Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

...Bővebben...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Bővebben...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Bővebben...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Bővebben...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Bővebben...

Mínusz jel keresésben

'-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából.                               

...Bővebben...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Bővebben...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Bővebben...

Egy bíró ítéletei

HANGGAL! A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!                    

...Bővebben...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Bővebben...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Bővebben...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni bennük a Jogkódex?

...Bővebben...

147/2005. (VII. 27.) Korm. rendelet

a tengerészek képzéséről, képesítéséről és az őrszolgálat ellátásáról szóló 1978/1995. évi nemzetközi egyezmény melléklete módosításainak kihirdetéséről

[A tengerészek képzéséről, képesítéséről és az őrszolgálatellátásárólszóló 1978/1995. évi nemzetközi egyezmény mellékletének módosításai a Magyar Köztársaság vonatkozásában az egyezmény XII. cikke (vii) bekezdésének 2. pontja alapján 1999. január 1-jén léptek hatályba.]

1. §

A Magyar Köztársaság Kormánya a tengerészek képzéséről, képesítéséről és az őrszolgálat ellátásáról szóló 1978/1995. évi nemzetközi egyezmény* (a továbbiakban: Egyezmény) mellékletének a Nemzetközi Tengerészeti Szervezet Tengerészeti Biztonsági Bizottságának MSC.66(68) számú határozatával az Egyezmény XII. cikke (vii) bekezdésének 2. pontja alapján elfogadott módosításait e rendelettel kihirdeti.[1]

2. §

A módosítások magyar nyelvű fordítása a következő:

1. Az Egyezmény mellékletének V. Fejezete V/2. Szabályának 3. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"3. A 4., 7. és 8. pontoknak megfelelő képzésre kötelezett személyeknek öt évnél nem hosszabb időszakonként az előirányzott ismeretfelújító képzésen kell részt venniük, vagy pedig igazolniuk kell, miszerint a megelőző ötéves időszak folyamán elsajátították az előírt szakmai ismereteket."

2. Az Egyezmény mellékletének V. Fejezete a következő V/3. Szabállyal egészül ki:

" V/3. Szabály Nem Ro-Ro személyhajónak minősülő személyhajón szolgálatot teljesítő parancsnokok, tisztek, legénység és a személyzet más tagjai épzésére és minősítésére vonatkozó kötelező, minimális követelmények

1. Ezt a Szabályt kell alkalmazni a nemzetközi utakon közlekedő nem Ro-Ro személyhajónak minősülő személyhajó parancsnokára, tisztjére, legénységének és a személyzetének más tagjaira vonatkozóan. Az Igazgatások határozzák meg ezeknek a Szabályoknak az alkalmazhatóságát a belföldi utakon közlekedő személyhajókon szolgálatot teljesítő személyek vonatkozásában.

2. Nem Ro-Ro személyhajónak minősülő személyhajón való szolgálatteljesítést megelőzően a tengerészeknek az alábbi 4., 5., 6., 7. és 8. pontok előírásainak megfelelő, feladatkörüktől, beosztásuktól és felelősségüktől függő képzésben kell részt venniük.

3. Azoknak a tengerészeknek, akikre vonatkozóan követelmény az alábbi 4., 7. és 8. pontok szerinti képzésben való részvétel, kötelesek öt évet nem meghaladó időszakonként ismeretfelújító képzésen részt venni, vagy pedig igazolniuk kell, hogy a megelőző ötéves időszak folyamán az előírt szakmai ismereteket elsajátították.

4. A személyzetnek azok a tagjai, akik a riadójegyzékben, személyhajókon utasoknak történő vészhelyzeti segélynyújtásra vannak kijelölve, kötelesek az STCW Szabályzat A-V/3. részének 1. bekezdésében meghatározott, a személyek nagy létszámú csoportjának irányítása tárgyú képzést elvégezni.

5. Személyhajó parancsnoka, tisztje és személyzetének meghatározott szolgálati kötelmekkel és felelősséggel felruházott tagjai számára kötelező részt venni az STCW Szabályzat A-V/3. részének 2. bekezdésében meghatározott hajóismereti képzésben.

6. A hajószemélyzetnek azon tagjai számára, akik a hajón szállított személyeknek közvetlen szolgáltatást nyújtanak, kötelező részt venni az STCW Szabályzat A-V/3. részének 3. bekezdésében meghatározott biztonsági képzésben.

7. Parancsnok, első tiszt és a személyzet más beosztású tagjai, akik a hajón szállított személyek be- és kihajózá-sáért felelnek, kötelesek részt venni az STCW Szabályzat A-V/3. részének 4. pontjában meghatározott, a hajón szállított személyek biztonságáról szóló képzésben.

8. Parancsnok, első tiszt, gépüzemvezető, másodgéptiszt és a személyzet más tagjai, akik vészhelyzetben a hajón szállított személyek biztonságáért felelnek, kötelesek elvégezni az STCW Szabályzat A-V/3. részének 5. pontjában meghatározott, a vészhelyzetek kezelésével és az emberi magatartással kapcsolatos ismeretek elsajátítására irányuló képzést.

9. Az Igazgatásoknak biztosítaniuk kell, hogy a képzések elvégzéséről a megfelelő okmány kiállítása útján mindazon személyek igazolást kapjanak, akik a jelen Szabályban meghatározott képesítést megszerezték."

3. §

(1) Felhatalmazást kap a gazdasági és közlekedési miniszter, hogy az Egyezmény végrehajtására vonatkozó, az Egyezmény mellékletének 1.21 pontjában említett STCW Szabályzatot rendeletben hirdesse ki.

(2)[2]

4. §

Ez a rendelet a tengerészek képzésének minimumszintjéről szóló 2001/25/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv módosításáról szóló, 2005. március 8-i 2005/23/EK bizottsági irányelvnek való megfelelést szolgálja.

5. §

Ez a rendelet a kihirdetését követő 30. napon lép hatályba.

A miniszterelnök helyett:

Kiss Péter s. k.,

a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter

Lábjegyzetek:

[1] Kihirdette a 119/1997. (VII. 15.) Korm. rendelet.

[2] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 1. § 498. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.