Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

1/2011. (II. 4.) MeG utasítás

a Miniszterelnökség Cafetéria Szabályzatának kiadásáról

A cafetéria-juttatások rendszerének célja a Miniszterelnökségen dolgozó munkatársak részére, egységes elvek alapján szabályozott, az egyéni igényekhez igazodó béren kívüli juttatások biztosítása.

A Miniszterelnökség Cafetéria Szabályzatát (a továbbiakban: szabályzat) a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény (a továbbiakban: Ktv.) 49/F. §-a, valamint a köztisztviselők cafetéria-juttatásának részletes szabályairól szóló 305/2009. (XII. 23.) Korm. rendelet alapján, a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény rendelkezéseire is figyelemmel a következők szerint állapítom meg.

I. fejezet

BEVEZETŐ RENDELKEZÉSEK

A szabályzat hatálya

1. § (1) A szabályzat hatálya kiterjed

a)[1] a Miniszterelnökség állományába tartozó állami vezetőkre;

b)[2] a Miniszterelnökség állományába tartozó, illetve oda kirendelt kormánytisztviselőkre és kormányzati ügykezelőkre;

c) a Miniszterelnökségen munkaviszonyban álló munkavállalókra;

d) azokra a személyekre, akik számára a cafetéria-jogosultságot a Miniszterelnökség megállapodás vagy egyedi intézkedés alapján biztosítja

(a továbbiakban együtt: munkatárs).

(2)[3] Nem jogosult cafetéria-juttatásra a tartós külszolgálaton lévő, illetve az Európai Unió vagy nemzetközi szervezetek által finanszírozott fejlesztési programok keretében szakértői tevékenységet ellátó, továbbá a nemzeti szakértőként foglalkoztatott kormánytisztviselő.

(3) A cafetéria-juttatások éves keretösszegének (a továbbiakban: cafetéria keret) 30%-a illeti meg a prémiumévek programról és a különleges foglalkoztatási állományról szóló 2004. évi CXXII. törvény alapján a prémiumévek programban foglalkoztatott, valamint a különleges foglalkoztatási állományba helyezett munkatársakat.

(4) A cafetéria-juttatások rendszere a következő, a munkatársak által választható béren kívüli juttatásokat tartalmazza:

a) helyi utazási bérlet,

b)[4] Széchenyi Pihenő Kártya

ba) szálláshely alszámlájára,

bb) vendéglátás alszámlájára,

bc) szabadidő alszámlájára

utalt támogatás,

c)[5] Erzsébet-utalvány,

d)[6]

e) önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztári hozzájárulás,

f) önkéntes kölcsönös egészségpénztári, önsegélyező pénztári hozzájárulás,

g) iskolakezdési támogatás.

Általános szabályok

2. § (1) Az egyes munkatársakat megillető éves cafetéria keret - ezer forintra kerekítve - egységesen, külön államtitkári utasításban kerül meghatározásra.

(2)[7] A cafetéria-keret egy naptári évben, a szabályzatban meghatározott juttatási formákra vehető igénybe, a (7), a (8) és a (11a) bekezdés kivételével a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvényben (a továbbiakban: Szja tv.) meghatározott mértékben, a munkatárs nyilatkozata alapján. A nyilatkozat év közben nem módosítható.

Az éves cafetéria-keretről, a választható juttatások maximális mértékéről, a minimálbér összegéről, a cafetéria-keretet terhelő, de a munkáltató által megfizetendő közterhek mértékéről az (5) bekezdés szerinti elektronikus levél tartalmaz tájékoztatást.

(3)[8] Nem jogosult cafetéria-juttatásra a munkatárs azon időtartam vonatkozásában, amelyre illetményre, munkabérre nem jogosult, feltéve, hogy a távollét időtartama meghaladja a 30 napot.

(4) A cafetéria keret ezer forintra kerekített időarányos részére jogosult

a) a határozott idejű kinevezéssel, munkaszerződéssel rendelkező munkatárs, illetve

b) azon munkatárs, akinek a Miniszterelnökségen fennálló jogviszonya év közben keletkezik vagy szűnik meg.

(5)[9] A választható elemeket tartalmazó, nyilatkozattételt lehetővé tevő programot a Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztály az éves keretet meghatározó államtitkári utasítás kiadását követően teszi elérhetővé - elektronikus úton - a munkatársak részére. A program elérhetőségéről a Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztály elektronikus levélben tájékoztatja a munkatársakat. A cafetéria keret és a választható juttatások ismeretében a munkatárs igény szerint választ, figyelemmel az egyes juttatásoknál ismertetett jogszabályi korlátozásokra. A választás során az egyes cafetéria elemeket úgy kell figyelembe venni, hogy a nyilatkozattételt követően 1000 forint feletti maradvány összeg ne képződjön. A választás során figyelemmel kell lenni arra is, hogy a Széchenyi Pihenő Kártya vendéglátás alszámlájára utalandó támogatást, az Erzsébet-utalványt, az önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztári hozzájárulást, az önkéntes kölcsönös egészségpénztári, önsegélyező pénztári hozzájárulást a munkatárs csak teljes évre, havi egyenlő összegben igényelheti.

(6) Amennyiben a munkatárs a nyilatkozattételét követően más juttatótól is ugyanazon a jogcímen részesül juttatásban, a másik juttató felé van bejelentési kötelezettsége a Miniszterelnökségtől igénybe vett támogatás tekintetében.

(7)[10] A munkatárs a nyilatkozatát elektronikusan tölti ki. A kitöltött és kinyomtatott nyilatkozat egy példányát a 2. § (5) bekezdésében megjelölt elektronikus levél kézhezvételét követő 10 munkanapon belül kell a Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztályra aláírva eljuttatni, melyhez csatolni kell a választott juttatási formákhoz tartozó dokumentumokat az egyes juttatásoknál meghatározottak szerint. Amennyiben a munkatárs a nyilatkozattételt önhibájából elmulasztja, - a kedvezményesen adózó értéket meghaladóan is - Erzsébet-utalványra jogosult, cafetéria keretének mértékéig.

(8) Hiányosan előterjesztett nyilatkozat esetében a munkatársat a Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztály hiánypótlásra hívja fel. Amennyiben a hiánypótlási kötelezettségnek a felhívás kézhezvételét követő 15 napon belül nem tesz eleget, nyilatkozatát a rendelkezésre álló adatok alapján kell figyelembe venni. Amennyiben a hiány olyan természetű, hogy pótlása nélkül a nyilatkozat egyetlen eleme sem vehető figyelembe, úgy kell eljárni, mintha a nyilatkozattételt elmulasztotta volna.

(9) A tárgyévben fel nem használt cafetéria keret nem vihető át a következő évre. Amennyiben maradványösszeg képződik, az a munkatársak részére étkezési utalványban kerül kifizetésre. A cafetéria keretből megmaradt, ezer forint alatti összeget a munkatárs nem veheti igénybe.

(10) A munkatárs köteles a Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztálynak írásban haladéktalanul bejelenteni, ha a cafetéria-juttatásokra való jogosultsága év közben bármilyen okból módosul.

(11)[11] A cafetéria-jogosultság év közbeni megnyílása esetén a munkatársat a Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztály tájékoztatja cafetéria-juttatásra való jogosultságáról és a nyilatkozattételt lehetővé tevő programot elérhetővé teszi a munkatárs számára. A munkatárs a nyilatkozattételi kötelezettségét a tájékoztatást követő 10 munkanapon belül köteles teljesíteni, és aláírt nyilatkozatát eljuttatni a Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztályra.

(11a)[12] Ha a munkatárs jogviszonya, illetve cafetéria-jogosultsága anélkül szűnik meg, hogy a (7), illetve a (11) bekezdés szerint nyilatkozat tételére lehetősége lett volna, a számára időarányosan járó cafetéria-juttatást - a Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztály felhívása alapján - külön írásbeli nyilatkozata szerint kell kiadni azzal, hogy ha a munkatárs e nyilatkozattételi kötelezettségét önhibájából elmulasztja, részére az őt időarányosan megillető cafetéria-juttatás erejéig a (7) bekezdés szerinti cafetéria-juttatást kell kiadni.

(12) Ha a munkatárs jogviszonya, illetve jogosultsága év közben megszűnik, köteles a részére nyújtott cafetéria-juttatások - Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztály által meghatározott - időarányos részt meghaladóan igénybe vett összegét a Miniszterelnökségnek visszafizetni, illetve - a munkatárs választása szerint, ha a juttatás természete ezt lehetővé teszi - vissza kell adni. Ha a kormánytisztviselőt év közben áthelyezik, a cafetéria-juttatásokra az egyes munkáltatóknál időarányosan jogosult. Amennyiben a kormánytisztviselő a korábbi munkáltatónál az időarányos részt meghaladó értékű cafetéria-juttatást vett igénybe, visszafizetési kötelezettség nem terheli, azonban az időarányos részt meghaladó mértékkel az új munkáltatónál igénybe vehető cafetéria-juttatás értékét csökkenteni kell. Igénybe vett juttatásnak kell tekinteni az egyes önkéntes kölcsönös pénztári hozzájárulások tárgyhavi összegét.

(13) A visszafizetés módja elsősorban a munkatársat megillető járandóságokból történő levonás. Amennyiben ez nem lehetséges, a visszafizetés a munkatárs részéről átutalással, illetve készpénz-átutalási megbízással történő befizetéssel történik.

(14) A jogosultsági idő számításakor az adott év naptári napjainak számát kell figyelembe venni.

(15) A szabályzat vonatkozásában közeli hozzátartozónak minősül a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 685. § b) pontja értelmében: a házastárs, a bejegyzett élettárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha-és neveltgyermek, az örökbefogadó, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér.

II. fejezet

A CAFETÉRIA RENDSZERBE TARTOZÓ EGYES JUTTATÁSOK

Helyi utazási bérlet

3. § (1) A Miniszterelnökség a helyi utazási bérletet a tárgyévre érvényes éves BKV bérlet formájában, a tárgyévet megelőző évben juttatott bérleten megjelölt érvényességi idő (tárgyév január 5-e) lejárta előtt biztosítja, melyet nyilatkozata alapján a munkatárs kizárólag saját használatára vehet igénybe.

(2)[13] A bérletszelvények beszerzését és átadását minden esetben a Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztály végzi. Amennyiben a munkatárs cafetéria-jogosultsága év közben megszűnik, az igényelt bérlet típusától függően van lehetőség a bérlet visszaadására. A visszaadás szándékát minden esetben a munkatárs köteles jelezni, legkésőbb az utolsó munkában töltött napon. A Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztály a bérletszelvényeket az utolsó munkában töltött napot követő napig veszi vissza.

(3)[14] A cafetéria-jogosultság év közbeni megnyílása esetén a munkatársak részére a helyi utazási bérletet a Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztály a cafetéria nyilatkozat megérkezését követő hónap első napjától érvényes, kizárólag a Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztály által kiadott bérletszelvény formájában biztosítja.

(4) A helyi utazási bérletre a munkatárs folyamatos igénybevétel esetén jogosult. Nincs lehetőség a bérletet kizárólag egyes hónapokra kérni, vagy megszakítással igénybe venni. Amennyiben a munkatárs a nyilatkozattétel időpontjáig betölti a 65. életévét, helyi utazási bérletre nem jogosult.

Széchenyi Pihenő Kártya[15]

4. §[16] (1) A Széchenyi Pihenő Kártya támogatás keretében a munkatárs alszámlákra - egy-egy alszámlára vagy mindegyikre - igényelhet támogatást, az Szja tv. 71. § (1) bekezdés c) pontjában az egyes alszámlákra meghatározott mérték erejéig.

(2) Az egyes támogatások igénylése során a munkatárs - az éves cafetéria-kerete és a törvényben előírt mérték mellett - alszámlánként figyelembe veszi a más juttatótól a tárgyévben az adott alszámlára biztosított támogatás összegét is. A munkatárs a más juttatótól származó támogatás összegéről a vonatkozó alszámla tekintetében nyilatkozatot tesz.

(3) A munkatárs a Széchenyi Pihenő Kártya

a) szálláshely alszámlájára egy összegben igényli a támogatást, amit a Miniszterelnökség április 30. napjáig utal el az alszámlára,

b) vendéglátás alszámlájára havi bontású támogatási összeget igényel, amelyeket a Miniszterelnökség havonta utal el, kivéve az első három hónapra eső támogatást, amelynek alszámlára történő utalására április 30. napjáig kerül sor,

c) szabadidő alszámlájára egy összegben igényli a támogatást, amit a Miniszterelnökség április 30. napjáig utal el az alszámlára.

(4) A támogatást a Miniszterelnökség a kártyakibocsátó intézménytől általa megrendelt kártyán keresztül biztosítja a Miniszterelnökség számára. A munkatárs hozzájáruló nyilatkozatot ad az általa megadott személyes adatainak a támogatás biztosítása céljából, az ehhez szükséges mértékben, a kártyakibocsátó intézmény részére történő átadásához. A kártya megrendelésével, használatával, a támogatás igénybevételével kapcsolatban a munkatársat semmilyen költség nem terheli.

(5) Ilyen irányú igénye esetén a munkatárs rendeli meg a pótkártyát, illetve a közeli hozzátartozó és az élettárs részére a társkártyát, közvetlenül a kártyakibocsátó intézménytől, kivéve, ha társkártya igénylésére a cafetéria-nyilatkozat megtételekor kerül sor. Utóbbi esetben - a munkatárs választása szerint - a társkártyát a Miniszterelnökség is megrendelheti, ekkor a munkatárs az élettársi kapcsolat fennállásáról a Miniszterelnökség felé nyilatkozik. A pót-, illetve társkártya előállítási és kézbesítési költsége - a rendelő személyétől függetlenül, pót-, illetve társkártyánként -a munkatársat terheli, az a cafetéria-keretösszeg terhére nem teljesíthető.

(6) A tárgyévben kártya útján adott, a következő naptári év december 31-ig fel nem használt támogatás visszatérítésére, illetve az egyes alszámlákra igényelt összegek módosítására nincs lehetőség.

Erzsébet-utalvány[17]

5. §[18] (1) A Miniszterelnökség az étkezési hozzájárulást papír alapú Erzsébet-utalvány formájában biztosítja, - a 2. § (7) és (8) bekezdésében előírtak kivételével - legfeljebb az Szja tv. 71. § (1) bekezdés b) pont bb) alpontjában előírt havi mértékig. Az igényelt összeget havi bontásban kell megadni. A legkisebb igényelhető összeg 300 forint/hó, az igényelt összegnek 100 forinttal oszthatónak kell lennie.

(2) Az utalványok rendelkezésre bocsátása negyedévente előre, egyenlő összegben történik, kivéve az első negyedévet, amikor az utalványok a negyedév végén kerülnek átadásra. A cafetéria-jogosultság év végi megnyílása esetén a Miniszterelnökség november, illetve december hónapban is kiadja az utalványokat.

6. §[19]

Önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztári hozzájárulás

7. § (1) Önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztári hozzájárulás annak fizethető, aki

a) önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztár tagja,

b)[20] a Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztályon - amennyiben ez még nem történt meg - a cafetéria-nyilatkozatával egyidejűleg a tagsági jogviszonyának fennállását igazoló okirat másolatát leadja.

(2) Az önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztári hozzájárulás mértéke egységesen havi 10 000 forint. A munkatársnak lehetősége van a havi munkáltatói hozzájárulás összegét ettől eltérő mértékben meghatározni éves keretén belül, azonban ha a hozzájárulást az egységesen meghatározott havi 10 000 forintnál alacsonyabb összegben kívánja igénybe venni, a különbözetről a nyilatkozatában le kell mondania. A nyilatkozatban választott összegnek el kell érnie az adott pénztár által meghatározott tagdíjminimumot. A havi munkáltatói hozzájárulás legfeljebb a mindenkori minimálbér 50%-át meg nem haladó mértékben igényelhető. A juttatás igénybevétele esetén a munkatársnak nyilatkoznia kell arról, hogy azonos időszakra az adott jogcímen más juttatótól nem szerez bevételt.

Önkéntes kölcsönös egészségpénztári, önsegélyező pénztári hozzájárulás

8. § (1) Az önkéntes kölcsönös egészségpénztári, önsegélyező pénztári hozzájárulás annak a munkatársnak fizethető, aki

a) önkéntes kölcsönös egészségpénztár, önsegélyező pénztár tagja,

b)[21] a Gazdálkodási, Humánpolitikai és Jogi Főosztályon - amennyiben ez még nem történt meg - a cafetéria-nyilatkozatával egyidejűleg a tagsági jogviszonyának fennállását igazoló okirat másolatát leadja.

(2)[22] Az önkéntes kölcsönös egészségpénztári, önsegélyező pénztári hozzájárulás mértéke egységesen havi 10 000 forint. A munkatársnak lehetősége van a havi munkáltatói hozzájárulás összegét ettől eltérő mértékben meghatározni éves keretén belül, azonban ha a hozzájárulást az egységesen meghatározott havi 10 000 forintnál alacsonyabb összegben kívánja igénybe venni, a különbözetről a nyilatkozatában le kell mondania. A nyilatkozatban választott összegnek el kell érnie az adott pénztár által meghatározott tagdíjminimumot. A havi munkáltatói hozzájárulás - a két pénztárat együttvéve - legfeljebb a mindenkori minimálbér 30%-át meg nem haladó mértékben igényelhető. A juttatás igénybevétele esetén a munkatársnak nyilatkoznia kell arról, hogy azonos időszakra az adott jogcímen más juttatótól nem szerez bevételt.

Iskolakezdési támogatás

9. § (1) Iskolakezdési támogatást az a munkatárs vehet igénybe, akinek gyermeke a közoktatásban, vagy bármely EGT-államban ennek megfelelő oktatásban tanulói jogviszonyban áll, nappali tagozatos oktatásban vesz részt, feltéve, hogy a munkatárs a gyermeknek - a családok támogatásáról szóló törvény, vagy bármely EGT-állam hasonló jogszabálya alapján családi pótlékra, vagy hasonló ellátásra jogosult - szülője vagy e szülőnek vele közös háztartásban élő házastársa.

(2) Az iskolakezdési támogatást a Miniszterelnökség iskolakezdési utalvány formájában a tanév első napját megelőző és követő 60 napon belül biztosítja. Az utalvány kizárólag tankönyv, taneszköz, ruházat vásárlására vehető igénybe.

(3) Az iskolakezdési támogatás igénylése során a munkatárs nyilatkozik

a) arról, hogy a gyermek alapfokú nevelési-oktatási intézményben folytat tanulmányokat, vagy középfokú nevelési-oktatási intézményben tanul, OKJ szakképzésben, illetve bármely EGT-állam közoktatásában vesz részt, és őt saját háztartásban tartja el,

b) ő vagy a vele közös háztartásban élő házastársa jogosult-e családi pótlékra,

c) a támogatásban részesített gyermek adóazonosító jeléről, ennek hiányában TAJ-számáról.

(4) A juttatás mértéke gyermekenként a minimálbér 30%-a, mindkét szülő igénybe veheti, amennyiben a fenti feltételeknek megfelelnek.

III. fejezet

ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

10. § Ezen utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.

11. §[23]

Varga Mihály s. k.,

a Miniszterelnökséget vezető államtitkár

1. melléklet az 1/2011. (II. 4.) MeG utasításhoz[24]

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2012.02.11.

[2] Megállapította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2012.02.11.

[3] Megállapította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 1. § (2) bekezdése. Hatályos 2012.03.01.

[4] Megállapította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 1. § (3) bekezdése. Hatályos 2012.02.11.

[5] Megállapította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 1. § (3) bekezdése. Hatályos 2012.02.11.

[6] Hatályon kívül helyezte a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 6. § (1) bekezdése a) pontja. Hatálytalan 2012.02.11.

[7] Megállapította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 2. § (1) bekezdése. Hatályos 2012.02.11.

[8] Módosította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 6. § (2) bekezdése. Hatályos 2012.03.01.

[9] Módosította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 5. § a) pontja. Hatályos 2012.02.11.

[10] Módosította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 5. § b) pontja. Hatályos 2012.02.11.

[11] Megállapította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 2. § (2) bekezdése. Hatályos 2012.02.11.

[12] Beiktatta a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 2. § (3) bekezdése. Hatályos 2012.02.11.

[13] Módosította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 5. § c) pontja. Hatályos 2012.02.11.

[14] Módosította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 5. § d) pontja. Hatályos 2012.02.11.

[15] A címet megállapította a 14/2011. (XII. 30.) Miniszterelnökségi utasítás 2. § - a. Hatályos 2011.12.30.

[16] Megállapította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 3. § - a. Hatályos 2012.02.11.

[17] A címet megállapította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 4. § - a. Hatályos 2012.02.11.

[18] Megállapította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 4. § - a. Hatályos 2012.02.11.

[19] A §-t és a megelőző alcímet hatályon kívül helyezte a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 6. § (1) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2012.02.11.

[20] Módosította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 5. § e) pontja. Hatályos 2012.02.11.

[21] Módosította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 5. § e) pontja. Hatályos 2012.02.11.

[22] Módosította a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 5. § f) pontja. Hatályos 2012.02.11.

[23] Hatályon kívül helyezte a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 6. § (1) bekezdése c) pontja. Hatálytalan 2012.02.11.

[24] Hatályon kívül helyezte a 2/2012. (II. 10.) Miniszterelnökségi utasítás 6. § (1) bekezdése d) pontja. Hatálytalan 2012.02.11.

Tartalomjegyzék