Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

4/1978. (I. 28.) MüM-BkM-KM együttes rendelet

a szórakoztató zenészek és előadóművészek munkaidejéről, munkabéréről és munkafeltéteiről szóló 21/1974. (VII. 31.) MüM - BkM - KM sz. együttes rendelet módosításáról*[1]

A Munka Törvénykönyve végrehajtásáról szóló 34/1967. (X. 8.) Korm. rendelet 61. §-ának (1) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján - az érdekelt miniszterekkel, a Minisztertanács Tanácsi Hivatalával, a Szakszervezetek Országos Tanácsával, a Művészeti Szakszervezetek Szövetségével, a Fogyasztási Szövetkezetek Országos Tanácsával, az Ipari Szövetkezetek Országos Tanácsával és a Termelőszövetkezetek Országos Tanácsával egyetértésben - a következőket rendeljük:

1. §

A szórakoztató zenészek és előadóművészek munkaidejéről, munkabéréről és munkafeltételeiről szóló 21/1974. (VII. 31.) MüM-BkM-KM együttes rendelet (a továbbiakban: R.) 1. §-a helyébe a következő rendelkezés lép.

"1. § (1) A rendelet hatálya az állami vállalatoknál, az egyéb állami gazdálkodó vagy költségvetési szerveknél, a közművelődési intézményeknél, a szövetkezeteknél, a szövetkezeti vállalatoknál és társadalmi szervezeteknél, valamint ezek jogi személyiséggel rendelkező gazdasági társulásainál (a továbbiakban együtt: vállalatoknál) foglalkoztatott zenészekre és énekesekre (a továbbiakban együtt: zenészekre), lemezbemutatókra, valamint a vendéglátóipari műsorokban fellépő, működési engedéllyel rendelkező előadóművészekre terjed ki.

(2) A rendelet nem érinti a színházak, a zene-és táncművészeti intézmények, valamint az egyéb művészeti intézmények dolgozóira vonatkozó,** továbbá a közművelődési tevékenységek díjazásáról*** szóló rendelkezéseket."

2. §

Az R. 2. §-ának (4) bekezdése a következő mondattal egészül ki: "A próba idejére külön díjazás nem fizethető."

3. §

(1) Az R. 3. §-a (1) bekezdésének táblázata helyébe az alábbi lép:

(2) Az R. 3. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) Alkalmi foglalkoztatásnak minősül, ha ugyanazon vállalatnál a zenészt legfeljebb heti két alkalommal napi hat-hat órai munkaidőben foglalkoztatják. Az alkalmilag foglalkoztatott zenész napi munkabére - beosztására tekintet nélkül - legalább kilencven forint, legfeljebb azonban "A" kategóriánál háromszáz, "B" kategóriánál kettőszázötven, "C" kategóriánál kettőszáz forint."

(3) Az R. 3. §-ának (4) bekezdésében az "ötszáz forint" szövegrész helyébe a "hatszáz forint" lép.

4. §

(1) Az R. 4. §-ának (2) bekezdésében az "énekerősítő berendezés" szövegrész helyébe az "erősítő berendezés", a "havi százötven forint" helyébe pedig a "havi kettőszáz forint" lép.

(2) Az R. 4. §-a (4) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(4) Az állandó lakóhelyen kívüli helységben történő foglalkoztatás esetén a munkáltató köteles]

"a) a munkásszállásra vonatkozó rendelkezések szerinti térítés ellenében szállást biztosítani, vagy a kollektív szerződésben (munkaügyi szabályzatban) meghatározott mértékű szállásköltség hozzájárulást fizetni. Kollektív szerződést nem kötő szerveknél a szállásköltség mértékét a szerv vezetője a szakszervezettel egyetértésben állapítja meg."

5. §

(1) Az R. 5. §-ának (1) bekezdésében a "hatvan - kétszáz forint" szövegrész helyébe a "kilencven - kétszázötven forint", a "háromszáz" helyébe pedig a "háromszázötven" lép.

(2) Az R. 5. §-ának (2) bekezdésében a "háromszáz forint" szövegrész helyébe a "háromszázötven forint" lép.

(3) Az R. 5. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) Az alkalmilag foglalkoztatott előadóművész fellépti díját - a hivatásos előadóművészek munkaviszonyon kívüli fellépésének díjazásáról szóló rendelkezések figyelembevételével, az ennek alapján kiállított "igazolás"-ban feltüntetett fellépti díj összegét alapul véve - a (4)-(5) bekezdésben foglaltak szerint kell megállapítani."

6. §

Az R. a következő címmel és 5/A-5/B §-okkal egészül ki:

"A lemezbemutatók munkaideje, munkabére és munkafeltételei

5/A § (1) A rendelet 2. §-ának (2)-(3) és (5), a 3. §-ának (3)-(7) és a 4. §-ának (1)-(4) bekezdésében, valamint a melléklet 6. pontjában foglaltakat a lemezbemutatókra alkalmazni kell.

(2) A lemezbemutató munkaidőn kívül havonta két műsorpróbára kötelezhető. Egy-egy próba időtartama legfeljebb négy óra lehet, amelynek idejére külön díjazás nem fizethető. A próba és a műsor megkezdése között legalább három óra szünetet kell tartani.

(3) A lemezbemutató napi munkabérét személyi kategóriájától függően teljes munkaidőben történő foglalkoztatás esetén a következők szerint kell megállapítani:

5/B § A lemezbemutatók részére hat órai műsoridő tartamára - a hanglemezek elhasználódása ellenértékeként - legfeljebb nyolcvan forint költségátalány fizethető; rövidebb műsoridő esetén a költségátalányt arányosan csökkenteni kell. Az e rendeletben meghatározottakon kívül részükre egyéb címen költségtérítés nem fizethető."

7. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

(2) A rendeletben foglalt bértételek alsó határa helyett - a szólózenész és lemezbemutató bértétele kivételével - 1979. március hó 31-ig a kihirdetéskor érvényes bértételek is alkalmazhatók.

(3) A személyi kategórizálás szabályozásáig a lemezbemutató napi bérét az 5/A § (3) bekezdése szerinti C személyi kategória bérhatárai között kell megállapítani.

Dr. Trethon Ferenc s. k.,

munkaügyi miniszter

Dr. Sághy Vilmos s. k.,

belkereskedelmi miniszter

Dr. Pozsgay Imre s. k.,

kulturális miniszter

Lábjegyzetek:

[1] A 21/1974. (VII. 31.) MüM-BkM-KM együttes rendelet hatályos szövegét egységes szerkezetben a Munkaügyi Közlöny, a Kereskedelmi Értesítő és a Művelődésügyi Közlöny közli.