28/1995. (III. 24.) Korm. rendelet

a felsőoktatási intézmények felvételi eljárásainak általános szabályairól

A Kormány a felsőoktatásról szóló, többször módosított 1993. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Ftv.) 83. §-ának (8) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján, a Felsőoktatási és Tudományos Tanács állásfoglalására is figyelemmel a következőket rendeli el:[1]

1. §[2]

(1) E rendelet hatálya a Magyar Köztársaság területén működő állami és az állam által elismert nem állami egyetemekre és főiskolákra (a továbbiakban: felsőoktatási intézmények), az Ftv. 83. § (1) bekezdésében foglalt felsőfokú alapképzésre, kiegészítő alapképzésre (a továbbiakban: alapképzés), az akkreditált iskolai rendszerű felsőfokú szakképzésre (a továbbiakban: felsőfokú szakképzés), valamint az államilag finanszírozott szakirányú továbbképzésre jelentkező magyar és nem magyar állampolgárokra terjed ki.

(2) E rendelet hatálya kiterjed továbbá a szakirányú továbbképzés keretében megvalósuló pedagógus átképzésre, továbbképzésre és pedagógus-szakvizsgára jelentkezőkre is.

(3) Az egyházi egyetemek, főiskolák és a teológiai karok hittudományi és hitélettel összefüggő képesítést nyújtó szakjaira történő jelentkezésre és a felvételi eljárásra az egyházi szabályok, azok hiányában e jogszabály rendelkezései az irányadók.

(4) Az államilag nem finanszírozott szakirányú továbbképzésre, továbbá a doktori (PhD) képzésre és mesterképzésre történő jelentkezésre és a felvételi eljárásra a felsőoktatási intézmények szabályzatainak, doktori szabályzatainak rendelkezései az irányadók.

2. §

(1)[3] A felsőoktatási intézmények, a katonai és rendvédelmi felsőoktatási intézmények esetében pedig a közvetlen felügyeletet gyakorló miniszter által - évente egy alkalommal, legkésőbb augusztus 15-éig - közölt adatok alapján a Művelődési és Közoktatási Minisztérium (a továbbiakban: MKM) minden év december 15-éig egységes formában - Felsőoktatási felvételi tájékoztatóban (a továbbiakban: Tájékoztató) - közzéteszi az egyetemek és a főiskolák által az alapképzésben, az államilag finanszírozott szakirányú továbbképzésben, valamint a felsőfokú szakképzésben meghirdetett szakok képzési programjainak jegyzékét.

(2)[4] A különböző oktatási formákra tekintettel szükség szerint a Tájékoztató több alkalommal is megjelentethető, ebben az esetben az adatszolgáltatás és a megjelentetés határidejét az MKM legalább 6 hónappal ezen határidők letelte előtt a Művelődési Közlönyben közzéteszi.

(3)[5] A Tájékoztató tartalmazza az alapképzésben, az akkreditált felsőfokú szakképzésben, valamint a szakirányú továbbképzésben a felsőoktatási intézmények által indítható szakok jegyzékét, továbbá a meghirdetett szakokhoz, illetőleg a különböző oktatási formákhoz (nappali, esti, levelező, távoktatás stb.) kapcsolódóan:

a) a felvenni tervezett, államilag finanszírozott és költségtérítéses létszámot,

b) a tandíjjal, a költségtérítéssel és a juttatásokkal kapcsolatos információkat,

c) az Ftv. 83. §-ának (3) és (4) bekezdésére is figyelemmel, az egyes szakokra előírt felvételi követelményeket, különös tekintettel ezek ellenőrzésének módjára, valamint az alkalmazott pontszámítás és rangsorolás elvére,

d) a felvételi költségtérítés összegét és az annak befizetésével kapcsolatos információkat,

e) egyéb, az ebben a rendeletben meghatározott, illetve a jelentkezők számára szükséges információkat.

(4)[6] A felsőoktatási intézmény a jelentkező számára biztosítja felvételi szabályzatának megismerhetőségét.

(5)[7] A nemzetközi szerződésekből fakadó különös feltételeket, illetve a művelődési és közoktatási miniszter által elfogadott tanulmányi versenyek alapján biztosítható kedvezményeket évente a Tájékoztató közli.

3. §[8]

(1) A felvételi eljárás az MKM által kiadott jelentkezési lapok benyújtásával kezdődik. A jelentkezési lapok a mellékletben felsorolt adatokat tartalmazzák.

(2) A felsőoktatási intézmény a felvételi kérelem megalapozott elbírálásához szükséges, általa meghatározott további információkat is kérhet.

(3) A jelentkezési lapok benyújtásának határidejét az Ftv. 115. § (2) bekezdésének b) pontjára is figyelemmel az MKM határozza meg, és a Tájékoztatóban, illetve hivatalos közleményben teszi közzé.

4. §[9]

(1) Jelentkezni, figyelemmel a felvételi követelményekre, valamint a 3. §-ra, illetve a 7. § (8) bekezdésére, egyidejűleg több felsőoktatási intézménybe, karra, szakra, illetve képzési formára lehet.

(2) A jelentkezési lapokon meg kell jelölni, hogy

a) a jelentkező mely felsőoktatási intézmény(ek)be, kar(ok)ra, illetőleg szak(ok)ra, milyen képzési formá(k)ra, valamint, hogy államilag finanszírozott vagy költségtérítéses, illetőleg mindkét formára kéri a felvételét,

b) milyen sorrendben kéri felvételi jelentkezéseinek elbírálását.

(3) A jelentkezési lapokat a Tájékoztatóban meghatározott helyre kell benyújtani.

(4) A jelentkezőkről - a benyújtott dokumentumaikról és az általuk elért eredményekről - a (2) bekezdésre, valamint az állami kötelezettségvállalásra figyelemmel - folyamatosan központi nyilvántartást kell vezetni. Ehhez a felsőoktatási intézmény köteles az adatokat az MKM számára a Művelődési Közlönyben közzétett határidőre biztosítani.

(5) Ha a felsőotkatási intézmény az adatokat a megadott határidőre nem szolgáltatja, az abból adódó többletköltséget a felsőoktatási intézmény köteles vállalni.

(6) A jelentkező adatainak kezelésére a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. törvény rendelkezései az irányadók.

5. §

(1)[10] A jelentkezési lapokhoz csatolni kell:

a) az Ftv. 83. § (1) bekezdésének a), b) és c) pontja szerinti legmagasabb középiskolai, illetve felsőfokú iskolai végzettséget tanúsító okiratot,

b) a (3) bekezdés alapján meghatározott összegű felvételi költségtérítés befizetésének igazolását, továbbá

c) a felsőoktatási intézmény által, az Ftv. 83. § (3) bekezdésében foglaltak alapján meghatározott, további feltételek meglétét igazoló közokiratokat és egyéb igazolásokat.

(2)[11] A jelentkezés évében érettségizők az (1) bekezdés a) pontjában meghatározott okirat helyett a jelentkezési lapokon igazoltathatják tanulói jogviszonyukat.

(3)[12] Az (1) bekezdés b) pontjában foglalt költségtérítés összege alapdíjból, továbbá jelentkezésenként intézményi díjból tevődik össze, mely díjak összege egyenként legfeljebb 2500 forint lehet. Az alapdíj évenkénti összegét az MKM határozza meg és a Tájékoztatóban teszi közzé.

(4) Külföldön szerzett iskolai végzettséget tanúsító okirat külön jogszabály szerint, vagy nemzetközi szerződésen alapuló elismerés, illetőleg honosítás után fogadható el.

(5)[13] Ha a jelentkezési lapok, illetőleg mellékleteik hiányosak, és a jelentkező a hiánypótlásra történt felhívás ellenére a Tájékoztatóban, illetve az igazoltan elküldött hiánypótló felhívásban meghatározott időpontig a hiányokat nem pótlja, nem vehet részt a felvételi eljárásban. A felhívásban figyelmeztetni kell a jelentkezőket a hiánypótlás elmaradásának jogkövetkezményére.

(6)[14] A jelentkezési lapokon feltüntetett adatok valódiságáért a jelentkező a felelős.

6. §[15]

(1) A felsőoktatási intézmény minden, az adott intézménybe (karra), szakra, képzési formára, az államilag finanszírozott, illetve költségtérítéses képzésre jelentkező felvételéről - e rendelet 2. § (2) bekezdés c) pontja alapján meghatározott szempontok szerint - egységes rangsorolás alapján dönt. Ennek során kötelezően figyelembe veszi a 4. § (2) bekezdés b) pontja alapján a jelentkező által meghatározott jelentkezési sorrendet.

(2) A rangsorolást pontszámban kell kifejezni.

(3) A felsőoktatási intézmény különleges teljesítményért, képességért, készségért a jelentkezőnek a felvételi eljárás során a 2. § (3) bekezdésében meghatározott feltételek szerint többletpontot adhat.

(4) Nem adható többletpont a felsőoktatási intézmény által költségtérítéses szolgáltatásként, illetőleg vállalkozási tevékenységként szervezett felvételi előkészítő tanfolyamon elért eredményért.

(5) A felsőoktatási intézménynek olyan pontozási rendszert kell kialakítania, amely biztosítja az objektív elbírálást, a differenciált felvételi döntés lehetőségét, valamint azt, hogy minden jelentkező az egységes rangsorba besorolható legyen. A pontozási rendszernek biztosítania kell azt is, hogy a rangsor alapján az államilag finanszírozott hallgatói létszámkeret betartható legyen.

(6) A rangsorolás elveit és módját a felsőoktatási intézmény szabályzatában állapítja meg, és a Tájékoztatóban teszi ki.

6/A. §[16]

(1) Nem vehető fel az 1. § (1)-(2) bekezdésben meghatározott képzésekre az a jelentkező, akit az általa megadott intézményi jelentkezési sorrendben megelőző felsőoktatási intézmény felvesz.

(2) El lehet tekinteni az (1) bekezdésben foglaltaktól, amennyiben két vagy több felsőoktatási intézmény, kar, szak, tagozat a közös képzés, illetve a felsőoktatási intézmény két szak egyidejű képzési lehetőségét előzőleg a jelentkezők számára meghirdette.

(3) A felvételhez szükséges minimális teljesítmény meghatározása a megadott keretszámon belül ponthatár alkalmazásával történik. A felsőoktatási intézmény által megállapított ponthatár fölött mindenkit fel kell venni; a ponthatár alatt senki nem vehető fel.

(4) Nem vehető fel felsőoktatási intézménybe az a jelentkező, aki az adott felsőoktatási intézményben, karon, szakon, szakpáron, tagozaton, képzési formában alkalmazott pontszámítási rendszerben nem éri el a többletpontok nélkül számított maximális pontszám 60 százalékát.

(5) A költségtérítéses képzésre jelentkezők számára meghatározott ponthatár legfeljebb 10 százalékkal lehet alacsonyabb, mint az azonos követelmények mellett, ugyanazon felsőoktatási intézményben, karon, szakon, szakpáron, tagozaton, képzési formában az államilag finanszírozott képzésre meghatározott ponthatár. Az eltérés mértékét a felsőoktatási intézmény szabályzatában határozza meg.

(6) A felsőoktatási intézmény felvételi döntéséhez az általa előzetesen megküldött adatok alapján az MKM biztosítja az összesített és a döntéshez szükséges adatokat.

(7) A felvételi döntést a felsőoktatási intézmény a nappali tagozatos szóbeli érettségi vizsgák befejezését követő egy hónapon belül hozza meg.

(8) A megállapított ponthatárt nyilvánosságra kell hozni.

7. §

(1)[17] A felsőoktatási intézmény a felvételi eljárás részeként

a) szakmai alkalmassági,

b) tantárgyi (írásbeli és/vagy szóbeli),

c) gyakorlati, illetőleg

d) egyéb

vizsgát (a továbbiakban: vizsga) szervezhet.

(2)[18] Az (1) bekezdésben felsorolt vizsgákhoz kapcsolódó követelményeket és az értékelés módját bevezetésük előtt legalább két évvel közzé kell tenni a Tájékoztatóban.

(3)[19] A felsőoktatási intézmény - az érettségi vizsgákkal kapcsolatos szabályokat is figyelembe véve - az általa elfogadott, illetve szervezett vizsgák időpontját a Tájékoztatóban teszi közzé.

(4)[20] A felsőfokú alapképzés és a felsőfokú szakképzés tantárgyi vizsgája az (5) bekezdésben foglalt kivétellel, csak az adott évre megállapított nappali érettségi vizsgaidőszakot követően szervezhető.

(5)[21] A felsőoktatási intézmények, illetőleg felsőoktatási és középfokú oktatási intézmények a tantárgyi vizsgát, vagy annak egy részét az érettségi vizsgával közösen is megszervezhetik. A felvételi évét megelőző években érettségi vizsgát tett jelentkezők esetén a felsőoktatási intézmény a (4) bekezdésben foglaltaktól eltérhet.

(6)[22] Az írásbeli tantárgyi vizsgát úgy kell megszervezni, hogy a vizsgakérdések titkossága a vizsga megkezdéséig biztosított legyen.

(7)[23] A felsőfokú alapképzés és a felsőfokú szakképzés szóbeli tantárgyi vizsgáinak időpontját úgy kell meghatározni, hogy azonos tantárgyból intézményenként legalább négy vizsganap biztosítva legyen.

(8)[24] A felsőoktatási intézmény a megállapított és előzetesen közzétett vizsgaidőpontokon kívül további időpontot nem köteles kitűzni. A jelentkező indokolt és méltányolható kérelmére a felsőoktatási intézmény vezetője engedélyezheti a szóbeli tantárgyi vizsga más, kitűzött vizsganapon történő letételét.

8. §[25]

(1) A 7. §-ban meghatározott vizsga megszervezésére és lebonyolítására, illetőleg az ezzel kapcsolatos feladatok ellátására az intézmény

a) vizsgáztató bizottságot,

b) írásbeli vizsga esetén vizsgadolgozatokat javító bizottságot,

c) dolgozatokat felülvizsgáló bizottságot,

d) felvételi bizottságot

hoz létre.

(2) A vizsgáztató bizottság és a felvételi bizottság összetételét úgy kell megállapítani, hogy abban az (1) bekezdés a) és b) pontjában meghatározott bizottságok képviselői, továbbá az Ftv. 55. § (1) bekezdés szerinti oktatók és a hallgatói önkormányzat által delegált hallgatók is helyet kapjanak.

9. §

(1) A jelentkezőnek joga van az írásbeli dolgozat értékelésébe a felvételről szóló döntést megelőzően betekinteni. A dolgozatokba való betekintés helyét és időpontját a felsőoktatási intézmény állapítja meg, és erről tájékoztatja a jelentkezőket.

(2) A jelentkező az írásbeli dolgozata értékelésébe való betekintés napját követő második munkanap végéig az intézmény (kar) vezetőjétől írásban kérheti az általa észlelt javítási, pontszámítási hiba kivizsgálását. A határidő elmulasztása esetén igazolásnak nincs helye.

(3)[26] A felsőoktatási intézmény (kar) vezetője a (2) bekezdés szerint előterjesztett kérelmet három munkanapon belül köteles a felvételi bizottsággal kivizsgáltatni, és annak döntéséről a jelentkezőt értesíteni.

10. §

(1) Ha a szóbeli, a gyakorlati, illetőleg a szakmai alkalmassági vizsgáztatást több - azonos feladatú - bizottság végzi, a jelentkezőket az egyes vizsgáztató bizottságokhoz nyilvános sorsolással kell beosztani.

(2) A sorsoláson a vizsgázók részt vehetnek. A sorsolás időpontját és módját a jelentkezőkkel közölni kell.

(3)[27] A vizsgáztató bizottság elnöke legkésőbb az aznapi vizsgák befejezésekor köteles ismertetni a jelentkezők által szerzett pontokat. Azokban a felsőoktatási intézményekben, amelyekben a vizsga jellege, illetőleg összetétele indokolja, a szabályzat eltérő időpontot állapíthat meg. Az időpontot a Tájékoztatóban közzé kell tenni.

11. §

(1) A jelentkező a szóbeli, a gyakorlati, illetőleg az alkalmassági vizsgáztatással kapcsolatos - a vizsgaeredményét befolyásoló - jogszabálysértés, illetve az intézményi szabályzat megsértése miatt a pontszáma ismertetésének napját követő második munkanap végéig írásban panaszt tehet a felsőoktatási intézmény (kar) vezetőjénél. A határidő elmulasztása esetén igazolásnak nincs helye.

(2)[28] A felsőoktatási intézmény (kar) vezetője a panaszt három munkanapon belül köteles a felvételi bizottsággal kivizsgáltatni, és annak döntéséről a jelentkezőt értesíteni.

(3)[29] A ponthatárok országos véglegesítése előtt legalább 72 órával meg kell hozni az (1) bekezdés, illetve a 10. § (3) bekezdés alapján a döntéseket.

12. §

A vizsgáztatásban nem vehet részt az a személy, aki a vizsgázóval hozzátartozói, függelmi viszonyban van, vagy akitől a vizsga tárgyilagos elbírálása egyéb okból nem várható el.

13. §

(1)[30] A vizsga eredményét, a 6-6/A. § értelemszerű alkalmazásával, pontszámban kell meghatározni. A pontszámítás módját a felsőoktatási intézmény állapítja meg, és a Tájékoztatóban teszi közzé.

(2) Amennyiben a felsőoktatási intézmény ugyanazon a szakon, tagozaton több, egymástól eltérő típusú felvételi eljárást alkalmaz (vizsga nélkül vagy vizsgával) az ezek során kialakított pontozási rendszerek összehasonlíthatóságát, valamint a jelentkezők egyértelmű rangsorolását biztosítani kell.

(3)[31] A jelentkezők rangsorolásának kialakítása során nem vehető figyelembe a felsőoktatási intézmény által költségtérítéses szolgáltatásként, illetőleg vállalkozási tevékenységként szervezett felvételi előkészítő tanfolyamon elért eredmény.

13/A. §[32]

(1) A felsőoktatási intézmények államilag finanszírozott hallgatói létszámkerete a benyújtott és elfogadott panaszok alapján sem léphető át.

(2) Amennyiben a felsőoktatási intézmény a hallgatói létszámkeretét egy másik felsőoktatási intézmény felvételi eljárása során elkövetett mulasztása miatt túllépi, úgy az abból eredő kárt a mulasztást elkövető felsőoktatási intézmény, a Ptk. szabályai szerint, köteles megtéríteni.

14. §

(1)[33] A felvételi bizottság a felvétel kimondásáról vagy annak elutasításáról határozatot hoz.

(2)[34] A felsőoktatási intézmény a felvételi vizsgát tett, illetve felvett jelentkezők névsorát és eredményeit az intézményben teszi közzé. A felvételről vagy a felvétel elutasításáról szóló értesítésben a jelentkezőt tájékoztatja a ponthatárról és az általa elért eredményről.

(3)[35] A felvételt elutasító határozat ellen az Ftv. 83. § (6) bekezdésében foglaltak szerint a kézhezvételtől számított 8 munkanapon belül fellebbezéssel lehet fordulni a felsőoktatási intézmény vezetőjéhez.

(4)[36] A fellebbezéssel kapcsolatos döntésről az érintetteket 15 napon belül értesíteni kell. A döntéssel kapcsolatban további fellebbezésnek nincs helye.

15. §[37]

(1) A felsőoktatási intézmény az alapképzés és a felsőfokú szakképzés tekintetében a képzés sajátosságait figyelembe véve e kormányrendeletnek megfelelően állapítja meg felvételi szabályzatát.

(2) A felvételi szabályzatban külön rendelkezni kell a felsőoktatási intézménnyel jogviszonyban álló hallgatóról, akinek a megkezdett tanulmányait a felsőoktatási intézmény magasabb képzési szintjén kredit értékként legalább egyharmad arányban beszámítja.

16. §

(1) Az MKM-nek gondoskodnia kell

a) a Tájékoztató megjelentetéséről,

b) a központi számítógépes nyilvántartás működtetéséről,

c) egyéb, a felvételi eljárást segítő szolgáltató funkciók (pl. igény szerint központi írásbeli tételek készíttetése és gyártása) ellátásáról.

(2)[38] Az (1) bekezdésben meghatározott feladatok ellátását az Ftv. 83. § (9) bekezdése alapján az Országos Felsőoktatási Felvételi Iroda biztosítja.

(3)[39] Az (1) bekezdés a) és b) pontjában meghatározott feladatok ellátásának anyagi fedezetét a felvételi költségtérítés alapdíja biztosítja.

17. §

(1) Ez a rendelet 1995. augusztus 1-jén lép hatályba. Ezzel egyidejűleg hatályát veszti:

a) a felsőoktatási intézményekbe való felvételről szóló 25/1988. (XII. 22.) MM rendelet, valamint az ezt módosító 9/1992. (V. 8.) MKM rendelet,

b) a felsőoktatási intézményekbe alapképzésre jelentkezők felvételi költségtérítéséről szóló 12/1995. (II. 10.) Korm. rendelet.

(2)[40] E rendelet 6. § (4) bekezdése és 13. § (3) bekezdése 1999. január 1-jén lép hatályba.

(3)[41] A felsőoktatási intézmények e rendelet hatálybalépésének időpontjáig készítik el saját felvételi szabályzatukat.

(4)[42] A felsőoktatási intézmények 1998. február 28-ig készítik el saját szabályzatuk módosítását.

Horn Gyula s. k.,

miniszterelnök

Melléklet a 28/1995. (III. 24.) Korm. rendelethez[43]

A jelentkezési lapokon a jelentkezőktől kért adatok

A jelentkező

- neve,

- anyja neve,

- születési helye és ideje,

- állampolgársága,

- állandó és ideiglenes lakásának címe, illetőleg postacíme,

- a középiskola neve és címe, ahol végzett,

- középiskolai tanulmányi eredményei,

- érettségi típusa és eredménye,

- felsőfokú végzettsége,

- nyelvvizsgája (típusa),

- a jelentkező által választott felsőoktatási intézmények (karok, szakok, tagozatok) felsorolása,

- nyilatkozata arról, hogy államilag finanszírozott vagy költségtérítéses, illetőleg mindkét képzésre jelentkezik,

- jelentkezései során meghatározott elbírálási sorrend,

- amennyiben felvételizik, a felvételi vizsgájának tárgyai.

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[2] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 2. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[3] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[4] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[5] Beiktatta a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[6] Számozását módosította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[7] Számozását módosította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[8] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 4. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[9] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 5. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[10] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 6. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[11] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 6. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[12] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 6. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[13] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 6. § (2) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[14] Beiktatta a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 6. § (3) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[15] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 7. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[16] Beiktatta a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 8. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[17] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 9. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[18] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 9. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[19] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 9. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[20] Beiktatta a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 9. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[21] Számozását módosította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 9. § (1) bekezdése. Szövegezését módosította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[22] Számozását módosította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 9. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[23] Számozását módosította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 9. § (1) bekezdése, megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 9. § (3) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[24] Számozását módosította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 9. § (1) bekezdése, szövegezését módosította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 9. § (4) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[25] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 10. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[26] Beiktatta a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 11. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[27] Módosította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 12. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[28] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 13. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[29] Beiktatta a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 13. § (2) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[30] Módosította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 14. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[31] Beiktatta a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 14. § (2) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[32] Beiktatta a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 15. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[33] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 16. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[34] Módosította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 16. § (2) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[35] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 16. § (3) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[36] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 16. § (3) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[37] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 17. §-a. Hatályos 1998.01.01.

[38] Beiktatta a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 18. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[39] Számozását módosította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 18. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[40] Beiktatta a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 19. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[41] Számozását módosította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 19. § (1) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[42] Beiktatta a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 19. § (2) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

[43] Megállapította a 286/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 20. § (2) bekezdése. Hatályos 1998.01.01.

Rendezés: -
Rendezés: -
Kapcsolódó dokumentumok IKONJAI látszódjanak:
Felület kinézete:

Visszaugrás

Ugrás az oldal tetejére