Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

2/1978. (III. 16.) NIM rendelet

a gyógynövények és illóolajok vizsgálatáról, minősítéséről, forgalomba hozataláról és ellenőrzéséről szóló 37/1976. (X. 29) MT rendelet végrehajtásáról

1. § Az R. alkalmazása szempontjából

- gyógynövény az a termék, amely a Magyar Gyógyszerkönyvben, a magyar állami szabványokban és a külön jogszabályokban gyógynövényként, illetőleg drogként szerepel,

- illóolaj a növényből (drogból) nyert vagy mesterséges úton előállított kellemes szagú folyékony vagy szilárd anyag, amely szobahőmérsékleten maradék nélkül elillan.

2. § (1) A belföldi fogyasztói forgalomba kerülő termékekre kötelezően előírt minősítő vizsgálat elvégzését és a vizsgálati bizonyítvány kiadását gyógynövény és drog esetében a forgalomba hozó, illóolaj esetében az előállító, vagy a forgalomba hozó köteles a Gyógynövény Kutató Intézettől (a továbbiakban: Intézet) kérni. Külföldről bizományi rendszerben behozott termék esetében forgalomba hozónak a külkereskedelmi vállalattal szerződő belföldi fél tekintendő.

(2) A minősítő vizsgálat elvégzésére és a vizsgálati bizonyítvány kiállítására irányuló kérelemnek tartalmaznia kell a termék nevét, az állami szabvány számát, tárolási- és rendeltetési helyét, a csomagok számát, súlyát és nemét, az azonossági számot, valamint - ha ilyen van - a behozatali előminta számát, növényvédő szeres kezelés, illetőleg rovar- és rágcsálóirtószer alkalmazása esetén a szer megnevezését, valamint annak igazolását, hogy a termék megfelel a külön jogszabályban előírt feltételeknek.

(3) A mintavételkor ellenmintát is kell venni, és azt a mintavételről készített jegyzőkönyv egy példányával együtt a vizsgálatot kérő szerv őrzi meg.

(4) Nem hatósági vagy szabálytalan mintavételnél, ha a mintát a kérelmező küldte be vizsgálatra, a minősítés csak az átadott mintára vonatkozik.

(5) Az Intézet a minősítő vizsgálattal, a vizsgálati bizonyítvánnyal kapcsolatos és ellenőrzési eljárásában kötelező nyomtatványokat használ.

(6) A kérelmező a vizsgálati bizonyítványt érvényességi ideje alatt köteles megőrizni.

(7) A kiskereskedelmi fogyasztói forgalomba kerülő termék csomagolásán az állami szabványban kötelezően előírt megnevezésen kívül a forgalomba hozó köteles az Intézet jelét, a lejárat időpontját és a vizsgálati bizonyítvány számát feltüntetni.

3. § (1) Az Intézet minősítési- és ellenőrzési feladatai ellátása során, helyszíni eljárás keretében vizsgálhatja az R. hatálya alá tartozó termék minőségét, küllemét, a termék felhasználási idejét és a jogszabályokban, valamint állami szabványokban előírt egyéb követelmények megtartását.

(2) Az Intézet dolgozója megtekintheti a terméket, a termékkel kapcsolatos bizonylatokat, azokról másolatokat kérhet, továbbá az ellenőrző vizsgálathoz szükséges közreműködést igényelheti, mintát - a szabványnak, illetőleg a vizsgálati módszernek megfelelően - térítésmentesen vehet.

4. §[1]

5. §[2]

6. § (1) Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

(2) Rendelkezései nem érintik a 7/1960. (VIII. 12.) BkM rendelettel és az 1/1970. (II. 15.) BkM rendelettel módosított, a gyógynövény szaküzletekről szóló 4/1959. (V. 20.) BkM rendelet, valamint a 10/1960. (X. 15.) BkM rendelettel módosított, a drogéria szaküzletekről szóló 5/1959. (V. 20.) BkM rendeletben, továbbá az Országos Gyógyszerészeti Intézetről szóló 2/1962. (III. 22.) EüM rendeletben foglaltakat, és nem terjed ki a gyógyszertári forgalombahozatalra.

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezte a 2/1982. (I. 20.) IpM rendelet 4. §-a. Hatálytalan 1982.01.20.

[2] Hatályon kívül helyezte a 2/1990. (II. 16.) IpM rendelet 1. §-a (lásd 1. melléklet). Hatálytalan 1990.02.16.