26/2011. (XII. 20.) KüM utasítás
Magyarország Európai Unió mellett működő Állandó Képviseletének Szervezeti és Működési Szabályzatáról
A központi államigazgatási szervekről, valamint a Kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról szóló 2010. évi XLIII. törvény 60. § (2) bekezdésében meghatározott hatáskörömben eljárva, figyelemmel a jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (2) bekezdésére, valamint az egyes miniszterek, valamint a Miniszterelnökséget vezető államtitkár feladat- és hatásköréről szóló 212/2010. (VII. 1.) Korm. rendelet 116. § (1) bekezdésének f) pontjára, az Európai Unió döntéshozatali tevékenységében való részvétel összehangolásáról és az Európai Koordinációs Tárcaközi Bizottságról szóló 1169/2010. (VIII. 18.) Korm. határozatra (a továbbiakban: kormányhatározat), a következő utasítást adom ki:
1. § Magyarország Európai Unió mellett működő Állandó Képviseletének Szervezeti és Működési Szabályzatát (a továbbiakban: Szabályzat) a mellékletben foglaltak szerint határozom meg.
2. § (1) A Szabályzatot a Külügyminisztérium rendszeres időközönként felülvizsgálja.
(2) Az (1) bekezdés szerinti felülvizsgálat megtörténtéről a közigazgatási államtitkár a felülvizsgálat eredményének egyidejű továbbításával tájékoztatja a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium közigazgatási államtitkárát.
3. § Ez az utasítás 2012. január 1-jén lép hatályba.
4. § Hatályát veszti a Magyar Köztársaság Európai Unió mellett működő Állandó Képviseletének Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 9/2008. (HÉ 48.) KüM utasítás és a Magyar Köztársaság Európai Unió mellett működő Állandó Képviseletének Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 10/2009. (VII. 24.) KüM utasítás.
Martonyi János s. k.,
külügyminiszter
Melléklet
1. Az Állandó Képviselet feladat- és hatásköre
1. §
(1) Magyarország Európai Unió mellett működő Állandó Képviselete (a továbbiakban: Állandó Képviselet) biztosítja Magyarország általános képviseletét az Európai Unió intézményeinél és egyéb szerveinél.
(2) Az Állandó Képviselet - az Európai Unió Tanácsának döntéshozatali eljárásában, továbbá a Tanács működése során, valamint az Európai Bizottság másodlagos jogalkotási és végrehajtási (komitológiai) döntéshozatali eljárásában (a továbbiakban együtt: az Európai Unió intézményeinek és egyéb szerveinek döntéshozatali tevékenységében) -a kormányhatározatnak megfelelően részt vesz az Európai Unió döntéshozatali tevékenységében és ellátja az ahhoz kapcsolódó koordinációs rend szerint jóváhagyott tárgyalási álláspontok képviseletét, illetőleg közreműködik a tárgyalási álláspontok kialakításában és érvényesítésében. E feladatköre ellátása érdekében az Állandó Képviselet folyamatos és állandó szakmai kapcsolatot tart a kormányzati szervekkel.
2. Az Állandó Képviselet vezetői és munkatársai
2. §
(1) Az Állandó Képviselet vezetői:
a) a Coreper II.-nagykövet (a továbbiakban: az állandó képviselő);
b) a Coreper I.-nagykövet (a továbbiakban: az állandó képviselő helyettese);
c) a PSC-nagykövet (a továbbiakban: a Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetője).
(2) Az Állandó Képviselet munkatársai:
a) az Antici-diplomata;
b) a Mertens-diplomata;
c) a Nicolaidisz-diplomata;
d) a gazdasági főigazgató;
e) a diplomáciai személyzet tagjai;
f) az igazgatási-műszaki és a kisegítő személyzet tagjai.
3. Az állandó képviselő
3. §
(1) Az állandó képviselő vezeti az Állandó Képviseletet.
(2) Az állandó képviselő ellátja Magyarország általános képviseletét az Európai Unió intézményeinél és egyéb szerveinél.
(3) Az állandó képviselő képviseli a Kormányt az Állandó Képviselők II. Bizottságának (a továbbiakban: Coreper II.) munkájában. Részt vesz az Európai Tanács és az Európai Unió Tanácsának a Coreper II. által előkészített ülésein, illetőleg azokon az illetékes miniszter vagy államtitkár távolléte esetén képviseli a Kormányt.
(4) Az állandó képviselő az Európai Koordinációs Tárcaközi Bizottság (a továbbiakban: EKTB) által meghatározott tárgyalási álláspontot képviseli a Coreper II. ülésen, valamint - az illetékes miniszter vagy államtitkár távolléte esetén -az Európai Unió Tanácsának a Coreper II. által előkészített ülésein.
(5) A Coreper II. feladatkörébe tartozó kérdésekről jelentést készít és a képviselendő magyar álláspont tekintetében szakmai javaslatokat tesz.
(6) Az állandó képviselő irányítást gyakorol a közvetlenül alárendelt szervezeti egységek, így az állandó képviselő kabinetje, a kereskedelempolitikai csoport, a jogi szolgálat (a Coreper I. hatáskörébe tartozó kérdések tekintetében az állandó képviselő helyettese közvetlen utasítási jogának fenntartása mellett), a bel- és igazságügyi csoport, valamint a gazdasági és pénzügyi - versenyképességi csoport (a Versenyképességi Tanács feladatkörében az állandó képviselő helyettese közvetlen utasítási jogának fenntartása mellett) felett.
(7) Az állandó képviselő az Állandó Képviselet egyes szervezeti egységeihez csoportvezetőt nevezhet ki, egyeztetve az érintett szaktárcákkal. Összevont csoportok esetében, az állandó képviselő úgy rendelkezhet, hogy külön csoportvezető koordinálja az egyes tanácsi formációkkal kapcsolatos tevékenységet.
(8) Az állandó képviselő munkáját diplomata rangú titkár (az állandó képviselő kabinetjének vezetője) és Antici helyettes/személyi titkár segíti.
4. Az állandó képviselő helyettese
4. §
(1) Az állandó képviselő helyettese az állandó képviselő távolléte vagy akadályoztatása esetén ellátja az ügyvivői feladatokat.
(2) Az állandó képviselő helyettese feladat- és hatáskörében ellátja Magyarország képviseletét az Európai Unió intézményeinél és egyéb szerveinél.
(3) Az állandó képviselő helyettese képviseli a Kormányt az Állandó Képviselők I. Bizottságának (a továbbiakban: Coreper I.) munkájában. Részt vesz az Európai Unió Tanácsának a Coreper I. által előkészített ülésein, illetőleg azokon az illetékes miniszter vagy államtitkár távolléte esetén képviseli a Kormányt.
(4) Az állandó képviselő helyettese az EKTB által meghatározott tárgyalási álláspontot képviseli a Coreper I. ülésein, valamint - az illetékes miniszter vagy államtitkár távolléte esetén - az Európai Unió Tanácsának a Coreper I. által előkészített ülésein.
(5) Az állandó képviselő helyettese a Coreper I. feladatkörébe tartozó kérdésekről az állandó képviselő egyidejű tájékoztatása mellett jelentést készít és a képviselendő magyar álláspont tekintetében szakmai javaslatokat tesz.
(6) Az állandó képviselő helyettese irányítást gyakorol az alá rendelt szervezeti egységek, így az állandó képviselő helyettesének kabinetje, a mezőgazdasági-környezetvédelmi csoport, a szociális kérdések, foglalkoztatás, egészségügy, fogyasztóvédelem - oktatás, ifjúság, kultúra, sport csoport, valamint a közlekedési, telekommunikációs és energia csoport felett.
(7) Az állandó képviselő helyettesének munkáját személyi titkár segíti.
5. A Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetője
5. §
(1) A Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetője képviseli a Kormányt a Politikai és Biztonsági Bizottságban, részt vesz az EU-NATO nagyköveti értekezlet munkájában, valamint feladat- és hatáskörében ellátja Magyarország képviseletét az Európai Unió intézményeinél és egyéb szerveinél.
(2) A Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetője a Külügyminisztérium (a továbbiakban: KüM) által az EKTB szakértői csoportjában koordinált és meghatározott tárgyalási álláspontot képviseli a Politikai és Biztonsági Bizottság ülésein.
(3) A Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetője a Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal feladatkörébe tartozó kérdésekről az állandó képviselő egyidejű tájékoztatása mellett jelentést készít és a képviselendő magyar álláspont tekintetében szakmai javaslatokat tesz.
(4) A Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetője irányítást gyakorol az alá rendelt szervezeti egységek felett (a Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetőjének kabinetje, PSC csoport: kül-, illetve biztonságpolitikai csoport).
6. Az Antici-diplomata
6. §
(1) Az Antici-diplomata az állandó képviselő közvetlen irányítása mellett részt vesz az Antici-csoport munkájában, a Coreper II. ülésein, az Európai Tanács, valamint az Európai Unió Tanácsa Coreper II. által előkészített ülésein.
(2) Az állandó képviselőt távolléte vagy akadályoztatása esetén a Coreper II. és az Európai Unió Tanácsának munkájában az Antici-diplomata helyettesíti. Az Antici-diplomata felel a Coreper II. jelentés összeállításáért.
(3) Az Antici-diplomata a Coreper II. üléseit előkészítő Antici-csoport üléseiről az állandó képviselő egyidejű tájékoztatása mellett jelentést készít, valamint a Coreper II. feladatkörébe tartozó kérdésekről a képviselendő magyar álláspont kialakításánál a kormányzati koordinációs szabályok figyelembevételével javaslatot tesz.
(4) Az Antici-diplomata segíti az állandó képviselő (1) bekezdésben említett ülésekre való felkészülését, szervezi az Állandó Képviselet tagjainak erre irányuló tevékenységét.
7. A Mertens-diplomata
7. §
(1) A Mertens-diplomata az állandó képviselő helyettese közvetlen irányítása mellett részt vesz a Mertens-csoport munkájában, a Coreper I. ülésein, valamint az Európai Unió Tanácsa Coreper I. által előkészített ülésein.
(2) Az állandó képviselő helyettesét távolléte vagy akadályoztatása esetén a Coreper I. és az Európai Unió Tanácsának munkájában a Mertens-diplomata helyettesíti. A Mertens-diplomata felel a Coreper I. jelentés összeállításáért.
(3) A Mertens-diplomata a Coreper I. üléseit előkészítő Mertens-csoport üléseiről az állandó képviselő helyettesének egyidejű tájékoztatása mellett jelentést készít, valamint a Coreper I. feladatkörébe tartozó kérdésekről a képviselendő magyar álláspont kialakításánál a kormányzati koordinációs szabályok figyelembevételével javaslatot tesz.
(4) A Mertens-diplomata segíti az állandó képviselő helyettesének felkészülését, szervezi az Állandó Képviselet tagjainak erre irányuló tevékenységét.
8. A Nicolaidisz-diplomata
8. §
(1) A Nicolaidisz-diplomata a Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetőjének közvetlen irányítása mellett részt vesz a Nicolaidisz-csoport munkájában, a Politikai és Biztonsági Bizottság ülésein, az Európai Tanács, valamint az Európai Unió Tanácsa Politikai és Biztonsági Bizottsága által előkészített ülésein.
(2) A Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetőjét távolléte vagy akadályoztatása esetén a Politikai és Biztonsági Bizottság és az Európai Unió Tanácsának munkájában a Nicolaidisz-diplomata vagy a Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetője által kijelölt diplomata helyettesíti. A Nicolaidisz-diplomata felel a Politikai és Biztonsági Bizottság üléseiről készített jelentés összeállításáért.
(3) A Nicolaidisz-diplomata a Politikai és Biztonsági Bizottság üléseit előkészítő Nicolaidisz-csoport üléseiről a Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetőjének egyidejű tájékoztatása mellett jelentést készít, valamint a Politikai és Biztonsági Bizottság feladatkörébe tartozó kérdésekről a képviselendő magyar álláspont kialakításánál a kormányzati koordinációs szabályok figyelembevételével javaslatot tesz.
(4) A Nicolaidisz-diplomata segíti a Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetőjének felkészülését, szervezi a Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal tagjainak erre irányuló tevékenységét.
9. A gazdasági főigazgató
9. §
(1) A gazdasági főigazgató az állandó képviselő közvetlen irányítása alá tartozik.
(2) A gazdasági főigazgató felel az Állandó Képviselet szabályszerű, hatékony és gazdaságos működéséért, valamint az Állandó Képviselet humánerőforrással kapcsolatos adminisztratív feladatainak ellátásáért.
(3) A gazdasági főigazgató együttműködve az állandó képviselő kabinetjével felel az állami vezetői látogatásoknak, az Európai Tanácsnak és az Európai Unió Tanácsa üléseinek, valamint az Állandó Képviselet működésének és rendezvényei technikai hátterének megszervezéséért és sikeres lebonyolításáért.
(4) A gazdasági főigazgató irányítást gyakorol az alárendelt szervezeti egységek felett (költségvetési és pénzügyi csoport, üzemeltetési csoport, informatikai csoport, biztonsági csoport, központi nyilvántartó csoport).
(5) A gazdasági főigazgatót feladatai ellátása során a gazdasági felelős, valamint az általuk kijelölt személy helyettesítheti.
10. A diplomáciai személyzet tagjai
10. §
(1) A diplomáciai személyzet tagja (a továbbiakban: diplomata) munkaköri leírásának megfelelően felel a feladatkörébe tartozó szakmai feladatok ellátásáért.
(2) A diplomata - feladatköréhez igazodóan - tagja az EKTB szakértői csoportjának. A diplomata uniós döntéshozatalban való részvételére és az ahhoz kapcsolódó koordinációs feladataira a kormányhatározat rendelkezéseit kell alkalmazni.
(3) A diplomata részt vesz az Európai Unió döntéshozatali tevékenységével összefüggésben a tárgyalási álláspontok kialakításában, valamint a koordinációs rendnek megfelelően az Európai Unió intézményeinek és egyéb szerveinek döntéshozatali tevékenységében képviseli a tárgyalási álláspontokat.
(4) A diplomata a feladatkörébe tartozó napirendi pontok tekintetében a Coreper és a Politikai és Biztonsági Bizottság üléseiről, valamint az Európai Unió Tanácsa üléseiről jelentést készít, melyet megküld az Antici- és/vagy Mertens-és/vagy Nicolaidisz-diplomatának.
(5) A diplomata felel a feladatkörében felmerülő hivatalos látogatások tartalmi előkészítéséért, valamint részt vesz az állandó képviselő kabinetjével és a gazdasági főigazgatóval együttesen a látogatások megszervezésében.
(6) A diplomata akadályoztatása esetén helyettesítéséről az Állandó Képviselet hatáskörrel rendelkező vezetője dönt.
(7) A tevékenységi körét érintő kérdésekben a diplomata az Állandó Képviselet többi diplomatájával és a tárgykör szerint felelős tárcák érintett munkatársaival együttműködik.
11. Utasítási és jelentési szabályok
11. §
(1) Az Európai Unió döntéshozatali eljárásában való részvétellel összefüggő és ahhoz kapcsolódó utasításokat, így különösen a Coreper II. és a Coreper I. üléseire készített tárgyalási álláspontokat az európai igazgató továbbítja - az EKTB Titkárság útján - az Állandó Képviseletre. A kül-, biztonság- és védelempolitikai kérdésekre vonatkozó utasításokat, valamint tárgyalási álláspontokat a politikai igazgató továbbítja az Állandó Képviselet Kül- és Biztonságpolitikai Hivatalának.
(2) Az Európai Unió döntéshozatali eljárásához nem kapcsolódó egyéb utasításokat, valamint a tanácsi munkacsoportokban, az egyéb bizottságokban és az egyéb tanácsi döntés-előkészítő bizottságokban képviselendő tárgyalási álláspontokra vonatkozó utasításokat a tárcák - a kormányhatározatnak megfelelően lefolytatott egyeztetési eljárást követően, a KüM érintett szervezeti egységének egyidejű tájékoztatásával - küldik meg az Állandó Képviselet hatáskörrel rendelkező vezetőjének és/vagy diplomatájának.
(3) A köztisztviselők tartós külszolgálatáról szóló 104/2003. (VII. 18.) Korm. rendelet 10. § (1) bekezdése szerinti szakmai irányítása keretében a küldő szerv az Állandó Képviselet hatáskörrel rendelkező vezetőjének, valamint a KüM érintett szervezeti egységének egyidejű tájékoztatásával
a) a diplomatát feladatköréhez kapcsolódó feladat végrehajtására utasíthatja;
b) a diplomatát jelentéstételre, beszámolóra kötelezheti az általa végzett tevékenység vonatkozásában.
(4) Az Állandó Képviselet illetékes vezetője, az európai ügyekért felelős államtitkár és helyettesei vagy a politikai igazgató - a feladat- és hatáskörrel rendelkező szaktárca egyidejű tájékoztatása és egyeztetés kezdeményezése mellett -a diplomatáknak adott utasítás végrehajtását indokolt esetben felfüggesztheti.
(5) Az Állandó Képviselet vezetői és az Állandó Képviselet tagjai a jelentéseket a tárgykör szerint felelős tárcá(k)nak és a KüM érintett szervezeti egységeinek küldik meg.
(6) A Coreper II. és a Coreper I. ülésekről készített jelentéseket az állandó képviselő és az állandó képviselő helyettese a Kül-és Biztonságpolitikai Hivatal vezetőjének egyidejű tájékoztatása mellett a külügyminiszternek, az európai ügyekért felelős államtitkárnak és helyetteseinek, a politikai igazgatónak és az EKTB Titkárságnak küldik meg. A jelentések további érintettek részére történő továbbításáról az EKTB Titkárság gondoskodik.
(7) A Politikai és Biztonsági Bizottság üléseiről készített jelentéseket az állandó képviselő és az állandó képviselő helyettesének egyidejű tájékoztatása mellett a Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetője a külügyminiszternek, az európai ügyekért felelős államtitkárnak, a politikai igazgatónak, az európai igazgatónak, a tárgykör szerint érintett tárcák illetékes helyettes államtitkárának, az EKTB Titkárságnak, valamint az EKTB közös kül-, biztonság- és védelempolitikai szakértői csoport vezetőjének és tagjainak küldi meg.
(8) A tanácsi munkacsoport/bizottság üléséről készített jelentést a diplomata az Állandó Képviselet feladat- és hatáskörrel rendelkező vezetőjének egyidejű tájékoztatása mellett küldi meg a tárgykör szerint felelős EKTB szakértői csoport vezetőjének és tagjainak, az EKTB-tagnak, valamint az EKTB Titkárságnak.
(9) Az egyéb szakmai egyeztetésekről készített jelentéseket a diplomata az Állandó Képviselet feladat- és hatáskörrel rendelkező vezetőjének egyidejű tájékoztatása mellett a tárgykör szerint érintett tárcáknak, a KüM érintett szervezeti egységeinek, valamint az EKTB Titkárságnak küldi meg.
(10) A Gazdasági Főigazgatóság a vonatkozó hatályos jogszabályok, utasítások alapján végzi a jelentéstételi kötelezettségét a KüM érintett szervezeti egységei felé, az állandó képviselő, illetve az állandó képviselő helyettesének egyidejű tájékoztatása mellett.
12. Az igazgatási-műszaki és a kisegítő személyzet
12. §
(1) Az igazgatási-műszaki és a kisegítő személyzet tagja ellátja a munkaköri leírásában foglalt feladatokat.
(2) Az igazgatási-műszaki és kisegítő személyzet tagját távolléte vagy akadályoztatása esetén a gazdasági főigazgató által kijelölt, azonos beosztású munkatárs helyettesíti.
13. Az Állandó Képviselet belső működése
13. §
(1) Az Állandó Képviselet belső működési szabályzatáról az állandó képviselő képviseletvezetői utasításban rendelkezik.
14. Az Állandó Képviselet szervezeti felépítése
14. §
(1) Az Állandó Képviselet létszáma 113 fő.
(2) Az Állandó Képviselet szervezeti egységei és létszámuk:
a) az állandó képviselő irányítása és felügyelete alá tartozó szervezeti egységek:
- az állandó képviselő kabinetje [ezen belül többéves pénzügyi keret csoport (beleértve kohézió); Európai Parlament csoport; protokoll, sajtó, társadalmi kapcsolatok, személyügyek csoport; bővítéspolitika; nemzetközi fejlesztési együttműködés; országgyűlési szakértő] - 19 fő: 14 fő KÜM, 2 fő NFM, 2 fő KIM, 1 fő Országgyűlés;
- kereskedelempolitikai csoport - 4 fő KÜM;
- jogi szolgálat - 2 fő: 1 fő KIM, 1 fő KÜM
- bel- és igazságügyi csoport - 7 fő: 1 fő KÜM, 3 fő BM, 3 fő KIM;
- gazdasági és pénzügyi (ECOFIN) - versenyképességi (COMP) csoport, a Versenyképességi Tanáccsal kapcsolatos kérdésekben az állandó képviselő helyettese közvetlen utasítási jogának fenntartása mellett - 8 fő+6 fő: 9 fő NGM, 1 fő NGM-NFM közös szakmai irányítás, 1 fő NIH, 1 fő KIM, 1 fő KIM-NFM közös szakmai irányítás, 1 fő KÜM.
b) az állandó képviselő helyettesének irányítása alá tartozó szervezeti egységek:
- az állandó képviselő helyettesének kabinetje - 3 fő KÜM;
- mezőgazdasági-környezetvédelmi csoport - 4 fő+3 fő: 5 fő VM, 1 fő KÜM, 1 fő NFM;
- szociális kérdések, foglalkoztatás, egészségügy, fogyasztóvédelem - oktatás, ifjúság, kultúra, sport csoport -3 fő+1 fő: 3 fő NEFMI, 1 fő NGM;
- közlekedési, telekommunikációs és energia csoport - 5 fő NFM.
c) a Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetőjének irányítása alá tartozó szervezeti egységek:
- a Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetőjének kabinetje - 2 fő KÜM;
- PSC csoport - 11 fő (+1 fő MH Katonai Képviselő és 3 fő MH Katonai Képviselő Hivatala EU részlege): 8 fő KÜM, 2 fő HM, 1 fő BM;
- A Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetőjének politikai iránymutatása mellett, a Honvéd Vezérkar főnök szolgálati alárendeltségében, a HM belső szabályozása alapján működik az MH Katonai Képviselő Hivatalának EU-részlege - 1 fő MH Katonai Képviselő és 3 fő MH Katonai Képviselő Hivatala EU részlege.
d) a gazdasági főigazgató irányítása alá tartozó szervezeti egységek:
- költségvetési és pénzügyi csoport;
- üzemeltetési csoport;
- informatikai csoport;
- biztonsági csoport;
- központi nyilvántartó csoport.
(3) Az Állandó Képviselet szervezeti felépítését, valamint a szervezeti egységek feladat- és hatáskörét jelen utasítás 1. és 2. függeléke tartalmazza.
15. Záró rendelkezések
15. §
(1) Jelen Szabályzat 1. függeléke meghatározza az Állandó Képviselet egyes szervezeti egységeinek feladatait.
(2) Jelen Szabályzat 2. függeléke meghatározza az Állandó Képviselet szervezeti felépítését.
(3) Jelen szabályzat 3. függeléke meghatározza az Állandó Képviselet állandó diplomata státuszait.
1. függelék a 26/2011. (XII. 20.) KüM utasításhoz
Az Állandó Képviselet egyes szervezeti egységeinek feladatai
1. Az állandó képviselő közvetlen irányítása és felügyelete alá tartozó szervezeti egységek
1.1. Az állandó képviselő kabinetje
1. Az állandó képviselő kabinetje:
a) szervezi az állandó képviselő programjait;
b) közreműködik az állandó képviselő által kijelölt ügyekben, illetve részt vesz a különböző programokon;
c) előkészíti az Állandó Képviseletre vonatkozó személyügyi kérdéseket, valamint szervezi és végrehajtja az Állandó Képviselet személyüggyel összefüggő egyéb feladatait;
d) kapcsolatot tart és együttműködik az uniós intézményekben dolgozó magyar tisztviselőkkel, valamint ellátja az uniós intézményekben megüresedő posztok magyar jelöltek általi betöltésével összefüggésben felmerülő feladatokat;
e) segíti az állandó képviselőt az Állandó Képviselet szervezetirányításával összefüggő kérdések végrehajtásában;
f) ellátja a bővítéspolitikai és nemzetközi fejlesztési együttműködési feladatokat;
g) az állandó képviselő a kabinet munkájának hatékonyabb szervezése érdekében csoportokat hozhat létre.
1.2.Sajtó, protokoll és társadalmi kapcsolatok csoport
1. A sajtó-, protokoll és társadalmi kapcsolatok csoport
a) ellátja a magyar és külföldi sajtó képviselőivel való kapcsolattartás feladatait, valamint a részére meghatározott egyéb kommunikációs feladatokat;
b) koordinálja az Állandó Képviseletet érintő hivatalos látogatások előkészítését, a meghívott személyek és küldöttségek tartózkodásával összefüggő protokolláris és szervezési feladatokat, valamint az Állandó Képviselet által szervezett rendezvényekkel összefüggő feladatokat;
c) kapcsolatot tart a nem kormányzati ágazati és érdekképviseletekkel, felel a társadalmi kapcsolatokért, részt vesz a nemzetpolitikai és roma integrációs feladatok ellátásában, valamint a kisebbségi jogok uniós szintű képviseletében;
d) elősegíti a nemzeti érdekérvényesítést egyes, az uniós döntéshozatali folyamatok szereplőivel való kapcsolattartás révén, beleértve a civil szféra képviselőit is.
1.3.Az Európai Parlament csoport
1. Az Európai Parlament csoport
a) ellátja az Európai Parlament működésével kapcsolatos koordinációs feladatokat;
b) együttműködik az Állandó Képviselet egyes tanácsi formációk előkészítésével foglalkozó csoportjaival;
c) koordinálja az Európai Unió Tanácsa és az Európai Parlament együttműködésével, különös tekintettel az együttdöntési eljárásokkal összefüggő tagállami feladatokat, szervezi és koordinálja a magyar Kormány tagjainak részvételét az Európai Parlament bizottságaiban;
d) feladata az Európai Parlament magyarországi képviselőivel való kapcsolattartás.
1.4.Többéves pénzügyi keret csoport
1. A többéves pénzügyi keret csoport ellátja a többéves pénzügyi keret tárgyalásaival kapcsolatos koordinációs és képviseleti feladatokat, részt vesz a hazai álláspont kialakításában.
2. A csoport munkájában a Gazdasági és pénzügyi - versenyképességi csoport költségvetésért felelős szakdiplomatája, illetve egyes szektorális területek szakdiplomatái is részt vehetnek (mezőgazdaság, környezetvédelem, klímapolitika, kohéziós politika, közlekedés, távközlés, energia, bel- és igazságügyek, oktatás)
1.5.Jogi szolgálat
1. A jogi szolgálatot a Coreper I. hatáskörébe tartozó kérdések tekintetében az állandó képviselet helyettese közvetlenül irányíthatja.
2. A jogi szolgálat
a) ellátja a horizontális uniós jogi és az Unió szerződéseinek módosítására vonatkozó feladatokat, valamint az intézményi kérdésekkel összefüggő feladatokat;
b) az uniós jogi kérdésekben segíti az Állandó Képviselet egyes tanácsi formációit előkészítő csoportok munkáját;
c) az Állandó Képviseleten koordinálja a kötelezettségszegési és azt megelőző eljárásokkal kapcsolatos feladatokat, valamint az uniós jog végrehajtásával és alkalmazásával kapcsolatos kérdéseket;
d) az állandó képviselő kijelölése alapján ellátja az egyes közösségi politikákkal kapcsolatos feladatokat, ideértve az Európai Unió szerveinek döntéshozatali tevékenységéhez kapcsolódó munkacsoportokban, bizottságokban való részvételt.
1.6.Kereskedelempolitikai csoport
1. A kereskedelempolitikai csoport
a) ellátja a kereskedelempolitikai ügyekkel kapcsolatos feladatokat;
b) érintett munkatársa részt vesz a Külügyek Tanácsának feladat- és hatáskörébe tartozó napirendi pontjainak, a Coreper II. kereskedelempolitikai ügyekre vonatkozó napirendi pontjainak, valamint az érintett tanácsi munkacsoport/bizottság üléseinek előkészítésében, a magyar álláspont kialakításában;
c) feladatkörrel rendelkező munkatársa részt vesz a Coreper II. - adott szakterületet érintő napirendi pontjainak -ülésein, valamint a koordinációs rendnek megfelelően az Európai Unió szerveinek döntéshozatali tevékenységéhez kapcsolódó munkacsoportok, bizottságok ülésein.
1.7.Bel- és igazságügyi csoport
1. A bel- és igazságügyi csoport
a) ellátja a szabadság, biztonság és jog térségével összefüggő kérdésekhez kapcsolódó feladatokat;
b) érintett munkatársa részt vesz a Bel- és Igazságügyi Tanács üléseinek, a Coreper II. bel- és igazságügyi kérdéseire vonatkozó napirendi pontjainak, valamint az érintett tanácsi munkacsoport/bizottság üléseinek előkészítésében, a magyar álláspont kialakításában;
c) feladatkörrel rendelkező munkatársa részt vesz a Coreper II. - adott szakterületet érintő napirendi pontjainak -ülésein, valamint a koordinációs rendnek megfelelően az Európai Unió szerveinek döntéshozatali tevékenységéhez kapcsolódó munkacsoportok, bizottságok ülésein.
1.8.Gazdasági és pénzügyi - versenyképességi csoport
1. A gazdasági és pénzügyi - versenyképességi csoportot a Versenyképességi Tanács feladatkörében az állandó képviselő helyettese közvetlenül utasíthatja.
2. A gazdasági és pénzügyi - versenyképességi csoport
a) ellátja többek között a vámpolitikával, a Gazdasági és Monetáris Unióval, a nemzetközi pénzügyi intézményekkel, a tőke szabad áramlásával, a számvitellel, a könyvvizsgálattal, az Unió pénzügyi érdekeinek védelmével, a csalás elleni harccal, a közvetett adózással, a vállalati adózással, az uniós költségvetéssel, az Unió pénzügyi kerettervének egyes kérdéseivel, a pénzügyi szolgáltatásokkal, az állami támogatásokkal összefüggő feladatokat;
b) érintett munkatársa részt vesz a Gazdasági és Pénzügyi Tanács üléseinek, a Coreper II. és Coreper I. gazdaság- és pénzügyi kérdéseire vonatkozó napirendi pontjainak, valamint az érintett tanácsi munkacsoport/bizottság üléseinek előkészítésében, a magyar álláspont kialakításában;
c) feladatkörrel rendelkező munkatársa részt vesz a Coreper II. és Coreper I. - adott szakterületet érintő napirendi pontjainak - ülésén, valamint a koordinációs rendnek megfelelően az Európai Unió szerveinek döntéshozatali tevékenységéhez kapcsolódó munkacsoportok, bizottságok ülésein;
d) ellátja az iparpolitikával, kis- és középvállalkozásokkal, műszaki harmonizációval, kutatással és fejlesztéssel, jobb jogalkotással, horizontális belső piaci kérdésekkel és személyek szabad áramlásával, társasági joggal, közbeszerzéssel, szellemi tulajdonjoggal, versenyjoggal, EU 2020 stratégiával, valamint fogyasztóvédelmi politikai kérdésekkel összefüggő egyes feladatokat;
e) érintett munkatársa részt vesz a Versenyképességi Tanács üléseinek, a Coreper I. versenyképességet érintő kérdéseire vonatkozó napirendi pontjainak, valamint az érintett tanácsi munkacsoportok/bizottságok üléseinek előkészítésében, a magyar álláspont kialakításában;
f) feladatkörrel rendelkező munkatársa részt vesz a Coreper I. - adott szakterületet érintő napirendi pontjainak -ülésén, valamint a koordinációs rendnek megfelelően az Európai Unió szerveinek döntéshozatali tevékenységéhez kapcsolódó munkacsoportok, bizottságok ülésein.
2. Az állandó képviselő helyettesének közvetlen irányítása és felügyelete alá tartozó szervezeti egységek
2.1. Mezőgazdasági és környezetvédelmi csoport
1. A mezőgazdasági és környezetvédelmi csoport
a) ellátja többek között az élelmiszer-biztonsággal, állategészségüggyel, erdészettel, halászattal, növényegészségüggyel, agrár közöspiaci szervezetekkel, közvetlen támogatással és vidékfejlesztéssel összefüggő kérdésekhez kapcsolódó egyes feladatokat;
b) ellátja a vegyi anyagokkal, ipari szennyezéssel, hulladékkal, természetvédelemmel, éghajlatváltozással összefüggő kérdésekhez kapcsolódó egyes feladatokat;
c) érintett munkatársa részt vesz a Mezőgazdasági és Halászati Tanács, a Környezetvédelmi Tanács, a Mezőgazdasági Különbizottság, a Coreper I. mezőgazdasági, halászati és környezetvédelmi kérdéseire vonatkozó napirendi pontjainak, valamint az érintett tanácsi munkacsoportok/bizottságok üléseinek előkészítésében, a magyar álláspont kialakításában;
d) feladatkörrel rendelkező munkatársa részt vesz a Coreper I. - adott szakterületet érintő napirendi pontjainak - ülésén, valamint a koordinációs rendnek megfelelően az Európai Unió szerveinek döntéshozatali tevékenységéhez kapcsolódó munkacsoportok, bizottságok ülésein.
2.2.Szociális kérdések, foglalkoztatás, egészségügy, fogyasztóvédelem - oktatás, Ifjúság, kultúra, sport csoport
1. A szociális kérdések, foglalkoztatás, egészségügy, fogyasztóvédelem - oktatás, ifjúság, kultúra, sport csoport
a) ellátja többek között a foglalkoztatáspolitikával, népegészségüggyel, közegészségüggyel, gyógyszerészettel, oktatással, kultúrával, ifjúsággal és sportügyekkel összefüggő feladatokat;
b) érintett munkatársa részt vesz a Foglalkoztatási, Szociálpolitikai, Egészségügyi és Fogyasztóvédelmi Tanács, valamint az Oktatás, Ifjúság, Kultúra, Sport Tanács üléseinek, a Coreper I. foglalkoztatási, szociálpolitikai, egészségügyi és fogyasztóvédelmi, valamint oktatási, ifjúsági, kulturális és sportkérdéseire vonatkozó napirendi pontjainak, valamint az érintett tanácsi munkacsoportok/bizottságok üléseinek előkészítésében, a magyar álláspont kialakításában;
c) feladatkörrel rendelkező munkatársa részt vesz a Coreper I. - adott szakterületet érintő napirendi pontjainak -ülésén, valamint a koordinációs rendnek megfelelően az Európai Unió szerveinek döntéshozatali tevékenységéhez kapcsolódó munkacsoportok, bizottságok ülésein.
2.3.Közlekedési, telekommunikációs, energia csoport
1. A közlekedési, telekommunikációs, energia csoport
a) ellátja többek között a szárazföldi, légi, tengeri és intermodiális közlekedéssel, a távközléssel és az információs társadalommal, audiovizuális politikával, a postai szolgáltatásokkal és az energiapolitikával összefüggő egyes feladatokat;
b) érintett munkatársa részt vesz a Közlekedési, Távközlési és Energia Tanács, valamint Oktatás, Ifjúság, Kultúra, Sport Tanács üléseinek, a Coreper I. közlekedéssel, távközléssel, energiapolitikával, audiovizuális politikával összefüggő kérdéseire vonatkozó napirendi pontjainak, valamint az érintett tanácsi munkacsoportok/ bizottságok üléseinek előkészítésében, a magyar álláspont kialakításában;
c) feladatkörrel rendelkező munkatársa részt vesz a Coreper I. - adott szakterületet érintő napirendi pontjainak -ülésén, valamint a koordinációs rendnek megfelelően az Európai Unió szerveinek döntéshozatali tevékenységéhez kapcsolódó munkacsoportok, bizottságok ülésein.
3.A Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetőjének irányítása és felügyelete alá tartozó szervezeti egységek
3.1. Külpolitikai csoport
1. A külpolitikai csoport érintett munkatársa részt vesz a Külügyek Tanácsa külpolitikai vonatkozású napirendi pontjainak, a Politikai és Biztonsági Bizottság napirendi pontjainak, valamint az érintett tanácsi munkacsoport/bizottság üléseinek előkészítésében, a magyar álláspont kialakításában.
3.2.Biztonság- és védelempolitikai csoport
1. A biztonság- és védelempolitikai csoport érintett munkatársa részt vesz a Külügyek Tanácsa biztonság- és védelempolitikai kérdéseivel összefüggő napirendi pontjainak, valamint a Politikai és Biztonsági Bizottság üléseit előkészítő, biztonság- és védelempolitikai vonatkozású tanácsi munkacsoport/bizottság üléseinek előkészítésében, a magyar álláspont kialakításában.
3.3.Katonai képviselő és katonai csoport
1. Az MH katonai képviselő és az MH Katonai Képviselő Hivatalának EU-részlege a Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetőjének politikai iránymutatása mellett, a Honvéd Vezérkar főnöke szolgálati alárendeltségében, a Honvédelmi Minisztérium belső szabályozása alapján működő szervezeti egység.
2. A katonai képviselő és katonai csoport
a) érintett munkatársa részt vesz az EU Katonai Bizottság ülésein és az EU Katonai Bizottság üléseit előkészítő tanácsi munkacsoportokban és egyéb formációkban folyó munkában;
b) felel a vezérkari főnöki szintű EU Katonai Bizottság üléseinek megfelelő előkészítéséért.
4.A gazdasági főigazgató közvetlen felügyelete alá tartozó szervezeti egységek
4.1. Költségvetési és pénzügyi csoport
1. A költségvetési és pénzügyi csoport
a) ellátja a költségvetési javaslat elkészítésével és a jóváhagyott költségvetés végrehajtásával összefüggő egyes feladatokat;
b) felel a devizakifizetések banki átutalásainak teljesítéséért, a készpénzes kifizetések előkészítéséért, a kötelező adatszolgáltatások teljesítéséért, likviditási terv készítéséért és az Állandó Képviselet eszközeivel való gazdálkodásért;
c) ellátja az Állandó Képviselet munkatársai részére történő ellátmány számfejtésével és kifizetésével, a szolgálati lakások bérleti ügyeinek intézésével, a pénztár üzemeltetésével és az Állandó Képviselet részére szükséges beszerzések tervezésével és végrehajtásával összefüggő egyes feladatokat;
d) szervezi és segíti a tartós és ideiglenes kiküldöttek kiutazásával összefüggő egyes feladatokat, valamint vezeti a kiutazásokkal kapcsolatos nyilvántartásokat.
4.2. Üzemeltetési csoport
1. Az üzemeltetési csoport
a) ellátja az Állandó Képviselet számára nyújtandó ellátási szolgáltatások koordinálását és végrehajtását, valamint a szolgáltatásokkal összefüggésben felmerült problémák kezelését;
b) felel az Állandó Képviselet leltárnyilvántartásának vezetéséért.
4.3. Informatikai és távközlési csoport
1. Az informatikai és távközlési csoport
a) fogadja és továbbítja a hivatalos üzenetforgalmat, gondoskodik az informatikai és távközlési infrastruktúra elemeinek beszerzéséről, telepítéséről, üzemeltetéséről és annak fenntartásáról;
b) felügyeli és irányítja a külső szolgáltatók által végzett informatikai és távközlési munkálatokat, tervezi és koordinálja az informatikai fejlesztésekkel kapcsolatos munkát, valamint működteti az Állandó Képviselet zártláncú hálózatait;
c) érintett munkatársa részt vesz az Európai Unió szerveinek döntéshozatali tevékenységéhez kapcsolódó munkacsoportok, bizottságok ülésein.
4.4.Biztonsági csoport
1. A csoportban biztonsági felelős, biztonságifelelős-helyettes és biztonságtechnikai felelős dolgozik.
2. A biztonsági csoport
a) ellátja az Állandó Képviselet biztonsági védelmével összefüggő feladatokat, így többek között kialakítja a minősített adatkezelés feltételeit, irányítja a minősített biztonsági terület biztonságtechnikai berendezéseinek, eszközeinek szerelési és karbantartási munkáit, elvégzi a Védett Külügyi Hálózat akkreditációval összefüggő eljárási feladatait, szervezi és biztosítja az Állandó Képviselet minősített biztonsági területeinek védelmét, valamint ellátja a személyi biztonsági tanúsítványok beszerzését és gondoskodik azok naprakész nyilvántartásáról;
b) biztosítja az Állandó Képviselet portai és telefonügyeletének szakmai irányítását és felügyeletét, szervezi a diplomáciai futárszolgálatot és gondoskodik a diplomáciai küldemények továbbításáról;
c) érintett munkatársa részt vesz az Európai Unió szerveinek döntéshozatali tevékenységéhez kapcsolódó munkacsoportok, bizottságok ülésein.
4.5.Központi nyilvántartó csoport
1. A központi nyilvántartó csoport
a) feladatai a nemzeti, EU, NATO adminisztratív és minősített iratforgalom teljes körű, jogszabályoknak megfelelő kezelése az Állandó Képviselet minden részlege számára;
b) ellátja a rejtjelezői, kommunikációs, távirat-kezelési és futárfeladatokat; felel a helyi iratkezelési szabályzatok aktualizálásáért, valamint részt vesz a nemzeti, EU- és NATO-iratok helyi és hatósági felügyeleti ellenőrzésében;
c) végzi a VKH MonDoc, EUKT, Extranet, Scriptament-rendszerek kezelői és iratkezelési tanácsadását, oktatását, valamint karbantartja az EUKT-, VKH MonDoc- és Extranet Acronym-listákat;
d) kapcsolatot tart az Európai Unió Tanácsa adatforgalomért és dokumentációért felelős szervezeti egységeivel.
2. függelék a 26/2011. (XII. 20.) KüM utasításhoz
Az Állandó Képviselet szervezeti felépítése
3. függelék a 26/2011. (XII. 20.) KüM utasításhoz
Az Állandó Képviselet állandó diplomatastátuszai
COREPER II.
Sorszám | Tárca | Munkakör |
1. | KüM | Coreper II. nagykövet, állandó képviselő |
2. | KüM | Antici-diplomata |
KABINET | ||
3. | KüM | Kabinetfőnök |
4. | KüM | Antici-helyettes, Coreper II. személyi titkár |
5. | KüM | EU-bővítés |
6. | KüM | CODEV (nemzetközi fejlesztési együttműködés) |
MFF-csoport | ||
7. | KüM | Költségvetés, MFF |
8. | NFM (NFÜ) | Kohéziós politika, Duna Stratégia kohéziós politikai és területfejlesztési ügyei, MFF kohéziós politikai része, NFÜ-s ügyek |
9. | NFM (NFÜ) | Strukturális és kohéziós alapok, MFF kohéziós politikai része, NFÜ-s ügyek |
EP-ügyek | ||
10. | KüM | EP kapcsolatok (COREPER II.) |
11. | KüM | EP kapcsolatok (COREPER I.) |
Protokoll, sajtó, társadalmi kapcsolatok, HR | ||
12. | KüM | Sajtó- és protokoll-koordináció |
13. | KüM | Protokoll (egyéb miniszteri tanácsülések) |
14. | KüM | Szóvivő, sajtó- és kommunikációs ügyek |
15. | KüM | NGO, think-thanks, sajtó |
16. | KIM | Romaügyek, nemzetpolitika |
17. | KüM | Kisebbségi jogok uniós képviselete |
18. | KIM | HR- személyügyi kérdések |
Országgyűlés | ||
19. | OGY | Országgyűlési összekötő |
KERESKEDELEMPOLITIKA | ||
20. | KüM | Csoportvezető, kereskedelempolitikai szakdiplomata - EU kereskedelmi védelmi intézkedések (antidömping, piacvédelem), Kereskedelmi Kérdések Munkacsoport, Antidömping Bizottság, acél-, textil- és egyéb ipari szektorok kereskedelempolitikai összefüggései (TPC, STIS) |
21. | KüM | EU-EGT/EFTA kapcsolatok, kereskedelemkönnyítés, kereskedelem és környezetvédelem, piacra jutás |
22. | KüM | Kétoldalú nemzetközi kereskedelmi megállapodások, szolgáltatáskereskedelmi és FDI vonatkozásai, Kereskedelempolitikai Bizottság Szolgáltatások és Befektetések, a WTO-ban folyó tárgyalások szolgáltatáskereskedelmi vonatkozásai, Nemzetközi Áruegyezmények Munkacsoport, Kereskedelempolitikai Bizottság (Szolgáltatások és befektetések) |
Sorszám | Tárca | Munkakör |
23. | KüM | EU-kereskedelmi védelmi intézkedések (antidömping, piacvédelem), Kereskedelmi Kérdések Munkacs., Antidömping Bizottság, acél-, textil- és egyéb ipari szektorok kereskedelempolitikai összefüggései (TPC, STIS) |
JOGI SZOLGÁLAT | ||
24. | KIM | Jogi Szolgálat vezetője (európai bírósági ügyek, jogász-nyelvész koordináció, fogyasztói szerződési jogi kérdések, fogyasztóvédelem) |
25. | KüM | Coreper II. jogi ügyek, horizontális jogi és intézményi kérdések, jogsértési eljárások, intézményi kérdések |
JAI | ||
26. | BM | Csoportvezető, EUROPOL, kábítószerügyek, bűnügyi információcsere |
27. | BM | Schengen, határigazgatás, okmánybizottság, FRONTEX |
28. | KüM | Vízumpolitika, konzuli együttműködés, okmánybizottság |
29. | KIM | Büntetőügyi, igazságügyi együttműködési kérdések |
30. | KIM | Igazságügyi együttműködés (polgári ügyek) Európai Igazságügyi Hálózat, e-igazságszolgáltatás |
31. | BM | Legális migráció, illegális migráció, személyek szabad mozgásának belügyi kérdései, integráció |
32. | KIM | Igazságügyi együttműködés, koordináció, adatvédelem, alapjogok |
ECOFIN - COMP | ||
ECOFIN | ||
33. | NGM | Csoportvezető, makrogazdasági ügyek, FCWP, EFC, EPC, ECOFIN |
34. | NGM | Pénzügyi szolgáltatások - FSC |
35. | NGM | Közösségi költségvetés, saját források, pénzügyi ellenőrzés, MFF |
36. | NGM | Makrogazdasági ügyek, EU2020, európai szemeszter, nemzeti reformprogram, EPC, EFC |
37. | NGM | Vámügyek, OLAF operatív ügyei |
38. | NGM- NFM | Állami támogatások, csalás és pénzmosás elleni küzdelem, számvitel, könyvvizsgálat, nyugdíjpénztári ügyek |
39. | NGM | Közvetett és közvetlen adók |
40. | NGM | Pénzügyi szolgáltatások |
COMP (Coreper I. felügyelet mellett) | ||
41. | NGM | Csoportvezető, versenyképesség, növekedés, iparpolitika, innovációs politika, KKV |
42. | NGM | Műszaki harmonizáció, termékbiztonság, megfelelőségértékelés, piacfelügyelet |
43. | KIM | Szellemi tulajdonjog, jobb jogalkotás |
44. | NIH | Kutatás-fejlesztés |
45. | KüM | Belső piaci koordináció, személyek szabad áramlása, szolgáltatási irányelv |
46. | KIM | Társasági jog, versenyjog, közbeszerzés |
COREPER I.
Sorszám | Tárca | Munkakör |
47. | Coreper I. nagykövet, az állandó képviselő helyettese | |
48. | KüM | Mertens-diplomata |
49. | KüM | Személyi asszisztens |
AGRI-ENVI | ||
AGRI | ||
50. | VM | Csoportvezető, SCA (szóvivőhelyettes), agrárpolitika, horizontális kérdések |
51. | VM | Állategészségügy, állatjólét, állatgyógyászati készítmények |
52. | KüM | Agrárpolitika, közös piaci szervezetek, mezőgazdasági pénzügyi kérdések, WTO, promóció, földrajzi árujelzők |
53. | VM | Halászat, erdészet, állami támogatások, FADN, FAO/OECD, genetikai erőforrások, organikus gazdálkodás |
ENVI | ||
54. | VM | Vegyi anyagok, ipari szennyezések, felszíni és felszín alatti vizek, biotechnológia, levegőminőség, nemzetközi együttműködés, fenntartható fejlődés, általános környezetvédelmi ügyek, éghajlatváltozás, REACH |
55. | VM | Környezetvédelem |
56. | NFM | Klímaváltozás |
EPSCO - EYCS | ||
EPSCO | ||
57. | NGM | Foglalkoztatáspolitika, munkaügy, munkajog, EU2020, európai szemeszter, nemzeti reformprogram |
58. | NEFMI | Népegészségügy, közegészségügy, járványügy, gyógyszertermékek |
59. | NEFMI | Szociálpolitika, szociális védelem, esélyegyenlőség, ifjúság, szociális biztonsági koordináció, nyugdíj, idősügy, fogyatékosügy |
EYCS | ||
60. | NEFMI | Kultúra, oktatás, sport |
TTE | ||
61. | NFM | Szárazföldi közlekedés, horizontális és intermodális kérdések |
62. | NFM | Légiközlekedés, tengeri hajózás, belvízi hajózás |
63. | NFM | Postai szolgáltatások, információs társadalompolitikák, i2010: európai információs társadalom, az Internet irányítása, távközlés, audiovizuális politika, űrpolitika |
64. | NFM | Energetika, nukleáris energia |
65. | NFM | Energia |
PSC
Sorszám | Tárca | Munkakör |
66. | KüM | PSC-nagykövet |
67. | KüM | Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal helyettes vezetője, Nicolaidisz-diplomata |
KÜLPOLITIKA | ||
68. | KüM | COEST (Kelet-Európa, Közép-Ázsia) |
69. | KüM | CONOP (non-proliferáció), CODUN (leszerelés), COARM (hagyományos fegyverek exp.), COTRA (transzatlanti kapcsolatok) |
70. | KüM | COTRA (transzatlanti kapcsolatok), COLAT (Latin-Amerika) |
71. | KüM | Relex |
72. | KüM | COASI (Ázsia, Óceánia) |
73. | KüM | Maghreb/Mashrek és a Middle-East/Gulf (COMAG, COMEM, COMEP, COMOG) |
74. | KüM | COWEB (Nyugat-Balkán) |
75. | KüM | ACP (afrikai, karibi, Csendes-óceáni országok), COAFR (Szub-szaharai Afrika) |
BIZTONSÁGPOLITIKA | ||
76. | HM | Válságkezelés, PMG, terrorellenes tevékenység (COTER, TWP) |
77. | BM | CIVCOM (válságkezelés polgári aspektusai) |
78. | HM | Képességfejlesztés (PMG, EU-NATO kapcsolatok, EDA) |
(+ A Kül- és Biztonságpolitikai Hivatal vezetőjének politikai iránymutatása mellett, a Honvéd Vezérkar főnöke szolgálati alárendeltségében, a HM belső szabályozása alapján működik az MH Katonai Képviselő Hivatalának EU-részlege - 1 fő MH katonai képviselő és 3 fő MH Katonai Képviselő Hivatala EU részlege.)