Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

2/1984. (III. 10.) BkM-IpM együttes rendelet

a használati-kezelési útmutatóról és a minőség tanúsításáról

A belkereskedelemről szóló 1978. évi I. törvény 40. §-a, valamint a termékek minőségének tanúsításáról szóló 47/1968. (XII. 18.) Korm. rendelet 11. §-a alapján - az érdekelt miniszterekkel, az országos hatáskörű szervek vezetőjével, valamint a szövetkezetek országos érdekképviseleti szerveivel egyetértésben - a következőket rendeljük:

1. § A rendelet hatálya a fogyasztási cikkeket (a továbbiakban: termék) termelő, importáló és forgalmazó jogi személyekre és magánszemélyekre terjed ki.

2. § (1) A vásárlókat a termék jellegétől és tulajdonságaitól függően, írásban, magyar nyelven és közérthetően tájékoztatni kell a termék használatának, kezelésének módjáról (használati-kezelési útmutató) és minőségi jellemzőiről (minőségtanúsítás). (A továbbiakban együtt: vásárlási tájékoztató.)

(2) A használati-kezelési útmutató a termék rendeltetésszerű használatához, működtetéséhez, kezeléséhez, eltarthatóságához, felhasználhatóságához szükséges feltételeket és ismereteket tartalmazza. Szöveges használati-kezelési útmutató helyett jelek, jelképek is alkalmazhatók. A textilipari termékek kezelési jelképeinek alkalmazását a kijelölt minőségellenőrző intézet engedélyezi.

(3) A minőségtanúsítás a terméknek a vásárló számára lényeges tulajdonságait, főbb minőségi-műszaki és egyéb jellemzőit, minőségi osztályát tartalmazza.

(4) A vásárlási tájékoztatón belföldi termék esetén a gyártót, importtermék esetén az importálót fel kell tüntetni.

(5) Nem hozható forgalomba az a termék, amelyet az előírt, illetve szükséges vásárlási tájékoztatóval nem láttak el.

3. § (1) Azoknak a termékeknek a jegyzékét, amelyekhez a vásárlási tájékoztató adása kötelező, az ipari és kereskedelmi miniszter az érdekelt miniszterekkel együttes közleményben teszi közzé. A közleményben meghatározhatók a kötelezően tanúsítandó minőségi jellemzők is.

(2) A vásárlási tájékoztatót az egyes termékekhez mellékelni kell, vagy a terméken, illetve annak egyedi csomagolásán kell elhelyezni.

(3) Ha a termék nem elsőosztályú, minőségi osztályát, illetőleg az osztálybasorolás okát is közölni kell. Betű vagy egyéb jelzés akkor alkalmazható, ha az egyértelmű és közérthető.

4. § (1) A vásárlási tájékoztatóról belföldi termék esetén a termelő, importtermék esetén az importáló a forgalmazóval együttműködve köteles gondoskodni.

(2) A jogszabály alkalmazásában importáló a belföldi megbízó, saját számlára történő import esetén a külkereskedelmi tevékenységre jogosult gazdálkodó szervezet.

(3) Az új termék forgalomba hozatalát megelőző kötelező előzetes minőségvizsgálat során a kijelölt minőségellenőrző intézet a vásárlási tájékoztatót is vizsgálja.

(4) A rendeletben foglaltak megtartását az ipari tevékenység körében az ipari minőségellenőrző intézetek, a belkereskedelmi tevékenység körében a Kermi és a kereskedelmi felügyelőségek ellenőrzik.

5. § (1) A Kereskedelmi Minőségellenőrző Intézet, illetve a kereskedelmi felügyelőségek megtiltják, illetve feltételhez kötik azoknak a termékeknek a forgalomba hozatalát, amelyekhez az előírt vásárlási tájékoztatóról nem gondoskodtak.

(2) Ha a jogszabály vagy szabvány a belföldön előállított termék vásárlási tájékoztatójának tartalmi kellékeit, vagy a tájékoztató adásának kötelezettségét előírja - eltérő rendelkezés hiányában -, ezt a rendelkezést az importtermékre is alkalmazni kell.

(3) A vásárlási tájékoztató adásának kötelezettsége alól indokolt esetben az ipari és kereskedelmi miniszter felmentést adhat.

6. § (1) Ez a rendelet a kihirdetés napján lép hatályba. Rendelkezéseit a termelővel, illetve az importálóval a hatálybalépést követően kötött szerződések alapján szállított termékekre kell alkalmazni.

(2)[1]

(3)[2]

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 2. §-a. Hatálytalan 2008.05.16.

[2] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 2. §-a. Hatálytalan 2008.05.16.