Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

23/2007. (II. 28.) Korm. rendelet

a közszolgálati műsorszolgáltatók 2007. évi létszámcsökkentésének költségvetési támogatásáról

A Kormány a Magyar Köztársaság 2007. évi költségvetéséről szóló 2006. évi CXXVII. törvény 4. §-ának (4) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a következő rendeletet alkotja:

1. §

A központi költségvetésből az e rendeletben meghatározottak szerint egyszeri támogatás nyújtható a közszolgálati műsorszolgáltató részvénytársaság (a továbbiakban: jogosult) működési költségmegtakarítást eredményező, 2007. évben megvalósuló létszámcsökkentésével kapcsolatos egyszeri személyi kifizetéseihez.

2. §

(1) E rendelet alkalmazásában 2007. évben megvalósuló létszámcsökkentésnek minősül, ha

a) a 2007. évben megvalósult létszámcsökkentés a jogosultnál egyúttal az álláshely (munkakör) megszüntetését is jelenti, és

b) a létszámcsökkentéssel összefüggésben felmerülő kifizetések a tárgyévben esedékesek.

(2) Nem minősül létszámcsökkentésnek a foglalkoztatási forma megváltoztatása, a részvénytársaságon belüli áthelyezés vagy a kiszervezés.

3. §

(1) Költségvetési támogatás csak a jogosult által teljes, illetve részmunkaidőben foglalkoztatott munkavállaló munkaviszonyának megszüntetése esetén igényelhető, ha a munkavállaló által betöltött álláshelyet (munkakört) a jogosult a munkaviszony megszüntetésével egyidejűleg véglegesen megszünteti.

(2) A jogosult és a munkavállaló között fennálló határozott idejű munkaviszony megszüntetése esetén a költségvetési támogatás - az (1) bekezdésben foglaltakra is figyelemmel - csak abban az esetben igényelhető, ha a határozott időből még hátralévő idő az utolsó munkában töltött napot követően legalább egy év.

4. §

E rendelet alkalmazásában egyszeri személyi kifizetésnek minősül és a támogatás mértékének meghatározásakor figyelembe vehető:

a) a munkáltatói rendes felmondás esetére a munkavállalót a munkavégzés alóli kötelező felmentés idejére jogszabály alapján megillető átlagkereset;

b) a végkielégítés kizárólag jogszabályban meghatározott mértéke;

c) a korengedményes nyugdíjazással kapcsolatosan a munkáltatót terhelő, jogszabályban meghatározott költségek;

d) munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetése alapján megállapított összeg, amennyiben az egyénenként nem haladja meg a felmondás esetére jogszabályban előírt kifizetések a) és b) pontban meghatározott összegét;

e) az a)-d) pontban felsorolt kifizetések munkaadót terhelő járulékai (társadalombiztosítási és munkaadói járulék) .

5. §

(1) A jogosult a támogatás-igénylési feltételeknek való megfelelés igazolása céljából - az igénybejelentés részét képező - dokumentációt köteles készíteni.

(2) Az (1) bekezdés szerinti dokumentáció kötelező tartalmi elemei:

a) a munkaviszony megszűnése, megszüntetése jogcímének megnevezése,

b) a létszámcsökkentéssel összefüggő egyszeri személyi kifizetések megnevezése és esedékessége,

c) a létszámcsökkentési intézkedésből eredő működési költségmegtakarítás mértéke.

6. §

(1) A jogosult a támogatást - az igény bejelentését követően - a pénzügyminiszterrel kötött egyedi megállapodás alapján veheti igénybe.

(2) Az (1) bekezdése szerinti megállapodásban - a költségvetési támogatás nyújtásának jogszabályban meghatározott feltételeinek való megfelelésen túl - ki kell kötni, hogy a jogosult vállalja a támogatás visszafizetését, ha

a) a támogatással megszüntetett álláshely (munkakör) visszaállítására a megszüntetésétől számított két éven belül sor kerül, ideértve a munkaügyi bíróság munkaviszony jogellenes megszüntetését megállapító döntését, valamint a jogosult legalább többségi tulajdonában álló vállalkozásnál a feladat átvételével történő munkakör létesítését is, vagy

b) a támogatással megszüntetett munkakörbe tartozó feladat elvégzésére a megszüntetést követő két éven belül olyan szerződést köt, amelyben a szerződő fél nem nyilatkozik arról, hogy a teljesítéshez nem létesít önálló munkakört.

(3) A létszámcsökkentéssel járó egyszeri személyi kifizetésekhez igénybe vett támogatás (2) bekezdés szerinti visszafizetésének kötelezettsége nem terjed ki a támogatás azon hányadára, amelyet a jogosult az egyszeri személyi kifizetésekhez kapcsolódó adó vagy járulék címén már befizetett.

(4) A jogosult az (1) bekezdés szerinti megállapodásban vállalja, hogy a támogatás felhasználásának ellenőrzése során a Kormányzati Ellenőrzési Hivatallal (a továbbiakban: KEHI) együttműködik, és annak keretében minden szükséges adatot a rendelkezésére bocsát.

(5) A pénzügyminiszter tájékoztatja a KEHI-t az (1) bekezdés szerinti megállapodás megkötéséről, és intézkedik a szükséges előirányzat-átcsoportosításról.

7. §

(1) A jogosult a rendelkezésre bocsátott támogatás felhasználásáról az igénylés 5. § (2) bekezdés szerinti dokumentációjával megegyező szerkezetű és tartalmú, tételes, számszaki elszámolást, valamint szöveges indokolást köteles készíteni, és azt a pénzügyminiszter részére 2008. április 30-áig megküldeni.

(2) Az (1) bekezdés szerinti szöveges indoklásban ki kell térni a létszámcsökkentés megvalósításának folyamatára - bemutatva a csökkentéssel érintett létszámot, a létszámcsökkentés módját -, az igénylés és felhasználás közötti eltérések, valamint a fel nem használt támogatás keletkezésének okára, részletes indokaira.

(3) A jogosult a számára kiutalt, de a jóváhagyott célra 2008. március 31-éig általa ki nem fizetett, illetve kötelezettségvállalással nem terhelt, vagy az (1) bekezdés szerint el nem számolt támogatást köteles 2008. június 30-áig a Magyar Államkincstár számára visszautalni.

8. §

(1) A támogatás jogszerű igénybevételét és a létszámcsökkentés végrehajtását a KEHI a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalról szóló 312/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet 3. § a) pontjában meghatározott hatáskörében eljárva 2008. december 31-éig ellenőrzi. Amennyiben a jogosult a támogatást nem jogszerűen vette igénybe, az igényelt összeget - a pénzügyminiszter egyidejű tájékoztatása mellett - haladéktalanul köteles a Magyar Államkincstárnak visszautalni.

(2) A 7. §-ban meghatározott számításokat alátámasztó dokumentumokat kérésre az ellenőrzést végzők rendelkezésére kell bocsátani. A dokumentációban feltüntetett adatokon felül a KEHI jogosult minden olyan adatot bekérni a jogosulttól, amelyet az ellenőrzés teljes körű végrehajtása céljából szükségesnek tart.

9. §

Ez a rendelet a kihirdetését követő harmadik napon lép hatályba, és 2008. július 1-jén hatályát veszti azzal, hogy rendelkezéseit a 6. § (1) bekezdése szerint megkötött megállapodásokra - különös tekintettel a felhasználás ellenőrzésére - ezt követően is alkalmazni kell.

Gyurcsány Ferenc s. k.,

miniszterelnök