e rendelet hatálybalépése előtt az R. 5. §-ának c) pontja alapján utasította el és még ezen elutasítás hatálya alatt áll.
(6) E rendelet hatálybalépésének időpontjában a nyilvántartásban szereplő felnőttképzést folytató intézmények az intézmény vezetőjének nevét, elérhetőségét, az intézmény telephelyeinek címét a rendelet hatálybalépésétől számított 6 hónapon belül kötelesek bejelenteni a nyilvántartást vezetőnek.
Burány Sándor s. k.,
foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter
1. számú melléklet az 5/2004. (II. 24.) FMM rendelethez
[1. számú melléklet a 48/2001. (XII. 29.) OM rendelethez]
A felnőttképzést folytató intézmények nyilvántartási feladatainak ellátását az alábbi megyei (fővárosi) munkaügyi központok végzik:
1. Fővárosi Munkaügyi Központ, Budapest
Illetékességi területe: Budapest Főváros,
Pest megye
2. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Munkaügyi Központ, Miskolc
Illetékességi területe: Borsod-Abaúj-Zemplén megye,
Heves megye,
Nógrád megye
3. Csongrád Megyei Munkaügyi Központ, Szeged
Illetékességi területe: Csongrád megye,
Bács-Kiskun megye,
Békés megye
4. Győr-Moson-Sopron Megyei Munkaügyi Központ, Győr
Illetékességi területe: Győr-Moson-Sopron megye,
Vas megye,
Zala megye
5. Hajdú-Bihar Megyei Munkaügyi Központ, Debrecen
Illetékességi területe: Hajdú-Bihar megye,
Jász-Nagykun-Szolnok megye,
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
6. Somogy Megyei Munkaügyi Központ, Kaposvár
Illetékességi területe: Somogy megye,
Baranya megye,
Tolna megye
7. Veszprém Megyei Munkaügyi Központ, Veszprém
Illetékességi területe: Veszprém megye,
Fejér megye,
Komárom-Esztergom megye
A kijelölt munkaügyi központok székhelyét a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium - a felnőttképzést folytató intézmények jegyzékének közlésével egyidejűleg - honlapján negyedévente közzéteszi.
2. számú melléklet az 5/2004. (II. 24.) FMM rendelethez
[2. számú melléklet a 48/2001. (XII. 29.) OM rendelethez]
3. számú melléklet az 5/2004. (II. 24.) FMM rendelethez
[3. számú melléklet a 48/2001. (XII. 29.) OM rendelethez]
"A" NYILATKOZAT a nyelvi képzésről (Kitöltendő, ha a nyilvántartásba vétel iránti kérelmet benyújtó intézmény kérelmében a képzés céljaként megjelölte a nyelvi képzést.) Intézmény neve: ................................................................................................................................................................................... Székhelye: ............................................................................................................................................................................................. Levelezési címe: .................................................................................................................................................................................. Kijelentem, hogy rendelkezem a felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. törvény 16. §-ában előírtak szerinti képzési programmal. A nyilvántartásba vétel iránti kérelmemben megjelölt nyelvi képzést az alábbiak szerint folytatom: | ||||||||||
Sorszám | A nyelv megnevezése | Azonosítószám | A nyelvvizsga szervezésére jogosult** | |||||||
igen | nem | |||||||||
1. | ||||||||||
2. | ||||||||||
3. | ||||||||||
4. | ||||||||||
5. | ||||||||||
6. | ||||||||||
* Vizsga szintje: alap-, közép-, felsőfok típusa: A, B, C. ** Jelölje x-szel a megfelelő rovatban. Kelt: ..............., 200......... P. H. …………………… Cégszerű aláírás | ||||||||||
”B” NYILATKOZAT a szakmai képzésről (Kitöltendő, ha a nyilvántartásba vétel iránti kérelmet benyújtó intézmény kérelmében a képzés céljaként megjelölte a szakmai képzést.) Intézmény neve: ............................................................................................................................................................................... Székhelye: ......................................................................................................................................................................................... Levelezési címe: ............................................................................................................................................................................... Kijelentem, hogy rendelkezem a felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. törvény 16. §-ában előírtak szerinti képzési programmal. A nyilvántartásba vétel iránti kérelmemben megjelölt szakmai képzést az alábbiak szerint folytatom: | ||||||||||
Sorszám | A szakképesítés megnevezése | A szakképesítés azonosítószáma | ||||||||
1. | ||||||||||
2. | ||||||||||
3. | ||||||||||
4. | ||||||||||
5. | ||||||||||
6. | ||||||||||
7. | ||||||||||
* Jelölje x-szel a megfelelő rovatban. Kelt: ..............., 200......... P. H. …………………………….. Cégszerű aláírás | ||||||||||
"C" NYILATKOZAT általános célú képzésről (Kitöltendő, ha a nyilvántartásba vétel iránti kérelmet benyújtó intézmény kérelmében a képzés céljaként megjelölte a általános célú képzést.) Intézmény neve:............................................................................................................................................................................ Székhelye:...................................................................................................................................................................................... Levelezési címe:............................................................................................................................................................................. Kijelentem, hogy rendelkezem a felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. törvény 16. §-ában előírtak szerinti képzési programmal. A kérelemben megjelölt általános célú képzést az alábbiak szerint folytatom: | ||||||||||
Sorszám | Az általános célú képzés pontos megjelölése | |||||||||
1. | ||||||||||
2. | ||||||||||
3. | ||||||||||
4. | ||||||||||
5. | ||||||||||
6. | ||||||||||
7. | ||||||||||
8. | ||||||||||
Kelt: ..............., 200......... P. H. …………………………. Cégszerű aláírás | ||||||||||
"D" NYILATKOZAT a képzéshez kapcsolódó szolgáltatásról (Kitöltendő, ha a nyilvántartásba vétel iránti kérelmet benyújtó intézmény kérelmében a képzés céljaként megjelölte a képzéshez kapcsolódó szolgáltatást.) Intézmény neve: ............................................................................................................................................................................... Székhelye: ......................................................................................................................................................................................... Levelezési címe: ............................................................................................................................................................................... A nyilvántartásba vételi kérelmemben megjelölt képzéshez kapcsolódó szolgáltatás(oka)t az alábbiak szerint folytatom: | ||||||||||
Sorszám | Szolgáltatás megnevezése | A szolgáltatás azonosítószáma | ||||||||
1. | ||||||||||
2. | ||||||||||
3. | ||||||||||
4. | ||||||||||
5. | ||||||||||
6. | ||||||||||
7. | ||||||||||
8. | ||||||||||
Kelt: ..............., 200......... P. H. ………………………… Cégszerű aláírás | ||||||||||
A felnőttképzési tevékenység körébe tartozó képzések és a képzésekhez kapcsolódó szolgáltatások azonosítói
(Az A-D szerinti nyilatkozatok kitöltését segítő útmutató)
A felnőttképzést folytató intézmények nyilvántartásba vételének részletes szabályairól szóló 48/2001. (XII. 29.) OM rendelet 3. §-ának (3) bekezdése alapján a felnőttképzési tevékenységek körébe tartozó képzések és a képzésekhez kapcsolódó szolgáltatások azonosítói az alábbiak:
I. A nyelvi képzés esetében 8 számjegyből álló azonosítót kell alkalmazni:
Az azonosító 1. számjegye minden esetben 2.
Az azonosító 2-8. számjegyét az alábbi táblázat határozza meg:
2. kód | 3—4. kód | 5. kód | 6. kód | 7. kód | 8. kód |
5 azon nyelveknél, amelyek esetében Magyarországon államilag elismert magyar fejlesztésű nyelvvizsga tehető | 01 angol | 1 alapfokú | 1 általános nyelvi | minden esetben 0 | 1 egynyelvű A |
02 arab | 2 középfokú | 2 egynyelvű B | |||
03 bolgár | 3 felsőfokú | 2 szaknyelvi | 3 egynyelvű C | ||
04 cigány (lovári) | 4 kétnyelvű A | ||||
05 cseh | 5 kétnyelvű B | ||||
06 dán | 6 kétnyelvű C | ||||
07 eszperantó | |||||
6 azon nyelveknél, amelyekből Magyarországon államilag elismert külföldi fejlesztésű nyelvvizsga tehető | 08 finn | ||||
09 francia | |||||
10 héber | |||||
11 holland | |||||
12 horvát | |||||
13 japán | |||||
14 kínai | |||||
7 azon nyelveknél, amelyek esetében Magyarországon államilag elismert magyar fejlesztésű nyelvvizsga nem tehető | 15 latin | ||||
16 lengyel | |||||
17 magyar (mint idegen nyelv) | |||||
18 német | |||||
19 norvég | |||||
20 olasz | |||||
21 orosz | |||||
8 azon nyelveknél, amelyekből Magyarországon államilag elismert külföldi fejlesztésű nyelvvizsga nem tehető | 22 portugál | ||||
23 román | |||||
24 spanyol | |||||
25 svéd | |||||
26 szerb | |||||
27 szlovák | |||||
28 szlovén | |||||
29 török | |||||
30 ukrán | |||||
31 újgörög | |||||
32 egyéb |
II. Az Országos Képzési Jegyzékről szóló 7/1993. (XII. 20.) MüM rendelet alapján az Országos Képzési Jegyzékbe (OKJ-be) tartozó állam által elismert szakképesítésre felkészítő képzés esetében a rendeletben meghatározott 8 számjegyből álló azonosítót kell alkalmazni.
III. A szakképzésről szóló 1993. évi LXXVI. (Sztv.) törvény hatálya alá tartozó, de az OKI-ben nem szereplő szakképesítésre felkészítő képzések esetében az alábbiak szerinti 8 számjegyből álló azonosítót kell alkalmazni:
Az azonosító 1-6. számjegye az alábbiak szerint:
001400 Oktatói, pedagógiai képesítések
001800 Művészeti képesítések
003400 Gazdasági és igazgatási képesítések
004600 Számítástechnikai képesítések
005000 Egészségügyi képesítések
005200 Kis- és nagyüzemi ipari képesítések
005400 Műszaki, technikusi képesítések
005800 Építészeti képesítések
006200 Mező-, erdő- és halgazdasági képesítések
006600 Háztartás-gazdasági képesítések
007000 Szállítási, hírközlési képesítések
007800 Személyi szolgáltatási, vendéglátói, kereskedelmi idegenforgalmi képesítések
008400 Kulturális és tájékoztatási képesítések
008900 Egyéb, más ágazatba nem sorolható képesítések
Az azonosító 7-8. számjegye:
20 nemzetközileg elismert szakképesítés megszerzésére felkészítő képzés esetén
21 egyéb esetekben
IV. Az okleveles könyvvizsgálói képesítésre felkészítő képzés 8 számjegyből álló azonosítója: 71 350000
V. Az Sztv. hatálya alá nem tartozó, hatósági jellegű képesítésekre felkészítő képzések 8 számjegyből álló azonosítói:
Az azonosító 1-6. számjegye:
005301 Hivatásos belvízi hajós képesítés
005302 Hivatásos tengerész képesítés
005303 Kedvtelést célú belvízi képesítés
005304 Kedvtelési célú tengeri képesítés
005305 Hajózási üzemeltetési vezető képesítés
005311 Országos közforgalmú vasúti járművezetői képesítések
005312 Helyi közforgalmú vasúti járművezetői (szakoktatói) képesítések
005313 Saját használatú vasúti járművezetői képesítések
005314 Bányavasúti járművezetői képesítések
005321 Belföldi közúti közlekedési szolgáltatást végző gépkocsi-vezetői képesítések
005322 Belföldi árufuvarozási, személyszállítási vállalkozói képesítések
005323 Nemzetközi gépkocsivezetői képesítések
005324 Nemzetközi árufuvarozói, személyszállítási vállalkozói képesítések
005325 Járművezető-képzéshez kapcsolódó képesítések
005326 Egyéb közlekedési szakképesítések
005330 Közúti járművezetői kategóriás szakképesítések
005340 Vízügyi szakágazat
005350 Hírközlési szakágazat
005361 Magánpilóta szakszolgálati engedély (PPL)
005362 Növendék pilóta szakszolgálati engedély (SPL)
005363 Ejtőernyős szakszolgálat
005364 Magyar kereskedelmi pilóta szakszolgálati engedély (HCPL)
005365 Kereskedelmi pilóta szakszolgálati engedély (CPL)
005366 Közforgalmi pilóta szakszolgálati engedély (ATPL)
005367 Légijármű hajózó személyzet szakszolgálati engedély
005368 Földi szakszemélyzet szakszolgálati engedély
005369 Légiforgalmi irányító szakszolgálat
005370 Útépítési képesítések
006400 Növényvédelmi, növény-egészségügyi képesítések 006425 Állatvédelmi, állat-egészségügyi képesítések 006450 Élelmiszer-ellenőrzési, élelmiszer-higiéniai képesítések 006475 Mező-, erdő-, hal- és vadőri képesítések
Az azonosító 7-8. számjegye:
10 nemzetközileg elismert szakképesítés megszerzésére felkészítő képzés esetén
20 egyéb esetekben
VI. A felnőttképzési szolgáltatások 8 számjegyű azonosítói:
00000091 előzetes tudásszintfelmérés
00000092 pályaorientációs, pályakorrekciós tanácsadás
00000093 képzési szükségletek felmérése és képzési tanácsadás
00000094 elhelyezkedési tanácsadás
00000095 álláskeresési technikák
00000096 egyéb
4. számú melléklet az 5/2004. (II. 24.) FMM rendelethez
[4. számú melléklet a 48/2001. (XII. 29.) OM rendelethez]
Sorszám | Irányítószám | Cím | Férőhelyek száma |
2. Az oktatásra rendelkezésre álló helyiségek adatai
a) Rendszeresen rendelkezésre álló, bérelt helyiségek
b) Saját rendelkezésű helyiségek
Sorszám | Irányítószám | Cím | Férőhelyek száma |
3. Felnőttképzési tevékenységhez kapcsolódó szolgáltatás
A szolgáltatás típusának kódja* | A szolgáltatásban részt vevők száma | Ebből az Fktv. szerint támogatottak száma |
* Előzetes tudásszintfelmérés (00000091), pályaorientációs, pályakorrekciós tanácsadás (00000092), képzési szükségletek felmérése és képzési tanácsadás (00000093), elhelyezkedési tanácsadás (00000094), álláskeresési technikák (00000095), egyéb (00000096). |
4. A beszámolási időszakban folytatott képzések képzési programjainak szerkezete
Felnőttképzési tevékenység | A képzési programok száma | ||||
típusai | száma* | ||||
saját fejlesztésű programok | központi programok | központi + saját fejlesztésű programok | egyéb, pl. más képző intézménytől vásárolt programok | ||
Általános felnőttképzések | |||||
Nyelvi képzések | |||||
Állam által elismert szakképesítést nyújtó képzések (OKI) | |||||
A szakképzési törvény szerinti OKJ-n kívüli képzések | |||||
Hatósági jellegű képesítésekre felkészítő képzések | |||||
Okleveles könyvvizsgálói képesítésre felkészítő képzések | |||||
Felnőttképzési szolgáltatások | |||||
* A képző intézmény hányféle tevékenységet és szolgáltatást folytatott a beszámolási időszakban. |
5. Minőségbiztosítási tevékenység
A minőségbiztosítás érdekében folytatott felülvizsgálat és fejlesztés területe* | 200ٱ évben | 200ٱ. évben |
Személyi és tárgyi feltételek javítása | ||
A felnőttképzési tevékenység értékelése, fejlesztése | ||
Döntési folyamatok felülvizsgálata javítása | ||
A tájékoztatási tevékenység javítása | ||
Ügyfélszolgálat, panaszkezelés fejlesztése | ||
Egyéb | ||
* A megfelelő felülvizsgálati típust X-szel kérjük jelezni! |
Kelt: ............,200....................................
A beszámoló elkészítéséért felelős vezető | A kitöltő |
neve: | neve: |
beosztása: | beosztása: |
telefonszáma: | telefonszáma: |
cégszerű aláírása | aláírása |
5. számú melléklet az 5/2004. (II. 24.) FMM rendelethez
[5. számú melléklet a 48/2001. (XII. 29.) OM rendelethez]
Kérelem
a belső képzést folytató intézmények egyszerűsített nyilvántartásba vételéhez
6. számú melléklet az 5/2004. (II. 24.) FMM rendelethez
[6. számú melléklet a 48/2001. (XII. 29.) OM rendelethez]
Kitöltési útmutató a 3. ponthoz
Hagyományos, tanfolyami képzés (1)
Értelemszerűen töltendő ki.
Szakmai képzés közvetlen munkahelyen vagy munkaszituációban, saját munkaeszközökkel (2)
Felettesek, munkatársak és szakemberek által nyújtott képzés (betanítás), amelyeknek célja képzés biztosítása konkrétan egy adott munkakörben. Az ilyen típusú képzés jellemzői: megtervezett időtartama van a képzésnek, amely - a megszokott munkaeszközök felhasználásával, akár a közvetlen munkahelyen, akár munkahelyi környezetben valósul meg a munkavállaló munkatapasztalatainak messzemenő felhasználásával.
Munkaköri rotáció, cserék vagy ideiglenes áthelyezések útján folyó, tervezett tanulás (3)
A munkaköri rotáció, cserék vagy ideiglenes áthelyezések útján folyó, tervezett tanulás, akkor minősül képzésnek, ha az érintett munkavállalók képességeinek továbbfejlesztése vagy javítása céljából ezeket előzetesen megtervezik. Nem szabad ideszámítani a dolgozók áthelyezését egyik munkahelyről a másikra abban az esetben, ha ez nem része egy megtervezett fejlesztési programnak.
Tanulócsoportok/Minőségi körök (4)
A tanulócsoportok a munkavállalók olyan csoportjai, amelyek rendszeresen összegyűlnek azzal az elsődleges céllal, hogy tanulmányozzák a munkaszervezés, a munkaeljárások és a munkahely követelményeit. Ez az egyéni tanulás csoportos formája.
A minőségi csoportok olyan munkacsoportok, amelyek célja a termelésben és a munkahelyen felmerülő problémák megvitatása és megoldások keresése. A résztvevőket be kell vonni a vállalkozás tervezési és ellenőrzési eljárásaiba. A minőségi csoportok munkáját egy irányító koordinálja.
Önálló tanulás nyílt és távoktatási formában, audio-, illetve videokazetták segítségével, számítógéppel támogatott formában (5)
A nyitott és távoktatási formában, video- vagy audiokazetták segítségével, számítógéppel támogatott formában folytatott önképzés csak akkor számít képzésnek, ha a hallgató/tanuló osztja be a képzési időt és a tanulás ütemét.
Műhelyfoglalkozások, előadások, illetve szemináriumok, amelyeken a munkavállaló tanulás vagy képzés céljából vesz részt (6)
A műhelyfoglalkozásokon és előadásokon/szemináriumokon való részvételt kell képzésnek tekinteni, amelyen az alkalmazott részvétel elsődleges célja a képzés/tanulás.