Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

15/2010. (V. 12.) ÖM rendelet

a tűzoltási, műszaki mentési tevékenységhez kapcsolódó tűzvédelmi technika alkalmazhatóságáról

A tűz elleni védekezésről, a műszaki mentésről és a tűzoltóságról szóló 1996. évi XXXI. törvény 47. § (2) bekezdés 10. és 24. pontjában kapott felhatalmazás alapján, az önkormányzati miniszter feladat- és hatásköréről szóló 132/2008. (V. 14.) Korm. rendelet 1. § c) pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva a következőket rendelem el:

1. Általános rendelkezések

1. § E rendelet alkalmazásában

1. alkalmazhatóság: a tűzvédelmi termék, műszaki paraméterei, minősége, megbízhatósága alapján, a tűzoltási és műszaki mentési feladatok ellátása közben előforduló szélsőséges környezeti körülmények közötti tűzoltói feladatok ellátására való alkalmasság;

2. alkalmassági igazolás: a tűzvédelmi technika műszaki állapotáról és készenléti szolgálatra való alkalmasságáról szóló bizonylat;

3. átminősítés: tűzoltójármű, cserefelépítmény eredeti rendeltetése megváltoztatásának engedélyezése;

4.[1] használati engedély: a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (a továbbiakban: OKF) által, a hivatásos katasztrófavédelmi szerv és az önkormányzati tűzoltóság részére egy meghatározott, rendszeresítésre kötelezett tűzvédelmi technika egyedi készenlétben tartásának kérelemre történő engedélye;

5. készenlétben tartás: a tűzvédelmi technika bevethető állapotban tartása;

6. próbahasználat: a rendszeresítésre tervezett tűzvédelmi technika egy vagy több mintadarabjának, a kiválasztott állománycsoport által meghatározott szempontok szerinti kipróbálása kiképzés, gyakorlat és megfelelő begyakoroltság után bevetés vagy egyéb szolgálati feladat során;

7.[2] rendszeresítés: a hivatásos katasztrófavédelmi szerv és az önkormányzati tűzoltóság részére a tűzvédelmi technika korlátozás nélküli alkalmazásának engedélyezése;

8. rendszerből kivonás: a rendszeresített tűzvédelmi technika alkalmazási engedélyének vagy használati engedélyének visszavonása és használatának végleges megszüntetése;

9.[3] tűzvédelmi technika: a hivatásos katasztrófavédelmi szerv és az önkormányzati tűzoltóság jogszabályban előírt tűzvédelmi és műszaki mentési alapfeladatainak ellátásához szükséges tűzoltó-technikai termék.

2. A tűzvédelmi technika tervezése és fejlesztése

2. §[4] (1) Az OKF meghatározza a tűzvédelmi technika tervezését, fejlesztését és azok főbb irányait.

(2) A létesítményi tűzoltóságok a rendszeresítettel együtt használható tűzvédelmi technikát tartanak készenlétben.

3. A tűzvédelmi technika rendszeresítése, próbahasználat

3. § (1) Az alkalmazhatóság és az együtthasználhatóság biztosítása érdekében rendszeresítési eljárást kell lefolytatni - a (3) bekezdésben meghatározott kivétellel - az 1. mellékletben külön megjelölt tűzvédelmi technika tekintetében, amely csak rendszeresítést követően tartható készenlétben.

(2) Ha a korábban rendszeresített tűzvédelmi technikán olyan mértékű műszaki módosítás, korszerűsítés került végrehajtásra, amely alapvetően megváltoztatta paramétereit, ezáltal alkalmazhatóságának lehetőségeit, a rendszeresítési eljárást ismételten le kell folytatni.

(3) A rendszeresítésre kötelezett tűzvédelmi technika az OKF főigazgatója (a továbbiakban: főigazgató) által kiadott használati engedéllyel is készenlétben tartható, ha annak egyedi kialakítása vagy kis mennyiségű beszerzése miatt rendszeresítése nem indokolt.

4. § (1) A főigazgató jogosult:

a) a rendszeresítési eljárás lefolytatására,

b) a tűzvédelmi technika rendszeresítésére,

c) használati engedély megadására,

d) rendszerből való kivonására,

e) a készenlétben tartás felfüggesztésére,

f) átminősítésére,

g) korlátozott bevethetőséggel történő készenlétbe állítás engedélyezésére, továbbá

h) az üzemeltetés műszaki követelményeinek, feltételeinek meghatározására.

(2)[5] A rendszeresítési eljárás a hivatásos katasztrófavédelmi szerv területi, helyi szerve és az önkormányzati tűzoltóság, tűzvédelmi technika gyártója, forgalmazója kezdeményezésére, továbbá hivatalból indulhat.

(3) A tűzvédelmi technika gyártója, forgalmazója által kezdeményezett rendszeresítési eljárás esetén a próbahasználat költségeit a kezdeményező viseli.

(4) A hivatalból indult rendszeresítési eljárást kivéve a kezdeményező irattal együtt meg kell küldeni az OKF-nek a tűzvédelmi technika mintadarabját, és magyar nyelven

a) a jogszabályi előírásoknak való megfelelést és a biztonságosságot igazoló iratokat;

b) a fényképeket, rajzokat tartalmazó ismertetőt és

c) a használatra, karbantartásra és felülvizsgálatra, alkalmazási korlátozásra is kiterjedő alkalmazástechnikai leírást.

5. § (1) A rendszeresítési eljárás során a tűzvédelmi technikát próbahasználatra kell bocsátani az együtthasználhatósági és az alkalmazhatósági követelmények vizsgálata céljából.

(2) A próbahasználatot - a (3) és (4) bekezdésben meghatározott kivétellel - valamennyi rendszeresítésre tervezett tűzvédelmi technika esetében el kell végezni.

(3) A próbahasználat lefolytatásától el lehet tekinteni a nagy értékű tűzvédelmi technika kis mennyiségben történő beszerzése esetén, ha a próbahasználat elvégzése - beszerzésének költségéhez képest - aránytalanul magas költséggel járna, vagy az OKF a tűzvédelmi technika sürgős alkalmazási igényét állapítja meg, és az alkalmazhatóság dokumentáció alapján is megítélhető.

(4) A központi közbeszerzési eljárással beszerzett eszközök esetén a tűzvédelmi technika együtthasználhatóságának és alkalmazhatóságának vizsgálatára a központi közbeszerzési eljárás keretében kerül sor. A központi közbeszerzési eljárás során beszerzett, még nem rendszeresített tűzvédelmi technikát a végleges dokumentáció és mintadarab alapján kell a rendszeresített tűzvédelmi technikák nyilvántartásába felvenni.

6. § (1) A próbahasználatot a főigazgató által kijelölt szervnek kell lefolytatnia, amelynek vezetője a próbahasználat tapasztalatairól jegyzőkönyvet készít.

(2) Próbahasználatként elfogadható a Magyar Honvédségnél, a Rendőrségnél, vagy a Vám- és Pénzügyőrségnél végrehajtott próbahasználat eredménye, a már használatba vett tűzvédelmi technika esetén, vagy annak alkalmazási tapasztalatai is, ha az erről készült iratokat az OKF rendelkezésére bocsátják, és azok alapján az eszköz alkalmazhatósága megítélhető.

(3) A próbahasználat megkezdése előtt minden esetben biztosítani kell a végrehajtó állomány kiképzését, munkavédelmi oktatását, szükség esetén ideiglenes szerelési szabályzat kiadását.

(4) A próbahasználat időtartama legfeljebb hat hónap lehet, melyet a főigazgató hat hónappal meghosszabbíthat.

7. § (1) A főigazgató a tűzvédelmi technika rendszeresítéséről vagy használati engedély megadásáról a tűzvédelmi technika dokumentációja, és próbahasználat esetén annak eredménye alapján dönt.

(2) A tűzvédelmi technikát abban az esetben lehet rendszeresíteni, ha az megfelel a jogszabályi előírásoknak, továbbá a korábban rendszeresített eszközökkel, valamint a hozzájuk szükséges egyéb felszerelésekkel való együtthasználhatóság és az alkalmazhatóság követelményének.

(3) A rendszeresített - málhafelszereléseket is tartalmazó - tűzvédelmi technika málhalistáját és annak elhelyezését a főigazgató felszerelési jegyzékben határozza meg.

(4) A rendszeresített tűzvédelmi technikákról az OKF nyilvántartást vezet, és a honlapján közzéteszi.

8. § (1) A tűzvédelmi technika rendszerben tarthatóságát az OKF - a használat során szerzett bevetési és kiképzési tapasztalatok alapján - folyamatosan figyelemmel kíséri.

(2) Ha a rendszeresített tűzvédelmi technika szükségtelenné válik, vagy a használat során nem felel meg a vele szemben támasztott szakmai, biztonságossági követelményeknek, a rendszerből ki kell vonni, vagy használati engedélyét vissza kell vonni.

(3) Ha a rendszeresített tűzvédelmi technika biztonságosságát igazoló iratát az arra jogosult szerv biztonságtechnikai okból visszavonta, a tűzvédelmi technika készenlétben tartását azonnali hatállyal fel kell függeszteni, és a tűzvédelmi technikát a rendszerből ki kell vonni, vagy a tűzvédelmi technika használati engedélyét vissza kell vonni.

4. Műszaki felülvizsgálat, javítás követelményei és ezen tevékenység végzésének részletes feltételei

9. § (1) A biztonságos használat, üzemeltetés és a baleset-megelőzés érdekében a tűzvédelmi technikát az üzemeltető szerveknek rendszeresen felül kell vizsgáltatnia.

(2) A felülvizsgálatot jogszabály, szabvány, gyártói előírás, azok hiányában az 1. mellékletben meghatározott gyakorisággal kell elvégeztetni.

(3) A felülvizsgálatnak ki kell terjednie a műszaki megfelelőségre, a kiképzési és készenléti alkalmasságra, továbbá a biztonsági és egészségügyi követelmények meglétére.

(4)[6] A habképző anyagok felülvizsgálata során a megfelelő minőség igazolása történhet szállítmányonkénti mintavétellel, amennyiben egy szállítmány egységei azonos gyártási eljárásból származnak, azonos körülmények között tárolták, tartották készenlétben, azokat azonos hatások érték. Az időszakos felülvizsgálatok során a mintát mindig más, a legrégebben felülvizsgált egységből kell venni, a felülvizsgálatot végző dönthet további mintavételről.

10. § (1) A tűzvédelmi technika felülvizsgálatát, javítását olyan szervezet folytathatja, amelynek legalább egy személyesen közreműködő tagja vagy alkalmazottja - egyéni vállalkozó esetén, ha a tevékenységet nem maga látja el, legalább egy foglalkoztatottja - rendelkezik a jogszabályban meghatározott szakmai képesítéssel, és megfelel az ott meghatározott egyéb feltételeknek. Ha jogszabály szakmai képesítést nem határoz meg feltételként, a tevékenység jellegének megfelelő állam által elismert szakképesítés megléte szükséges.

(2) Felülvizsgálat végzése esetén a szervezetnek rendelkeznie kell:

a) a gyártó által kibocsátott felülvizsgálati, ellenőrzési, technológiai leírással;

b) a felülvizsgálati, ellenőrzési technológiában előírt eszközökkel, felszerelésekkel, berendezésekkel;

c) alkalmassági igazolás mintával az adott tűzvédelmi technikára, tűzvédelmi technika csoportra.

(3) Javítás végzése esetén a szervezetnek rendelkeznie kell:

a) a gyártó által kibocsátott, javítási technológiai leírással;

b) a felülvizsgálati, ellenőrzési, javítási technológiában előírt eszközökkel, felszerelésekkel, berendezésekkel.

(4) A felülvizsgálatra, javításra irányuló szolgáltatási tevékenység megkezdése és folytatása során a felülvizsgálónak, javítónak az (1)-(3) bekezdésben foglalt együttes feltételnek igazoltan, mindvégig meg kell felelnie.

(5)[7] A tűzoltás és műszaki mentés során használt járművek járóképes alvázrészét érintő felülvizsgálatot és javítást a közúti közlekedésről szóló törvény, és a gépjárműfenntartó tevékenység személyi és dologi feltételeiről szóló jogszabály előírásainak megfelelően kell elvégezni.

11. § (1) A felülvizsgáló az általa felülvizsgált tűzvédelmi technika alkalmasságáról igazolást állít ki, amely tartalmazza:

a) a tűzvédelmi technika gyártmányának, típusának megnevezését;

b) az egyedi azonosításra alkalmas jelét, ha a technika egyedi azonosításra alkalmas jelöléssel rendelkezik;

c) a tulajdonos családi és utónevét, születési családi és utónevét és székhelyét;

d) a felülvizsgálat időpontját;

e) a felülvizsgálatnál alkalmazott műszerek típusát, azonosító adatait;

f) a felülvizsgálat eredményét és ennek alapján a részleges vagy teljes alkalmasság igazolását;

g) a felülvizsgálat érvényességi idejét;

h) a felülvizsgálatot végző megnevezését és székhelyének címét;

i) a felülvizsgálatot végző személy családi és utónevét, születési családi és utónevét és aláírását.

(2) A használónak az alkalmassági igazolást, annak érvényességi idejét követő felülvizsgálati ciklusidő végéig, vagy a tűzvédelmi technika használatból történő kivonásáig kell megőrizni.

(3) A felülvizsgálónak a felülvizsgálat dokumentumait 6 évig kell megőriznie.

(4) Ha a tűzvédelmi technika az alkalmassági igazolás alapján nem megfelelő, a készenlétben tartó szervezet vezetője intézkedik a tűzvédelmi technika használatának korlátozásáról.

12. §[8]

5. A tűzvédelmi technika készenlétben tartása és ellenőrzése

13. § (1) A tűzvédelmi technika abban az esetben tartható készenlétben, továbbá akkor alkalmazható kiképzési célokra, ha rendelkezik:

a) az adott technikára meghatározott hatósági engedéllyel, bizonyítvánnyal;

b) jogszabályban, szabványban, szabályzatban előírt alkalmasságot igazoló időszakos műszaki felülvizsgálati okmánnyal;

c) azonosító jellel, amennyiben jogszabály azonosító jel meglétét írja elő;

d) a gyártás időpontjától számított első bevizsgálási ciklus lejárta után - a felülvizsgálatra kötelezett tűzvédelmi technika esetén - alkalmassági igazolással, vagy felülvizsgálati jegyzőkönyvvel, ellenőrzésre kötelezett technika esetén ellenőrzési jegyzőkönyvvel és

e) a rendszeresítésre kötelezett tűzvédelmi technika esetében használati engedéllyel vagy rendszeresítési irattal.

(2)[9] A tűzvédelmi technika korlátozott bevethetőséggel történő készenlétben tartását, átminősítését az OKF az üzemeltető szervek kérelme alapján bírálja el.

(3) Az 1. melléklet D oszlopában meghatározott esetekben, a készenlétben tartó a meghatározott időszakonkénti - felülvizsgálatnak és javításnak nem minősülő - ellenőrzést, a bejelentett szervezet közreműködése nélkül is elvégezheti.

(4) Az ellenőrzést végző alkalmassági igazolást állít ki a 11. § (1) bekezdésben meghatározott adattartalommal, melyet a készenlétben tartó a 11. § (2) bekezdésben meghatározott ideig megőriz.

(5)[10] A hivatásos katasztrófavédelmi szervek, az önkormányzati tűzoltóság és a tűzoltó egyesület által készenlétben tartott tűzvédelmi technika műszaki állapotát a hivatásos katasztrófavédelmi szerv illetékes területi szerve jogosult ellenőrizni.

6. Záró rendelkezések

14. § Ez a rendelet a kihirdetését követő nyolcadik napon lép hatályba.

15. §[11]

Varga Zoltán s. k.,

önkormányzati miniszter

1. melléklet a 15/2010. (V. 12.) ÖM rendelethez

A bevetési és kiképzési célra használható tűzvédelmi technika csoportosítása és időszakos felülvizsgálata, ellenőrzése

ABCD
1.Tűzvédelmi technika megnevezéseRendszeresítési
kötelezettség
Bejelentett felülvizsgáló
által végezhető
felülvizsgálat időszakai
(év)
A készenlétben tartó által
elvégezhető ellenőrzés
időszakai (év)
2.I. kategória: tűzoltójárművek, felépítmények
3.1. Gépjárműfecskendők és vízszállítókigen2-
4.2. Habbal oltó gépjárművek1-
5.3. Porral oltó gépjárművek1-
6.4. Egyéb oltógépjárművekigen1-
7.5. Magasból mentő gépjárművek:
8.5.1. Létrás gépjárművekigen1-
9.5.2. Emelőkosarakigen1-
10.6. Tűzoltó darukigen1-
11.7. Műszaki mentőgépjárművek
12.7.1. Műszaki mentőgépjárművek beépített
tűzvédelmi technikával
igen2-
13.7.2. Műszaki mentőgépjárművek beépített
tűzvédelmi technika nélkül
--
14.8. Hordozó gépjárművek
15.8.1. Hordozó gépjármű beépített
tűzvédelmi technika nélkül
--
16.8.2. Hordozó gépjármű beépített
tűzvédelmi technikával
2-
17.9. Cserefelépítményes (konténeres)
gépjárművek:
18.9.1. Cserefelépítmény szállító gépjárműigen1-
19.9.2. Cserefelépítményekigen
20.9.2.1. HabszállítóOKF műszaki
követelmény szerint
-
21.9.2.2. TömlőszállítóOKF műszaki
követelmény szerint
-
22.9.2.3. Műszaki mentőOKF műszaki
követelmény szerint
-
23.9.2.4. Vegyi elhárítóOKF műszaki
követelmény szerint
-
24.9.2.5. Hordozó konténer beépített
tűzvédelmi technika nélkül
--
25.9.2.6. EgyébOKF műszaki
követelmény szerint
-
26.10. Utánfutók:
27.10.1. Áramfejlesztőigen-1
28.10.2. Szivattyúszállító beépített
tűzvédelmi technikával
2-
29.10.3. EgyébOKF műszaki
követelmény szerint
-
30.10.4. Beépített tűzvédelmi technika nélkül--
31.11. Híradógépjárművekigen1-
32.12. Egyedi kialakítású gépjárművek:
33.12.1. Vegyi elhárítóigen1-
34.12.2. Áramfejlesztőigen1-
35.12.3. Gépjármű beépített tűzvédelmi
technikával
2-
36.12.4. Gépjármű beépített tűzvédelmi
technika nélkül
--
37.13. Vízi járművek:
38.13.1. Tűzoltóhajó2-
39.13.2. Kishajó beépített tűzvédelmi
technikával
2-
40.13.3. Kishajó beépített tűzvédelmi
technika nélkül
--
41.14. Légi járművekigenjogszabály, gyártói
előírás szerint
-
42.15. Kötött pályán közlekedő járművekjogszabály, gyártói
előírás szerint
-
43.II. kategória: oltóanyagok, szakfelszerelések
44.16. Tűzoltó oltóanyagok
45.16.1. Habképző anyagokigengyártói előírás
szerint
-
46.16.2. Tűzoltó porokigengyártói előírás
szerint
-
47.16.3. Tűzoltó gázokigengyártói előírás
szerint
-
48.16.4. Egyéb tűzoltásra alkalmas anyagokigengyártói előírás
szerint
-
49.17. Tűzoltó nyomó és szívóoldali
szerelvények
-2
50.18. Tűzoltó tömlők (szívó, nyomó)-2
51.19. Tűzoltó készülékek:
52.19.1. Porral oltó készülékek-jogszabály,
szabvány szerint
53.19.2. Habbal oltó készülékek-jogszabály,
szabvány szerint
54.19.3. Vízzel oltó készülékek-jogszabály,
szabvány szerint
55.19.4. Gázzal oltó készülékek-jogszabály,
szabvány szerint
56.20. Egyéb oltókészülékek:
57.20.1. Impulzus oltókészülékgyártói előírás
szerint
-
58.20.2. Magasnyomású (40 bar) oltókészülékgyártói előírás
szerint
-
59.20.3. Egyébigengyártói előírás
szerint
-
60.21. Kézi tűzoltólétrákOKF műszaki
követelmény vagy
gyártói előírás
szerint
61.22. Mentőeszközök:
62.22.1. Tűzoltó mentőkötelekOKF műszaki
követelménye
szerint
-
63.22.2. Ereszkedő eszközökigenjogszabály,
szabvány, gyártói
előírás szerint
-
64.22.3. Mentőcsúszdákigenjogszabály,
szabvány, gyártói
előírás szerint
-
65.22.4. Ugrópárnákigenjogszabály,
szabvány, gyártói
előírás szerint
-
66.22.5. Mentőtömlőkigenjogszabály,
szabvány, gyártói
előírás szerint
-
67.22.6. LégzőbázisOKF műszaki
követelmény vagy
gyártói előírás
szerint
68.22.7. Egyébigenjogszabály,
szabvány, gyártói
előírás szerint
-
69.23. Kéziszerszámok, segédeszközök-gyártói előírás
szerint
70.24. Motoros kisgépek, elektromos,
hidraulikus, pneumatikus működtetésű
szerszámok:
71.24.1. Hidraulikus feszítő-vágó
berendezések és tartozékaik
1-
72.24.2. Pneumatikus működtetésű
emelőpárnák és tartozékaik
1-
73.24.3. Hordozható tűzoltó szivattyúk-2
74.24.4. Emelők (a gépjárművek műszaki
tartozékai kivételével)
1-
75.24.5. Füstelszívók, ventilátorok-2
76.24.6. Benzinmotoros láncfűrész-1
77.24.7. Benzinmotoros roncsvágó-1
78.24.8. Benzinmotoros csörlő1-
79.24.9. Egyéb kisgépek (egyedi elbírálás
alapján)
-2
80.25. Elektromos áramfejlesztők:
81.25.1.5 kVA és az alatti teljesítmény esetén-1
82.25.2. 5 kVA teljesítmény felettigen-1
83.26. Nem törpefeszültségű
világítóeszközök, fényforrások
-1
84.27. Műszerek:
85.27.1. Hő-, valamint éghető és toxikus gáz
érzékelő műszerek
igengyártói előírás
szerint
-
86.27.2. Egyéni és kollektívsugárzásmérő
eszközök, műszerek
igen1-
87.27.3. Egyéb műszerekigengyártói előírás
szerint
-
88.III. kategória: egyéni védőeszközök
89.28. Bevetési védőruhák és tartozékaikigengyártói előírás
szerint
-
90.29. Hővédő ruhák (tűzmegközelítő és
belépő ruhák)
igengyártói előírás
szerint
-
91.30. Vegyi védőruhák, gázvédő ruhákigengyártói előírás
szerint
-
92.31. Védőcsizmákigengyártói előírás
szerint
-
93.32. Védősisakokigengyártói előírás
szerint
-
94.33. Mászóövekigengyártói előírás
szerint
-
95.34. Védőkesztyűkigengyártói előírás
szerint
-
96.35. Légzésvédő eszközök:
97.35.1. Szűrőbetétes álarcokigengyártói előírás
szerint
-
98.35.2. Sűrített levegős légzőkészülékekigengyártói előírás
szerint
-
99.35.3. Mentő álarcokigengyártói előírás
szerint
-
100.35.4. Búvárkészülékekgyártói előírás
szerint
-
101.35.5. Palackok légzőkészülékhezigengyártói előírás
szerint
-
102.36. Egyébigenjogszabály,
szabvány, gyártói
előírás szerint
-

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 73/2012. (XII. 15.) BM rendelet 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2013.01.01.

[2] Megállapította a 73/2012. (XII. 15.) BM rendelet 1. § (2) bekezdése. Hatályos 2013.01.01.

[3] Megállapította a 73/2012. (XII. 15.) BM rendelet 1. § (3) bekezdése. Hatályos 2013.01.01.

[4] Megállapította a 73/2012. (XII. 15.) BM rendelet 2. §-a. Hatályos 2013.01.01.

[5] Módosította a 73/2012. (XII. 15.) BM rendelet 4. §-a. Hatályos 2013.01.01.

[6] Beiktatta az 58/2015. (X. 27.) BM rendelet 11. §-a. Hatályos 2015.11.04.

[7] Beiktatta az 58/2015. (X. 27.) BM rendelet 12. §-a. Hatályos 2015.11.04.

[8] Hatályon kívül helyezte a 73/2012. (XII. 15.) BM rendelet 5. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2013.01.01.

[9] Megállapította a 73/2012. (XII. 15.) BM rendelet 3. § (1) bekezdése. Hatályos 2013.01.01.

[10] Megállapította a 73/2012. (XII. 15.) BM rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos 2013.01.01.

[11] Hatályon kívül helyezte ezen rendelet 15. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2010.05.21.

Tartalomjegyzék