Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

1/2005. (I. 11.) Korm. rendelet

a közúti közlekedési szolgáltatásokról és a közúti járművek üzemben tartásáról szóló 89/1988. (XII. 20.) MT rendelet módosításáról

A Kormány a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 48. § (3) bekezdése a) pontjának 5. alpontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendeli el:

1. §

(1) A közúti közlekedési szolgáltatásokról és a közúti járművek üzemben tartásáról szóló 89/1988. (XII. 20.) MT rendelet (a továbbiakban: R.) 11. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Az Európai Unión kívüli állam állampolgára belföldi vagy nemzetközi közúti árufuvarozást végző, magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott járművet - a 881/92/EGK és a 3118/93/EGK tanácsi rendeletnek a járművezetői igazolvány létrehozása érdekében történő módosításáról szóló, 2002. március 1-jei 484/2002/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet szerint - nemzetközi közúti árufuvarozás esetén a közösségi engedély, belföldi közúti árufuvarozás esetén a közúti árufuvarozói engedély jogosultjának kérelmére kiadott járművezetői igazolvány birtokában vezethet. A járművezetői igazolványt a területi közlekedési felügyelet adja ki. A járművezetői igazolvány kiadása során a megyei (fővárosi) munkaügyi központ a külön jogszabályban meghatározott mentességi ok ügyfél által igazolt fennállása esetén a mentesség okáról szakhatóságként nyilatkozik."

(2) Az R. 11. §-a a következő (4) bekezdéssel egészül ki:

"(4) A területi közlekedési felügyelet ellenőrzi az Európai Unió más tagállamának hatósági engedélyével és jelzésével ellátott jármű vezetője tekintetében a 484/2002/EK rendelet járművezetői igazolványra vonatkozó szabályainak betartását."

2. §[1]

3. §

Az R. 21. §-ának (2)-(3) bekezdése helyébe a következő (2)-(4) bekezdés lép, egyidejűleg a jelenlegi (4) bekezdés számozása (5) bekezdésre változik:

"(2) A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium gondoskodik az áruszállítási engedélyek elosztási elveinek meghatározásáról. Az engedélyeket a Központi Közlekedési Felügyelet (a továbbiakban: KKF) adja ki. Minden, a magyar közlekedési hatóság által kiadott, a közúti árufuvarozás végzésére jogosító engedély az illetékes szakmai érdekképviselet javaslatára visszavonható.

(3) A nemzetközi szerződések szerint engedélyköteles személyszállítási tevékenységet végző autóbuszok járati engedélyeit a nemzetközi szerződésekben meghatározott keretek között a KKF adja ki.

(4) A Magyar Köztársaság területén külföldi hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott járművel közúti közlekedési szolgáltatási tevékenység (kabotázs)- ha nemzetközi szerződés másként nem rendelkezik - a gazdasági és közlekedési miniszter engedélyével folytatható. Az Európai Unió valamely más tagállamának hatósági engedélyével és jelzésével ellátott autóbusz a Magyar Köztársaság területén kabotázsként különjárati és szerződéses személyszállítást erre vonatkozó külön engedély nélkül végezhet. A valamely tagállamban nem honos fuvarozók számára a belföldi közúti személyszállítási szolgáltatás feltételeinek megállapításáról szóló 1997. december 11-i 12/98/EK tanácsi rendeletben előírt, az Európai Bizottság részére történő értesítési és tájékoztatási kötelezettséget a Közlekedési Főfelügyelet (a továbbiakban: KFF) teljesíti."

4. §

Az R. 23. §-ának (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, egyidejűleg a § az alábbi (7)-(11) bekezdéssel egészül ki, és a jelenlegi (7)-(8) bekezdésének számozása (12)-(13) bekezdésre változik:

"(6) Az (1) és (4) bekezdésben meghatározott tevékenységre elrendelt okmány szigorú számadásúnak minősül, azt eseményszerűen kell vezetni.

(7) Ömlesztett áru járművel (járműszerelvénnyel) végzett szállításához kapcsolódóan az e tevékenységet végző gazdálkodó szervezetnek rendelkeznie kell a járműnek (járműszerelvénynek) a felrakóhelyen, hitelesített berendezéssel (hitelesített mérleggel) elvégzett mérlegelése alapján kiállított mérlegjeggyel.

(8) Abban az esetben, ha a felrakóhelyen hitelesített mérleg nem található, a szállítást végző gazdálkodó szervezetnek a szállítási útvonalhoz legközelebb található mérlegelési helyen, de legkésőbb a lerakodást megelőzően a lerakóhelyen, hitelesített mérleggel elvégzett mérlegelés alapján kiállított mérlegjeggyel kell rendelkeznie.

(9) A mérlegjegy a szállítás időtartama alatt a fuvarlevél mellékletét képezi. A mérlegjegyet a szállítást végző gazdálkodó szervezet a szállítás befejeztét követően köteles az adott szállításhoz tartozó okmányokhoz csatoltan megőrizni. A mérlegelést végző személy nevét, a mérlegelés időpontját és a mért mennyiséget a fuvarlevélen fel kell tüntetni.

(10) Túlsúly megállapítása esetén a szállítást végző gazdálkodó szervezetnek az utólagos mérlegelés eredményéről a fuvaroztatót tájékoztatnia kell a járművek jövőbeni túlterhelésének megakadályozása céljából.

(11) A felhasznált vagy rontott okmányokat sorszám szerint, hiánytalanul, a bizonylatokra vonatkozó szabályok szerint kell megőrizni."

5. §

(1) Ez a rendelet - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel -a kihirdetését követő nyolcadik napon lép hatályba.

(2) E rendelet 4. §-a a rendelet kihirdetését követő 30. napon lép hatályba.

Gyurcsány Ferenc s. k.,

miniszterelnök

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezte a 269/2005. (XII. 15.) Korm. rendelet 10. § (3) bekezdése. Hatálytalan 2006.01.01.