Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

27/1967. (IX. 1.) Korm. rendelet

a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) illetékkiszabási és vállalati adóhivatalok átszervezéséről

A 4/1959. (I. 11.) számú kormányrendelet alapján felállított megyei (fővárosi, megyei jogú városi) illetékkiszabási és vállalati adóhivatalokat a gazdasági reform követelményeinek megfelelő pénzügyi ellenőrzési rendszer kialakítása érdekében, jelenlegi feladatkörük megosztásával át kell szervezni a következők szerint:

1. §

A megyékben

a) az illetékekkel, az illeték módjára lerovandó díjakkal és a magánszemélyek forgalmi adójával kapcsolatos elsőfokú adóigazgatási feladatok intézése érdekében illetékkiszabási és forgalmiadó hivatal;

b) a tanácsok végrehajtó bizottságának felügyelete alatt működő vállalatok, a kisipari és háziipari termelőszövetkezetek, az általános fogyasztási és értékesítési szövetkezetek, az egyéb nem mezőgazdasági szövetkezetek, a szövetkezeti vállalatok adóival kapcsolatos elsőfokú adóigazgatási feladatok ellátására vállalati és szövetkezeti adóhivatal működik.

2. §

A fővárosban

a) az illetékekkel és az illeték módjára lerovandó díjakkal kapcsolatos elsőfokú adóigazgatási feladatok intézésére illetékkiszabási hivatal;

b) a tanácsok végrehajtó bizottságának felügyelete alatt működő vállalatok, a kisipari és háziipari termelőszövetkezetek, az általános fogyasztási és értékesítési szövetkezetek, az egyéb nem mezőgazdasági szövetkezetek, a szövetkezeti vállalatok, a mezőgazdasági és halászati termelőszövetkezetek, ezek közös vállalkozásai, a termelőszövetkezeti csoportok, az egyszerűbb mezőgazdasági szövetkezetek és a hegyközségek közös gazdaságai, továbbá az ország bármely területén társasági formában működő nem állami, valamint külföldi vállalatok adóival kapcsolatos elsőfokú adóigazgatási feladatok ellátására vállalati és szövetkezeti adóhivatal működik.

3. § A megyei jogú városokban az illetékekkel, az illeték módjára lerovandó díjakkal, a magánszemélyek forgalmi adójával, a tanácsok végrehajtó bizottságának felügyelete alatt működő vállalatok, a kisipari és háziipari termelőszövetkezetek, az általános fogyasztási és értékesítési szövetkezetek, az egyéb nem mezőgazdasági szövetkezetek, a szövetkezeti vállalatok, a mezőgazdasági és halászati termelőszövetkezetek, ezek közös vállalkozásai, a termelőszövetkezeti csoportok, az egyszerűbb mezőgazdasági szövetkezetek és a hegyközségek közös gazdaságai adóival kapcsolatos elsőfokú adóigazgatási feladatok ellátása az illetékkiszabási vállalati és forgalmiadó hivatal feladata.

4. § A hivatalok hatáskörébe tartozik az 1-3. §-okban foglaltakon felül azoknak a vállalatoknak és egyéb jogi személyeknek adóztatása, amelyeket külön jogszabály oda utal.

5. § (1) A hivatalok neve a megyékben:

"... megyei Illetékkiszabási és Forgalmiadó Hivatal";

" ... megyei Vállalati és Szövetkezeti Adóhivatal";

a fővárosban:

"Fővárosi Illetékkiszabási Hivatal";

"Fővárosi Vállalati és Szövetkezeti Adóhivatal";

a megyei jogú városokban:

" ... megyei jogú városi Illetékkiszabási Vállalati és Forgalmiadó Hivatal".

(2) A hivatalok a megye (főváros, megyei jogú város) költségvetése keretében önálló költségvetési címként működnek.

6. § (1) A megyei és megyei jogú városi hivatalok, valamint a Fővárosi Illetékkiszabási Hivatal illetékessége a hatáskörükbe utalt ügyekben a megye, megyei jogú város, illetve a főváros területére terjed ki. A Fővárosi Vállalati és Szövetkezeti Adóhivatal illetékessége az ország területén társasági formában működő nem állami, valamint külföldi vállalatok adóival kapcsolatos ügyekben az ország egész területére, a hatáskörébe tartozó egyéb adóügyekben a főváros területére terjed ki.

(2) Az egyes jogszabályokban megállapított kivételes illetékességet az (1) bekezdésben foglalt rendelkezés nem érinti.

7. § A hivatalok közvetlenül a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) tanács végrehajtó bizottsága pénzügyi osztályának irányítása alatt állanak. Eljárásukban - ideértve a jogorvoslati eljárást is - az államigazgatási eljárás általános szabályairól szóló 1957. évi IV. törvényt, valamint az adók kivetéséről, kezeléséről és beszedéséről, továbbá a vállalati pénzügyi revízióról szóló jogszabályokat kell alkalmazni.

8. § A hivatalok vezetőit a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) tanács végrehajtó bizottságának hozzájárulásával a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) tanács végrehajtó bizottsága pénzügyi osztályának vezetője nevezi ki.

9. § (1) Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba, ezzel egyidejűleg a 11/1961. (IV. 7.) Korm. rendelettel módosított 4/1959. (I. 11.) Korm. valamint a 9/1961. (V. 17.) PM, a 16/1963. (XII. 21.) PM rendelettel módosított 5/1959. (I. 29.) PM rendelet és a 21/1961. (XI. 30.) PM rendelet 10. § (1) bekezdése hatályát veszti.

(2) E rendelet végrehajtására vonatkozó szabályokat a pénzügyminiszter állapítja meg.

Timár Mátyás s. k.,

a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány elnökhelyettese

Tartalomjegyzék