Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

196/2006. (IX. 27.) Korm. rendelet

a központosított közbeszerzési rendszerről, valamint a központi beszerző szervezet feladat- és hatásköréről szóló 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelet módosításáról

A közbeszerzésekről szóló 2003. évi CXXIX. törvény (a továbbiakban: Kbt.) 404. §-a (1) bekezdésének c) és d) pontjában kapott felhatalmazás alapján a Kormány a központosított közbeszerzési rendszerről, valamint a központi beszerző szervezet feladat- és hatásköréről szóló 168/2004. (V. 25.) Korm. rendeletet (a továbbiakban: Kr.) a következők szerint módosítja:

1. §

A Kr. 3. §-ának g) és h) pontja helyébe a következő rendelkezések lépnek, egyidejűleg a § a következő i) ponttal egészül ki:

[E rendelet alkalmazásában]

"g) központosított közbeszerzési portál és adatbázis: a központosított közbeszerzési rendszer részét képező, a központi beszerző szervezet által a központi beszerzési rendszer működtetése érdekében kezelt adatokat tartalmazó adatbázis és az azt megjelenítő webes alkalmazások, amelyek elérési útvonala és címe:http://www.magyarorszag.hu; http://www.kozbeszerzes.gov.hu;

h) szállító: a központosított közbeszerzési rendszer keretén belül lefolytatott eljárás eredményeképpen egyedi szerződést, keretszerződést vagy keretmegállapodást kötő ajánlattevő;

i) elektronikus központosított közbeszerzési szolgáltatás: a központi elektronikus szolgáltató rendszer része, amely az elektronikus közbeszerzéseket lebonyolító, elsődlegesen a központosított közbeszerzési eljárásokban az elektronikus úton megvalósítható eljárási cselekményeket támogató, a közbeszerzési eljárásokban részt vevő szervezetek és személyek elektronikus úton történő kapcsolattartását biztosító informatikai szolgáltatás."

2. §

A Kr. 4-6. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"4. § (1) A központi beszerző szervezet által kezelt központosított közbeszerzési rendszerbe történő bejelentkezést bármely, a Kbt. hatálya alá tartozó, az 1. § (3) bekezdése szerinti szervezet kezdeményezheti a központi beszerző szervezetnél.

(2) A bejelentkezést - a 16. § (1) bekezdésében meghatározott módon - lehet megtenni. A bejelentkezés visszaigazolásának hiányában a bejelentkezés a 9. napon elfogadottnak tekintendő.

5. § (1) A központosított közbeszerzési rendszer szolgáltatásaihoz történő csatlakozás a bejelentkezés központi beszerző szervezet által történt visszaigazolását követően elektronikusan lehetséges.

(2) A bejelentkezés visszaigazolását követően az önként csatlakozott szervezet - a központi beszerző szervezet által jóváhagyott- igénybejelentése alapján jogosult a központi beszerző szervezet által kötött keretszerződések terhére történő megrendelésre, valamint a központi beszerző szervezet által megkötött keretmegállapodások alapján a 28. § szerinti eljárások lefolytatására.

(3) Az önként csatlakozott szervezetek igénybejelentésének jóváhagyása során a központi beszerző szervezet köteles figyelemmel lenni arra, hogy a központosított közbeszerzésre kötelezett intézmények folyamatos ellátottsága a keretmegállapodások és keretszerződések alapján biztosított legyen. Ennek érdekében köteles elutasítani a beszerzési igényt abban az esetben, ha az igénybejelentéssel érintett keretmegállapodásban vagy keretszerződésben meghatározott mennyiség nyolcvan százaléka teljesült, továbbá elutasíthatja, ha a bejelentett igény jóváhagyása veszélyeztetné az 1. § (1) és (2) bekezdése szerinti szervezetek igényeinek kielégítését. A központi beszerző szervezet a bejelentett igény elutasítását indokolni köteles.

(4) Az önként csatlakozott szervezetet megilletik mindazon jogosultságok és terhelik mindazon kötelezettségek - kivéve a 17. §-ban meghatározott kötelezettségek - melyeket e rendelet határoz meg az 1. § (1) és (2) bekezdése szerinti szervezetek részére.

6. § A központi beszerző szervezet az önkéntes csatlakozásokkal kapcsolatos kötelezettségek megfelelő teljesítése érdekében a központosított közbeszerzési portálon tájékoztató rendszert működtet."

3. §

(1) A Kr. 7. §-a (1) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[Az 1. § (1) és (2) bekezdése szerinti szervezet a kiemelt termékek közbeszerzését a Kbt. szabályaival összhangban saját hatáskörben is megvalósíthatja, ha]

"a) a működéshez, fenntartáshoz szükséges kiemelt termékbeszerzés megvalósítása előre nem látható okból rendkívül sürgőssé válik és a hatályos keretszerződés vagy keretmegállapodás alapján a közbeszerzés határidőre nem lenne megvalósítható;"

(2) A Kr. 7. §-ának (3) és (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(3) Az (1) bekezdés b) és d) pontjaiban szabályozott saját hatáskörben történő beszerzés feltétele, hogy az intézmény beszerzési igényét előzetesen, a 17. §-ban foglalt adatszolgáltatást teljesítve a központosított közbeszerzési portálon elektronikus úton bejelentette.

(4) Az intézmény köteles a saját hatáskörben megvalósított beszerzés eredményeként megkötött szerződés alapadatait (szerződő felek megnevezését, a szerződés tárgyát, mennyiségét, az ellenszolgáltatás mértékét, a teljesítés határidejét, a szerződés tárgyára vonatkozó műszaki, minőségi feltételeket és a szerződéskötés idejét, a szerződés időtartamát), hivatkozva az előzetes beszerzési igényre és a saját hatáskörű beszerzést megalapozó körülményekre, valamint a szerződés teljesítésének dokumentumait a központosított közbeszerzési portálon elektronikus úton feltölteni."

4. §[1]

A Kr. 8. §-a a következő (3) és (4) bekezdéssel egészül ki:

"(3) Az intézmény a saját hatáskörben megvalósítani kívánt közbeszerzés becsült értékének kiszámítása során mindazon beszerzések értékét köteles egybeszámítani, függetlenül attól, hogy azokat a központosított közbeszerzési rendszer keretében vagy saját hatáskörben szerezte be, amelyek vonatkozásában fennállnak a Kbt. 40. §-ában meghatározott feltételek.

(4) A 7. § (1) bekezdésének b) pontjában szabályozott saját hatáskörben történő beszerzés során kötött szerződésben az intézmény szerződéses kötelezettséget kizárólag a központi beszerző szervezet által a kiemelt termék vonatkozásában megkötendő keretszerződés vagy keretmegállapodás hatálybalépésének időpontjáig vállalhat. Az intézménynek a szerződés időbeli hatályát erre tekintettel kell megállapítania."

5. §

A Kr. 11. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) A központi beszerző szervezet a (2) bekezdés szerinti tevékenysége körében különösen az alábbi feladatokat látja el:

a) a mindenkor hatályos állami normatíváknak megfelelő rendszerben az intézmények által elektronikusan, a központosított közbeszerzési portálon keresztül szolgáltatott adatok alapján összesíti és adatbázisba rendszerezi az igénybejelentéseket;

b) az igénybejelentésekre vonatkozó adatbázist az állami normatíva-rendszer változásaival összhangban folyamatosan frissíti, ennek figyelembevételével megtervezi és előkészíti a központosított közbeszerzési rendszer keretén belül megvalósítandó közbeszerzéseket és a lefolytatandó közbeszerzési eljárásokat;

c) előkészíti, karbantartja, koordinálja és a központosított közbeszerzési portálon közzéteszi a központosított közbeszerzési rendszer hatálya alá tartozó kiemelt termékekre vonatkozó állami normatívákat;

d) a központosított közbeszerzési rendszer keretén belül lefolytatott közbeszerzési eljárások során érvényesíti az állami normatívákat;

e) lefolytatja a központosított közbeszerzési rendszer hatálya alá tartozó kiemelt termékekre irányuló közbeszerzési eljárásokat;

f) kezeli és frissíti a központosított közbeszerzési adatbázisból történő lekérdezéseket;

g) működteti a központosított közbeszerzési portált, azon közzéteszi a központosított közbeszerzési rendszer használata során teljesítendő adatszolgáltatás adatlapjait és mintáit;

h) a központosított közbeszerzési rendszert érintő, az adatszolgáltatási és egyéb kötelezettségek teljesítéséhez szükséges adatokat a központosított közbeszerzési portálon folyamatosan közzéteszi;

i) együttműködik a központosított közbeszerzési rendszer keretében feladatot ellátó egyéb szervezetekkel, valamint a kötelezettségvállalásokat nyilvántartó államháztartási szervekkel;

j) az intézményi adatszolgáltatás alapján figyelemmel kíséri a megrendelések teljesítését;

k) szervezi a központosított közbeszerzési rendszerrel kapcsolatos oktatási feladatokat;

l) a központosított közbeszerzési eljárások vonatkozásában ellátja az elektronikus központosított közbeszerzési szolgáltatás üzemeltetésével, fenntartásával, igénybevételének biztosításával összefüggő feladatokat;

m) a központosított közbeszerzési eljárások eredményeként létrejött keretszerződések és keretmegállapodások hatályos szövegét - összhangban a Kbt. 73. §-ában foglaltakkal - közzéteszi a központosított közbeszerzési portálon;

n) ellátja mindazon egyéb feladatot, melyet jogszabály a központosított közbeszerzési rendszer működtetésével kapcsolatban a hatáskörébe utal."

6. §[2]

A Kr. 16-18. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"16. § (1) Az 1. § (1) és (2) bekezdése szerinti szervezetek a központosított közbeszerzési portálon elektronikusan - a központi elektronikus szolgáltató rendszer részét képező ügyfélkapun keresztül - kötelesek a központosított közbeszerzési rendszerbe bejelentkezni. A központi beszerző szervezet a bejelentkezést 8 napon belül visszaigazolja.

(2) Az intézmények a központosított közbeszerzési portálon elektronikusan nyilvántartott intézményi és felhasználói adataikban bekövetkezett változásokat öt munkanapon belül kötelesek az (1) bekezdésben meghatározott módon módosítani.

(3) Az intézmények (2) bekezdés szerinti adataikat változás hiányában is kötelesek évente felülvizsgálni, és ezt a központi beszerző szervezet részére az (1) bekezdésben meghatározott módon a tárgyév január 31. napjáig bejelenteni.

17. § (1) Az 1. § (1) és (2) bekezdése szerinti szervezetek a központosított közbeszerzési rendszer hatálya alá tartozó kiemelt termékek közbeszerzésére vonatkozó beszerzési igényeiket - amennyiben a központi beszerző szervezet más határidőt nem állapít meg - háromhavonta előre, rendkívüli sürgősség esetén haladéktalanul, de legkésőbb a beszerzés megkezdését megelőzően kötelesek bejelenteni a központosított közbeszerzési portálon. A beszerzési igényekben feltüntetett tervezett beszerzések vásárlási kötelezettséget nem keletkeztetnek.

(2) Az 1. § (1) és (2) bekezdése szerinti szervezetek a beszerzési igényre vonatkozó adatok közlése mellett kötelesek a Kbt. szerinti éves összesített közbeszerzési tervet a tárgyév május 15. napjáig a központi beszerző szervezet központosított közbeszerzési portálján elektronikusan rögzíteni.

(3) Az 1. § (1) és (2) bekezdése szerinti szervezetek az éves összesített közbeszerzési tervet a kiemelt termékek közbeszerzésének vonatkozásában a központi beszerző szervezet által közzétett formában, összhangban a központosított közbeszerzési portálon közzétett hierarchikus beszerzésosztályozási rendszerrel kötelesek elkészíteni. A közbeszerzési tervben bekövetkezett változásról az intézmény öt munkanapon belül köteles a központi beszerző szervezetet elektronikusan tájékoztatni, a központi beszerző szervezet által a központosított közbeszerzési portálon közzétett formában.

18. § Az intézmény köteles a megrendelések teljesítéséről, valamint annak pontos adatairól és minősítéséről a központi beszerző szervezetet a központosított közbeszerzési portálon keresztül tájékoztatni."

7. §

A Kr. 19. §-ának (1) és (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(1) Az ajánlattevők, illetőleg a szállítók a központosított közbeszerzési portálon elektronikusan kötelesek a központosított közbeszerzési rendszerbe bejelentkezni. A központi beszerző szervezet a bejelentkezést elektronikusan visszaigazolja.

(2) Az ajánlattevők, illetőleg a szállítók a központosított közbeszerzési portálon nyilvántartott adataikban bekövetkezett változásokat öt munkanapon belül kötelesek a központi beszerző szervezet részére az (1) bekezdésben meghatározott módon bejelenteni."

8. §

A Kr. 20. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A kiemelt termékek körére, valamint azoknak a központosított közbeszerzési rendszer keretében történő közbeszerzés elrendelésére az érintett ágazat szerint illetékes miniszter tehet javaslatot a központi beszerző szervezet felügyeletét ellátó miniszter részére."

9. §

(1) A Kr. 22. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A kiemelt termékek közbeszerzésére vonatkozó állami normatívák tartalmának kialakítása során érvényesítendő kötelező elemeket és szempontokat - az állami normatívák elkészítésének, kialakításának és karbantartásának módszertanát - a központi beszerző szervezet felügyeletét ellátó miniszter tájékoztatóban állapítja meg és teszi közzé a központosított közbeszerzési portálon."

(2) A Kr. 22. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A kiemelt termékbeszerzésekre, valamint a fejezeti kiemelt termékbeszerzésekre vonatkozó állami normatívákat a központi beszerző szervezet felügyeletét ellátó miniszter tájékoztatóban állapítja meg és teszi közzé a központosított közbeszerzési portálon."

10. §

A Kr. 23. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A központi beszerző szervezet a központosított közbeszerzési rendszer működtetése körében a központosított közbeszerzési rendszer elemeit adatbázisba foglalja, és azt folyamatosan karbantartja, különösen az alábbiakat:

a) az intézmények adatait (3. számú melléklet);

b) a szállítók adatait (4. számú melléklet);

c) a keretszerződések, keretmegállapodások és az egyedi szerződések adatait;

d) a szállítók időszaki adatközléséből keletkező adatokat;

e) a szállítók eseti adatközléséből keletkező adatokat;

f) egyéb, a központi beszerzési rendszer részét képező adatokat."

11. §

(1) A Kr. 24. §-ának (1) és (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(1) A központosított közbeszerzési eljárás eredményeképpen keretszerződés vagy keretmegállapodás és a keretszerződés vagy keretmegállapodás alapján egyedi szerződésjön létre.

(2) A keretszerződést a központi beszerző szervezet köti az összesített intézményi igények alapján lebonyolított nyílt, meghívásos, amennyiben a tárgyalásos eljárás alkalmazásának a Kbt. 124. §-a, illetve 125. §-a szerinti feltételei fennállnak, tárgyalásos, valamint a keretmegállapodásos eljárás második részében lebonyolított közbeszerzési eljárás eredményeképpen, továbbá a Kbt. 123/A. §-ának (1) és (2) bekezdésében meghatározott feltételek fennállása esetén versenypárbeszéd eredményeként

a) a központosított közbeszerzési eljárás eredményeképpen keretszerződés legfeljebb 4 évre köthető;

b) a keretszerződésnek legalább a következőket kell tartalmaznia:

ba) a szerződő felek megnevezését,

bb) a keretszerződés előzményeinek (lefolytatott közbeszerzési eljárás), a közbeszerzés tárgyának, továbbá mennyiségének a Kbt. 50. §-ának (2) bekezdése szerinti meghatározását,

bc) a keretszerződés tárgyára vonatkozó minőségi követelményeket,

bd) a szerződés hatályát,

be) az ellenszolgáltatás mértékét, valamint a központosított közbeszerzési díj mértékét (számításának és megfizetésének módját),

bf) arra vonatkozó kikötést, hogy a keretszerződés alapján az intézmény egyoldalú jognyilatkozattal (a továbbiakban: megrendeléssel) jogosult a közbeszerzést megvalósítani,

bg) a megrendelések kezdeményezésével, ezek visszaigazolásával, valamint a teljesítésekkel kapcsolatos határidőt és a teljesítésekre vonatkozó (szállítási és pénzügyi) részletes feltételeket,

bh) a szerződésszegésért való felelősség szabályait,

bi) az intézményeknek és a szállítóknak a keretszerződéssel és annak teljesítésével kapcsolatos adatszolgáltatási kötelezettségére vonatkozó, valamint az ennek végrehajtási módját szabályozó rendelkezéseket,

bj) annak rögzítését, hogy az intézmény előleget nem adhat."

(2) A Kr. 24. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A keretmegállapodásnak legalább a következőket kell tartalmaznia:

a) a szerződő felek megnevezését;

b) a keretmegállapodás előzményeinek, a közbeszerzés tárgyának, továbbá mennyiségének a Kbt. 50. §-ának (2) bekezdése szerinti meghatározását;

c) a keretmegállapodás tárgyára vonatkozó minőségi követelményeket;

d) a keretmegállapodás hatályát;

e) az ellenszolgáltatás és a központosított közbeszerzési díj mértékét, számításának és megfizetésének módját;

f) a szerződésszegésért való felelősség szabályait;

g) a Kbt. 136/B. §-a (3) bekezdésének b) pontja szerinti esetben a keretmegállapodásos eljárás második részének - a Kbt. 136/D. § (3) bekezdése alapján meghatározott - bírálati szempontjait;

h) az intézményeknek és a szállítóknak a keretmegállapodással és annak teljesítésével kapcsolatos adatszolgáltatási kötelezettségére vonatkozó, valamint az ennek végrehajtási módját szabályozó rendelkezéseket;

i) annak rögzítését, hogy az intézmény előleget nem adhat."

12. §[3]

A Kr. 25. §-a a következő (2)-(4) bekezdéssel egészül ki:

"(2) A központi beszerző szervezet a 11. § (3) bekezdés l) pontja alapján biztosítja az elektronikus központosított közbeszerzési szolgáltatást.

(3) A központosított közbeszerzési eljárásokkal kapcsolatosan a központi beszerző szervezet kizárólagos joggal látja el az elektronikus közbeszerzéssel összefüggő alábbi feladatokat:

a) kialakítja és működteti a központosított közbeszerzés elektronikus közbeszerzéseket szolgáló informatikai szolgáltatását;

b) ellátja az elektronikus központosított közbeszerzési szolgáltatást igénybe vevő szervezetek képviselőinek az Ügyfélkapun történt regisztrációját követő nyilvántartásával, valamint a rendelet hatálya alá tartozó áruk, szolgáltatások a rendszerbe történő felvételével és nyilvántartásával kapcsolatos feladatokat;

c) működteti a külön jogszabályban meghatározott az elektronikus árlejtés és a dinamikus beszerzési rendszer lebonyolítására alkalmas informatikai alkalmazásokat;

d) az elektronikus központosított közbeszerzési szolgáltatás igénybe vevőiről nyilvántartást vezet, és azt folyamatosan karbantartja;

e) az állami normatívák, valamint a külön jogszabályban meghatározott nómenklatúra figyelembevételével a központosított közbeszerzés elektronikus közbeszerzési rendszerében regisztrált árukról és szolgáltatásokról a keretmegállapodások szerinti termékeket is magában foglaló katalógust tesz közzé;

f) ügyfélszolgálatot biztosít az elektronikus központosított közbeszerzési szolgáltatást igénybe vevők részére;

g) folyamatosan rögzíti és naplózza az elektronikus közbeszerzési rendszeren keresztül lebonyolított kommunikációt, vita esetén a rögzített adatokat a kapcsolatban részt vevő felek rendelkezésére bocsátja.

(4) A központi beszerző szervezet az elektronikus köz- beszerzéssel kapcsolatos tevékenységével összefüggésben:

a) nyilvántartást vezet a központi elektronikus szolgáltató rendszerben lebonyolított elektronikus közbeszerzésekről, illetőleg azokról tematikus adatbázisokat készít;

b) adatkezelése során érvényesíti az adatvédelmi, adatbiztonsági és informatikai biztonsági követelményeket;

c) ellátja a központosított közbeszerzéshez kapcsolódó nyilvántartási feladatokat."

13. §

A Kr. 26. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"26. § (1) A központi beszerző szervezet által a központosított közbeszerzési rendszer keretén belül lefolytatott közbeszerzési eljárás nyílt, meghívásos, tárgyalásos, keretmegállapodásos eljárás vagy versenypárbeszéd lehet. Tárgyalásos eljárás és versenypárbeszéd a Kbt.-ben meghatározott feltételek fennállása esetén alkalmazható.

(2) A központi beszerző szervezet által lefolytatott versenypárbeszédre a Kbt. 5/A. címe, a keretmegállapodásos eljárásra a Kbt. l/A. címe szerinti szabályokat, valamint e rendeletben foglaltakat a jelen fejezet szerinti eltérésekkel kell alkalmazni."

14. §

A Kr. 27/C. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"27/C. § A 27/B. § a) pontja esetén a központi beszerző szervezet az intézmények összesített, konkrét igénye alapján a Kbt. szabályaival összhangban a Kbt. 136/B. §-ának (2) vagy (3) bekezdésében meghatározott eljárással bonyolítja le a keretmegállapodásos eljárás második részét, melynek eredményeképpen keretszerződést köt. Az intézmények beszerzési igényeiket a második rész lezárásaként megkötött keretszerződés terhére kibocsátott megrendeléssel elégíthetik ki. A keretszerződés tartalmi elemeit a 24. § (2) bekezdésének b) pontja tartalmazza."

15. §

A Kr. 28. §-ának (1)-(3) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(1) A keretmegállapodásos eljárás 27/B. § b) pontja szerinti második részében az intézmény egyedi közbeszerzési eljárását a Kbt. 7/A. címe szerinti rendelkezéseknek megfelelően, a (2) és (3) bekezdésben foglalt eltérésekkel bonyolíthatja le. Ha a közbeszerzést az Európai Unió költségvetéséből, illetve a 27. §-ban meghatározott forrásból is támogatják, az intézmény köteles a közbeszerzési eljárást megindító felhívásban megjelölni a projektre vagy programra vonatkozó adatokat. A központi beszerző szervezet a keretmegállapodások hatálya alatt a keretmegállapodásos eljárás második részében indított eljárások eredményéről, illetve eredménytelenségéről, az ilyen módon megkötött szerződések teljesítéséről, illetve módosításáról szóló tájékoztatót tartalmazó hirdetményt az Európai Unió Hivatalos Kiadványai Hivatala, illetve a Közbeszerzések Tanácsa útján minden év január 31-ig és az egyes keret-megállapodások hatályának lejártát követő 30 napon belül küldi meg.

(2) Az intézmény az adott közbeszerzések megvalósítása érdekében, a Kbt. 136/B. §-a (3) bekezdésének b) pontja szerint lefolytatott eljárásban több ajánlattevővel kötött keretmegállapodás alapján, jogosult az első részben alkalmazott bírálati szemponttól eltérő bírálati szempontot, részszempontot, súlyszámot, pontszámot, módszert alkalmazni az írásbeli ajánlattételi felhívásban, amennyiben az eltérés lehetőségét és az eltérő bírálati szempontot, részszempontot, súlyszámot, pontszámot, módszert a keretmegállapodásos eljárás első részében az eljárást megindító felhívás vagy a dokumentáció, és ennek alapján a megkötött keretmegállapodás tartalmazza. Nem kell megküldenie közzétételre az eljárás eredményéről vagy eredménytelenségéről, a szerződések teljesítéséről, illetve módosításáról szóló tájékoztatót tartalmazó hirdetményt az Európai Unió Hivatalos Kiadványai Hivatalának, valamint a Közbeszerzések Tanácsának.

(3) A Kbt. 136/B. §-ának (2) bekezdése alapján egy ajánlattevővel, illetve a Kbt. 136/B. §-ának (3) bekezdés a) pontja alapján több ajánlattevővel kötött keretmegállapodás esetén, amennyiben szükséges írásbeli konzultációt követően, a keretmegállapodásban meghatározott feltételek lényeges módosítása nélkül, az intézmények a keretmegállapodás terhére kibocsátott megrendeléssel szerezhetik be a kiemelt termékeket. Az intézmény több ajánlattevővel kötött keretmegállapodás esetén, az általa beszerzendő termékek, illetve szolgáltatások konkrét tárgya szerinti, a keretmegállapodásos eljárás első részében alkalmazott bírálati szempont és módszer alapján rangsorolt, legkedvezőbb ajánlatot tevőnek küldhet megrendelést. Ha a megrendelést a legkedvezőbb ajánlatot tevő 2 munkanapon belül nem igazolja vissza, az intézmény a soron következő legkedvezőbb ajánlatot tevőnek küldheti meg a megrendelést."

16. §

A Kr. IV. fejezetének Záró rendelkezések címe a következő alcímmel és a következő 32. §-sal egészül ki:

"Az Európai Unió Jogának való megfelelés

32. § Ez a kormányrendelet - a Kbt.-vel együtt - az építési beruházásra, az árubeszerzésre és a szolgáltatás megrendelésre irányuló közbeszerzési eljárások összehangolásáról szóló 2004. március 31-i 2004/18/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvnek való megfelelést szolgálja."

17. §

A Kr. 1. számú melléklete helyébe e kormányrendelet melléklete lép.

Hatálybalépés

18. §

(1) Ez a rendelet - a (2) és (3) bekezdésben foglaltak kivételével - a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba, rendelkezéseit a hatálybalépése után megkezdett közbeszerzésekre [Kbt. 35. § (2) bekezdése] kell alkalmazni.

(2) A Kr. e rendelet 4. §-ával megállapított 8. §-ának (3) bekezdése és a Kr. e rendelet 6. §-ával megállapított 16. §-a 2007. január 1-jén lép hatályba.

(3) A Kr. e rendelet 12. §-ával megállapított 25. §-ának (3) és (4) bekezdése 2007. június 30-án lép hatályba.

Hatályukat vesztő rendelkezések

19. §

(1) E kormányrendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti a Kr. 23. §-ának (2) bekezdése, 27/A. §-a, valamint a központosított közbeszerzési rendszerről, valamint a központi beszerző szervezet feladat- és hatásköréről szóló 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelet módosításáról szóló 10/2005. (I. 19.) Korm. rendelet 8. §-ának a Kr. 27/A. §-át megállapító része.

(2) E kormányrendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti a Kr. 1. §-ának (1) bekezdésében a "tárca nélküli miniszterek hivatali szervei" szövegrész, a Kr. 2. §-ából az "és a keretszerződés, keretmegállapodás leghosszabb időtartamát" szövegrész, valamint a Kr. 25. §-ának (1) bekezdésében az "adatszolgáltatási kötelezettségeiket," szövegrész.

Módosuló rendelkezések

20. §

E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg

a) a Kr. 1. § (1) bekezdésében a "valamint a felügyeletük alá tartozó költségvetési szervek" szövegrész helyébe a "valamint az irányításuk alá tartozó költségvetési szervek" szövegrész lép;

b) a Kr. 1. §-ának (4) bekezdésében a "közbeszerzési rendszerben regisztrált egyéb szervezetek" szövegrész helyébe a "közbeszerzési rendszerbe bejelentkezett egyéb szervezetek" szövegrész lép;

c) a Kr. 3. §-ának f) pontjában a "központi beszerző szervezet által" szövegrész helyébe a "központi beszerző szervezet részére" szövegrész lép;

d) a Kr. 23. §-ának (3) bekezdésében az "egyéb okból kapcsolódó szervezetek" szövegrész helyébe az "egyéb okból csatlakozó szervezetek" szövegrész lép;

e) a Kr. 24. §-ának (6) bekezdésében a "keretszerződés vagy szerződés zárja le" szövegrész helyébe a "keretszerződés vagy egyedi szerződés zárja le" szövegrész lép;

f) a Kr. 25. §-ának (1) bekezdésében az "egyéb okból kapcsolódó szervezetek" szövegrész helyébe az "egyéb okból csatlakozó szervezetek" szövegrész lép;

g) a Kr. 27/B. §-ának b) pontjában a "17. § (1) bekezdés szerinti igényt bejelentő intézmény" szövegrész helyébe az "az igényt bejelentő intézmény" szövegrész lép;

h) a Kr. 28. §-ának (4) bekezdésében szereplő a "24. § (4) bekezdésének a)-c), f), h) pontjaiban" szövegrész helyébe a "24. §-a (4) bekezdésének a) és b), d) és e) pontjaiban" szövegrész lép;

i) a Kr. 29. §-ának (2) bekezdésében "az intézmény köteles megvalósítani a keretszerződés feltételeit" szövegrész helyébe "az intézmény köteles érvényesíteni a keretszerződés feltételeit" szövegrész lép;

j) a Kr. 3. számú mellékletének "Intézményi regisztrációs adatlap" címe helyébe az "Intézményi bejelentkezési adatlap" cím lép;

k) a közbeszerzési eljárásokban elektronikusan gyakorolható eljárási cselekmények szabályairól és az Elektronikus Közbeszerzési Rendszerről szóló 167/2004. (V. 25.) Korm. rendelet 29. §-a (3) bekezdésének a "2006. december 31-én" szövegrésze helyébe a "2007. június 30-án" szövegrész lép.

Az Európai Unió Jogának való megfelelés

21. §

Ez a kormányrendelet - a Kbt.-vel együtt - az építési beruházásra, az árubeszerzésre és a szolgáltatás megrendelésre irányuló közbeszerzési eljárások összehangolásáról szóló 2004. március 31-i 2004/18/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvnek való megfelelést szolgálja.

Gyurcsány Ferenc s. k.,

miniszterelnök

Melléklet a 196/2006. (IX. 27.) Korm. rendelethez

[1. számú melléklet a 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelethez]

Az országos kiemelt termékek jegyzéke

A termék megnevezése

Kommunikációs eszközök és szolgáltatások

- Beszédcélú kapcsolók, készülékek és kapcsolódó szolgáltatások

- Aktív hálózati elemek

- Internet-szolgáltatás

- Mobil távközlési készülékek és szolgáltatások

- Kommunikációs eszközökhöz kapcsolódó szolgáltatások

Információtechnológiai rendszerek és szolgáltatások

- Szoftverrendszerek és elemeik

- Hardverrendszerek és elemeik

- Hardverrendszerek kiegészítői

- Szoftverekhez kapcsolódó szolgáltatások

- Hardverrendszerekhez, kiegészítőikhez kapcsolódó szolgáltatások

Irodatechnikai berendezések és szolgáltatások

- Nyomtatók

- Másolók és sokszorosítók

- Faxok

- Iratmegsemmisítő gépek

- Irodatechnikai termékekhez kapcsolódó szolgáltatások

Elektronikus közigazgatáshoz kapcsolódó szolgáltatások, eszközök

- Elektronikusaláírás-létrehozó hardver- és szoftvereszközök

- Elektronikus aláírás használatához kapcsolódó szolgáltatások

Irodabútorok

- Irodai asztalok

- Irodai szekrények, tárolóbútorok

- Irodai ülőbútorok

- Irodabútorokhoz kapcsolódó szolgáltatások

Papíripari termékek

- Papírok

- Papírtermékek

- Számítógép-kiírópapírok

- Irodaszerek és írószerek

- Papíripari termékekhez kapcsolódó szolgáltatások

Gépjárművek

- Személyszállító járművek

- Haszongépjárművek

- Gépjárművekhez kapcsolódó szolgáltatások

Gépjármű-üzemanyagok

- Gépjármű-üzemanyag tankautós kiszállítással (nagykereskedelem)

- Gépjármű-üzemanyag és üzemanyagkártya töltőállomási kiszolgálással (kiskereskedelem)

Egészségügyi termékek

- Röntgen-kontrasztanyagok

- Kötésrögzítő kötszerek

- Műtéti kötszerek

- Primer sebfedők

- Orvosi kesztyűk

- Infúziós és transzfúziós szerelékek

- Intravénás kanülök

- Tisztító hatású eszközfertőtlenítő szerek

- Egyszer használatos fecskendők

- Egyszer használatos injekciós tűk

- Zárt vérvételi rendszer eszközei

- Radiológiai filmek

Utazásszervezések

- Nemzetközi utazásszervezések

Lábjegyzetek:

[1] A jelen §-al megállapított Kr. 8. § (3) - (4) bekezdése 2007.01.01. napján lép hatályba.

[2] A jelen §-al megállapított Kr. 16.-18. § -ai 2007.01.01. napján lépnek hatályba.

[3] A jelen §-al megállapított Kr. 25. § (2) - (4) bekezdései 2007.06.30. napján lépnek hatályba.

Tartalomjegyzék