Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

60/2007. (XII. 23.) IRM rendelet

az ügyészség és a Rendőrség szerveinek az ügyészségi nyomozásban való együttműködéséről és az ennek során felmerült költségekről

A büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvény 604. § (2) bekezdés r) pontjában kapott felhatalmazás alapján - az igazságügyi és rendészeti miniszter feladat- és hatásköréről szóló 164/2006. (VII. 28.) Korm. rendelet 1. § h) pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva - a legfőbb ügyésszel egyetértésben a következőket rendelem el:

1. §

(1) A Rendőrség az ügyészség kizárólagos nyomozási hatáskörébe tartozó - a büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvény (a továbbiakban: Be.) 29. §-ában felsorolt - bűncselekmények észlelése esetén köteles az illetékes nyomozó ügyészséget haladéktalanul értesíteni, illetőleg az ilyen bűncselekmények elkövetése miatt nála tett feljelentést az illetékes nyomozó ügyészségnek megküldeni.

(2) Ha szükséges, az értesítésadás, illetve a feljelentés megküldése előtt, a Rendőrség az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmények esetén köteles a bűncselekmény helyszínét biztosítani, megfelelő esetekben mintavételről (vér, kábítószer) rendelkezni, valamint a külön jogszabály szerinti feltételek fennállása esetén az elkövető elfogásáról gondoskodni.

(3) A helyszíni szemlét az ügyész jelenlétének hiányában is meg kell kezdeni és le kell folytatni, kivéve, ha az ügyész annak - a helyszínre érkezésig történő - felfüggesztését kéri.

(4) A (2) bekezdésben megjelölt cselekmények elvégzése útján beszerzett bizonyítékokat - az (1) bekezdés szerinti értesítéshez, illetve feljelentéshez mellékelve - haladéktalanul meg kell küldeni a nyomozás lefolytatására illetékes nyomozó ügyészségnek.

2. §

(1) Az 1. § (1) bekezdése szerinti ügyekben a Rendőrség - személyi és tárgyi feltételeket biztosítva - együttműködik az ügyészség által foganatosított helyszíni nyomozási cselekmények lefolytatásában és zavartalanságának biztosításában.

(2) A rendőri szerveknek az (1) bekezdésben megjelölt együttműködéséről az ügyészség előzetes írásbeli felkérése alapján az illetékes megyei rendőr-főkapitányság vagy rendőrkapitányság gondoskodik.

3. §

(1) Az 1. § (1) bekezdésében meghatározott bűncselekmény miatt folytatott nyomozás során, a szökésben lévő vagy fegyverrel rendelkező elkövető elfogását a Rendőrség foganatosítja. Ennek érdekében a Rendőrség a nyomozó ügyészség vezetője által az illetékes rendőri szerv vezetőjéhez intézett írásbeli megkeresésben foglalt információk figyelembevételével jár el.

(2) A megkereső ügyészi szervhez történő előállításról az elfogást végrehajtó rendőri szerv köteles gondoskodni.

4. §

(1) Az ügyészség a nyomozás során törvényes feladatainak teljesítése érdekében igénybe veheti

a) a rendelkezésre jogosult vezető útján a Rendőrség bűnügyi technikai egységeit,

b) a rendőrségi fogdákat.

(2) A Rendőrség az e rendelet alapján teljesített együttműködése költségeinek az ügyészség által történő megtérítésére jogosult.

(3) Az ügyészség és Rendőrség közötti együttműködés során - e rendelet által szabályozott körben - Rendőrségnél felmerült bűnügyi költségeket a Rendőrség költségjegyzékbe foglalás végett írásban, tételesen közli az illetékes megyei főügyészséggel.

(4) A (3) bekezdésben meghatározott költségek megtérítése a Legfőbb Ügyészség, valamint a Rendőrség központi szerve között - tárgyév március 31-ig - létrejött éves díjmegállapodásban rögzített térítési díj alapján történik. Az egyes tevékenységek díjkalkulációját a Rendőrség az államháztartás működési rendjéről szóló kormányrendelet alapján állítja össze.

(5) Az ügyészségi nyomozás során, a konkrét ügyekben teljesített, az illetékes megyei főügyészség által igazolt rendőrségi eljárás ellenértékéről - az éves díjmegállapodásban meghatározott térítési díj alapján - készült jelentést, az illetékes rendőri szerv a Rendőrség központi szerve útján - tárgyév június 15-ig, illetve november 15-ig - megküldi a Legfőbb Ügyészség részére.

(6) A teljesített eljárások ellenértékének biztosítása a Magyar Köztársaság Ügyészsége fejezet és az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium fejezet közötti, megállapodáson alapuló előirányzat-átcsoportosítással valósul meg. A fejezetek közötti előirányzat-átcsoportosítást a Legfőbb Ügyészség kezdeményezi a teljesítések ellenértékéről készült jelentés részére történő megküldését követő harminc napon belül. Az átvett előirányzat a Rendőrség cím előirányzatát növeli.

5. §[1]

Ez a rendelet 2008. január 1-jén lép hatályba.

Dr. Takács Albert s. k.,

igazságügyi és rendészeti miniszter

Lábjegyzetek:

[1] Módosította a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 20. § 5. pontja. Hatályos 2008.05.16.