Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

8/1969. (II. 4.) Korm. rendelet

a legelő- és apaállatgazdálkodás rendjéről

A Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány az 1969. évi 4. törvényerejű rendelet 1. §-ában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendeli:

1. §

(1) A legelőgazdálkodás szervezése, a legelők fenntartása, az állattartók számára a legeltetés biztosítása, továbbá egyes apaállatgazdálkodási feladatok ellátása

a) a mezőgazdasági- és halászati termelőszövetkezet, valamint a jogi személyként működő egyszerűbb mezőgazdasági szövetkezet (a továbbiakban: termelőszövetkezet) feladata, ha az ezekre a célokra szolgáló szántó-, rét- legelőterületek (a továbbiakban: legelő) és vagyontárgyak - ideértve az épületeket, felszerelést és az állatokat is - az 1967. évi IV. törvény alapján a termelőszövetkezet tulajdonába kerültek, vagy ha azokat a termelőszövetkezet e rendelet alapján átveszi;

b) egyéb esetekben a községi (városi) tanács feladata.

(2) A községi (városi) tanács a legelő- és apaállatgazdálkodás szervezését legeltetési bizottság útján látja el.

(3) Apaállatgazdálkodási feladatokat más szervek is elláthatnak.

2. §

(1) A termelőszövetkezet legelő- és apaállatgazdálkodási tevékenysége felett a járási (városi) tanács végrehajtó bizottsága (a továbbiakban: járási végrehajtó bizottság) gyakorol felügyeletet.

(2) A legeltetési bizottság gazdálkodását a községi (városi) tanács végrehajtó bizottsága (a továbbiakban: községi végrehajtó bizottság) ellenőrzi.

3. §

(1) A legeltetési bizottság kezelésében levő legelőt és vagyontárgyakat a községben (városban) működő termelőszövetkezet ingyenes használatába lehet adni, ha a termelőszövetkezet a legelő- és apaállatgazdálkodási feladatokat el tudja látni. A legelő és a vagyontárgyak a községben (városban) működő két, vagy több termelőszövetkezet részére megosztva is átadhatók, kivéve, ha a megosztás az eredményes legelőgazdálkodást akadályozná.

(2) A legelőt és a vagyontárgyakat a járási végrehajtó bizottság adja a termelőszövetkezet használatába. Ha azonban az öntözött legelőterület a 100 hektárt meghaladja, az átadás a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) tanács végrehajtó bizottságának hatáskörébe tartozik.

4. §

Abban a községben (városban), amelyben a legelő- és apaállatgazdálkodást e rendelet alapján termelőszövetkezet vette át, a legeltetési bizottságot meg kell szüntetni. A megszűnt legeltetési bizottság követeléseinek (fűbérhátralék stb.) és tartozásainak rendezését a községi (városi) végrehajtó bizottság a legeltetési bizottság tagjaiból alakított bizottság útján végzi el.

5. §

(1) E rendelet alapján a termelőszövetkezet használatába adott legelő és a rajta lévő épület tulajdonjogát a termelőszövetkezet az 1967. évi IV. törvény 7. §-a és a végrehajtásáról kiadott jogszabályok alapján szerezheti meg azzal az eltéréssel, hogy a legelő térítés nélkül kerül a termelőszövetkezet tulajdonába.

(2) Az (1) bekezdésben említett eljárás keretében, az apaállatok kivételével, térítés nélkül a termelőszövetkezet tulajdonába kerülnek legelő- és apaállatgazdálkodás célját szolgáló, a termelőszövetkezet használatába adott egyéb vagyontárgyak is.

6. §

(1) Az állattartók a legeltetésért fűbért kötelesek fizetni. A fűbér mértékét - megegyezés hiányában - a községi végrehajtó bizottság állapítja meg.

(2) A hátralékos fűbért adók módjára kell behajtani.

7. §

(1) Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba; egyidejűleg a 75/1950. (III. 11.) MT és a 37/1959. (VII. 25.) Korm. rendelet még hatályban lévő rendelkezései, továbbá a 25/1961. (VII. 1.) Korm. számú és a 22/1966. (VIII. 6.) Korm. rendelet, valamint az 1036/1955. (III. 27.) Mt h határozat hatályukat vesztik.

(2) E rendelet végrehajtásáról - hatáskörét érintő kérdésekben a pénzügyminiszterrel egyetértésben - a mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszter gondoskodik,

Fock Jenő s. k.,

a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány elnöke