Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

1047/2009. (IV. 13.) Korm. határozat

a Kormány kabinetjeiről

A Kormány a központi államigazgatási szervekről, valamint a Kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról szóló 2006. évi LVII. törvény 23. § (1) bekezdésében meghatározott hatáskörében eljárva a következőket határozza el:

1. A Kormány kabinetjeként

a) a Kormánykabinet,

b) a Gazdasági Kabinet,

c) a Nemzetbiztonsági Kabinet,

d) a Társadalompolitikai Kabinet

működik.

2. A kabinetek - ha jogszabály vagy kormányhatározat eltérően nem rendelkezik - az általuk tárgyalt előterjesztések kapcsán állást foglalnak az ügyek érdemében, ennek keretében véleményt nyilvánítanak, illetve döntési javaslatot tesznek.

3. A Kormánykabinet

a) közreműködik a Kormány általános politikájának meghatározásában,

b) állást foglal a kiemelkedő jelentőségű szakpolitikai kérdésekben, ennek során előzetesen iránymutatást ad, illetve a fennmaradó vitás kérdések lezárására döntési javaslatot tesz,

c) figyelemmel kíséri a fejlesztéspolitika végrehajtását, szükség esetén iránymutatást ad a vitás kérdések lezárásához.

4. A Kormánykabinet elnöke a miniszterelnök, további tagjai a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter, a Gazdasági Kabinet elnöke, a Nemzetbiztonsági Kabinet elnöke, a Társadalompolitikai Kabinet elnöke, valamint a nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter.

5. A Gazdasági Kabinet a Kormány ügyrendje szerinti döntés-előkészítési rendben közreműködik a Kormány gazdaságpolitikája és költségvetési politikája végrehajtásának összehangolásában, így különösen részt vesz a gazdasági tárgyú, valamint a költségvetési kötelezettségvállalást vagy a hatályos költségvetéstől eltérést eredményező döntések előkészítésében, illetve figyelemmel kíséri a gazdasági folyamatok alakulását, továbbá az állami költségvetés végrehajtását.

6. A Gazdasági Kabinet elnöke a pénzügyminiszter, további tagjai a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter, a nemzeti gazdasági és fejlesztési miniszter, a közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter, a környezetvédelmi és vízügyi miniszter, az önkormányzati miniszter, valamint a szociális és munkaügyi miniszter. A Gazdasági Kabinet ülésére a Magyar Nemzeti Bank elnökét, a Miniszterelnöki Hivatalt vezető minisztert, a társadalompolitika összehangolásáért felelős tárca nélküli minisztert, valamint a Központi Statisztikai Hivatal elnökét meg kell hívni.

7. A Nemzetbiztonsági Kabinet a Kormány ügyrendje szerinti döntés-előkészítési rendben közreműködik a Kormány honvédelmi és rendvédelmi politikája végrehajtásának összehangolásában, így különösen részt vesz a haza védelmét és a szövetségesi kötelezettségek teljesítését, a közbiztonság, valamint a nemzetbiztonság védelmét, továbbá az élet- és vagyonvédelmet érintő döntések előkészítésében, illetve figyelemmel kíséri azok végrehajtását.

8. A Nemzetbiztonsági Kabinet elnöke a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter, további tagjai a honvédelmi miniszter, az igazságügyi és rendészeti miniszter, a külügyminiszter és az önkormányzati miniszter. A Nemzetbiztonsági Kabinet ülésére a Miniszterelnöki Hivatalt vezető minisztert és a pénzügyminisztert meg kell hívni. A Nemzetbiztonsági Kabinet ülésére meg kell hívni továbbá a Magyar Honvédség vezérkari főnökét, a katonai nemzetbiztonsági szolgálatok főigazgatóit, a rendvédelmi szervek országos parancsnokait, a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálatának vezetőjét, a Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ főigazgatóját, valamint a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal főigazgatóját.[1]

9. A Társadalompolitikai Kabinet a Kormány ügyrendje szerinti döntés-előkészítési rendben közreműködik a Kormány társadalompolitikája végrehajtásának összehangolásában, így különösen részt vesz a társadalompolitikai jelentőségű vagy a társadalompolitikai következményekkel járó döntések előkészítésében, illetve figyelemmel kíséri azok végrehajtását.

10. A Társadalompolitikai Kabinet elnöke a társadalompolitika összehangolásáért felelős tárca nélküli miniszter, további tagjai az egészségügyi miniszter, az oktatási és kulturális miniszter, az önkormányzati miniszter, valamint a szociális és munkaügyi miniszter. A Társadalompolitikai Kabinet ülésére a Miniszterelnöki Hivatalt vezető minisztert és a pénzügyminisztert meg kell hívni.

11. A kabinet működésének rendjét a jogszabályok, illetve e kormányhatározat keretei között maga alakítja ki.

12. A kabinet akkor határozatképes, ha - személyesen vagy helyettese útján - tagjainak több mint fele, köztük a kabinet elnöke jelen van. A kabinet ülésére meghívott további személyek körét a kabinet elnöke határozza meg.

13. A kabinet állásfoglalásait a kabinet elnöke mondja ki. Az állásfoglalással egyet nem értő miniszter a kabinet ülésén kezdeményezheti, hogy a vitás kérdésben a Kormány hozzon döntést.

14. A kabinet ülésén a tagokat állami vezető helyettesítheti, azzal, hogy a Kormánykabinet ülésén a további tagok nem helyettesíthetőek.

15. A kabinet ülésére a feladatkörét érintő napirendi pontok tárgyalásához azokat a minisztereket is meg kell hívni, akik a kabinetnek nem tagjai, illetve azon állandó meghívottként nem vesznek részt.

16. A kabinet működésével összefüggő titkársági feladatok ellátásáról a Kabinet elnöke gondoskodik, azzal, hogy a kabineten tárgyalt előterjesztésekkel és jelentésekkel, valamint a kabinet üléséről készült emlékeztetőkkel összefüggő iratkezelési feladatokat a Miniszterelnöki Hivatal látja el.

17. A kabinet üléséről emlékeztető készül, amely tartalmazza a kabinet ülésének helyét és időpontját, az ülésen résztvevők nevét, a tárgyalt írásbeli anyagok címét és az előterjesztő megjelölését, a napirenden kívül szóba került ügyek tárgy szerinti ismertetését, a hozzászólók nevét, valamint a kabinet állásfoglalását. Az ellenvéleményét fenntartó tag vagy meghívott kérheti, hogy egyet nem értésének tényét, ellenvéleményének lényegét, illetve a Kormány döntésének esetleges kezdeményezését a kabinet üléséről készített emlékeztető tartalmazza.

18. Ez a határozat a közzétételét követően megalakuló első Kormány megalakulásával egyidejűleg lép hatályba.[2]

19. Hatályát veszti a Kormány kabinetjéről szóló 1107/2002. (VI. 18.) Korm. határozat, valamint egyes társadalompolitikai tárgyú kormányhatározatok módosításáról szóló 1059/2004. (VI. 12.) Korm. határozat, a Kormány kabinetjeiről szóló 1068/2006. (VII. 13.) Korm. határozat, a Kormánykabinetről szóló 1044/2007. (VII. 1.) Korm. határozat, a Kormány kabinetjeiről szóló 1068/2006. (VII. 13.) Korm. határozat módosításáról szóló 1045/2007. (VII. 1.) Korm. határozat, valamint a Kormánykabinetről szóló 1044/2007. (VII. 1.) Korm. határozat módosításáról szóló 1097/2007. (XII. 11.) Korm. határozat.

A miniszterelnök helyett:

Bajnai Gordon s. k.,

nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter

Lábjegyzetek:

[1] Módosította az 1164/2009. (IX. 29.) Korm. határozat 1. pontja. Hatályos 2009.10.01.

[2] Az 51/2009. (IV. 16.) KE határozat alapján hatályos 2009.04.16.