Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

19/1991. (VII. 11.) IKM rendelet

a villamos energia hőfejlesztés céljára történő felhasználásáról

A villamos energia fejlesztéséről, átviteléről és elosztásáról szóló 1962. évi IV. törvény végrehajtására kiadott 40/1962. (XI. 11.) Korm. rendelet 44. §-ának (2) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján a következőket rendelem:

1. §

A rendelet hatálya olyan fogyasztókra terjed ki, akik az áramszolgáltatóval kötött szerződés alapján hőfejlesztési célú helyiségfűtési és 80 liternél nagyobb űrtartalmú vízmelegítési villamos fogyasztóberendezéseket (a továbbiakban: hőfejlesztő készülék) üzemeltetnek, a vontatási és teljesítménydíjas árszabással vételező fogyasztók hőfejlesztő készülékei kivételével.

2. §

(1) Közvetlen helyiségfűtő készülék - teljesítménytől függetlenül - időbeli korlátozás nélkül alkalmazható

a) a lakóhelyiségnek nem minősülő helyiség időszakos, illetve kisegítő fűtésre (pl. fürdőszoba)

b) a nem lakás céljára szolgáló épületben, ha az épület rendeltetésének megfelelően a fűtés üzemeltetése időszakosan válik szükségessé (pl. idényjellegű üdülő)

c) ideiglenes jellegű épületben (pl. felvonulási épület)

d) ha a villamos helyiségfűtés alkalmazása kisegítő jelleggel, átmenetileg a helyiség állandó alapfűtését biztosító berendezés üzemzavar esetén, az üzemzavar elhárításának időtartamára válik szükségessé.

(2) Lakás esetén - alapfűtésként - közvetlen helyiségfűtő készülék időbeli korlátozás nélkül alkalmazható, ha az állandó tartózkodás céljára szolgáló helyiség alapfűtési teljesítményigénye az 1,5 kW-ot nem haladja meg.

3. §

(1) A hőtároló helyiségfűtő berendezés (hőtároló kályha és villamos padlófűtés) felfűtésére szolgáló fűtőtestet kizárólag

az éjszakai időszakban (a továbbiakban: felfűtési időszak) és

a nappali időszak mérsékelt, illetve kisterhelésű időszakában (a továbbiakban: ráfűtési időszak) szabad a hálózatra kapcsolni (a továbbiakban együtt: völgyidőszakok).

(2) Az áramszolgáltató köteles 24 óránként a völgyidőszakokban a hőtároló helyiségfűtő berendezés részére összesen legalább 8 óra időtartamú felfűtési, illetve ráfűtési lehetőséget biztosítani.

4. §

A közvetlen helyiségfűtő készüléket, kivéve a 2. § (1) bekezdésében meghatározott eseteket, amelynek maximális beépített fűtőteljesítménye az 1,5 kW-ot meghaladja - ideértve a villamos fűtésűre átalakított cserépkályhát, valamint a hőtároló kályha tartozékát képező, közvetlen fűtést adó (nem a hőtároló mag felfűtését szolgáló) fűtőtestet is - kizárólag a csúcsidőszakon kívüli időszakban szabad a hálózatra kapcsolni.

5. §

(1) A 80 literesnél nagyobb űrtartalmú villamos forróvíztárolót a fogyasztó választása szerint, vagy a csúcsidőszakon kívüli időszakban, vagy a völgyidőszakban szabad a hálózatra kapcsolni.

(2) Az áramszolgáltató köteles a fogyasztónak a kizárólag völgyidőszakokban történő bekapcsolásra vonatkozó kérelmét az időprogramkapcsoló és a megfelelő fogyasztásmérő felszerelésével teljesíteni, ha a fogyasztó az ehhez szükséges műszaki feltételeket megteremtette.

(3) Az áramszolgáltató a kizárólag a völgyidőszakokban hálózatra kapcsolható forróvíztárolók részére köteles összesen legalább 6 óra időtartamú felfűtési, illetve ráfűtési lehetőséget biztosítani, illetve amennyi a készülék teljes felfűtéséhez szükséges.

(4) A felfűtési, illetve ráfűtési időtartamoknak a völgyidőszakokon belüli kezdetét a helyi elosztó hálózat terhelési viszonyai alapján - a fogyasztó körülményeit is figyelembe véve - az áramszolgáltató határozza meg.

6. §

Az áramszolgáltató köteles a kizárólag csúcsidőszakon kívül hálózatra kapcsolható hőfejlesztő készülékek részére a teljes nappali és éjszakai időszakban felfűtési lehetőséget biztosítani.

7. §

(1) Azt a fogyasztót, aki az áramszolgáltatónak írásban tett nyilatkozata szerint 1976. évet megelőzően csatlakoztatta folyamatos üzemmóddal a hálózatra 80 liternél nagyobb űrtartalmú forróvíztárolóját, illetve az 1,5 kW-ot meghaladó maximális fűtőteljesítményű közvetlen helyiségfűtő készülékét, az áramszolgáltató csak a fogyasztó hozzájárulásával és a saját költségére elvégzett átalakítással zárhatja ki a csúcsidejű fogyasztásból.

(2) A fogyasztó és az áramszolgáltató megállapodhatnak abban is, hogy az átalakítást, az áramszolgáltatótól kapott egyszeri költségtérítés ellenében a fogyasztó végzi el.

(3) A 7. § (1) bekezdésében meghatározott esetben a fogyasztó névleges csatlakozási teljesítmény bővítési igényének kielégítését az áramszolgáltató a közvetlen helyiségfűtő készülék időbeli korlátozásához kötheti.

8. §

(1) A hőtároló helyiség fűtőberendezés felfűtésére szolgáló fűtőtestet és az 1,5 kW-ot meghaladó fűtőteljesítményű közvetlen helyiségfűtő készüléket, valamint a 80 liternél nagyobb űrtartalmú forróvíztárolót a vonatkozó szabvány előírásainak megfelelő módon felszerelt időprogramkapcsolón és más fogyasztóberendezés ellátást nem szolgáló vezetéken keresztül kell a fogyasztásmérő berendezéshez csatlakoztatni.

(2) Ha a fogyasztó a villamos hőfejlesztő készülékét a rendeletben leírtaktól eltérően használja, az áramszolgáltató a készülék fogyasztását a külön jogszabályban meghatározott felemelt árral számolhatja el, amíg a szabálytalan vételezés fennáll. A felemelt ár felszámítása nem zárja ki a szabálytalan vételezésre a külön jogszabályban megállapított egyéb követelmények alkalmazását.

9. §

A rendelet alkalmazásánál irányadó fogalmakat a Villamosenergia Közszolgáltatási Szabályzat, valamint a villamos energia árának megállapításáról szóló rendeletek tartalmazzák.

10. §

(1) Ez a rendelet 1991. július 15-én lép hatályba.

(2) E rendelet hatálybalépésével a villamos energia hőfejlesztés céljára történő felhasználásáról szóló 7/1983. (IX. 29.) IpM rendelet hatályát veszti.

Dr. Bod Péter Ákos s. k.,

ipari és kereskedelmi miniszter