Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

10/2005. (I. 19.) Korm. rendelet

a központosított közbeszerzési rendszerről, valamint a központi beszerző szervezet feladat- és hatásköréről szóló 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelet módosításáról

A Kormány a közbeszerzésekről szóló 2003. évi CXXIX. törvény 404. §-a (1) bekezdésének c) és d) pontjai alapján a központosított közbeszerzési rendszerről, valamint a központi beszerző szervezet feladat- és hatásköréről szóló 168/2004. (V. 25.) Korm. rendeletet (a továbbiakban: R.) az alábbiak szerint módosítja:

1. §

Az R. 2. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"2. § A központosított közbeszerzések hatálya alá tartozó kiemelt termékeket - figyelemmel a Kbt. 2. §-ának (4) bekezdésében, 17. §-ának (1) bekezdésében, valamint a 29. § (2) bekezdés bevezető mondatában foglaltakra - és a keretszerződés, keretmegállapodás leghosszabb időtartamát e rendelet 1. számú melléklete tartalmazza."

2. §

Az R. 4. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"4. § (1) A központi beszerző szervezet által kezelt központosított közbeszerzési eljáráshoz történő csatlakozást bármely, a Kbt. hatálya alá tartozó, az 1. § (3) bekezdése szerinti szervezet kezdeményezheti a központi beszerző szervezetnél.

(2) A csatlakozást a 16. § (1) bekezdésében hivatkozott - elsősorban elektronikusan kitöltött - regisztrációs űrlap kitöltésével lehet kezdeményezni a központi beszerző szervezetnél.

A regisztrációt a központi beszerző szervezet 8 napon belül visszaigazolja, mellyel megvalósul a központosított közbeszerzési rendszerhez való csatlakozás."

3. §

Az R. 5. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"5. § (1) A csatlakozási feltételek fennállásának megállapítása érdekében a központi beszerző szervezet a csatlakozás kezdeményezőjét további adatközlésre hívhatja fel a regisztráció kézhezvételét követő 5 napon belül. Ebben az esetben a 4. § (2) bekezdése szerinti határidő a kért adatok rendelkezésre bocsátásától kezdődik.

(2) A központosított közbeszerzési rendszer szolgáltatásainak igénybevétele a regisztráció központi beszerző szervezet által történt visszaigazolását követően lehetséges.

(3) A regisztrálás a központi beszerző szervezet által kötött keretszerződések terhére történő megrendelésre, valamint a központi beszerző szervezet által megkötött keretmegállapodások alapján a 28. § szerinti eljárások lefolytatására jogosít."

4. §

(1) Az R. 7. §-a (1) bekezdésének bevezető szövege, valamint az (1) bekezdés b) pontja az alábbiak szerint módosul, egyidejűleg a bekezdés a következő d) ponttal egészül ki:

"7. § (1) Az 1. § (1) és (2) bekezdése szerinti szervezet a kiemelt termékek közbeszerzését a Kbt. szabályaival összhangban saját hatáskörben is megvalósíthatja, ha"

"b) a kiemelt termékbeszerzés vonatkozásában nincs hatályos keretmegállapodás vagy keretszerződés;"

"d) a keretszerződésben meghatározott és az egyéb (pl. azonos szolgáltatási) feltételek tekintetében is mindenben megfelelő kiemelt terméket a keretszerződés szerinti árnál alacsonyabb áron tud beszerezni."

(2) Az R. 7. §-a kiegészül a következő (3) és (4) bekezdésekkel:

"(3) Az (1) bekezdés b) és d) pontjaiban szabályozott saját hatáskörben történő beszerzés feltétele, hogy az intézmény beszerzési igényét előzetesen, a 17. §-ban foglalt adatszolgáltatást teljesítve a központi beszerző szervezetnél bejelentette.

(4) Az intézmény köteles a saját hatáskörben megvalósított beszerzés eredményeként megkötött szerződést, valamint a szerződés teljesítésének dokumentumait a központi beszerző szervezet részére megküldeni."

5. §

A R. 11. §-a (3) bekezdésének j) és m) pontja helyébe az alábbiak lépnek, egyidejűleg az m) pont jelölése n) pontra változik:

[11. § (3) A központi beszerző szervezet a (2) bekezdés szerinti tevékenysége körében különösen az alábbi feladatokat látja el:]

"j) együttműködik a központosított közbeszerzési rendszer keretében feladatot ellátó egyéb szervezetekkel, valamint a kötelezettségvállalásokat nyilvántartó államháztartási szervekkel;"

"m) a központosított közbeszerzési eljárások vonatkozásában ellátja a közbeszerzési eljárásokban elektronikusan gyakorolható eljárási cselekmények szabályairól és az Elektronikus Közbeszerzési Rendszerről szóló 167/2004. (V. 25.) Korm. rendeletben az Elektronikus Közbeszerzési Szolgáltató számára meghatározott feladatokat,"

6. §

Az R. 17. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Az 1. § (1)-(2) bekezdése szerinti szervezetek a beszerzési terv megküldése mellett kötelesek a Kbt. szerinti éves összesített közbeszerzési tervet a Kbt.-ben előírt határidőben a központi beszerző szervezet részére megküldeni."

7. §

Az R. 24. §-a és címe helyébe az alábbi rendelkezés lép:

"A keretszerződés, a keretmegállapodás és a szerződés

24. § (1) A központosított közbeszerzési eljárás eredményeképpen keretszerződés vagy keretmegállapodás és szerződés jön létre.

(2) A keretszerződést a központi beszerző szervezet köti az összesített intézményi igények alapján lebonyolított nyílt, meghívásos vagy tárgyalásos közbeszerzési eljárás eredményeképpen;

a) a központosított közbeszerzési eljárás eredményeképpen keretszerződés legfeljebb 4 évre köthető;

b) a keretszerződésnek tartalmaznia kell a következőket:

ba) a keretszerződés előzményeinek (igénybejelentés, lefolytatott közbeszerzési eljárás), a közbeszerzés tárgyának, továbbá mennyiségének a Kbt. 50. §-ának (2) bekezdése szerinti meghatározását,

bb) a közbeszerzés tárgyára vonatkozó minőségi követelményeket, illetve az állami normatívára való utalást,

bc) az ellenszolgáltatás mértékét, valamint a közbeszerzési díj mértékét, számításának és megfizetésének módját,

bd) a központosított közbeszerzési rendszer hatálya alá tartozó intézmények körét, adatait,

be) arra vonatkozó kikötést, hogy a keretszerződés alapján az intézmény egyoldalú jognyilatkozattal (a továbbiakban: megrendeléssel) jogosult a közbeszerzést megvalósítani,

bf) a megrendelések kezdeményezésével, ezek visszaigazolásával, valamint a teljesítésekkel kapcsolatos határidőt és a teljesítésekre vonatkozó (szállítási és pénzügyi) részletes feltételeket,

bg) a szerződésszegésért való felelősség szabályait,

bh) az intézményeknek és a szállítóknak a keretszerződéssel és annak teljesítésével kapcsolatos adatszolgáltatási kötelezettségére vonatkozó, valamint az ennek végrehajtási módját szabályozó rendelkezéseket,

bi) annak rögzítését, hogy az intézmény előleget nem adhat.

(3) A keretmegállapodás az összesített intézményi igények alapján a központi beszerző szervezet által lebonyolított keretmegállapodásos eljárás első szakaszának eredményeképpen jön létre.

(4) A keretmegállapodásnak legalább a következőket kell tartalmaznia:

a) a szerződő felek megnevezése és azonosító adatai (adószám, GLN szám);

b) a keretmegállapodás előzményei (igénybejelentés, lefolytatott közbeszerzési eljárás, önálló lebonyolítás esetén a díjkedvezmény mértéke);

c) a keretmegállapodás tárgya;

d) a keretmegállapodás időtartama;

e) a keretmegállapodás tárgyának előirányzott mennyisége (amennyiben lehetséges) és/vagy értéke;

f) az ellenszolgáltatás mértéke;

g) a fizetés módja;

h) a közbeszerzési díj mértéke, számításának és megfizetésének módja;

i) a teljesítés helye és módja;

j) a teljesítést biztosító mellékkötelezettségek;

k) a keretmegállapodás megszűnése;

l) a keretmegállapodásos eljárás második részében az ajánlattételre történő felkérés módja;

m) a keretmegállapodásos eljárás második részének részletes értékelési szempontjai;

n) a keretmegállapodás alapján megkötendő szerződés mintája.

(5) Keretmegállapodás legfeljebb 4 évre köthető.

(6) A keretmegállapodásos eljárás második szakaszát keretszerződés vagy szerződés zárja le."

8. §

Az R. III. fejezete és címe helyébe az alábbi rendelkezések lépnek:

"III. Fejezet

ELJÁRÁSI SZABÁLYOK

Általános szabályok

26. § (1) A központi beszerző szervezet a központosított közbeszerzési rendszer keretén belül általa lefolytatott közbeszerzési eljárásokat elsősorban keretmegállapodásos eljárással bonyolítja le. Ettől való eltérés esetén a központi beszerző szervezet az irányítását ellátó minisztert tájékoztatja.

(2) A központi beszerző szervezet által lefolytatott keretmegállapodásos eljárásra a Kbt. 28. címe szerinti szabályokat, valamint e rendeletben foglaltakat a jelen fejezet szerinti eltérésekkel kell alkalmazni.

27/A. §[1]

27/B. § A keretmegállapodásos eljárás második részét lebonyolíthatja

a) a központi beszerző szervezet, vagy

b) önállóan a 17. § (1) bekezdés szerinti igényt bejelentő intézmény.

27/C. § A 27/B. § a) pontja esetén a központi beszerző szervezet az intézmények összesített, konkrét igénye alapján a Kbt. szabályaival összhangban hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos eljárással bonyolítja le a keretmegállapodásos eljárás második részét, melynek eredményeképpen keretszerződést köt. Az intézmények beszerzési igényeiket a második rész lezárásaként megkötött keretszerződés terhére kibocsátott megrendeléssel elégíthetik ki. A keretszerződés tartalmi elemeit a 24. § (1) bekezdésének b) pontja tartalmazza.

28. § (1) A keretmegállapodásos eljárás 27/B. § b) pontja szerinti második részét az intézmények a (2) vagy (3) bekezdés szerint bonyolíthatják le.

(2) Az intézmény a keretmegállapodásos eljárás második részét a Kbt. szabályaival összhangban bonyolítja azzal az eltéréssel, hogy nem kell közzétennie az eljárás eredményéről vagy eredménytelenségéről szóló tájékoztatót tartalmazó hirdetményt a Közbeszerzési Értesítőben, valamint az Európai Unió Hivatalos Lapjában.

A központi beszerző szervezet a keretmegállapodások hatálya alatt ilyen módon megkötött szerződésekről az Európai Unió Hivatalos Lapjában, illetve a Közbeszerzési Értesítőben az egyes keretmegállapodások hatályának lejártát követő 30 napon belül összegzést tesz közzé.

(3) A keretmegállapodásos eljárás első részének lezárásaként keretmegállapodást kötött ajánlattevők közül az intézmény a 27/A. § szerinti keretmegállapodásos eljárás első részének eredményét tekintve legkedvezőbb ajánlattal rendelkező ajánlattevőnek küldött megrendeléssel szerződés megkötését kezdeményezi. Amennyiben az ajánlattevő a megrendelést elfogadja, arról a megrendelés kézhezvételétől számított 2 munkanapon belül értesíti az intézményt, és a megrendelés mellékletét képező szerződés valamennyi példányát cégszerűen aláírva az intézménynek megküldi.

Ha a megrendeléssel megkeresett ajánlattevő a megrendelést visszautasítja, az intézmény a soron következő legkedvezőbb ajánlattal rendelkező ajánlattevőnek küldhet megrendelést.

(4) A keretmegállapodásos eljárás második részének lezárásaként megkötött szerződést az intézmény a megkötéstől számított 5 napon belül köteles a központi beszerző szervezetnek megküldeni.

(5) A központi beszerző szervezet, illetve az intézmények a keretmegállapodásos eljárás második, hirdetmény nélküli tárgyalásos szakaszát elektronikus úton is lebonyolíthatják a Kbt. 404. §-a (1) bekezdésének e) pontjában foglalt felhatalmazás alapján alkotott jogszabályban foglaltak szerint.

A keretszerződés

29. § (1) A központi beszerző szervezet az összesített intézményi igények alapján a 24. §-ban megjelölt központosított közbeszerzési eljárások eredményeképpen keretszerződést köt. Az intézmények a keretszerződések terhére kibocsátott megrendelésekkel szerezhetik be a kiemelt termékeket.

(2) A közbeszerzés megvalósítása során az intézmény köteles megvalósítani a keretszerződés feltételeit. A megrendelés nem lehet ellentétes a keretszerződéssel."

9. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba, egyidejűleg az R. 3. § b) és c) pontjai, a 25. § (2) bekezdése, valamint a 2. számú melléklet a hatályát veszti.

(2) Az R. 1. számú melléklete helyébe e rendelet melléklete lép.

Gyurcsány Ferenc s. k.,

miniszterelnök

Melléklet a 10/2005. (I. 19.) Korm. rendelethez

[1. számú melléklet a 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelethez]

Az országosan kiemelt termékek jegyzéke

A termék megnevezéseA szerződés időtartama
Távközlési eszközök és szolgáltatások - Telefonközpontok, telefonkészülékekmaximum 2 év
és kapcsolódó szolgáltatások
- Mobil távközlési készülékek és szolgáltatások
- Telefax készülékek és kapcsolódó szolgáltatások
- Internet szolgáltatások
Személyi számítógép rendszerek, azok főbb egységei és általánosan használt felhasználói szoftver eszközeimaximum 2 év
- Szoftver alrendszerek és elemeik - Hardver alrendszerek és elemeik - Személyi számítógép rendszerek kiegészítői - Elektronikus dokumentum kezelését támogató input és output eszközök - Számítástechnikai rendszerekhez kapcsolódó szolgáltatások - Hálózati aktív eszközök és elemeik - Elektronikus jogszabály nyilvántartó rendszerek és kapcsolódó szolgáltatások Irodatechnikai berendezések, tartozékaik, a működésükhöz szükséges kellékanyagok és szolgáltatásokmaximum 2 év
- Másoló- és sokszorosítógépek - Iratmegsemmisítő gépek - Ügyvitel-technikai berendezések és eszközök - Ügyvitel-technikai berendezések alkatrészei és tartozékai, valamint a működésükhöz szükséges kellékanyagok - Irodagépek helyszíni javítása, karbantartása Bútorokmaximum 4 év
- Szekrények, konténerek - Asztalok - Ülőbútorok Papírok, papírárukmaximum 4 év
- Borítékok, tasakok - Irodai papírok - Számítógép kiíró papírok - Iratgyűjtők, iratrendezők - Ügyviteltechnikai berendezések használatához szükséges papíráruk Gépjárművekmaximum 4 év
- Személygépkocsik - Közúti terepjáró gépkocsik - Nehéz terepjáró gépkocsik - Mikrobuszok - Egyterű személygépkocsik - Áruszállító tehergépkocsi (3500 kg össztömegig) Üzemanyagokmaximum 4 év
- Gépjármű üzemanyagok (üzemanyagkártya felhasználásával) - Tartálykocsis gépjármű üzemanyagok
Egészségügyi termékek - Röntgen kontrasztanyagok közül az intravénás ionizáló és nem-ionizáló kontrasztanyagok - Kötést rögzítő kötszerek közül a sebészeti osztályokon alkalmazott és a műtőkben felhasznált kötszerek - Vizsgálókesztyűk és sebészeti kesztyűk - Infúziós és transzfúziós szerelékek, valamint a véna biztosításához használatos kanülök, vizeletgyűjtő tasak - A fertőtlenítőszerek közül a szakrendelőkben, a fekvőbeteg-osztályokon és a műtőkben lévő eszközök fertőtlenítésére használatos fertőtlenítőszerek - Fecskendők, injekciós tűk - Kórházi textíliamaximum 2 év
Repülőjegy-beszerzés és a hozzá kapcsolódó szolgáltatásokmaximum 2 év

Lábjegyzetek:

[1] Az R. 27/A. §-át megállapító rendelkezéseket hatályon kívül helyezte a 196/2006. (IX. 27.) Korm. rendelet 19. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2006.10.05.

Tartalomjegyzék