Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

4/2015. (VII. 15.) NMHH rendelet

az elektronikus hírközlési építmények elhelyezéséről és az elektronikus hírközlési építményekkel kapcsolatos hatósági eljárásokról szóló 14/2013. (IX. 25.) NMHH rendelet módosításáról

Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény 182. § (3) bekezdés 26. pontjában kapott felhatalmazás alapján, a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló 2010. évi CLXXXV. törvény 109. § (5) bekezdésében meghatározott feladatkörben eljárva a következőket rendelem el:

1. § Az elektronikus hírközlési építmények elhelyezéséről és az elektronikus hírközlési építményekkel kapcsolatos hatósági eljárásokról szóló 14/2013. (IX. 25.) NMHH rendelet (a továbbiakban: R.) 1. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) Az elektronikus hírközlési építményekkel kapcsolatos építési tevékenységek engedélyezését, nyilvántartásba vételét, valamint építésügyi hatósági ellenőrzését a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Hivatala (a továbbiakban: Hatóság) végzi."

2. § (1) Az R. 2. § a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(E rendelet alkalmazásában:)

"a) antenna: olyan antennatartó szerkezetre vagy más műtárgyra szerelt eszköz, vagy annak tartozéka, amely elektromágneses jelek vételére vagy sugárzására szolgál,"

(2) Az R. 2. § e) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(E rendelet alkalmazásában:)

"e) korszerűsítés: a jogszerűen létesült elektronikus hírközlési építmény meglévő nyomvonalán korszerű technika alkalmazásával az elektronikus hírközlő hálózat egyes részeinek vagy teljes egészének - a régi építmény bontását is magában foglaló - kicserélése, amelynek következtében nő az elektronikus hírközlő hálózat üzembiztonsága, teljesítőképessége vagy használhatósága, továbbá az antennák cseréje, ha az érintett antennák valamelyikének bármely irányú mérete a 4,0 m-t meghaladja és az antennatartó szerkezet megerősítését nem igényli, továbbá a teljes szerkezet - az antennatartó szerkezet és az antenna - együttes magassága nem növekszik;"

3. § Az R. 3. § (2) és (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(2) Saját tulajdonban lévő ingatlanon történő építési tevékenység végzése esetén az építési vagy fennmaradási jog igazolására az olyan okirat szolgálhat, amely a tulajdonjog fennállását hitelesen tanúsítja. Amennyiben az ingatlan harmadik személy olyan dologi jogával terhelt, amely a tulajdonosi jogokat korlátozza, úgy a harmadik személy hozzájárulása vagy ezt pótló jogerős hatósági döntés vagy jogerős bírósági határozat is szükséges.

(3) Idegen tulajdonban lévő ingatlanon történő építési tevékenység végzése esetén - ideértve a közös tulajdonban lévő ingatlant is - a (2) bekezdésben foglaltakon kívül az építtető az építési vagy fennmaradási jogosultságát a vonatkozó jogszabályi előírások szerinti hozzájárulással, határozattal vagy ezt pótló jogerős hatósági döntéssel vagy jogerős bírósági határozattal köteles igazolni."

4. § Az R. 4. § (1) és (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(1) Az engedélyezési eljárásban az 1. mellékletben felsorolt azon közművek és más szervezetek (a továbbiakban: közreműködők) működnek közre, amelyek építményét, közművét az elektronikus hírközlési építmény megközelíti vagy keresztezi.

(2) A közreműködők nyilatkozatát az építtető köteles beszerezni és az engedély iránti kérelemhez csatolni. Nyilatkozat hiányában a közreműködő megkeresését hitelt érdemlően igazolni kell."

5. § Az R. 5. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:

"(3) Az engedély iránti kérelemhez az eljárásban érintett szakhatóságok - a kérelem benyújtása időpontjában még felhasználható - előzetes szakhatósági állásfoglalása becsatolható, ennek hiányában, a szakhatósági állásfoglalások Hatóság általi beszerzése érdekében, az érintett szakhatóság eljárása vonatkozásában irányadó követelményeknek megfelelő dokumentációt kell benyújtani egy példányban, valamint az azokhoz tartozó külön jogszabályban előírt igazgatási szolgáltatási díjakat, illetékeket a rendeletben szabályozott hatósági eljárás igazgatási szolgáltatási díjával együtt kell megfizetni a Hatóság részére."

6. § (1) Az R. 6. § (2) bekezdés b) és c) pontja helyébe a következő rendelkezések lépnek, valamint a következő d) ponttal egészül ki:

(Az engedély iránti kérelemhez tartozó tervezői nyilatkozatnak tartalmaznia kell)

"b) az általuk tervezett dokumentáció, vagy dokumentáció-rész és az elektronikus hírközlési építmény megnevezését,

c) az építtető nevét, lakcímét vagy székhelyét, és

d) az a) pontban megnevezett tervezők aláírását."

(2) Az R. 6. § (3) bekezdés b) és c) pontja helyébe a következő rendelkezések lépnek:

[A (2) bekezdés a) pontjában megnevezett tervezőnek a tervezői nyilatkozat részeként nyilatkoznia kell továbbá arról is, hogy]

"b) az általa tervezett építészeti-műszaki megoldás megfelel az általános érvényű szakmai előírásoknak és a jogszabályokban meghatározott követelményeknek, így különösen a helyi építési szabályzat és az országos településrendezési és építési követelményekről szóló Korm. rendelet előírásaiban foglaltaknak, a minőségi, biztonsági, környezetvédelmi szabványoknak, az örökségvédelmi jogszabályok rendelkezéseinek, a megfelelőség igazolások rendelkezésre állnak, a szakági tervezők munkáját összehangolta,

c) az építmény elhelyezésénél az Eht. 94. § (2) és (3) bekezdésében, valamint a 95. § (1) bekezdésében előírtakat figyelembe vette, idegen tulajdonban lévő ingatlanon történő építés vagy bontás esetén a vagyonkezelőnek, vagy annak hiányában a tulajdonosi jogokat gyakorlónak a hozzájáruló nyilatkozata rendelkezésre áll, az érintettek körét feltárta,"

(3) Az R. 6. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(5) Az építési és bontási tevékenység bejelentéséhez tartozó tervezői nyilatkozat tartalmazza:

a) a felelős tervező nevét, lakcímét, névjegyzéki számát,

b) az építtető nevét, lakcímét vagy székhelyét,

c) az elektronikus hírközlési építmény megnevezését,

d) az építmény elhelyezésénél az Eht. 94. § (2) és (3) bekezdésében, valamint a 95. § (1) bekezdésében előírtakat figyelembe vette, idegen tulajdonban lévő ingatlanon történő építés vagy bontás esetén a vagyonkezelőnek, vagy annak hiányában a tulajdonosi jogokat gyakorlónak a hozzájáruló nyilatkozata rendelkezésre áll, az érintettek körét feltárta,

e) az arra vonatkozó utalást, hogy a tervezett tevékenységre jelen rendelet szerint az építtetőnek nem kell engedélyezési eljárást kezdeményeznie, a bejelentéshez előírt tervdokumentáció elkészült és az abban tervezett építészeti-műszaki megoldás megfelel a vonatkozó jogszabályokban, általános és eseti előírásokban foglaltaknak, valamint

f) a felelős tervező aláírását."

7. § Az R. 8. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A kérelmező vagy képviselője az engedély iránti kérelmet, bejelentést a mellékletekkel együtt papír alapon, postai úton vagy a Hatóság ügyfélszolgálatainál személyesen, vagy elektronikus úton terjesztheti elő a III. és IV. fejezetben foglaltak szerint."

8. § Az R. 11. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Az építési engedélyt az elvégezni kívánt munka egészére kell kérni a Hatóság honlapján közzétett kérelemadatlapon. Antennák és antennatartó szerkezetek építéséhez a 18. § f) és g) pontjában, valamint a 19. § (1) bekezdés a) pontjában foglaltak kivételével építési engedélyt kell kérni. Az építés és az építéssel feleslegessé váló építmény bontása egy eljárás keretében engedélyezhető, amennyiben azt a tervdokumentáció is tartalmazza. A bontás tárgyát képező építmény nyomvonalhossza nem képez alapot az eljárási díj számításánál."

9. § (1) Az R. 15. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Használatbavételi engedélyt az elektronikus hírközlési építmény egyes önállóan üzembe helyezhető szakaszaira önállóan, a több építési szakaszban, az egyes szakaszokra külön-külön kiadott építési engedélyek alapján megépített elektronikus hírközlési építményre együttesen is lehet kérni."

(2) Az R. 15. § (4) bekezdés b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A kérelemhez egy-egy példányban mellékelni kell:)

"b) az egységes elektronikus közműnyilvántartásról szóló 324/2013. (VIII. 29.) Korm. rendelet (a továbbiakban: e-közmű rendelet) alapján a leendő üzemeltető igazolását a nyíltárkos geodéziai bemérésben szereplő nyomvonal ellenőrzéséről, adatszolgáltatási szintek szerinti minősítéséről és szakági nyilvántartásba vételéről;"

(3) Az R. 15. § (4) bekezdés h) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A kérelemhez egy-egy példányban mellékelni kell:)

"h) az építmény jellegétől függően az érintésvédelmi minősítő iratot."

10. § (1) Az R. 16. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A Hatóság határidő tűzésével az építtetőt fennmaradási engedély iráni kérelem benyújtására hívja fel akkor is, ha az elektronikus hírközlési építmény

a) előzetes bejelentés nélkül,

b) nem a bejelentésben és a hozzá tartozó dokumentációban foglaltak szerint épült meg,

c) az elvégzett építési munkák nem a 19. § (1) bekezdés a)-c) pontja alá tartozónak minősülnek, vagy

d) a Hatóság a használatbavételi engedélyt megtagadja."

(2) Az R. 16. § (7) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(7) A Hatóság a fennmaradási engedély megtagadásával egyidejűleg a 17. § (1) bekezdésére tekintettel - határidő tűzésével - az eredeti állapot helyreállítására kötelezi az építtetőt."

(3) Az R. 16. § (9) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(9) A (8) bekezdés szerinti határozat - a döntéstől függően - az építési, használatbavételi engedélyezési eljárásban hozott döntés tartalmi elemein túl tartalmazza

a) a bírság kiszabásának alapját képező fennmaradási vagy eredeti állapot helyreállítására kötelező rendelkezést,

b) a bírság számításának módját, összegét, a befizetés határidejét,

c) a befizetés megtörténtének 8 napon belüli igazolására vonatkozó figyelmeztetést,

d) a fellebbezés tekintetében a bírságra vonatkozó eltérő ügyfélkör megállapítását,

e) a szabálytalanság tudomásra jutásának időpontját, és

f) a tájékoztatást a bírság elengedésének feltételeiről."

(4) Az R. 16. §-a a következő (12) bekezdéssel egészül ki:

"(12) Fennmaradási engedély hiányában az építmény jogszerűen nem használható, azon elektronikus hírközlési szolgáltatás nem nyújtható."

11. § Az R. 16. alcíme helyébe a következő alcím lép:

"16. Építési vagy bontási engedély nélkül, továbbá bejelentés nélkül végezhető építési tevékenységek

18. § Építési vagy bontási engedély nélkül, továbbá bejelentés nélkül végezhetőek az alábbi építési tevékenységek:

a) az antennák és antennatartó szerkezetek kivételével az építtető tulajdonában álló ingatlan határán belül végzett építési tevékenység;

b) 15,0 m2-nél nem nagyobb alapterületű és 4,0 m-nél nem magasabb elektronikus hírközlési eszközök elhelyezésére szolgáló építmény földfelszínen vagy - az építmény tartószerkezete megerősítésének szükséglete nélkül - építményen való elhelyezése vagy bontása;

c) az olyan, az alaplétesítmény építési engedélyében szereplő elektronikus hírközlési építmény építése, amely

ca) az antennák és antennatartó szerkezetek kivételével vasút, gyorsforgalmi út területén üzemi célokat szolgáló elektronikus hírközlési építmény elhelyezésére irányul, feltéve, hogy az építtető vagy a magyar állam tulajdonában álló ingatlan igénybevételére kerül sor;

cb) az elektronikus hírközlési építmény, kőolajvezeték, földgázvezeték, villamosmű, vízvezeték, szennyvízvezeték, távhővezeték, szállítószalag, függőpálya tartozékának minősül;

d) az elektronikus hírközlési építmény föld alatti - mélyszinti - bányában üzemi célokat szolgál;

e) hibaelhárítással és karbantartással összefüggő tevékenység;

f) antennatartó szerkezet létesítése vagy bontása, ha annak bármely irányú mérete, a legnagyobb fizikai kiterjedése - a villámvédelmet szolgáló eszköz hosszát nem számítva - a 6,0 m-t nem haladja meg;

g) az antennatartó szerkezet méretétől függetlenül a szerkezetre antenna felszerelése, ha az antenna bármely irányú mérete a 4,0 m-t nem haladja meg és a tartószerkezet megerősítését nem igényli;

h) jogerős használatbavételi vagy fennmaradási engedéllyel rendelkező, vagy a 19-20. § szerint nyilvántartásba vett elektronikus hírközlő hálózathoz csatlakozó, maximum 100 m hosszúságú hálózatrész létesítése;

i) a 2. § d) pontja szerinti jókarbantartási kötelezettség körébe tartozó tevékenység végzése.

18/A. § A 18. § a)-h) pontja szerinti építési tevékenységek végzése során is be kell tartani az általános érvényű szakmai előírásokat és a jogszabályokban meghatározott követelményeket, így különösen a helyi építési szabályzat és az országos településrendezési és építési követelményekről szóló Korm. rendelet előírásaiban foglaltakat, a minőségi, biztonsági, környezetvédelmi szabványokat, az örökségvédelmi jogszabályok rendelkezéseit."

12. § (1) Az R. 19. § (1) bekezdés b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"b) a jogszerűen épült elektronikus hírközlési célra alkalmas alépítményi csőhálózatba, közmű alagútba, metró alagútba történő kábelbehúzás, védőcső behúzás, illetve jogszerűen épült elektronikus hírközlő, vagy villamos energia elosztó hálózat részét képező, vagy közvilágítási, vagy tömegközlekedési célú tartószerkezetekre, oszlopokra történő vezetékek, kábelek elhelyezése vagy bontása;"

(2) Az R. 19. § (1) bekezdése a következő d) ponttal egészül ki:

(Építési vagy bontási engedély nélkül, bejelentés alapján végezhetőek az alábbi építési tevékenységek:)

"d) nyomvonalas és nyomvonal jellegű elektronikus hírközlési építmény legfeljebb 1000 méter hosszúságú szakaszának más fizikai infrastruktúra, így különösen a földgáz, a villamos energia, távhő előállításával, termelésével, szállításával elosztásával, vagy átvitelével kapcsolatos szolgáltatások, a közvilágítás, a víziközműszolgáltatás, valamint a vasúti, közúti, hajózási, repülőtéri, más közlekedési szolgáltatások nyújtására szolgáló fizikai infrastruktúra építése vagy átépítése miatt szükséges áthelyezése."

(3) Az R. 19. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Az (1) bekezdés szerinti bejelentés nyilvántartásba vételének feltétele, hogy az építtető a Hatóság honlapján közzétett előzetes bejelentő-adatlap és a 3. melléklet szerint összeállított dokumentáció benyújtásával a munkálatok megkezdése előtt legalább 15 nappal bejelentést tegyen."

(4) Az R. 19. § (7) és (8) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(7) Az építtető a bejelentett építési és bontási tevékenység befejezéséről 15 napon belül a Hatóság honlapján közzétett utólagos bejelentő adatlap benyújtásával köteles utólagos bejelentést tenni.

(8) A kitöltött utólagos bejelentő adatlaphoz mellékelni kell a 3. melléklet szerint összeállított dokumentációt, továbbá az e-közmű rendelet alapján a leendő üzemeltető igazolását a nyíltárkos geodéziai bemérésben szereplő nyomvonal ellenőrzéséről, adatszolgáltatási szintek szerinti minősítéséről és szakági nyilvántartásba vételéről."

13. § Az R. 20. § (3) bekezdésének d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A Hatóság honlapján közzétett bejelentés-adatlaphoz mellékelni kell)

"d) tervezői nyilatkozatot, hogy korábban más céllal, rendeltetéssel létesült elektronikus hírközlési építmény a megváltozott használat (elsősorban nyilvános elektronikus hírközlő hálózattá történő minősítése) tekintetében az építészeti műszaki megoldás megfelel az általános érvényű szakmai előírásoknak és a jogszabályokban meghatározott követelményeknek, így különösen a helyi építési szabályzat és az országos településrendezési és építési követelményekről szóló Korm. rendelet előírásaiban foglaltaknak, a minőségi, biztonsági, környezetvédelmi szabványoknak, az örökségvédelmi jogszabályok rendelkezéseinek."

14. § (1) Az R. 21. § (4) és (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(4) A Hatóság hivatalból indított építésügyi hatósági felügyeleti eljárás eredményeként - határidő tűzésével -határozatban kötelezi az építtetőt az építmény elbontására, amennyiben megállapítja, hogy

a) a korszerűsítéssel egyidejűleg az építtető a régi építményt nem bontotta el,

b) használaton kívüli építmény elbontása nem történt meg.

(5) Amennyiben a b) pont tekintetében az építtető kiléte nem állapítható meg, az építmény üzemeltetőjét vagy ennek hiányában az építmény tulajdonosát kötelezi a Hatóság bontásra."

(2) Az R. 21. § (7) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(7) A bontásra kötelező határozatban foglaltak, vagy a 16. § (7) bekezdése szerinti határozatban foglalt eredeti állapot helyreállítására vonatkozó kötelezettség nemteljesítése esetén a Hatóság bírságot szab ki."

15. § Az R. 23. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) E rendelet alapján

a) a használatbavételi engedély iránti kérelem határidőre történő benyújtásának elmulasztása esetén,

b) az engedélytől eltérően épített vagy bontott elektronikus hírközlési építmény esetén,

c) az engedély nélkül létesített vagy bontott elektronikus hírközlési építmény esetén,

d) a jogutódlás bejelentését megelőzően folytatott építési vagy bontási tevékenység esetén,

e) az eredeti állapot helyreállítására vonatkozó kötelezettség nemteljesítése, vagy

f) a bontási kötelezettség nemteljesítése esetén

a Hatóság az Eht. 49. § (4) bekezdés a) és g) pontjában meghatározott jogkövetkezményeket alkalmazhatja."

16. § (1) A 24. alcím címe helyébe a következő alcím lép:

"24. Az elektronikus hírközlési építmények elhelyezésének települési szakági tervezésre vonatkozó szabályai"

(2) Az R. 26. § (8) és (9) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(8) Az elektronikus hírközlési fejezetek elkészítése során az érintett elektronikus hírközlési szolgáltatók számára lehetőséget kell biztosítani, hogy az adott településre vagy településrészre tervezett beruházásaikról információt adjanak. Az érintett elektronikus hírközlési szolgáltatók megkeresését hitelt érdemlően igazolni kell. A megkeresés során tájékoztatni kell az érintett elektronikus hírközlési szolgáltatókat:

a) az elektronikus hírközlési tervezési feladat címéről, típusáról, tervezési területéről,

b) a tervezési feladat tartalmáról,

c) a 4. melléklet 1. pontjában foglalt szempontok teljesítéséhez rendelkezésre álló és az érintett elektronikus hírközlési szolgáltatók által adható információkról.

(9) Az elektronikus hírközlési fejezetet csak az építésügyi és az építésüggyel összefüggő szakmagyakorlási tevékenységekről szóló 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet 1. melléklet I. fejezet 1. rész 7. pontjában meghatározott jogosultsággal (betűjele: TH) rendelkező és névjegyzékbe vett tervező készíthet."

17. § Az R. 26/A. § (2) bekezdésében a "Lechner Lajos Tudásközpont Területi, Építésügyi, Örökségvédelmi és Informatikai Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaságot (a továbbiakban: LLTK)" szövegrész helyébe a "Lechner Tudásközpont Területi, Építészeti és Informatikai Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaságot (a továbbiakban: LTK)" szöveg, a 26/A. § (3), (5) és (8) bekezdésében az "LLTK" szövegrész helyébe az "LTK" szöveg lép.

18. § Az R.

a) 3. melléklete az 1. melléklet,

b) 4. melléklete a 2. melléklet

szerint módosul.

19. § Ez a rendelet 2015. július 16-án lép hatályba.

20. § (1) Hatályát veszti az R. 2. § c) pontjában a "továbbá antenna és antennatartó szerkezet elhelyezése vagy bontása esetén a közvetlenül szomszédos ingatlan is" szövegrész, 3. § (1) bekezdésében az "és bontási (a továbbiakban: építési)" szövegrész, 13. § (1) bekezdés g) pontjában a "(hálózatot)" szövegrész, 14. § (4) bekezdésében a "vagy - amennyiben az építési tevékenységet még nem kezdték meg - visszavonja és új építési engedélyt ad ki" szövegrész, 16. § (6) bekezdés c) pontjában a "vagy" szövegrész, 17. § (4) bekezdésében az "Amennyiben az építmény bontására a 16. § (7) bekezdése alapján kerül sor, az engedély hatálya egy évnél rövidebb is lehet." szövegrész, 1. mellékletében a "Követelmények (11-12. pontig): A termőföld, erdő terület védelme érdekében az előírt követelmények érvényre juttatása." szövegrész.

(2) Hatályát veszti az R. 6. § (3) bekezdés f) pontja, 10. § (3) és (4) bekezdése, 11. § (3) bekezdés p) pontja és (5) bekezdése, 15. § (5) bekezdés f) pontja, 16. § (4) bekezdés d) pontja, 16. § (6) bekezdés d) pontja, 17. § (6) bekezdése, 19. § (10) bekezdés d) pontja, 26/A. § (7) bekezdése, 1. melléklet 11-12. pontja.

21. § Hatályát veszti az R. 27. § (4) bekezdése 2015. december 31. napján.

Dr. Karas Monika s. k.,

a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke

1. melléklet a 4/2015. (VII. 15.) NMHH rendelethez

1. Az R. 3. melléklete a következő III. ponttal egészül ki:

"III. A bejelentés mellékleteként benyújtandó dokumentáció tartalma

A) Antennák, antennatartó szerkezetek

1. Az előzetes bejelentési dokumentáció elemei

1.1. Előlap

Tartalmazza a terv címét, típusát, a terv azonosítóját (számát), a megbízót, az elkészült példányszámokat, a tervet készítő céget, a cég felelős vezetőjének nevét, aláírását, a felelős tervező nevét, aláírását és jogosultságát, valamint az elérhetőségét, továbbá a terv verzió számát és dátumát.

1.2. Tartalomjegyzék és rajzjegyzék

1.3. Aláíró lap

Tartalmazza a tervezési feladatban közreműködő minden tervező nevét, megnevezését, a tervezési jogosultság (névjegyzéki bejegyzés) számát és a tervező saját kezű aláírását, mellyel hitelesítik a dokumentumot.

1.4. Szöveges dokumentáció

1.4.1. Tervezői nyilatkozat

1.4.2. Műszaki leírás

Leírást, magyarázatot, utasítást tartalmaz az építéshez. Hivatkozik az egyeztetési jegyzőkönyvek tartalmára. Bemutatja az egyeztetések alapján előírt változtatások végrehajtását. A műszaki leírás munkarészei:

a) Előzmények, Tervezési megbízás, feladat és alapadatok, irányelvek

b) Általános tervismertetés

1.4.3. Mellékletek

a) Tervegyeztetések jegyzőkönyvei

b) Érintett egyeztető szervek jegyzéke

c) Érintett ingatlanok jegyzéke

1.4.4. Rajzos dokumentumok (tervrajzok)

a) Átnézeti helyszínrajz, részletes helyszínrajz

b) Leszerelendő antenna elhelyezési terve

c) Telepítendőt antenna elhelyezési terve

2. Az utólagos bejelentési dokumentáció elemei

2.1. Az elektronikus hírközlési építmény műszaki átadás-átvételéről készült jegyzőkönyv és ennek mellékletei

2.2. A megvalósult építmény javított tervdokumentációja

2.3. Az érintett közművek üzemeltetőinek a használatbavételhez történő hozzájárulása

2.4. A felelős műszaki vezetői nyilatkozat

2.5. Az építmény jellegétől függően a mérési jegyzőkönyvek

B) Vezetékes elektronikus hírközlési építmények

1. Az előzetes bejelentési dokumentáció elemei

1.1. Előlap

Tartalmazza a terv címét, típusát, a terv azonosítóját (számát), a megbízót, az elkészült példányszámokat, a tervet készítő céget, a cég felelős vezetőjének nevét, aláírását, a felelős tervező nevét, aláírását és jogosultságát, valamint az elérhetőségét, továbbá a terv verzió számát és dátumát.

1.2. Tartalomjegyzék és rajzjegyzék

1.3. Aláíró lap

Tartalmazza a tervezési feladatban közreműködő minden tervező nevét, megnevezését, a tervezési jogosultság (névjegyzéki bejegyzés) számát és a tervező saját kezű aláírását, mellyel hitelesítik a dokumentumot.

1.4. Szöveges dokumentáció

1.4.1. Tervezői nyilatkozat

1.4.2. Műszaki leírás

Leírást, magyarázatot, utasítást tartalmaz az építéshez. Hivatkozik az egyeztetési jegyzőkönyvek tartalmára. Bemutatja az egyeztetések alapján előírt változtatások végrehajtását. A műszaki leírás munkarészei:

a) Előzmények, Tervezési megbízás, feladat és alapadatok, irányelvek

b) Általános tervismertetés

c) Rendszerleírás a tervrajzi hivatkozásokkal

d) Aktuális építési utasítások

e) Az építés során alkalmazandó technológia és építési mód ismertetése

f) Érintett közművek megközelítése, keresztezése

g) Dokumentálás

1.4.3. Mellékletek

a) Tervegyeztetések jegyzőkönyvei

b) Érintett egyeztető szervek jegyzéke

c) Érintett ingatlanok jegyzéke

1.4.4. Rajzos dokumentumok (tervrajzok)

a) Átnézeti rajz, áttekintő rajz

b) Nyomvonalrajzok

2. Az utólagos bejelentési dokumentáció elemei

2.1. Az elektronikus hírközlési építmény műszaki átadás-átvételéről készült jegyzőkönyv és ennek mellékletei

2.2. Az elektronikus hírközlési építmény geodéziai bemérési rajza

2.3. A megvalósult építmény javított tervdokumentációja

2.4. Az érintett közművek üzemeltetőinek a használatbavételhez történő hozzájárulása

2.5. A felelős műszaki vezetői nyilatkozat

2.6. Az építmény jellegétől függően a mérési jegyzőkönyvek

2.7. Az építmény jellegétől függően érintésvédelmi minősítő irat"

2. melléklet a 4/2015. (VII. 15.) NMHH rendelethez

1. Az R. 4. melléklet 3. pontja a következő h) alponttal egészül ki:

"h) engedélyezési eljárás elektronikus kapcsolattartási pont."

Tartalomjegyzék