Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

46/2012. (VII. 16.) HM utasítás

a honvédségi szolgálati személygépkocsi lakás és munkahely közötti utazásra történő használatának szabályozásáról szóló 112/2010. (XII. 29.) HM utasítás módosításáról

A honvédelemről és a Magyar Honvédségről, valamint a különleges jogrendben bevezethető intézkedésekről szóló 2011. évi CXIII. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 290/2011. (XII. 22.) Korm. rendelet 2. § (2) bekezdés g) pontja alapján a következő utasítást adom ki:

1. § A honvédségi szolgálati személygépkocsi lakás és munkahely közötti utazásra történő használatának szabályozásáról szóló 112/2010. (XII. 29.) HM utasítás (a továbbiakban: Ut.) 1. §-ának helyébe a következő rendelkezés lép:

"1. § (1) Az utasítás hatálya a Honvédelmi Minisztériumra (a továbbiakban: HM), a miniszter közvetlen alárendeltségébe és közvetlen irányítása alá tartozó szervezetekre, a HM Tábori Lelkészi Szolgálatra, továbbá a Magyar Honvédség (a továbbiakban: MH) katonai szervezeteire terjed ki.

(2) A Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat (a továbbiakban: KNBSZ) főigazgatója a KNBSZ üzemeltetésében lévő gépjárművek használatát a hatályos jogi normáknak megfelelően, saját hatáskörben szabályozza.

(3) Jelen utasítás alkalmazásában vonzáskörzeten a Honvédelmi Minisztérium által nyújtott lakhatási támogatásokról szóló 19/2009. (XII. 29.) HM rendelet 7. § (4) bekezdése szerinti vonzáskörzetet kell érteni."

2. § Az Ut. 3. § (2)-(4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A Honvéd Vezérkar főnöke és a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat főigazgatója a honvédségi szolgálati személygépkocsit - a Magyar Honvédség hivatásos és szerződéses állományú katonáinak jogállásáról szóló 2001. évi XCV. törvény 109/A. §-a alapján - az R. szabályai szerint a közigazgatási államtitkárral azonos módon, hivatalos és magáncélú utazásra egyaránt, korlátozás nélkül, gépjárművezető biztosításával használhatják.

(3) A Honvéd Vezérkar főnökhelyettese a honvédségi szolgálati személygépkocsit hivatalos és magáncélú utazásra egyaránt, havi 5000 km térítésmentes futásteljesítménnyel, a 13/A. §-ban foglaltak szerint használhatja.

(4) A 2. §-ban meghatározott személygépkocsi-használatra jelen utasítás alapján jogosult:

1. a HM főosztályvezetők és a Honvéd Vezérkar csoportfőnökei,

2. a HM Fegyverzeti és Hadbiztosi Hivatal főigazgatója,

3. a HM Közgazdasági és Pénzügyi Hivatal főigazgatója,

4. a HM Védelmi Hivatal főigazgatója,

5. a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnoka,

6. a HM Protokoll Rekreációs és Kulturális Főigazgatóság főigazgatója,

7. a HM Hatósági Hivatal igazgatója,

8. a HM Katonai Hagyományőrző és Hadisírgondozó Osztály osztályvezetője,

9. a HM Társadalmi Kapcsolatok Iroda irodavezetője,

10. a HM Tábori Lelkészi Szolgálat tábori püspökei és a vezető tábori rabbi,

11. a Honvéd Vezérkar főnöke közvetlen alárendeltségébe tartozó önálló állománytáblával rendelkező szervezetek parancsnokai,

12. az MH Összhaderőnemi Parancsnokság (a továbbiakban: MH ÖHP) parancsnoka,

13. az MH ÖHP törzsfőnöke,

14. az MH ÖHP parancsnokhelyettesei,

15. az MH ÖHP törzsfőnökhelyettese,

16. az MH ÖHP alárendeltségébe tartozó önálló állománytáblával rendelkező szervezetek parancsnokai,

17. az MH vezénylő zászlósa,

18. az MH Honvédkórház parancsnoka és parancsnokhelyettese."

3. § Az Ut. 7. § k) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A személygépkocsi lakás és munkahely közötti utazásra történő használata a következő feltételekkel illeti meg a jogosultat)

"k) a jogosult köteles az évente szervezett vezetési tréningen részt venni, amelyet a 3. § (4) bekezdésének 1-11. és 17-18. pontjai tekintetében a HM üzemeltetésért felelős szervezete, míg a 12-16. pontok tekintetében az MH ÖHP szervez meg;"

4. § Az Ut a következő 13/A. §-sal és az azt megelőző 3/A. alcímmel egészül ki:

"3/A. A Honvéd Vezérkar főnökhelyettese honvédségi szolgálati személygépkocsi használatára vonatkozó eltérő rendelkezések

13/A. § (1) A Honvéd Vezérkar főnökhelyettese a honvédségi szolgálati személygépkocsit a (2)-(10) bekezdésben foglalt eltérésekkel használhatja.

(2) A Honvéd Vezérkar főnökhelyettese a személygépkocsit gépkocsivezető biztosítása nélkül veheti igénybe. A Honvéd Vezérkar főnökhelyettese indokolt kérelemére a HM közigazgatási államtitkár a miniszter átruházott jogkörében engedélyezheti gépkocsivezető igénybevételét.

(3) A havi térítésmentes futásteljesítmény túllépése esetén a Honvéd Vezérkar főnökhelyettese köteles a teljes önköltséget megfizetni.

(4) Nem vonatkozik a megtérítési kötelezettség a térítésmentes futásteljesítmény elérését követően a tárgyhónap során megtett azon utakra, amelyek hivatalos jellegét a Honvéd Vezérkar főnökhelyettese tételes menetlevéllel igazolja.

(5) A havi térítésmentes futásteljesítmény adott hónapban fel nem használt mennyisége nem vihető át a következő hónapra.

(6) A Honvéd Vezérkar főnökhelyettes - számára a megbízatása időtartamára - külön kérelem nélkül, a 3. § (3) bekezdése alapján - az MH LEK kiállítja az engedélyt. Az engedély kiállításához a Honvéd Vezérkar főnökhelyettese megbízását csatolni kell. Az engedélyt a menetokmányokkal együtt kell tárolni.

(7) Az engedély hatályát veszti, ha a Honvéd Vezérkar főnökhelyettese beosztásában változás történik. Rendfokozatban bekövetkezett változás esetén a kiadott engedély cseréjét kell kezdeményezni az MH LEK parancsnokánál.

(8) A honvédségi szolgálati személygépkocsi használatára a Honvéd Vezérkar főnökhelyettese és az MH LEK között a 3. mellékletben meghatározott minta szerint megkötött szerződés alapján kerül sor.

(9) Jogtalan igénybevételnek minősül a honvédségi szolgálati személygépkocsi igénybevétele - kivéve, ha az egy konkrét elrendelt feladat ellátásához szükséges - különösen ha

a) a személygépkocsi használata engedély nélkül történik,

b) jogosulatlan személy részére engedi át a jogosult a személygépkocsi vezetését,

c) a jogosult a személygépkocsit külföldön veszi igénybe,

d) az igénybevétel érvényes menetokmányok nélkül történik.

(10) A 6. §-ban, a 7. § d)-h), j) és l) pontjában, a 9. §-ban, a 12. §-ban, a 13. § (2)-(4) bekezdésében foglaltakat a Honvéd Vezérkar főnök-helyettese tekintetében is megfelelően alkalmazni kell."

5. § Az Ut. a jelen utasítás 1. melléklete szerinti 3. melléklettel egészül ki.

6. § Az Ut. 7. § b) pontjában a "költség 50%-át" szövegrész helyébe a "költség 70%-át" szöveg lép.

7. § A 2012. évi munkaszüneti napok körüli munkarendről szóló 133/2011. (XII. 9.) HM utasítás 3. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Az utasítás hatálya alá tartozó szervezeteknél 2012. december 27-én, 2012. december 28-án és 2012. december 31-én a hivatásos és szerződéses katonák, a kormánytisztviselők, a közalkalmazottak és a munkavállalók részére az éves szabadság, illetve a ki nem adott, kifizetésre nem kerülő és érvényben lévő szabadnapok terhére biztosítani kell a szolgálati helytől való távolmaradást."

8. § (1) Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.

(2) Az Ut. 3. § (4) bekezdése jelen utasítással történő módosításának hatálybalépését követően a személygépkocsi hétvégi egyszeri haza- és visszautazásra történő használatára már nem jogosult személyektől az engedélyeket a Magyar Honvédség Logisztikai Ellátó Központ (a továbbiakban: MH LEK) haladéktalanul bevonja, és a szerződéseket megszünteti.

(3) Az Ut. alapján jogosult, és jelen utasítás szerint továbbra is jogosult személyek a korábban kiadott engedélyek és szerződések alapján használhatják a személygépkocsit.

(4) A Honvéd Vezérkar főnökhelyettese számára az engedélyt az MH LEK külön kérelem nélkül, az Ut. 3. § (3) bekezdése alapján jelen utasítás hatálybalépését követő 30 napon belül állítja ki.

(5) Ez az utasítás 2012. szeptember 30-án hatályát veszti.

Dr. Hende Csaba s. k.,

honvédelmi miniszter

1. melléklet a 46/2012. (VII. 16.) HM utasításhoz

"3. melléklet a 112/2010. (XII. 29.) HM utasításhoz

Szerződés
honvédségi szolgálati személygépkocsi Honvéd Vezérkar főnökhelyettese számára történő
használatba adásáról
amely létrejött egyrészről a Magyar Honvédség Logisztikai Ellátó Központ (a továbbiakban: MH LEK) (képviseli: alakulat
parancsnoka)
másrészről........................................................................................ (név, beosztás, rendfokozat) (a továbbiakban: Jogosult)
együttesen Felek
között az alábbi feltételek mellett:
1. Felek megállapodnak abban, hogy a honvédségi járművek fenntartásáról szóló 18/2009. (XII. 18.) HM rendelet 4. §
(3) bekezdése, valamint a lakás és munkahely közötti utazással kapcsolatos honvédségi szolgálati személygépkocsi
használatának szabályozásáról szóló 112/2010. (XII. 29.) HM utasítás (a továbbiakban: utasítás) 3. § (3) bekezdésében és
13/A. § (8) bekezdésében foglaltak alapján........................................ napjától kezdődően, a Jogosult beosztása betöltésének
időtartamára az MH LEK a........................................... típusú.................................. forgalmi rendszámú honvédségi szolgálati
személygépkocsit (a továbbiakban: személygépkocsi) a jelen megállapodásban rögzített jogszabályokban és belső
rendelkezésekben előírt korlátozásokkal és feltételekkel a Jogosult hivatalos és magáncélú utazásra történő
használatába adja.
2. Felek rögzítik, hogy a személygépkocsi szolgálati és magáncélra egyaránt használható. Jogosult ugyanakkor
tudomásul veszi, hogy a szolgálati érdek megelőzi a személygépkocsi magáncélú utazásra történő használatát.
3. Felek rögzítik, hogy a személygépkocsi üzemeltetője az............................................................. (a továbbiakban: üzemeltető).
Az MH LEK vállalja, hogy - a logisztikai gazdálkodási feladatok központosított végrehajtására kijelölt HM-szervezeten
és az üzemeltetőn keresztül - a Jogosult számára havi 5000 kilométerre elegendő üzemanyagot biztosít.
4. Jogosult kijelenti, hogy az utasításban meghatározott, jelen megállapodás tárgyát képező használat feltételeit
ismeri.
5. Felek rögzítik, hogy a személygépkocsi fenntartási és üzemeltetési költségeit az utasításban meghatározott
mértékben az üzemeltető viseli.
6. Felek rögzítik, hogy a jelen használattal kapcsolatos, az utasítás 13/A. § (7) bekezdésében meghatározottak jogtalan
igénybevételnek minősülnek, melynek következtében az MH LEK fegyelmi, illetve kártérítési eljárás kezdeményezésére
jogosult.
7. Felek rögzítik, hogy a személygépkocsi lakás és munkahely közötti utazásra történő használata során a
személygépkocsiban okozott, illetve felmerült kár megtérítésére a Magyar Honvédség hivatásos és szerződéses
állományú katonáinak jogállásáról szóló 2001. évi XCV. törvény és a Magyar Honvédség hivatásos és szerződéses
állományú katonái, valamint az önkéntes jelentkezés alapján tartalékos katonai szolgálatot teljesítők kártérítési
felelősségének egyes szabályairól szóló 18/2006. (VI. 27.) HM rendeletben meghatározottak az irányadóak.
8. A jelen megállapodásban nem szabályozott kérdésekben a Polgári Törvénykönyvben, a honvédségi járművek
fenntartásáról szóló 18/2009. (XII. 18.) HM rendeletben, és a honvédségi járművek fenntartásával kapcsolatos
feladatok végrehajtásáról szóló 97/2009. (XII. 11.) HM utasításban foglaltak az irányadóak. A jogosult a közlekedési
szabályok megsértéséért az általános szabályok szerint felel.
Felek a jelen megállapodást mint ügyleti akaratukkal mindenben megegyezőt jóváhagyólag írták alá.
Kelt:.................................................................
…………………………………..
MH LEK
……………………………………..
Jogosult
Készült: 5 példányban
Egy példány:.................... lap
Ügyintéző (tel.):
Kapják:1. sz. pld: Üzemeltető szervezet
2. sz. pld: HM KPH
3. sz. pld: HM FHH
4. sz. pld: Szerződő fél
5. sz. pld: Irattár"

"

Tartalomjegyzék