Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

1/1993. (IV. 20.) MüM rendelet

a közalkalmazottak jogállását érintő egyes kérdésekről

A közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény (a továbbiakban: törvény) 85. §-ában kapott felhatalmazás alapján - az érdekelt miniszterek és érdekképviseleti szervek véleményének meghallgatásával -, a pénzügyminiszterrel egyetértésben a következőket rendelem:[1]

1. §[2]

(1) E rendelet hatálya a külön jogszabály szerint a szociális és munkaügyi miniszter felügyelete alatt álló, e rendelet 2. számú mellékletében felsorolt költségvetési szervekre, valamint e szerveknél közalkalmazotti jogviszonyban állókra terjed ki.

(2) A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézetnél (a továbbiakban: NSZFI) foglalkoztatott közalkalmazottak tudományos munkakörbe sorolása tekintetében külön jogszabály rendelkezései irányadóak.

(A Törvény 20. és 20/B. §-ához)[3]

2. §[4]

(1) Az "E"-"J" fizetési osztályba tartozó munkakör betöltésére csak büntetlen előéletű személlyel létesíthető közalkalmazotti jogviszony.

(2) Nem kötelező pályázat kiírása olyan munkakör betöltése esetén,

a) amely tekintetében - 90 napon belül - már legalább két alkalommal eredménytelenül került sor pályázati felhívás kiírására;

b) amely haladéktalan betöltése a folyamatos feladatellátás biztonságos megszervezéséhez elengedhetetlenül szükséges, és az ahhoz szükséges személyi feltételek más munkaszervezési eszközökkel nem biztosíthatók;

c)[5]

(3) A pályázatra egyebekben a 6. § (5) bekezdését alkalmazni kell.

2/A. §[6]

(1) A rendelet 4. számú mellékletében meghatározott közalkalmazotti munkakört betöltő, továbbá az, akivel e munkakört be kívánják tölteni, a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvényben (a továbbiakban: Ktv.) meghatározott módon köteles vagyonnyilatkozatot tenni.

(2) A vagyonnyilatkozatot a Ktv. 6. számú melléklete szerinti adattartalommal kell megtenni.

(3)[7] A vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség teljesítésére a munkáltatói jogkör gyakorlója a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szervezeti és működési szabályzatában meghatározott szervezeti egysége útján intézkedik.

(4)[8]

[A törvény 21. § (2) bekezdéséhez]

3. §

Közalkalmazotti jogviszony öt évet meghaladó határozott időre is létesíthető:

a) instruktori munkakörben;

b) a szülési szabadságon, a gyermek gondozása, ápolása érdekében igénybe vett fizetés nélküli szabadságon lévő, továbbá a tartósan külföldi szolgálatot teljesítő közalkalmazott helyettesítésére.

(A törvény 22. §-ához)

4. §[9]

(1) A Kjt. 22. § (1)-(2) bekezdésével összefüggésben a munkáltató alaptevékenységének ellátásával összefüggő munkakörnek minősül e rendelet 1. számú mellékletében az 1. és a 2. munkaköri csoport.

(2) Nem kell gyakornoki időt kikötni, ha a közalkalmazott olyan munkakört tölt be, amelyben a besorolás alapjául figyelembe vehető jogi szakvizsga, szakorvosi diploma, mérlegképes könyvelő szakképesítés vagy ezzel egyenértékű képesítés, okleveles könyvvizsgálói képesítés, doktori fokozat (PhD, DLA), a tudomány(ok) kandidátusa, a tudomány(ok) doktora, illetve külföldön szerzett és honosított vagy elismert tudományos fokozat, és ezzel a közalkalmazott rendelkezik.

4/A. §[10]

(1) A gyakornoki idővel kapcsolatos követelmények két - általános, illetve szakmai - részből állnak.

(2) Az általános követelmények teljesítését minden gyakornok részére elő kell írni. Az általános követelményeknek biztosítaniuk kell, hogy a gyakornok megismerje

a) a munkáltató feladataira és működésére vonatkozó jogszabályi feltételeket,

b) a munkáltató alapító okiratát, belső szabályzatait, kollektív szerződését.

(3) A szakmai kötelezettségek megállapításának alapja a gyakornok kinevezésében meghatározott munkakör.

(4)[11] Az általános és a szakmai követelmények tartalmát, számonkérésének módját a munkáltató belső szabályzatában határozza meg.

(5) A gyakornoki idő alatt a munkakör megváltozása esetén a korábbi munkakörhöz kapcsolódó szakmai kötelezettségek teljesítésének (6) bekezdés szerinti értékelését el kell végezni, az új munkakörhöz kapcsolódó szakmai kötelezettségeket meg kell állapítani. A gyakornoktól ezzel összefüggésben nem lehet megkövetelni a már teljesített általános követelmények elsajátításának megismétlését.

(6) A munkáltató szakmai vezetőt (segítőt) jelöl ki, aki figyelemmel kíséri a gyakornok tevékenységét, segíti a gyakornoki követelmények teljesítését és legalább félévente értékeli a gyakornok teljesítményét. Az értékelést a gyakornok minősítéséhez figyelembe kell venni.

(7) A munkáltató a gyakornok teljesítményét a 6. számú mellékletben szereplő minősítési lap felhasználásával minősíti.

[A törvény 23. § (2)-(4) bekezdéséhez]

5. §[12]

(1) Magasabb vezető beosztású közalkalmazott

a) az NSZFI főigazgatója,

b) az Országos Munkahigiénés és Foglalkozás-egészségügyi Intézet (a továbbiakban: OMFI) igazgatója,

c) a Regionális Képző Központok (a továbbiakban: RKK) igazgatója, valamint

d) a Szociálpolitikai és Munkaügyi Intézet (a továbbiakban: SZMI) főigazgatója.

(2) Vezető beosztású közalkalmazott

a) az NSZFI főigazgató-helyettese, gazdasági vezetője, irodavezetője és annak helyettese, programigazgatója, osztályvezetője és annak helyettese, titkárságvezetője, részlegvezetője és annak helyettese, csoportvezetője,

b) az OMFI igazgatóhelyettese, gazdálkodási egységvezetője, főosztályvezetője és annak helyettese, osztályvezetője és annak helyettese,

c) az RKK igazgatóhelyettese, gazdasági vezetője, szektorvezetője, osztályvezetője, irodavezetője, valamint

d) az SZMI főigazgató-helyettese, gazdasági vezetője, igazgatója és annak helyettese, főosztályvezetője és annak helyettese, osztályvezetője, csoportvezetője.

6. §

(1)[13] A magasabb vezető, valamint a vezető beosztással történő megbízásra kiírt pályázatot a szociális és munkaügyi miniszter - az intézmény tevékenységével összefüggő - hivatalos lapjában is közzé kell tenni.

(2)[14] Az (1) bekezdésben szereplő pályázat benyújtásának határideje a hivatalos lapban történő megjelenésétől számított 30. nap.

(3)[15] A pályázatot a magasabb vezető, valamint a vezető beosztással történő megbízás jogát gyakorló vezető által felkért bizottság véleményezi. A bizottságnak tagja a közalkalmazotti tanács elnöke.

(4) A bizottságnak a pályázati feltéleleknek megfelelő pályázót személyesen meg kell hallgatnia.

(5) A pályázat elbírálásáról a pályázót a pályázat benyújtására nyitva álló határidő elteltétől számított 30 napon belül kell értesíteni.

7. §

(1) Nem bízható meg magasabb vezető, illetve vezető beosztás ellátásával a közalkalmazott, ha ezáltal közeli hozzátartozójával elszámolási vagy ellenőrzési kapcsolatba kerülne.

(2)[16] A szociális és munkaügyi miniszter a magasabb vezető beosztással történő megbízás tekintetében az (1) bekezdésben foglalt tilalom alól különösen indokolt esetben felmentést adhat.

(3) A vezető beosztással történő megbízás esetén az (1) bekezdésben foglalt tilalom alól különösen indokolt esetben a munkáltató vezetője adhat felmentést.

[A törvény 39. § (4) bekezdéséhez]

8. §[17]

Az "E"-"H" fizetési osztályba besorolt közalkalmazottnak "vezető instruktor" cím adományozható.

[A törvény 54. § (2) bekezdéséhez]

9. §

A közalkalmazott részére a Munka Törvénykönyve 115. §-ában foglalt kedvezmények időtartamára illetménye jár, amennyiben a munkaköre ellátásával összefüggő iskolai rendszerű képzésben vesz részt.

(A törvény 55. §-ához)

10. §[18]

(1) A teljes napi munkaidőből hat órát kell a munkahelyen töltenie

a) a munkahelyén legalább napi három órán át ionizáló sugárexpozíció kockázatának kitett közalkalmazottnak,

b) a szakrendelést ellátó orvosnak.

(2) A teljes napi munkaidőből - a munkáltató rendelkezése szerint - legalább hat órát kell a munkahelyen töltenie annak a közalkalmazottnak, aki teljes munkaidejében testnedvek, szövetek vételét és vizsgálatát végzi.

[A törvény 59. § (2) bekezdéséhez]

11. §

Készenlétet követően a közalkalmazottat pihenőidő nem illeti meg.

[A törvény 61. § (2) bekezdéséhez]

12. §[19]

(1) Az egyes fizetési osztályokba tartozó munkaköröket az 1. számú melléklet állapítja meg.

(2) A melléklet szerinti felsorolásban nem szereplő munkakörök esetén az adott munkakört a mellékletben szereplő besorolási előírások alapján, a munkáltató által választott megnevezéssel, a megfelelő munkaköri csoportba kell besorolni.

(3)[20] Ha a munkáltató az 1. számú mellékletben nem szereplő munkakört sorol be, illetve ettől eltérő megnevezést használ, akkor a kinevezésnek a munkakör egyedi megnevezésén túl a melléklet szerinti munkaköri csoport megnevezést is tartalmaznia kell.

[A törvény 66. §-ának (4) bekezdéséhez][21]

12/A. §[22]

(1) A kinevezésben feltüntetett további szakképesítés hasznosításának mértékétől függetlenül illetménynövekedés illeti meg a közalkalmazottat

a) ha a magasabb vezetői, vezetői megbízást kapott és a besorolás alapjául szolgáló felsőfokú iskolai végzettsége és szakképzettsége mellett számviteli, pénzügyi, jogi, közigazgatási,

b)[23]

c)[24]

d) számítástechnikai szervező, szoftverfejlesztő, informatikus, szervező munkakörben, ha a besorolás alapjául szolgáló felsőfokú iskolai végzettsége és szakképzettsége mellett közgazdasági,

e) orvosi szakasszisztens, fogászati asszisztens munkakörben, ha a munkakör ellátásához szükséges szakképzettségen felül egészségügyi főiskola bármely szakán szerzett

szakképzettséggel rendelkezik.

(2) Az (1) bekezdés e) pontja szerinti esetben további feltétel, hogy a közalkalmazott által betöltött munkakörhöz szükséges képesítés, egészségügyi főiskolai képzés keretében nem szerezhető meg.

[A törvény 68. § (3) bekezdéséhez]

13. §[25]

[A törvény 70. §-ának (2)-(3) bekezdéséhez][26]

14. §[27]

(1) A magasabb vezető beosztású közalkalmazott vezetői pótléka a pótlékalap 300 százaléka.

(2) A vezető beosztású közalkalmazottak vezetői pótlékát a rendelet 5. számú melléklete tartalmazza.

(A törvény 75. §-ához)

15. §

(1) Az oktatási feladatokat is ellátó magasabb vezető vagy vezető beosztású közalkalmazottnak oktatói pótlék adható, feltéve, ha havonta legalább húsz órát oktat.

(2)[28] Az oktatói pótlék mértéke a Kjt. 69. §-ában meghatározott pótlékalap 25%-a.

(3)[29] Az OMFI közalkalmazottait munkahelyi pótlék illeti meg. A munkahelyi pótlék mértéke:

a) a pótlékalap 120 százaléka:

aa) röntgenben dolgozó orvos, asszisztens,

ab) diagnosztikai (klinikai, kémiai) laboratóriumban diagnosztikai tevékenységet végző orvos, egyéb egyetemi vagy főiskolai végzettséggel rendelkező munkatárs, továbbá asszisztens,

ac) légzésfunkciós vizsgálatot végző orvos és egészségügyi dolgozó,

b) a pótlékalap legalább 36 százaléka valamennyi asszisztensi és szakasszisztensi képesítéssel rendelkező (szak) asszisztensi munkakörben dolgozó

esetében.

(A törvény 79. §-ához)

16. §

A 3. számú melléklet határozza meg azt a munkakört, amelyben munka- és formaruha juttatása kötelező. A munka- és formaruha-juttatás további feltételeit a kollektív szerződés állapítja meg.

17. §

E rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

1. számú melléklet az 1/1993. (IV. 20.) MüM rendelethez[30]

Munkakörök

MunkakörökFizetési osztályok
ABCDEFGHIJ
1. Szakértői munkaköri csoport
számítástechnikai szervező*****
szoftverfejlesztő informatikus*****
MunkakörökFizetési osztályok
ABCDEFGHIJ
revizor (belső ellenőr)*****
közgazdász***
szociológus***
szociálpolitikus***
mérnök***
munkavédelmi szakmérnök***
statisztikus******
manager*****
szervező****
felelős szerkesztő****
kommunikációs vezető*****
programvezető, vezető koordinátor*****
szakértő, tanácsadó ellenőr*****
szakreferens******
referens***
tanácsadó*****
jogász, jogtanácsos***
orvos***
szakorvos**
pszichológus***
vegyész***
biofizikus***
biokémikus***
andragógus*****
könyvtáros****
instruktor I.*****
felnőttképzési ügyintéző, referens****
tudományos tanácsadó**
tudományos főmunkatárs**
tudományos munkatárs***
tudományos segédmunkatárs***
közegészségügyi-járványügyi felügyelő*
egyéb magasan képzett ügyintéző**
2. Ügyintézői munkaköri csoport
jogi előadó**
belső ellenőr*****
oktatástechnikus***
kommunikációs asszisztens****
programasszisztens, koordinátor****
könyvtáros*****
informatikus, programozó****
informatikus szervező****
informatikus, számítógép hálózat üzemeltető*****
humánpolitikai szervező*****
humánerő-gazdálkodási ügyintéző**
MunkakörökFizetési osztályok
ABCDEFGHIJ
bér- és társadalombiztosítási ügyintéző******
társadalombiztosítási ellenőr*****
gazdasági ügyintéző*******
pénzügyi ügyintéző****
számviteli ügyintéző****
műszaki, igazgatási ügyintéző****
statisztikai ügyintéző***
(fő)könyvelő********
előadó******
instruktor II.****
könyvtáros asszisztens**
asszisztens****
szakasszisztens (orvosi)****
fogászati asszisztens****
ápoló (szakápoló)****
ápolási asszisztens****
főnővér (klinikai, osztályos) (vezetői megbízás nélkül)***
főápoló***
orvosírnok***
tűzrendész****
polgári védelmi munkakörben foglalkoztatott***
képzési szakasszisztens****
munka- és tűzvédelmi előadó*****
általános gazdasági ügyintéző**
3. Irodai és ügyviteli munkaköri csoport
anyagnyilvántartó***
pénzügyi, munkaügyi nyilvántartó****
titkár(nő)***
gyors- és gépíró***
adminisztrátor****
iratkezelő, iktató***
pénztáros****
adatrögzítő***
telefon-, telex-, telefaxkezelő***
kiadványszerkesztő***
4. Szolgáltató jellegű munkaköri csoport
rendezvényszervező szakasszisztens****
(fő)szakács*****
kézilány****
műszerész***
kőműves***
villanyszerelő***
bútorasztalos***
épületasztalos***
MunkakörökFizetési osztályok
ABCDEFGHIJ
raktárkezelő***
személygépkocsi-vezető***
tehergépkocsi-vezető***
autóbusz-vezető***
gondnok*****
raktáros****
vagyonőr***
kazánfűtő***
karbantartó*****
kertész***
nyomdász****
anyaggazdálkodó, anyagbeszerző****
5. Kisegítő munkaköri csoport
portás, recepciós****
hivatalsegéd, kézbesítő****
éjjeliőr*
intézménytakarító***
segédmunkás**
betanított munkás*
állatgondozó*

Besorolási előírások:

1. Szakértői munkaköri csoportba kell besorolni azt a munkakört, amelyben egyetemi vagy főiskolai végzettséggel és szakképzettséggel az intézmény alaptevékenységét segítő érdemi, műszaki, számítástechnikai, gazdasági, jogi stb. feladatokat kell ellátni.

2. Ügyintézői munkaköri csoportba kell besorolni azt a munkakört, amelyben középfokú végzettséggel és szakképesítéssel vagy egyetemi, főiskolai végzettséget nem tanúsító felsőfokú szakképesítéssel operatív feladatokat kell ellátni.

3. Irodai és ügyviteli munkaköri csoportba kell besorolni azt a munkakört, amelyben középfokú vagy alapfokú iskolai végzettséggel és szakképesítéssel, vagy szakképesítés nélkül, adminisztratív feladatokat kell ellátni.

4. Szolgáltató jellegű munkaköri csoportba kell besorolni azt a munkakört, amelyben középfokú végzettséggel és szakképesítéssel vagy egyetemi, főiskolai végzettséget nem tanúsító felsőfokú szakképesítéssel, szakképesítést igénylő feladatokat kell ellátni.

5. Kisegítő munkaköri csoportba kell besorolni azt a fizikai munkakört, amelyben legfeljebb alapfokú iskolai végzettséget igénylő feladatokat kell ellátni.

2. számú melléklet az 1/1993. (IV. 20.) MüM rendelethez[31]

A rendelet hatálya alá tartozó költségvetési szervek

Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet (NSZFI)

Országos Munkahigiénés és Foglalkozás-egészségügyi Intézet (OMFI)

Regionális Képző Központok (RKK)

Szociálpolitikai és Munkaügyi Intézet (SZMI)

3. számú melléklet az 1/1993. (IV. 20.) MüM rendelethez[32]

A munkaruhára jogosító munkakörök

Munkaruhára jogosult

- az 1. számú szakértői munkaköri csoportban: az orvos, szakorvos, a vegyész, a biokémikus, a biofizikus, közegészségügyi-járványügyi felügyelő,

- a 2. számú ügyintézői munkaköri csoportban: az asszisztens, az orvosi szakasszisztens, a fogászati asszisztens, az ápoló (szakápoló), az ápolási asszisztens, a főnővér, a főápoló, az orvosírnok,

- a 4. számú szolgáltató jellegű munkaköri csoportban: a (fő) szakács, kézilány, a műszerész, a kőműves, a villanyszerelő, a bútorasztalos, az épületasztalos, a raktárkezelő, a tehergépkocsi-vezető, az autóbusz-vezető, a raktáros, a vagyonőr, a kazánfűtő, a karbantartó, a kertész, a nyomdász,

- az 5. kisegítő munkaköri csoportban: a portás (recepciós), az éjjeliőr, az intézménytakarító, a segédmunkás, a betanított munkás (pl. udvaros, telefonkezelő, fűtő), az állatgondozó,

- a kollektív szerződésben meghatározott ügyintéző.

4. számú melléklet az 1/1993. (IV. 20.) MüM rendelethez[33]

A szociális és munkaügyi miniszter irányítása alatt álló költségvetési szervek vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettséggel érintett munkakörei

1. Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet a) főigazgatója,

b) főigazgató-helyettesei,

c) gazdasági vezetője.

2. Országos Munkahigiénés és Foglalkozás-egészségügyi Intézet

a) igazgatója,

b) igazgatóhelyettesei,

c) gazdálkodási egység-vezetője.

3. Regionális Képző Központok

a) igazgatói,

b) igazgatóhelyettesei,

c) gazdasági vezetői.

4. Szociálpolitikai és Munkaügyi Intézet

a) főigazgatója,

b) főigazgató-helyettesei,

c) gazdasági vezetője,

d) igazgatói.

5. számú melléklet az 1/1993. (IV. 20.) MüM rendelethez[34]

A vezetők illetménypótléka

Beosztás megnevezéseVezetői pótlék mértéke
(az illetményalap %-ában)
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézetnél:
főigazgató-helyettes250
gazdasági vezető250
irodavezető, programigazgató200
irodavezető-helyettes175
osztályvezető, titkárságvezető150
osztályvezető-helyettes125
részlegvezető125
részlegvezető-helyettes100
csoportvezető100
Az Országos Munkahigiénés és Foglalkozás-egészségügyi Intézetnél:
igazgatóhelyettes200
gazdálkodási egységvezető200
főosztályvezető150
főosztályvezető-helyettes150
osztályvezető100
osztályvezető-helyettes100
A Regionális Képző Központoknál:
igazgatóhelyettes250
gazdasági vezető250
szektorvezető150
osztályvezető150
irodavezető100
A Szociálpolitikai és Munkaügyi Intézetnél:
főigazgató-helyettes250
igazgató250
gazdasági vezető250
igazgatóhelyettes200
főosztályvezető200
főosztályvezető-helyettes150
osztályvezető150
csoportvezető100"

6. számú melléklet az 1/1993. (IV. 20.) MüM rendelethez[35]

Minősítési lap gyakornoki tevékenység minősítéséhez

1. A gyakornok személyi adatai
Neve (leánykori neve): ........................ ....................................................................................................................................................
Anyja neve: ......................... ......................................................................................................................................................................
Születési hely, idő: ......................... ..........................................................................................................................................................
2. A közalkalmazotti jogviszonnyal kapcsolatos adatok
A közalkalmazotti jogviszony kezdete: ...................... ...........................................................................................................................
A közalkalmazott besorolása: ...................... ...........................................................................................................................................
A munkakör betöltésének kezdete: ...................... ..................................................................................................................................
3. A gyakornok minősítésének szempontjai
3. 1. Az 1/1993. (IV. 20. ) MüM rendelet 4/A. § (2) bekezdése szerinti általános gyakornoki követelmények elsajátításának szintje: Kiemelkedő - Átlagos - Átlag alatti - Nem megfelelő
3. 2. A munkakör ellátása szempontjából szükséges szakmai ismeretek szintje Kiemelkedő - Átlagos - Átlag alatti - Nem megfelelő
3. 3. A munkakör ellátása során végzett gyakorlati feladatok színvonala Kiemelkedő - Átlagos - Átlag alatti - Nem megfelelő
3. 4. A munkavégzéssel kapcsolatos pontosság, szorgalom, igyekezet Kiemelkedő - Átlagos - Átlag alatti - Nem megfelelő
3. 5. A munkavégzéssel kapcsolatos felelősség és hivatástudat
Kiemelkedő - Átlagos - Átlag alatti - Nem megfelelő
3. 6. Egyéb, a munkáltató által mérlegelési jogkörben meghatározott szempont: ................ ...........................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
Kiemelkedő - Átlagos - Átlag alatti - Nem megfelelő
4. A szakmai segítő véleményét a minősítő az alábbiak szerint vette figyelembe (a szakmai segítő minősítési időszakban keletkezett valamennyi véleményét a minősítéshez mellékelni kell)
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
5. A gyakornok munkavégzésével kapcsolatos egyéb lényeges körülmény, megjegyzés
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
6. A gyakornok munkavégzésének általános megítélése
A munkavégzés
Megfelelő (ezen belül: kiemelkedő/átlagos/átlag alatti)
Nem megfelelő
7. A gyakornok által a minősítésre tett észrevétel
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
A minősítés megállapításait a gyakornokkal ismertettem.
Kelt: ...........................................................................
..............................................................
a minősítést végző aláírása, beosztása
A minősítés tartalmát megismertem.
Kelt: ...........................................................................
..............................................................
a minősített aláírása"

Lábjegyzetek:

[1] Módosította a 8/2002. (XII. 19.) FMM rendelet 4. § (2) bekezdése a) pontja. Hatályos 2002.12.19.

[2] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 1. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[3] Az alcímet megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 2. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[4] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 2. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[5] Hatályon kívül helyezte a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 14. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2008.01.01.

[6] Beiktatta a 8/2002. (XII. 19.) FMM rendelet 2. §-a. Hatályos 2002.12.19.

[7] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 3. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[8] Hatályon kívül helyezte a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 3. §-a. Hatálytalan 2007.09.15.

[9] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 4. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[10] Beiktatta a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 5. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[11] Lásd a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 14. § (3) bekezdését.

[12] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 6. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[13] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 7. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[14] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 7. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[15] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 7. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[16] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 8. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[17] Megállapította az 5/1997. (I. 31.) MüM rendelet 3. §-a. Hatályos 1997.02.01.

[18] Beiktatta a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 9. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[19] Megállapította az 5/1997. (I. 31.) MüM rendelet 4. §-a. Hatályos 1997.02.01.

[20] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 10. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[21] Az alcímet megállapította az 5/1997. (I. 31.) MüM rendelet 5. §-a. Hatályos 1997.02.01.

[22] Megállapította az 5/1997. (I. 31.) MüM rendelet 5. §-a. Hatályos 1997.02.01.

[23] Hatályon kívül helyezte a 30/2000. (X. 11.) OM rendelet 17. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2000.10.11.

[24] Hatályon kívül helyezte a 30/2000. (X. 11.) OM rendelet 17. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2000.10.11.

[25] Hatályon kívül helyezte a 6/1993. (XII. 29.) MüM rendelet 7. § (2) bekezdése. Hatálytalan 1993.12.29.

[26] Az alcímet megállapította az 5/1997. (I. 31.) MüM rendelet 6. §-a. Hatályos 1997.02.01.

[27] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 11. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[28] Megállapította az 5/1997. (I. 31.) MüM rendelet 7. §-a. Hatályos 1997.02.01.

[29] Beiktatta a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 12. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[30] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 13. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[31] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 13. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[32] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 13. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[33] Megállapította a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 13. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[34] Beiktatta a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 13. §-a. Hatályos 2007.09.15.

[35] Beiktatta a 26/2007. (IX. 15.) SZMM rendelet 13. §-a. Hatályos 2007.09.15.

Tartalomjegyzék