Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

21/2005. (VI. 16.) EüM rendelet

az egészségügyi miniszter által adományozható szakmai elismerésekről

A Magyar Köztársaság kitüntetéseiről szóló 1991. évi XXXI. törvény 7. §-ának (1) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

1. §

Az egészségügyi ágazat területén kifejtett kiemelkedő szakmai vagy közszolgálati tevékenységért díj, miniszteri dicséret, elismerő oklevél, miniszteri díszoklevél adományozható.

2. §

(1) Annak, aki az egészség megőrzése, a betegségek megelőzése és a gyógyítás terén kivételesen magas színvonalú, példaértékű eredményt ért el, illetve tevékenységével jelentősen hozzájárult ilyen eredmény eléréséhez, Semmelweis-díj adományozható.

(2) Semmelweis-díjat természetes személyeknek, önkormányzati, egyházi és társadalmi szervezeteknek, egészségügyi intézményeknek és gazdálkodó szervezeteknek lehet adományozni.

(3) Évente 5 Semmelweis-díj adományozható. A díjjal emlékszobor és oklevél, továbbá természetes személy díjazott esetén pénzjutalom jár.

3. §

(1) Annak a természetes személynek, aki szakmai vagy közszolgálati munkájával hozzájárult az egészségügyi ellátás fejlesztéséhez, e tevékenysége során elért kimagasló teljesítménye, illetve eredményei elismeréseként Batthyány-Strattmann László-díj adományozható. A díjban évente legfeljebb 40 fő részesülhet.

(2) A díjjal emlékérem, oklevél és pénzjutalom jár.

4. §

(1) Az egészségügyi ellátás érdekében kifejtett kiemelkedő szakmai vagy közszolgálati tevékenységért évente legfeljebb 70 fő részére Pro Sanitate díj adományozható.

(2) A díjjal emlékérem, oklevél és pénzjutalom jár.

4/A. §[1]

(1) Kiemelkedő orvos-szakmai életmű elismeréseként - különös tekintettel az orvostudományi kutatásban végzett jelentős tevékenységre, illetve ennek eredményére - Dr. Hőgyes Endre-díj adományozható.

(2) A Dr. Hőgyes Endre-díj évente egy természetes személynek adományozható, a díjjal oklevél, emlékérem és pénzjutalom jár.

4/B. §[2]

(1) Az élet mentésében tanúsított példamutató magatartásért vagy tevékenység kifejtéséért Pro Vita díj adományozható. Pro Vita díj adományozható különösen

a) annak a teljes vért adó önkéntes véradónak, aki legalább 100 alkalommal adott vért,

b) az élő önkéntes szerv- vagy szövetdonornak,

c) annak, aki az élet mentésében kiemelkedő tevékenységet fejtett ki.

(2) Pro Vita díjban évente legfeljebb 70 személy részesülhet, ebből legfeljebb 20 személy lehet önkéntes véradó, a díjjal oklevél jár.

5. §

(1)[3] A pénzjutalom összege Semmelweis-díj, Batthyány-Strattmann László-díj és a Dr. Hőgyes Endre-díj esetében a tárgyév január 1-jén érvényes köztisztviselői illetményalap tízszerese, Pro Sanitate díj esetében pedig az illetményalap hatszorosa.

(2)[4] A Semmelweis-díjjal, a Batthyány-Strattmann László-díjjal és a Dr. Hőgyes Endre-díjjal járó pénzjutalom forrása a központi költségvetés Egészségügyi Minisztérium (a továbbiakban: minisztérium) fejezetében biztosított előirányzat.

(3) A Pro Sanitate díjjal járó pénzjutalmat

a) a minisztérium költségvetési fejezete alá tartozó intézményben foglalkoztatott kitüntetett esetében annak a szervezetnek az előirányzata terhére kell kifizetni, amely a kitüntetettet foglalkoztatja,

b) az a) pontban nem említett esetben a minisztérium költségvetési kerete terhére kell kifizetni.

6. §

A minisztériumban és a minisztérium irányítása, felügyelete alá tartozó intézményekben, valamint az egészségügyi ellátás területén kiemelkedő tevékenységet végző személyek, illetve intézmények Egészségügyi Miniszteri Dicséret-ben részesíthetők.

7. §

Az egészségügyi ágazatban működő munkacsoportok az együttesen elért kiemelkedő eredményükért, valamint intézmények, szakértői csoportok és bizottságok kiemelkedő teljesítményükért Az Egészségügyi Miniszter Elismerő Oklevelé-ben részesíthetők.

8. §[5]

Az életmű elismeréseként - elsősorban nyugállományba vonuláskor, vagy az elismerésben részesülő 70. születésnapján, illetve az ezt követő 5 évenkénti születésnapok alkalmával - az Egészségügyi Miniszter Díszoklevele adományozható.

9. §

A 6-8. § szerinti elismerések évente korlátlan számban adományozhatók.

10. §

A díjak és elismerések adományozására

a) Semmelweis Ignác születése napja (július 1.),

b) Batthyány-Strattmann László születése napja (október 28.),

c)[6] Dr. Hőgyes Endre születése napja (november 30.),

d)[7] március 15-e,

e)[8] kiemelkedő szakmai esemény alkalmából kerülhet sor.

11. §

(1)[9] A 2-4. §-ban, a 4/B. §-ban és a 6-8. §-ban meghatározott díjak és elismerések adományozására e rendelet melléklete szerinti "Kitüntetési javaslat" kitöltésével és a minisztériumba történő megküldésével lehet javaslatot tenni. A "Kitüntetési javaslathoz" mellékelni kell a javasolt személy hozzájáruló nyilatkozatát személyes adatai kezeléséhez.

(2)[10] A díjak és elismerések adományozására országgyűlési képviselők, a minisztérium állami vezetői, valamint vezető beosztású köztisztviselői, az országos tisztifőorvos, az országos tisztifőgyógyszerész, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár főigazgatója, Budapest Főváros főpolgármestere, a települési önkormányzatok polgármesterei, a megyei közgyűlések elnökei, a Regionális Egészségügyi Tanácsok elnökei, az egészségügyi intézmények vezetői, egészségügyi szolgáltatót fenntartó egyházak vezetői, az egészségügyi ágazathoz tartozó szakmai kamarák elnökei, a szakmai és civil, továbbá tudományos szervezetek, érdekképviseletek, szövetségek tehetnek javaslatot.

(3)[11] A (2) bekezdésben foglaltaktól eltérően

a) Pro Vita díj adományozására - az önkéntes véradók tekintetében - a Magyar Vöröskereszt az Országos Vérellátó Szolgálattal egyetértésben,

b) Dr. Hőgyes Endre-díj adományozására - az Egészségügyi Tudományos Tanács (a továbbiakban: ETT) elnökségének vagy bizottságainak előterjesztése alapján -az ETT elnöke

tehet javaslatot.

(4)[12] Díj és elismerés csak olyan javaslat alapján adományozható, amelyet a 10. § szerinti adományozási alkalmat legalább kilencven nappal megelőzően beküldtek a minisztériumba.

12. §

(1) A díjakat és elismeréseket a miniszter adományozza. A díjak és elismerések adományozására beérkezett javaslatokat a miniszter által létrehozott bírálóbizottság előzetesen értékeli.

(2) A díjakat és elismeréseket a miniszter vagy az általa megbízott minisztériumi állami vezető adja át.

(3) A díjakban és elismerésekben részesültek nevét a minisztérium hivatalos lapjában közzé kell tenni.

(4)[13] A Dr. Hőgyes Endre-díj adományozása esetén az (1) bekezdés szerinti előzetes értékelést nem kell elvégezni.

13. §

(1) Nem adományozható díj vagy elismerés annak a személynek, aki jogerős fegyelmi büntetés vagy jogerős büntető ítélet hatálya alatt áll.

(2) Érdemtelenné válik a díjra és az elismerésre az a személy, akire jogerős bírói ítélettel egészségügyi tevékenységével kapcsolatban közügyektől eltiltás vagy foglalkozástól eltiltás mellékbüntetést szabtak ki.

(3) Az érdemtelenné vált személytől a miniszter visszavonja a díjat, illetve elismerést, ide nem értve a díjjal járó pénzjutalmat.

14. §

(1) Ez a rendelet 2005. június 20-án lép hatályba azzal, hogy a hatálya alá tartozó elismerések tekintetében a hatálybalépését megelőzően benyújtott és el nem bírált javaslatokra is alkalmazni kell.

(2)[14]

Dr. Rácz Jenő s. k.,

egészségügyi miniszter

Melléklet a 21/2005. (VI. 16.) EüM rendelethez

Kitüntetési javaslat az egészségügyi miniszter által adományozható szakmai elismerésekhez
A díj, illetve elismerés megnevezése:.................................................................................................................................................................
A jelölt korábbi szakmai kitüntetése(i): .............................................................................................................................................................
Név:......................................................................................................................................................................................................................... .
Születési hely:........................................................................................................................................................................................................
Születési idő: ......................... év ............................................................................................ hónap ...................... nap
Anyja neve:............................................................................................................................................................................................................
Iskolai végzettsége:...............................................................................................................................................................................................
Munkahely (nyugdíj mellett vállalt munka esetén is): ....................................................................................................................................
Beosztása: ............................................................................................................................................................................................................
Lakcíme:..................................................................................................................................................................................................................
Értesítési telefonszáma:........................................................................................................................................................................................
Az átadás tervezett időpontja:............................................................................................................................................................................ .
Hivatalos indokolás (egy-két mondat, ami átadáskor méltatásként elhangzik): ..........................................................................................
.................................................................................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................................................................................
Részletes indokolás:..............................................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................................................................................
Dátum: .......................................................................
Javaslattevő aláírása:
……………………………
Javaslattevő tisztsége:
……………………………

Lábjegyzetek:

[1] Beiktatta a 11/2006. (III. 14.) EüM rendelet 1. § -a. Hatályos 2006.03.22.

[2] Beiktatta a 11/2006. (III. 14.) EüM rendelet 1. § -a. Hatályos 2006.03.22.

[3] Módosította a 11/2006. (III. 14.) EüM rendelet 5. § (2) bekezdése a) pontja. Hatályos 2006.03.22.

[4] Módosította a 11/2006. (III. 14.) EüM rendelet 5. § (2) bekezdése b) pontja. Hatályos 2006.03.22.

[5] Módosította a 11/2006. (III. 14.) EüM rendelet 5. § (1) bekezdése a) pontja. Hatályos 2006.03.22.

[6] Beiktatta a 11/2006. (III. 14.) EüM rendelet 2. § -a. Hatályos 2006.03.22.

[7] Számozását módosította a 11/2006. (III. 14.) EüM rendelet 2. § -a. Hatályos 2006.03.22.

[8] Számozását módosította a 11/2006. (III. 14.) EüM rendelet 2. § -a. Hatályos 2006.03.22.

[9] Módosította a 11/2006. (III. 14.) EüM rendelet 5. § (2) bekezdése d) pontja. Hatályos 2006.03.22.

[10] Módosította a 318/2008. (XII. 23.) Korm. rendelet 17. § (3) bekezdése 7. pontja. Hatályos 2009.01.01.

[11] Beiktatta a 11/2006. (III. 14.) EüM rendelet 3. § -a. Hatályos 2006.03.22.

[12] Számozását módosította a 11/2006. (III. 14.) EüM rendelet 3. § -a. Hatályos 2006.03.22.

[13] Beiktatta a 11/2006. (III. 14.) EüM rendelet 4. § -a. Hatályos 2006.03.22.

[14] Hatályon kívül helyezte a 11/2006. (III. 14.) EüM rendelet 5. § (1) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2006.03.22.

Tartalomjegyzék