Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

12/1977. (III. 30.) MT rendelet

a különösen nagy kárt okozó pincebeomlásokkal érintett területeken levő pincékről

1. §

E rendelet rendelkezéseit azokon a településeken (településrészeken) kell alkalmazni, amelyeket a fővárosi, megyei városi, városi, illetőleg - nagyközség és község esetében - a megyei tanács végrehajtó bizottsága különösen nagy kárt okozó pincebeomlásokkal sújtott vagy veszélyeztetett területté nyilvánított.

2. §

(1) A pincebeomlások megelőzésével és a károk elhárításával, továbbá a pincék helyreállításával, illetőleg megszüntetésével kapcsolatos feladatok ellátásáról a helyi tanács végrehajtó bizottsága gondoskodik.

(2) Az (1) bekezdésből adódó építési munkáknál a hatósági jogkört a 30/1964. (XII. 2.) Korm. rendelet 15. §-ában meghatározott építésügyi hatóság gyakorolja. Az építésügyi hatósági eljárásban a bányahatóság - a földfelszínen levő épületekhez szervesen tartozó pincék kivételével - a biztonság szempontjából szakhatóságként működik közre.

3. §

Az építési munkák elvégzéséről - a város-(község-) rendezési tervek területfelhasználási előírásainak figyelembevételével - az építésügyről szóló jogszabályok és e rendelet rendelkezései szerint kell gondoskodni.

4. §

(1) Ha az építési munkák elvégzése közérdekből szükséges, azokat - az e célra rendelkezésre álló pénzügyi fedezet terhére - a helyi tanács végrehajtó bizottsága végezteti el az építésügyi hatóság vagy a lebonyolítással megbízott más szerv útján.

(2) Az építési munkák elvégzését a tulajdonos (kezelő) és a használó tűrni köteles.

(3) A pince helyreállítása esetén az építési munkák elvégzését követően az építésügyi hatóság megállapítja a pince tulajdonosát (kezelőjét) terhelő költséget, illetőleg költséghányadot, s erről a tulajdonost (kezelőt) értesíti.

5. §

(1) Az állami tulajdonban álló pince kezelőjét az építésügyi hatóság a megállapított költség (költséghányad) 6 hónapon belüli megtérítésére kötelezi.

(2) A nem állami tulajdonban álló pince tulajdonosa a költség (költséghányad) méltányos határidőn belüli megtérítését - az értesítéstől számított 30 napon belül - vállalhatja, a megtérítésre azonban nem kötelezhető. Ha a pince tulajdonosa a megtérítést nem vállalja, a költség (költséghányad) megtérüléséig

a) a pince hasznosításáról a közületi szervek és a magánszemélyek elhelyezéséről, a földalatti tárolóterekről, illetőleg a raktárgazdálkodásról szóló jogszabályok rendelkezései szerint hatósági úton kell gondoskodni, továbbá

b) a hasznosításból származó bevételt a költségek megtérítésére kell fordítani.

(3) Ha a pince tulajdonosa a (2) bekezdés szerint vállalt megtérítési kötelezettségét nem teljesíti, a tartozását adók módjára kell behajtani.

6. §

Ha az építési munka elvégzése során a pincét, illetőleg annak egyes részeit megszüntették, emiatt a tulajdonost (kezelőt, használót) kártalanítás nem illeti meg.

7. §

(1) Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba; rendelkezéseit a folyamatban levő ügyekben is alkalmazni kell.

(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg a 31/1968. (IX. 10.) Korm. rendelet 6. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:

"(3) A különösen nagy kárt okozó pincebeomlásokkal sújtott vagy veszélyeztetett területté nyilvánított településeken (településrészeken) levő földalatti tárolótereket érintő építési munkák engedélyezésével és elrendelésével kapcsolatos hatósági jogkört a 30/1964. (XII. 2.) Korm. rendelet 15. §-ában meghatározott építésügyi hatóság gyakorolja. Ilyen esetekben az építésügyi hatósági eljárásban a bányahatóság -a földfelszínen levő épületekhez szervesen tartozó pincék kivételével - a biztonság szempontjából szakhatóságként működik közre."

Aczél György s. k.,

a Minisztertanács elnökhelyettese