Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

30/2005. (IX. 28.) PM rendelet

az egyes szerencsejátékok engedélyezésével, lebonyolításával és ellenőrzésével kapcsolatos feladatok végrehajtásáról szóló 25/1991. (X. 16.) PM rendelet módosításáról

A szerencsejáték szervezéséről szóló 1991. évi XXXIV. törvény 38. §-ának (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján az egyes szerencsejátékok engedélyezésével, lebonyolításával és ellenőrzésével kapcsolatos feladatok végrehajtásáról szóló 25/1991. (X. 16.) PM rendeletet (a továbbiakban: R.) a következők szerint módosítom:

1. §

Az R. a következő 11/D. §-sal egészül ki:

"11/D. § A szerencsejáték-szervező köteles e rendelet 11. számú mellékletében foglalt, a pénznyerő automata üzemeltetésére vonatkozó általános játékfeltételeket betartani."

2. §

Az R. 16/A. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) A játékkaszinó köteles e rendelet 12. számú mellékletében foglalt, a játékkaszinóra vonatkozó általános játékfeltételeket betartani."

3. §

(1) E rendelet 2005. szeptember 30-án lép hatályba, ezzel egyidejűleg az R. az e rendelet 1. és 2. számú mellékletével megállapított 11. és 12. számú melléklettel egészül ki.

(2) Az R. 5-6/A. számú melléklete szerinti, az SZF által kiadott engedélyeken feltüntetett, az SZF által kiadott általános játékfeltételek alatt az R. e rendelet 1. és 2. számú mellékletével megállapított 11. és 12. számú mellékletében foglalt általános játékfeltételeket kell érteni.

(3) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az R. 16/A. §-a (2) bekezdésének e) pontjában foglalt "- az SZF által az Általános játékfeltételekben meghatározottak szerint -" szövegrész hatályát veszti.

Dr. Veres János s. k.,

pénzügyminiszter

1. számú melléklet a 30/2005. (IX. 28.) PM rendelethez

" 11. számú melléklet a 25/1991. (X. 16.) PM rendelethez

A pénznyerő automata üzemeltetésére vonatkozó általános játékfeltételek

I. Fejezet

SZEMÉLYI FELTÉTELEK

1. Az engedély érvényességének időtartama alatt a szervező:

a) vezető tisztségviselőjének és természetes személy tagjának meg kell felelnie a Tv. és e rendelet előírásainak,

b) tevékenységi köre kizárólag a 92.71 szerencsejáték szervezése TEÁOR szám alá sorolt szolgáltatás nyújtására irányulhat,

c) játéktermenként köteles legalább egy teremfelügyelőt alkalmazni.

2. Játékteremben teremfelügyelőként csak büntetlen előéletű személy foglalkoztatható.

3. 1. Jogszabályban foglalt változás- és egyéb bejelentési kötelezettségének a szervező az SZF székhelyére címezve postai úton vagy személyesen az SZF Központi Ügyfélszolgálati Irodáján, a bejelentés tárgyát képező esemény bekövetkezésétől számított 30 napon belül köteles eleget tenni. E rendelkezést a szervező engedély módosításra irányuló kérelme esetében is alkalmazni kell.

3.2.A szervező köteles bejelenteni az SZF-nek a vezető tisztségviselő személyében történt változást, valamint a létesítő okirat módosítását. A bejelentéshez csatolni kell az erről szóló okiratot és átvételének cégbírósági igazolását.

3.3. A vezető tisztségviselő személyében történt változás esetén az erre vonatkozó, személyi megfelelőséget igazoló iratokat [Tv. 2. §-a (4) bekezdésének b) pontja, e rendelet 1. számú mellékletének 1. a)-c) és e) alpontja] legkésőbb a cégbírósághoz való bejelentés időpontjáig kell benyújtani az SZF-hez.

3.4. A szervező a tagjának megváltozását az erre irányuló létesítő okirat módosítását követően, legkésőbb a cégbírósághoz való bejelentés időpontjáig köteles az SZF-nek a személyi megfelelőséget igazoló iratokkal együtt [e rendelet 1. számú mellékletének 1. a) és e) alpontja] bejelenteni.

3.5.A szervező köteles az SZF-nek benyújtani a gazdasági társaságra mint szerencsejáték szervezőre vonatkozó cégbírósági végzéseket.

3.6.A szervező köteles írásban bejelenteni az SZF-nek azt a levelezési címét, amelyre a hivatalos iratok a postai szolgáltatások ellátásáról és minőségi követelményeiről szóló 79/2004. (IV. 19.) Korm. rendelet szerint részére kézbesíthetők, ha az a gazdasági társaság székhelyétől eltér.

4.1.A szervező gazdasági társaság más gazdasági társasággá történő átalakulása esetén a 4.2-4.7. pontokban foglalt kötelezettségek terhelik.

4.2. Ha az átalakuló gazdasági társaságnak szerencsejáték szervező engedély kiadása iránti kérelme van folyamatban, köteles azt az átalakulásról való második döntést követően az átalakulás elhatározásáról szóló jegyzőkönyv megküldésével 30 napon belül az SZF-nek bejelenteni. Ha a jogelőd és a jogutód gazdasági társaságnak egyaránt van folyamatban lévő engedély iránti kérelme, a bejelentést mind a két gazdasági társaság nevében kell megtenni.

4.3. A jogutód gazdasági társaság az átalakulás tényét az erről szóló cégbírósági végzés és az egységes szerkezetű létesítő okirat egy-egy példányának SZF-hez történő megküldésével köteles a végzés kézbesítésétől számított 8 napon belül bejelenteni az SZF-hez.

4.4.Ha az átalakulás folytán létrejött gazdasági társaság tagjai, illetve vezető tisztségviselői személye eltér a jogelőd gazdasági társaság tagjaitól, illetve vezető tisztségviselőitől, a változással érintett személyekre vonatkozó igazolásokat a személyi megfelelőség igazolására vonatkozó szabályok szerint kell teljesíteni az átalakulás bejegyzéséről szóló cégbírósági végzés kézbesítését követően. A személyi megfelelőség érvényességének időpontja a jogutód gazdasági társaság esetén az igazolások csatolása után sem változik.

4.5.Az SZF a jogelőd gazdasági társaság folyamatban lévő engedélyezési eljárása során a szervező engedélyeit az átalakulás tényének SZF-hez történő bejelentését követően a jogutód gazdasági társaság nevére állítja ki.

4.6.Az átalakulás bejelentését követően az SZF felhívására a szervező 15 napon belül köteles a jogelőd gazdasági társaság valamennyi játékterem engedélyét az SZF-nél leadni. Ebben az esetben a leadáskor új jegyzői hozzájárulást nem kell benyújtani. Az adatváltozások átvezetését követően az új játékterem engedélyt az SZF értesítésének kézhezvételétől számított 15 napon belül a szervező köteles az érintett játékteremben elhelyezni. A szervező a játékterem engedély kicseréléséért az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény vonatkozó rendelkezése alapján az elsőfokú államigazgatási eljárásért előírt, általános tételű eljárási illetéket köteles fizetni.

4.7. A jogutód gazdasági társaság a jogelőd gazdasági társaság nevére szóló pénznyerő automata engedély alapján a pénznyerő automatát annak érvényességi időtartama végéig üzemeltetheti.

II. Fejezet

TÁRGYI FELTÉTELEK

5. Az I. kategóriájú játékteremből a vendéglátó-ipari egység, üzlet működését elősegítő, biztosító kiszolgálóhelyiségek nem nyílhatnak.

6. A szervező köteles biztosítani a szükséges feltételeket az ellenőrzés lebonyolításához, illetve köteles az ellenőrzés technikai akadályait elhárítani, ha a pénznyerő automata, illetve a játékautomata OMH hitelesítési kártyája és a játékautomata nyilvántartásba vételi igazolása a pénznyerő automata, illetve a játékautomata mozgatása nélkül nem ellenőrizhető.

7. A játékteremben érvényes SZF által kiadott engedéllyel és OMH hitelesítési bizonyítvánnyal rendelkező pénznyerő automata, illetve nyilvántartásba vételi igazolással rendelkező játékautomata helyezhető el, illetve üzemeltethető az alábbiak szerint:

a) I. kategóriába sorolt játékteremben:

- I. kategóriába sorolt pénznyerő automata,

- II. kategóriába sorolt pénznyerő automata,

- játékautomata;

b) II. kategóriába sorolt játékteremben;

- II. kategóriába sorolt pénznyerő automata,

- játékautomata.

8. A szervező oly módon köteles gondoskodni a pénznyerő automata kulcsainak játékteremben történő elhelyezéséről, tárolásuk és felhasználásuk ellenőrizhetőségéről, hogy lehetővé váljon e rendelet 4. számú mellékletében a pénznyerő automata ellenőrzésére előírt rendelkezések érvényesítése.

III. Fejezet

ÜZEMELTETÉSI FELTÉTELEK

9. A játékteremben a teremfelügyelő a szervező képviseletében folyamatosan gondoskodik a jogszabályokban és e rendelet 2. számú melléklete szerinti látogatási szabályzatban foglaltak betartásáról, távolléte esetén gondoskodnia kell helyettesítéséről és annak jegyzőkönyvi dokumentálásáról. A teremfelügyelő az ellenőrzések során köteles segíteni az ellenőrök munkáját.

10. Ingó dolgon (pl. állóhajó, vasúti kocsi) létesített II. kategóriába sorolt játékterem helye az erre szóló engedély érvényességi időtartamán belül nem változtatható meg.

11.1.A játékteremben elhelyezett pénznyerő automatának az SZF által kibocsátott engedély érvényességének időtartama alatt meg kell felelnie:

a) a mérésügyi jogszabályokban foglaltaknak és az azok alapján kiadott hitelesítési előírásoknak,

b) a Tv. 26. §-ának,

c) az OMH által kiállított érvényes hitelesítési bizonyítványban foglaltaknak.

11.2. Ha a pénznyerő automata SZF által kiadott engedélyének érvényessége hosszabb időtartamú, mint az engedély alapjául szolgáló OMH bizonyítvány, úgy annak lejáratával a szervező köteles az új, érvényes OMH bizonyítvány egy eredeti példányát az SZF-nek megküldeni.

12. A játékhelyek számának meghatározása szempontjából a pénznyerő automata OMH által kiadott hitelesítési bizonyítványában foglaltak az irányadók.

13.1. Pénznyerő automata kizárólag az SZF által engedélyezett eszköz használatával hozható működésbe. Az engedély feltétele, hogy az OMH által az adott pénznyerő automatára vonatkozóan kiadott hitelesítési bizonyítvány tartalmazza az üzemeltetés meghatározott formájának lehetőségét (pl. pénzérme, zseton, kreditkulcs, központi kre-ditkulcs, bankjegy, mágneskártya, egyéb) .

13.2. A központi kreditkulcsos rendszer alkalmazásának feltételei a 13.1. pontban foglaltakon túl a következők:

a) egy központi távvezérlő egység csak egy játékterem pénznyerő automatáit hozhatja működésbe, és

b) a központi kreditkulcsos rendszerhez csatolt pénznyerő automata működésbe hozatalához egyidejűleg más eszköz nem engedélyezhető.

14. A soron kívüli engedélyezési eljárásra irányuló kérelmet kizárólag az SZF székhelyére címezve, postai úton vagy személyesen az SZF Központi Ügyfélszolgálati Irodáján lehet előterjeszteni.

15.1.A szervezőnek a pénznyerő automata üzemeltetés megkezdésétől folyamatosan a következő nyomtatványokkal és okiratokkal kell rendelkeznie:

A) Okiratok:

a) ENGEDÉLY I. vagy II. kategóriába sorolt pénznyerő automata üzemeltetésére (e rendelet 6. számú melléklete),

b) ENGEDÉLY I. vagy II. kategóriába sorolt játékterem üzemeltetésére (e rendelet 5. számú melléklete) .

B) Nyomtatványok:

c) Üzemeltetői napló (SZF 007) (IV. fejezet),

d) Havi pénzforgalmi jelentés (SZF 006) (V. fejezet),

e) Ellenőrzési napló,

f) Időszaki elszámolás (SZF 005) (VI. fejezet) .

15.2.A 15.1. pont a)-e) alpontjában előírt okiratokat és nyomtatványokat a szervező köteles szigorú számadású nyomtatványként kezelni és felhasználásáról játéktermenként nyilvántartást vezetni, valamint a nyilvántartást az ellenőrzés számára hozzáférhető módon székhelyén tartani.

15.3. Az okiratokat, illetve a nyomtatványokat - a 15.1. pont f) alpontja kivételével - a játékteremben kell tartani és az ellenőrzés során kötelező az ellenőrök rendelkezésére bocsátani.

15.4. A 15.1. pont a) alpontja szerinti okiratot abban a játékteremben kell tartani, amelyben a pénznyerő automata üzemel.

15.5.A 15.1. pont b) alpontban szereplő okiratot az okirat által tanúsított címen található játékteremben, jól látható helyre kell kifüggeszteni.

15.6. A felhasznált (betelt) üzemeltetői naplót, jegyzőkönyvet addig az időpontig kell a játékteremben tartani, amíg az abban foglalt bejegyzések hatályosak.

16.1. A szervező köteles - a 4.1-4.7. pontban foglaltakra is figyelemmel - játéktermenként, pénznyerő automatánként kérelmet benyújtani az SZF-hez:

a) a pénznyerő automata hitelesítési bizonyítványának engedélyt érintő adataiban történt változás,

b) a pénznyerő automata tartós üzemképtelensége,

c) az engedély érvényességének lejárata előtt, a játékterem üzemeltetésének szervező általi megszüntetése - ide nem értve a 4.7. pontban foglalt esetet -, vagy a pénznyerő automata forgalomból történő végleges kivonása esetén.

16.2.A 16.1. pont a) alpontja esetén a szervező köteles e rendelet 12. §-a (2) bekezdésének d) pontjában foglalt díj megfizetését tanúsító igazolást és a változást tartalmazó OMH bizonyítvány egy eredeti példányát csatolni a kérelméhez.

16.3.A 16.1. pont b) alpontja esetén a szervező köteles kérelmével egyidejűleg:

a) a szervező székhelye szerinti felügyelőségen a pénznyerő automata engedélyt leadni,

b) az SZF által rendszeresített nyomtatványon nyilatkozni a tartós üzemképtelenség okáról.

16.4.A 16.1. pont c) alpontja esetén a szervező köteles a szervező székhelye szerinti felügyelőségen a pénznyerő automata és játékterem engedélyt kérelmének benyújtásával egyidejűleg leadni.

16.5. A szervező köteles az SZF felhívására a tartós üzemképtelenség ideje alatt az üzemképtelen pénznyerő automata ellenőrzésének lehetőségét megteremteni.

17. Ha a pénznyerő automata engedély érvényessége lejárt, az engedélyt a szervező székhelye szerinti felügyelőségen 8 napon belül le kell adni.

IV. Fejezet

ÜZEMELTETŐI NAPLÓ VEZETÉSE

18.1.Az üzemeltetői naplóban az alábbi esetekben külön-külön kategóriánként fel kell sorolni a játékteremben elhelyezett, érvényes engedéllyel rendelkező I. és II. kategóriába sorolt pénznyerő automatákat:

a) Minden hónap 3. munkanapjáig-a pénznyerő automata mozgásától függetlenül - új sorszámú bizonylaton fel kell sorolni a játékteremben elhelyezett pénznyerő automatákat a be- és kiszámláló állások feltüntetésével együtt.

b) Változás esetén (elszállítás, csere, új pénznyerő automata stb.) új sorszámú bizonylaton fel kell sorolni a játékteremben elhelyezett pénznyerő automatákat a tárgyhavi adott játékteremre vonatkozó nyitó be- és kiszámláló állások feltüntetésével együtt.

18.2. Minden esetben az utolsó sorszámú bejegyzést követően egyértelműen le kell zárni a bizonylatot úgy, hogy az utolsó sorszámú bejegyzést követő sorban egyenes vonalat kell húzni és a vonal alatt "Lezárva" feliratot kell bejegyezni, illetve aláírással ellenjegyezni.

19.Az üzemeltetői napló "Jegyzőkönyv" részében - az

A)-C) pontban előírt eseményenként új sorszámú bizonylaton - a játékteremmel és a pénznyerő automatával kapcsolatos alábbi információkat kell feltüntetni a bejegyző teljes és beazonosítható aláírásával:

A) A játékteremre vonatkozóan:

a) a játékterem átmeneti szüneteltetésének kezdő időpontját,

b) a játékterem átmeneti szüneteltetésének befejező időpontját,

c) a rendkívüli zárva tartás idejét és okát, az újbóli megnyitás időpontját,

d) a teremfelügyelő helyettesítését, távollétét, a helyettes feladatokra való kioktatásának megtörténtét,

e) a játékterem nyitvatartási idejének megváltoztatását.

B) A pénznyerő automatára vonatkozóan:

a) a pénznyerő automata üzembe helyezésének tényét (dátum, pénznyerő automata érvényes engedély száma, gyári száma, OMH azonosító száma, a be- és kiszámláló állások feltüntetésével),

b) a pénznyerő automata elszállításának tényét (dátum, pénznyerő automata érvényes engedély száma, gyári száma, OMH azonosító száma, a be- és kiszámláló állások feltüntetésével, továbbá azt, hogy pontosan mely címen található játékterembe, raktárba, szervizbe szállították el),

c) a pénznyerő automata meghibásodása esetén az alkatrészek és elemek kicserélését, kijavítását (számlálók, EPROM, integrált ellenőrző készülék),

d) az integrált ellenőrző készülék üzemelésével kapcsolatos észrevételeket és javításokat, annak időpontját,

e) a pénznyerő automata meghibásodásának és újbóli üzembe állításának időpontját,

fi a játékos által tett, pénznyerő automatával kapcsolatos reklamációt,

g) a hónap közben lejáró, illetve érvényes pénznyerő automata engedély bevonását, illetve kihelyezését (pénznyerő automata engedély cseréj ét) a pénznyerő automatára vonatkozó aktuális be- és kiszámláló állások feltüntetésével együtt.

C) A játékteremre vagy pénznyerő automatára vonatkozóan erőszakos cselekmény, illetve más jogellenes cselekmény elkövetésének módját és idejét, ha történt intézkedés, annak formáját.

V. Fejezet

HAVI PÉNZFORGALMI JELENTÉS

20.A havi pénzforgalmi jelentés az I. és II. kategóriájú pénznyerő automatára vonatkozóan külön-külön tartalmazza:

a) a szervező nevét,

b) a játékterem nevét, címét,

c) a játékterem engedélyszámát,

d) a jelentés időszakának megjelölését, a játékteremben elhelyezett pénznyerő automata engedély- és gyártási számát,

e) a számlálók nyitó és záró állásait, valamint ezek különbözetét pénznyerő automatánként,

fi egy számlálólépéshez tartozó forint értéket pénznyerő automatánként,

g) a havi tiszta játékbevétel összegét (egyenleg) pénznyerő automatánként.

21.A havi pénzforgalmi jelentésben bejegyzést kell tenni az alábbi esetekben:

a) minden hónap 3. munkanapjáig meg kell nyitni a következő sorszámú bizonylatot és külön-külön kategóriánként be kell jegyezni a játékteremben üzemelő pénznyerő automata számlálóinak nyitó állását,

b) hónap közben a pénznyerő automata játékterembe történő üzembe helyezésekor be kell jegyezni a pénznyerő automata számlálóinak aktuális állását nyitó állásként,

c) ha a pénznyerő automatát hónap közben a játékteremből elszállítják, az elszállítás napján mutatott számlálóállást kell a tárgyhavi záró állás rovatba feltüntetni,

d) ha az elszállított pénznyerő automata másik játékteremben üzemel, az elszállítás/üzembe helyezés időpontjában mutatott számlálóállások képezik a régi játékteremben az adott pénznyerő automata záró számláló állásait, az új játékteremben az adott pénznyerő automata nyitó számláló állásait,

e) a tárgyhónapot követő hónap 3. munkanapjáig be, kell jegyezni a pénznyerő automata záró számláló állásait, és a bizonylatot a bejegyző aláírásával egyértelműen le kell zárni,

f) minden játékteremre vonatkozóan a havi pénzforgalmi jelentés első példányát a negyedévi időszaki elszámolás nyomtatványhoz kell csatolni (kivéve, ha a szervező a 25. pont szerint nyújtja be a bevallását), és azokat a szervező képviselője (meghatalmazottja) köteles a tárgynegyedévet követő hónap 15-30. napja között a szervező székhelye szerinti felügyelőségen benyújtani.

VI. Fejezet

IDŐSZAKI ELSZÁMOLÁS

22.Az időszaki elszámolás tartalmazza:

a) a szervező nevét, SZF azonosítóját, székhelyét,

b) a szervező által a tárgynegyedévben üzemeltetett játéktermek számát (db),

c) a pénznyerő automaták és játékhelyek számát összesen (db),

d) pénznyerő automatánként engedély és OMH szám szerint havonkénti bontásban részletezve és negyedévre összesítve a tiszta játékbevételt forintban,

e) a tiszta játékbevételt összesen forintban,

f) az ellenőrzési tevékenység díjának összegét forintban számított és fizetett bontásban,

g) a játékhelyenkénti játékadó pontos összegét forintban, havonkénti és negyedéves összesítésben számított és fizetett bontásban,

h) az időszaki elszámoláshoz mellékelt

- havi pénzforgalmi jelentések számát (db),

- ellenőrzési díj befizetésének igazolását (db),

- játékadó befizetésének igazolását (db),

i) a kiállítás dátumát, a kiállító nevét, az ügyvezető aláírását.

23.Az időszaki elszámoláshoz csatolni kell:

a) az időszakban üzemeltetett játékterem havi pénzforgalmi jelentésének első példányát,

b) a felügyeleti ellenőrzési díj befizetésének igazolására szolgáló készpénz-átutalási megbízást, illetve a számlavezető hitelintézet terhelési értesítőjét,

c) a játékadó befizetésének igazolására szolgáló készpénz-átutalási megbízást, illetve a számlavezető hitelintézet terhelési értesítőjét.

24.A szervező jogosult időszaki elszámolását az általa alkalmazott bizonylaton benyújtani, ha annak adattartalma, formátuma és példányszáma megegyezik az SZF által előírt és rendszeresített időszaki elszámolás bizonylattal.

25.Ha a szervező bevallását elektronikus úton teljesíti, köteles az SZF által rendszeresített program alkalmazásával időszaki bevallását a 21. pont f) alpontjában előírt ha- .

táridőre benyújtani a 23. pont b) és c) alpontjában meghatározott bizonylatok egyidejű csatolásával."

2. számú melléklet a 30/2005. (IX. 28.) PM rendelethez

" 12. számú melléklet a 25/1991. (X. 16.) PM rendelethez

A játékkaszinóra vonatkozó általános játékfeltételek

I. Fejezet

SZEMÉLYI FELTÉTELEK

1. A játékkaszinóban csak büntetlen előéletű személy foglalkoztatható. E feltétel fennállását 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvánnyal (külföldi esetén lakóhelye szerint illetékes hatóságtól származó egyenértékű igazolással) kell igazolni.

2.1. A játékkaszinóban csak az alábbi szakmai-képesítési feltételeknek megfelelő személyek alkalmazhatók:

a) igazgatóként, igazgatóhelyettesként, aki legalább 3 éves vezetői és játékkaszinóban szerzett szakmai gyakorlattal,

b) főkönyvelőként, aki e munkakör betöltéséhez szükséges felsőfokú végzettséggel, szakmai képesítéssel és legalább 3 éves szakmai gyakorlattal,

c) főpénztárosként, aki e munkakör betöltéséhez szükséges képesítéssel, valamint legalább 2 éves pénztárosi gyakorlattal,

d) játékvezetőként, aki legalább 2 éves, játékkaszinóban szerzett szakmai gyakorlattal vagy szakképzettséget igazoló okirattal,

e) teremfelügyelőként, aki legalább 3 éves, játékkaszinóban szerzett szakmai gyakorlattal vagy szakképzettséget igazoló okirattal,

f) biztonsági szolgálat vezetőként, aki e munkakör betöltéséhez szükséges szakmai feltételekkel,

g) pénztárosként, aki ilyen irányú szakmai gyakorlattal,

h) krupiéként, aki legalább 1 éves, játékkaszinóban szerzett ilyen irányú szakmai gyakorlattal vagy ez irányú tanfolyam elvégzését igazoló okirattal,

i) a játékkaszinó egyéb személyzeteként (pl. könyvelés, titkárság, játéktermi kiszolgáló személyzet, recepció, porta stb.), aki az adott foglalkozásra érvényes jogszabályi előírásokban foglalt feltételekkel

rendelkezik.

2.2. Az alkalmazási feltételként előírt erkölcsi bizonyítványt, valamint a képesítésre vagy szakmai gyakorlatra vonatkozó feltételeket tanúsító igazolásokat a szervező köteles a foglalkoztatás megkezdésétől a munkaviszony fennállásáig a munkaszerződések mellékleteként megőrizni.

II. Fejezet

TÁRGYI FELTÉTELEK

3.1.A játékkaszinó kizárólag e célt szolgáló épületben, vagy erre a célra egyéb tevékenységtől biztonságosan elkülönített, zárt egységet alkotó épületrészben működhet. A játékkaszinó közterületről egyetlen közvetlen bejárattal rendelkezhet, ezen túlmenően a játékkaszinó céljára szolgáló helyiség-együttes csak a szükséges vészkijáratokkal, személyzeti és szerviz bejáratokkal rendelkezhet, amelyek forgalmát - vészhelyzet kivételével - a szervező előre meghatározott és körülírt módon köteles ellenőrizni. Az építmény kialakításánál olyan megoldást kell alkalmazni, amely biztosítja, hogy a játék közterületről, illetve a játékkaszinótól elkülönült más helyiségekből ne legyen látható.

3.2. A játékkaszinón belül valamennyi játékteremnek ugyanazon épületben kell lennie és valamennyi látogatójának ugyanazon bejáraton kell közlekednie. A szervezőnek biztosítania kell a megfelelő riasztó- és az SZF által előírt videó-ellenőrzési rendszer beépítését.

3.3.A szervezőnek megfelelő helyiséget kell biztosítania a személyzet (pihenő, öltöző, mosdó, személyzeti büfé stb.) és a látogatók részére (ruhatár, mellékhelyiségek stb.), külön helyiséget kell fenntartania a biztonsági személyzet, valamint a technikai karbantartást végző személyzet részére. A külön pénztárhelyiséget a központi riasztó-rendszeren túl egyéb riasztóberendezéssel is el kell látni. A játékasztalok között annyi szabad helyet kell biztosítani, amennyi a játék kényelmes lebonyolításához szükséges.

3.4.Ha a játékkaszinóban vendéglátói tevékenység folyik, az kizárólag I. osztályú besorolással és kizárólag a játékkaszinó vendégei számára végezhető. A vendéglátó szolgáltatások közül a bárszolgáltatás kötelező. Éttermi és egyéb szolgáltatás esetén az étteremnek, bárnak, cukrászdának külön utcai bejárata nem lehet, és azt a játéktermektől elkülönítve kell üzemeltetni.

4.1. A videó-ellenőrzési rendszerrel valamennyi játékasztalon folyó játéknak megfigyelhetőnek kell lennie. A kamerákat úgy kell beállítani, típusát úgy kell kiválasztani, hogy a tétek (zsetonok színei és olvashatósága), a játékeszközök (golyó, kocka, kártya stb.), valamint a játék menete a képernyőn egyaránt jól látható és követhető legyen. A videó kamera közvetített képének tartalmaznia kell a dátumot, az időpontot, a megtett téteket, a készpénz és a borravaló átvételét úgy, hogy az asztalon történt eseményekből a személyzet vagy a játékos ne takarhasson el semmit. Ha az elszámolást közvetítő videókamera képén nem különböztethető meg egyértelműen a zseton, illetve a pénz címlet, a képpel együtt hangot is továbbítani kell.

4.2.Az épület valamennyi játéktermében olyan kamerákat is el kell helyezni, amelyekkel az egész játékterem áttekinthetővé válik oly módon, hogy minden játékhely (asztal, pénznyerő automata) megfigyelhető legyen.

4.3.A videó-ellenőrzési rendszernek biztosítani kell az automaták feltöltésének, ürítésének, jackpot kifizetésének megfigyelhetőségét. Ha az asztalok elszámolása külön helyiségben történik, ezt a helyiséget is kamerával kell ellátni, és biztosítani kell, hogy az elszámolás helyéig tartó útvonalon a zseton-, illetve pénztartó tartalma ne változzon.

4.4.A játékkaszinó látogatóinak belépését is a kamerákkal ellenőrizhetővé kell tenni. Ennek megfelelően a játékkaszinónak rögzítenie kell:

a) a belépő személyt,

b) a belépőkártya átvételét, illetve díjának megfizetését,

c) a belépő személy adatainak ellenőrzését.

4.5.A játékkaszinónak a kamerák képeit a játékkaszinó . játéktervében rögzített ellenőrzési rendszerében foglaltak szerint állandóan figyelni kell. A kamerák által nyújtott képanyagnak a játéktervben rögzített százalékát egyidejűleg videómagnón is rögzíteni kell. Az SZF által kijelölt kazettákat, felvételeket az SZF ellenőr felhívására megtekintés céljából át kell adni.

4.6. A videófelvételek megőrzési és az elszámolási bizonylatok beküldési rendjét úgy kell kialakítani, hogy az elszámolási bizonylatok kézhezvételétől számított 5 munkanapon belül az SZF a beküldött bármelyik bizonylat tartalmának alátámasztására a videófelvételt egyeztetésre bekérhesse.

4.7. A szervezőnek minden esetben rögzítenie kell az asztal nyitását, zárását, pótdotálását, a jackpot pénztári kifizetést és az asztali zsetonváltást.

4.8.A szervezőnek biztosítania kell, hogy az SZF ellenőrök szükség esetén egy-egy videókazettát a helyszínen ellenőrzés céljából megtekinthessenek.

4.9. A játékkaszinóba belépőket tájékoztatni kell a videó-ellenőrzési rendszer működéséről, a játékkaszinónak és a játékosoknak a pénzmosás megelőzéséről és megakadályozásáról szóló 2003. évi XV. törvényben (a továbbiakban: Pmt.) a játékosok azonosításával kapcsolatosan előírt kötelezettségeiről. A belépőket tájékoztatni kell továbbá arról, hogy a Pmt.-ben, illetve e rendelet 16/A. §-a (2) bekezdésének b) pontjában előírt személyi adataik nyilvántartásba vétele, valamint a videófelvétel készítéséhez való, továbbá kitiltásával kapcsolatos személyi adatok és információk más hazai játékkaszinók részére történő továbbításához való hozzájárulásuk a játékkaszinó látogatásának feltétele.

III. Fejezet

ÜZEMELTETÉSI FELTÉTELEK

A játékkaszinó nyitvatartása

5.1. A játékkaszinó nyitvatartási rendjét a részvételi szabályzatban kell meghatározni.

5.2. A játékkaszinó nyitásakor valamennyi játékasztalon és pénznyerő automatán a játékosok igényeinek megfelelően lehetővé kell tenni a játékot.

5.3. A játékkaszinó az engedélyezett zárás időpontját megelőzően az egyes játékasztalokat nem zárhatja be, kivéve, ha

a) a játékosok a játékasztaltól visszavonultak;

b) a játékosok jelen vannak ugyan, de a játékban három kör (felszólítás) úgy telt el, hogy egyetlen tétet sem tettek a tablóra;

c) a bezárandó játékasztalon kívül elegendő számú, ugyanolyan minimum téttel rendelkező játékasztal van nyitva ahhoz, hogy a jelenlevő játékosok tovább folytathassák a játékot.

5.4. A játékkaszinó a részvételi szabályzatában meghatározott zárási időponton túl is nyitva tarthat, ha a még játszani kívánó játékosok száma ezt indokolja.

A játékkaszinó látogatásának rendje

6.1.A játékkaszinó látogatására jogosult:

a) az érvényes belépőkártya tulajdonosa a nyitvatartási időben,

b) a játékkaszinó vezetője vagy képviselője által személyesen bevezetett személy,

c) a hatósági feladatainak eleget tevő személy.

6.2.A játékkaszinóba nem léphet be:

a) 18 éven aluli személy,

b) ittas vagy bódult állapotban lévő személy, továbbá akiről a körülmények folytán feltételezhető, hogy jelenlétével megzavarhatja a rendet, nyugalmat, a játékok menetét,

c) akit a játékkaszinóból véglegesen vagy meghatározott időtartamra kitiltottak, utóbbi a meghatározott időtartam lejártáig,

d) katona, rendőr, vagy más, fegyver viselésére feljogosított egyenruhás személy, ha nem hatósági feladatainak tesz eleget.

6.3.A játékkaszinóban folytatott játékokban nem vehetnek részt:

a) a szervező gazdasági társaság tagjai (részvényesei), a szervező gazdasági társaság vezető tisztségviselői, felügyelő-bizottságának tagjai, továbbá alkalmazottai és ezek hozzátartozói [Ptk. 685. § b) pont];

b) a játékkaszinóban hatósági feladatokat ellátó személyek.

7.1.A szervező időlegesen vagy véglegesen kitilthatja a játékkaszinóból azt, aki:

a) botrányos magatartást tanúsít, vagy jelenlétével megzavarja a rendet, nyugalmat, a játékok menetét,

b) a játékszabályokkal visszaél,

c) belépőkártyáját másra átruházza,

d) meg nem engedett segédeszközt alkalmaz,

e) a játékkaszinó vezetésének információja szerint az a)-d) alpontban foglalt cselekmények valamelyikét más játékkaszinóban megvalósította,

f) kitiltását maga kezdeményezte.

7.2.A szervező köteles biztosítani azt, hogy a kitiltott személy a kitiltás időtartama alatt a játékkaszinót ne látogathassa.

7.3.A játékkaszinóból kitiltott személyeket a szervező köteles nyilvántartani.

7.4. A játékkaszinóból történő kitiltást a kitiltott személy kérésére indokolni kell. Ennek keretében elegendő utalni a 7.1. pontban foglalt okok valamelyikének fennállására.

7.5.A kitiltásnak a nyilvánosság kizárása mellett, végrehajtásának pedig a lehetőségekhez képest diszkréten kell történnie.

7.6. A szervező a játékkaszinó részvételi szabályzatában a játékkaszinóba való belépést, a játékban való részvétel lehetőségét, valamint a játékkaszinóból való kitiltást illetően további korlátozó rendelkezéseket tehet.

8.1.A látogatóknak - kivéve, akiket a játékkaszinó vezetője vagy képviselője személyesen vezetett be, illetve akik hatósági feladatokat látnak el - a játékkaszinóba való belépéskor belépőkártyával kell rendelkezniük. A belépőkártya kiállításához az e rendelet 16/A. §-a (2) bekezdésének a) pontjában foglalt okmányokat kell bemutatni. Hatósági feladatot végző személy belépési jogosultságát a játékkaszinóba történő belépésekor a számára előírt arcképes igazolvány felmutatásával igazolhatja. Az SZF által megbízott ellenőr ellenőrzési jogosultságát megbízólevéllel és személyi igazolványával igazolja.

8.2.A belépőkártyák lehetnek:

a) egy vagy több napra szóló megvásárolt kártyák,

b) egy vagy több napra szóló olyan megvásárolt kártyák, amelyek a privát termek látogatására is jogosítanak,

c) egy vagy több napra szóló tiszteletkártyák,

d) a szervező által meghatározott időtartamra szóló olyan tiszteletkártyák, amelyek privát termek látogatására is jogosítanak.

8.3.A belépőkártyának legalább a következő adatokat kell tartalmaznia:

a) sorszáma,

b) név,

c) a kiállítás kelte,

d) ára,

e) érvényessége,

f) a játékkaszinó bélyegzője vagy egyéb megkülönböztető jele.

8.4.A játékkaszinónak a látogató első belépésekor nyilvántartásában rögzítenie kell a Pmt. 5. §-ának (1) bekezdésében, illetve e rendelet 16/A. §-a (2) bekezdésének b) pontjában meghatározott adatokat és a belépés időpontját. A játékos további látogatása alkalmával elegendő a belépés időpontjának rögzítése a már meglévő nyilvántartásban.

8.5.A szervező részvételi szabályzatában a játékkaszinó egyes játéktermeinek (ún. priváttermek) látogatását külön engedélyhez kötheti. Ezen termek látogatóinak a 8.2. pont b) vagy d) alpontjában megjelölt kártyatípussal kell rendelkezniük.

8.6.A belépőkártyákat - a 9.1. és 9.2. pontban meghatározott kivétellel - egy adott napi nyitvatartási idő mellett egységes áron kell árusítani.

8.7.A beléptetés átmenetileg szüneteltethető, ha a játékkaszinó látogatókkal megtelt.

8.8.A játékkaszinó a beléptetéssel kapcsolatos nyilvántartásában szereplő adatokat illetéktelen hozzáféréstől védeni köteles.

8.9.Tilos a belépőkártyát más személyre átruházni.

8.10. Több belépésre jogosító belépőkártya (mágneskártya, V.I.P. belépő) esetén a szervező valamennyi belépés alkalmával köteles elvégezni a játékos azonosítását. Ha a számítógépes beléptető rendszer nem teszi lehetővé a játékos fénykép alapján történő azonosítását, a szervező arcképes igazolvány alapján köteles azt elvégezni.

8.11.A játékkaszinó személyzetének kérésére a játékos a játékkaszinóban való tartózkodásának időtartama alatt köteles belépőkártyáját felmutatni.

8.12. A játékkaszinóban tartózkodó látogatónak - kivéve a 9.1. és 9.2. pontban említett csoportos játékkaszinó látogatás résztvevőit - nem kötelező játszania.

9.1. A játékkaszinó kizárólag a külföldi játékosok számára szervezett csoportos utaknál (a továbbiakban: csoport) a 9.2. pontban meghatározott feltételek együttes teljesülése esetén megemelt belépődíjat állapíthat meg.

9.2. A csoport az alábbi felsorolt feltételek együttes fennállása esetén minősül a 9.1. pont szerinti szervezett csoportnak:

a) a csoportok látogatásának és elszámolásának rendjét az SZF jóváhagyja,

b) legalább 10 fős csoportlétszám,

c) a csoport tagjai itt tartózkodásuk alatt a játékban tartósan részt vegyenek (a letéti összeg a játékasztalon tétként jelenjen meg),

d) a csoport tagjai minimum 2 vendégéjszakát töltsenek el egy legalább négycsillagos minősítésű szállodában.

A játékokban való részvételhez kapcsolódó közös szabályok

10.1.A szervező a játékkaszinó részvételi szabályzatában megtilthatja a játékokban technikai segédeszközök felhasználását. Erről köteles tájékoztatni a játékosokat.

10.2. A szervező a játékosok részére kifizetést csak készpénzben teljesíthet.

10.3.A szervező a játékosok részére szerencsejáték céljára kölcsönt (hitelt) nem nyújthat.

10.4.Azok, akik a játékkaszinóban folyó játékban nem vehetnek részt (6.3. pont), a játékkaszinóban annak nyitvatartási ideje alatt a játékosok részére kölcsönt (hitelt) sem nyújthatnak.

10.5. A játékkaszinó épületében a játékosok részére pénzt váltani csak az erre kijelölt pénztárban lehet.

11.1.A szervező a játékos kérésére az SZF által előírt bizonylaton nyereményigazolást köteles kiállítani.

11.2.Nyereményigazolás csak ugyanazon játéknapon a játékos folyamatos játékkaszinóban tartózkodása alatt kizárólag a játékban ténylegesen elért nyereményéről adható.

11.3.Nyereményigazolást csak a játékos játékkaszinóból történő eltávozásakor lehet kiadni, visszamenőlegesen nem.

12.1.Tétek megtételére - a pénznyerő automata kivételével - zsetonon kívül más eszköz (pl. pénz, egyéb értéktárgy) nem alkalmazható.

12.2. A szervező a játékkaszinóban általa rendszeresített zsetonokat, vagy azok bizonyos típusait bármikor bevonhatja. A zsetonok bevonásának a nyitvatartási idő alatt történő elrendelésekor lehetővé kell tenni a játékkaszinóban tartózkodó játékosok számára a birtokukban lévő zsetonok visszaváltását.

12.3.A játékosokat a szervező köteles -jól látható módon - tájékoztatni arról, hogy a játékkaszinóból zsetonokat tilos kivinni.

Egyes játékeszközökre vonatkozó speciális szabályok

13.1.A játékkaszinóban kizárólag a játék biztonságos lebonyolítását garantáló játékkártyákat, rulett golyókat és kockákat (a továbbiakban együtt: kiegészítő játékeszközök) lehet alkalmazni.

13.2.A játékkaszinóban lévő kiegészítő játékeszközökről típusonként nyilvántartást kell vezetni, azokat olyan helyen kell tárolni, amelyhez a játékkaszinó igazgatóján és az általa feljogosított személyen kívül más nem férhet hozzá.

13.3.Az újonnan használatba vett kiegészítő játékeszközöket a játék megkezdése előtt ellenőrizni kell, hogy azok hiánytalanok és sérülésmentesek-e, illetve nem található-e rajtuk azonosító jel. E körülmények vizsgálatát bármely játék alkalmával a játékosok is kérhetik. Arról, hogy a játékeszközök használatban maradhatnak-e, a játékkaszinó igazgatója dönt.

13.4.A hiányos kártyacsomagokat a játékból azonnal ki kell vonni és a többiektől elkülönítetten kell tárolni. Úgyszintén elkülönítetten kell kezelni a használt, sérült és megjelölt kiegészítő játékeszközöket is. Az elhasználódott kártyákat hiánytalanul sorrendbe állítva, míg a sérült és megjelölt kártyákat a tartalékcsomagban sorrend szerint a kicserélt kártyák helyén kell tartani. A szervező a használt, sérült és megjelölt kártyák - legalább félévenként történő - selejtezéséről jegyzőkönyv felvétele mellett köteles gondoskodni.

A pénznyerő automaták működtetésének szabályai

14.1. A játékkaszinóban üzemeltetett pénznyerő automatának legalább a következő elemekkel kell rendelkeznie:

a) minimum 3 db, 7 helyiértékes, zárt (hozzá nem férhető), az OMH által leplombált elektromechanikus számlálóval,

b) IN (COIN IN): a credittel növelt bedobott érmék számlálójával,

c) OUT (COIN OUT): a credittel növelt kifizetett érmék számlálójával,

d) ATP (ATTENDANT PAID): a gép által ki nem fizetett nyeremények számlálójával,

e) olyan érmeellenőrző rendszerrel, amely csak a játékban használt érmét (tokent) fogadja el,

f) az OMH által leplombált programpanellal.

14.2.A szervezőnek gondoskodnia kell arról, hogy nyitvatartási időn kívül illetéktelen személy a pénznyerő automatán játékot ne folytathasson. Nyitvatartási idő alatt a szervezőnek gondoskodnia kell a pénznyerő automaták állandó felügyeletéről.

14.3.A szervező játéktervében szabályozhatja, hogy a játékban használt egyes érmékhez (tokenekhez) milyen értéket rendel. Kifizetések közvetlenül pénzérme vagy értékzseton formájában, közvetett formában - amikor a pénznyerő automata automatikus kifizetési határát a nyeremény összege túllépi (halmozott credit, jackpot, szuper jackpot)- a pénztárnál készpénzben történhetnek.

14.4.A szervező köteles írásban bejelenteni az SZF-hez annak a pénznyerő automatának az adatait, amelyen a halmozott nyeremény (szuper jackpot) megnyerhető.

14.5.A pénznyerő automata eredményének megállapítását a tárgyhó utolsó napját követő zárás után kell elvégezni. A szervezőnek lehetősége van az SZF-fel egyeztetve a pénznyerő automata eredményének megállapítását és az ahhoz kapcsolódó bizonylatolást a következő hó első napján, közvetlenül nyitás előtt elvégezni. A szervezőnek lehetősége van továbbá a hetenkénti zárásra is, de ennek pontos idejét az SZF felé írásban be kell jelenteni.

14.6.Az eredmény megállapításakor kötelező az érmetartókban (hopperben és dropban) lévő érmék leszámolása, majd a hopper alapdotációval való feltöltése. A leszámolt érméket és a számlálók alapján megállapított eredményt össze kell hasonlítani. Ha az összehasonlítás 1%-nál nagyobb eltérést mutat, az eltérésről és annak okáról jegyzőkönyvet kell felvenni.

14.7.A pénznyerő automata kinyitásánál - függetlenül a kinyitás okától - minden esetben jelen kell lennie a teremfelügyelőnek, a főpénztárosnak és az automatatechnikusnak (vagy belső ellenőrnek) . Az elektromechanikus számlálók meghibásodása esetén az üzemeltetést a hiba kijavításáig szüneteltetni kell. A javítást vagy cserét csak az OMH képviselőjének jelenlétében, illetve közreműködésével lehet végrehajtani. A javítás időpontjáról az SZF-et előzetesen értesíteni kell. A javításról vagy cseréről jegyzőkönyvet kell készíteni, melynek tartalmaznia kell a javítás előtti, valamint a javítás utáni, illetve új számlálóállásokat is.

A gazdátlan zsetonok (árvák)

15.1.Árváknak minősülnek a földön talált, játékasztalokon maradt, vagy játszma közben ott felejtett gazdátlan zsetonok (összegek) és tétek, melyeket nem vettek át, vagy egyébként tulajdonosai ismeretlenek.

15.2.Az árvákat azonnal be kell fizetni a játékkaszinó főpénztárába, a befizetést pedig be kell jegyezni az árvák nyilvántartási naplójába.

15.3.Annak a személynek, aki az árvák feletti tulajdonjogát minden kétséget kizáróan igazolta ezt az összeget - zseton esetén az értékének megfelelő pénzösszeget -a polgári jog elévülésre vonatkozó szabályai szerint meghatározott időn belül kell visszafizetni.

15.4.A visszafizetett pénzösszeget fel kell jegyezni az árvák nyilvántartási naplójába. Ennek tartalmaznia kell a visszafizetés időpontját, az érintett nevét és lakhelyét, valamint az eseménnyel kapcsolatos előzetes vizsgálat eredményét tartalmazó jegyzőkönyvet.

15.5.A visszafizetésre nem kerülő árvákat a megtalálásuk időpontját követő egy év elteltével a játékkaszinó egyéb bevételei között kell szerepeltetni.

Borravalók

16.1.A játékkaszinóban borravalót csak az SZF engedélyével lehet elfogadni. Az alkalmazottaknak közvetlenül felajánlott borravaló elfogadása azonban ilyen esetben is tilos.

16.2.Ha a borravaló elfogadása tilos, erről a játékosokat a játékkaszinó bejáratánál vagy a belépőpénztárnál jól láthatóan elhelyezett táblán kell tájékoztatni.

16.3.Ha a borravaló elfogadását az SZF engedélyében lehetővé teszi, a borravaló elfogadása három helyszínen történhet:

a) játékasztaloknál, pénznyerő automatáknál,

b) zsetonpénztáraknál,

c) belépőpénztárnál.

16.4.A játékasztaloknál és zsetonpénztáraknál kizárólag zsetonként, a belépőpénztáraknál készpénzként fogadható el a borravaló. A belépőzseton borravalóként nem fogadható el.

16.5.A játékkaszinó egyetlen alkalmazottja sem kérhet borravalót, és erre utaló magatartást sem tanúsíthat.

16.6.Az alkalmazottak a játékosok által felajánlott borravalót kizárólag az erre a célra fenntartott közös tartókban helyezhetik el. A tartókat olyan biztonsági zárrendszerrel kell ellátni, amely biztosítja, hogy azokat csak ellenőrzött módon lehessen kinyitni.

16.7.A játékasztalnál adott borravalót a borravalótartó mellett fel kell fektetni úgy, hogy az a videókamera által is ellenőrizhető legyen.

16.8. A borravalótartóban csak az a zseton helyezhető el, amelyet a játékos adott, vagyis a címlete, darabszáma nem változtatható meg. Ettől a szervező a játéktervében az SZF jóváhagyásával eltérhet.

16.9.Ha a játékos a borravalót színzsetonban is adhatja, az adott színzsetont a borravalótartó mellett fel kell fektetni, majd mellé kell helyezni a megfelelő értékzsetont. A kettőt hangosan leszámolva meg kell feleltetni egymásnak, és ezután kell az értékzsetont a borravalótartóba dobni.

16.10. A borravalót a fenti szabályok szerint eljárva azonnal, a krupié akadályoztatása esetén pedig legkésőbb a következő játék megkezdéséig a borravalótartóba kell helyezni.

16.11.A borravalótartók kinyitására a játékidő végén a főpénztáros, az igazgató vagy helyettese, valamint a borravalóval érintett helyszínre beosztott dolgozók jelenlétében kerülhet sor. A bizonylaton a borravaló teljes összegét rögzíteni kell. A napi elszámolási bizonylaton a játékasztal, a zsetonpénztár, a belépőpénztár és a pénznyerő automata kifizetések utáni borravalót elkülönítetten kell feltüntetni.

Elszámolás, nyilvántartás, adatszolgáltatás

17.1.A játékkaszinónak a játékbevételeiről elszámolást kell készíteni, melyet bizonylattal kell alátámasztani. A játékbevétel elszámolásának ellenőrzésére és a nyilvántartani rendelt más adatok rögzítésére az SZF által rendszeresített bizonylatok vezetése kötelező.

17.2.Ha a játékkaszinó a játéktervében olyan speciális, belső ellenőrzéssel kiegészített elszámolási rendszert rögzít, amely adattartalmát illetően megfelel az SZF bizonylati rendszerének, a játékterv jóváhagyása során az SZF határozattal azt elfogadhatja.

17.3.A bizonylatok kitöltésének általános elvei:

a) A bizonylatok előre sorszámozottak és szigorú számadásúak.

b) Az SZF által rendszeresített tömböket az SZF hitelesíti, és sorszám szerint adja át a játékkaszinó részére.

c) A játékkaszinó köteles a bizonylatok biztonságos tárolásáról, valamint a tömbök nyilvántartásáról gondoskodni.

d) Minden megkezdett bizonylattömböt úgy kell tárolni, hogy a játékkaszinó nyitvatartási ideje alatt az SZF megtekinthesse, de nyitvatartási időn kívül elzárva kell tartani.

e) A bizonylatokat a rögzítendő eseményekkel egyidejűleg a játékkaszinó alkalmazottja tölti ki.

f) Az előre nyomtatott, aláíróként feltüntetett beosztástól a játékkaszinó belső szabályzatában eltérően rendelkezhet, de az aláírók számát nem csökkentheti.

g) Ha a bizonylatolandó eseményt az SZF ellenőrzi, úgy ennek tényét az ellenőr aláírásával igazolja.

h) Kitöltési hiba a hibás adat egyszeri áthúzásával és a helyes adat mellé írásával javítható, melyet le kell szignálni.

i) Nem javítható adat a dátum és az asztal száma. Nem javítható hiba esetén a bizonylatot érvényteleníteni kell és új bizonylatot kell kiállítani. Az érvénytelenítés okáról minden esetben jegyzőkönyvet kell felvenni és a rontott bizonylattal együtt az SZF-hez kell megküldeni.

j) A bizonylatok első példányát ellenőrzés után bizonylattípusonként, emelkedő sorszám szerint kell összeállítani és kísérő jegyzékkel ellátni.

k) A bizonylatokat kísérőlevéllel az SZF-hez kell beküldeni a tárgyhót követő hónap 5. munkanapjáig.

l) A kísérőlevélnek tartalmaznia kell a látogatók naponkénti létszámát hazai és külföldi bontásban, az adott hónap dropját, a játékadót devizában és forintban, negyedévente pedig a felügyeleti ellenőrzési díj összegét devizában és forintban.

18.1. A játékkaszinóban folyó szerencsejáték szervező tevékenység meg-, illetve újrakezdésekor, megszűnésekor, továbbá a naptári év végén a szervező köteles nyitó, illetve záró zseton- és token-leltárt készíteni. A szervező köteles a leltár időpontjáról 10 nappal megelőzően az SZF-et értesíteni, továbbá az erről készült leltárív egy példányát 8 napon belül megküldeni.

18.2.A 18.1. pont szerinti leltárívnek tartalmaznia kell:

a) a felvételének idejét, helyét,

b) a pénznyerő automata gyártási számát,

c) a feltöltött, illetve kivett tokenek darabszámát és összesítését,

d) a zsetonok címletenkénti darabszámát,

e) a zsetonok értékét,

f) a pénztáros és a teremfelügyelő aláírását.

19.1. A szervező a 9.1. pont szerinti csoport fogadását megelőző 10 nappal köteles bejelenteni az SZF-nek:

a) a csoport létszámát,

b) a származási országot,

c) az utazást szervező iroda nevét, címét,

d) a fogadó szálloda nevét, címét,

e) a szállodában töltendő éjszakák számát,

f) a tervezett játékkaszinó látogatás időtartamát.

19.2.A csoport fogadásának napján a szervező köteles az SZF részére telefaxon megküldeni a beléptetett csoport tényleges létszámát, illetve a csoporttagok névsorát.

19.3.A látogatás befejezését követően elszámolást kell készíteni, amelyet az SZF-hez 30 napon belül be kell küldeni.

19.4.A csoportok 19.3. pont szerinti elszámolása során a 17.1. pont előírásait megfelelően alkalmazni kell.

20. Olyan rendkívüli eseményről, amelyre nézve e rendelet, illetve a játékkaszinó jóváhagyott játékterve nem tartalmaz rendelkezéseket, a szervező köteles az SZF-et haladéktalanul telefaxon és postai úton is tájékoztatni."

Tartalomjegyzék